Stranica 42 od 51 PrviPrvi ... 324041424344 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,051 do 2,100 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #2051
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Čestitam Katka

  2. #2052

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Viki88 prvotno napisa Vidi poruku
    hmm meni je test bio par dana sa blagim plusicem ,vadila bhcg koja je bila pozitivna ali dosta niska i onda nakon 5-7 dana kasnjenja dosla menstruacija.. tzv.biokemijska trudnoca.
    a moze biti i da je mozda kasnija O pa zato jedva vidljivi plusic
    Hvala na odgovoru
    Nakon dva dana „mrljanja“ krvarenje se pojačalo, tako da što god da je bilo(ako je i bilo) više nije..

  3. #2053
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Zadnja m bila je 29.3. Na 4 dan kašnjenja napravila sam test koji je pokazao sumnjivi + , u poslijepodnevnim satima pojavljuje se nešto kao smeđa sukrvica.. kontala sam da je to m. Nisam imala mira jer ta m nije slična onom što inače bude..i ponovim test..i opet + isto tako neki jedva blijedi.. od tog smeđeg iscjedka..polako se mijenja u roza ali sve to slabo..uz popratne grčeve.. da li je netko od vas susreo se sa ovakvom situacijom i kakav je bio ishod ako je?
    Pozdrav... Ja sam smedarila do 12tt bio hematom , danas curica stara tri god.otidi izvaditi betu

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  4. #2054

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka cestitam!! Uzivajte

  5. #2055

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Zadnja m bila je 29.3. Na 4 dan kašnjenja napravila sam test koji je pokazao sumnjivi + , u poslijepodnevnim satima pojavljuje se nešto kao smeđa sukrvica.. kontala sam da je to m. Nisam imala mira jer ta m nije slična onom što inače bude..i ponovim test..i opet + isto tako neki jedva blijedi.. od tog smeđeg iscjedka..polako se mijenja u roza ali sve to slabo..uz popratne grčeve.. da li je netko od vas susreo se sa ovakvom situacijom i kakav je bio ishod ako je?
    Meni se čini da bi se moglo raditi i o implantaciji. Možda je bila kasnija i zato ti je blagi + i sukrvica. A grčevi normalna stvar radi grčenja maternice kod implantacije.
    Jel ti još traje sukrvica ili je prestala?

  6. #2056

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Draga Ema, dobila sam.. nakon sukrivice krenulo roza..i sada je normalno..inače kod mene mjesečnice ne kreću tako..nego odmah dull pa me i to zbrkalo uz ove „pozitivne“ testove.. jedino kada smiri mogu ponoviti test al čisto sumnjam da ima išta od toga..

  7. #2057
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj EmaG. prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da bi se moglo raditi i o implantaciji. Možda je bila kasnija i zato ti je blagi + i sukrvica. A grčevi normalna stvar radi grčenja maternice kod implantacije.
    Jel ti još traje sukrvica ili je prestala?
    Potvrdujem.. bas sam htjela to napisati

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  8. #2058

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Bok svima! Ovako, trebalo bi me malo umiriti… bila sam danas na uzv, 8+1 sam po zm, a po odnosu 5+4… vidi se gv velicine 33mm… doktor preporucuje prekid trudnoce. Da li je u pravu ili da jos ganjam taj mali tracak nadice koji imam?

  9. #2059

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Bila sam kod ginekologa..Kaže spontani..betu ponovno vadim u pon.da vide da li pada..

  10. #2060

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Kratak izvještaj
    Jučer 13 tj i 3 d, redoviti pregled
    Beba napreduje.....raste, skakuće.... miom raste 9 cm.... sve se to negdje smjestilo u mom stomaku. Terapija ostaje, duphaston smanjen na 3x1, mirovanje ostaje. Doktor pozitivna, a ja naravno zabrinuta....

  11. #2061
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj srećko prvotno napisa Vidi poruku
    Kratak izvještaj
    Jučer 13 tj i 3 d, redoviti pregled
    Beba napreduje.....raste, skakuće.... miom raste 9 cm.... sve se to negdje smjestilo u mom stomaku. Terapija ostaje, duphaston smanjen na 3x1, mirovanje ostaje. Doktor pozitivna, a ja naravno zabrinuta....
    vrazji miom ,drzim fige da sve bude dobro do kraja

  12. #2062

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Ema, dobila sam.. nakon sukrivice krenulo roza..i sada je normalno..inače kod mene mjesečnice ne kreću tako..nego odmah dull pa me i to zbrkalo uz ove „pozitivne“ testove.. jedino kada smiri mogu ponoviti test al čisto sumnjam da ima išta od toga..
    Jao Garawa, sad tek vidim tvoj post... a bemu miša. Žao mi je:/
    Ako radite na bebici, pridruži nam se na Odbrojavanju pa zajedno komentiramo, dijelimo iskustva i slično..

  13. #2063
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Tinci99 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima! Ovako, trebalo bi me malo umiriti… bila sam danas na uzv, 8+1 sam po zm, a po odnosu 5+4… vidi se gv velicine 33mm… doktor preporucuje prekid trudnoce. Da li je u pravu ili da jos ganjam taj mali tracak nadice koji imam?
    Ne kuzim, na temelju cega on to predlaze? Pricekaj jos malo i odi po drugo misljenje..

  14. #2064
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim, na temelju cega on to predlaze? Pricekaj jos malo i odi po drugo misljenje..
    A na osnovu toga što bi na 8+1 srce već naveliko trebalo kucati, OK ako je bila kasnija ovulacija, ali ni ovaj 5+4 od odnosa/njemu bliske ovulacije ne ohrabruje. Baci Tinci99 oko na ovo:
    https://embryology.med.unsw.edu.au/e...arnegie_Stages
    Tu su detaljne i pouzdane veličine embrija po dobi, pazi tjedni se računaju od ovulacije.
    Svejedno, i ja bih otišla po drugo mišljenje.

  15. #2065
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    To znam, ali i meni se dogodilo u ovoj trudnoci da je u pitanju bila kasna ovulacija i trudnoca je manja nego sto kalendar pokazuje. Ali napreduje pravilno. Zato bih pricekala jos tjedan da srce eventualno prokuca i otisla po drugo misljenje.

  16. #2066
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Je li se netko susreo sa crvenim sitnim mrljicama na licu u trudnoci? Nisam sigurna, ali cini mi se da bi mogli biti crveni madezi/angiomi? Imam jedan od jutros na vrhu nosa, a od prije dva dana kraj lijevog oka. Malo mi je to puno za par dana da dva nastanu :zbunjena:

  17. #2067

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala svima na odgovorima! Izvadila sam betu, iznosi 117.459 koja odgovara 7,8 tj ali ploda jednostavno nema, tako da mislim da je scenarij ginekologa vjerojatniji nego moj u glavi... izvadit cu betu jos sutra pa da vidimo jel se ista dogada...

  18. #2068
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    To znam, ali i meni se dogodilo u ovoj trudnoci da je u pitanju bila kasna ovulacija i trudnoca je manja nego sto kalendar pokazuje. Ali napreduje pravilno. Zato bih pricekala jos tjedan da srce eventualno prokuca i otisla po drugo misljenje.
    U ovoj trudnoći, ha pa čestitam! Nisam skužila dosad! Koliko si već trudna?
    I ovo drugo x. Tjedan dana Tinci pričekaj (ako izdržiš) i onda drugo mišljenje.

  19. #2069
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    U ovoj trudnoći, ha pa čestitam! Nisam skužila dosad! Koliko si već trudna?
    I ovo drugo x. Tjedan dana Tinci pričekaj (ako izdržiš) i onda drugo mišljenje.
    Nisam bas puno aktivna ulazim u 17.tjedan, hvala ti!

  20. #2070

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    5

    Početno

    *mamica*, cestitam!

  21. #2071
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Je li se netko susreo sa crvenim sitnim mrljicama na licu u trudnoci? Nisam sigurna, ali cini mi se da bi mogli biti crveni madezi/angiomi? Imam jedan od jutros na vrhu nosa, a od prije dva dana kraj lijevog oka. Malo mi je to puno za par dana da dva nastanu :zbunjena:
    ja sam u 9 tjednu bila sva crvena i flekava, vrat i obraz..u jutro sam se probudila sva osipana.. dr. mi je rekla samo da pijem vitamin ce sa kalcijem i povuklo se kroz tj dana

  22. #2072

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    29.28 mLU/ml ... zbunjuju me ove cifre bete

  23. #2073
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Viki88 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u 9 tjednu bila sva crvena i flekava, vrat i obraz..u jutro sam se probudila sva osipana.. dr. mi je rekla samo da pijem vitamin ce sa kalcijem i povuklo se kroz tj dana
    Hvala, probat cu. Prepala sam se da nije nesto ozbiljno.

  24. #2074

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer se rodilo moje zlato tesko 3540g i dug 53cm, 15 dana prije termina, elektivnim CR u spinalnoj tako da smo se upoznali odmah. On je odlicno, a i ja se super oporavljam...
    Katka čestitam, divne vijesti!

  25. #2075

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj Mamita999 prvotno napisa Vidi poruku
    Purple Lu, jesi li dobro? Nista se ne javljas
    Hej mamita, ma uopce nisam na forumu više, zadnjih 3-4tjedna imam takve mucnine da ne mogu normalno ni funkcionirati!
    Nadam se da će mi se sada smanjivati pomalo jer mi baš smetaju!
    Kako si ti?

    Srećko sad sam pročitala sve šta se kod tebe događa!
    Samo se drži, dobro to ide!
    Posljednje uređivanje od Purple Lu : 06.05.2019. at 10:56

  26. #2076
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Katka, cestitam! Uzivajte!

  27. #2077

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Hi Purple Lu, drago mi je da si dobro. Vec sam se zabrinula. Ja ti drzim fige da mucnine brzo produ. Drugo tromjesecje je svakako lakse.

    Nas dvije smo super, bas jucer bile na kontroli. Rastemo, i ona i ja. Sad sam u fazi da ju jos ne osjetim, tako da jedva cekam da mi pocne kuckati tako da znam da je dobro.

    Kad je vama kontrola?

    Bila sam i ja malo neaktivna, pa bas nisam pratila postove.

  28. #2078

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Joj super, bas mi je drago da je sve ok!
    Kad ti je termin?
    Baš sam jučer i ja bila, pa smo radili onaj kombinirani probir jer nam je taj nuhalni navoj malo povecan.
    Čekam danas nalaze pa sam malo nestrpljiva i nervozna, nadam se da ce biti uredu...
    Posljednje uređivanje od Purple Lu : 09.05.2019. at 09:46

  29. #2079

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Joj super, bas mi je drago da je sve ok!
    Kad ti je termin?
    Baš sam jučer i ja bila, pa smo radili onaj kombinirani probir jer nam je taj nuhalni navoj malo povecan.
    Čekam danas nalaze pa sam malo nestrpljiva i nervozna, nadam se da ce biti uredu...
    Koliko povećan?
    Držim fige da je nalaz ok, javi nam kad saznaš

  30. #2080
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Joj super, bas mi je drago da je sve ok!
    Kad ti je termin?
    Baš sam jučer i ja bila, pa smo radili onaj kombinirani probir jer nam je taj nuhalni navoj malo povecan.
    Čekam danas nalaze pa sam malo nestrpljiva i nervozna, nadam se da ce biti uredu...
    Vjerujem da bude dosao dobar nalaz...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  31. #2081
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Joj super, bas mi je drago da je sve ok!
    Kad ti je termin?
    Baš sam jučer i ja bila, pa smo radili onaj kombinirani probir jer nam je taj nuhalni navoj malo povecan.
    Čekam danas nalaze pa sam malo nestrpljiva i nervozna, nadam se da ce biti uredu...
    Draga, nadamo se da nalaz dosao uredu!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  32. #2082

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Hej cure, evo me, nuhalni nam je bio 2,8mm.
    Kombinirani pokazao povečan rizik za Down.
    Idem na nifty pa ćemo vidjeti šta će pokazati, nekako ne brinem se previše, ne možemo utjecati na to sad nikako, a bolje biti pozitivan

  33. #2083
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Hej cure, evo me, nuhalni nam je bio 2,8mm.
    Kombinirani pokazao povečan rizik za Down.
    Idem na nifty pa ćemo vidjeti šta će pokazati, nekako ne brinem se previše, ne možemo utjecati na to sad nikako, a bolje biti pozitivan
    Naravno[emoji847][emoji847][emoji847]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  34. #2084
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Milasova i katka, čestitam!!!

  35. #2085

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Purple Lu, drzim fige da Nifty prode dobro. Al nemoj se brinuti, sigurno je sve ok.

    Meni je termin po zadnjoj mengi 17.10., al s obzirom da smo isli na postupak znamo da je tocan termin 22.10. Kada je tebi?

  36. #2086

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    A meni je 22.11

  37. #2087

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Predobro!!

  38. #2088

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Purple Lu, jesi li bila na Nifty?

  39. #2089

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Jesam, sve je ok, i čekamo curku malu!!!
    Kako si ti?

  40. #2090

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam, sve je ok, i čekamo curku malu!!!
    Kako si ti?
    Purple, ti si u Breyer išla na Nifty, ako se dobro sjećam? Koliko si čekala nalaz?

  41. #2091

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Ne, u breyeru sam vadila krv za kombinirani i to sam dobila odmah sljedeci dan nalaz.
    Nifty sam radila u poliklinici gdje vodim trudnocu i cekala sam nalaz malo manje od 2 tjedna...

  42. #2092

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, u breyeru sam vadila krv za kombinirani i to sam dobila odmah sljedeci dan nalaz.
    Nifty sam radila u poliklinici gdje vodim trudnocu i cekala sam nalaz malo manje od 2 tjedna...
    Aha, ok hvala

  43. #2093

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Evo od mene mali izvještaj
    Trudnoća 16 tj i 5 dana. Miom ostao isti....preko 9 cm. Beba lijepo napreduje. Terapija ostala ista. Mirna, mirna moram i dalje biti. Nema pretjerivanja u ničemu.... mali problemi izgleda sa UK. Sutra idem to rješavati

  44. #2094

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Srećko bas mi je drago što ti lijepo bebica napreduje!
    Znam da nije lako mirovati ali ako se mora nije teško samo da sve bude ok!

  45. #2095

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Super Purple Lu! jos jedna curka al najbitnije da je sve u redu

    Ja sam super! Evo jos koji tjedan radim i onda duuugi godisni pa slijedi porodiljni. Trbuscic je vec dosta velik i okrugao, bas smo danas usli u 20 tjedan. Jedina nuspojava, noge pocele oticati

    Srecko super! Samo miruj koliko god bilo tesko, bitno da je bebica dobro

  46. #2096

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Molim Vas da mi pomognete.
    Ovako imala sam spontani pobačaj u 11.mj/2018.god.
    Sada sam opet trudna..
    5tj+3. Jucer sam bila na kontroli. Sve ok vidi se i plod i sve ali nema otkucaja.
    Kaze dr ako se iduci tj ne vide otkucaji da cu moratu raditi kompletni genetski test... Da li je netko imao slicnih iskustva?
    Molim Vas za odgovor jako se brinem

  47. #2097

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Cure drage
    Hvala vam na podršci. Ponekad mislim da sam dosadna, ali možda moje iskustvo pomogne drugim trudnicama kao sto su prošla pomogla meni.
    Dobila sam nalaze urino kulture - i antibiotik na sedam dana pa za 15 dana kontrola. Puno brusnice pijem - čajeve i sok iz dm te vode. Nadam se da će se i to sanirati

  48. #2098
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Nalaz krvi od jutros: blago snizen hematokrit, eritrociti i RdW. Mpv blago povisen. Ostalo u R.I., npr hemoglobin 119, a željezo 8,1. DKS uredna. Pijem Kendural C, ali iskreno neredovito. Svaki drugi ili treci dan, kad se sjetim. Je li to ok? Planiram redovitije uzimati Kendural i to sve do poroda.

  49. #2099
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj PatkicaD prvotno napisa Vidi poruku
    Molim Vas da mi pomognete.
    Ovako imala sam spontani pobačaj u 11.mj/2018.god.
    Sada sam opet trudna..
    5tj+3. Jucer sam bila na kontroli. Sve ok vidi se i plod i sve ali nema otkucaja.
    Kaze dr ako se iduci tj ne vide otkucaji da cu moratu raditi kompletni genetski test... Da li je netko imao slicnih iskustva?
    Molim Vas za odgovor jako se brinem
    Jos je rano za otkucaji... Sretnoooo

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  50. #2100

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj PatkicaD prvotno napisa Vidi poruku
    Molim Vas da mi pomognete.
    Ovako imala sam spontani pobačaj u 11.mj/2018.god.
    Sada sam opet trudna..
    5tj+3. Jucer sam bila na kontroli. Sve ok vidi se i plod i sve ali nema otkucaja.
    Kaze dr ako se iduci tj ne vide otkucaji da cu moratu raditi kompletni genetski test... Da li je netko imao slicnih iskustva?
    Molim Vas za odgovor jako se brinem
    Patkice, ne znam zašto su te odmah tako isprepadali. Tek u 6. tjednu se vidi srce, tako da pričekaj sljedeći pregled. Čudno samo da te nisu naručili za dva tjedna za svaki slučaj, da ne bi bilo da se opet ne vidi.
    Uglavnom, nije strašno, probaj se opustiti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •