Stranica 44 od 80 PrviPrvi ... 34424344454654 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #2151
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon Češljugara gotovo da više ne uzimam američke autore i debele knjige. Koji gubitak vremena - trebala sam prekinut čitanje, kad sam skužila o čemu se radi
    Hvala ti na ovome - ja sam mislila da sa mnom nešto nije ok, ali dojam je isti kad je Češljugar u pitanju.

  2. #2152
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Da, bas su teske te mame. A onda, povrh svega, ni sama se ne mogu bas dobro sjetiti sta sam joj vec preporucivala, sto je vec citala... A malcice mi je i bezveze kupovati nesto sto sama nisam citala.
    Sama sam mislila na Hararija ili Tisju Kljakovic,ili mozda Oza, ili...
    Priča o ljubavi i tmini, Amos Oz
    ili Pokopani div, Kazuo Ishiguro

    to su meni knjige za razmišljanje, a uživaš u svakoj riječi dok ih čitaš

  3. #2153
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam svojoj za bing kupila Pavičića, Crvena voda
    ali ona jako voli Pavičića, njegove se kolumne prve čitaju
    i Drakulićka mi je izbor bio za nju, ali ne Nevidljiva žena, to mi je predepresivno bilo
    recimo Mileva Enistein
    i to je depresivno, ali se nemreš poistovjetiti

  4. #2154
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam tati kupila Neispričane priče, Rajka Grlića.
    No nakon što sam ga prvo sama išla čitati, odustala sam i poklonila mu "U okovima geografije".
    Grlić ima previše filmskih i umjetničkih referenci koje mog tatu ni najmanje ne bi zanimale
    Ako ga netko želi, imam za posuditi

  5. #2155
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj pa da, moja mama baš voli te neke autobiografske knjige, npr. Mani Gotovac, Igora Mandića, pa i onu Laticu ..

  6. #2156
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ferića obožavam, jedino mu Djecu Patrasa ne mogu oprostiti.
    Anđeo u ofsajdu mi je najbolja.
    Da se ispravim, Smrt djevojcice sa zigicama mi je najbolja, nastavlja se na pricu Andjeo u ofsajdu.

  7. #2157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Da se ispravim, Smrt djevojcice sa zigicama mi je najbolja, nastavlja se na pricu Andjeo u ofsajdu.
    Na temelju komentara ovdje - imam neki čudan osjećaj da je ljudima najbolja prva Ferićeva knjiga koju pročitaju, a onda ostale sve lošije.... Meni je baš takav dojam bio. Ne tvrdim da sam u pravu. To je subjektivno - već sam zaključila.

    Zapravo, i za druge autore i knjige općenito kod mene vrijedi isti subjektivni kriterij - nikako mi nije svejedno da li nešto dođe na red tijekom godišnjeg odmora ili onako bzvz kroz godinu, kad nemam ni mentalnog ni fizičkog kapaciteta da se posvetim knjizi. Često nije problem u autoru i djelu.

  8. #2158
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Zapravo, i za druge autore i knjige općenito kod mene vrijedi isti subjektivni kriterij - nikako mi nije svejedno da li nešto dođe na red tijekom godišnjeg odmora ili onako bzvz kroz godinu, kad nemam ni mentalnog ni fizičkog kapaciteta da se posvetim knjizi. Često nije problem u autoru i djelu.
    Tako je. Ma, ne samo to - nego koja sam faza, što me zanima, sto toga. Mislim da ovdje možda samo tanja_b (skužajte ako nekog još nisam skužila) može onako nekako polu-objektivno-stručno reći to je pisano ovako onako pa je dobro ili nije dobro... Ja konkretno mogu samo reći što mi se svidjelo i zašto - a zašto uglavnom neće imati uporište u nekoj teoriji literature, nego... štajaznam - tema, način opisa, što me zanima, što ne.

    Mislim, može knjiga koja koketira s matematikom bit napisana za književnog Nobela - nema tu ništa za mene. Može knjga koja koketira s puno referenci na glazbu, umjetnost, politiku (ali s detaljima pravaca i stranaka) bit napisana za Nobela - nije za mene.

    Može neka knjiga objektivno za 3 bit o nekoj temi koja mene osobno, iz nekog razloga, pali - tipa odnos čovjeka i povijesnih zbivanja, neka unutarnja previranja, il' ono što bi Kekin nazvao "francuska drama" - ja ću na to bit prijemčivija.

  9. #2159
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Na temelju komentara ovdje - imam neki čudan osjećaj da je ljudima najbolja prva Ferićeva knjiga koju pročitaju, a onda ostale sve lošije.... Meni je baš takav dojam bio. Ne tvrdim da sam u pravu. To je subjektivno - već sam zaključila.

    Zapravo, i za druge autore i knjige općenito kod mene vrijedi isti subjektivni kriterij - nikako mi nije svejedno da li nešto dođe na red tijekom godišnjeg odmora ili onako bzvz kroz godinu, kad nemam ni mentalnog ni fizičkog kapaciteta da se posvetim knjizi. Često nije problem u autoru i djelu.
    meni nije tako, što se tiče reda čitanja
    Anđeo u ofsajdu mi je bila prvo čitanje super
    ali ipak mi je Kalendar Maja bolji

    a i recimo Novak, Črna mati zemla je bila super, ali Ciganin ipak bolji

    a naravno da puno ovisi kad se što čita, u kakvom je čovjek psihofizičkom stanju

  10. #2160
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Vidis, meni je Crna mati zemla bila odlicna, Ciganina imam doma, procitala sam mozda 50 stranica i ne mogu dalje, ubija me ta depresija. Ovako sam se isto mucila i sa Breaking badom, prva i drugu sezonu nikako prozvakat, a kasnije super.

  11. #2161
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis, meni je Crna mati zemla bila odlicna, Ciganina imam doma, procitala sam mozda 50 stranica i ne mogu dalje, ubija me ta depresija. Ovako sam se isto mucila i sa Breaking badom, prva i drugu sezonu nikako prozvakat, a kasnije super.
    Eh.... Črna mati zemla bavi se problemom jedne obitelji, a Cigan je priča o široj zajednici tj. cijelom društvu, pa te drugačije drma. Od Črne mati zemle možeš se odvojiti i misliti "ovo se događa nekom drugom", a na Cigojneru se puno bolje vidi da smo svi u istom loncu, ko one žabe koje se pomalo griju dok se ne skuhaju.

  12. #2162
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh.... Črna mati zemla bavi se problemom jedne obitelji, a Cigan je priča o široj zajednici tj. cijelom društvu, pa te drugačije drma. Od Črne mati zemle možeš se odvojiti i misliti "ovo se događa nekom drugom", a na Cigojneru se puno bolje vidi da smo svi u istom loncu, ko one žabe koje se pomalo griju dok se ne skuhaju.
    Meni to nije utjecalo na dojam o citanju.
    Crna mati zemla me je bas vise drzala u grcu, vise sam je "osjecala".

  13. #2163

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh.... Črna mati zemla bavi se problemom jedne obitelji, a Cigan je priča o široj zajednici tj. cijelom društvu, pa te drugačije drma. Od Črne mati zemle možeš se odvojiti i misliti "ovo se događa nekom drugom", a na Cigojneru se puno bolje vidi da smo svi u istom loncu, ko one žabe koje se pomalo griju dok se ne skuhaju.
    Kako se individualni dojmovi razlikuju ja sam baš Črnu mati zemlu doživjela puno osobnije i jače, a od Cigojnera sam se emocionalno nekako uspjela distancirati, iako je knjiga stvarno izvrsna i nije mi to utjecalo na dojam o čitanju. Ali od Črne mati sam bila u grču, prisiljavala sam se navečer ostaviti knjigu i napraviti pauzu s čitanjem zbog mirnog sna, a sve me nešto vuklo dalje da čitam.
    Obje knjige su izvrsne, iako po pristupu potpuno različite (na stranu međimurska sredina i dijalekt kao zajednički faktor). A kako će koja djelovati na čitatelja, očito ovisi o raznim faktorima.

  14. #2164
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja kao tanja_b
    Črna mati me iz temelja protresla, još dugo sam o njoj razmišljala
    Ciganin ne toliko, iako je bez sumnje izvrstan roman

  15. #2165
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se individualni dojmovi razlikuju ja sam baš Črnu mati zemlu doživjela puno osobnije i jače, a od Cigojnera sam se emocionalno nekako uspjela distancirati, iako je knjiga stvarno izvrsna i nije mi to utjecalo na dojam o čitanju. Ali od Črne mati sam bila u grču, prisiljavala sam se navečer ostaviti knjigu i napraviti pauzu s čitanjem zbog mirnog sna, a sve me nešto vuklo dalje da čitam.
    Obje knjige su izvrsne, iako po pristupu potpuno različite (na stranu međimurska sredina i dijalekt kao zajednički faktor). A kako će koja djelovati na čitatelja, očito ovisi o raznim faktorima.
    I mene je ČMZ "tresnula", premda mi je i "Ciganin" bio sjajan
    Potpuno isto mi je bilo s predstavama, ČMZ mi je bila puno jača...

  16. #2166
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Elena Ferrante: Priča o izgubljenoj djevojčici

    Evo, zgotovih napokon tetralogiju.
    Ovaj mi je, četvrti nastavak, nekako "smandrljan", uvaljano je tu sve i svašta, prevare, rastave, nestanci, ubojstva, infarktne smrti, droge, bježanije... ne znam što bih rekla. Ima svega, a opet je nedorečeno, kao da je nedovršeno.
    Baš bez veze...
    I kao da traži još nastavaka...
    Mislim da sam malo razočarana .

    Inače, kao i prethodne knjie, vrlo lako se čita, ono, baš vas drži tekst, radnja i sve to, tu nemam zamjerke...



    502 stranice

  17. #2167
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Inače, ljubiteljice McEwana, jeste "ubrale" ovo:

    https://www.blitz-cinestar.hr/cinest...i-chesil/5800/

  18. #2168
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tati kupila Neispričane priče, Rajka Grlića.
    No nakon što sam ga prvo sama išla čitati, odustala sam i poklonila mu "U okovima geografije".
    Grlić ima previše filmskih i umjetničkih referenci koje mog tatu ni najmanje ne bi zanimale
    Ako ga netko želi, imam za posuditi
    Kad smo kod mama, mene je moja žicala da joj Grlića posudim u knjižnici
    Nisam se sjetila, jer sam i sama nakon šestomjesečne pauze tek jučer uzela knjigu u ruke.
    Tko me je jedini mogao potaknuti? Murakami, ofkors Progutala prve 33 stranice Muškaraca bez žena, prije no što me je omeo svakodnevni život.
    Eto, Optimist, ja mislim da se Murakami rodio da piše za mene, za tebe možda i dalje ne.

    I da se usput svrstam u tabor Osama nasuprot Kalendara.

    Na plaži Chesil se ne usudim gledati, ta me je knjiga navukla na McEwana i često razmišljam o osnovnoj misli (SPOILER), kako glupi nesporazumi i višak ega mogu uništiti živote...

  19. #2169
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku

    Na plaži Chesil se ne usudim gledati, ta me je knjiga navukla na McEwana i često razmišljam o osnovnoj misli (SPOILER), kako glupi nesporazumi i višak ega mogu uništiti živote...
    podsjeti me, višak čijeg ega je bio u pitanju? Davno sam čitala, ali zar nije knjiga o tome da (zabijeliti ću spojler): se novovjenčani par ne može upustiti u intimne odnose jer je ona istraumatizirana spolnim zlostavljanjem iz djetinjstva?

  20. #2170
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    podsjeti me, višak čijeg ega je bio u pitanju? Davno sam čitala, ali zar nije knjiga o tome da (zabijeliti ću spojler): se novovjenčani par ne može upustiti u intimne odnose jer je ona istraumatizirana spolnim zlostavljanjem iz djetinjstva?
    Joooj, sad i ja znam koja je to knjiga.... Tnx

  21. #2171
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    podsjeti me, višak čijeg ega je bio u pitanju? Davno sam čitala, ali zar nije knjiga o tome da (zabijeliti ću spojler): se novovjenčani par ne može upustiti u intimne odnose jer je ona istraumatizirana spolnim zlostavljanjem iz djetinjstva?
    Bila je, da, ali i (bijelo!) njihov odnos, u kojem nesumnjivo ima ljubavi, ode kvragu jer se ne žele otvoriti jedno drugome i pogube se putem. Mislila sam na ego koji ti ne dozvoljava da objasniš i približiš svoj problem osobi koja te voli, nego je odgurneš od sebe i onda do kraja života (ili knjige :mrgreen) pate oboje

  22. #2172
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Istina!

    Mene je isto Chesil navukla na McEwana. IAko, ne znam bih li sada bila u stanju čitati ga. Moj dojam je da njegove knjige uvijek imaju taj neki crescendo ili impending doom osjećaj, koji je u npr. Chesil beach još i benigan u usporedbi s Utjehom stranca ili Betonskim vrtom. Utjeha stranca mi je osobito potresna.

  23. #2173
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da, baš imaju impending doom osjećaj, pa sam tako cijelu Subotu taj doom čekala, i kad je bilo sve ok, i kad je postojala prijetnja, ja sam stalno čekala tu neku strašnu scenu od koje će mi se okrenut želudac

    ja sam isto ko svimbi zapamtila i taj ego/ponos, i to što je tada seks još uvijek bio tabu tema i svatko u svom svijetu sa svojim mislima, i da su se samo osjećali slobodno razmijeniti ih, životi bi im bili drugačiji
    iako me živo zanima kako će to razvuć u cijeli film
    Posljednje uređivanje od tangerina : 19.03.2019. at 13:13

  24. #2174
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i meni Subota pala na pamet kao izuzetak, ali mi je svejedno draga knjiga, možda čak i najdraža, baš zato što je o sreći

  25. #2175
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    za ljubitelje Damira Karakaša, izlazi mu novi roman za desetak dana, jedva čekam
    Proslava

  26. #2176
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Saturday rules

  27. #2177

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Mene je jako dojmila knjiga "Kako sam pregorjela" Damjane Bakarič. Opisuje svoju bitku s tjeskobom i napadima panike (nakon 15 godina stresnog novinarskog posla) - kako se slomila a zatim suočila sa svojim tegobama i krenula na put ozdravljenja. Uvodi i u priče drugih ljudi sa sličnim iskustvima, od kojih svatko ima svoje razloge za anksioznost, svoj način suočavanja s tjeskobom i svoj pristup liječenju.
    Nisam pojma imala da anksiozne smetnje mogu dovesti do tako ozbiljnih stanja i da mnogi ljudi pate a ne mogu to otvoreno izreći.

  28. #2178
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Super mi je i Chesil, i Subota. Imam čudan odnos prema gledanju filmova po knjigama (ako prvo pročitam knjigu). Bojim se razočaranja...ali me film privlači. Tko odgleda - neka napiše koju.

  29. #2179

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Eirikur Orn Norddahl: Zlo

    (nije mi skroz točna transkripcija s islandskog)

    Jedva sam dočitala knjigu do kraja, iako ne mogu reći da je loša. Zapravo je dobra. Tematika je vrlo aktualna i zanimljiva (odnos prema strancima, populizam, desničarenje, nošenje tereta prošlosti svoje obitelji i svojeg naroda u suvremenom svijetu). Likovi su osebujni. Stil je originalan - blago ironičan, ali bez cinizma ili dociranja. Zapravo bi knjiga trebala biti fantastična.
    Ali nije mi bila mislim da je glavni problem u tome što je prerazvučena. Sve to autor je mogao reći na upola manjem broju stranica. Ovako, počela sam je čitati, pa zapela, pa sam već mislila odustati, pa ipak nisam. Nakon 100. stranice priča je počela teći brže, a ja sam pomislila da je sad to - to, i da ću dalje uživati u čitanju. Frišku figu. Nakon nekog vremena opet je zapeo u ponavljanjima i nekim digresijama koje su mi se činile potpuno nebitne. Da bih tek u zadnjoj četvrtini knjige shvatila neke dijelove fabule s početka koji mi dotad uopće nisu bili jasni.
    Moram napomenuti i to da su dijelovi radnje koji se događaju na Islandu i opisuju Islanđane (i nordijske zemlje općenito) puno uvjerljiviji i bolji od dijelova koji se dešavaju u Litvi. Zapravo, ti litavski dijelovi su mi djelovali vrlo plošno, kao neka skica, i nisu me se dojmili kako bih očekivala.
    Ali evo, ako nekog zanima... možda budu bolji dojmovi od ovog mojeg. U svakom slučaju, jedva sam dočekala da je pročitam, pa da je danas mirno mogu vratiti u knjižnicu i uzeti nešto drugo

  30. #2180
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Monique Schwitter, Jedno u drugom
    Puno sam očekivala od ove hvaljene knjige, i početak je bio obećavajući, ali vrlo brzo sam se pogubila i počela zapinjati s čitanjem. Ideja je odlična, autorica počne guglati svoje bivše ljubavi. Gdje su, što rade, kako su im ispali životi? Prisjeća se svih bivših ljubavi, 12 ih je kao 12 apostola, i prva priča mi je bila izvrsna, ali zatim počinju nejasnoće, više ne znam o kome govori, priče mi se nekako previše međusobno stapaju i pretapaju, i sve skupa je urodilo time da sam izgubila interes. Baš šteta!

  31. #2181
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Pavao Pavličić: Krasopis

    ajme napora
    jedva sam ju dogotovila, uz preskakanja
    knjigu sam uzela u knjižnici u kutiji "uzmi što želiš i nosi doma", tamo ću je i vratiti

    Pavličića inače jako volim, ali ovo je bilo totalno razočaranje

  32. #2182

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Pavao Pavličić: Krasopis

    ajme napora
    jedva sam ju dogotovila, uz preskakanja
    knjigu sam uzela u knjižnici u kutiji "uzmi što želiš i nosi doma", tamo ću je i vratiti

    Pavličića inače jako volim, ali ovo je bilo totalno razočaranje
    Joj, sjećam se Krasopisa. To mu je jedan od dosadnijih romana.

  33. #2183
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Agota Kristof - Velika biljeznica (trilogija)

    Prvi dio trilogije (ni ne znajuci da postoje nastavci) procitala sam jos kao studentica. Na mene je tada ostavila jak dojam, bila mi je cak i pomalo strasna.
    Novim citanjem, dojam se nije promijenio. Vrlo potresno djelo, jednostavan i pomalo djecji stil samo pridonosi jezi price o dvojici brace koju majka zbog rata ostavi kod bake.
    E sad, druga dva dijela trilogije su me posteno zbunila. To je ocito bila i namjera spisateljice, ali ja sam se pogubila. Sto cu, apstraktno misljenje mi nije jaca strana i vise nisam znala tko je tko. K'o da gledam Matrix ili Inception-super mi je, uzbudljiva prica, odlican stil, ali ne razumijem sto se zapravo dogadja :D

  34. #2184
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ako se ne varam, Palcici je to najdraza knjiga.
    Ja sam samo prvi dio procitala i dojam mi je kao i tebi, prestrasna knjiga.

  35. #2185
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Sto cu, apstraktno misljenje mi nije jaca strana i vise nisam znala tko je tko. K'o da gledam Matrix ili Inception-super mi je, uzbudljiva prica, odlican stil, ali ne razumijem sto se zapravo dogadja :D
    Chesil, ti si moja "topuša" s ove teme (osoba koju bih najviše potpisala). Same here. Usual Suspects (film) - 3x probala gledat, zaspala na zapletima, probudim se na Kevina Spaceyja i "Who is Kayser Soze". I Inception itd. mogu gledat samo uz tumača. I jako mi se svidio tvoj nick. Tako da mislim da ću nekako najmanje fulat ako čitam knjige koje tebi pašu .

  36. #2186
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kristina Gavran: Kiša u Indiji, ljeto u Berlinu

    Kolač od knjige, kolačić, mignon ili macaron. Da, macaron. Prozračno, lako, neodoljivo.
    Radi se o zbirci kratkih pripovijedaka kojima je zajednički motiv putovanje. Nema jakih emocija ni burnih događaja, ali je zanimljivo za čitanje. Meni je bila baš privlačna iako inače ne čitam kratke priče.

    Kad se već spominjemo palčice, mislim da bi se njoj mogla svidjeti jer joj se sviđala i Knjiga o ljetu (samo njoj i meni na ovoj temi).

    Autorica ima i roman, zove se Gitara od palisandrovine, mislim da ću ga potražiti.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 27.03.2019. at 09:43

  37. #2187
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jurana, hvala ti na ovoj preporuci za kolac, bas nesto tako trazim, kratko i slatko, nemam vremena za torte na katove

  38. #2188
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    ina33 - topusa

  39. #2189
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Kazuo Ishiguro: Blijed pogled na bregove
    Meni strašno tjeskobna i jezovita knjiga, od početka do kraja.
    Premda autor od svoje pete godine živi u V. Britaniji i britanski je nobelovac, ova je knjiga soooo Japanese, odiše u cijelosti jednom posve drugačijom atmosferom, drugačijim konverzacijama, reakcijama, ma totalno mi je to strano i valjda tako zamišljam ophođenje i međusobnu komunikaciju u Japanu.
    Neprestano sam bila u napetom iščekivanju da će se nešto desiti, a nije se dešavalo ništa, a opet, dogodilo se sve. Uh.
    JAko dojmljivo, moram priznati...

  40. #2190

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Kazuo Ishiguro: Blijed pogled na bregove
    Meni strašno tjeskobna i jezovita knjiga, od početka do kraja.
    Premda autor od svoje pete godine živi u V. Britaniji i britanski je nobelovac, ova je knjiga soooo Japanese, odiše u cijelosti jednom posve drugačijom atmosferom, drugačijim konverzacijama, reakcijama, ma totalno mi je to strano i valjda tako zamišljam ophođenje i međusobnu komunikaciju u Japanu.
    Neprestano sam bila u napetom iščekivanju da će se nešto desiti, a nije se dešavalo ništa, a opet, dogodilo se sve. Uh.
    JAko dojmljivo, moram priznati...
    Točno takav je bio i moj dojam. Knjiga je izvrsna, atmosfera koju je uspio izgraditi je fascinantna, ali baš sam se tjeskobno osjećala čitajući je.

    Prijavljujem još jedan strip - Bastien Vives: Polina. Odličan!

    I knjigu koju je većina vas vjerojatno još davno pročitala, naime, Ian McEwan: Na plaži Chesil. Ne znam kako su mi njegove knjige dosad promakle (osim Okajanja, dosad nisam čitala ništa drugo), morat ću to nadoknaditi

  41. #2191
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    I knjigu koju je većina vas vjerojatno još davno pročitala, naime, Ian McEwan: Na plaži Chesil. Ne znam kako su mi njegove knjige dosad promakle (osim Okajanja, dosad nisam čitala ništa drugo), morat ću to nadoknaditi
    znaš da se prikazuje film
    https://www.blitz-cinestar.hr/zagreb.../5800/20190328

  42. #2192

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, zato sam i posudila knjigu, da je najprije pročitam (kod mene uvijek mora biti prvo knjiga, a onda predstava ili film po književnom predlošku).

  43. #2193
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    brzo čitaš. Dok bih ja pročitala knjigu, film bi prestao igrati

  44. #2194
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Ron Rash: Serena

    Pročitala sam je u 3 (radna) dana
    jedna od onih koju ne možeš ispustiti iz ruku
    Serena je lik kakav nisam do sada "srela" u literaturi, zapamtit ću je sigurno. Okrutno i strašno doba - vrijeme velike ekonomske depresije u SAD.u., siromašni gorštački kraj Sjeverne Karoline, praktički bezvlađe ako si bogat (a samim time i moćan) industrijalac koji što naumi to i ostvari bez ikakvih posljedica.

    Nedavno je na tv.u bio i film (nisam gledala, ali kažu da je odličan), Jennifer Lawrence i Bradley Cooper kao Serena i George Pemberton.

  45. #2195
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    brzo čitaš. Dok bih ja pročitala knjigu, film bi prestao igrati
    ovu bi možda ipak uspjela, dosta je tanka, čak se i pitam kako će cijeli film popuniti..

  46. #2196

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    brzo čitaš. Dok bih ja pročitala knjigu, film bi prestao igrati
    Ovisi o knjizi. Sa zadnje dvije knjige (Forgacs i Norddahl) sam se baš gnjavila, sporo su mi išle. Valjda mi je zato McEwan dobro legao, napokon knjiga koja ima glavu, rep, dobru kompoziciju i zanimljivu priču, pa sam je progutala u jedno popodne

    Ali već znam da će mi trebati sto godina da se pokrenem i odem u kino, pa će mi film vjerojatno pobjeći

  47. #2197
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    na temu, ja sam prošli tjedan bila na Pričiginu i oduševila me Aleksandra Kardum
    pa sam nabavila njenu Soba moje sestre
    to je knjiga o depresiji i samoubojstvu
    malo se čini neprikladno napisati da je vrlo lijepa knjiga, ali jako mi se sviđa kako je prikazala unutarnji svijet zaista depresivne osobe, kao i onih oko nje
    propisala bih je kao lektiru za sve one koji misle da depresivne osobe samo trebaju poći u šumu i zagrliti stablo

  48. #2198
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Uz neizostavnu floskulu da se malo trgnu.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 28.03.2019. at 11:14

  49. #2199
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Francesca Melandri "Viši od mora"
    Divni, nježni, lirski romančić o ljubavi, nasilju, zločinu... Roman o ženi kojoj je muž u zatvoru i ocu čiji je sin u zatvoru, djelomično se vremenski preklapa i podsjetio me na dio iz Genijalne prijateljice u kojem revolucionari izvode terorirstičke napade, pa mi je i to bio dodatni plus. No i bez toga knjiga je stvarno predivna, toliko jednostavno a toplo pisana, lijek za dušu

  50. #2200
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Olja Savičević Ivančević: Pjevač u noći
    Ljubić, ali zapravo antiljubić, a stil fenomenalan!
    Totalno otkačena knjiga, pravo osvježenje, baš mi se svidjela!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •