Stranica 30 od 54 PrviPrvi ... 20282930313240 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,451 do 1,500 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #1451
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Tko hoce da mu posaljem prirucnik javite se u mail. Mislim da sam isti vidjela u bolnici kod nas. I mialim da se moze naci i na netu tako da kislim da.nije protuzakonito slati ga
    Ali isto preporucam obavezno otici na rodin tecaj.

    Nije na netu, ne tiska se više i molim te da ga ne dijeliš drugima. To je bila posebna prilika kao zahvala ženama koje su ispunile evaluaciju za Rodin e-tečaj i grupu podrške. Da smo htjele dijeliti šire, već bi bile.

    Inače, sve informacije o trudnoći, porodu i ranom roditeljstvu ima i na našem portalu.

  2. #1452
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    JustMe the svercerica
    Imas kakve suncane naocale? RejBan?

    Di ste curke kaj ima, jel vas zeza tlak po ovom vremenu?
    Alice, ak pratis javi bar dal je sve okej.

  3. #1453
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Curke ja sam danas radila betu 872 jako sam sretna i puuno smirenija. U pon opet uzv i dr.mi najavio cuvanje.

  4. #1454

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    JustMe the svercerica
    Imas kakve suncane naocale? RejBan?

    Di ste curke kaj ima, jel vas zeza tlak po ovom vremenu?
    Alice, ak pratis javi bar dal je sve okej.
    Jagodice, jos smo 2u1. Mirujem, neki dan sam radila ferritin pa kad sam se vracala malo me boljelo i tacka krvi bila na ulosku ali kad sam se javila svom dr. kaze da je moguce od priseva iako je radjeno 4-5 dana prije toga. Muz i ja smo me na lezanje stavili, jucer sam samo 10 min lagano prosetala i nazad. Mama dosla pa malo pomaze sa kuhanjem , a radim lezeci. Briseve sm pokupila danas u privatnom rodilistu, imam enteroccocus feacalis ali na moje iznenadjenje ureaplasma negativna. Sokirana sam jer je 4-5 sedmica nakon 12 tableta sumameda radila i bila je pozitivna. Ova doktorica u rodilistu koja ce me poradjati ako se budem poradjala privatno kaze da je moguce da joj je trebalo duze vremena da odreaguje. Prije nisu radjeni u istoj laboratoriji ali mislim da ne bi trebalo da je neka greska jer je enterokoka uredno nadjena....mada jos ne mogu da vjerujem. Ova sada je kaue bezazlena ali mi dala Pancef i vaginalete ampicilin+ nistatin da se procisti jer sam blizu poroda (relativno) ali svakako u pon idem svom dr. pa cu vidjet sta on kaze.

    Malo se klatim izmedju rodilista. Na klinici mi kazu da je doza dexamethasona koju sma primila u 30. sedmici dovoljna kad god da porod krene i da ne trebam vise primiti dok mi u privatnom rodilistu kazu da znaju dati dozu cak i ako u 37. sedmici porod krene a oni procijene da treba sto ja ne zelim. Smatraju da sam primila prerano ali vjerujte sve moje prijateljice i ponanice su primile kada i ja ili cak ranije, mozda neka sedmicu kasnije i rodile cu na klinici i nijedna nije ponavljala dozu. Sad ne znam jel idu na neku siguricu ali eto...ja nisam smjela rizikovat da ne primim u 30oj jer je to kriticniji period od ovog koji dolazi....tako da jos ne znam sta cu, a trebala ih odluciti do kraja 35. sedmice kada se placa jedan dio koji pokriva preglede od 35. sedmice do poroda. Razmatrala sam im se javiti sa 36.punih pa da procijene treba li ak krene u 37. te ako kazu da ne treba onda ostat tu. Drugu dozu ne zelim!

    Masnice, Buncek, cestitam! <3

  5. #1455
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Kako to da se Rodin kljun ne tiska više?! Ajmeee šteta velika...gdje je zapelo?

  6. #1456
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jagodica hahahahah imam slicne. Al sljedece def ray ban hahahahaha

  7. #1457
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, ne znam zašto se razmatra davanje injekcija u 37tt, ali definitivno prvi put čujem za to.
    Bebi su pluća razvijena za potpuno normalno funkcioniranje do 36tt. Od 36tt pa do 8. ili 9. godine života se događa zadnja faza u razvoju pluća kada se broj alveola stalno povećava. Dakle, od 37tt je beba spremna za porod, kao i njena pluća, jer da nisu onda bi bile trudne do njihove 8. godine.

    Od 37tt do 42tt je termin. Da rodiš na bilo koji dan u tom razdoblju, ti si rodila u terminu. Ne vjerujem da se trudnicama u terminu rade takvi postupci, a s obzirom na faze razvoja bebinih pluća, jednostavno nemaju ni smisla.

    Mašnice i Buncek, drago mi je da ste došle na ovu temu!

    i drugim curama!

  8. #1458

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Moja Riri, zato se i predomisljam oko toga gdje cu roditi. Moj doktor isto kaze da nema potrebe ali moze razmotriti ako cu se kod njih poroditi. Sad ne znam d ali je to iz predostroznosti jer je to ipak privatno porodiliste i nema neonatologije bas razvijene nego imaju pedijatrikoji pregledjau bebu i rade pretrage....pa kao znaju ih dati ponovo u 34. ili 35. sedmici kako bi bila beba zasticena do 37. ili cak ako porod krene u 37. (ne punoj) a vide da nesto nije razvijeno,pedijatar kaze da daju opet. Po njima sam prerano svoje primila ali eto jos jedan doktor pored mog sa klinike je rkeoa da primim kao to da ne moram vise primati. Sad sam u dvojbi jer ne bih voljela doci u situaciju da primim opet ako porod krene u 37. Prije 36. porode ni ne primaju jer beba moze zahtijevati veci u dizi njegu sto je skupo. Radi opustenosti i trretmana u privatno bi rodiliste ali eto sada se dvoumim. Sacekat cu da vidim kako ce naredne sedmice ici. Imam kontrolu sada u pon sto je sredina 33. sedmice i opet bih trebala kod svog u 35. sedmici pa preci njima. Praksa je da se njima ide sa 35 radi briseva i upoznavanja ali ja sam to sve evo radije odradila radi prijeteceg prijevremenog. Ne znam da li ce briseve ponavljati opet nakon terapije...ja bih voljela cisto da se uvjerim da one bestije zaista nema jer me ugodno iznenadila.

  9. #1459

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Bunceeeek! Neka i tebe k nama! Cestitke za betu jel danas ponavljas ili?
    Tecaj Rodin ti je za trudnice u trecem tromjesecju.
    Ovo za edukativni sadrzaj, ja bi samo rekla da je steta sto se vise ne tiska, i da bi bas bilo dobro tiskati pa cak i prodavati, a profit recimo nek ide za rad udruge ili tako nesto.
    Jesam, ponavljala sam i iznosi 681. Gin mi se jos nije javil, al cini mi se to dosta dobro.
    Prvi pregled mi je tek za tri tjedna. Negdje bih se narucila sa 7+2,3,4.

  10. #1460
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Alice, kod vas daju u terminu dexu? Kod nas ne

  11. #1461
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Doduse kod nas ni ne daju 2x jer dexa ostaje u organizmu dugo. I ne povlaci djelovanje, pa nisam bas sigurna da razumijem sve

  12. #1462

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ne daju ni ovdje u rodilistu na klinici niti moj gin daje ali eto to u pprivatnom rodilistu mi rekose da daju ako uvide da bi moglo biti potrebe jer kortikosteroidi kao imaju ogranicen rok djelovanja unutra. Mislim jesu najdjelotvorniji ako se porodis 7 dana nakon primanja ali odrade posao svakako. Pogotov kontaj ja ih primila u 30., sutra ulazim u 33 pa ne vidim potrebe uopce ali eto ne znam sta a ockeujem jer smo vec bili odlucili za porod u privatnom rodilistu. Neka provjene oko 36. ako bude trebalo idem ja u drzavno...jedino tako razmisljam da odradim jer ni meni nema logike. Jedini razlog koji mi pada na pamet je da izbjegnu, ako mogu, probleme sa disanjem jer ipak nemaju razvijenu neonatologiju kao klinika. Bum vidjeli.

    P.S. Primala sam 9 ampula na 24 h (5 jedan dan, 4 drugi).
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 15.05.2020. at 21:44

  13. #1463

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Cure mene je jugo jucer umal unistilo, mjerila sam tlak kad mi se krenulo povracati, okretati oko mene...kad digitalac kaze 80 sa 38. Ja sam bila mrtvo tijelo. I bebač se umirio. Pomislih nije ok tlakomjer, muzu mjeri njegov standardni tlak. Opet ja sebi-on isto. Danas mi je u glavi sve mutno. Inace sam niskotlakas al bude 80 sa 60 kad sam naj.
    I danas mi je bebac malo sramezljiviji...
    E i secer mi je 5.6 na nalazima i dr opet drami. Kaze da cemo popricati kad dodem na pregled
    Posljednje uređivanje od character : 15.05.2020. at 22:55

  14. #1464
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja ti imam jedan jedini lijek za to... uredjuj kucu dok nista ne mozes raditi i nek ti svekrva bude tu stalno... nikakvo jugo ne moze spustiti taj tlak.

  15. #1465
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Masnice, Buncek, bravo za bete!! Bas mi je drago zbog vas.

    Alice, samo ti miruj i cuvaj, super za ureaplasmu! Ah, mame... Kaj bi mi bez njih.

    Character joj cuvaj se! Bas zvuci jako neugodno, ja isto inace imam nizak tlak i zeza me otkak je zatoplilo ali ni blizu ko tebe. Nejdi nigdje sama ako ne moras.

    JustMe, nema tog speka koji bi pomogao tlaku ko svekrva ha? Ja sam sa svojom oke moram priznati. A i mm sa punicom ilti mojom mamom. Bas smo cudni a?

    Mi krenuli u neke radove po doma (knauf, plocice, laminati, krecenje...) Htjeli smo jos pocetkom Proljeca ali eto epidemija odgodila. Doduse muz radi, ja se skrivam u sobi, skup s mackom i psom. Ja cu se krpe uhvatiti kad dode vrijeme. Bas mi je drago da cemo malo ponoviti, ali prasinaaaaa... Na to sam opce zaboravila.

  16. #1466
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Hahaahahahha daaa. Spek je nula naprema svekrvi koja voli sve komentirati. Doduse i mi smo dobri svi, pogotovo kadse ne vidimo. Sad se vidjamo (pre)cesto. Bolji smo s mojom stranom jer je razlika god izmedju muza i ocuha 10ak god, a mame 14.god . Tako da smo generacijski skoro tu hahahahaa. Svekrva je skoro generacija moje bake pa...

  17. #1467

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Dobrodosle Masnice i Buncek! Cestitam na betama i vibram za dosadnu trudnocu

    Alice, super za bestiju, bit ce to super

    Character, i ja imam nizak tlak, jutros 85/55, ali tvoj je bas rekordno nizak, drzi se...

  18. #1468
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ajde ozbiljnija cu malo bit sad... da i ja cestitam novim curama ♡

    Character jesi mozda i losije spavala ovih dana pa je i zato pao? Meni osobno je zato padao na te ispod 40. Ako ti je opet tako bio pozali se doktorici opce.prakse da ti mozda zeljezo pogleda. Ne znam jeli meni to mozda bilo povezano, ali eto potrefilo se i to da sam imala nize zeljezo kad mije tlak bio pao.

  19. #1469
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja zbavila pregled. Zatvorena, sve okej. Moram vaditi krv obaj tjedan jos i za dva tjedna pregled i uzv.

  20. #1470
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ti si stigla na 2.tjedna razmaka za preglede?

  21. #1471
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Valjda. Uzv je bio prije dva tjedna, tako da ce sad opet biti mjesec dana razmaka na sljedecem. Tak da cu vidjeti kaj ce mi rec za dva tjedna, ali pretpostavljam.

  22. #1472
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    I ja danas opet na uzv vidjela se gestacijska kaze dr.da mi je 5/6tt. Sve je ok nek malo mirujem utrogestan i folacin dalje. Mirovanje otvoreno.

  23. #1473

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Evo i mene drage moje. Bila sam jucer na kontroli. Sve je OK, malac je 2080 grama, svi parametri srazmjerni, protok krvi kroz sve isto ali je otisao jos nize, bukvalno mu je glava na dijelu dole gospođe koji se depilira jos je pocno bio okrenut pa se samo uho vidjelo hehehe. Ali je superiska i sve pet. Posteljica i dalje 1. stepen zreslosti, plodove vode dovoljno, prednjaci glava, veoma nisko. Kako rekoh dobila briseve, ureaplasme nema vise (yay), a za enteroccocus faecalis dobila Zinnat 500 mg po dvije pet dana i vaginalete ampicilin+ nistatin da se kanal procisti. U provatno rodilistu gdje sma radila briseve preporucili su Pancef ali moj doktor rrece da mu se Zinnat pokazao boljim pa vidjet cemo. Zbunilo me sto sam vidjela na netu u uputstvima nekim da je bakterija otprina na taj antibiotik ali na mom antibiogramu je S (sensitive ili ti osjetljiva) pa se nadam da ce upaliti.

    Spominjete kontrole na dva tjedna...kod mene su odavno vec tako, mislim od ulaska u osmi (dakle od 28. tjedna) ali kod mene ima svasta da se prati.....i naredna kontrola mi je za 2 tjedna (1.6.). I sve su sanse da cu se ipak ici poroditi u drzavnu kliniku radi opremljenije neonatologije. Doktor je dao preporuku ako krene prije punih 36, obavezno klinicki centar, a ako prodje to onda je svejedno. Bilo bi mu drago da izguramo jos 4 tjedna ali je sretan sto smo i dovdje dosli. Po njemu ne bi trebalo barem u naredna tri, ali isto tako ne smatra da cu u velikom postotku docekati termin. Bum vidjeli. Bio je opet onaj stari, razgovorljivi doktor. I da, dobila sma tothema ampule preventivno da popunim zalije (1 dnevno). Zeljezo mi je 24 ali feritin (zalihe istog) su skoro prazne pa do poroda da se popune.

    Kod mene vazda detalja nekih ali sreca ide sve opet fino.

    Masnice, super da je sve OK. Ako su ti rekli, odmiruj. Tebi barem kazu, hhehe (ovo ce razumjet cure na forumu).

  24. #1474
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Masnice samo ti polako, i nek do kraja bude sve okej i dosadno. Jedva cekam da nam krenete javljati kak ste srceka cule

    Alice, ma jos ces ti termin docekati, drzimo fige! Kad je opce termin?
    A nemoguce da je bas tako nisko kako si opisala
    Pa nisi usred izgona
    A spustaju se valjda pomalo sve nize, ja osjetim opet neugodu nakon duzeg stajanja.

    Cure kad su termini?
    Jel krenuo jos netko osim mene torbu pakirati? Ja jucer oprala spavacice/pidjame i rucnike i ubacila
    Posljednje uređivanje od Jagodicabobica : 19.05.2020. at 14:15

  25. #1475
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Jagodice, ja sam u potrazi za spavacicama, nece torba jos skoro
    Gdje si ti kupila i kakve? Sto cete bebama obuci za izlazak? Ja gledam neki set, body i lagane pamucne hlacice, kapicu naravno.

    Alice, dobro ti napredujes, bit ce to ok!
    Meni kontrakcije sve cesce i jace. Kako je kod vas?

  26. #1476
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Jagodicabobica 8/7 (m)
    Alice in Chains 10/7 (m)
    Justme409 15/7 (z)
    Ivana S 25/8 (m)
    Hula.hop 14/9 (x)
    Galicia 19/09 (x)
    Character 29/9 (x)
    Munkica 03/10 (z)
    Snekica 14/10 (×)

    Fali Andydea...

    Kopi pejstala sam listu od par stranica ranije. Treba spolni update.

    Jao, prosli put sam se spakirala za bolnicu valjda 10 dana prije poroda i to zato jer je mm rekao da bih mozda mogla staviti par stvari u torbu. Ja sam samo ponavljala da jos nije vrijeme Spavacicu sam prosli put narucila s amazona. Najobicniju crnu i jednu sivu na bretele.
    Ovaj put mozgam sto cemo s djetetom ako porod krene vikendom ili usred noci jer mislim da necemo imati vremena ju nikuda voziti. Vjerojatno ne bih bila ni prva ni zadnja koja ju je dovela sa sobom...

    Sljedeci tjedan pregled nakon 2 mjeseca!

  27. #1477

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, termin mi je 2 dana nakon tebe, ti si prva na spisku ako te moj prijevremeni ne pretekne, hehehhe. I ja polako pripremam za bolnicu radi prijeteceg prijevremenog pa neka je spremno.nisam jos sve. Kod nas nedozvoljavaju licne spavacice, peskire i papuce nego njihove, obicno izderane, papuce 5 brojeva vece (meni prosli puta bile dvije lijeve). Kupila sam uloske vir, mrezaste gace, mini paket pelena , bademovu kremu. Imam spakirat jos koju sitnicu. U privatnom mozes ponijet sta hoces ali eto jos en znam gdje cu, ako krene prijevremeni svakako na klinicki kao sto rekoh pa kesa treba da je spremna. Ne daju u torbu neko obicnu vecu kesu te da se napise ime na njoj. :D

    I da, jeste toliko je nisko, on je vec prije 4 tjedna bilo glavom na uutarnjem uscu.....osjetim ga bas tu i kad se depiliram kako se mice a nekad me necim oko prepona lupa....pritisak je zato jak a i nagon na mokrenje. Nekad imam osjecaj da ce ispasti.

    Ivana, i ja imam BH kontrakcije jako cesto ali sreca bolova nemam kao nekad. Ja sma kcerki koja je rodjena u junu, tj. u bolnici su smao bodi kratki rukav i prekrili noge pelenom pamucnom. Za kapicu ljeti barem potrebe nema....meni su uvijek govorili ne pretjerivati i ne stavljati kapice osim mozda 20 minuta nakon kupanja i tek po rodjenju (ali ne stave).Za osmi mjesec mi je nekako pretoplo to sto si navela ali ko zna kakav ce dan biti. Ja sam sa kcerkom spakovala za hladnije i toplije, muz donio i samo su joj obukli kratki rukav i to je to, jos ije bilo pretoplo nego onako....proljetno vrijeme i napomenuli da bebu ne pretopljavam. Sreca sada nije zimogrizna kao ja. Ali opet svako ima svoje. Ja, ako bude toplo planirma opet smao bodi kratki rukav i none dlatke prekrit tetra pelenom.

  28. #1478
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja jos nista. Ni stvari za bebu jos nisam skupila. Malo mi pocinje pritisak oko toga, al moram se strpiti jos malo da uselimo pa cu valjda brzo spakirati torbu. Isto bebi planiram takonesto ko ti ivana.
    Alice je treba ju obuci se u skafander, ali beba nema razvijen termoregulacijski sustav i zato im se oblaci bodi dugih rukava u pocetk. A ja cu staviti i kapicu, lakse mi je skinuti nego gledati kako mi je bebi hladno.

  29. #1479
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    S obzirom na velicinu glave, beba dosta topline gubi preko ako je bez kapice a kad se rodi iako je ljeto ne vjerujem da im je ugodno osim ako kod vas nije oko 37 u sobama i doma. A i zbog sunca isto tako, bolje da je ima, lako se skine ako bude potrebe.

  30. #1480

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Pa pretople sobe nisu za bebu. Optimalna temperatura je do 22 stepena u bebinoj sobi, a kada se kupa da se zagrije na nekih 25-26 ak je moguce. Nisam sama izmisljala, pedijatri i sestre su mi tako rekli pri otpustu. I bas sto regulise topotu kroz glavu ne treba kapica osim nakon kupanja i netom nakon rodjenja ali i to ne stavljaju u svim rodilistima. Moju su oni obukli tako i sve bilo fajn. Ne treba ih topliti nego oblaciti kao sebe, eventualno jedan sloj vise ako se bas misli da treba. Ja sam tako naucila i u skolicama ranije i nisam imala problem sa malom hvala Bogu. Kakv crnu dugi rukav ako sam ja na bretelama....ali opet to ne treba raspravljati, svako radi kako misli da treba. Meni su tako rekli u bolnici pa iznosim svoje iskustvo, a i ono sto sam citala u raznim brosurama, a i skolici tada te i patronazna sestra koja je dolazila tako da se drzim toga jer je sve bilo OK pa planiram opet tako. 37 je za svisnuti, temperatura u kojoj beba spavaa po nauvi, ne bi trebala biti previsoka, 22 je optimalno a od 19 je preporuciljivo pa eto do 24 stepena neka kako se sjecam. No da ne zapocinjemo opet nesto....svako se vodi svojim saznanjima.

  31. #1481

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jos nista. Ni stvari za bebu jos nisam skupila. Malo mi pocinje pritisak oko toga, al moram se strpiti jos malo da uselimo pa cu valjda brzo spakirati torbu. Isto bebi planiram takonesto ko ti ivana.
    Alice je treba ju obuci se u skafander, ali beba nema razvijen termoregulacijski sustav i zato im se oblaci bodi dugih rukava u pocetk. A ja cu staviti i kapicu, lakse mi je skinuti nego gledati kako mi je bebi hladno.
    Pa i ja sam spakovala jer nisam bila sigurna kakvo ce vrijeme biti ali u bolnici nisu htjeli obuci, jos vani nije bilo vruce posebno nego onako ugodno toplo...pocetak juna. Samo navukli bodi kratki rukav i prekrili pelenicom i to je to te me upozorili da ne smijem utopljavati bebu nego oblaciti kao sebe, eventualno jedan sloj vise, a kapicu ako zelim nnakon kupanja kako vec rekoh. Ja sma izasla u majici bez rukava i suknji, a ona u bodicu kr rukav prekrivena.Cak ni carapice ne znam da li su joj obukli. :/

  32. #1482
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Na 37 stupnjeva je dok se ne rodi i treba joj neko vrijeme dok se prilagodi na 20-22 stupnja. Moja prva je rođena isto u kolovozu, imala je tanke duge rukave i sve ostale bebe isto. Prvi tjedan sam je oblacila tako u duge a onda u kratke. I nije joj bilo vruce niti se znojila. Ni meni ne bi bilo prevruce u tankom dugom rukavu da mirujem a kamoli bebi od 2-3 dana. Ali opet, svak ce po svome, kako misli da je najbolje.

  33. #1483

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Na 37 stupnjeva je dok se ne rodi i treba joj neko vrijeme dok se prilagodi na 20-22 stupnja. Moja prva je rođena isto u kolovozu, imala je tanke duge rukave i sve ostale bebe isto. Prvi tjedan sam je oblacila tako u duge a onda u kratke. I nije joj bilo vruce niti se znojila. Ni meni ne bi bilo prevruce u tankom dugom rukavu da mirujem a kamoli bebi od 2-3 dana. Ali opet, svak ce po svome, kako misli da je najbolje.
    Ja znam samo da za kupanje da ide temepratura 37 C (ali vode, ne prostorije). Ali kako kazes, svako zna najbolje za svoje dijete, a imaju i strucne osobe koje se mogu posavjetovati.

    Stoga, da ne produbljujemo temu...mene zanimaju kvalitetni grudnjaci za dojenje, a da nisu skupi. Ovdje je kao tesko naci, a trzni nisu jos otvoreni. :/

  34. #1484
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ivana, jednu spavacicu sam dobila. Uz nju nosim jednu haljinicu na britele i majicu na britele + kratke hlacice siroke leprsave.
    Bebac bude isao doma vjerojatno u bodiju kratkih rukava, ili u nekom kombinezonu kratkom i carapicama. Ovisi dal bu temp vani 23 ili 33, kad dode taj dan znat cemo. Ja sam u potrazi za tankom, prozracnom dekicom pamucnom btw pa eto ak znate.
    Za malog nosim u rodiliste pelene, tetre, kremu za guzu, vlazne maramice.
    Grudnjak za dojenje bi si uzela u H&Mu. Trebala bi i po to otici da mogu oprati i staviti u torbu....zaboravila skroz! Nisam se ni ja jos spakirala bas da sam spremna ali sve kao nesto pakiram hahaha.
    E da, bh nisam ni imala niti imam. Ili sam tolka tuka ne kuzim ali do sad bi valjda vec skuzila.

    Ivana, ti koja si ti prosla podsjeti cure kolko je bitno uzeti hrane sa sobom za nakon poroda hahaha. Mene frendica korigirala da nek si ne uzimam jedan kroasan nego konkretnu kutiju keksa i pola litre cokoladnog mlijeka Ja bi nadodala i da si spakirate sol!

    Munkice joj super, bravo za trud!

  35. #1485
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Bebac bude isao doma vjerojatno u bodiju kratkih rukava, ili u nekom kombinezonu kratkom i carapicama + kapica i dekica. Ili u dugom kombinezonu(kao pidjamica ona, ili dugi tanki bodi + hlacice) tj dugoj robici. Ovisi dal bu temp vani 23 ili 33, kad dode taj dan znat cemo.

    (Vidim da mi fali teksta pa samu sebe ispravljam. Kad moram jest i tipkat)
    Posljednje uređivanje od Jagodicabobica : 19.05.2020. at 17:34

  36. #1486
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Jagodice, nisam bila nesto posebno gladna u rodilistu. Dvoje sam rodila navecer oko 10 i nije mi trebalo nista do dorucka ujutro. Ali ja sam dosla u rodiliste oko 8 navecer tako da sam normalo taj dan jela. Sina sam rodila u 10:30 ujutro, ostala sam u boksu do 12 pa su mi tamo donijeli rucak a nije mi bilo do jela od uzbuđenja, sjecam se da su me babice tjerale da pojedem bar juhu. Ponijela bih svaki put cokoladu, krekere, nesto za prigristi ako mi bas dođe zelja ali nisu mi nikad donosili konkretnu hranu iz vani kao sto neke zene spominju. Vode obavezno jer jaka zeđ zna biti od dojenja, sad se vise ne sjecam krene li odmah u rodilistu ili tek doma. Inace, ti dani u rodilistu su mi koma jer se ne mogu opustiti i odspavati tak da sam svaki put ko zombi cekala dan da dođemo doma i da zaduzim mm da pazi na bebu da ja mogu odspavati koji sat.

  37. #1487
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Pa sad čokolada koliko je za rodilište znate samo vi koje možete kenjati u svim uvjetima
    Nemojte zaboraviti da kod nas daju obavezno klistir pa vam je bolje uzeti neki suho voće ,Donat mg ili slično da potakne te crijeva poslije poroda

  38. #1488
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad čokolada koliko je za rodilište znate samo vi koje možete kenjati u svim uvjetima
    Nemojte zaboraviti da kod nas daju obavezno klistir pa vam je bolje uzeti neki suho voće ,Donat mg ili slično da potakne te crijeva poslije poroda

  39. #1489
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ja nisam dobila klistir a imala sam dva poroda

  40. #1490

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav da li su sjele komplikacije u trudnoci

  41. #1491
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Masnica jesi imala stolicu u bolnici prije otpusta? Kod nas isto inzistiraju na stolici (pokretanju crijeva) prije otpusta,samo sto kod nas daju cepic i on najcesce odradi to.

    Jeli itko pokusao na vlastitu odgovornost izaci ranije iz bolnice? I zbog cega se uopce stoji 3 dana tocno?

  42. #1492
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Jesam...bilo je to davno. Samo moja djeca su bila u inkubatorima na neonatologiji pa sam s obojeostala 10 dana. S tim da s drugim su me doslovno otjerali doma jer sam se zalila kad su me kao majku prijevremeno rodjene bebe smjestili na patologiju pa sam morala u tankim carapicama po hladnoci ici po liftovima medju ljude i nahodavati po hodnicima da bih dosla na neonatologiju u koju se kakti dolazi sterilan...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 19.05.2020. at 23:16

  43. #1493
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja nisam imala stolicu prije otpusta, nisu inzistirali, dali mi neku tabletu za zvakanje, ne sjecam se jesam li je uzela ili nisam.
    Justme, ja sam rodila u sri ujutro i pustili me u petak ujutro doma, nisam nista posebno ja trazila. Obicno cekaju tri dana zbog vrijednosti bilirubina.

  44. #1494
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Klistir ide prije poroda sad možda to ovisi od bolnice do bolnice
    ( Kod nekih bolnica za isti postupak moraš biti čistih crijeva ,s kod nekih za to isto samo da si taj dan imao veliku nuždu,brz obzira jel to bilo rano zorom),poslije poroda ili operacije daju čepić ili nešto drugo ako već dva dana nisi kenjao zato bolje onda imati nešto kaj potiče nego čoksu koja zatvara
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.05.2020. at 23:34

  45. #1495
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja se nadam da cemo nekako otici ranije, sto vise citam i tudjih iskustava slusam zelim ici sto prije kuci pa moda doci treci dan na kontrolu za taj bilirubin... pitat cu gin za savjet.
    Doduse ja imam frendicu koja je patronazna koja ce nas obilaziti po potrebi dodatno. I imam prijateljicu koja je primalja i educirana kao doula. Tako da sam opremljena.

    Ovisno naravno i o tome kako se budem osjecala tada. Ali sad mislim da cu puno prije puno lakse moci posvetiti se svemu u kuci svojoj.

  46. #1496
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    U biti svejedno jel čepić ili klistir prije ako tako protokol bolnice nalaže svrha je ista.

  47. #1497
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Bome, ako bi morala, ja biram cepic. Klistir ni u ludilu. Radila sam ljudima to i nema sanse da ce netko na meni to raditi.

  48. #1498
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Citiraj Marre prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav da li su sjele komplikacije u trudnoci
    Jesu!

  49. #1499

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Kod nas nakon prirodnog poroda otpustaju sutradan ako je sve OK (nakon 24 h). Tako je i sada, a tako je bilo i prije 9 godina. Mame neke su mi govorile da su ih klistirali, mene nisu. prije poroda ako i ciste obicno je to klistir prije cepica jer cepisi (barem Dilcolax) izazivaju ogromne bolove i grceve ali ovisi vjerujem od rodilista do rodilista. Meni niu nista. A prvi put cujem da se ostaje duze od 24 h nakon uredno protecenog prirodnog poroda.Kod nas je tako u svim rodilistima dok je nakon carskom bilo 7 dana, a zadnjih godina 3 dana.

    Jagodice, nemam ja HM ovdje pa od tih grudnjaka nista....a sad se ne moze ni naruciti ja mislim radi ovog svega...al naci cu neke. U bolnicu ih svakako ne mogu, nista sto je licno, a platno ne mogu pa ni tetra pelenu, peskiric, kapicu, odjecu...nista. voju odjecu kad dodjes u bolnicu dajes da nose kuci a za izlazak ti donesu kada ddju po tebe...i za tebe i za bebu. Da li je to radi potencijalnog unosenja bakterija ili sta ali uglavnom ni tprba ne moze biti platnena kamol da uneses nesto od odjece. :/ I ja bih voljela da su neke stvari drugacije.

  50. #1500

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    A kad smo kod cokolade...meni je tokom trudova i indukcije jedna od doktorixa doktorica dala cokoladicu jer mi je opao secer pa da me vrati i rekla mi da pojedem jos nakon poroda kasnije. U rodiliste samo mozemo unijeti plazmu, sokic dvojni c ili neke one mini tipa od jabuke i vodu. Ostalo vracaju. Cokoladica moze proci takodjer.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •