Vidi rezultate ankete: Imaš li položen vozački?

Glasači
141. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Imam

    126 89.36%
  • Nemam

    13 9.22%
  • Već idem ili ću ići u autoškolu

    2 1.42%
  • Oduzeta mi je vozačka dozvola

    0 0%
Stranica 7 od 10 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 466

Tema: Žene, koliko vas ima položen vozački?

  1. #301
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ok onda je sve ok ja mislila da nije dala nalaz da napravi naočale.

  2. #302
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Danas nakon odvoženog 36-og sata, jer sam uplatila dodatna tri da mi ne bude predugo dok cekam ispit , najozbiljnije sam razmisljala da odustanem. Umalo sam rekla instruktoru, necu ja vise. On mi se isto cini obeshrabren, ili mozda umisljam. Kaze da mi je sve u glavi. Triput sam se vracala u bocnu uličicu, pa od panike smotam previse ili premalo, a uzbrdica mi je najgora nocna mora i problem otpocetka. Mozda sam sve skupa dvaput krenula kako treba: ili se ugasi jer prenaglo dignem nogu s kvacila ili kao danas ne dizem ju od straha dovoljno. Voznja po gradu u redu. Toliko sam se iznervirala da mislim da sam imala kontrakcije ( u sam 6.mj. trudnoce). Da odustanem i zamrznem sve dok ne rodim? Tako mi je zao odustati jer znam koliko je muke trebalo da se uopce odvazim na ovo sve u 37.-oj. :/

  3. #303
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Smajlich,ja ne znam kako ti to izdržavaš u trudnoći.Meni je to isto bio ozbiljan stres ,tako da te razumijem.Želučane tegobe,nesanica,depresija,panika,sve me to pratilo čitavo vrijeme.Isto mi nije išlo,kao i tebi.Ne znam ni kako sam prošla.Znam da mi je to jedan + u životu,ali koštao me je previše zdravlja,tako da mislim da je bolje da nisam.
    Šta sad da ti kažem.To što i sama sebi govoriš,šteta je da sad odustaneš.Možda se kasnije teže odlučiš.A kad dođe beba,opet ćeš biti pod 1000 pritisaka.Sada ti nema odustajanje,samo hrabro dalje.Osim ako ne misliš da taj stres ozbiljno ugrožava bebu?

  4. #304
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Je l imas gdje za vjezbat sama voziti. Mozda bi ti bilo lakse. Ja sam sama uvjezbala bocno parkiranje npr. Parkiranje u centru grada sam vjezbala vez s vozackom i to ljeti.
    Za dizanje noge s kuplunga ti mozda izbor obuće moze olaksati.
    Napravi si popis poteskoca i svaku vjezbas jedan dan. Ne znam gdje stanujes da ti eventualno predlozim gdje da vjezbas.
    Na uzbrdici povuci rucnu. Kad kreces stisni malo gasa. I tek kad osjetis da se dize prednji dio auta polako pusti kuplung.
    Ne znam kako se osjecas, al nece ti biti lakse s malom bebom. Bit ces skroz neispavana, najvjerojatnije.
    Ajde nama napisi konkretne probleme, mozda netko ima neku pametnu za dodat da ti olaksa.

  5. #305
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja bih potpisala ovo Jelenino, i da dodam što se izbora obuće tiče - ja po ljeti u 90% slučajeva vozim bosa (jer imam neprikladnu obuću otvorenu otraga, pete...a ne da mi se riskirati a ni nositi preobuku) i mogu ti reći da je razlika u osjetu znatna.
    I ako ti instruktor ne paše, a imaš rezervnu opciju, promijeni ga. Super zaključak da je "sve to u glavi" ali dobar instruktor itekako može pomoći razbijanju te blokade.

  6. #306
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Hvala vam na razumijevanju <3
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 11.04.2019. at 14:28

  7. #307
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Nestao post: Kad sam upisala sredinom studenoga, nisam znala da sam trudna, rijesila testove i ppomoc od prve. Pocela sam pocetkom veljace, jer sam prelezala gripu i užasno povracala. Cim sam se osjetia bolje, kontam probat cu jer mi stvarno treba. Ne mogu do ducana otic bez muza, dojadilo mi vise. A i djecu na trening ili s treninga, nema govora da ce dobro doc dozvola. Najveci mi je strah kad auto malo krene unatrag, sto je u principu normalno i onda se ja uspanicim ne bi da vozim po rotoru u Zg-u, a ne na uzbrdici u uličici u Metkovicu. Ispit bi trebao biti iduci tjedan. Nisam skoncentrirana, trudim se stvarno. Jutros mi je otac bio na teskoj operaciji, tumor je u pitanju i nenaspavana sam. Ali koga briga, vozit se mora i tada... S rucnom mi je lakse, ali sprtljam se i tada. Vozim u udobnim tenisicama, jedino se nikako namistit u sjedalu, ide mi pojas na zivce preko droba
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 11.04.2019. at 14:28

  8. #308
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Nemam kako vjezbati jer muz vozi mercedesa C klasu, automatik. Da bar mogu. Probat cu se sutra dogovoriti s instruktorom da cijeli sat idemo uzbrdica/nizbrdica.

  9. #309
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih potpisala ovo Jelenino, i da dodam što se izbora obuće tiče - ja po ljeti u 90% slučajeva vozim bosa (jer imam neprikladnu obuću otvorenu otraga, pete...a ne da mi se riskirati a ni nositi preobuku) i mogu ti reći da je razlika u osjetu znatna.
    I ako ti instruktor ne paše, a imaš rezervnu opciju, promijeni ga. Super zaključak da je "sve to u glavi" ali dobar instruktor itekako može pomoći razbijanju te blokade.
    ja uglavnom vozim bosa, zimi i ljeti, ali zakonom to nije dozvoljeno, pa ne preporucam to pred instruktorom

  10. #310
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ja uglavnom vozim bosa, zimi i ljeti, ali zakonom to nije dozvoljeno, pa ne preporucam to pred instruktorom
    Haha, znam da nije dozvoljeno, tek onda bi mislio da imam ćuke u glavi

  11. #311
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja mislim da to nigjde u zakonu ne piše, a što nije zabranjeno, dozvoljeno je

  12. #312
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da to nigjde u zakonu ne piše, a što nije zabranjeno, dozvoljeno je
    Pa manje je zlo voziti bos nego u japankama ili bilo kakvim natikačama.

  13. #313
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sad sam proucavala, i fakat se nigdje ne spominje obuca, bar ja nisam nasla. a ruku bih dala da pise da se ne smije bos vozit ili u japankama

  14. #314
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I meni je zazvonilo da se ne smije cim sam tu procitala. Sjecam se da mi je to jos tata govorio. Ali sam isto citala da te samo policajac moze upozoriti da to nije prikladna odjeca.

    I naletila na neke opake statistike koliko nesreca u japankama.

    Smajilch - Metkovic. E tu ti stvarno ne znam gdje vjezbati, nisam nikad bila

    Za parkiranje je pocetniku velika razlika koji auto parkira. Nije ni meni skroz svejedno, iako drzim da sam iskusna vozacica od preko 100 000 km.

    Mislim da ti nece bit ucitelj sretan s cijeli sat uzbrdice. Mozda da predlozis 10tak kretanja pa zamoli jos koje da utvrdis

  15. #315
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kretanje na uzbrdici moras izvjezbat, osjetit trenutak kad maknut nogu sa spojke i koliko dodati gas.
    ja sam polagala vozacki u rijeci, ne trebam ni spominjati da se uglavnom ide gore-dolje-gore, kroz uske ulicice. i vecinom parkira bocno.
    i danas s preko puno puno stotina tisuca kilometara u nogama, mrzim rikverc u uskim ulicicama, a takvih slijepih po rijeci i opatiji koliko hoces. odvozim ih, ali mrzim

  16. #316
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Meni je opet najlakše kad imam nešto čvrsto i stabilno pod nogama.Najbolje u tenisicama ili nekim udobnim cipelama ili baletankama.

  17. #317
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Kretanje na uzbrdici je nocna mora svim pocetnicima. Treba imati osjecaj za to , a to dolazi s iskustvom. Parkiranje isto tako. Vjezba , praksa i iskustvo. Rijetko je netko roden sa pustim talentom.
    MM mozda, ali ja sigurno nisam.

  18. #318
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja ne mogu voziti bosa, u natikačama bez problema. Moram imati tvrdi džon ispod stopala, bosa noga mi je premekana.
    A kad ideš na vozački u Dalmaciji kao ja, prvo što svladaš je kretanje na uzbrdici pa onda nikad više nemaš s tim problema.

  19. #319
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je zazvonilo da se ne smije cim sam tu procitala. Sjecam se da mi je to jos tata govorio. Ali sam isto citala da te samo policajac moze upozoriti da to nije prikladna odjeca.

    I naletila na neke opake statistike koliko nesreca u japankama.

    Smajilch - Metkovic. E tu ti stvarno ne znam gdje vjezbati, nisam nikad bila

    Za parkiranje je pocetniku velika razlika koji auto parkira. Nije ni meni skroz svejedno, iako drzim da sam iskusna vozacica od preko 100 000 km.

    Mislim da ti nece bit ucitelj sretan s cijeli sat uzbrdice. Mozda da predlozis 10tak kretanja pa zamoli jos koje da utvrdis
    Ma dobro ne trebamo cijeli sat na istom
    mjestu, nekoliko je uzbrdica u gradu, vozim od jedne do druge- i to je vježba

  20. #320
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa manje je zlo voziti bos nego u japankama ili bilo kakvim natikačama.
    Slažem se, nema ti što zapeti za pedalu/tepih. Došla sam instruktoru na sat u japankama i on mi je rekao: “Znaš, ne bi trebala voziti u obući koja nema neki remen oko pete.” Bla bla, OK, tko te sluša- i šta mi se nije nakon par godina dogodilo da mi je japanka skliznula i zapela između tepiha i gasa. Ajd uspjela sam je odmah iščupati ali otad samo frknem japanke, birke, natikače... pored i nastavim bosa.
    Istina Bog, jednom sam se malo ogrebla na kuplung

  21. #321
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Istina Bog, jednom sam se malo ogrebla na kuplung
    Hahah Lipo ja kažem da je taj kuplung okrutan

  22. #322
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma dobro ne trebamo cijeli sat na istom
    mjestu, nekoliko je uzbrdica u gradu, vozim od jedne do druge- i to je vježba
    To je i meni bila bolna točka, daaaavno.... Naučiš nakon nekoliko pokušaja. Sretno!

  23. #323
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je i meni bila bolna točka, daaaavno.... Naučiš nakon nekoliko pokušaja. Sretno!
    Nadam se...hvala

  24. #324

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Rjesi ispit i s muzevim automatikom neces imati nijedan od problema koji te muce.

  25. #325
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Smajlich, probaj ne odustati! Ja sam polozila s ulaskom u 9. mesec trudnoce s 4. bebom. Znam da je tesko i svasta ti se mota po glavi, ali vec si daleko dogurala!

  26. #326
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Rjesi ispit i s muzevim automatikom neces imati nijedan od problema koji te muce.
    S ovim se i ja slazem (ako ste mislili nabavljati auto za tebe, probaj nabaviti automatik).

    Niti jedan jedini put mi nije usfalio mjenjac.

    Drz se, jos malo pa si gotova!

  27. #327
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Naš novi auto ima klasični mijenjač, ali svejedno nema problema s vagom jer ima nešto što ga na par sekundi zadrži da ne klizi nazad na uzbrdici. Nisam stručno opisala, a nije ni skup auto, mislim da je to danas sve češće.

  28. #328
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Naš novi auto ima klasični mijenjač, ali svejedno nema problema s vagom jer ima nešto što ga na par sekundi zadrži da ne klizi nazad na uzbrdici. Nisam stručno opisala, a nije ni skup auto, mislim da je to danas sve češće.
    da, ovo je sada standard
    samo se i na to treba naviknuti, jer ga drži na vagi a ti misliš da bi već trebao krenuti, stišćeš gas a ništa se ne događa i onda odjednom pojuriš

  29. #329
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Da, to je super stvar, zove se hill hold.

  30. #330
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    to je tzv hill assist contorl
    https://en.wikipedia.org/wiki/Hill-holder

  31. #331
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Naš novi auto ima klasični mijenjač, ali svejedno nema problema s vagom jer ima nešto što ga na par sekundi zadrži da ne klizi nazad na uzbrdici. Nisam stručno opisala, a nije ni skup auto, mislim da je to danas sve češće.
    Da, to ima i mm-ov novi C-max, zove se hill-assist, hehehe... Ja sam nakon dugo godina savladala klasiku. Treba prakse, nema drugog načina. Ali to treba sa svakim autom. I dan danas ne volim voziti baš svaki službeni auto, nego si biram koji mi bolje paše.

  32. #332
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I naš auto to ima, i još hrpu takvih "pomagala" koja mene samo nerviraju pa ih sve redom isključim.
    Ne želim se uopće navikavati na to da auto pola toga odrađuje za mene.

  33. #333
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    I naš auto to ima, i još hrpu takvih "pomagala" koja mene samo nerviraju pa ih sve redom isključim.
    Ne želim se uopće navikavati na to da auto pola toga odrađuje za mene.
    Ima u tome nešto, ali opet - i to je stvar navike. Ja ne bih imala ništa protiv parkirnih senzora na C-maxu, a nismo ih uzeli (nisu bili u paketu na vozilima koja su bila na popustu ) Nije nam se dalo naknadno to ugrađivati, a obzirom na to da mi baš nije jako pregledan, ne bih se bunila da ih imam na raspolaganju.

  34. #334
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    I naš auto to ima, i još hrpu takvih "pomagala" koja mene samo nerviraju pa ih sve redom isključim.
    Ne želim se uopće navikavati na to da auto pola toga odrađuje za mene.
    auto meni sluzi, obozavam sva pomagala. ne mogu vise zamislit vozit bez tempomata i senzora. mogu, ali zasto bih

  35. #335
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    auto meni sluzi, obozavam sva pomagala. ne mogu vise zamislit vozit bez tempomata i senzora. mogu, ali zasto bih
    takodjer
    automatik je zakon

  36. #336
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    ne mogu vise zamislit vozit bez tempomata i senzora. mogu, ali zasto bih
    A recimo zato što ko mi imaš dva auta, jedan ima sve a drugi ništa od te moderne automatike pa ne moraš zamišljati, odmah prijeđeš na praktično. Iako je i taj drugi za ono doba kad je proizveden bio vrhunski opremljen, od automatske klime preko webasta do raznih sustava pri kočenju. Ja sam mlada i neiskusna mislila da to imaju svi auti pa sam se onako ko prava plavuša iznenadila kad sam shvatila da to nije tako.
    On topic, parking senzori stvarno dobro dođu, a i kamera za parkiranje je super stvar. Naš obiteljski auto je oooogroman, za dva broja veći od C-Maxa pa Peterlin može otprilike zamisliti a sa senzorima i kamerom stvarno se lako parkira.
    Super je i collision assist. Signalizira ako si preblizu drugog vozila ili zida/ stupa, ako se prebrzo približavaš... često puše na hladno ali dobro dođe.

  37. #337
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ima zakoniti auto bez svega popratnog, uz to je i tvrd i sa slabim motorom. a vozim kad moram, ali ne uzivam.

  38. #338
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Raport od danas: bilo je dobro Bolje nego jucer, definitivno. Isli smo na dvije uzbrdice i rucnom sam kretala, na jednoj je samo jednom zaštekalo, dok se nisam skulirala, ponovila jos dvaput i sve ok. Parkirala od prve na rikverc, malko se ispravila, ali sve 5, a jednom i na nos i napokon je bilo savrseno. Bilo mi je dosad grozota dok izlazim s parkinga, uredno bih motala u krivu stranu oops: jer umisto zadnji kraj, ja ovca gledam prednji :ubijBože: Jos dva sata i iduci tjedan na ispit :/

  39. #339
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sanjam o svim tim pomagalima,mi imamo klasično.A svi mi kažu :"nikad od tebe vozača,ako voziš automatik".Mislim se:ma boli me briga,ne mora ni biti.Eh da mi je.....A i muž protiv .

  40. #340
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Raport od danas: bilo je dobro Bolje nego jucer, definitivno. Isli smo na dvije uzbrdice i rucnom sam kretala, na jednoj je samo jednom zaštekalo, dok se nisam skulirala, ponovila jos dvaput i sve ok. Parkirala od prve na rikverc, malko se ispravila, ali sve 5, a jednom i na nos i napokon je bilo savrseno. Bilo mi je dosad grozota dok izlazim s parkinga, uredno bih motala u krivu stranu oops: jer umisto zadnji kraj, ja ovca gledam prednji :ubijBože: Jos dva sata i iduci tjedan na ispit :/
    Odlično! Nadam se da ti je i forumska ćakula malo pomogla
    Sretno!

    A ovo za gledanje naprijed ili natrag kod vožnje unatrag je meni jako smiješno kad uđem u alternativni auto koji nema kameru pa gledam naprijed, tražim ekran pogledom dok idem unatraške.

  41. #341
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično! Nadam se da ti je i forumska ćakula malo pomogla
    Sretno!
    Dašta je, bilo mi je lakše čim sam se izjadala. Jucer mi je bio jako težak dan, ocu mi operirali tumor na bubregu i baš sam bila nikakva. Samo se moram probati što bolje skoncentrirati.

  42. #342
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja se recimo dobro snalazim na skučenim prostorima, u rikvercu, bočno parkiranje, u gradskoj vožnji (do 60, idealno do 50 ). Na brzoj cesti me oblijeva hladan znoj. To nije zato jer sam nadarena za problematične radnje, nego zbog okolnosti - gdje živim i kuda se krećem.
    Tako da sve te stvari koje su ti sad noćna mora, možda u budućnosti uvježbaš bolje nego neke koje sada ne smatraš problematičnima. Uzmi nakon ispita još par dodatnih sati na svom autu, da se navikneš na njega, i kad vidiš kako ti dobro ide (jer na automatiku će ti skoro pa sigurno bolje ići nego na mjenjačliji) naboostat ćeš si samopouzdanje.
    I javljaj nam se nakon svakog sata pa ti nećemo dozvoliti da odustaneš.

  43. #343
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Danas imala zadnji sat, sutra polažem. Moram li reći da sam prestravljena? Jucer je bilo poprilicno dobro, danas milijun grešaka kojih sam naravno svjesna u trenutku dok ih činim :/ Kaže instruktor da jednostavno previše žurim i da zato ne mogu neke stvari odraditi na vrijeme ili ih odradim traljavo. Istina živa. Stalno se podsjećam da bih trebala voziti polakse, ko’ bakica, ali dok vozim to mi se čini presporo i da se tako vidi da ne znam voziti. Totalna sam šteta
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 16.04.2019. at 11:12

  44. #344

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ma nisi
    to je normalno

    utješila bih te svojim primjerom, ali bojim se ... u biti s odmakom, postalo je smiješno
    prvo polaganje sam odvozila rutu, valjda u 10 minuta umjesto u 20 minuta ... instrukotr je bio šokiran i bez riječi na kraju
    drugi put sam usporila i sve je bilo u redu

    dakle, ti si jučer bila prebrza, sutra ćeš taman.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 16.04.2019. at 11:17

  45. #345
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Danas imala zadnji sat, sutra polažem. Moram li reći da sam prestravljena? Jucer je bilo poprilicno dobro, danas milijun grešaka kojih sam naravno svjesna u trenutku dok ih činim :/ Kaže instruktor da jednostavno previše žurim i da zato ne mogu neke stvari odraditi na vrijeme ili ih odradim traljavo. Istina živa. Stalno se podsjećam da bih trebala voziti polakse, ko’ bakica, ali dok vozim to mi se čini presporo i da se tako vidi da ne znam voziti. Totalna sam šteta
    Dakle, sutra trebamo držati fige.... Ne uzrujavaj se, vještina dolazi s praksom. Sad još moraš uključivati mozak za svaku sitnicu, a uskoro ćeš se pitati kako si mogla živjeti bez auta... Govorim iz iskustva. Sretno!

  46. #346
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Jao, iz vaših usta u Božje uši! I u moju glavu ps. Vrijeska, nasmija me :D
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 16.04.2019. at 11:35

  47. #347
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Kako je ono išlo?
    1. Nesvjesna nekompetencija (ne znaš voziti i ne razmišljaš uopće o tome)
    2. Svjesna nekompetencija (zaključiš da ti treba to znanje i kreneš razmišljati što ti je činiti)
    3. Svjesna kompetencija (naučiš voziti, ali još uvijek moraš razmišljati o skoro svakoj sitnici) - sada si u ovoj fazi i tako je svima kad polažu vozački
    4. Nesvjesna kompetencija (to dolazi s praksom, kad vožnja postane rutina i uopće više ne trebaš misliti o vožnji kao o nekoj posebnoj vještini, nego sjedneš u auto i odeš...)

    Ja se redovno vraćam na fazu 3. kad sjednem u neki auto na koji nisam navikla, jer moram uključivati mozak (npr. ne znam gdje se pale svjetla, gdje je rikverc i slično) ali s vremenom to isto ne predstavlja neki problem.

  48. #348
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je ono išlo?
    1. Nesvjesna nekompetencija (ne znaš voziti i ne razmišljaš uopće o tome)
    2. Svjesna nekompetencija (zaključiš da ti treba to znanje i kreneš razmišljati što ti je činiti)
    3. Svjesna kompetencija (naučiš voziti, ali još uvijek moraš razmišljati o skoro svakoj sitnici) - sada si u ovoj fazi i tako je svima kad polažu vozački
    4. Nesvjesna kompetencija (to dolazi s praksom, kad vožnja postane rutina i uopće više ne trebaš misliti o vožnji kao o nekoj posebnoj vještini, nego sjedneš u auto i odeš...)

    Ja se redovno vraćam na fazu 3. kad sjednem u neki auto na koji nisam navikla, jer moram uključivati mozak (npr. ne znam gdje se pale svjetla, gdje je rikverc i slično) ali s vremenom to isto ne predstavlja neki problem.
    Znam da to tako ide, ali evo, treba odraditi ispit pa onda u praksu. Jos sam previse poplašena.

  49. #349
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Smajlich, vozi polako i trzaj glavom da vide da pratiš retrovizore. Znaš da ćeš manje pogriješiti ako voziš 40 gdje smiješ 60, nego obrnuto.
    Sretno!!!

  50. #350
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Smajlich, vozi polako i trzaj glavom da vide da pratiš retrovizore. Znaš da ćeš manje pogriješiti ako voziš 40 gdje smiješ 60, nego obrnuto.
    Sretno!!!
    Probat ću, hvala

Stranica 7 od 10 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •