Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 831

Tema: radite li "zalihe" ?

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno radite li "zalihe" ?

    potaknuta mojom omiljenom serijom "extreme couponing" , počela sam si na raznim rasprodajama skupljati "zalihe" proizvoda koje najčešće koristim, a ne kvare se.

    recimo - vata, štapići za uši, toalet papir, dnevni ulošci, papirnate role...
    pa gel za tuširanje, šampon, regenerator, sapun, kaladont...
    deterdženti za suđe i veš, omekšivači,

    na moju veliku žalost - mi nemamo kupona, pa onda moram vrebati i proučavati razne kataloge, informirati se "usmenom predajom" o najnižim cijenama, ili sretna ko prase u blatu uloviti neke artikle slučajno ..


    imam i u kuhinji nekih zaliha (npr. tjestenine mora biti bar 4-5kg ) ...

    jeste li i sami skloni "zalihama", a ako jeste - za što ste hrčkovi?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne, ne pravim zalihe.
    A pola navedenog uopce ne kupujem, tipa stapici za usi, gel za tusiranje, regenerator, papirnate role, dnevne uloske, omeksivace. Zapravo kupujem samo prasak za robu, imam i jedan tekuci koji rijetko koristim, pastu za zube koja nikad nije na snizenju, sampon od litre, onaj od koprive, najjeftiniji. To sve traje dovoljno dugo da nekako ne mislim o cijeni toga. Sapune imam od frendice, godisnju zalihu.

  3. #3
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    4-5 kg tjestenine?
    imam načeta pakiranja onih koje su u igri - fusilli, spageti, penne, tarana za juhu, riža isto tako - posude s crnom, arborio, crvenom i basmati.
    ok, uvijek imam koju bocu vina viška ali to ne zbog hrčka, nego jer vino...

    od ostalog imam možda po pakiranje wc papira, ubrusa, papirnatih maramica, štapića za uši, blazinica. ako se sjetim kupit. ako ne, onda preživimo do sljedećeg odlaska u trgovinu

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja sam jedan od poznatijih anti-hrčaka na Rodi
    Ajd normalno mi je da imam 1 kg brašna i 1 l ulja u špajzi u slučaju da iznenadno potrošim, al da skupljam naokolo i ciljano tražim zalihe po katalozima, na tu ideju se ježim.
    Ok mi je ako je neka akcija i usputno naletim recimo baš na special šampon ili kremu koju koristim, al da kupujem na šta god naletim jer je na sniženju no way. Em krcam stan bezveze, em trošim pare neplanirano.

    A možda nisam svjesna da imam zalihe,pa me vi osvijestite
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.07.2019. at 17:37

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    4-5 kg tjestenine?


    ja obožavam tjesteninu. ne moram imati kruha, al ako nema tjestenine - onda padam u depresiju

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Imam neke zalihe . Imala bih i vise da ih imam gdje lijepo i uredno skladistiti .Ne toliko zbog ustede koliko zbog sigurnisti da u slucaju neke krize imamo ( neke) hrane za nekoliko dana/tjedana .

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok mi je ako je neka akcija i usputno naletim recimo baš na special šampon ili kremu koju koristim, al da kupujem na šta god naletim jer je na sniženju no way. Em krcam stan bezveze, em trošim pare neplanirano.
    ja govorim o skupljanju ISKLJUČIVO onog što koristim. NE skupljanju bilo čega što je na sniženju.

    zašto sam počela...
    isto tako kao i većina - imala sam stav "kupit ću kad potrošim". pa sam morala kupovati po "punim" cijenama.
    a to mi je koma. preznojim se. tresu mi se ruke. razočaranje...
    o, zašto u tom času taj proizvod nije na akciji???

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Imam neke zalihe . Imala bih i vise da ih imam gdje lijepo i uredno skladistiti .Ne toliko zbog ustede koliko zbog sigurnisti da u slucaju neke krize imamo ( neke) hrane za nekoliko dana/tjedana .
    što od hrane skladištiš?
    ja recimo tjesteninu (obavezno), šećer, sol, ulje, kavu, vodu...

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja znam na sniženju kupiti par komada nečega što se puno koristi. Do max 3 komada. Npr. sad klinci jedu neki skupi muesli pa ak naleti kupim. Isto i hranu za mačka. I mozda nekaj od kozmetike tipa dezića kaj klinci nemilice troše. I sebi regenerator ak je na akciji ( ne koristim šampon za kosu). Al gotovo uvijek zaboravim kupiti ulje, brašno i šećer

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    što od hrane skladištiš?
    ja recimo tjesteninu (obavezno), šećer, sol, ulje, kavu, vodu...
    Konzervirani grah, grasak, kukuruz
    Tijesto par kg, uvijek imam po 0.5-1 kg drugih zitarica ( zganci, riza, proso, jecam
    Brasno -uvijek kupim 5 kg
    Secer , sol , ulje... uvijek bar kg /l rezerve
    Konzervirana tuna, paradajz sos, konzervirana rajcica...

    Vise manje sve sto koristimo inace. Ali uvijek kupim vise ( pogotovo ako je akcija) i onda pazim da rotiram stare zalihe, a spremim nove.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I da vodu.
    Imamo spremljeno par velikih boca po 5 litara.
    To imace ne koristimo, nego sluzi samo ako nestane vode. Ok, ne bi nam bas dugo trajalo 20 litara , alk za prvu ruku bi posluzilo.

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ovo prvo (konzervirano) mi uvijek mrkne juniorka... hihihi...
    ona naravno nema zalihe, al se posluži mojima...
    e, da... i paradajz sos je na popisu. obično kupim po 10 pakiranja, i isto tako rotiram.
    staklenke - cikla, krastavci.

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni ovo izgleda kao ratne zalihe moje bake. Ona ih je imala dosta prije rata.

    Mislim da je sorcie mislila na zalihe radi štednje. Tesko da na kili brasna koja je cca 5 kn, nesto ustedis.

    Ovo s vodom mu nikad ne bi palo na pamet. Bas si mislim, valjda se nikad nisam nasla u toj situaciji

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovo izgleda kao ratne zalihe moje bake. Ona ih je imala dosta prije rata.

    Mislim da je sorcie mislila na zalihe radi štednje. Tesko da na kili brasna koja je cca 5 kn, nesto ustedis.

    Ovo s vodom mu nikad ne bi palo na pamet. Bas si mislim, valjda se nikad nisam nasla u toj situaciji
    Pa ustedis na tome, ako kupujes kad je povoljnije.

  15. #15
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ako naletim na dobru priliku, a radi se o nekvarljivoj robi, napravim zalihu, naprosto jer se isplati
    Npr, trenutno imam 3kg Lavazze na lageru, jer je bila na 25% cijene koju inace placam (ne snizena 25% nego 75% manje sam platila).
    Hrane imam previse, mislim da bismo prezivjeli par mjeseci u slucaju neke katastrofe. Imam i gotovih (domacih) jela smrznutih, tipa juhe, bao, ravioli, pulled pork, tijesto za pizzu, kruh, cak i neke kolace, sve te neke stvari kojima treba duze za pripremu napravim vise i smrznem.
    Za 30 min mogu imati spremnu gozbu samo iz zamrzivaca.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Npr. 5 kg brasna je 18 kn, nekad i ispod 15 kn.
    To je onda 3 kn / kg, ne 5 kn/kg
    Mi to potrosimo kroz par mjeseci na palacinke i kolace. Znaci , ne stigne se pokvariti.
    U slucaju nekakvog prekida opskrbe par kila brasna bi bilo dovoljno za par dana .

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovo izgleda kao ratne zalihe moje bake. Ona ih je imala dosta prije rata.
    Mislim da je sorcie mislila na zalihe radi štednje. Tesko da na kili brasna koja je cca 5 kn, nesto ustedis.
    Ovo s vodom mu nikad ne bi palo na pamet. Bas si mislim, valjda se nikad nisam nasla u toj situaciji
    a možda su mi ostale (ratne) posljedice , ili sam samo lijena stalno ići u dućan .
    i ne želim plaćati punu cijenu za nešto što mogu dobiti jeftinije.

    ja pijem vodu iz boce (boce naravno vraćam). naša voda je dobra - ali cijevi nisu dobre i bude trunja. a to mi se baš ne pije.
    zato imam zalihe vode.

    nećeš na kili brašna uštedjeti, ali na ostalim artiklima se može znatno. recimo - ja sam na jednoj rasprodaji kupila 10 dezića (koje inače trošim) po 7kn.
    po punoj cijeni bi dobila možda 3, ako pazim gdje kupujem, ili 4-5 na uobičajenim akcijama.

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    To sam i napisala- na nekim skupljim proizvodima. A meni to nisu brašno ni šećer.

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam kupila 5 regeneratora po 10 kn a inače kostaju prek 20. Sad me zanima koliko ce mi trebati da ih potrošim.

    Po brasno sam isla u mlin jer me "natjerala" mama. I isto me zanima kad cu potrosizi tih 5 kg, a palacinke pecem dva puta tjedno, kolac min jednom tjedno. Kruh ne pečem

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A meni to nisu brašno ni šećer.
    baš danas dobila kaufland katalog. kila šećera 3,49, redovna cijena 4,99
    na 5kg ušteda je 7,5kn, a to je kila italiano špageta u lidlu. a bolje su i od barile.

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Koliko uštedim kupovinama na akciji, toliko potrošim usput na nebitnosti. Manje odlazaka - manji trošak.

  22. #22
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko uštedim kupovinama na akciji, toliko potrošim usput na nebitnosti. Manje odlazaka - manji trošak.
    kupnjom zaliha - manje ideš u dućan . ja sigurno idem manje, a i manje sam opterećena da šnjofam po dućanu. kupim samo ono po kaj sam došla, jer sve ostalo imam doma.

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Trošimo jako malo brašna, šećera, ulja (samo maslinovo), tjestenine, riže i bilo kakvih konzervi (samo pelate). Ako ičega kupim previše, istekne mu rok. Od mesa, ribe, povrća i voća ne možeš raditi zalihu. Higijenske potrepštine nemam gdje držati u većim količinama.

  24. #24
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam pravi hrčak.

    Ne pravim zalihe zbog štednje, nego zato što sam prokleta pa ne daj Bože da mi nestane nečega baš u trenutku kad mi treba. Nisu neke velike zalihe, nego recimo pakiranje štapića, šampona, regeneratora, ... viška.

    Veliki sam hrčak za odjeću, cipele, torbe, šminku.. Imam puno stvari koje su sa etiketom još od prošle ili pretprošle godine. To moram promijeniti, a što se tiče hrane i sličnog, zalihe su mi uobičajene.

    Nemam zalihe vode, nije mi nikad palo na pamet da bi mi trebale, ali s obzirom na to da mi se dogodilo par puta da nemam vode, mogla bih razmisliti o tome. Isto kao i Betty, smrzavam hranu. To nam baš dobro dođe kad smo cijeli dan vani, a ne jede nam se ništa iz dostave, pa si brzo napravimo večeru.

  25. #25
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pravi hrčak.

    Nemam zalihe vode, nije mi nikad palo na pamet da bi mi trebale, ali s obzirom na to da mi se dogodilo par puta da nemam vode, mogla bih razmisliti o tome. Isto kao i Betty, smrzavam hranu. To nam baš dobro dođe kad smo cijeli dan vani, a ne jede nam se ništa iz dostave, pa si brzo napravimo večeru.
    i ja smrzavam hranu. to je super.
    gotovu, i "polugotovu". imam dio gotovog što sam kuhala, brdo povrća za krem juhe, i kao prilog kad radim nešto brzinsko. samo šljusnem u slanu vodu. obavezan je i paket pomfrita, i neka panirana glupost (ako je na akciji)
    smrzavam i margarin i maslac kad su na akciji.

    što se odjeće tiče - da ne moram povremeno van, valjda bih i odjeću dala dalje, i ostavila samo pidžame...

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Dok smo bili u malom stanu nisam imala zaliha osim.minimalnih, jer ih nisam imala gdje držati.
    Sad ciljano kad je akcija kupimo zalihe nekvarljivog što ionako jedemo/pijemo/trosimo. Npr Lidl akcija nutelle 1kg je jeftinija od redovne cijene one od 750g - tog kupim bar 6 staklenki pa traje. Ariel kutija od 6,5kg za 100kn isto mi traje pol godine, toalet papir ako naleti ono pakiranje 24 role za 30kn i tak... nakupi se mjesečno parstokn ušteda na tome, jer uzimamo akcije skupljih stvari ili one koje jako puno trošimo, a često koristimo i one 10% za umirovljenike, za online itd.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Moje iskustvo iz razgovora s drugima; zalihe imaju oni kojima je bitno uštediti; a tko si može priuštiti laganije življenje vodi se motom "kupit ću kad zafali" i ne gleda na tu razliku u cijeni jer imaju dovoljno novaca za kupiti po punim cijenama. Nekim ljudima puna cijena ne znači preznojavanje.
    Ja sam u skupini kupujem na akciji sve x2, iako sam zalihe svela na pristojni minimum, 2 šampona, regeneratora, dezića i sl.
    Skužila sam već koliko često se vrte akcije i u kojim dućanima, tako da ne treba pokupovati cijelu policu niti vrebati akciju kao nekad davno..
    Hrčkom se postaje iz straha da si nećemo moći priuštiti kad nam bude nešto trebalo..
    Samo treba biti umjeren..

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Da, akcije se ponavljaju. A često i različiti dućani imaju iste akcije u isto vrijeme.

    Sad mene zanima ovaj šečer. Pa koliko ga trošitevi koji kupujete na akcijama? Da ne kuham džem mislim da ne bih potrošila 5 kg u godinu dana.

    I mi imamo zalihu tog velikog pakiranja WC papira. To spada u ono sto dosta trosimo.

    Meni je večina dućana na svakodnevnom potezu, pa.mi akcijska kupovina dođe usput

  29. #29
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja sam baš sada kupila u zalihu persil tekući 50 % snižen i jar tbl za suđe 40 % snižene preko kupona na multipluscard aplikaciji.

    Mlijeko uvijek kupujem barem po 6 kom pakiranje kad je na sniženju.

    Uključim si na aplikaciji njuškalo popustolovac da mi dojavi kada su te neke stvari na akciji.

    I obavezno radim zalihe onoga šta mi treba kada je u DM-u akcija 1+1 gratis.
    WC papir, ulošci...

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    da, akcije se ponavljaju, ali cijene na tim akcijama mic po mic idu prema gore.
    u zadnjih mjesec dana samo na dva artikla (koja redovno trošim) - razlika je nekih 16kn (za potrošnju unutar mjesec dana). u svim dućanima.
    na tekućem ne dobivam kamatu, pa mi je onda jednostavnije uložiti u nešto što ću sigurno (i u skoro vrijeme) potrošiti - a manje platiti.

  31. #31
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Uključim si na aplikaciji njuškalo popustolovac da mi dojavi kada su te neke stvari na akciji.
    kakva je to aplikacija? :znatiželjnajako: hihihi

  32. #32
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Njuškalo popusti se zove.


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od ki ki : 09.07.2019. at 19:51 Razlog: ..

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    I obavezno radim zalihe onoga šta mi treba kada je u DM-u akcija 1+1 gratis.
    WC papir, ulošci...
    Od dm akcije 1+1 sam odustala..stave 1+1 na skupljim brandovima, npr tekući sapun bude marka Felce azzurra, komad 18,90kn, a inače tekućih sapuna ima po 9,90..tako sam služila na masu proizvoda..jedino ako baš voliš taj skuplji brand, ali tko pazi može se lako zeznuti na taj 1+1

  34. #34
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Pazim na te zamke DM-a.
    Samo uzimam ono kaj je stvarno 1+1.

    Kupujem već 10 god. da pratim akcije i pazim na buđet.
    Od robe i obuće za klince do hrane.


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  35. #35
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam mala bogatašica, na ništa ne pazim i ne stvaram zalihe.
    Moja je deviza: ne ulazi i ne kupuj.
    Šalim se, da moram paziti na svaku kunu, sigurno bih, ali imam jako malo vremena i meni je pratiti akcije nemoguća misija. U dućan idem 1x tjedno i kupujem samo ono sto nam treba za taj tjedan, isplaniram hranu, i ne kupujem ništa pretjerano viska.
    Masu puta sam kupila i bacila jer se pokvarilo. A i 2x sam imala one moljce i crve i pobacala doslovce svu hranu u kući 2x, tako da zaliha vise nema. A i stan je mali pa nemamo gdje. Ako sam bas krenula nešto kupiti sto inače koristim i vidim da je jeftinije kupit ću 2-3 komada, ako je to neki mali artikl, ali vise od toga neću.

    Inače za akcije uvijek mislim da je to igra u kojoj ne mogu pobijediti, ako nešto i primjetim, dok ja odem po to, prošo voz, prošao rok akcije, zagubim naljepnice i kupone, nisam jednom propustila iskoristiti 10% popusta na ukupni iznos...

    I većinu stvari koje spominjete ne trebam u tim količinama... brašno - ne pečem ništa. Imamo 1kg mjesecima i obično ga potrošimo na igranje, domaći plastelin... šećer ne koristimo, ne pijemo kavu, u čaj stavljamo med...
    Prasak kupujem doslovce onaj najmanji od 2,6 kg i taj imam pa valjda 2-3 mjeseca, nemam gdje ni držati veći, a i ne znam kad bi ga potrošila, ona neka pakiranja bi meni trajala godinu dana. Omekšivač ne koristim. To sto kupujem, biram često jeftinije, ali to je bas u tom trenutku kad sam došla u tjedni šoping - ako je na akciji - ok. Ako nije, a, sto da radim.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Imam zalihe, uglavnom ono što se stalno troši, slično kao sirius: tjestenina i riža, ostale žittarice, konzervirano povrće, prilično izdašnu vlastitu zimnicu za koju redovno lovim sastojke na placu kad su jetiniji, a šećer na akciji.

    Imam obično uvijek nenačetu bocu maslinovog i bučinog ulja, jer toga potrošimo više nego suncokretovog. Gledam da imam sastojke za jednostavna i brzo gotova jela. Trudim se NE pretjerivati sa zalihama hrane, jer ne volim bacati hranu ako joj istekne rok, a događalo mi se....

    Zalihe deterdženata ne radim, ali nekako mi se uvijek skupi koječega, jer ne koristim kemikalije baš često, a akcije me privuku pa kupim stvari koje rijetko koristim. Ne znam kako bih se toga okanila...nisam dovoljno disciplinirana.

  37. #37
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mala bogatašica, na ništa ne pazim i ne stvaram zalihe.
    Moja je deviza: ne ulazi i ne kupuj.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Jooj...zaboravih napisati da sam godinama radila zalihe školskog pribora i kancelarijskogmaterijala, bilježnice vrsta raznih, olovke, bojice dok su se koristile, gumice, flomasteri, milimetarski papir.... a onda sam otkrila da moji sinovi baš ne znaju to planirati i voditi brigu da se na vrijeme nabavi štajaznam toner ili papir za printanje, pa sam prestala.

  39. #39
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pravi hrčak.

    Veliki sam hrčak za odjeću, cipele, torbe, šminku.. Imam puno stvari koje su sa etiketom još od prošle ili pretprošle godine.
    Sve isto osim šminke. Ali zato preparative... pogotovo kremica i seruma.

    Ponosna sam vlasnica pedesetak gelova za tuširanje. Nažalost uopće ne pretjerujem. Šampona imam... možda 15? Možda više? Ovisnica sam o kozmetici, što ću.

    Hrčkam i deterdžente. To skupo.

    Od hrane hrčkam ulje, pasatu, rižu, tjesteninu. Colu. (Znam da nije hrana. ) Grickalice. I slatkiše. Koje onda uopće ne jedemo, jer ih je previše.

    I moram obavezno imati zalihe wc papira iz nekog razloga. Hvata me panika ako trošimo zadnji paket.

  40. #40
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Sve isto osim šminke. Ali zato preparative... pogotovo kremica i seruma.

    Ponosna sam vlasnica pedesetak gelova za tuširanje. Nažalost uopće ne pretjerujem. Šampona imam... možda 15? Možda više? Ovisnica sam o kozmetici, što ću.

    Hrčkam i deterdžente. To skupo.

    Od hrane hrčkam ulje, pasatu, rižu, tjesteninu. Colu. (Znam da nije hrana. ) Grickalice. I slatkiše. Koje onda uopće ne jedemo, jer ih je previše.

    I moram obavezno imati zalihe wc papira iz nekog razloga. Hvata me panika ako trošimo zadnji paket.
    :smajlikojicrkavaodsmijeha: *

    vidim da nisam dugo bila kod tebe :drugismajlikojisecereka: * .

    ja nisam ni blizu... kad buš tih 50 gelova potrošila??? ja idem do 5 komada, jer je to količina koja me čini sigurnom za neko vrijeme.
    imam jedno veliko pakiranje deterdženta u prašku, a ostalo su po 1 litru tekućeg (nekih 10komada), jer su bili po 7kn litra...
    salvete sam kupila po 1kn paket, a role 6kn za 4komada. vata po 4kn za 100g, blazinice 2kn za pakiranje... kavu vrebam kad je na akciji u intersparu, jer mogu platiti membership rewards karticom. i tak...

    * nedamiforumstavitimojesmajlićejersiihtipotrošila usvompostu

  41. #41
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku

    * nedamiforumstavitimojesmajlićejersiihtipotrošila usvompostu


    Sorciere, pa odakle tebi takve cijene? Gdje nađeš te salvete za 1 kn i slično?

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku


    Sorciere, pa odakle tebi takve cijene? Gdje nađeš te salvete za 1 kn i slično?
    I ja sam nasla. Imas povremeno u nekim ducanima kad zavrsi sezona. Bundeve u prosincu, kuglice u sijecnju, zečevi u svibnju.

  43. #43
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Koliko paketa salveta si kupila - to nisi napisala?

    Sto radite s tim salvetama? Ja sam kupila 1 paket salveta prije valjda 2 godine, nikako da ga potrošim... isto ih više ode djeci na igru. A jedan božićni i 1 Uskrsni paket isto imam valjda godinama. Nemam prečesto goste, ali i kad imam, od 10 salveta, 9 ostane netaknuto... svi si uzmu rolu papira pa trgaju, salvete ne diraju... nosila sam ih i na zadnja 2-3 dječja rođendana koje smo slavili vani, vratila taj jedan otvoreni paket netaknut. Uglavnom, da vidim salvete i po 10 lipa, ne bi ih kupila.

    Sigurno je stvar stvaranja zaliha i u vezi s brojem ukućana, i drugim navikama... koliko često su doma, koliko često kuhaju i jedu doma, koliko često čiste . Mi smo npr. jako malo doma i zapravo za puno stvari imam stav “to mi ne treba”. Osim isto wc papira. Njega nikad dosta .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 10.07.2019. at 08:07

  44. #44
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam nasla. Imas povremeno u nekim ducanima kad zavrsi sezona. Bundeve u prosincu, kuglice u sijecnju, zečevi u svibnju.
    aaaaa
    pa ne mozes to koristit van sezone. kako? pa kako?
    Posljednje uređivanje od magriz : 10.07.2019. at 08:11

  45. #45
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma neee, kupiš samo van sezone i skladištis za sezonu.

  46. #46
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma neee, kupiš samo van sezone i skladištis za sezonu.
    do sezone zaboravim gdje su, pa kupim nove sezonske

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    aaaaa
    pa ne mozes to koristit van sezone. kako? pa kako?
    Kupiš za bunker, za iduću godinu, sve ono što stoji. Radila sam to prije, dok su djeca bila mala, ali sad sve manje....falabogu. Ne kažem da ne treba, ali za sve ima vrijeme. SAD mi to više nije nužno, ali dok su klinci bili vrtićke dobi, radila sam to puno češće.

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Odjeća - spremila sam prije jedno 2-3 godine muževe krasne ljetne hlače, kad je nabrao nekoliko kg i više ih nije mogao zakopčati. Nisam imala srca dati ih dalje. Neki dan sam ih ponudila starijem sinu, savršene

    Aliii izbjegavam to raditi za svaku krpicu. Ono što su djeca prerasla darujem u dobre ruke, rijetko kad nešto prodam, a viškove stvari isto doniram. Npr. kad smo praznili stan mm-ovog ujaka kad je on otišao u dom umirovljenika, zvali smo Reto centar da odvezu staru bijelu tehniku i slično.

    No, da se vratim na zalihe - mm je baš danas obukao jednu ujakovu jaknu koja je godinama stajala u ormaru, nikad nošena. Super mu je došlo. Ali to nam nije pravilo.

  49. #49
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Inače, jeftinih šampona, regeneratora, gelova zna se naći u žapcu. Neka talijanska firma. I meni su odlični - za vas koji niste na temi kovrčava kosa - bez silikona su, između ostalog

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku

    I moram obavezno imati zalihe wc papira iz nekog razloga. Hvata me panika ako trošimo zadnji paket.
    OK, ali zašto se trebaš bojati nestašice WC papira? Pa imaš vodu ako baš nestane.
    I bilo koji papir. Ma i listovi(biljaka). Ma i komad krpe ako se baš ništa drugo ne nađe.

    Mislim da ne treba strahovati od nestašice bilo koje stvari. Uvijek se nađe zamjena.
    Ne kupujem na veliko, pogotovo ne hranu. To bi se meni pokvarilo. Imam uvijek dovoljno svega za tjedan-dva. I hrane i lijekova i higijenskih potrebština.
    Volim akcije, ali ne kupim nikad više od neophodnog.

Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •