Stranica 49 od 54 PrviPrvi ... 394748495051 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #2401

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Kad smo kod petka, ja jedva cekam petak. Puno je lakse kad je muz s nama, ovako mi se dan cini kao vjecnost dojenja i presvlacenja, a kad on dode s posla i padne noc me lagano hvata grc od straha da ce biti neprospavana, samotna noc. Vikendi mi dodu kao godisnji.

    Character, Munkice, ima li sto novo?? Kako druge bebe u trbuscicima?

    Druge mame, kako ste?

  2. #2402

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja sam rodila!

    U 2h krenula plodna voda, sukrvica u 4h, u 8 i 30 ctg pokazuje trudove, mene boli ali kao menstrualni bolovi leđa ne trudovi. Pregled oko 10h...oskudna plodna voda, otvorena 5-6 prstiju. Smjestaju me u bolnicu. Ne oskecam trudove. U 11 i 30 na drip, 15 jedinica. Otvaram se 7 prstiju. 30 jedinica me slabo otvara...45 jedinica, jos prst. 60 jedinica porod...u 15 i 50 zauvijek se zaljubila u malo čudo koje je 100% isto tata. 52cm dug, 3100gr, na termin...ni pukla ni šivana..doktori i osoblje cudo...filmski porod.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  3. #2403
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lijepo
    Sretno dalje

  4. #2404

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Character, cestitam!! Jako mi je drago jer je sve proslo divno! Bravo hrabrice!

  5. #2405
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Character, divno, cestitam!!!
    Drago mi je da si imala lijepi porod i da si prosla bez sivanja, to stvarno puno znaci.
    Uzivaj s bebicom!

    hula.hop, poznat mi je taj osjecaj, i ja tako zeljno iscekujem vikende. Kod nas dosla svekrva i migu reci da mi stvarno puno znaci sto skuha ako sam ja s malim ili obrnuto, mogu izaci obavit nesto nabrzaka ili oko zadace sa starijim sinom. Pogotovo sto je mm malo doma, bas mu se potrefilo da je promjenio posao prije nego sto sam rodila. Nije ni jedan dan bio doma....

    Ja sam danas obavila pregled kod gina, sve je ok i mogu poceti vjezbati, bas se veselim!

  6. #2406
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Character, cestitam!!! Drago mi je da je da si imala lijep porod!

    Ivana, muz ti nije imao pravo na slobodne dane kad se beba rodila? Super za v*******. Apsolutno razumijem tvoju srecu.

    Hula.hop, nespavanje zna biti ubitacno. Rekla bih proci ce, ali nasa velika cura jos uvijek ne spava. Mislim da na prste jedne ruke mogu nabrojati koliko je noci prespavala u komadu. Tako da mi budjenje po noci nece biti toliki sok.

    Danas idem na covid test, a sutra je veliki dan. Toliko sam nervozna da mi se cini da mi klistir nece trebati

  7. #2407
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Character cestitam na malenom deckicu! Ajme super da nisi popucala, bas mi je drago da je dobro proslo i da si zadovoljna! Uzivajte u daljnjem zaljubljivanju.

    Hula hop, opet ko da sebe citam prvih tjedana. Doduse meni je muz bio doma prva dva tjedna, pa sam se prestravila kad je morao ici raditi
    Al sjecam se ovog straha od noci, bas sam postaja nervozna sto se vise blizilo vrijeme "spavanja". Iz mojeg iskustva to je nestalo cim se organizam malo privikao na ta budenja. Lakse mi je bilo hendlati i bebaca i sebe samu usred noci pa bi onda manje stresno bilo. Sad smo evo dosli do toga da se probudi, napapa i zaspe. Zeznem ga jedino kad pelenu mjenjam al to se svelo na jednom, prije je bilo kod svakog hranjenja.

    Inace, sad smo u fazi kad se vani setamo ispod drveca jer malac gleda zaljubljeno u krosnje i pocinje polaaaako hvatati igracke i prinositi ustima. Mislim da prepoznaje muza i mene jer nam se nasmijesi kad mu dodemo blizu. Drugi kazu da je mala beba (i je ) a mi mu tepamo da je veliki decko. I stvarno se taj razvoj tak brzo desava, i kad pogledam u nazad u one prve tjedne stvarno su mi bili teski. Psihicki. Ali cini mi se da se to zaboravi skupa s porodom
    Selektivno pamcenje samo dobrih trenutaka hahaha. Pisem ovo jer mozda se neka od vas osjeca ili ce se osjecati lose, ali to je sve normalno i proci ce, i isplati se

    Munkice, sretno sutra!

  8. #2408
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Character, čestitaaam!
    Jako mi je drago da si imala lijepo iskustvo. Uživajte!

    Munkice, svu sreću ti želim!

    Hulahop, drži se. Ivana, super za vježbanje!

    Kod nas je sve okej, i dalje jedva čekam pregled i veselim se. Neka čuda su mi se počela događati, drhtanje i ježenje glave. Osjećam se kao da mi se sva kosa digne. Moram to spomenuti na pregledu. Inače ništa posebno. Jučer i danas malo slabije mučnine. Sve me strah da se ne ureknem haha.

  9. #2409
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Stigla nam je jutros velika cura 3410 g.

  10. #2410
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Munkice, cestitam vam na curici!!
    Cekamo da nam das jos neku informaciju, al nadam se da se sad mazite

  11. #2411
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Čestitke i sretno

  12. #2412
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Cestitam Munkice!!!!! Dobro nam dosla mini Munkica!

  13. #2413
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Munkice, čestitam!

  14. #2414
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hvala svima na cestitkama!

    Na kraju nam je skroz super. Svi nas paze i maze. Mm dodje ujutro kad odvede veliku curu u vrtic i ostane s nama cijeli dan. Kaze da se osjeca kao da je dosao u spa. Samo njega nisu rezali...
    Oporavak ide bolje nego sam mislila. Jucer me bas jako boljelo par sati cak i s njihovim drogama, ali danas sam vec napravila par djireva po sobi i cini mi se da je lakse nego prosli put.
    Malo sam pocela jace krvariti kad se cura rodila pa nisu vadili ni njoj krv iz pupkovine za oksigenaciju ni za maticne stanice jer je trebalo to sanirati. Sva sreca da ne razumijem saputanje pod maskama na nizozemskom.
    Opet sam se tresla ko siba od epiduralne i zgnjecila mm ruku za vrijeme operacije. Dr kaze da je maternica u super stanju za slucaj da pozelimo 3. dijete i da se namucila dok mi je razdvojila misice jer su poprilicno cvrsti. Pa ti vjezbaj prije carskog
    Bilo bi super da su me ostavili jos malo na jacim drogama, ali ok su i tablete.

  15. #2415

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Munkice, cestitam na velikoj curi, nek cam je sretna i berićetna...

    Mi vježbamo dojenje..navukli smo mlijeko još da 100% pravilno znamo prihvatiti bradavicu, pa koje bi to veselje bilo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  16. #2416
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Baš lijepo Munkice!
    Character, doći će i to.

    Ja sam imala pregled danas. Beban je dobro, raste. I za 6 tjedana ću morati obaviti preventivno serklažu zbog prve trudnoće i rizika.

  17. #2417

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Munkice cestitam! Zelim tebi i bebici cim brzi oporavak i uzivanje.
    Mi nista ne stignemo Dojenje nam lijepo ide, lijepo smo se i uskladile, samo ima povremeno grcice pa se jako muci. Nocas ih je imala pa smo se dva sata nunale. Tako mi ju bude zao. Inace je super, hvala bogu da su prosla prva dva tjedna, to je bio mali horor. Toliko nesigurnosti, umora, navlacenja mlijeka, njeni skokovi u razvoju, bol cijelog tijela. Meni je muz bio samnom prva dva dana, nakon toga sam bila solo. Rekla sam mu da o drugom moze pricati kad bude siguran da ce imati 2 tjedan godisnjeg.

    Uglavnom, sad nam je pjesma, jos samo da nju ti grcici puste. Pazite na prehranu dok dojite? Ja imam osjecaj da sva zdrava hrana napuhuje, a ne mogu zivjeti samo na juhama. Negdje citam da hrana nema veze, negdje da izbjegavam valhda sve. Ti ujednaceni savjeti

  18. #2418

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Gdje ste mame? Kod nas je faza navlacenja mlijeka...jedina valjda savjetnica za dojenje koju imamo (a glasi kao najbolja, drzi predavanja i edukacije) mi po privatnom angazmanu dolazi doma...nudi da uz dojenje dam adaptirano, ja jos uvijek odbijam. Mlijeko nikako da nadode kako treba. Ima tu suza od nemoci, pogotovo kad se pred zoru akumulira umor, onda se osjecam jadno jer ne mogu nahraniti svoje dijete...uglavnom jos ad ne dajem, ne dajem ni dudu. Neke noci su bolje neke lošije. Nakon sto poruca, dignem ga preko ramena i tu muka nastupa, rad crijeva, izbacivanje vjetrova, podrigivanje. Svaki put dok nesto od toga ne izade iz njega je velika bol. Onda negdje nadem da je to jer je gladan pa se deprimiram. Uglavnom, rođen jr sa 3100gr 29.9., izasli 2.10.iz rodilista sa 3060gr (dohrana i dojenje), 4.10. Nedjelja na savjetnicinoj vagi gol 3010gr. Ponedjeljak 5.10. u domu zdravlja bodi sa pelenicom (nogice gole) 3260 g. Danas 7.10. Pelenica samo na njemu 3305 gr. Cekam popodne savjetnicu da dođe pa da ga ona opet golog na istoj vagi izvaga...i molim se Bogu da mlijeko procuri. Rekla mi je doslovno ovako "odavno nisam vidjela nekoga sa toliko volje i zelje da doji i spektakularno malo mlijeka". Posudila sam i medelinu el. izdajalicu al ne zelim jos izdajati da ne udem u hiperprodukciju.
    Da, samo smo ja i muz, on je samo tjedan na godisnjem...i da, nikad umornija, neispavanija, a s druge strane nikad spokojnija i sretnija. I nadam se troje djece [emoji173]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  19. #2419
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I sad imaš 100 mjerenja na 100 različitih vaga

  20. #2420
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hvala svima jos jednom!

    Character, mozda da se javis rodinim savjetnicama za dojenje ili u Rodinu fb grupu za dojenje. Nisam savjetnica pa ti ne mogu davati savjete oko dojenja, odnosno ne bih ti htjela nesto pogresno savjetovati. Ali rekla bih da tvoje dijete dobiva na tezini. Tesko je reci koliko tocno buduci da je malo vagan gol, malo s pelenom, malo bez...
    Moja prva curka je jako sporo dobivala na tezini (morala bih cirnuti tocno koliko malo i sporo), ali mi ni doktori ni babice, a pogotovo savjetnica za dojenje nisu nudili dohranu. Moja prosudba je bila da mi beba izgleda zdravo, zivahno, ne gubi na tezini pa se nisam uzrujavala. Na tvom mjestu bih se rijesila te savjetnice jer te ne savjetuje nego ti samo radi pritisak. Naravno, odluka je na tebi.

    Hula.hop, super da vam je krenulo dojenje. Ja uopce ne pazim na prehranu. Na to cu misliti ako vidim da bi joj neka hrana mogla skoditi. Jucer je mm kuhao svinjske obraze u crnom vinu, pire i karbonizirano povrce (malo smo se zapricali) . Da se pita moju mamu, rodilje bi trebale jesti samo bistre (bljutave) juhe i pileca prsa na pari. Jedi sto ti se jede.

    Nekako sam se cudesno oporavila. Sutra ce biti 7 dana od carskog i ja bih vec u laganu setnju i plazila naokolo. Pola dana sam na nogama. Skoro pa me uopce ne boli, a i krvarim gotovo nista. Iako se to moze promijeniti. Mm je posvecen nama doma jos iduci tjedan, a onda ide raditi. Buduci da zbog corone radi od doma, uvijek ga mogu zamoliti za pomoc.

  21. #2421

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Kupujem vagu kroz dan-dva pa cu ga ja doma vagati golog jer ovako zaista nema smisla...
    Sto se tiče rodine grupe poslala sam zahtjev al jos sam na cekanju, ne znam zasto im treba toliko dugo. I uplatila sam godisnju clanarinu kod savjetnice Tereze Kiš ako ste culi iz Crne Gore...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 07.10.2020. at 17:43

  22. #2422
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mislim da im treba neko vrijeme jer su savjetnice volonterke. Uz zongliranje svojih privatnih obaveza i posla pomazu zenama u fb grupi pa zato ne odgovore odmah. Nadam se da ce ti uskoro pomoci

  23. #2423
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja mislim da za tebe nema straha od hiperprodukcije, upogoni ti lijepo svoju električnu izdajalicu dok stvar ne krene.

  24. #2424

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Nasa vrla savjetnicsma koja mi ke rekla da necu imati dovoljno mlijeka i da dodam adaotirano je po privatnom angažmanu bika u ned i vcr. Nedjelja 3010gr, vcr 3255gr na istoj vagi, gol. Sreca pa je ne poslušah

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  25. #2425
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ta tvoja savjetnica je sve osim savjetnice za dojenje. UZAS!!! Koja je to, da se zna. Posto je u bolnici dobivao ad trebat ce ti duze da dodje. Svaki ml vode ili ad je ml mlijeka manje kod nas. Bitno je da dobro hvata takodjer za dojenje. Ja nisam imala tu navalu di mlijeko curi i korisim izdajalicu i dalje ju nemam. Malena je dobro, kaka, piski, raste i siri se. Znaci ona gladna nije.
    Za terezu sam cula i ona mi djeluje kao kvaltetna savjetnica.

    P.s. ispricavam se ako je tko sto krivo doživio. Jako me ljute ovalve savjetnice.

  26. #2426

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Ta tvoja savjetnica je sve osim savjetnice za dojenje. UZAS!!! Koja je to, da se zna. Posto je u bolnici dobivao ad trebat ce ti duze da dodje. Svaki ml vode ili ad je ml mlijeka manje kod nas. Bitno je da dobro hvata takodjer za dojenje. Ja nisam imala tu navalu di mlijeko curi i korisim izdajalicu i dalje ju nemam. Malena je dobro, kaka, piski, raste i siri se. Znaci ona gladna nije.
    Za terezu sam cula i ona mi djeluje kao kvaltetna savjetnica.

    P.s. ispricavam se ako je tko sto krivo doživio. Jako me ljute ovalve savjetnice.
    Slazem se. Zaista me dovela do toga da sam suze ronila uvjerena da je gladan, da nisam sposobna nahraniti vlastito dijete. Zato sam i angazirala Terezu dok mi ne bude kasno. Zena zaista odgovara na svaku moju por, fotografiju. Uzela sam godisnje clanstvo. Za sad ide.
    Vjerute da je ova iz moje priče glavna savjetnica i drzi edukacije, seminare i sl. Sinoc je došla i za bukvalno 10min uzela 200 KN, izvagala ga, kaze da ga okupa, rekoh mi cemo, kontam da joj to ne uzima vrijeme da se prebacimo na dojenje. Kaze "ja cu". Okupala ga, rekla da nastavim kako sam pocela i da ce sve biti dobro. Da i pokazala vjezbe za kukove. Ono wtf, zvala sam te radi dojenja. Tuzno je to sve. Jedno jutro sam u suzama radi nje poslala muza da kupi adaptirano evo ga u hladnjaku. Sreca neotovorenog jos...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  27. #2427
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Kakve vjezbe za kukove?! Ima li displaziju? Buduci da je toliko “strucna” na polju dojenja, ne bih bas poslusala njezine savjete za kukove. Nije ortoped, a bebini kukovi su osjetljivi.

    Prva cura je imala displaziju oba kuka i nosila remencice pola godine. Nikakve vjezbe nisu bile potrebne.
    Ova beba ima blagu displaziju jednog kuka. Ne treba remencice za sada. Idemo na pregled za 5 tjedana pa cemo dobiti daljnje upute. Nikakve vjezbe. Jedino je djecji ortoped rekao da pravilno nosenje u marami ili nosiljci je korisno.

  28. #2428
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Character gdi ti živiš,u kojoj državi?
    Imate li vi ortopeda koji gleda djete s mjesec i pol?

  29. #2429

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja zivim u Bosni i Hercegovini, nama jos uvijek na otpusnom pismu napisu da radimo bebama vjezbe za kukove prilikom presvlacenja - svima. To pedijatrija piše misljenje. Moja beba nema nikakvog problema sa kukovima, apgar je 10/10. Sa 1mj smo naruceni kod ortopeda za pregled kukova pa opet sa 3. A do tada jel, trebamo sami te vjezbice 1x dnevno. Ja isto ne planiram nista do pregleda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  30. #2430
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A široko pobijanje ide isto?
    To kaj je Apgar 10/10 ne znači da imate ili nemate problema bilo kojih uključujući i kukove,to samo može vidjeti ortoped na uzv

  31. #2431
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hulahop, ja pazim na prehranu toliko da jedem domaće, zdravo i uravnoteženo. Nikako samo juhe. Ali ne jedem junk, slatkiše i slično. Pojedem ponekad kad se poželim, ali 99% vremena ne.

    Character, drži se. Neke savjetnice ponekad znaju biti sve samo ne savjetnice. Za kukove dobro jelena.O kaže, apgar nema veze s tim. Slažem se s Munkicom inače, ni ja ne bih radila te vježbe bez pregleda stručnjaka. Inače, ja sam Lazarovog fizioterapeuta kod kojeg vježba pitala o tim vježbama za kukove jer mi se činilo da koga god znam sa bebom radi ih, osim nas. Pa mi je rekao da nema potrebe za tim ako nema nikakvog problema i da roditelji znaju napraviti štetu sa pokušajem bespotrebnog vježbanja. Pa mi je to zvučalo logično i dalje ništa nisam istraživala.

    Munkice, drago mi je zbog tvog čudesnog oporavka!

  32. #2432
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Character meni ta savjetnica zvuci ko obicna patronazna. A one nisu educirane nimalo na polju dojenja
    Ja mogu biti patronazna jer sam prvostupnik sestrinstva.
    Ali na kraju krajeva razumijem te jer u i meni 2 patronazne savjetovale ad. Sreca nisam poslusala, al je mala bila na sisi staalno. I jos je dosta.da sam poslusala sigurno nebi dojile.

  33. #2433

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A široko pobijanje ide isto?
    To kaj je Apgar 10/10 ne znači da imate ili nemate problema bilo kojih uključujući i kukove,to samo može vidjeti ortoped na uzv
    Za siroko povijanje je kod nas u zdravstvu jos uvijek misljenje. Naici cete na staru gardu med osoblja koje ce reci "za svaki slucaj" i mlade koji kazu da su komercijalne pelene danas dovoljno debele i ne treba. Odluka je na roditelju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  34. #2434
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Meni su napisali u otpusnom pismu siroko povijanje pa smo odradili to. To je olaksalo baratanje s njom onako malom

  35. #2435

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Character, ja sam bas s elektricnom izdajalicom ubrzavala mlijeko. Drugu noc u rodilistu sam cijelu noc svaka dva sata nju na cice pa svaka cica 15 min izdajalica. Do jutra sam mislila kakvo glupo dojenje, umrijet cu od umora, ali taj dan su cice nabubrile i krenulo ja polako mlijeko. Kroz tjedan, desetak dana je bas krenulo zrelo mlijeko. Dok je bio samo kolostrum sam bila sve sto i ti, nesigurna je li mi dijete gladno. Na jednom skoku sam i kupila adaptirano, ali ga nisam na kraju dala.
    Meni je prvih dva tjedna bilo jako tesko. Muz je bio sam dva dana doma, stalno sama s njom, sve boli od poroda, hormoni lupaju, nesigurnost, ona jos tako malena, jos uvijek ne kuzim kad sta hoce. Ali svaki dan je bio bolji, i nakon dva jedna kao da mi je netko napravio rez, sve mi je postalo lakse. Tad smo pocele i setati svaki dan, mozda je do zraka
    Munkice, bravo za oporavak, vi ste prava mala slozna obitelj

    Kako vi dojite bebe? Dokad si moram navijati alarme? Nocas je nisam mogla probuditi u 4 i spavala je jos sat i pol tako da je razmak izmedu dojenja bio 4 sata. To bi bilo divno za noc, ali me strah da je jos moram buditi na dva, dva i pol sata? Ima tri i pol tjedna.. Sto savjeta ima, pusti dijete da spava-budi dijete-i tako u krug Vjerojatno postoji tema na forumu za to, ali ja samo ovu otvaram

  36. #2436

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja jos uvijek nisam dala ad. U suzama sam muza u 7h ujutro spremila po njega, sterikizirala bocicu grcajuci suze. Taj dan nakon vruceg tusiranja krene kapati iz objee dojke. Jis uvijek mu u glavi odzvanjaju te rijeci savjetnice valjda i hormoni pa je to sve jos tragicnije dozivim. Od nedjelje 5.10. Do sub 10.10. Dobio ke 285 grama!!! Jesu 2 razlicite vage ali su obke kod zdravstvenih djelstnika i na obje je gol. Dakle u odnosu na porođajnu tezinu, 195 grama.. ja dojenje i pelene pratim aplikacijom Baby tracker i budim ga 2 noci na 3h jer me panika opere, a muz se ljuti sto ga ne pustim da spava. Inace nam je razmak m na 2-2,5h max 3h od pocetka do pocetka podoja. Sad sam u fazi proučavanja pelena. Oci ce mi ispasti gledajuci u kakicu. Skuzila sam da mojoj bebi smeta klima bas pa sam joj jutros cistila nosic fizioloskom i onim nastavkom za usisivac. Znam da je mali al strah me brinhitisa i upale uha. Jel vama ciscenje nosa dio svakodnevne higijene i koliko cesto to radite i na koji nacin? Btw sutra uzimam ovlazivac...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  37. #2437
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    I ja sam tako prpucavala drek, njusila, slikala, usporedjivala pelene. Jooj XD
    Beba ti je super napredovala. Moja je u prvih mj dana dobila 600 g (btw naaaajdonja granica u njihovim mjerilima) i pedica je bila zadovoljna. I tad sam odlucila pretati slusati svih i slusati samo nju i sebe.
    Kaka - nije gladna. I evo bas je prava, cvrsta cura sa 3 mj. Mase nogama, lupa igracke... znaci razvija se.

    Mi nosic nismo nikako cistili.

  38. #2438
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja L nikad nisam budila za dojenje, dojim na zahtjev. Ali meni je totalno apstraktan pojam bebe koja spava jer on nikad u ovih skoro 7 mjeseci nije imao spavanje duže od 3h u komadu, a i to se dogodilo toliko puta da se može izbrojati na prste. Pa možda da pregledate po forumu što sa bebama koje dugo spavaju, a sigurna sam da i portal ima dobre članke.

    Nos sam mu čistila samo kad je bio bolestan, inače to ne radim.

  39. #2439

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Mi smo nosic cistili par puta, svaki dan mi se cini previse. To vise muz forsira, cim zaplace on misli da joj smeta nesto u nosu
    Character, bravo! Drzi se, svaki dan je mala pobjeda i svaki iduci je malo laksi
    Ja sam je recimo sad probudila mijenjanjem pelena i kad sam je probudila bila je ful gladna, jela si je rukav na komodi. To je bilo na 3 sata. Vjerojatno bi se sam probudila kroz sat vremena, ali jos uvijek navijam alarme pa ne znam. Nekad se probudi prije mog alarma pa je tad podojim Isto dojim na zahtjev, samo nocu navijam te alarme i nukam joj cicu, tako me savjetovala savjetnica i to je preporuka Roda da se beba ne uspava previse. Po mojoj savjetnici oko 6 tjedna mogu prestati s alarmima i pustiti da ona skroz diktira tempo.
    Mislim da nasa cura ima refluks. Zadnjih 10 dana bar jednom dnevno povrati bas u mlazu, velike kolicine. To me bas izmori psihicki. Bude na cici sat vremena, kao da joj je zadnje, ne mogu je maknuti i onda par minuta nakon hranjenja krene mljackanje i to povracanje. Idemo petak kod pedijatrice pa cu provjeriti. Dosad je dobila 600g od porodajne pa patronazna kaze da nema panike, ali da provjerimo..

  40. #2440
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Za siroko povijanje je kod nas u zdravstvu jos uvijek misljenje. Naici cete na staru gardu med osoblja koje ce reci "za svaki slucaj" i mlade koji kazu da su komercijalne pelene danas dovoljno debele i ne treba. Odluka je na roditelju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    To ovisi o porođajnoj težini. Moj stariji je trebao široki povoj - on je imao skoro 5 kg kad je rođen. Mlađi koji je imao jedva 2 kg i otvorene trbušne mišiće - njega nismo široko povijali. Odluka je na pedijatru.

  41. #2441

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo nosic cistili par puta, svaki dan mi se cini previse. To vise muz forsira, cim zaplace on misli da joj smeta nesto u nosu
    Character, bravo! Drzi se, svaki dan je mala pobjeda i svaki iduci je malo laksi
    Ja sam je recimo sad probudila mijenjanjem pelena i kad sam je probudila bila je ful gladna, jela si je rukav na komodi. To je bilo na 3 sata. Vjerojatno bi se sam probudila kroz sat vremena, ali jos uvijek navijam alarme pa ne znam. Nekad se probudi prije mog alarma pa je tad podojim Isto dojim na zahtjev, samo nocu navijam te alarme i nukam joj cicu, tako me savjetovala savjetnica i to je preporuka Roda da se beba ne uspava previse. Po mojoj savjetnici oko 6 tjedna mogu prestati s alarmima i pustiti da ona skroz diktira tempo.
    Mislim da nasa cura ima refluks. Zadnjih 10 dana bar jednom dnevno povrati bas u mlazu, velike kolicine. To me bas izmori psihicki. Bude na cici sat vremena, kao da joj je zadnje, ne mogu je maknuti i onda par minuta nakon hranjenja krene mljackanje i to povracanje. Idemo petak kod pedijatrice pa cu provjeriti. Dosad je dobila 600g od porodajne pa patronazna kaze da nema panike, ali da provjerimo..
    Mene su savjetovali da madrac radi refluksa nakosim prema dolje tako da mu se ne vraća sadrzaj...
    Mi muku mucimo sa grcicima. Sinoć oka nismo sklopili. Ono je prebolno za gledati, a ne mogu mu pomoći. Također kad jede, jede ko da sutra ne postoji i onda kasnije jad treba podrignuti ili ispustiti vjetar to je uzas. Također stavlja rukice u usta i od boli i od gladi...nudim na zahtjev al gledam da ne prođe dulje od 3h.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  42. #2442
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne stavlja ručice u usta ni od boli, ni od gladi, novorođenčad umiruje sisanje i sisat će sve pto mu je blizu ustiju.
    Da li omotavaš bebicu? Swadling je spas za nemirne bebe. Sve beba su ustrašene zbog nevoljnih pokreta svojih ručica i nožica i uživaju biti omotani poput štručice.
    A najvažnije je da umiriš sebe, jer se tvoja nervoza i strah prenose na bebu.
    Pročitaj neku knjigu o prvim bebinim danima, pa ćeš vidjeti da je većina takca. Preporučujem ti knjige P. Leach, puno su mi pomogle.
    Odmaraj kad god možeš i nemoj zaboraviti jesti i piti. Imaš li nekoga da brine o tebi, dok ti brineš o bebi? Prvi dani majčinstva su svima teški. Bit će bolje.

  43. #2443

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne stavlja ručice u usta ni od boli, ni od gladi, novorođenčad umiruje sisanje i sisat će sve pto mu je blizu ustiju.
    Da li omotavaš bebicu? Swadling je spas za nemirne bebe. Sve beba su ustrašene zbog nevoljnih pokreta svojih ručica i nožica i uživaju biti omotani poput štručice.
    A najvažnije je da umiriš sebe, jer se tvoja nervoza i strah prenose na bebu.
    Pročitaj neku knjigu o prvim bebinim danima, pa ćeš vidjeti da je većina takca. Preporučujem ti knjige P. Leach, puno su mi pomogle.
    Odmaraj kad god možeš i nemoj zaboraviti jesti i piti. Imaš li nekoga da brine o tebi, dok ti brineš o bebi? Prvi dani majčinstva su svima teški. Bit će bolje.
    Imam pomoc, nije mi nista tesko za njega samo mi je zao kad neutjesno place. Jel ima tko kakvu preporuku za neke kspi protiv grcica? Motam bebicu tu i tamo, nije da mi je to praksa..

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  44. #2444
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Character, proći će i grčevi. Nemam preporuku za kapi jer ih nisam htjela koristiti zbog toga što nisam naišla ni na jedne čiji sastav mi je prihvatljiv za dati maloj bebi. Lazaru su trajali do 5 mjeseci starosti, malo duže, ali eto prošlo je i to. Kad bi počeli masirala sam mu trbuh, nosali smo ga puno, a znali smo i sjesti u auto, nas dvoje s njim ili ja sama ako mi nema muža, pa proći krug po kvartu, skužili smo da ga to smiri, a pedijatrica mi je kasnije rekla da vibracije od vožnje nekim bebama pomognu za crijeva. Poslušaj i Beti, swadling je super stvar.

  45. #2445

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Mi smo bili kod pedijatrice, ima refluks, ali tome nema pomoci. Vec joj drzim uzdignut madrac, podrigujem je, pokusam cim vise hraniti da je uspravna.. ali prascica je gotovo dobila kilu od porodajne tezine, a tek joj je u subotu mjesec dana pa nema brige, samo mi ju je muka gledati kad tako povrati i muka mi je tog vremena na cici i ludackog sisanja ali ocito nadnoknadi, a to je najbitnije. Kao samo da se javimo ako bude cesce i ako ne bude jela nakon povracanja. Da pokucam o drvo, ona bas ne place puno.. odnosno kad god zaplace cica je smiri. Zato je i dobila kilu u tri i pol tjedna
    Character, mi koristimo po preporuci kapi Flatulex. Nema ih kod nas, ja sam ih nabavila iz Svicarske. Pomogle su joj s probavom, ali bas mi se cini da vise povraca kad joj to dam. Kaze pedijatrica da je to moguce jer te kapi djeluju da opustaju sfinktere pa tako i taj jednjaka. Kaze da je sastavom slicno Epumisanu kojeg ima kod nas. Primalja Finderle mi je pak preporucila homeopatski lijek koji sam danas kupila Coliquid+ od Homeocana. Sastav je voda, sorbitol, vodeni ekstrakt kamilice, maline, maticnjaka, komoraca, turice, limunska kiselina, natrijev benzoat, kalijev sorbat, aroma maline. Vidjet cu sta cu nakraju davati. Jutros sam preskocila ove svicarske kapi mi je vise plakala.

  46. #2446
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Dakle...
    Na prehranu ne pazim previse, priustim si i cokoladu i McDonalds i sok... U biti jedem kao i prije trudnoce i u trudnoci.
    I ja sam plakala misleci da mi je dijete gladno, i dala 20ml (kršitelj koda)a prvu noc. Ostalo se stvrdnulo u kutiji i zavrsilo u smecu.
    Siroko povijanje i vjezbe za kukove nam rekli da radimo, nismo. Slusala sam patronaznu jer je bila maksimalno normalna. Za hranjenje nisam budila jer se budio sam svaka dva sata, i sad s 3mj se budi na svaka tri bez greske.
    Grceve nema, urla cesto radi potrebe za podrigivanjem pa hranjenje prekidamo nekoliko puta radi toga. Sad i manje jer krace traje.
    U pocetku sam pisala i podoje i pelene. Kad sam shvatila da stvarno napreduje i to dobro, prestala sam sa svime. I pisanjem i gledanjem na sat.
    Dan danas se zapitam dal je on sad sit. Je, sit je

    Mislim da sam sad vise manje pokrila sve sto sam propustila hahaha

  47. #2447
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    P.s. nos ne cistimo. Kad vidim smrkljic izvucem ga papirom. Imamo doma i fiziolosku, i spricu i nastavak za usisavac ali nisam vidjela potrebu.

  48. #2448

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja sam danas izvukla iz jedne nosnice mali slinčić, kad stavim ruku na prsa kao da ponekad osjetim da malo "zahropti". Pedijatar ga je proslu sri i sub oregledao, nije vidio nista. Ja cujem. Ispirat cu mu nosic pa cemo vidjeti na kontroki kroz 15ak dana. U cetvrtak mi vaga stize, jedva cekam bas sam isprepadana. Sad mi je majka bila i tko god ali bas tko god (buduci da sam sitne građe i mrsava) me vidi sa njim "jesi li sigurna da imas dovoljno mlijeka?", "mozda ti mlijeko nije kaloricno pa place", "on ti hvata zrak" rekoh zMolit cu ga da ne hvata vise. B, moli te mama, nemoj jesti halapljivo. Nekad ga ljudi uznemire pa na sisi se smiri. "On ti spava na sisi, ne jede " IZLUDIT ce me. Da nisam sebe slusala, davno bi na adaptiranom zavrsio

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  49. #2449
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Joj ti s slabim mlijekom,probaj ih zaobići

  50. #2450

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Hahaha kraljice. I ja sam se naslusala tih pitanja, imas li dovoljno mlijeka. Kad me pitala moja mama sam doslovno izvukla cicu i spricnula prema njoj Ja ne bi bas svaki dan cistila nosic s aspiratorom.. pise na uputi da ne ostecuje sluznicu, ali opet mi se to cini preagresivno tako cesto za te male nosice. I moja hropce povremeno, ali rekli su mi i citala sam da bebe imaju tu "nezrelu" hrskavicu.

    Jagodice, Justme vi sad prolazite treci mjesec, krece blazeno razdoblje bez grcica, a jos nema zubica

    Ohrabrena pedijatricom, primaljom i vama micem alarme. Mozda pustim jedan na 4 sata ako bas zakrmi. Makar kaze pedijatrica da je pustim i cijelu noc i budem sretna ako tako prespava. Mene cice bole na tri sata

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •