Stranica 22 od 34 PrviPrvi ... 12202122232432 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,100 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #1051
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Odlična Rudanica
    http://www.rudan.info/ljudi/

  2. #1052
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  3. #1053
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Inače nisam neki fan lika i djela Raspudića, ali ovdje je pogodio u sridu.

  4. #1054
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jeste ušli u onu grupu na fejsu “podrška roditelja nastavnicima u štrajku”?
    Po cijele dane, kad god mi je mob u ruci, jedino sto čitam su objave i komentari u toj grupi.

    S jedne strane imam osjećaj da se događa nešto veliko i da se napokon nešto pokrenulo, da bi štrajk mogao potrajati, i da podrška štrajku dugo još neće opasti, i da bi ljudi mogli i masovno na ulice...

    A s druge strane, imam i neki tupi osjećaj da se zapravo neće dogoditi ništa, da Vlada nikad neće pristati i da će učitelji jednostavno odustati i umorni se vratiti u škole. Pri čemu mi je vjerojatniji scenarij da uopće ne pristanu na niti jednu ponudu, nego jednostavno na svaku drugu ponudu kažu “ma fuck off”. I počnu provoditi neki “bijeli štrajk”, npr. neprovodenjem reforme ili ignoriranjem nekih zahtjeva ministarstva ako je to tehnički moguće - održavati nastavu, a ignorirati neke djelove sustava.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 01.12.2019. at 09:16

  5. #1055
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Bubilo, i ja sam tog misljenja.
    Jos dan-dva, ako ne dođe do bolje ponude, pocet ce osipanje.

    Imam osjecaj da sad sve strane zapravo zele da se ovo prekine na bilo koji nacin jer win-win izlaza ocito nema.
    Posljednje uređivanje od rosa : 01.12.2019. at 09:34

  6. #1056

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    A s druge strane, imam i neki tupi osjećaj da se zapravo neće dogoditi ništa, da Vlada nikad neće pristati i da će učitelji jednostavno odustati i umorni se vratiti u škole. Pri čemu mi je vjerojatniji scenarij da uopće ne pristanu na niti jednu ponudu, nego jednostavno na svaku drugu ponudu kažu “ma fuck off”. I počnu provoditi neki “bijeli štrajk”, npr. neprovodenjem reforme ili ignoriranjem nekih zahtjeva ministarstva ako je to tehnički moguće - održavati nastavu, a ignorirati neke djelove sustava.
    Ja od početka imam taj osjećaj i zapravo nisam nimalo optimist u cijeloj situaciji. Iako bi mi stvarno bilo drago da sam u krivu.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 01.12.2019. at 10:11

  7. #1057
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Dio javnosti aplaudira ovom valu i od prosvjete očekuje da "pokrene Hrvatsku" jer je ovo povijesni štrajk itd., a zaboravljamo da Hrvate ne može ništa pokrenuti, eventualno rat i nogomet.
    Povratak u zbornice s dobivenim ničim (ili s dobačenim mrvicama) značit će katastrofu i to ne samo za đake, nego će poučiti ljude za iduća desetljeća.
    Ima li itko tko ZAISTA vjeruje da bilo koja HR vlada ZAISTA želi uvesti red u koeficijente državnih i javnih službi? Dogodine, za 5 g., ikad?

  8. #1058
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Tko ima oči i uši neka gleda kakav je PR stroj pokrenut i što se ma društvenim mrežama i u medijima događa.

  9. #1059
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Dio javnosti aplaudira ovom valu i od prosvjete očekuje da "pokrene Hrvatsku" jer je ovo povijesni štrajk itd., a zaboravljamo da Hrvate ne može ništa pokrenuti, eventualno rat i nogomet.
    Povratak u zbornice s dobivenim ničim (ili s dobačenim mrvicama) značit će katastrofu i to ne samo za đake, nego će poučiti ljude za iduća desetljeća.
    Ima li itko tko ZAISTA vjeruje da bilo koja HR vlada ZAISTA želi uvesti red u koeficijente državnih i javnih službi? Dogodine, za 5 g., ikad?
    sramotno je da drugi šute
    da šute bolnički liječnici koji imaju manji koeficijent od šefa ureda za doček

  10. #1060
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ma, sramotno je da 30 godina gledamo sve to skupa!
    I da sudjelujemo u igri birajući uvijek manje zlo. Jer, eto, sad smo svoji na svome.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.12.2019. at 12:08

  11. #1061

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Od svega kaj sam iščitavala ovih tjedana, čini se, svodi se na jedno
    Vladu jedino brine je li gnjev roditelja uperen prema njima ili prema prosvjetarima
    I sad, po mojem, jedino rade na pr-u da ispadnu pozitivci..jer se nisu ni u snu nadali da ce se njihovi bahati potezi obiti njima o glavu ko bumerang
    Za mene, vi prosvjetari ste pobjednici kak god ispalo!
    Hvala vam jer je moje dijete naucilo kaj to znači braniti svoja načela

  12. #1062
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    U srijedu izlaze rezultati PISA testa (15-godišnjaci) koji će biti novo oruđe u borbi protiv prosvjete dok će se rijetki sjetiti koji se tip zadataka tamo rješava, a što za to vrijeme naša djeca uče.

  13. #1063
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koliko sam čitala rezultati naših učenika na PISA testovima uopće nisu loši kad se stave u odnos sa ulaganjem u prosvjetu po učeniku.

  14. #1064
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zašto je sdp skinuo koeficijente i zbog čega se tad učitelji nisu pobunili?

  15. #1065
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bili smo u banani.

    Bila je kriza, ljudi su dnevno ostajali bez posla.

  16. #1066
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto je sdp skinuo koeficijente i zbog čega se tad učitelji nisu pobunili?
    SDP nije skidao koeficijente, nego dodatke. Placa je osjetno pala nastavnicima koji su bili pred mirovinu, a mladim nastavnicima je cak i porasla.

  17. #1067
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to nije ono što prosvjetari tvrde.

    Zašto onda sad traže vraćanje koeficijenta

  18. #1068
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to nije ono što prosvjetari tvrde.

    Zašto onda sad traže vraćanje koeficijenta
    Jako puno poluistina je ovih dana u javnom prostoru.

  19. #1069
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znači sindikati lažu da je 2013. Skinut koeficijent?

  20. #1070
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Negdje od 2003. (nisam točno sigurna) takozvanom uredbom 3-5-7-9 profesorima se za svakih deset godina staža koeficijent povećavao za neki postotak.
    U tijeku ekonomske krize, Vlada Zorana Milanovića 2013. ukinula je povećanje plaće po modelu 3-5-7-9.
    Vlada je potom 2014. ukinula Zakon o uskrati prava na uvećanje plaće po osnovi staža ( koji je iznosio 4, 8 ili 10%), a povećala koeficijent za 3,5%, kako bi ukinula razliku u plaćama između novozaposlenih i starijih nastavnika. Novi koeficijent iznosio je 1,325 i do danas je takav.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.12.2019. at 16:56

  21. #1071
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Kod nas su neki učitelji/nastavnici prekinuli štrajk.Pa je na stranicama škole objavljen novi,trenutni raspored.I još je na roditeljima ostavljen izbor hoće li dijete poslati u školu.I nije baš neki izbor:ako ne pošalješ dijete će ti biti u zaostatku.

  22. #1072
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam čitala da sindikati govore o smanjenju koeficijenta za 3% 2013. + ovom ukidanju povećavanja koeficijenata za godine staža

  23. #1073
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Isprika, ne 2013., nego 2012.

  24. #1074
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

  25. #1075
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto je sdp skinuo koeficijente i zbog čega se tad učitelji nisu pobunili?
    SDP je skinuo i rodiljne naknade i to drastično. Sigurno bi se našlo još toga. Sve mi se čini da su ih namjerno pustili da dobiju taj jedan mandat, kako bi ih mogli kriviti za sve što im padne na pamet.

  26. #1076
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Moja mama je tad jos radila u prosvjeti ( u mirovini sad vec godinama) I da tad mi.je za vrijeme SDP-a osjetno smanjena placa.

  27. #1077
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo mene opet, sad da “branim” SDP umjesto sadašnje Vlade .

    SDP, tj. zapravo kukuriku koalicija došla je na vlast krajem 2011. nakon senzacionalnog pokušaja bijega gospona Sanadera, gdje Vladu zatim preuzima Jadranka Kosor, a tu godinu prije izbora su ljudi u velikom broju prosvjedovali marširajući ulicama Zagreba. Najdraže sjećanje na te izbore mi je da je kukuriku koaliciju činio HNS sa 14 mandata u Saboru. Ah, kako je politika divna stvar. Na stranu šala, super mi je kod tih izbora što je izlaznost bila preko 60%, inače je manje.
    Zaključak: ako ljudi ne žele glasati za SDP ne izlaze na izbore .

    Anyway, navodno je 2011. zemlja bila totalno u banani nakon par godina godina ekonomske krize i nije bilo druge nego smanjiti svima. “U ime solidarnosti” smanjivali su sve plaće u javnom sektoru, osim vjerojatno sami sebi nisu (državnim dužnosnicima) .

    Onda poslije njih imamo senzacionalne izbore 2015. gdje SDP i HDZ osvajaju skoro identičan broj mandata, a tamo neki MOST dobija 19 mandata i malo se premišlja, pa se odluci za HDZ pa nama upravlja onaj koji misli da smo “građevine”, pa padne vlada, pa na izborima 2016. Živi zid dobiva senzacionalnih 8 mjesta u saboru.

    HDZ nema većinu pa se dogovori bas sa svima valjda osim sa SDP-om i Živim zidom, i napokon lijepo i mirno vlada, dogodi se i gospodarski rast, i onda mu tu neki sindikati mrse račune.

    Bas bi nekako da idemo na prijevremene izbore, ne mogu zamisliti koja bi to trgovina sada morala biti u saboru da netko skupini većinu, a živo me zanima kako bi to izgledalo, da krenu sad neki veći prosvjedi, Blaženka da ostavku, HNS izađe iz vlade, idu parlamentarni izbori, vau kakva zabava .

    Ali mislim da se to neće dogoditi, bojim se da će sad učitelji pristati na zadnju ponudu. Iako ja navijam za prosvjede i pad vlade .

  28. #1078
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Koilo se ja sjecam i Vlada Jadranke Kosor nam je srezala place. Samo dok kriza ne prodje.
    Bio je neki koncept 2ili 4% ovisi kolika ti je placa.

  29. #1079
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Jaca je uvela "krizni porez" svima.
    Nego... koliko je prosvjetara dobilo otkaz tih kriznih godina kad su se smanjivali koeficjenti a koliko ih je dobilo u "realnom" sektoru ? (da, mene je dočekao otkaz kad sam se vratila s porodiljnog, tako da mi ovo naricanje nad smanjenim koeficjentima tamo neke 2010 žestoko diže živac)

  30. #1080

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Pa slobodno se onda zaposli u prosvjeti sillyme!
    Zasto bi te nerviralo nekaj "kaj s tobom nema veze tam jos od 2010."?!

  31. #1081

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Drzim palce prosvjetarima!
    Nemam problema i da dođe do prijevremenih izbora, cak stovise!!

  32. #1082
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislim da ne nariču jer im je tad smanjen, nego jer je nekim drugima poslije višestruko vraćen, a o njihovim se ni ne govori, a hvali se da imamo super gospodarski rast. Mislim, u svemu stvarno je p...arija da je nekim smiješnim funkcijama dan neki super visoki koeficijent, a to sve lagano kruži mrežama i potpiruje nezadovoljstvo. Uz to sam vidjela i fotku da je 1991. koeficijent VSS nastavnik bio 2,2.

  33. #1083
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pa ne može doći do prijevremenih izbora bqar dok se ne izabere predsjednik države, mora bar jedni imati konce u rukama

  34. #1084
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nismo li imali slicnu situaciju 1999 nakon smrti F. Tudjmana? Pa je Pavletic odradio posao?
    Ovo pitam vise radi svoje edukacije.

    silly tocno krizni porez. ujutro mi se nije dalo surfati.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 02.12.2019. at 08:38

  35. #1085
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ili točnije rečeno, harač ako se dobro sjećam, taj Kosoričin porez su zvali harač.

    Meni je istovremeno u firmi bio potpuno ukinut stimulativni dio plaće, tako da mi je plaća značajno pala.

  36. #1086

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne može doći do prijevremenih izbora bqar dok se ne izabere predsjednik države, mora bar jedni imati konce u rukama
    ovo nije točno!

  37. #1087
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Nego... koliko je prosvjetara dobilo otkaz tih kriznih godina kad su se smanjivali koeficjenti a koliko ih je dobilo u "realnom" sektoru ? (da, mene je dočekao otkaz kad sam se vratila s porodiljnog, tako da mi ovo naricanje nad smanjenim koeficjentima tamo neke 2010 žestoko diže živac)
    fakat, sillyme, zaposli se u prosvjeti i sačuvaj živce.

  38. #1088
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne nariču jer im je tad smanjen, nego jer je nekim drugima poslije višestruko vraćen, a o njihovim se ni ne govori, a hvali se da imamo super gospodarski rast. Mislim, u svemu stvarno je p...arija da je nekim smiješnim funkcijama dan neki super visoki koeficijent, a to sve lagano kruži mrežama i potpiruje nezadovoljstvo. Uz to sam vidjela i fotku da je 1991. koeficijent VSS nastavnik bio 2,2.
    ovo je sve točno

  39. #1089
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Naš gospodarski rast je jako mali, rastemo u odnosu na sebe jučer, ali i dalje zaostajemo za praktički svima u Europi. Nikakva osobito bolja vremena nisu došla. Mislim da nam u Europi najveći udio BDP-a ide na proračunske plaće i koliko znam, sve te proračunske plaće rastu brže od plaća u privatnom sektoru. Koliki god bili gadovi ovi na vlasti, realno je reći da novaca nema.
    Nije mi ok ovaj odgovor sillyme da šta ne ode u prosvjetu. I ja sam na proračunu, i bogme nije mala stvar u doba krize imati sigurnu plaću i siguran posao (i dodajem, s razlogom: radio ili ne radio). To je nerealna situiacija, a mi smo time po mome postali privilegirani dio stanovništva. Po meni, bar malo empatije bi bilo ok.

  40. #1090
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nastavnicima je točno definirano koliki treba biti gospodarski rast da bi im se vratilo oduzeto, i taj uvjet je sad ispunjen.


    Što se tiče sigurnosti posla: svatko na te stvari gleda iz svoje pozicije. U mojoj struci se jasno i oduvijek zna: male dinamične firme: nesiguran posao, velika plaća; veći sustavi: nešto sigurniji posao, manja plaća: proračun ili državna firma: siguran posao, najmanja plaća. Tako da svaka od navedenih situacija nosi svoje. Nažalost, jasno mi je da u velikom broju poslova u Hrvatskoj nije ovako kao kod mene.

  41. #1091
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nacelno se slazem s Mimom iako nije uvijek tako; u drzavnom sektoru nisu te male place recimo u mom okruzenju.Dapace..

    Frendica radi u T-comu,a placa joj nije padam na dupe a jos joj je i sve nesigurno jer dijele otkaze sakom I kapom :/

    Dok sam.bila u privat.sektoru, mala firma, bomei placa mi bila mala.

    Hoci reci da pravila nema.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.12.2019. at 11:19

  42. #1092
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da to oduzeto - vraćeno nema veze s koeficijentima, šta ne?

  43. #1093
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne znam, sad su barem objavljivani koeficijenti iz državnog sektora; pa svi tvrde nastavnicima da njihovi koeficijenti uopće nisu manji od koeficijenata državnih službenika, i da one funkcije i radna mjesta kojima se svi (kroz suze) smijemo zadnjih mjesec dana (na primjer treći tajnik u ministarstvu) zapravo podrazumijevaju složene poslove, i da su takvi poslovi rijetki. Da većina VSS-a u državnoj i javnoj službi ima još niže koeficijente od 1,325.

    Ja mislim da oduzeto-vraćeno ima veze i s koeficijentima, to smo već ranije komentirali.

  44. #1094
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam čitala rezultati naših učenika na PISA testovima uopće nisu loši kad se stave u odnos sa ulaganjem u prosvjetu po učeniku.
    Ovdje piše upravo suprotno:
    U istraživanju koje sam prije dvije godine radio sa suprugom Aminom i Milanom Deskarom-Škrbićem koristili smo inpute u obrazovni sustav poput udjela u državnom proračunu i izdataka po učeniku i studentu u postotku BDP per capita, ne bi li izmjerili efikasnost korištenja tih inputa u stvaranju outputa mjerenog rezultatima PISA testova, rangom naših Sveučilišta i stopom nezaposlenosti visokoobrazovanih. Dobili smo katastrofalne rezultate za Hrvatsku koji se podudaraju s rezultatima iste metode u analizama Europske komisije i drugih istraživača. Sa zaključcima u tom tekstu nismo žurili, jer smo bili svjesni koliko teško rezultat pretočiti u preporuke; znali smo da brojke nisu sve. Ali, jesu indikacija.

  45. #1095

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Već sam pisala da smatram neophodnim povećanje plaća nastavnicima, ali da razumijem zašto mnogi iz privatnog sektora ne podržavaju štrajk. Zaposliti se u prosvjeti nije lako, niti bi to trebalo savjetovati onima koji su protiv štrajka. Ljudi rade i složenije i nesigurnije poslove za manje novce u privatnom bsektoru. Vidjeti prednosti u državnim službama je normalno....

  46. #1096
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  47. #1097
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi ok ovaj odgovor sillyme da šta ne ode u prosvjetu.
    nije ni meni njen komentar o "naricanju" nad koeficijentima.

  48. #1098
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    OK nema potrebe tjerati mak na konac.
    Svi znamo da uvijek postoji neslaganje izmedju privatnog i javnog/drzavnog sektora.
    tako da stanite na loptu.

  49. #1099
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Svi znamo da uvijek postoji neslaganje izmedju privatnog i javnog/drzavnog sektora.
    apsolutno
    i javni/državni sektor jeste na grbači privatnoga
    ali to ne znači da javni sektor treba nestati ili da nema svrhu
    javni/državni sektor bi trebao biti najorganiziraniji i najučinkovitiji, baš zato što troši novce cijelog naroda
    i za taj svoj rad treba biti adekvatno plaćen
    država kao poslodavac mora biti primjer ostalim poslodavcima
    Tko će se i kada uhvatiti reorganizacije državnih/javnih službi, a osobito JLP(R)S, mislim da za naših života nećemo to dočekati

  50. #1100
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    betty slazem se, al nema potrebe za svadjom na toj razini.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •