Stranica 43 od 59 PrviPrvi ... 33414243444553 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,101 do 2,150 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2101
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni osobno JE problem maltretirati ga s gradivom 18-22 ako je već proveo 5+ sati na dan sam se boreći s online nastavom. Jer ima pravo na zabavu i igru, plus koncentracija tad mu je jako slaba, umoran je i bilo kakvo učenje novog je mučenje. U to doba možemo samo preletiti što je riješio, ispraviti ako je krivo i poslati. I tako je i bilo kod nas zadnjih mjesec dana.

    Sad će bar dio oko usvajanja novog gradiva i "napiši u bilježnicu" biti lakši i kvalitetnije odrađen, a zadaću nek piše doma, taj dio mu je i inače bio lakši za odraditi (RB i sl)

  2. #2102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Naša učiteljica je poručila da svi koji ne dođu na nastavu će dobiti sve materijale koji će se raditi u školi,ko i što će bit za zadaću to je par minuta posla
    Možda će raditi prezentacije na pp pa klincima u školi objasni po tome a isti priču pošalje drugim klincima koji nisu došli na nastavu

  3. #2103
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa bilo bi, da.
    A ne da se ucjenjuje.
    Tko treba, neka dolazi, kome više paše online, neka tako završi u tih 20 dana.
    Zakaj to nije moguće, ne znam.
    Osim ako nije, kao što rekoh, neka slika sigurne države.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Nitko ne ucjenjuje. Ministarstvo je malo uvijeno reklo da ce se nedolasci u skolu zbog subjektivnih razloga tolerirati. Ako imas tako snazan otpor prema polasku u skolu, ako smatras da mu doma pruzas bolje obrazovanje nego ga dobija u skoli, onda sad imas priliku da tako nastavis do kraja skolske godine, a bez da te itko puno pita zasto. On-line nastave vjerojatno vise nece bit (osim uz dodatni trud pojedinih ucitelja), al i tako kazes da im je ostalo samo ponavljanje. Tako da zaista imas priliku odluciti.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 24.05.2020. at 08:23

  4. #2104
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Naravno, skroz se slažem Silly. To je užasan problem i nimalo mi se ne sviđa kao koncept, bolje rečeno to je živi užas. No, htjela sam reći da meni nije teško i nije mi problem “učiniti to za moje dijete”, sjest s njim u 18h i izvući iz toga najbolje što mogu za njega. I Učinit ću to. Ali neću da mi netko ne da priliku da moje dijete usvaja znanje na drugačiji način ako za to nema nikavih prepreka.

    Jadranka, slažem se s tobom. Ljudima kojima dolazak u školu nikako nije opcija treba dati priliku i neke učiteljice u mojoj okolini su tako i komunicirale (Poslat ćemo vam što smo radili u školi).

    Ali nimalo mi se ne sviđa što je takvih koji preferiraju ostati doma većina (u mojem okruženju) i što je način na koji komuniciraju prema nama koji želimo da dijete ide na normalnu nastavu takav da nam uvijeno govore da smo “mi krivi jer nismo složni. Da smo trebali biti svi složni i jasno se pobuniti protiv ovog očito politički orkestriranog užasa kojem je jedini cilj prikazati zemlju sigurnom da bi privukli turiste. I ako netko baš treba slati dijete u školu kako to, kako se uspio snaći za vrijeme štrajka i inače za vrijeme ljetnih praznika, a sad se baš ne može još malo snaći i strpiti tih par dana”.

    Dođe mi da si prosviram mozak .

  5. #2105

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    U našoj školi, generacija moje djece su 2 razreda. Od ponedjeljka će ići trećina djece. Jedna učiteljica će držati nastavu u razredu, druga će preuzeti on line. U kvartu su većinom obiteljske kuće s tri generacije. Dio onih koji neće ići, čine to i radi baka i djedova. Pritisaka nikakvih nije bilo niti za dolazak niti ne dolazak. On line nastava je funkcionirala super s puno prezentacija. Osim provjere napravljenog, nije bilo potrebe za dodatnim radom/ objašnjavanjem.

  6. #2106
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Imam ozbiljnu krizu identiteta zbog svega ovoga .

  7. #2107
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Zakaj
    Opet bb brineš o drugima,brini o svom djetetu a za druge te nije briga.
    I zašto bi trebali imati isti mišljenje i istu odluku?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2020. at 09:04

  8. #2108
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne moramo imati isto mišljenje i odluku. Ali ne možeš mi u roditeljskoj grupi napisati da ja tebi osporavam neko pravo jer ja šaljem dijete u školu. Osporavaš ti sam svom djetetu pravo na obrazovanje, a želiš ga osporiti i mom tom idejom da “budemo složni i nitko ne dođe u školu kako bismo im pokazali”.

  9. #2109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Bome sam sretna sto dok je moja kći bila u osnovnoj školi nije bilo tih grupa.
    A što se tiče polaska slažem se s Jadrankom. I mislim da je i mojoj srednjoškolki mjesto u školi pa koliko god ostalo još dana do kraja.
    Evo gledam sve sportske aktivnosti krenule, na sportskim terenima se guraju školarci odbojkašice, nogometaši, mladi sjede po svuda. Klubovi otvaraju vrata već u pet popodne da ih privuku . A od škole ništa

  10. #2110
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Moji idu jos tocno mjesec dana u skolu. Na zalost nemaju mogucnost povratka u skolske klupe. Ko ce docekati kraj lipnja i da skola bude gotova.
    Nemam nade da ce se vratiti i zbilja mi je muka od takve vrste nastave u ovim okolnostima.
    Mada klincima je postala to nela normala i ne bune se previse od kad imaju mogucnost izlaska van.

  11. #2111

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, slažem se s tobom. Ljudima kojima dolazak u školu nikako nije opcija treba dati priliku i neke učiteljice u mojoj okolini su tako i komunicirale (Poslat ćemo vam što smo radili u školi).
    No, pa to sam ja.


    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nimalo mi se ne sviđa što je takvih koji preferiraju ostati doma većina (u mojem okruženju) i što je način na koji komuniciraju prema nama koji želimo da dijete ide na normalnu nastavu takav da nam uvijeno govore da smo “mi krivi jer nismo složni. Da smo trebali biti svi složni i jasno se pobuniti protiv ovog očito politički orkestriranog užasa kojem je jedini cilj prikazati zemlju sigurnom da bi privukli turiste. I ako netko baš treba slati dijete u školu kako to, kako se uspio snaći za vrijeme štrajka i inače za vrijeme ljetnih praznika, a sad se baš ne može još malo snaći i strpiti tih par dana”.
    Ali ovo nisam ja u tvojoj grupi, iako ovo sa sigurnošću zemlje mogu i sama reći, čisto zbog toga što i mislim da ih zato vraćaju.
    Ali za to mi nisu "krivi" roditelji, već politika.
    Ovo sa ujedinjenošću ne bih komentirala, ionako bratstvo i jedinstvo ne postoji već dugo i svatko se bori za sebe.
    Nadam se da te ne ljutim baš ja svojim postovima, nego da si frustrirana okolinom koja umanjuje važnost tvojih razloga.

    Ono što recimo ja teško gutam su razlozi koje čujem iz "svoje" grupe.
    Naime, ljudi misle da se uciteljima omililo raditi od doma pa zašto bi oni igrali njihovu igru.

    Tako je bilo i za vrijeme štrajka.
    I tada sam bila van tih roditeljskih rasprava, kao što sam i sada, ali da imam mišljenje o takvom stavu, imam.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  12. #2112

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko ne ucjenjuje. Ministarstvo je malo uvijeno reklo da ce se nedolasci u skolu zbog subjektivnih razloga tolerirati. Ako imas tako snazan otpor prema polasku u skolu, ako smatras da mu doma pruzas bolje obrazovanje nego ga dobija u skoli, onda sad imas priliku da tako nastavis do kraja skolske godine, a bez da te itko puno pita zasto. On-line nastave vjerojatno vise nece bit (osim uz dodatni trud pojedinih ucitelja), al i tako kazes da im je ostalo samo ponavljanje. Tako da zaista imas priliku odluciti.
    Da, malo uvijeno je ono što je drsko.
    Sve se drugo govori vrlo neuvijeno.
    Ovako je foliranje.
    Naravno da ne mogu reći drugačije, jer im je cilj da škole imaju, a ne nemaju više učenika, ali ne mogu istovremeno i preuzeti odgovornost i otkloniti ju, pa je izražavanje uvijeno.
    Ide mi to na jetra. Ono, izrazi "smatraju se sigurnim", "škole moraju osigurati"...
    Zašto nije "sigurne su"?
    Zato jer je to izjavljeno preuzimanje odgovornosti, a to ne žele.

    I ne, ne smatram da mu mogu pružiti bolje obrazovanje, pa nisam bahata sveznalica.
    Nego sad obrazovanja nema više, sad je ponavljanje obrađenog, nije da se radi išta novo.
    Za to ponavljanje mi nastava ne treba, već mi komplicira situaciju.
    Ali ok, svemu se čovjek prilagodi, i štrajku i koroni i sve ćemo savladati, ako to situacija zahtijeva.
    No, zašto se to forsira sad, nakraju škole, mi je enigma.
    Zašto se ne pripremaju za nadolazeću godinu bolje, također.



    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  13. #2113
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam apsolutno za povratak u skole sad i odmah i za svih, naravno, ako je procjena da je epidemioloska situacija sigurna. Mjesec dana je za mene jako puno, a znanje koje u tih mjesec dana mogu steci u skoli za mene je nemjerljivo sa znanjem koje bi mogli steci doma. Svaku priliku za ucenje u skoli smatram dobrom, i necim sto se treba iskoristiti (pogotovo u svijetlu moguceg povratka virusa na jesen/zimu). Da ne spominjem socijalne benefite... Moj vec dva tjedna ide u skolu, i svi smo jako zadovoljni.

    Ne smatram odluku o povratku u skole za razrednu nastavu politickom. Naprotiv, smatram je hvalevrijednom, i donesenom na dobrobit djece u razrednoj nastavi, a usprkos javnon mijenju koje je u dobroj mjeri bilo protiv povratka u skole. Ne mislim ni da je sad odgovornost stavljena na roditelje (prije dva tjedna je). Jasno je receno da se skole smatraju jednako sigurnima kao i rad/skolovanje od kuce. Al, ako neko bas, nece... eto... al mora opravdati.

    No, nemoguce je garantirati da se nitko nece zaraziti u skoli. Ali ono sto je poruceno je da je rizik dovoljno mal da se povratak smatra sigurnim. Bolje od toga tesko da moze.

    Osobno zelim da se nastavi promisljati o epidemioloskoj situaciji i naredna cetiri tjedna i da se (ako je procjena da se to moze napraviti dovoljno sigurno) svoj djeci omoguci povratak.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 24.05.2020. at 11:02

  14. #2114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Naravno da je politička odluka povratak malih ko i ne povratak velikih

  15. #2115
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne, ne ljutis me ti, naljutili su me u grupi.

    Ja ne znam jesam ja stvarno toliko naivna jer mislim da djecu žele vratiti u škole samo i isključivo za njihovo dobro, ili što? Tko je prvi plasirao tu ideju (a rekla bih nebulozu zapravo ) o prividnoj sigurnosti zemlje za turiste, kao razlogu otvaranja šklola? I koja se širi internetom brže nego korona virus. Ne znam je l mi to mozda jedna od glupljih teorija zavjera ikad.
    Ili me prosvijetlite molim vas.

    Dok su sva djeca na svim mjestima na kojima mogu biti i ne biti ne pada mi napamet pricati o strahu i epidemioloskoj pozadini bilo koje rasprave.

    I reci mi sad, kako ti znas da je on usvojio sve gradivo? Je l bi mozda ucitelj bio više relevantan to procijeniti od tebe? I ne radi se o tome kome nesto komplicira ili ne komplicira situaciju, nego o tome da su svoj djeci uskracena prava na normalnu nastavu.

  16. #2116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Slažem se s Jadrom.

  17. #2117
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Neki roditelji i iz mog razreda su poslali djecu kod baka i deda van zg, sad se bune, jer im ovako odgovara..mogu razumjeti, ali ne mislim da povratak u školu treba biti pitanje nečije komocije.
    Činjenica jest da dok je škola, djeci je mjesto u školi. Bilo to dva tjedna, ili dva mjeseca.

    Bubilo, ja mislim kao i jelena, ne zamaraj se tuđim mišljenjima i radi kako ti misliš da je ispravno, u svakom slučaju nećeš nikom ništa dokazati nego samo pogubit živce.

  18. #2118

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Pa sigurno nije svo.
    Kao što ni u školi ne usvoji svo.
    Pa se doma sablaznim ponekad.
    Ili kad shvatim da je zaboravio kad koje godišnje doba počinje i završava, jer je to davno radio i isparilo mu je.
    A mislim, šta da radim.
    Saznat ću u petom.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  19. #2119
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Vidjet ćemo rezultate mature.
    Ministrica je rekla da se ne piše gradivo zadnjeg polugodišta. Zanima me kad se uopće sastavljaju ta pitanja. 5 do 12. Ili su već davno sastavljena.

    Meni su i najdalje najveći traģičari online nastave maturanti

  20. #2120
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mislim da bi se trebalo raščĺaniti školu u Zagrebu i školu u drugim dijelovima države. Pogotovo po raznim grupama na facebooku, ljudi su iz raznih gradova i ono što je promjenjivo kod njih nije kod nas.
    Mi smo za zamjensku školu dobili školu sa dvosmjenskim radom isto kao i naša. I kako bi to trebalo funkcionirati?

  21. #2121
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Naša škola se jako potrudila oko povratka djece u školu, to sam već pisala.
    I učiteljice navijaju da se djeca vrate.
    Nitko nije ništa pitao tko se vraća ili ne- stav je da se od 25.5. svi vraćaju.
    Još mi je super što je i naglasila da od ponedjeljka neće više slati online zadatke, tko se neće vraćati, snalazi se kao i kad je bolestan.



    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  22. #2122
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma ne zamaram se tuđim mišljenjem vezano uz to što ja planiram napraviti, naravno da ću bez ikakvog uzimanja u obzir tuđeg mišljenja ja po svome, nego sam se došla ovdje požaliti (gdje drugdje ) kako me uvijek i iznova iznenaditi mindset ovog naroda. Boli me briga ako mi jedna osoba napiše da nisam složna, neću ni trepnuti. Ali, ako se 10 ljudi slaže da otvaraju škole samo zbog turista, onda me boli i mozak i duša da gdje ja to živim. Zbog toga sam jadna.
    (Mislim nisam ubitačno jadna, ali dovoljno da tipkam ovdje ).

  23. #2123

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Pa i mene, ali vjerojatno iz drugog razloga.
    Ljudi ne vjeruju da vladajući rade išta iz altruizma i da služe narodu.
    Jer žive i gledaju odluke ove države 30 godina i podozrivi su prema njima.
    Ja prva ne vjerujem da se išta radi radi dobrobiti djece.
    Rado bih, ali ne mogu.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  24. #2124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Naša škola se jako potrudila oko povratka djece u školu, to sam već pisala.
    I učiteljice navijaju da se djeca vrate.
    Nitko nije ništa pitao tko se vraća ili ne- stav je da se od 25.5. svi vraćaju.
    Još mi je super što je i naglasila da od ponedjeljka neće više slati online zadatke, tko se neće vraćati, snalazi se kao i kad je bolestan.



    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
    Kod nas sad u trećem se bolesnici snalaze tako da učiteljica pošalje kaj se radilo u školi i kaj je za zadaću znači isto kako je bilo sad u e školi. U veljači je više od trećine klinaca bilo doma i super je to funkcioniralo.

  25. #2125
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjet ćemo rezultate mature.
    Ministrica je rekla da se ne piše gradivo zadnjeg polugodišta. Zanima me kad se uopće sastavljaju ta pitanja. 5 do 12. Ili su već davno sastavljena.

    Meni su i najdalje najveći traģičari online nastave maturanti

    Ne samo da su davno sastavljeni, nego su testovi vec odavno isprintani. 30000+ maturanata x obavezni predmeti x izborni predmeti=stotine tisuca testova.
    Izbacena pitanja nisu fizicki izbacena iz testova, nego ce ih dezurni nastavnik procitati na pocetku testa, napisati na plocu, a maturanti trebaju te zadatke prekriziti/ne rjesavati.
    Posljednje uređivanje od rosa : 24.05.2020. at 13:41

  26. #2126
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Hvala rosa.
    Otprilike sam tako nesto rekla svom maturantu. Pretpostavila sam. Bumo vidjeli kak će ispast

  27. #2127
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam apsolutno za povratak u skole sad i odmah i za svih, naravno, ako je procjena da je epidemioloska situacija sigurna. Mjesec dana je za mene jako puno, a znanje koje u tih mjesec dana mogu steci u skoli za mene je nemjerljivo sa znanjem koje bi mogli steci doma. Svaku priliku za ucenje u skoli smatram dobrom, i necim sto se treba iskoristiti (pogotovo u svijetlu moguceg povratka virusa na jesen/zimu). Da ne spominjem socijalne benefite... Moj vec dva tjedna ide u skolu, i svi smo jako zadovoljni.

    Ne smatram odluku o povratku u skole za razrednu nastavu politickom. Naprotiv, smatram je hvalevrijednom, i donesenom na dobrobit djece u razrednoj nastavi, a usprkos javnon mijenju koje je u dobroj mjeri bilo protiv povratka u skole. Ne mislim ni da je sad odgovornost stavljena na roditelje (prije dva tjedna je). Jasno je receno da se skole smatraju jednako sigurnima kao i rad/skolovanje od kuce. Al, ako neko bas, nece... eto... al mora opravdati.

    No, nemoguce je garantirati da se nitko nece zaraziti u skoli. Ali ono sto je poruceno je da je rizik dovoljno mal da se povratak smatra sigurnim. Bolje od toga tesko da moze.

    Osobno zelim da se nastavi promisljati o epidemioloskoj situaciji i naredna cetiri tjedna i da se (ako je procjena da se to moze napraviti dovoljno sigurno) svoj djeci omoguci povratak.
    Jadranka, potpisujem od prve do zadnje riječi!

  28. #2128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    pa da - 4 tjedan to je puno vremena

    inače, kod nas sutra dolazi većina (od 24, mislim da samo 4 djece ne dolazi i to je zato jer su već otišli van grada)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 24.05.2020. at 16:06

  29. #2129

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    da mi je netko rekao prije par mjeseci da ce bit moguce za razlog neslanja djece u skolu biti "vec otisli van grada" rekla bi mu da je lud

  30. #2130

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Kod nas cijeli razred neće doći.
    Za ispričnice još ništa ne znamo, to smo iz medija saznali.

    Zanima me, kod vas koji dolazite u školu jesu li vam rekli hoće li biti svi predmeti ili samo predmeti koje drži učiteljica? Nama su rekli da će biti samo predmeti koje drži učiteljica. Na stranicama MZOS piše drugačije, na stranicama škole ne piše ništa.

    Ukoliko naknadno odlučimo poslati dijete u školu, to moramo nekoliko dana unaprijed najaviti i možda neće biti dovoljno prostora u školi koja nam je sada zamjenska, pa će GU ponuditi neki drugi prostor...Nije mi normalno da se organizira rad u školi u koju ne mogu svi stati ako svi moraju doći ili da se barem unaprijed ne najavi koji je to drugi prostor.
    I ja i dalje iz "komunikacije" sa školom ne znam da li je dolazak obavezan ili nije.

  31. #2131
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kod nas ce biti svi predmeti, imamo vec i novi raspored.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 24.05.2020. at 17:34

  32. #2132

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    jadranka blago vam se!
    imam osjecaj da niste u Zg
    Jer naravno, vise se ni ne cudim, u Zagrebu gradu, u nasem kvartu tek na stranicama jedne od 3 (!) OŠ pise da se djeca 1-4 vracaju u skolu...
    a sve 3 skole funkcionalne, neostecene u potresu...
    zamislite da se dogodi da moraju i 5-8 primiti.. to valjda ne bi preživjeli ))))

  33. #2133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ptičice ali si zaboravila da u jednu od tih tvojih bližih dolaze školarci iz krajiške
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2020. at 18:43

  34. #2134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I da naš mi je drago da ta tvoja bliža jedina škola koja je stavila obavijest je i moja bila osnovna

    Usput na stranicama škole u koju idu koji klinci je obavijest za kretanje još od 11.5. ,znači od pred dva tjedna


    Kod nas je poslan točan raspored ulaska u školu ko i novi raspored
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2020. at 18:49

  35. #2135
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I kod nas će biti svi predmeti, isto imamo novi raspored.

    Kad je nama Uciteljica u petak rano popodne poslala poruku i mail od ravnatelja sadržaja “u pon trebaju doći svi” ja sam mislila to je to. Poslije tek saznam da Uciteljica u drugom razredu tek u petak navečer šalje poruku sadržaja “joj ja jadna ne znam što bi vam rekla, znate ovako i onako”, a treća Uciteljica do danas popodne svom razredu ništa nije ni javila. Onda vidim i na internetu da svatko svoje kolo vodi, i ništa mi nije jasno. Kako je moguć takav kaos? Zar oni ne moraju slušati Blažu?

  36. #2136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Usput ministarstvo je reklo da midi dali i više razrede jer većina škola ne ni mogla uz takve epi uvjete to mogla napraviti

  37. #2137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Daj bb Blaža ne sluša mi sama sebe.naša je poslala poruku da će neke vidjeti idući tjedan a drugi ne trebaju brinuti jer će sve dobiti ko i do sad.

  38. #2138
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa baš to. Naša je napisala kratko i jasno “u ponedjeljak svi trebaju doći, nema više online nastave”. To je bilo rano u petak i baš sam pomislila, gle kako su brzo donijeli jasnu odluku. I onda u sljedećih par sati skužim da hrpa roditelja nema nikakve informacije, ili ima dvosmislene, ili potpuno suprotne...

    Zar nismo mi kao nekakva država s nekakvim zakonima, propisima... ovaj kaos je totalno apsurdan.

  39. #2139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Malo čudno da u istom razredu s istom porukom imaju nikakvu poruku ili čak i suprotnu?

  40. #2140
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    U istoj školi, ne u istom razredu. Sjećaš se, ja pokrivam sve razrede u 3 škole u kvartu .

  41. #2141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I tak x 12? Nije mi čudo kad dobijaju info d 25 strane umjesto od svojih učitelja

  42. #2142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Čitam Blažinu ispovijed kak u nekim zemljama imaju nastavu u lipnju i srpnju,a zapravo te zemlje i uobičajeno imaju tad nastavu

  43. #2143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo da su davno sastavljeni, nego su testovi vec odavno isprintani. 30000+ maturanata x obavezni predmeti x izborni predmeti=stotine tisuca testova.
    Izbacena pitanja nisu fizicki izbacena iz testova, nego ce ih dezurni nastavnik procitati na pocetku testa, napisati na plocu, a maturanti trebaju te zadatke prekriziti/ne rjesavati.
    ima li napitak što se može desiti ako zabunom maturant ipak te prekrižene zadatke i riješi?

  44. #2144
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    He he. Dobije dodatne bodove

  45. #2145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Pitala ga nema ništa dodatno
    Ali sad razgovarali o zadatku koji se može rješiti na dva načina a jedan način je taj za koji Blaža kaže da je težak,a slučajno pada u gradivo drugog polugodišta jeli se vrednuje onda to rješenje ili se mora tješiti drugom metodom koja je po meni puno kompliciranija i spada čini mi se u treći razred
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2020. at 20:22

  46. #2146
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    He he. Dobije dodatne bodove
    Mozda i direkti upis na faks.

  47. #2147
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Zezam se jelena.
    Moj o ničemu nema pojma. Nadam se da zna kad treba ići pisat maturu

  48. #2148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Samo neki s ovog foruma imaju direktni upad na jedan faks

  49. #2149
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas ce biti svi predmeti, imamo vec i novi raspored.
    I moji imaju sve predmete i novi raspored.


    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  50. #2150
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ima li napitak što se može desiti ako zabunom maturant ipak te prekrižene zadatke i riješi?
    Nema dodatnih bodova.
    Jedino sam sigurna da ce biti u tom stresu krivo zaokruzenih odgovora na listi za odgovore jer neke zadatke treba preskakati naravno i na listi za odgovore.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •