Stranica 145 od 279 PrviPrvi ... 4595135143144145146147155195245 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,201 do 7,250 od 13912

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #7201
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    To je samo teoretski i na papiru
    I kod mojeg je tak pisalo, bilo ih je koji bi njemacki ko prvi ali su u skoli odlucili da je enhleski prvi
    Pitala sam prije i druge skole. Isyo su rekle da daju teoretdku mogucnost a vec 5 godinu nisu realizirali
    Pricala sam i u skoli kod njega i vele da im se to naptosto neda da im je revise kombinacija
    A uredno naprave pol razreda vjetonauka po etike
    On je u razredu vecina njemaca manjina prosirena matka, pa se na njemackom kombiniraju sa pat klinaca iz drugog paralelnog razreda ko da nisu moglu sve uvaliti u isti.

  2. #7202

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa se na njemackom kombiniraju sa pat klinaca iz drugog paralelnog razreda ko da nisu moglu sve uvaliti u isti.
    Vjerojatno zaista i nisu mogli drugačije. Sigurno je jednostavnije kad nema tih kombiniranja između razreda, ali - napisala sam već ranije, i opet ću: divim se onima koji u srednjim školama sastavljaju razrede i rasporede sa svim tim kombinacijama. Vjeronauk-etika, strani jezici, izborni predmeti... to mi se često čini nemogućom misijom. Tako da je konačna kombinacija vjerojatno i najbolja moguća, i za učenike i za profesore.

    Btw. moj je razočaran što je morao uzeti etiku, kaže, tako se navikao na rupu u rasporedu dok su drugi na vjeronauku da mu je sad žao što neće imati tu privilegiju da se jedan sat lufta

  3. #7203
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Vrlo često baš u prvom razredu, nemaju prvi sat. Mislim da je ove godine kod moje bilo 4/5.

  4. #7204

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Ali onda vjerojatno imaju 8. sat. Tako je kod mojeg bilo u OŠ, i došla sam do zaključka da je to posljedica jednosmjenske nastave.

  5. #7205
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Dugo su u školi. Ne pratim koliko sati imaju, no ovo je jako zgodno za "prvašiće" - izbjegnu jutarnje gužve

  6. #7206
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Moj jednom tjednom nema taj prvo/zadnji sat jer ima raspored koji se zrcali ujutro popodne

  7. #7207
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Vrlo često baš u prvom razredu, nemaju prvi sat. Mislim da je ove godine kod moje bilo 4/5.
    Moja u svakom razredu nije imala jedan dan prvi sat.

  8. #7208
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    U prvom razredu 4 dana u tjednu nisu imali prvi sat

  9. #7209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    U prvom razredu 4 dana u tjednu nisu imali prvi sat
    Da, tako nekako...u prvom razredu, a kasnije se to izgubilo tj.imali su dan ili dva u tjednu slobodan prvi sat.

  10. #7210
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja 2x tj. nije imala prvi sat, i to bas cetvrtak i petak, super joj je doslo na kraju tjedna

  11. #7211
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i super se potrefilo sa etikom i vjeronaukom da su bili cisti razredi, samo je jedan bio mjesan, ali to je bio i samo jedan razred tog smjera

    jedino joj je problem s izbornim
    htjela je i njemacki i zbor
    ali su u isto vrijeme
    pa je morala odustati od zbora

  12. #7212
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Stigne na zbor iduće godine, a njemački se više isplati zadržati.

  13. #7213
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Stigne na zbor iduće godine, a njemački se više isplati zadržati.
    ako joj se ne budu tukli u rasporedu

  14. #7214

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Dugo su u školi. Ne pratim koliko sati imaju, no ovo je jako zgodno za "prvašiće" - izbjegnu jutarnje gužve
    i još da mama nije smotana pa cijelu familiju po defaultu probudi u isto vrijeme,
    dijete bi si malo i odspavalo
    Posljednje uređivanje od orange80 : 15.07.2019. at 09:01

  15. #7215
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    i još da mama nije smotana pa cijelu familiju po defaultu probudi u isto vrijeme,
    dijete bi si malo i odspavalo
    Zašto misliš da moraš buditi srednjoškolce?

    Govorim iz iskustva...

    Moj mlađi je spavalica i postao je odgovorniji tek kad sam prepustila njemu brigu oko ustajanja. A do škole ima 3 min pješice, pa spava do zadnjeg trena. Čemu da ja brinem o tome? Jednom ili dvaput je svojski zaspao, ja rekla "to je tvoj problem i odgovornost" i više se nije događalo. Navine si alarm kako mu treba - ovisno o rasporedu.

    Sorry na offt.

  16. #7216

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Takvu sam info. i ja imala, čak mislim da negdje to izričito piše na stranicama škole, međutim kod odabira stranih jezika u sustavu stavili su da se odaberu 2 varijante 1. jezika (prvi i drugi odabrir) i sada nama na upisnici pod strani jezik koji učenik želi učiti (1) piše doslovce: engleski, njemački

    Valjda su spremni uvesti njemački kao 1. strani ukoliko bude dosta zainteresiranih.
    Nadam se da ćemo sutra na upisu moći objasniti da bi mi baš jako, jako htjeli 1. odabir
    Jeste riješili upis? Objasnili im odabir jezika?
    Koji smjer je cura odabrala?

  17. #7217

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    U prvom razredu 4 dana u tjednu nisu imali prvi sat
    Bome se vama potrefilo punop takvih satova. Moja je u prvom razredu ovisno o polugodištu nije imala prvi sat dva puta odnosno jednom tjednu. Sad u drugom u prvom polugodištu nijednom, a u drugom jednom.
    A što se tiče vjeronauka i etike, kod nas je u generaciji više razreda koji su miješani nego oni koji nisu. Moja je u miješanom. I to nije nikakav problem. Kao i na vježbama iz matematike, informatike, fizike, biologije, kemije dio ih ima taj sat vjeronauk, a dio etiku.
    Posljednje uređivanje od larmama : 15.07.2019. at 09:50

  18. #7218
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tako je i kod moje cure bilo.
    Samo jedan dan tjedno nisu imali prvi sat, a razred je bio pol- pol i za etiku i za sve vježbe koje su imali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #7219
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    moja kći je svaki dan imala nastavu od 8 do 14, odnosno od 14 do 20. od jeseni dobivaju izborni hrvatski i engleski. kupit ću joj opremu za logorovanje.

  20. #7220
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ma svi su dugo u školi - imaju puno predmeta

  21. #7221
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    moja kći je svaki dan imala nastavu od 8 do 14, odnosno od 14 do 20. od jeseni dobivaju izborni hrvatski i engleski. kupit ću joj opremu za logorovanje.
    kojq skola?
    Medicinska neka?

  22. #7222
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    9. gimnazija.

  23. #7223
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ma daj izborni hrv?
    Jel mala francuskinja?

  24. #7224
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj izborni hrv?
    Jel mala francuskinja?
    nije

  25. #7225
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    AdioMare, jel vidiš ti to
    ...ko kad je moja nadređena (na informaciju da sam trudna) pokušala biti duhovita pa me pitala - znate li čije je?

  26. #7226
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    AdioMare, jel vidiš ti to
    ...ko kad je moja nadređena (na informaciju da sam trudna) pokušala biti duhovita pa me pitala - znate li čije je?
    ajme, haha, izvukla je na vidjelo sve čega se mogla sjetiti.
    iako, nikad to nije sve!

  27. #7227
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    AdioMare, jel vidiš ti to
    ...ko kad je moja nadređena (na informaciju da sam trudna) pokušala biti duhovita pa me pitala - znate li čije je?
    [emoji23][emoji23][emoji23]
    Kaj si odgovorila?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #7228
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    (ma štaš joj odgovoriti...sirovina)
    Posljednje uređivanje od čokolada : 15.07.2019. at 16:38

  29. #7229
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    (ma štaš joj odgovoriti...sirovina)
    Trebala si reci da naslucujes, ali nisi sigurna. Jer je tulum bio opak.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.07.2019. at 19:38

  30. #7230
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ili tvoje

  31. #7231
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    ima li tko info s koliko bodova se može upisati 18. gimnazija - njemačka odn. francuska?
    baš me zanima zašto te jezične gimnazije više nisu u modi, u moje vrijeme su bile među najpoželjnijima

  32. #7232

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    willow neznam točno, zaboravila sam, ali zadnje upisani je imao nekih 69-70 bodova. prosjek je bio nekih 75 otprilike (dvojezični njemački ili francuski), na engleskom je veća navala

  33. #7233
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    nevena, hvala

  34. #7234

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    baš me zanima zašto te jezične gimnazije više nisu u modi,
    ja ti mislim da je to zbog sve veće promocije STEM znanosti, pa sve više djece hoće u prirodoslovne jer tu vide budućnost. Društveni studiji su manje popularni kao i jezične gimnazije, osim dvojezične engleske gdje je zadnje upisani imao 79 bodova....
    djeci, izrazito nadarenoj za jezike ovo ide u prilog trenutno...
    zato su i ukinuli jezični smjer u Lucijan Vranjanin, a uveli prirodoslovni umjesto njega

  35. #7235

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    ja ti mislim da je to zbog sve veće promocije STEM znanosti, pa sve više djece hoće u prirodoslovne jer tu vide budućnost.
    … i bolju priliku za odlazak u inozemstvo.
    Slažem se i s ostalim što si napisala.

  36. #7236
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    jasno mi je ovo za STEM osim činjenice da imamo premalo prirodoslovno-matematičkih smjerova

    ali svakako bih dala prednost jezičnim gimnazijama pred općim

  37. #7237
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    sad sam našla usporedne planove, opća ima više matematike u 1. i 2. razredu, to je bolje,
    zanimljiva usporedba
    https://www.hrstud.unizg.hr/_downloa..._gimnazije.pdf

  38. #7238

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Vezano za tu matematiku, mene je iznenadilo kad sam saznala da je gradivo matematike koje se mora obraditi isto u općoj i jezičnoj gimnaziji, samo ga u općoj obradjuju u 4 sata tjedno a u jezičnoj tri sata tjedno. Tu su jezičari zakinuti, em što im ide slabije matematika (pretpostavka da zato biraju jezičnu gimnaziju), em što isto gradivo moraju obraditi u manji broj sati...

    Profesor fizike u jednoj jezičnoj gimnaziji mi je rekao da je to tako zato što sve gimnazije moraju spremati djecu za sve fakultete, pa i jezične za tehničke fakultete (mada ce rijetko tko iz jezične na npr FER), ali eto on zna jednu curu koja je iz jezične upisla fiziku i bila vrlo uspješna...ali to je jedna na par stotina valjda...

  39. #7239

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ja sam zavrsila jezicnu. Iz mojeg razreda podjednako suvse upisali na drustveno-humanisticke i prir-mat studije.
    Karte su nam se poklopile tako da smo najzahtjevnije prof. imali iz fizike, bioligije i matematike.
    Ne cudi sto imamo 5 zavrsenih lijecnica, agronoma, stomatologinju, molek. biologinju... A svi smo tu jezicnu upisali jer smo voljeli vise jezike i bolje su nam lezali.

  40. #7240
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    buba klara, zato se i čudim, prije je jezična bila jedna od top škola, a sad je jezičnu najlakše upisati od gimnazija (osim valjda klasične), baš zanimljiv trend

  41. #7241
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    I mene je iznenadio trenutni status jezicne. A pogotovo stav da je upisuju djeca kojoj ne ide matematika
    Sto je s djecom kojoj sve ide a jednostavno vise vole jezike? Sto nije logicno da idu u jezicnu i uzivaju u satu jezika vise?

  42. #7242
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ivana s meni je to apsolutno logično.

  43. #7243
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za tu matematiku, mene je iznenadilo kad sam saznala da je gradivo matematike koje se mora obraditi isto u općoj i jezičnoj gimnaziji, samo ga u općoj obradjuju u 4 sata tjedno a u jezičnoj tri sata tjedno. Tu su jezičari zakinuti, em što im ide slabije matematika (pretpostavka da zato biraju jezičnu gimnaziju), em što isto gradivo moraju obraditi u manji broj sati...

    Profesor fizike u jednoj jezičnoj gimnaziji(mada ce rijetko tko iz jezične na npr FER), ali eto on zna jednu curu koja je iz jezične upisla fiziku i bila vrlo uspješna...ali to je jedna na par stotina valjda...
    Jedan decko iz mog susjedstva u moje doba generacija prije u4.razredu je preso u klasicnu skolu, nastavio klasicnu srednju i upiso fsb i zavrrsio ga u mojoj klasi.moram li reci da me cudilo kad sam ga vidla na predavanju, ono od kud ti? decko je iso i u vojsku u to doba,taman je krenu s menom na faks
    Frendica iz kulture isto zavrsila kod mene

  44. #7244

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    I mene je iznenadio trenutni status jezicne. A pogotovo stav da je upisuju djeca kojoj ne ide matematika
    Sto je s djecom kojoj sve ide a jednostavno vise vole jezike? Sto nije logicno da idu u jezicnu i uzivaju u satu jezika vise?
    I meni je ovo sasvim logično. ALi kad gledam osmaše i kad sam malo pričala s njima i roditeljima vidim da baš ti kojima ide sve podjedanko idu u opće. Jezične neće jer ima manje sati matematike a oni žele svega otprilike jednako. A dva jezika možeš učiti i u općoj i jezičnoj...Jedino u jezičnoj možeš od trećeg razreda uzeti izborni i treći jezik ali i ne moraš

  45. #7245

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    razlog za manju popularnost jezične gim. je i zbog smanjene satnice matematike, a polaganje matematike na državnoj maturi je uvjet za upis
    velike većine fakulteta, čak i onih koji malo imaju veze sa matematikom.
    tu je i glavna razlika između vremena prije državne mature i sada. nekada si npr. ako si htio studirati medicinu, stomatologiju, veterinu ili biologiju na PMF-u
    trebao dobro spremiti prijemni iz biologije, kemije isl. danas (osim navedenog) moraš polagati i matematiku na državnoj maturi i to A razinu.
    zbog toga su danas učenici strukovnih škola u znatno težoj situaciji nego nekad, ako žele upisati faks. nekada se je u većini strukovnih nudila puno bolja
    razina općeg obrazovanja nego danas.

    evo tu se vidi koja razina i što treba za koji faks, nadam se da smijem ovo staviti a da ne ispadne da reklamiram
    https://www.trinom.hr/trinom/drzavna...ze-za-upis/26/

  46. #7246
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Bit će u strukovnim svake godine sve gore.
    Evo neki je dan završilo javno savjetovanje o novim satnicama HJ, MAT i stranih jezika u strukovnim školama za nove učenike (1. srednje od ove jeseni). Gledala sam i pisala prigovor samo na ono što me zanima i što mi je slučajno upalo u oko. Mrtvo-hladno žele npr. ekonomistima ukinuti 2. obavezni strani jezik, a hotelijersko-turističkim tehničarima (!!!) 3.obavezni str. jezik.
    Ministarstvo smućka prijedlog, ubaci ga u javno savjetovanje tijekom ljeta, za to zna valjda 20% prosvjetarske i 0.0001% druge populacije. U tijeku je i nekoliko drugih savjetovanja, npr. za Pravilnik o ocjenjivanju i vrednovanju.

  47. #7247
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    I koji jezik su njemci upisali ove godine?

  48. #7248
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    *ispravak: ekonomistima žele oduzeti mogućnost učenja 2. str. jezika koji se dosad mogao birati kao izborni.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.07.2019. at 18:34

  49. #7249
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    U kojoj to skoli?

  50. #7250
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U kojoj to skoli?
    Ekonomistima?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •