Stranica 42 od 59 PrviPrvi ... 32404142434452 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,051 do 2,100 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2051
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa čuj, svatko ima iskustvo sa svojim djetetom. Što toj osobi vrijedi ako je 9 učiteljica super, ako je baš deseta loša, a njegovo dijete ima baš tu učiteljicu.

  2. #2052
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj perla5 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma konstantno je jedna osoba izrazito negativna prema svima u skolstvu.
    Razumijem da su neki profesori aljkavi i nikakvi i da su podlozni kritikama i to je sasvim ok. I treba to mijenjati!
    Ali da su svi losi i da je skolstvo i online nastava generalno losa,jednostavno nije istina.
    Zao mi je da Rosa vise ne pise,imala je lijepe argumente i nudila je dobar uvid u stanje u nastavi.
    Ne bih bas rekla da su neki profesori ovakvi ili onakvi , i da je to rezervirano samo za neke. Npr. imam uvid u srednju strukovnu i 5r. osnovne i moja djeca nisu imala niti jedan sat uzivo, niti jedan snimak koji je napravio njihov profesor i vecina se svodi na pisane upute sto moraju odraditi sami. I nasoj strucnoj sluzbi je to potpuno normalno. Zao mi je sto se nalazos prozvanom, ali to meni nije nikakva nastava.

  3. #2053

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Ja se slazem da je to katastrofalno. I da pedagoska sluzba u toj skoli lose radi. I ne razumijem kako ravnatelj ne reagira ako ima prituzbi roditelja.
    Ali nisu svi profesori takvi,jednostavno to moram reci. Velika vecina se trudi i drzi online satove i odgovara ne puste poruke i komentira zadatke i dostupni su online(u bilo kojem obliku).
    I trude se.
    I nisu uhljebi.

  4. #2054
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    PErla svatko ovdje piše iz svog iskustva, odnosno svog djeteta. Moje dijete ima satove uživo, a stvarno su rijetki profesori koji se baš niti ne snimaju.

    A sad što je većina, ne znam ima li tko uvida u takvu statistiku (mislim da nema)

  5. #2055
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj perla5 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se slazem da je to katastrofalno. I da pedagoska sluzba u toj skoli lose radi. I ne razumijem kako ravnatelj ne reagira ako ima prituzbi roditelja.
    Ali nisu svi profesori takvi,jednostavno to moram reci. Velika vecina se trudi i drzi online satove i odgovara ne puste poruke i komentira zadatke i dostupni su online(u bilo kojem obliku).
    I trude se.
    I nisu uhljebi.
    Pricam o dvije skole. Znaci uzorak od cc 25 profesora. Mora da mi je grah skroz lose pao jer nisam upoznala ove o kojima ti pricas. I ne kazem da su uhljebi ili bilo sto takvo. Sam kazem da je nastava na daljinu na ovaj nacin koju imaju moja djeca smijurija.
    Rekla bih da ekipi nitko niti ne moze prigovoriti pravo na to
    jer ih sluzbeno nitko nije niti educirao niti dao sluzbene upute kako nesto MORAJU , a ne MOGU raditi.

  6. #2056
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj perla5 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma konstantno je jedna osoba izrazito negativna prema svima u skolstvu.
    Razumijem da su neki profesori aljkavi i nikakvi i da su podlozni kritikama i to je sasvim ok. I treba to mijenjati!
    Ali da su svi losi i da je skolstvo i online nastava generalno losa,jednostavno nije istina.
    Zao mi je da Rosa vise ne pise,imala je lijepe argumente i nudila je dobar uvid u stanje u nastavi.
    Hvala ti na podrsci.

    Ma , jasno, ima ljudi koji rade lose i kojima se nista ne da. Isti ti nisu nista bolji ni u realnoj ucionici...

    Jednako kao sto sam ja jako razocarana jednim dijelom zdravstvenog sustava jer na vidjelo izlazi da masa ordinacija mjesecima nije radila nista, nisu cak ni slusalicu dizali, a primali su placu kao i oni koji su u zdravstvu bili "na prvoj crti " (mrzim taj izraz, ali neki mazohisticki poriv me tjera da ga ovdje upotrijebim) i koji svoju djecu nisu vidjeli tjednima.

    Neki domovi zdravlja su imali zakljucana vrata, moj konkretno.
    Isturili su na portu sirotu spremacicu koja je kroz prozor masi vikala da "idu na hitnu", a ako ih tamo odbiju da onda dođu svom LOM-u nazad , ali da ga prije nazovu. A ovaj ne dize slusalicu...

    To su sve problemi velikih sustava, netko ce se potrgati, netko ladi jaja.

    A razlog zasto slabo pisem: u pogonu sam svaku dan od 8 pa do...do kad treba...jucer u 21.15 kad sam mislila da je dosta za taj dan, stize poruka moje ucenice, teenagerice koja mi se zali da ju druga iz razreda maltra preko drustevnih mreza, ali i preko inboxa u virutalnoj ucionici.suze,drama.
    Pa zovi, pa slusaj..pa zovu roditelji..prijete odlaskom na policiju...pa zovem pedagosku sluzbu je li u nasoj nadleznosti dalje sto poduzimati...do 22.30..
    Ne mogu ugasiti mob, to su moji ucenici i roditelji, ali da mi je svega dosta-je.

    Jutros u 8 me docekalo 38 novih zadaca za pregledati od mojih nocnih ptica. Sreca pa imam vremena za pregledavanje jer znam da spavaju do 14.h.

  7. #2057
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    I da, update vezano za profesora iz OŠ mog djeteta koji se nije javio od 15.3.
    Javio se neki dan, sve ih je lijepo pozdravio i rekao da poslusaju "nesto od Mozarta, ali mogu i jazz ili sto god ih veseli" i da naprave umnu mapu.
    I to je to od njegovog rada.
    Otkaz bih mu sprasila iste sekunde...

  8. #2058
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Cure, prosvjetarke. Imate moju podršku iako nisam vaše struke.
    Moji online nastavu odrađuju samostalno isto kao i školu u normalnim uvijetima. Kako su im tada neki profesori bili draži neki manje, slično je i kod nastave online. Ni jedno od ovih mojih dvoje se pretjerano ne buni, iako bi bili sretniji u školi.
    Čak sam i ja obavila roditeljski prek zooma.

  9. #2059
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, potpuno sam sigurna da nastavnici koji se trude sad imaju znatno više posla.

    Na primjer, moja kći je sad neki da pisala test iz jednog predmeta. Profesorica im je prije testa dala probni test, tako da izvježbaju što gradivo, a što način na koji će online pisati test.
    I sve te probne testove je ispravila, uz kometare i opaske svakome. Znači, evo, žena je radila dupli posao.

  10. #2060

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moguce stvarno da ih Ministarstvo uopce nije pitalo.
    Nije na Storezu da o tome misli dok ga se ne pita.
    Kao što netko reče - tko je 'zatvorio' škole prije dva mjeseca i na čiji nalog?

    Ministarstvo, stožer, epidemiolozi?

    Tko je taj tko bi trebao 'otvoriti' škole i na čiji nalog?

  11. #2061

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Danas je nula novooboljelih.

    Koliko dugo treba biti bez novooboljelih da se škole otvore?

  12. #2062
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je nula novooboljelih.

    Koliko dugo treba biti bez novooboljelih da se škole otvore?
    Sad je vec kristalno jasno da to nije zdravstveno, nego politicko pitanje.

    Nece se skole otvoriti, nas je ravnatelj izvijestio sredinom travnja da su imali virtualni sastanak svi ravnatelji s ministricom i tad je odluceno da srednje skole do kraja idu online.
    Za OS ne znam, info smo dobili za srednje skole.

    Znaci, ne "jos dva tjedna" ili "dok se ne poboljsa epidemioloska slika"..nego je odmah bila odluka "do kraja nastavne godine".

  13. #2063
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A čemu uopće spominjati broj oboljelih, kad je jasno rečeno u onom dokumentu koji je i ovdje citiran da viši razredi i srednje škole ne idu na nastavu zato što se ne može organizirati po uputama epidemiologa.

    Doduše, obzirom da će se dozvoliti skupovi od 100 ljudi u zatvorenom prostoru, izgleda da je korona završila. Što bi se reklo, gasi svjetlo, motaj kablove.

  14. #2064
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, prosvjetarke. Imate moju podršku iako nisam vaše struke.
    Moji online nastavu odrađuju samostalno isto kao i školu u normalnim uvijetima. Kako su im tada neki profesori bili draži neki manje, slično je i kod nastave online. Ni jedno od ovih mojih dvoje se pretjerano ne buni, iako bi bili sretniji u školi.
    Čak sam i ja obavila roditeljski prek zooma.
    I od mene cure prosvjetarke imate podršku.
    Moja petašica ima zaista dobru online nastavu, već sam pisala o tome. Neki prof vidljivo odskaču svojim angažmanom i trudom, takvi su i u redovnoj nastavi. Svaka im čast!
    A kao i u SVAKOJ profesiji ima radnika i neradnika i nema potrebe to posebno istivat za prosvjetu tako je i u zdravstvu, drž upravi, svugdje....

  15. #2065
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A čemu uopće spominjati broj oboljelih, kad je jasno rečeno u onom dokumentu koji je i ovdje citiran da viši razredi i srednje škole ne idu na nastavu zato što se ne može organizirati po uputama epidemiologa.

    Doduše, obzirom da će se dozvoliti skupovi od 100 ljudi u zatvorenom prostoru, izgleda da je korona završila. Što bi se reklo, gasi svjetlo, motaj kablove.
    Čujem danas i utrke do 300 ljudi u lipnju a kako ćeš držat distancu svi zrče i pretiču jedni druge..ma rikavela..

  16. #2066

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Epidemiolozi nisu očito bili niti upitani po riječima g. Capaka na jučerašnjoj presici.
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 23.05.2020. at 15:37

  17. #2067

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A čemu uopće spominjati broj oboljelih, kad je jasno rečeno u onom dokumentu koji je i ovdje citiran da viši razredi i srednje škole ne idu na nastavu zato što se ne može organizirati po uputama epidemiologa.
    Pa hajmo se onda dogovoriti .

    Jesu li razlozi neotvaranja škola zdravstvene ili političke prirode (iako mi fakat nije jasno kome je u interesu da djeca ne idu u škole)?

  18. #2068
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajmee tipfelera..

    Trebalo je pisat:

    istiCat
    I
    trČe

  19. #2069
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa hajmo se onda dogovoriti .

    Jesu li razlozi neotvaranja škola zdravstvene ili političke prirode (iako mi fakat nije jasno kome je u interesu da djeca ne idu u škole)?
    A lola ne znam šta reć, možda i zdravstv. kad vidim da i u mnogim drugim državama nema ni N od nastave za sve učenike od 1.osnovne do 4.srednje.

    Ja sam se sad već pomirila da mi starija neće ići do ljeta, al jesen fakat ne bih mogla probavit,najviše zbog nestjecanja adekvatne razine znanja kao i kad je redovna nastava.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.05.2020. at 15:44

  20. #2070
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Epidemiolozi nisu očito bili niti upitani po riječima g. Capaka na jučerašnjoj presici.
    E da, svakako. "Stožer" odlučuje o svemu u zemlji od svadbe do sprovoda, osim o kad je riječ o školama, onda treba pitati resornu ministricu.

    Jučer su na presicu doveli ministricu kulture i ministra turizma, pa što onda Divjakica ne dođe na presicu?

    Mislim, sasvim je jasno da se radi o međustranačkim podmetanjima, koja su podjednako gadljiva kad ona podržava štrajk, kao i kad oni ovako na nju svaljuju odgovornost.

    Julijana Matanović je odlično napisala u onom tekstu koji sam negdje pročitala, da o odnosu HDZ-a prema školstvu dosta govori to što je upravo to minustarstvo dao u ruke drugoj stranci.
    Posljednje uređivanje od Mima : 23.05.2020. at 15:46

  21. #2071

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Nije tako svugdje. U privatnom sektoru nije.

  22. #2072

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se sad već pomirila da mi starija neće ići do ljeta
    Ja se još koprcam, iako mi je jasno da su šanse sve manje...

  23. #2073
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se još koprcam, iako mi je jasno da su šanse sve manje...
    Sto se vise roditelja sada buni, veca je sansa da ce se na jesen potrudit pokrenit nastavu. Tako da, samo naprijed!

  24. #2074
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Bijelko a sad nagradno pitanje koliko učenika ima kod tvojih klinaca u razredu?
    Po 20, mislim da je u nekima koji vise. U svakom slučaju, manje nego u Zg. Doduše, mi smo mali grad, možda ih je u većim gradovima ipak vise

  25. #2075
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije tako svugdje. U privatnom sektoru nije.
    Cipelica radila sam i u privatnom sektoru, i tamo ima onih koji vuku i onih koji se šlepaju. Muž mi je u takodjer u privatnom sektoru.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.05.2020. at 19:51

  26. #2076

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne mogu zamisliti da muž 20-30 godina drži nekoga tko radi značajno manje od drugih i da mu pritom daje istu plaću kao i dobrim radnicima.

  27. #2077
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ljudi su svugdje prosječni, neki izvrsni, neki slabi, većina u sredini. Niti jedan poslodavac nema toliko sreće da dobije samo izvrsne i mora se zadovoljiti i sa prosječnima i sa onima slabijima. To je ljudska realnost i realnost tržišta rada.

    Oglas: tražim kvart u kojem se više od 50% roditelja izjasnilo da želi da im djeca sada krenu u školu.

    Kod nas je u anketi bilo 3 od 25, da bi sljedeći dan dobili odluku da svi moraju doći. Danas u grupi hrpa poruka roditelja koji se bune zbog toga i dalje ne žele da im djeca idu... razlozi sve gluplji od glupljeg i nemaju veze s epidemiološkom situacijom, nego argumenti u stilu: “pustite našu djecu na miru”. Ni Š od škole, ni O od obrazovanja. Kao to nije bitno, učit će na jesen, pustite ih sada. Ja zbilja ne kužim te ljude. Zašto uopće inače šalju djecu u školu? Dođem mi da se upucam što sam sve pročitala.

  28. #2078
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I šta bi imala od tog da saznaš to što tražiš?
    Meni je stvarno čudno da ti znaš za svoju školu i dve sa strane koliko klinaca će u školu.
    To kaj se neko javno izjasnio nema veze možda se baš ti ni ne pojave u školi,a dođu oni koji nisu rekli ništ
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.05.2020. at 21:54

  29. #2079
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Ja znam neke roditelje koji ne budu djecu poslali u školu jer su kod bake na selu....kod bake na moru i kod bake 100km od doma. I to ce im roditelji opravdati....

  30. #2080

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Ja ne shvaćam zašto ljudi šalju.
    Upute su...
    Dakle, razredi imaju ograničenja, ne mogu svi u učionicu.
    Oni koji mogu, moraju sjediti od početka do kraja nastave, nema ustajanja da se smanji kontakt.
    Jede se u razredu.
    Navodno će negdje biti formirani razredi za one kojima treba pomoć, odlikaše čuva pedagog/psiholog.
    Ne znam kako će biti kod nas formirano, po kojem kriteriju.
    Mislim, tko želi da.mu dijete sjedi četiri, pet sati u klupi bez dizanja, bez izlaska na odmor, a da djetetu to nije apsolutno nužno (tipa ispravak jedinice, ali to su niži razredi, pa ne znam koliko toga uopće moze biti)?

    Meni je ovo sumrak razuma, ne vidim čemu to služi, i to za tih cirka 20 radnih dana.
    Mislim, ili sumanutost ili egotrip, ne vidim drugi razlog forsiranja (osim da se pokažemo kao sigurna zemlja u kojoj je toliko sigurno da su otvorene škole, samo što nisu za sve, ali nema veze, ljetujte ovdje i izađite na izbore, sve je kul, osim ako si viši razred ili srednja, onda nije).
    Posljednje uređivanje od Evelina : 23.05.2020. at 22:18

  31. #2081
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Evelina od kud ova priča?
    Istina učiteljica je poslala poruke da nemaju male odmore

  32. #2082
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne shvaćam zašto ljudi šalju.
    Upute su...
    Dakle, razredi imaju ograničenja, ne mogu svi u učionicu.
    Oni koji mogu, moraju sjediti od početka do kraja nastave, nema ustajanja da se smanji kontakt.
    Jede se u razredu.
    Navodno će negdje biti formirani razredi za one kojima treba pomoć, odlikaše čuva pedagog/psiholog.
    Ne znam kako će biti kod nas formirano, po kojem kriteriju.
    Mislim, tko želi da.mu dijete sjedi četiri, pet sati u klupi bez dizanja, bez izlaska na odmor, a da djetetu to nije apsolutno nužno (tipa ispravak jedinice, ali to su niži razredi, pa ne znam koliko toga uopće moze biti)?

    Meni je ovo sumrak razuma, ne vidim čemu to služi, i to za tih cirka 20 radnih dana.
    Mislim, ili sumanutost ili egotrip, ne vidim drugi razlog forsiranja (osim da se pokažemo kao sigurna zemlja u kojoj je toliko sigurno da su otvorene škole, samo što nisu za sve, ali nema veze, ljetujte ovdje i izađite na izbore, sve je kul, osim ako si viši razred ili srednja, onda nije).
    Gdje si ti procitala da nema dizanja i mrdanja s mjesta?
    To je potpuno pogresno tumacenje i deziformacija.

  33. #2083

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Upute iz jedne škole, priča čovjek šta su mu poslali. Mislio poslati dijete, sad je odustao.
    Ovo s nedizanjem, ostajanjem u razredu i jedenjem sam dobila od naše učiteljice danas, zajedno s rečenicom "ograničenje učenika po razredu". Samo ne znam tko je ograničen, tko nije i kako će formirati kriterije tko je 'višak'.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  34. #2084
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Piše kod nas u uputama da nema malih odmora i da klinci jedu u učionici

  35. #2085
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas piše da je dolazak u 7:45, čeka se vani, ulaze po razredima, nema mjenjanja rasporeda sjedenja tokom iduća 4 tjedna ali da će redovito tokom nastave izlaziti van na kraće odmore, ručak će biti u 2 ili 3 smjene a doručak u razredu (to je i inače ponekad tako jer je doručak u neko smješno doba pa ga donesu u razred za učenike koji nisu u pola 8 u školi). Bit će njihova učiteljica (a možda i obje), nastava je do 11:30. Nikakvo čuvanje, zabrane ustajanja, pedagozi, ni slično se ne spominje... Ja ne vidim niti jedan razlog zbog čega bi moje dijete bilo doma dok sam ja na poslu 10h dnevno, i umjesto da mu učiteljica objašnjava gradivo i zadaje zadatke to sam čitao s tableta. Ne kažem da to ne može, i to je radio zadnjih 10 tjedana, ali svakako je bolje da je na nastavi u školi.

  36. #2086
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A kak s onima koji će kasnije doći na nastavu? Oni će u magareću klupu? Hodnik ili treće,silly?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.05.2020. at 22:36

  37. #2087
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ili koji su višak već na početku

  38. #2088

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Da, meni je obrnuto.
    Ja ne vidim čemu nakon 10 tjedana izvoditi kerefeke posljednja tri.
    Opet, ja govorim iz svojih cipela, meni ovo skroz komplicira situaciju i bespotrebno je. Meni.
    Još kad se sjetim Divjakičinih izjava o sigurnoj izvjesnosti djelomične online nastave za više razrede nagodinu, mislim si...pa šta nas...jel.
    Opet, moje cipele, 4. razred, očito se na ovo moramo navići. Pa dajte se skoncentrirajte da narednu godinu organizirate kako treba, za sve.
    Posljednje uređivanje od Evelina : 23.05.2020. at 22:39

  39. #2089
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I šta bi imala od tog da saznaš to što tražiš?
    Meni je stvarno čudno da ti znaš za svoju školu i dve sa strane koliko klinaca će u školu.
    To kaj se neko javno izjasnio nema veze možda se baš ti ni ne pojave u školi,a dođu oni koji nisu rekli ništ
    Da si u toliko roditeljskih grupa kao i ja, znala bi i ti .

  40. #2090
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Imam i ja grupa i dece

  41. #2091
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Da, meni je obrnuto.
    Ja ne vidim čemu nakon 10 tjedana izvoditi kerefeke posljednja tri.
    Opet, ja govorim iz svojih cipela, meni ovo skroz komplicira situaciju i bespotrebno je. Meni.
    Još kad se sjetim Divjakičinih izjava o sigurnoj izvjesnosti djelomične online nastave za više razrede nagodinu, mislim si...pa šta nas...jel.
    Opet, moje cipele, 4. razred, očito se na ovo moramo navići. Pa dajte se skoncentrirajte da narednu godinu organizirate kako treba, za sve.
    Što je tvoje dijete naučilo u ovih 10 tjedana? I ok si s tim?
    Ok ti je da barem još malo nema živu nastavu ispred sebe, 4 tjedna? Meni se ta 4 tjedna čine turbo puno da popune barem malo rupa od ova 4 tjedna. Da ne pričam o psiholoskom i socijalnom aspektu škole. Jednostavno ne razunijem što je nekome dobro u tome da dijete samo kod svoje kuće prepisuje nešto u bilježnicu. Nikako mi ne ide u glavu. Ili zapravo ni to gradivo ni učenje nije važno, najbolje da pustimo jadnu djecu na miru, ucit ce na jesen? Ne kužim nikako..

  42. #2092
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i ja grupa i dece
    Ali očito nemaš iz tri skole

  43. #2093

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Što je tvoje dijete naučilo u ovih 10 tjedana? I ok si s tim?
    Ok ti je da barem još malo nema živu nastavu ispred sebe, 4 tjedna? Meni se ta 4 tjedna čine turbo puno da popune barem malo rupa od ova 4 tjedna. Da ne pričam o psiholoskom i socijalnom aspektu škole. Jednostavno ne razunijem što je nekome dobro u tome da dijete samo kod svoje kuće prepisuje nešto u bilježnicu. Nikako mi ne ide u glavu. Ili zapravo ni to gradivo ni učenje nije važno, najbolje da pustimo jadnu djecu na miru, ucit ce na jesen? Ne kužim nikako..
    Prvo, naučilo je ono što im se davalo. Bila sam doma i drilala.
    Lektire pročitao, napisao. Matematiku popeglao, sve su ranije obradili, samo se ponavljalo + Matific zadnja dva tjedna.
    Hrvatski drilala, kao i obično.
    Nismo iz prirode sadili ništa, to smo propustili.

    Sad još imaju od gradiva - ništa.
    Samo ponavljanje.
    Ocjena hrpu.

    Velim, tako može i do kraja.
    Također mi komplicira plan da ga odmah po završetku šaljem starcima na more.
    Sad ne znam bi li bilo pametno čekati dva tjedna prije toga, oni su stari i ne jako zdravi ljudi.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  44. #2094
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam bila doma i radila. 10+ sati dnevno. Što objašnjava koliko sam vremena se stigla posvećivati njegovoj nastavi - jako malo.
    U početku više a sad već ne. Ne znam što je naučio i gdje su mu "rupe" - i srećom ima tko će to saznati i odraditi umjesto mene

  45. #2095
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Danas vatrogasci ispred škole
    Velim sestri klincima dosta škole zapalili e-dnevnike ko Smogovci

  46. #2096

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Da, ok, nije svakome bilo isto, naravno.
    Govorim za sebe.
    Mislim, znam da negdje ima (jer svakom ima) rupa u nečem, ali hoće li ovih 20 dana biti rješenje za to? Osim ako ta rupa nije fundamentalna i sa znakom "pazi, rupa u znanju", neće se ni primijetiti, ne u tom kratkom roku.
    A i zaborave se stvari koje su učili (uvijek me iznenadi kako zaboravi redoslijed mjeseci) pa svako toliko ponavljam takve neke životne stvari, reda radi.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  47. #2097
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    U razredu mog prvasica je prva dva tjedna bilo dvoje djece, u pon dolazi 17.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  48. #2098
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ok, nije svakome bilo isto, naravno.
    Govorim za sebe.
    Mislim, znam da negdje ima (jer svakom ima) rupa u nečem, ali hoće li ovih 20 dana biti rješenje za to? Osim ako ta rupa nije fundamentalna i sa znakom "pazi, rupa u znanju", neće se ni primijetiti, ne u tom kratkom roku.
    A i zaborave se stvari koje su učili (uvijek me iznenadi kako zaboravi redoslijed mjeseci) pa svako toliko ponavljam takve neke životne stvari, reda radi.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Niti su svi roditelji bili doma, niti su svi drilali, niti svi znaju što bi trebalo znati... čak i u prvom razredu neki ne znaju djetetu objasniti (jelena, rekla mi jedna uciteljica iz kvarta ). A zato i postoji škola.

    I moram sad biti brzobrazna i nekorektna, ali na fejsu dijete ne daju u školu pretežno oni koji govore (pišu) "Nedam djete u školu". Ok, ne mora svatko biti pismen (valjda), ali bi svatko trebao barem svojem djetetu omogućiti da bude pismeno.

    Što se tiče rupa, bolje išta, nego ništa. Al može i na jesen, što da ne... ili kad dođe drugi val... ma ukinimo škole najbolje. Ne trebaju nam slati ni word upute zvane online nastava. Pa imamo google, naći će ono što će im zbilja trebati u životu.

    Da budem iskrena, bilo bi i super da ti koji ne žele da im dijete ide u školu, da ni ne dođu, barem ce djeca koja dođu dobiti bolju uslugu .

  49. #2099

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Pa bilo bi, da.
    A ne da se ucjenjuje.
    Tko treba, neka dolazi, kome više paše online, neka tako završi u tih 20 dana.
    Zakaj to nije moguće, ne znam.
    Osim ako nije, kao što rekoh, neka slika sigurne države.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  50. #2100
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Možda zato što učiteljica ne može raditi dva posla?
    Možda zato što je jasno da ovako sva djeca nemaju iste šanse, uvjete i situaciju?

    Moje dijete neće ići u školu zato što to nama “treba”. Nit mi treba čuvanje, nit je škola čuvalište, nit mi je problem sjediti s njim od 18 do 22h poslije posla, proći s njim ono što nije sam.

    Moje će dijete ići u školu zato što je škola mjesto na kojem se uči i učiteljica je ta koja uči.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •