Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 135 od 135

Tema: Usisavac - iskustva

  1. #101
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni je taj Ergorapido bio bačen novac. Ništa ne kupi. Ni veliki ni mali dio. A skuuup.
    Čubio je na punjaču neko vrijeme, davala sam mu par šansi, ali na kraju je završio kraj baje(na onom otoku za smeće), možda ga je tko uzeo.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 09.08.2019. at 10:51

  2. #102
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    neki dan sam dobila na probu taj ergorapido (novi) - pokupio je tek trećinu dlaka, uspraznila mu se baterija za manje od 50m2 prostora i to parket i pločice, bez tepiha. baš me razočarao
    Posljednje uređivanje od magriz : 09.08.2019. at 13:01

  3. #103
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    i ja sam odustala od ergorapida.. necu vise kupovat baterijske usisivace.

  4. #104
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    evo još jedne nezadovoljne korisnice ergorapida. to mi je među najneisplativijim investicijama u životu. još ga nisam bacila jer mi je žao para koje sam dala za njega, a i baterija mu je valjda krepala.stoji već duže vrijeme u kutu sobe ko dekoracija jer to mu je jedina dobra strana. ne izgleda estetski loše, ali svoju prvobitnu svrhu nije ispunio ni najmanje.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 10.08.2019. at 17:27

  5. #105
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Meni je ergorapido ok, svaki dan se koristi i pokupi. Jedino ja imam puno nekih coskova pa jednom tjedno izmetem coskove i zavrsim sa stapnim. Baterija izdrzi 130m2 bez problema.

  6. #106
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    I ja sam dalje zadovoljna s ergorapidom. Mm je recimo očekivao više, ali meni koja ga svakodnevno koristim je okretan, lagan i super kupi sve. Da dofuram mačka na more vjerojatno ne bi bio isti slučaj, ali za njim i tako doma svakodnevno čisti Xiaomi Mi Robot 1 i tu i tamo veliki usisavač.

    Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Podižem temu... imamo punoljetni usisivač koji se počinje raspadati, vrijeme bi bilo za nešto novo i po mogućnosti bolje (da manje smrdi na prašinu dok se sauga, i da ne proizvodi buku veću od nužne razine). Nemamo tepihe u stanu, samo parketi i nešto pločica. Nemamo životinje, tako da nema dlaka i ostalog, ali svejedno imam dojam da nam se skuplja puno prašine.

    Usisivač s ili bez vrećica? Kakva su iskustva?
    Na struju ili s baterijom? Imam dojam, po ovom što čitam, da s baterijom i nije tako bajno, treba paziti na punjenje, a ne da mi se još i o tome voditi računa, skoro bih radije klasični s kablom na struju.
    Preporuka za neki novi pristup čišćenju?

  8. #108
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Preporuka za robot usisavac xiaomi, pogledaj na aliexpressu ili u nasim web shopovima.
    Od rucnih miele parquet model.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  9. #109
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    pratim. I mi trebamo novi usisavač i novi pristup čišćenju. Razmišljam o Roombi (imamo samo pločice i laminat, bez tepiha).

  10. #110
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mogu samo reci da volim Roombu. Do nedavno smo imali 2 velika psa, sada je samo jedan, meni je ona spas. Ujutro se probudim i sve je cisto Ne bih ju preporucila za stanove s puno namjestaja posred prostorija (stolici, fotelje i razne djindje po podu, tipa tegle, produzni kablovi...) i svega sto treba prvo odmaknuti da bi usisala.

  11. #111
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Roomba je dosta, mozda cak i duplo skuplja od xiaomija a nije nista bolja.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu samo reci da volim Roombu. Do nedavno smo imali 2 velika psa, sada je samo jedan, meni je ona spas. Ujutro se probudim i sve je cisto Ne bih ju preporucila za stanove s puno namjestaja posred prostorija (stolici, fotelje i razne djindje po podu, tipa tegle, produzni kablovi...) i svega sto treba prvo odmaknuti da bi usisala.
    Ja sam odustala od robotskog usisavača zbog ovih razloga - mali stan, dosta krame u njemu. Zbog alergičara u kući već dugo koristim dva usisavača:
    - Gorenje Atlantis 2 s vodenim filterom (to je usisavač za male stanove, ide pola litre vode u njega, to koristim svaki drugi vikend za temeljito usisavanje): https://www.gorenje.me/proizvodi/mal...k1901wf/305631

    - Dugo sam imala štapni Electrolux Ergorapido (još valja, ali smo ga preselili u drugi stan), pa smo lani kupili Gorenje štapni usisavač malo veće snage (zamjenu za metlu - to koristim svakodnevno): https://www.gorenje.hr/proizvodi/mal...vc216fr/568211

    Da imam uvjete za robotski usisavač, svakako bih ga nabavila, ali (još) nije to za nas. Možda ga nabavim jednog dana, kad moja djeca ne budu imala razvučene hrpe kabela ispod svakog pisaćeg stola.

  13. #113
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    - Dugo sam imala štapni Electrolux Ergorapido (još valja, ali smo ga preselili u drugi stan), pa smo lani kupili Gorenje štapni usisavač malo veće snage (zamjenu za metlu - to koristim svakodnevno): https://www.gorenje.hr/proizvodi/mal...vc216fr/568211
    Peterlin, koliko si platila ovaj štapni Gorenjev?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Da imam uvjete za robotski usisavač, svakako bih ga nabavila, ali (još) nije to za nas. Možda ga nabavim jednog dana, kad moja djeca ne budu imala razvučene hrpe kabela ispod svakog pisaćeg stola.
    Joj, ja nikako ne bih robota. I kod nas je doma po podu svašta, najviše kablova.
    Trenutno sam u dilemi između klasičnog usisača s vrećicom, ali neki "silent" model, i bežičnog, s litij-ionskom baterijom (koji ipak ima deklariranu višu razinu buke).

  15. #115
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, koliko si platila ovaj štapni Gorenjev?
    Peterlin, ne moraš odgovarati
    vidim na netu da su oko 1.000 kuna

  16. #116
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Nama su podovi relativno ok, prije svakog usisavanja ionako sve pospremim... Čini mi se da bi robot mogao obaviti stvar. No, kako se baš ne razumijem u tehniku, otvorena sam za sve opcije.

    Bilo bi idealno imati nešto što samo usisava, ali i pere pod. Ima li toga?

    Ako nema, ima li nešto štapno što radi oboje?

    Gledam neka sajtove proizvođača, ali nije baš da razumijem te funkcije, zaostala sam na usisavačima kakvi su bili oduvijek i nisam zakoračila u postmodernu čišćenja

  17. #117
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, koliko si platila ovaj štapni Gorenjev?
    Malo manje od 900 kn, kupili kod Kralja u Čulincu, tijekom prošlog ljeta.

  18. #118
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Imas xiaomi koji usisava i brise pod vlaznom krpom. Robot.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  19. #119
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Imas xiaomi koji usisava i brise pod vlaznom krpom. Robot.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ti ga imaš? Kakva su iskustva?

  20. #120
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Baš sam prije par dana kupila novi. Izbor je pao na model bez vrećice i s perivim filterom jer mi je kod prethodnog najveću gnjavažu činilo traženje odgovarajućeg modela vrećica (koji je u mojih 5 najbližih trgovina u pravilu bio nedostupan). Mislim da je korištenje tzv. univerzalnih vrećica, u nedostatku originalnih, skratilo životni vijek mojem prošlom usisavaču - jednostavno nisu prianjale kako treba i prašina je znala ulaziti u međuprostor. Ako ništa drugo, nadam se da sam se sad riješila te muke i da će mi ovaj novi model uštedjeti vrijeme i novac. Još jedan plus novog je to što ima dodatne četke i nastavke montirane na cijev, što olakšava manevriranje za vrijeme usisavanja - lako ih je mijenjati jednom rukom.

  21. #121
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ti ga imaš? Kakva su iskustva?
    Imam prvi model koji ne brise podove, a mislim da njega vise niti nema u prodaji. Moji prijatelji imaju taj koji brise, to je vise za odrzavanje - jednostavno prebrise, ne trlja. Svi smo prezadovoljni! Ja ga palim svaki dan kad bas nema doma, upravljiv je mobitelom, javlja sve na app. Obican rucni sam u preko godinu dana koristila manje od 5 puta, robot mi je sasvim dovoljan. Ok je i za tepihe ali ne visoke i ne cupave. Imas dosta zadovoljnih korisnika i konkretnih preporuka na forum hr stanovanje - interijeri - robotski usisavaci.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  22. #122
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Meni robot usisava donji kat. OK je. Ali ipak jednom tjednom usisamo i obicnim.
    Na tom katu je i kuhinja i dnevni boravak ulaz. Tako da ima sta raditi.

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam prije par dana kupila novi. Izbor je pao na model bez vrećice i s perivim filterom jer mi je kod prethodnog najveću gnjavažu činilo traženje odgovarajućeg modela vrećica (koji je u mojih 5 najbližih trgovina u pravilu bio nedostupan). Mislim da je korištenje tzv. univerzalnih vrećica, u nedostatku originalnih, skratilo životni vijek mojem prošlom usisavaču - jednostavno nisu prianjale kako treba i prašina je znala ulaziti u međuprostor. Ako ništa drugo, nadam se da sam se sad riješila te muke i da će mi ovaj novi model uštedjeti vrijeme i novac. Još jedan plus novog je to što ima dodatne četke i nastavke montirane na cijev, što olakšava manevriranje za vrijeme usisavanja - lako ih je mijenjati jednom rukom.
    Preporuka (iz iskustva) - nije loše imati još jedan set filtera, jer se taj perivi hepa filter dugo suši. Imali smo takav doma (sad je u vikendici) ali smo ga zamijenili usisavačem s vodenim filterom. Ovo s perivim hepa filterom je dobro rješenje. I moj štapni ga ima - povremeno operem, ali isto razmišljam o nabavci još jednog filtera, da ne moram čekati da se filter osuši nakon pranja. U svakom slučaju, neusporedivo bolje od bilo kojeg usisavača s vrećicama.

  24. #124
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja imam neki problem s usisavačima. Imam od prije 4 godine ergorapido i ok mi je, ali on je malo bolja metla. Lane mi je uletio povoljan polovni robot neki nepoznatog imena koji mi je super za hodnike i spavače sobe. Imali smo i neki vivaxov na vodu koji je mm sredio nakon neuspješne akcije čišćenja dimnjaka. Snalazili smo se s baterijskim i robotom no imam potrebu svako malo dobro usisati kutnu i madrace (imam alergičare) pa smo uzeli neki boshov s posudom.
    Da moram svesti sve na jedan uzela bi obični s posudom.

  25. #125
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Imam prvi model koji ne brise podove, a mislim da njega vise niti nema u prodaji. Moji prijatelji imaju taj koji brise, to je vise za odrzavanje - jednostavno prebrise, ne trlja. Svi smo prezadovoljni! Ja ga palim svaki dan kad bas nema doma, upravljiv je mobitelom, javlja sve na app. Obican rucni sam u preko godinu dana koristila manje od 5 puta, robot mi je sasvim dovoljan. Ok je i za tepihe ali ne visoke i ne cupave. Imas dosta zadovoljnih korisnika i konkretnih preporuka na forum hr stanovanje - interijeri - robotski usisavaci.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Hvala martinicius!

  26. #126
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja imam Roombu, prve koje su dosle na trziste, znaci nekih 8g. Sve preporuke, imamo troje djece, dva psa, dvije macke i 2 ptice, sve ona sredi. Nema frke za rezervne dijelove, ja narucim iz ali ekspresa osim prije par dana smo prvi puta mijenjali bateriju, to smo uzeli original.

  27. #127
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Gdje si kupila bateriju za Roombu? Meni je otišla. Moja je još serija 5 i ne znam ima li gdje.

  28. #128
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj mi super izgleda

    ja tražim usisavač, naš je jučer krepao. usisavamo uglavnom mlađa kći i ja i mrzim ga vaditi i razvlačiti kablove, mislila sam uzeti štapni. ovaj betin mi se sviđa, našla sam sličan na akciji u elipsu, modeli se razlikuju u jednom slovu :D

    https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...OWENTA-RY7577/

    meni se čini da je to gotovo isti kao ovaj betin

  29. #129
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje si kupila bateriju za Roombu? Meni je otišla. Moja je još serija 5 i ne znam ima li gdje.
    U Elipsu smo uzeli.

  30. #130
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    U Elipsu smo uzeli.
    Super, pitati ću ako imaju. Hvala!

  31. #131
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj mi super izgleda

    ja tražim usisavač, naš je jučer krepao. usisavamo uglavnom mlađa kći i ja i mrzim ga vaditi i razvlačiti kablove, mislila sam uzeti štapni. ovaj betin mi se sviđa, našla sam sličan na akciji u elipsu, modeli se razlikuju u jednom slovu :D

    https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...OWENTA-RY7577/

    meni se čini da je to gotovo isti kao ovaj betin
    Odlično usisava i pere i lako se očisti. Ali, poprilično je težak. Nakon osamdesetak kvadrata, me ruka zaboli

  32. #132
    stazica5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Evo ja bih podijelila svoje iskustvo s Bosch usisavačem. Ne znam o kojem se točno modelu radi, ali koštao je malo ispod 1.200 kuna. Ono, svi bells and whistles, milijun nastavaka, HEPA filter, super usisna snaga, turbo četka, jednostavno pražnjenje spremnika bla bla... i stvarno je vrijedio apsolutno svake kune. Najbolji usisavač na svijetu... sve dok mu nije istekla garancija. Ima neki senzor koji javlja kada je spremnik pun i kada se senzor uključi, onda usisavač ode u neki stand by dok ga ne ispraznim. Problem je bio što bi se senzor uključivao svakih 30ak sekundi bez razloga čak i kada je spremnik potpuno prazan i čist. Pa na servis s njim, pa je tamo bio mjesec dana, pa 500 kuna popravak, mijenjali su fitler i još nekaj, da bi se nakon mjesec dana opet počela ponavljati ista stvar. Na kraju sam ga dala svojem tati, on ga je otvorio, i maknuo neku cjevčicu i sada konačno radi, ali mu je usisna snaga 5x manja nego što je bila. Moral of the story: nikad više ne kupujem usisavače sa senzorima i sličnim glupostima. Bačen novac

  33. #133
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično usisava i pere i lako se očisti. Ali, poprilično je težak. Nakon osamdesetak kvadrata, me ruka zaboli
    Dosadna sam, znam!
    Jel ti problem usisavanje tepiha, možeš li normalno povlačiti cijev naprijed, nazad?
    Ja sam ga kupila i probala i ide mi otežano

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nemam tepiha u kući. Zato sam i kupila tog koji pere uz usisavanje.

  35. #135
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Razmišljam o nekom usisavaču-peraču poda kojim bih mogla oprati i laminat i pločice - gotovo sve prostorije su u laminatu, a zatvorili smo nedavno i terasu koju sam do tada prala miniwashem, sad to više ne mogu.

    Da li bi parni usisavač bio opcija za pločice? Ne zanima me nešto što samo obriše, već i opere, tj. oriba po potrebi (pločice nisu skroz glatke). Opet me muči upotreba pare na laminatu, to mi ne ide skupa nekako. Čak sam razmišljala o parnom samo za terasu (ima upravo sad neki u lidlu, pa za tu kvadraturu od nekih 20 kvadrata bi to valjda bilo ok), te o nekom robotskom usisavaču peraču samo za laminat….nisam pametna baš. Kakva su vasa iskustva s pločicama?

    Laminat inače perem onim ručnim peračem s krpama iz dm-a, perem ih i u perilici, ali imam dojam da te krpe nikad nisu čiste i htjela bih uštedjeti vrijeme jer usisavam svaki dan, onda perem, klinici čitav dan izlaze i ulaze, farbaju, rezuckaju, polijevaju...i uz to je stalno nečeg po podu.

    Od frenda koji radi u dućanu sam dobila info za bosch aqua wash & clean, serie 4, ima tko iskustva? To pak hvale za tepihe dosta, tepiha u kući nemam.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •