Stranica 52 od 77 PrviPrvi ... 242505152535462 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #2551
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Tiara - bocni se drugi dan ujutro. Tako su meni sestre objasnile.
    Hana - baš mi je žao. Moja je isto rasla do 60 pa je onda pala na 0.

  2. #2552

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Tiara - bocni se drugi dan ujutro. Tako su meni sestre objasnile.
    Hana - baš mi je žao. Moja je isto rasla do 60 pa je onda pala na 0.
    Vaki koliko je to sve trajalo vremenski da padne na nulu? Moja prva je bila 23,3 druga 28,9 a danasnja 16,7. Kaze doktor da bas sporo pada. Vadim ponovo u petak, i rekao je ako mi krene rasti da cu na kiretazu

  3. #2553

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    23

    Početno

    I bila sam danas na ultrazvuku. Pise na lijevom jajniku corpus luteum 17mm i aneh.odjek u kavumu.. Endometrij tanak linearan. Sta to sve skupa znaci? Ja se bas bojim da je vanmatericna..?

  4. #2554
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Hana1987 prvotno napisa Vidi poruku
    Vaki koliko je to sve trajalo vremenski da padne na nulu? Moja prva je bila 23,3 druga 28,9 a danasnja 16,7. Kaze doktor da bas sporo pada. Vadim ponovo u petak, i rekao je ako mi krene rasti da cu na kiretazu
    Meni sa 20 padala tjedan dana i bila tek 6 a onda pala na 0

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  5. #2555
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Hana1987 prvotno napisa Vidi poruku
    I bila sam danas na ultrazvuku. Pise na lijevom jajniku corpus luteum 17mm i aneh.odjek u kavumu.. Endometrij tanak linearan. Sta to sve skupa znaci? Ja se bas bojim da je vanmatericna..?
    Mislim da nemas vanmatericnu... Posto kod mene bar na vanmatericnu i endometrij bio zadebljan

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  6. #2556

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Tiara - bocni se drugi dan ujutro. Tako su meni sestre objasnile.
    Hana - baš mi je žao. Moja je isto rasla do 60 pa je onda pala na 0.
    I morat cu sutra ujutro,eto tek sad nesto krenulo lagan

  7. #2557
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Trebalo je nešto više od 2 tjedna da padne skroz... Isto sam se bojala da nešto ne pođe naopako, ali nije... Sretno draga!

  8. #2558
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Za sve vas koje idete na prvi pregled na VV evo kako to izgleda (barem kod mene):

    Dodete na 2.kat i javite se sestrama u sobu 411 (pretpostavka je da ste vec od svog soc.gin dobile uputnicu za prvi pregled neplodnosti, i da ste zvale VV na 1.dc)
    Sjednete i cekate, prvo vas zovu na kratki razg. i tu uzimaju osnovne informacije, mjere tlak, obujam struka i bokova. To traje svega par minuta.
    Nakon toga opet cekate da vas pozovu na pregled. Tu slijedi razg. s dr. (neka pitanja su ista kao iz prijasnjeg razg. ) Ja osobno sam imala kod sebe muzev nalaz sgrama, svoj nalaz PAPA testa i nalaze briseva (ne svih). Doktorica mi je dala papir na kojem pise koje jos briseve moram obaviti, koje uputnice moram traziti od svog gina, i sta sve mora biti navedeno na toj uputnici. Sve dobijete isprintano na papiru i ne morate pamtiti.
    I naravno uzv ginekoloski pregled. Ono sto dr. vidi na uzv takoder cete dobiti isprintano tako da se u tom trenu ne morate fokusirati na pamcenje svakog detalja.
    Takoder, i suprug i ja moramo u Petrovu (jer to se samo tamo radi) vaditi krv da se ustanovi krvna grupa, i markere koji su potrebni. Za Petrovu ja trazim uputnicu od gina a muz od dr.soc. prakse.

    I odma sljedeci ciklus se opet na 1.dc moram javiti i od 3 do 5dc doci da se izvade svi ti hormoni (za koje soc.gin daje uputnicu) i uz to i inzulin. Tako da se na taj pregled dolazi nataste.

    A onda ovisno o nalazima ce vam dr. reci kakav je plan dalje. Meni je receno da ako svi brisevi budu sterilni idem prvo na hsg odn. pregled prohodnosti jajovoda. A onda cemo vidjeti sta ce taj pregled pokazati.

    Nadam se da sam bar jednoj osobi bar malo pripomogla.
    Sretno svima ~~~~~~

  9. #2559
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Sigurno si pomogla... Sretno!

  10. #2560

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Curke.. Moze li mi netko objasniti kako sad ide FET na VV, gdje se obavlja, na Merkuru ili?
    Nisam dugo bila sad kad preuredjuju sve mi novo a nista mi nisu objasnili...
    Cula sam samo da se na punkciju ide na Merkur, a kako je kod FET-a?

  11. #2561

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Transfer je na VV, imaju vrlo malo i skucenu salu, i samo ginekoloski stol na kojem rade transfer, nema kreveta, pa se ne lezi prije i poslje. Jedna po jedna ulazi u salu, nakon transfera ostajes na stolu prekrizenih nogu 10ak minuta, i onda natrag u cekaonicu, cekas otpusno.
    Meni nije trebala ni spavacica ni papuce ko inace, jer sve se to odvija u vrlo uskom prostoru i dosta brzo ide.

  12. #2562

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Anha... Ok...
    Puno ti hvala na odgovoru

  13. #2563
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Cure, trebam jedan (nazovimo) savjet. Sljedeci ciklus sam narucena na hsg i prije hsg-a bi trebala doci 3-5dc gore. Biti ce gotovi nalazi hormona pa valjda na konzultacije. Receno mi je kao na pregled, ali tako su rekli i za ovaj put pa sam samo pricala s dr i dogovorila hsg.
    Muci me sto nikako ne mogu skombinirati s poslom te dane 3-5dc da odem gore. Da li izadu ikada ususret? I da li je moguce dogovoriti da dodem samo na hsg?
    I da...dal se uopce ikada radi pravi pregled tih dana (3-5dc) ili su to uvijek samo neke konzultacije?

    Svakako cu potraziti neki mail pa pokusati objasniti svoju situaciju, ali cisto me zanima dal se netko nasao u istoj, da ne moze doci na pregled tih dana...

  14. #2564
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Jagodicabobica - možeš doći i 2.dc ako ti slučajno odgovara. Najčešće su u tom razdoblju pregledi kako bi vidjeli koliko imaš antralaca, zatim gledaju kakav ti je endometrij i da se slučajno nije pojavila kakva cista. Uz to šalju žene na vađenje krvi ako je potrebno. Nisam radila hsg pa ne znam o tome ništa... Sretno!

  15. #2565
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Ups! Nisam pažljivo pročitala post. Ma nazovi sestre na VV pa ih pitaj radi li se o pregledu ili razgovoru. Možeš nazvati i direktno doktoricu, sigurno će ti izaći u susret.

  16. #2566
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A da, bas ne mogu nikako tih dana a bilo bi mi jako zao da mi odgode hsg. Budem probala doci do doktorice direkt, nadam se da ce mi izaci u susret jer na poslu jako tesko da mogu ista promijeniti...

  17. #2567

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Pozzz...
    Imam pitanje,kad se dolazi na prvi pregled,mislim koji dan ciklusa kad ides u fet,u prirodni fet,bez ljekova

  18. #2568

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Zar se to moze na vv?
    Meni je receno da oni rade samo s estrofemom... Isla, sam na 3 feta na vv i uvijek estrofem, evo i sad opet..
    Kad sam pitala mogu li po svojoj ovulaciji rekli mi da ne da oni rade samo s estrofemom

  19. #2569

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    I da objasnjenje je bilo da im je tako lakse kontrolirati situaciju pogotovo jer ne rade nedjeljom i sto da se desi da bi mi transfer bas u nedjelju bio

  20. #2570
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Radi se i prirodni FET, ali onda dolaziš svaki drugi dan na pregled i riskiraš ako ti transfer pada u nedjelju.
    Na prvi pregled dolaziš normalno, 2.dc ili 3.dc

  21. #2571

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Pa eto onda zbilja ne kuzim.. Sta to onda svakoj doktor / doktorica drugačije kaze?
    Meni su rekli NE, samo s estrofemom, ni cut za prirodni FET...
    A evo spremam se na cetvrti...

  22. #2572
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Maraa - to stvarno nije fer. To bi trebao biti i tvoj izbor. Ne mogu te odbiti jer je njima lakše uz estrofeme. Ako su te upozorili da bi moglo biti problema ukoliko bi transfer trebao biti nedjeljom, a ti ipak želiš u prirodnjak onda bi tako i trebalo biti. Kako rade punkcije subotom i ponedjeljkom kad bi zapravo trebali u nedjelju...

  23. #2573
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Meni osobno ne odgovara FET u prirodnom ciklusu jer mi šef ne bi dozvolio da toliko izostajem. No, mene uvijek pitaju jesam li za FET uz decapeptyl od 1.dc, za FET uz estrofeme ili za prirodan...

  24. #2574

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Eto svasta... 2 god tamo hodocastim nikad me to nisu pitali a kad sam ja pitala odgovor je bio ne...

  25. #2575
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Ja sam im valjda već dosadila u ovih 6 godina pa mi izlaze u susret. Šalu na stranu, ako i Tiara ima tu mogućnost izbora, ne znam zašto onda ne bi i ti mogla odabrati...?
    Posljednje uređivanje od Vaki : 27.05.2019. at 20:48

  26. #2576

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Pa eto nemam pojma.. Ja sam mislila da se to tamo tako ne radi jer sam jednom pitala vise se ne sjecam koju doktoricu rekla je ne poslije me nisu ni pitali, samo trpali estrofemom kao i sad...

  27. #2577
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Nadam se da ti je sad ovaj FET dobitan pa da više ne razbijaš glavu o ovoj tematici. Sretno, draga! Kad ti je transfer?

  28. #2578

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Sutraaaa

  29. #2579

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Hvala draga Vaki, i ja se nadam konacno..
    Inace zatrudnila sam ja vec 2 puta kod njih s estrofemom pa mozda zato no bili su spontani

  30. #2580
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Opa! Pa sretno onda...

  31. #2581

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Mara,prosli ciklus sam bila na decapeptylu,decortinu I estrofemu,I odgoden mi je transfer jer se endometrij nije dovoljno debljao,inace sam uvijek bila na toj terapiji sto se feta tice,al sad mi je dr. Jukic sama predlozila da ovaj ciklus probamo prirodno u fet,nisam ni ja znala da se to moze,eto pa sad cemo vidjet sta ce bit,sutra na preglet pa cu vise znat

  32. #2582
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Tiara, Maraa - kako ste cure?
    Samo da iskomentiram kako su se dobro snašli sa sobicom za transfere. Onaj dio pokretnih vrata uopće nisam skužila pa sam se iznenadila kad je biologinja provirila glavu.

  33. #2583
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Zna li koja od vas do kad se radi na VV? Mislim da su pričali da od 7. mjeseca više ne rade zbog preuređenja...

  34. #2584

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Znam samo da je rok za radove 18.8., a proslo ljeto ih nije bilo negdje od polovice 7og

  35. #2585

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Kod mene nista tj. beta 0

  36. #2586
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Bulj - hvala!
    Maraa - žao mi je, draga! Kod mene isto, zato se raspitujem do kad rade.

  37. #2587

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    A evo cure kod mene odgođen fet po drugi puta,sad nije endometrij nego cista,sljedeci ciklus opet ako pukne uopce.
    Meni dr rekla da dodem sljedeci ciklus,a trebam dobit 23.6. pa vjerojatno rade onda jos 7.mj

  38. #2588
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Jao! Pa tebe je isto zadesio neki peh. Jesi li dobila duphastone?

  39. #2589

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Jesam,pila sam ih I prosli ciklus I sad moram od sutra,od 16. do 25.dc,a vidjet cemo sta ce bit,mozda treca sreca

  40. #2590
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Samo da javim da na VV primaju u postupak još samo ovaj mjesec i onda više ne rade zbog preuređivanja. Krajem 8. mjeseca očekuju dozvolu za rad od strane Ministarstva i onda startaju ponovo u 9. mjesecu.
    Tiara - sretno! Neka je 3. sreća!

  41. #2591

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima..
    Bila sam na inseminaciji 27.5. I receno mi je da 10.6. napravim test.. I test je pozitivan ❤. Poslala me ginekologica odma vaditi betu koja je bila 14,9. Zanima me jel to ok??
    Nebi se htjela pre rano poveselit

  42. #2592

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Hvala Vaki,jel se I ti spremas opet ili?meni ce taman 1.dc past za vikend,22.6.,23.6. tako negdje racunam,znaci morat cu se pojavit gore u pon bez najave,valjda nece komplicirat nest,nikad nisam dosla bez najave,a u otpusnom mi pise da se javim 3.dc,a jel rade 25.6. to je utorak?

  43. #2593
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Tiara - ja sam se pojavila tako nekoliko puta, nisu nikad pravili probleme zbog toga. Samo im veliš da si dobila za vikend pa ih nisi mogla zvati. Mislim da rade normalno. Ja više ne stignem prije 9. mjeseca jer trebam dobiti oko 5.7.

    Hope - čestitam. Kod inseminacija su bete niže pa mislim da je to o. k.
    Posljednje uređivanje od Vaki : 12.06.2019. at 19:02

  44. #2594
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Hope, ne znam tocne vrijednosti, znam da je bitno da se dupla. Jesi isla ponovo vaditi?

    Tiara, ja mislim da ne rade. Al nemoj me drzati za rijec.
    Cure, jedno pitanje!
    26.6. sam narucena za hsg. Ako je sve prohodno, insemenacija. Obzirom na godisnje, i na ove radove koje imaju gore, koje su sanse da mi nakon hsg-a odma u istom ciklusu dogovore insemenaciju?

  45. #2595
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Jagodicabobica - nekako je sve naknap pa ti nisam baš sigurna. Koji dan ciklusa se radi HSG? Ako će ti ovulacija biti do 10. 7. onda još i stigneš. Zamoli doktoricu, oko toga nema puno posla.

  46. #2596
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Hsg se radi cca do 12dc. Meni za sad ispada da idem 9dc a ovulacije su mi negdje oko 11dc tak da svega par dana nakon hsg-a.
    A budemo vidli.
    Hvala Vaki!

  47. #2597
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Hope91 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima..
    Bila sam na inseminaciji 27.5. I receno mi je da 10.6. napravim test.. I test je pozitivan [emoji173]. Poslala me ginekologica odma vaditi betu koja je bila 14,9. Zanima me jel to ok??
    Nebi se htjela pre rano poveselit
    Koji to dan nakon O ??? Ponovi za dva dana ...trebala bi poduplati se...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  48. #2598

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Jel se moze pod duphastonima prokrvarit?meni danas 19.dc I pocela krvarit,a pijem ih tek 3 dan

  49. #2599
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Joj, nedugo je baš neka ženica komentirala da joj je zbog duphastona mjesečnica krenula ranije. Sutra fino na brdo i nadajmo se da je cista pukla.

  50. #2600

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Zvala sam jucer odma u zg,al nije bilo dr. pa mi sestra rekla da nazovem danas pa da vidi sta ce rec dr,sad zovem,pa valjda cu nekog dobit danas,rekla je da ce se javit,a sad su sigurno u sali,nadam se da je pukla I da ce bit sve ok,hvala ti,ako ne bit cu I ja na otvorenju sale u 9.mj

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •