Stranica 28 od 45 PrviPrvi ... 18262728293038 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,351 do 1,400 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1351

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Zaboravila sam jos da kazem,na klinici su nam rekli da je jos 6 parova iz Srbije doslo ovde kod dr.Tansela u prethodnih nekoliko meseci,verovatno nisu aktivni na forumu ali su citali sve.Izuzetno mi je drago zbog toga,jer su zahvaljujuci nama nasli pravog doktora.Zato svi koji imate ovaj problem dodjite ovde,ne razmisljajte jer nemate sta izgubiti,sve je na vrhunskom,svetskom nivou.

  2. #1352

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Inhibin je vrlo bitan, u korelaciji s FSH je. Nije ga moguce terapijama korigirati.
    Postoje referentne vrijednosti Inhibina, i nije dobro dobro kad je nizak. Recimo laicki da je a la zenski AMH. Sudjeluje u proizvodnji.
    Meni je inhibin b bio 2.1. Posle tromesecme terapije clomifenom,imao sam na spermogramu retko progresivne pokretne spermatozoide. I onda je dr Vinka trazila da uradim inhibin b i u tom trenutku bio je 80. Nije on za poredjenje sa AMH. AMH je zaliha jajnih celija koja je ogranicena kod svake zene. Inhibin b je hormon koji se odnosi na spermogenezu kod muskaraca i on u tom trenutku pokazuje da li se odrzava spermogeneza kod muskarca. On jeste u korelaciji sa FSH,koji je pokazatelj disfunkcije testisa. Ako bi inhibin B bio a la AMH zenski onda bi svaki covek imao odredjenh kolicinu spermatozoida koju moze da proizvede.

  3. #1353

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Svi pregledi se rade na Momart klinici,punkcija i Micro Tese se rade u Acibadem bolnici koja je odma tu pored.Meni je danas tj.jutros rano bila stop injekcija i sutra nam je konacno dosao dan kada cemo znati sve.Inace pre neki dan na ultrazvuku je bilo 15 folikula,dr Erbil je zadovoljan mojim odgovorom na terapiju.Ujutru rano idemo,prvo je Micro Tese a zatim oko 14h punkcija.Imam strasnu tremu,necu spavati cele noci jer jednostavno ne mogu.Drzite nam palceve i navijajte za nas
    Navjjamo svi za vas!!!Sretno od srca

  4. #1354

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam jos da kazem,na klinici su nam rekli da je jos 6 parova iz Srbije doslo ovde kod dr.Tansela u prethodnih nekoliko meseci,verovatno nisu aktivni na forumu ali su citali sve.Izuzetno mi je drago zbog toga,jer su zahvaljujuci nama nasli pravog doktora.Zato svi koji imate ovaj problem dodjite ovde,ne razmisljajte jer nemate sta izgubiti,sve je na vrhunskom,svetskom nivou.
    Zelimo vam uspeh. Javite nam pozitivne rezultate.

  5. #1355

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Svi pregledi se rade na Momart klinici,punkcija i Micro Tese se rade u Acibadem bolnici koja je odma tu pored.Meni je danas tj.jutros rano bila stop injekcija i sutra nam je konacno dosao dan kada cemo znati sve.Inace pre neki dan na ultrazvuku je bilo 15 folikula,dr Erbil je zadovoljan mojim odgovorom na terapiju.Ujutru rano idemo,prvo je Micro Tese a zatim oko 14h punkcija.Imam strasnu tremu,necu spavati cele noci jer jednostavno ne mogu.Drzite nam palceve i navijajte za nas
    Navijamo za vas iz sveg srca i verujemo da cete uspeti!!! Drzimo palceve! Javite kad sve prodje i srecnooo!

  6. #1356

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam jos da kazem,na klinici su nam rekli da je jos 6 parova iz Srbije doslo ovde kod dr.Tansela u prethodnih nekoliko meseci,verovatno nisu aktivni na forumu ali su citali sve.Izuzetno mi je drago zbog toga,jer su zahvaljujuci nama nasli pravog doktora.Zato svi koji imate ovaj problem dodjite ovde,ne razmisljajte jer nemate sta izgubiti,sve je na vrhunskom,svetskom nivou.
    Mi smo jedan od tih 6 parova. Inace sa srecom danas.

  7. #1357

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Ljudi,ovako stoje stvari.Nisu pronadjeni zdravi spermatozoidi,nadjeni su neki sa losijom morfologijom,i nadjene su spermatide za vise pokusaja koje su zamrznute,sto nam je za utehu.Ja sam imala na punkciji 16 jajnih celija odlicnog kvaliteta,takodje je sve zamrznuto.E sad kako su nam objasnili,kroz mesec dana,mozda malo vise,im stize aparat za tehniku ROSI,do tada cekamo...I onda ce pokusati sa spermatidama,ima ih dovoljno i dr.Tansel kaze da su dobrog kvaliteta,bolje su od ovih na spermogramu jer su duze i vece.U Japanu se uveliko radi i radjaju se zdrave bebe,a dr.Erbil kaze da on misli da ce oni ovde u Turskoj biti cak i bolji od njih i imati vise uspeha.Sad nam ostaje da cekamo....

  8. #1358

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi,ovako stoje stvari.Nisu pronadjeni zdravi spermatozoidi,nadjeni su neki sa losijom morfologijom,i nadjene su spermatide za vise pokusaja koje su zamrznute,sto nam je za utehu.Ja sam imala na punkciji 16 jajnih celija odlicnog kvaliteta,takodje je sve zamrznuto.E sad kako su nam objasnili,kroz mesec dana,mozda malo vise,im stize aparat za tehniku ROSI,do tada cekamo...I onda ce pokusati sa spermatidama,ima ih dovoljno i dr.Tansel kaze da su dobrog kvaliteta,bolje su od ovih na spermogramu jer su duze i vece.U Japanu se uveliko radi i radjaju se zdrave bebe,a dr.Erbil kaze da on misli da ce oni ovde u Turskoj biti cak i bolji od njih i imati vise uspeha.Sad nam ostaje da cekamo....
    a ja sam tako bila ubedjena da ce naci
    Kazi mi molim te jel znas koliko dugo su trazili spermatozoide vremenski i koliko ljudi... Kad je bila operacija, koliko je trajala? bas mi je sad jako krivo

  9. #1359

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi,ovako stoje stvari.Nisu pronadjeni zdravi spermatozoidi,nadjeni su neki sa losijom morfologijom,i nadjene su spermatide za vise pokusaja koje su zamrznute,sto nam je za utehu.Ja sam imala na punkciji 16 jajnih celija odlicnog kvaliteta,takodje je sve zamrznuto.E sad kako su nam objasnili,kroz mesec dana,mozda malo vise,im stize aparat za tehniku ROSI,do tada cekamo...I onda ce pokusati sa spermatidama,ima ih dovoljno i dr.Tansel kaze da su dobrog kvaliteta,bolje su od ovih na spermogramu jer su duze i vece.U Japanu se uveliko radi i radjaju se zdrave bebe,a dr.Erbil kaze da on misli da ce oni ovde u Turskoj biti cak i bolji od njih i imati vise uspeha.Sad nam ostaje da cekamo....
    Baš mi je žao
    Uz vas smo.cekamo svi skupa i držimo palceve..

  10. #1360

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jedan od tih 6 parova. Inace sa srecom danas.
    Dali ste zadovoljni sa radom Dr.Tansel?Dali ste u procesu i kada ste bili u Turskoj kod njega?

  11. #1361

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    a ja sam tako bila ubedjena da ce naci
    Kazi mi molim te jel znas koliko dugo su trazili spermatozoide vremenski i koliko ljudi... Kad je bila operacija, koliko je trajala? bas mi je sad jako krivo
    Ja sam tako bila ubedjena da ce naci dovoljno jer gledajuci njegove price na fb i instagramu; sve su to tamo jako teski slucajevi koji su posle par neuspeha dosli kod njega i on je uspeo, pa muskarci sa klinefertovim sindromom i nasao je i njima, pa muskarci sa FSH 50,60 i opet nasao je...zato sam bila ubedjena vama ce 100% i bas sam tuzna jako

  12. #1362

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Black30 prvotno napisa Vidi poruku
    Dali ste zadovoljni sa radom Dr.Tansel?Dali ste u procesu i kada ste bili u Turskoj kod njega?
    Generalno zadovoljan sam pristupom. Bili smo 2 puta,jos sam na terapiji. U sustini,nista on meni ne radi osim sto prepisuje terapiiu,malo opipa testise i to je to. Videcemo dal ce biti uspesan. I da ne bude uspesan,opet ne mozes da znas dal je dobar ili ne. Mozda ja stvarno nemam spermatozoide. Msm,jbg .

  13. #1363

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    U principu svi smo mi svesni koliko je azoo teska dijagnoza i realno ne mozemo ocekivati da ce nesto biti 100% uspesno.Jedino sto mozemo jeste da uradimo sve sto je u nasoj mogucnosti da pokusamo da dodjemo do pozitivnog ishoda i da se iskreno nadamo da takav pristup ima i druga strana...
    Saky89 zao mi je sto micro tese nije bila u potpunosti uspesna ali bitno je bar da tu nije kraj nego da ste stigli donekle i da i dalje postoji nada...
    Sinbad,da li vam je doktor rekao koji vam je sledeci korak nakon druge ture terapije,da li tad ide micro tese ili je to i dalje neizvesno?

  14. #1364

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    U principu svi smo mi svesni koliko je azoo teska dijagnoza i realno ne mozemo ocekivati da ce nesto biti 100% uspesno.Jedino sto mozemo jeste da uradimo sve sto je u nasoj mogucnosti da pokusamo da dodjemo do pozitivnog ishoda i da se iskreno nadamo da takav pristup ima i druga strana...
    Saky89 zao mi je sto micro tese nije bila u potpunosti uspesna ali bitno je bar da tu nije kraj nego da ste stigli donekle i da i dalje postoji nada...
    Sinbad,da li vam je doktor rekao koji vam je sledeci korak nakon druge ture terapije,da li tad ide micro tese ili je to i dalje neizvesno?
    Rekao nam je da je potrebno neko vreme da mi hormoni budu i nekim granicama. On prvo spusta fsh i lh na nulu,pa onds krece postepeno da ih podize. Testosteron mi je visok,posto idem u teretanu i bas sam se nagruvao posto su ovo neka vrsta stereoide msm na ovitrell. I sad postepeno moram testosteron da snizim. Jednog decka poted mene sto mu je pronasao spermatozoide je drzao na terapiji 13 meseci ja msm,tako ds nikad se ne zna. Ja nemam ni spermatide u ejakulatu tako da bi meni i oni bili vrh. Najbitnije da oni imaju dobre doktore,ginekologe,biologe, za posle. Jer je svima nama cilje dete a ne spermatozoidi. A verujte mi ,bio sam u acibadem bolnici ono je na potpuno drugom levelu u odnosu na balkan.

  15. #1365

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Rekao nam je da je potrebno neko vreme da mi hormoni budu i nekim granicama. On prvo spusta fsh i lh na nulu,pa onds krece postepeno da ih podize. Testosteron mi je visok,posto idem u teretanu i bas sam se nagruvao posto su ovo neka vrsta stereoide msm na ovitrell. I sad postepeno moram testosteron da snizim. Jednog decka poted mene sto mu je pronasao spermatozoide je drzao na terapiji 13 meseci ja msm,tako ds nikad se ne zna. Ja nemam ni spermatide u ejakulatu tako da bi meni i oni bili vrh. Najbitnije da oni imaju dobre doktore,ginekologe,biologe, za posle. Jer je svima nama cilje dete a ne spermatozoidi. A verujte mi ,bio sam u acibadem bolnici ono je na potpuno drugom levelu u odnosu na balkan.
    Kakvi su ti sad hormoni, koliko si dugo vec na terapiji?

  16. #1366

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvi su ti sad hormoni, koliko si dugo vec na terapiji?
    Na terapiji sam 18 nedelja ukupno. Posle 12 nedelja fsh i Lh su mi bili skoro pa 0,inace 38. Posle 4 nedelje druge terapihe fsh i lh su poceli da se podizu,jos su ispod referentne granice,a testosteron je oko 9,10. A on juri da testosteron bude 5. Generalno bez testosterona nema spermogeneze,ali povisen testosteron blokira spermogenezu.

  17. #1367

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Upravo smo se vratili sa kontrole,preko 200 spermatida je zamrznuto,nadaju se da ce vec u januaru poceti da rade sa njima,o svemu ce nas obavestavati.Preko 500 parova iz Evrope cekaju na to,a oko 3000 samo iz Turske.Prednost imaju zene koje imaju 40 god i vise,zbog menopauze.Nama daju malo vece sanse jer smo mladi,zdravi i moje jajne celije odlicnog kvaliteta,jer i od njih zavisi.E sad,nadamo se da ce to biti vec u februaru,dolazimo ovde i cekamo 5 dana da vidimo da li ce se razviti,ako bude sve ok i opstane 5 dana sledi transfer.

  18. #1368

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo smo se vratili sa kontrole,preko 200 spermatida je zamrznuto,nadaju se da ce vec u januaru poceti da rade sa njima,o svemu ce nas obavestavati.Preko 500 parova iz Evrope cekaju na to,a oko 3000 samo iz Turske.Prednost imaju zene koje imaju 40 god i vise,zbog menopauze.Nama daju malo vece sanse jer smo mladi,zdravi i moje jajne celije odlicnog kvaliteta,jer i od njih zavisi.E sad,nadamo se da ce to biti vec u februaru,dolazimo ovde i cekamo 5 dana da vidimo da li ce se razviti,ako bude sve ok i opstane 5 dana sledi transfer.
    Ovo su bas dobre vesti, imate bas dosta spermatida...a jel se zna koliko to kosta? Kako to sve funkcionise sa spermatidama? Da li se radi neko ispitivanje embriona u smislu genetike, hromozoma pre vracanja? Verujem da su vam to sve tako rekli

  19. #1369

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo smo se vratili sa kontrole,preko 200 spermatida je zamrznuto,nadaju se da ce vec u januaru poceti da rade sa njima,o svemu ce nas obavestavati.Preko 500 parova iz Evrope cekaju na to,a oko 3000 samo iz Turske.Prednost imaju zene koje imaju 40 god i vise,zbog menopauze.Nama daju malo vece sanse jer smo mladi,zdravi i moje jajne celije odlicnog kvaliteta,jer i od njih zavisi.E sad,nadamo se da ce to biti vec u februaru,dolazimo ovde i cekamo 5 dana da vidimo da li ce se razviti,ako bude sve ok i opstane 5 dana sledi transfer.
    Super,lepe vesti. Nadam se samo da se nece puno na to cekati obzirom da vec ima toliko parova koji cekaju...
    Koliko vas je kostala ova micro tese sada ,zamrzavalnje materjala i koliko punkcija tvojih jajnih celija i njihovo zamrzavanje?

  20. #1370

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Super,lepe vesti. Nadam se samo da se nece puno na to cekati obzirom da vec ima toliko parova koji cekaju...
    Koliko vas je kostala ova micro tese sada ,zamrzavalnje materjala i koliko punkcija tvojih jajnih celija i njihovo zamrzavanje?
    Micro Tese 1700 evra,injekcije za stimulaciju 600e,pregledi ginekologa vise puta zbog merenja folikula,punkcija i transfer 2550e,medjutim posto jos do transfera nije doslo vratili su nam 800e.Tu je bilo jos nekih sitnih troskova,npr moji hormoni oko 100e,plus nekoliko spermograma oko 150e.Zamrzavanje spermatida 180e,i zamrzavanje mojih jajnih celija 180.Mislim da nisam nista zaboravila.E da,dok smo bili ovde suprugu je produzena terapija pa nam je i to izaslo oko 100e.

  21. #1371

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo su bas dobre vesti, imate bas dosta spermatida...a jel se zna koliko to kosta? Kako to sve funkcionise sa spermatidama? Da li se radi neko ispitivanje embriona u smislu genetike, hromozoma pre vracanja? Verujem da su vam to sve tako rekli
    Nismo isli bas u tolike detalje,znam da rade vrhunski embriolozi i da oni naravno nece dozvoliti da nesto sto ne valja bude vraceno,vec su svi obuceni,bili su svi u Japanu,samo cekaji da im stigne aparat koji je trenutno na brodu,u luci,i ceka se na isporuku.Za cenu smo danas pitali,dr.Tansel je rekao da ne kosta nista,samo dolazimo i ako bude doslo do formiranja embriona placamo transfer.To je sve sto znamo.

  22. #1372

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo isli bas u tolike detalje,znam da rade vrhunski embriolozi i da oni naravno nece dozvoliti da nesto sto ne valja bude vraceno,vec su svi obuceni,bili su svi u Japanu,samo cekaji da im stigne aparat koji je trenutno na brodu,u luci,i ceka se na isporuku.Za cenu smo danas pitali,dr.Tansel je rekao da ne kosta nista,samo dolazimo i ako bude doslo do formiranja embriona placamo transfer.To je sve sto znamo.
    superiska, oplodice se bar neka od tih tvojih 16 sigurno, a to ce poceti da rade od nove godine jel?Reci mi molim te kako je to sve teklo taj dan kad je bila operacija, koliko oni tamo aktivno vremenski traze spermatozoide u tkivu...bas me zanima sve kako je bilo...pisala sam ti privatnu poruku da ne davim ovde sve sa mojim pitanjima ali ne znam jesi videla.. aj molim te progledaj pa mi se javi... hvala ti

  23. #1373
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, bilo bi dobro da provjerite s njima rade li ispitivanja na embrijima u smislu genetike i kromosoma (PGS, PGD) jer to su inače vrlo skupe pretrage (radi se o tisućama eura) i ja ne bih podrazumijevala da su uključena.
    Sretno vam!

  24. #1374

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo isli bas u tolike detalje,znam da rade vrhunski embriolozi i da oni naravno nece dozvoliti da nesto sto ne valja bude vraceno,vec su svi obuceni,bili su svi u Japanu,samo cekaji da im stigne aparat koji je trenutno na brodu,u luci,i ceka se na isporuku.Za cenu smo danas pitali,dr.Tansel je rekao da ne kosta nista,samo dolazimo i ako bude doslo do formiranja embriona placamo transfer.To je sve sto znamo.
    Gde ste bili smesteni?

  25. #1375

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo isli bas u tolike detalje,znam da rade vrhunski embriolozi i da oni naravno nece dozvoliti da nesto sto ne valja bude vraceno,vec su svi obuceni,bili su svi u Japanu,samo cekaji da im stigne aparat koji je trenutno na brodu,u luci,i ceka se na isporuku.Za cenu smo danas pitali,dr.Tansel je rekao da ne kosta nista,samo dolazimo i ako bude doslo do formiranja embriona placamo transfer.To je sve sto znamo.
    Saky ,ajde ako možeš poviri u privatne poruke da te ne davim ovdje

  26. #1376

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    https://youtu.be/YhDS7Sncenw
    da li je neko cuo za ovaj proizvod?

  27. #1377

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    https://youtu.be/YhDS7Sncenw
    da li je neko cuo za ovaj proizvod?
    Evo ovo mi je prvi glas sada...Nisam znala da to postoji..šta misliš o tome?

  28. #1378

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    iskreno ja ne znam ali citala sam pozitivna iskustva ljudi, lek radi na principu da prvi mesec obori testosteron sa bi se stvorilo sto vise pocetnih celija od kojih se kasnije stvaraju spermatozoidi...kao u ovim slucajevima neopstr azospermije on blokira te celije ...ni sama nisam bas dobro razumela? E sad mene zanima da li terapija dr Tansela isto tako deluje na tom principu?

  29. #1379

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno ja ne znam ali citala sam pozitivna iskustva ljudi, lek radi na principu da prvi mesec obori testosteron sa bi se stvorilo sto vise pocetnih celija od kojih se kasnije stvaraju spermatozoidi...kao u ovim slucajevima neopstr azospermije on blokira te celije ...ni sama nisam bas dobro razumela? E sad mene zanima da li terapija dr Tansela isto tako deluje na tom principu?
    Sinbad, jel mozes da pogledas ovo? Cini mi se da se ti bar razumes u sve ovo..pozz

  30. #1380

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Sinbad, jel mozes da pogledas ovo? Cini mi se da se ti bar razumes u sve ovo..pozz
    Sta znam, malo mi cudno da ga doktori ne prepisuju. Nesto ne verujem u ovo,nisam ni dublje zalazio. Msm da je neka prevara,mozda imaju neku uspesnost kao placebo efekat Svakako oni znaju proces spermogeneze pa su tako i objasnili da deluje, da bi ljudima bilo logicno.

  31. #1381

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Sta znam, malo mi cudno da ga doktori ne prepisuju. Nesto ne verujem u ovo,nisam ni dublje zalazio. Msm da je neka prevara,mozda imaju neku uspesnost kao placebo efekat Svakako oni znaju proces spermogeneze pa su tako i objasnili da deluje, da bi ljudima bilo logicno.
    a jel na tom principu i doktor Tansel daje terapiju, rekla bih da i on prvo obara testosteron jel?

  32. #1382

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    a jel na tom principu i doktor Tansel daje terapiju, rekla bih da i on prvo obara testosteron jel?
    Ne. Posto terapija ima uspeha kod azospermije sa niskim fsh i lh. Dok kod visokih fsh i lh (duplo vecim od granice) generalno nema uspeha. On prvo obori fsh i lh na nulu. Pa onds pokusava da iznenadi telo ,tako sto podize postepeno i tako par meseci drzi u granicama. Po tom principu radi.

  33. #1383

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Posto terapija ima uspeha kod azospermije sa niskim fsh i lh. Dok kod visokih fsh i lh (duplo vecim od granice) generalno nema uspeha. On prvo obori fsh i lh na nulu. Pa onds pokusava da iznenadi telo ,tako sto podize postepeno i tako par meseci drzi u granicama. Po tom principu radi.
    a sta se desava sa testosteronom za vreme te terapije? Ovde kazu kod ovim tableta da je poenta da se blokira testosteron jer on kao sprecava deljenje celija ako sam ja to dobro razumela

  34. #1384

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Posto terapija ima uspeha kod azospermije sa niskim fsh i lh. Dok kod visokih fsh i lh (duplo vecim od granice) generalno nema uspeha. On prvo obori fsh i lh na nulu. Pa onds pokusava da iznenadi telo ,tako sto podize postepeno i tako par meseci drzi u granicama. Po tom principu radi.
    Da li mozete da mi date kontakt sa asistentom doktora Tansela? Zelimo da zakazemo pregled.

  35. #1385

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mozete da mi date kontakt sa asistentom doktora Tansela? Zelimo da zakazemo pregled.
    Nađite Dr Tansela na instagramu ili fb. Tamo mu se javite i recite da želite zakazati termin kod njega.i on će vam dalje dati upute i kontakt od svoje asistentice.Sretno

  36. #1386

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Black30 prvotno napisa Vidi poruku
    Nađite Dr Tansela na instagramu ili fb. Tamo mu se javite i recite da želite zakazati termin kod njega.i on će vam dalje dati upute i kontakt od svoje asistentice.Sretno
    Hvala Vam

  37. #1387

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Ninilana ,izvini,poslala sam ti nesto u pp pa ako mozes ,kad stignes, odgovori mi.
    Hvala.

  38. #1388

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    ej a ko nam sad sledeci ide kod dr Tansala? Sinbad ili Ninilana?

  39. #1389

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Na terapiji sam 18 nedelja ukupno. Posle 12 nedelja fsh i Lh su mi bili skoro pa 0,inace 38. Posle 4 nedelje druge terapihe fsh i lh su poceli da se podizu,jos su ispod referentne granice,a testosteron je oko 9,10. A on juri da testosteron bude 5. Generalno bez testosterona nema spermogeneze,ali povisen testosteron blokira spermogenezu.
    Sinbade jel mozes molim te ovo da mi pojasnis malo bolje, jer prvo kazu bitno je da je dobar testosteron pa onda da on kod visokog FSH blokira spermatogenezu nista mi nije jasno...pitala sam te vec par puta a nikako da mi odgovoris...molim te

  40. #1390

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    ej a ko nam sad sledeci ide kod dr Tansala? Sinbad ili Ninilana?
    Mi smo zakazali pocetkom januara.

  41. #1391

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo zakazali pocetkom januara.
    jel nije bilo ranije termina ili ste tako hteli?

  42. #1392

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    jel nije bilo ranije termina ili ste tako hteli?
    Mi smo pitali da zakazemo pocetkom januara, tako nam odgovara.

  43. #1393

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo pitali da zakazemo pocetkom januara, tako nam odgovara.
    Ako imate jos neku informaciju, molim vas da podelite sa nama.. Znacilo bi nam

  44. #1394

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Ja sam mislila ko ide na operaciju

  45. #1395

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninilana ,izvini,poslala sam ti nesto u pp pa ako mozes ,kad stignes, odgovori mi.
    Hvala.
    Evo jesam, tek sam sada vidila da imam poruka

  46. #1396

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Sinbade jel mozes molim te ovo da mi pojasnis malo bolje, jer prvo kazu bitno je da je dobar testosteron pa onda da on kod visokog FSH blokira spermatogenezu nista mi nije jasno...pitala sam te vec par puta a nikako da mi odgovoris...molim te
    Odgovorio sam ti u PP.

  47. #1397

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Mi smo se juce vratili iz Turske od dr.Tansela.
    Na sperm root test-u imali smo + .U prvom spermogramu pronadjene su 3 spermatide i jedna u drugom,doktor je delovao bas zadovoljno kad je to video.
    Inace FSH je visok oko 23 a testosteron nizak ,na samoj donjoj granici.
    Dobili smo terapiju za naredna tri meseca pa opet kontrola kod njega.
    Pregled smo platili 100 eur,radili su mu nalaz krvi za hormone (iako smo doneli najsvezije od dva dana pre odlaska kod njega) i spermogram to je kostalo 250,00 eur i terapija 670,00 eur.
    I dr i asistentkinja bili su prijatni i rekli da im se mozemo obratiti uvek ako imamo bilo kakvo dodatno pitanje.

  48. #1398

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se juce vratili iz Turske od dr.Tansela.
    Na sperm root test-u imali smo + .U prvom spermogramu pronadjene su 3 spermatide i jedna u drugom,doktor je delovao bas zadovoljno kad je to video.
    Inace FSH je visok oko 23 a testosteron nizak ,na samoj donjoj granici.
    Dobili smo terapiju za naredna tri meseca pa opet kontrola kod njega.
    Pregled smo platili 100 eur,radili su mu nalaz krvi za hormone (iako smo doneli najsvezije od dva dana pre odlaska kod njega) i spermogram to je kostalo 250,00 eur i terapija 670,00 eur.
    I dr i asistentkinja bili su prijatni i rekli da im se mozemo obratiti uvek ako imamo bilo kakvo dodatno pitanje.
    Mi idemo prvi put pocetkom januara. Ne znam da li da pre toga radimo hormone..zelimo vaam srecuuu

  49. #1399

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se juce vratili iz Turske od dr.Tansela.
    Na sperm root test-u imali smo + .U prvom spermogramu pronadjene su 3 spermatide i jedna u drugom,doktor je delovao bas zadovoljno kad je to video.
    Inace FSH je visok oko 23 a testosteron nizak ,na samoj donjoj granici.
    Dobili smo terapiju za naredna tri meseca pa opet kontrola kod njega.
    Pregled smo platili 100 eur,radili su mu nalaz krvi za hormone (iako smo doneli najsvezije od dva dana pre odlaska kod njega) i spermogram to je kostalo 250,00 eur i terapija 670,00 eur.
    I dr i asistentkinja bili su prijatni i rekli da im se mozemo obratiti uvek ako imamo bilo kakvo dodatno pitanje.
    Caos, kakvu ste terapiju dobili? Jel i vama doktor spominjao ROSI? aj nam malo ispricaj sta je jos rekoa

  50. #1400

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Mi idemo prvi put pocetkom januara. Ne znam da li da pre toga radimo hormone..zelimo vaam srecuuu
    Hvala puno!
    Vidite sami,ako postoji mogucnost da ih odradite besplatno (u bolnici ) ja bi ih na vasem mestu odradila pa ako prodju super,ako ne nista ne gubite.
    Napomenula bih samo da je FSH na nalazima koje smo doneli bio 17, a na onima koje smo tamo radili je bio 23 - ne znam zasto je tolika razlika bila (radjeni su u razmaku od 4 dana).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •