Stranica 170 od 279 PrviPrvi ... 70120160168169170171172180220270 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,451 do 8,500 od 13906

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #8451
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Koji dvojezični bi on onda u XVIII?

  2. #8452

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Imam sina osmaša. Počeli smo razmišljati o srednjoj školi, a ja sam se odmah bacila na istraživanje. On razmišlja o Ruđeru, jer mu je želja biti jednog dana informatičar. Ja razmišljam o pm gimnazijama, ali s obzirom na broj bodova koji je potreban, ne znam hoće li imati šanse, sve ovisi i o uspjehu u 8. razredu. Za početak me zanima ima li netko s iskustvom iz prve ruke iz Ruđera. Vidim da se i tamo upisuju isključivo odlikaši. Dobije li se dovoljno znanja za uspješno položiti državnu maturu i upisati fakultet?

  3. #8453
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Peterlin je dosta pisala o Rudjeru. i to bas iskustva njenog sina koji ce upravo krenuti na faks.

    sto se pm gimnazija tice, zbilja se trazi visok broj bodova, ali se nadju i one u kojima se moze upisati i s ponekom 4.
    svake godine prag je sve visi i visi.
    Tako da sretno. cijela godina je pred vama.

  4. #8454
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ruđer je odlična škola, i tako i kotira među upućenima. Moj nećak isto ide, sad u 4. razred, jako puno uči i suvereno nastupa po državnim natjecanjima uz bok pm gimnazijalcima....

  5. #8455
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    i u Ruđeru su klinci s puno bodova,baš me to zaprepastili kad se moj upisivao
    Svi koje znam da su ovu godinu bili maturanti iz te škole ,jako dobro su prošli maturu i upisali svakakve fakseve ovisno o afinitetu.i prošlogodišnji maturanti su super prošli. Ali to opet sve ovisi o radu i bolji pojedinaca.

    ove godine je bilo jako puno njih d puuuno bodova i u konkurenciji za farm.tehničar

  6. #8456
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ljic1 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam sina osmaša. Počeli smo razmišljati o srednjoj školi, a ja sam se odmah bacila na istraživanje. On razmišlja o Ruđeru, jer mu je želja biti jednog dana informatičar. Ja razmišljam o pm gimnazijama, ali s obzirom na broj bodova koji je potreban, ne znam hoće li imati šanse, sve ovisi i o uspjehu u 8. razredu. Za početak me zanima ima li netko s iskustvom iz prve ruke iz Ruđera. Vidim da se i tamo upisuju isključivo odlikaši. Dobije li se dovoljno znanja za uspješno položiti državnu maturu i upisati fakultet?
    Evo iz prve ruke - moj mlađi sin je završio Ruđer, smjer računalni tehničar, to se zvalo novi strukovni kurikulum, ali mislim da su sad stari kurikulum ukinuli i svi novoupisani završavaju po tom "novom" programu.

    Državnu maturu napisao je bolje nego stariji brat (mioc, kasnije FER), ali obojica su išli na instrukcije iz hrvatskog jezika (mlađi je morao zbog toga što program jezika u tehničkoj školi nije predviđen za A razinu državne mature, a stariji je htio jer je procijenio da mu to treba). Na maturi matematika, fizika i informatika nisu bili problem. Upisao je TVZ, iako je prošao i na FER-u, ali nije htio to upisati. On ima teškoće čitanja i zaključio je da mu bolje odgovara nastava s više prakse i manje teorije. To je njegov izbor. Prošao je prag i bio visoko pozicioniran i na drugim fakultetima (geodezija, strojarstvo, promet...).

    Inače, nije lako upasti u taj smjer u Ruđeru. U njega su se zbog bodovnog praga upisivali samo odlikaši. Smatrali su ga elitnim, ali teško mi je reći je li stvarno elitni ili to svaki učenik misli za svoj smjer Imam mlade kolege na poslu, koji su završili druge smjerove u toj školi - elektroniku i mehatroniku, vidim da im je znanje solidno. Razredni kolege mog sina (društvo iz osnovne škole) isto su dobro prošli u Ruđeru na raznim smjerovima i upisali pretežno tehničke fakultete: FER, TVZ razne smjerove, strojarstvo, građevinu, promet, geodeziju... Nisam čula da je netko pao na državnoj maturi.

    Što se škole tiče - tja, ima ona prednosti i nedostataka, ali to vrijedi za doslovce svaku obrazovnu ustanovu. Osim toga, zna biti velikih razlika u smjerovima/generacijama/razredima čak i u istoj školi. Moj stariji je završio mioc, pa imam neku sliku o tome kako izgleda nastava u gimnaziji, a kako u tehničkoj školi. Za učenike koji imaju više smisla za praksu, tehnička škola je bolji izbor, jer se učenici ne iscrpljuju gomilom općih predmeta. Osim toga, imaju velik udio laboratorijskih vježbi i praktičnog rada. To je dobro za one koji su sigurni da se neće kasnije upisivati na štajaznam biologiju ili neki društveni studij. Takav je ne samo Ruđer, nego i druge slične škole, kao Tesla i Tehnička škola Zagreb (Palmotićeva), da ne nabrajam. Ima ih još.

    Čula sam od drugih da je kvaliteta nastave fizike u Ruđeru općenito lošija od kvalitete nastave matematike, ali iskustvo mog sina nije bilo takvo. Imao je dobre profesore iz fizike, a nije se mogao požaliti ni na matematiku. Dakle, kvaliteta nastave ovisi prvenstveno o nastavniku, a i o tome kako razredu padne grah. Fluktuacija nastavnika matematike i fizike je opća pojava i u osnovnim školama, pa je teško utjecati na to samim odabirom škole.

    Za one koji imaju dvojbi oko mature uvijek postoje dodatne pripreme - često u školama, a i plaćene. Moj mlađi sin nije planirao ići na plaćene pripreme za maturu, ali kad je odlična profesorica matematike otišla na višemjesečno bolovanje početkom četvrtog razreda, predomislio se i ipak smo ga upisali u Algebru, za svaki slučaj. Nije mu loše došlo, ali je govorio da nije tamo nešto novo naučio i da je mogao i bez toga. Oni su u školi imali puno sati matematike tjedno (ne manje od četiri, ovisno o godini i izbornim predmetima) a toliko je imao i moj stariji u A smjeru matematičke gimnazije.

    Nedostatak tehničke škole bio je zaguljeni raspored s dosta rupa, ali to je općenito teško rješivo u školama koje su ograničene kapacitetom laboratorija. Nije lako složiti raspored u takvim uvjetima. Pojma nemam kako im je sad u eri korone... Moj sin je zadnje polugodište uglavnom proveo doma, kao i svi ostali, ali na maturi je dobro prošao unatoč otežanim uvjetima školovanja.

  7. #8457
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Znam jednog koji je upisao ekonomiju,ali na svemu je prošao jako dobro
    Što je čudilo kod Ruđera taj jedan naš je bio njemac ,mogo je birati i engleski ali takva je bila odluka,imao je profu iz njemačkog samo za sebe. Taj isti je išao na njemački i engleski,hrv ,matka sve A, fizika

  8. #8458

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ajme, ubacim se na Rodu nakon x mjeseci i prvo iskoči ova tema. i odmah nervoza.
    pa, s obzirom da vidim, ovdje, cure sa, davnih, ljetnih beba, krećem i ja s upitima
    Prelog - gimnazija - vidim da u trećem i četvrtom razredu broj sati matematike pada na 3.
    Koliko to utječe na maturu iz matematike (a razina)? Moji su, kažu, matematički nadareni, ali džabe i to ako nema vježbe (a i interes je naglo pao).
    a to je jedina škola koju želeeeee

  9. #8459
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, ubacim se na Rodu nakon x mjeseci i prvo iskoči ova tema. i odmah nervoza.
    pa, s obzirom da vidim, ovdje, cure sa, davnih, ljetnih beba, krećem i ja s upitima
    Prelog - gimnazija - vidim da u trećem i četvrtom razredu broj sati matematike pada na 3.
    Koliko to utječe na maturu iz matematike (a razina)? Moji su, kažu, matematički nadareni, ali džabe i to ako nema vježbe (a i interes je naglo pao).
    a to je jedina škola koju želeeeee
    Moja djeca se ne žale. Starije je išlo na plaćene pripreme, iako su bile i pripreme u školi. Maturu položilo super, upisalo željeni faks.
    Mlađe dijete odbilo plaćene pripreme, sada imaju u školi besplatne. Rezultat na ljeto.
    Opširnije može pp.

  10. #8460
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, ubacim se na Rodu nakon x mjeseci i prvo iskoči ova tema. i odmah nervoza.
    pa, s obzirom da vidim, ovdje, cure sa, davnih, ljetnih beba, krećem i ja s upitima
    Prelog - gimnazija - vidim da u trećem i četvrtom razredu broj sati matematike pada na 3.
    Koliko to utječe na maturu iz matematike (a razina)? Moji su, kažu, matematički nadareni, ali džabe i to ako nema vježbe (a i interes je naglo pao).
    a to je jedina škola koju želeeeee
    Ne brini, u većini škola (i gimnazija i strukovnih) postoji i izborna matematika u trećem i četvrtom razredu, tako da oni kojima to treba mogu nastaviti s većim brojem sati. Evo, stavljam link na program iz TŠRB koji je moj mlađi nedavno završio - gledaj dolje pod d) fakultativni program matematike u trećem razredu 1 sat tjedno, u četvrtom 2 sata tjedno: https://drive.google.com/file/d/1nsk...Qg0QxQBF_/view
    Uvijek je bar nešto od toga priprema za maturu. Moj E. je to imao u četvrtoj godini. Imam negdje pripremni materijal koji su dobili, mogu potražiti ako te zanima.

    Na isti način možeš u Prelogu provjeriti za program koji vas zanima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.09.2020. at 09:06

  11. #8461

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, ubacim se na Rodu nakon x mjeseci i prvo iskoči ova tema. i odmah nervoza.
    pa, s obzirom da vidim, ovdje, cure sa, davnih, ljetnih beba, krećem i ja s upitima
    Prelog - gimnazija - vidim da u trećem i četvrtom razredu broj sati matematike pada na 3.
    Koliko to utječe na maturu iz matematike (a razina)? Moji su, kažu, matematički nadareni, ali džabe i to ako nema vježbe (a i interes je naglo pao).
    a to je jedina škola koju želeeeee
    Prelog je prirodoslovna, a ne prirodoslovno-matematička gimnazija, dakle naglasak na bio,fiz,kem.
    Čak u 4. imaju geologiju. Hoću reći, dosta je programski usmjerena škola, iako gimnazija.
    kod svoje djece i okolo sam vidjela primjere djece koja se odlučuju za nju jer su čuli da je dobra i trenutno je (s razlogom) popularna,
    a ne toliko iz razloga što su sigurni da se žele baviti prirodoslovljem.
    Onda tu bude iznenađenja kad recimo shvate da baš i nisu toliko ludi za kemijom, a u školi je naglasak na njoj.
    U Prelogu je matematika na razini dobre opće gimnazije, dakle A razina mature, kao niti iz drugih jačih općih ne bi trebala biti problem, ako se redovito radi.
    Isto važi za ostale predmete na maturi.

  12. #8462

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne brini, u većini škola (i gimnazija i strukovnih) postoji i izborna matematika u trećem i četvrtom razredu, tako da oni kojima to treba mogu nastaviti s većim brojem sati. Evo, stavljam link na program iz TŠRB koji je moj mlađi nedavno završio - gledaj dolje pod d) fakultativni program matematike u trećem razredu 1 sat tjedno, u četvrtom 2 sata tjedno: https://drive.google.com/file/d/1nsk...Qg0QxQBF_/view
    Uvijek je bar nešto od toga priprema za maturu. Moj E. je to imao u četvrtoj godini. Imam negdje pripremni materijal koji su dobili, mogu potražiti ako te zanima.

    Na isti način možeš u Prelogu provjeriti za program koji vas zanima.
    Peterlin, bacila sam oko na tvoj link za program za računalnog tehničara u TŠRB i čini mi se super.
    Kako je sin zadovoljan sa stečenim znanjem, odnosno kakav je vaš dojam i da li je upisivao šta dalje i je li bilo teško upasti.

  13. #8463

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    kod svoje djece i okolo sam vidjela primjere djece koja se odlučuju za nju jer su čuli da je dobra i trenutno je (s razlogom) popularna,
    a ne toliko iz razloga što su sigurni da se žele baviti prirodoslovljem.
    Ovo je i moj dojam.
    Treba još uzeti u obzir da je u Prelogu naglasak na vježbe iz prirodoslovnih predmeta - u satnici je dosta vježbi i iz kemije i iz biologije (plus vježbe iz fizike). To je odlično za djecu koja vole eksperimentalni pristup, ali može biti frustrirajuće za one koji nisu tome skloni.
    Moj je upravo zbog toga otpisao Prelog kao potencijalnu školu (iako ju je prijavio fore radi), jer mrzi praktični rad. Na njegovu žalost, to ga nije mimoišlo ni u sadašnjoj školi gdje ima vježbe iz svih tih predmeta, samo u manjoj satnici u usporedbi s Prelogom. I neka ih ima, ne može cijelo vrijeme samo teoretizirati s olovkom, papirom i kompjutorom

  14. #8464

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, bacila sam oko na tvoj link za program za računalnog tehničara u TŠRB i čini mi se super.
    Kako je sin zadovoljan sa stečenim znanjem, odnosno kakav je vaš dojam i da li je upisivao šta dalje i je li bilo teško upasti.
    joj oprosti, sad vidim da si gore pisala

  15. #8465
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    joj oprosti, sad vidim da si gore pisala
    Evo malog dodatka - mom sinu je u Ruđeru najteža bila nastava informatike i programiranje, jer je iz osnovne škole došao s izrazito lošim temeljima. Išao je on na informatiku izborno u osnovnoj školi, ali tamo su uglavnom tukli igrice i zezali se. Nisu naučili ama baš ništa korisno.

    Eh, sad... u srednjoj školi nema popuštanja. Profesor je odmah tražio višu razinu znanja i moj E. je pokupio par jedinica, dok nije napokon uspio savladati zaostatke i popuniti rupe (nije išao na instrukcije, uspio je to pokrpati uz brata i dodatnu literaturu, ali falilo mu je...) Profesor informatike nije bio loš, ali nije baš imao živaca za nedoučene osnovnoškolce. Sjećam se da me na jednim informacijama pitao zbog čega je moj sin upisao računalni smjer ako ne zna programirati, ali ja sam lajava baba pa sam mu u odgovarajuću rupu ugurala komentar: "Niste pomislili da bi on možda želio to naučiti i da je zato ovdje?" Kako god bilo - u svakoj školi ima takvih situacija. Mom sinu se ogadilo programiranje u prvom razredu. Zbog toga kasnije nije htio odabrati programersko usmjerenje, nego sistemaško (održavanje računala). To mu i inače bolje odgovara. On se lijepo služi rukama, neki dan si je sam sastavio računalo od nule, kupio je komponente i udri, ali eto - to mu je struka i očito je to savladao. Kako će biti sad na TVZ-u, vidjet ćemo.

  16. #8466
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Vjerujem da računalni upisuju i klinci koji nisu ni vidjeli informatiku u osnovnoj
    Mada i oni koji su vidjeli slažu se da je to puno manje od programiranja
    A treba samo pokazati sistem kako se radi i onda izvrtiti par primjera ,ali ni to ne dive u većini tih izbornih, nažalost
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.09.2020. at 12:53

  17. #8467

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja djeca se ne žale. Starije je išlo na plaćene pripreme, iako su bile i pripreme u školi. Maturu položilo super, upisalo željeni faks.
    Mlađe dijete odbilo plaćene pripreme, sada imaju u školi besplatne. Rezultat na ljeto.
    Opširnije može pp.
    Može na pp sve što mi tako želiš reći. hvala

    I hvala ostalima, Peterlin pogledat ću link. nisam znala za izbornu matematiku.

    Dakle, moji ganjaju, oboje, sportski razred u Prelogu. program je isti kao i za ostatak "gimnazije"
    Što se tiče praktičnog djela-daaaa, oboje su ti tipovi, i puka teorija im je napor.
    I ne znam jesu li baš prirodoslovni tipovi, ali znam da matematiku više ne vole (nažalost, nepoticajna profesorica)

  18. #8468

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala Peterlin na izdašnom odgovoru!! I ostalim curama....
    Prema programu mi se učinilo da imaju premalo sati matematike u 3. i 4. razredu, ali ako je mogu pojačati kroz izborne....super!

  19. #8469
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Imate kakav link koliko je bili potrebno bodova za srednje škole?
    Tj. koliko ie zadnji upisani imao bodova..

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  20. #8470
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Imam ti ja na mobu...ali ne mogu ovdje staviti..daj na pp posalji mail...ili upisi u google upisi hr...i sa strane desno dolje na stranici pise tablica bodova...tu kliknes i onda ti se otvori

  21. #8471
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Imate kakav link koliko je bili potrebno bodova za srednje škole?
    Tj. koliko ie zadnji upisani imao bodova..

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Mislim da još nema za ovu škg, ali evo tablice od prošle:
    https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodov...h_za_upis_.pdf

    Sve ostale informacije isto možeš naći na tom portalu preko kojeg se i upisuju: https://www.upisi.hr/upisi/

  22. #8472
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ok.
    Proslijedim frendici

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  23. #8473

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Zna li netko nešto o Tehničkoj gimnaziji? Otišla sam na njihovu stranicu i piše da je program Tehničke gimnazije ukinut. Šteta! Program im je super!

  24. #8474
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ljic1 prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko nešto o Tehničkoj gimnaziji? Otišla sam na njihovu stranicu i piše da je program Tehničke gimnazije ukinut. Šteta! Program im je super!
    Da, ukinuti su svi kombinirani programi - turistička gimnazija, tehnička gimnazija i slično, uz obrazloženje da su stručni smjerovi primjereniji (lakše se zaposliti nakon završetka stručnog smjera, a nakon gimnazije moraš nastaviti školovanje).

    Dok je smjer još postojao, moj stariji sin je prije cca 5 godina imao preporuku HZZ-a za upis u taj smjer. Uputila nas je psihologinja u Tehničku školu Zagreb (Palmotićeva). Evo imaš ovdje što se sada tamo nudi: http://ss-tehnicka-zg.skole.hr/nastava/smjerovi. Offt. on je na kraju završio Mioc, a mlađi sin je završio Ruđer.

    Budući da nema više smjera tehnička gimnazija, pogledaj što se nudi u ovim školama: TŠRB (Ruđer), Tesla u Klaićevoj, Elektrotehnička škola Zagreb (stara Končareva škola), Faust Vrančić (stara Prvomajska). Imaš i dobru srednju strukovnu školu u V.Gorici. Sretno!

  25. #8475

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Prvo pozdrav svima, ovo mi je prvi post.

    Za sve nas koje pratimo upise izašla je nova tablica bodova.
    https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodov...ih_za_upis.pdf

  26. #8476
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Taman sam došla link staviti.

    U dvije francuske gimnazije koje pratim osjetan pad bodova, ne kužim kak. Ali to i dalje ništa ne govori kakva će biti iduća godina.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  27. #8477
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Očito neki drugi profil klinaca odluči upisati te škole
    Savjet nek se primi knjige da čim više bodova skupi u osmom

  28. #8478
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Taman sam došla link staviti.

    U dvije francuske gimnazije koje pratim osjetan pad bodova, ne kužim kak. Ali to i dalje ništa ne govori kakva će biti iduća godina.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Ja bih rekla da to vrijedi za sve srednje škole, ne nužno samo za francuske gimnazije. Prošlogodišnji rezultati samo su smjernica, a ne i apsolutna vrijednost. Nema garancija...

  29. #8479
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Peterlin, to moje se i jest odnosilo na sve škole u RH, ja nadodala da se radi o francuskim onako usput.

    Jele, ima ona cilj, vjerujem da će sve biti super, za sad je dosta dobro. Za dalju sigurno ima bodove, za bližu ima na knap, ali zna gdje mora zapeti.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  30. #8480
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Proučite na vrijeme kaj ide u prijemni

  31. #8481
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Proučite na vrijeme kaj ide u prijemni
    Znamo točno kaj ide
    Odnosno ako misliš koji se predmeti boduju za upis?
    Prijemni imaju nešto kao razgovor, tako sam i ja imala, jer se radi o dvojezičnom programu

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  32. #8482
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Pismeni nemaju?

  33. #8483

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    prvo je pismeni, barem u 4.

    oni koji nisu imali u OŠ francuski
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 12.10.2020. at 16:07

  34. #8484
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Znam da je frend od velikog upisivao XVIII njemački imao je prijemni,učio ga je u školi od prvog razreda
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.10.2020. at 16:17

  35. #8485
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    I Jana uči od 1.r., plus što im je sad maîtresse rekla da će se pripremati za državno, i da im ta kvalifikacija donosi direktan upis. Ako sam dobro shvatila.
    DELF odgođen do daljnjeg mislim, to bi isto značilo bez usmenog na prijemnom

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  36. #8486
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Sretno velikoj!

  37. #8487

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Direktan upis ako osvoje jedno od prva tri mjesta.
    DELF je otkazan, ali što će do srpnja sljedeće godine biti, tko to zna...
    Uglavnom, nije bilo teško na prijemnom jer on nije do sada donosio dodatne bodove kao prijemni u miocu,prelogu,ili pak za engleski dvojezični u 16.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 12.10.2020. at 16:37

  38. #8488
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja isto počinjem pratiti, moja je ove godine šesti... čini mi se da je njemački dvojezični prilično bodova? U IV?
    A I. - recite mi pls da ima neki prijemni, odakle inače da svi imaju 80+ bodova

    (ja inače gledam primarno da je bliža škola, stvarno mi se neda voziti je svaki dan u školu niti da gubi 2h+ dnevno u prometu, plus u NZ je jedan od bazena gdje trenira... Jer ako bude 6h u školi + 2h u prometu + 3h trening - što ostane od dana???)

  39. #8489
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Za matematičku u prvoj ima prijemni.

  40. #8490

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Taman sam došla link staviti.

    U dvije francuske gimnazije koje pratim osjetan pad bodova, ne kužim kak. Ali to i dalje ništa ne govori kakva će biti iduća godina.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Da. Od kad pratim to sve skupa, zadnjih 3-4 godine, ovo je prva godina da se bodovi nisu popeli nego stagniraju ili su čak za koju decimalu pali. Vrijedi za gotovo sve gimnazije. Kakav je trend bio do sada, mislila sam da ce u skoroj budućnosti bas za svaku trebati 80 i 80+.
    Razloge mozemo nagađati.

  41. #8491

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Ima ona još 3 godine... svašta se može promijeniti do tada
    U 1.je prijemni za prirodoslovno-matematički smjer zato imaju toliko bodova.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 12.10.2020. at 23:42

  42. #8492
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ona još 3 godine... svašta se može promijeniti do tada
    U 1.je prijemni za prirodoslovno-matematički smjer zato imaju toliko bodova.
    Hvala! Ma za sad joj ide sve u školi, tako da teoretski može birati gdje hoće, samo eto neke naše preferencije su ta IV zbog blizine i dvojezičnog programa, a meni kao alternativa i I. zbog blizine (meni je usput na posao) ako bi baš zapela za PM smjer (iako mi se čini da ne naginje u tom smjeru)

    Naravno, kakve sam sreće puknut će je neka luda ideja tip IBU u MIOC što je na drugom kraju grada ili sportski razred u prelogu

  43. #8493
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    silly moj je upisao ove godine srednju.
    bodovi: ove godine su prijemni imale I, XV i Prelog od PM, za opce i klasnicne ne znam. Ali 80+ bodove skupe klinci jer mogu imati dodatne bodove.
    Bodovi se mogu skupiti tako da:
    1. izravan upis u bilo koju srednju skolu imaju djeca koja su osvojila 1.,2. ili 3. mjesto na drzavnom natjecanju iz znanja koja se provode u organizaciji AOO.
    2. 4. boda za osvojeno 1. mjesto kao član skupine gore navedenih natjecanja
    3. 3 boda za osvojeno 2. mjesto kao član skupine gore navedenih natjecanja
    4. 2 boda za osvojeno 3. mjesto kao član skupine gore navedenih natjecanja
    5. 1 bod za sudjelovanje kao pojedniac ili član skupine gore navedenih natjecanja
    6. 3 boda kao učenici koji su osvojili kao članovi ekipe 1. mjesto na natjecanju školskih sportskih društava koja je pod Hr školskim sportskim savezom
    7. 2 boda kao učenici koji su osvojili kao članovi ekipe 2. mjesto na natjecanju školskih sportskih društava koja je pod Hr školskim sportskim savezom
    8. 1 boda kao učenici koji su osvojili kao članovi ekipe 3. mjesto na natjecanju školskih sportskih društava koja je pod Hr školskim sportskim savezom
    9. 1 bod na zdravstvene teškoće
    10. 1 bod na ekonomske i socijalne te odgojne čimbenike
    11. 1 bod za romsku nacionalnu manjinu (mislim da je 1 bod, a mozda su i 2, ne sjecam se sad tocno)
    12. 1 bod ukoliko je roditelj u inozemstvu po sluzbenoj duznosti za RH

    tako da skupljaju djeca te bodove revno, narocito ovi na natjecanjima. bodovi pod tockama 9-12 mogu dobiti bod samo po jednom kriteriju.

    moj nikad nije zelio ni otici na natjecanje, mi ga nisamo tjerali, ali uspio je upisati zeljenu skolu, koja je ispunjavala pak moju zelju s obzirom na radius udaljenosti od kuce.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 14.10.2020. at 08:49

  44. #8494
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Hvala... moja isto nije baš za natjecanja, a ovo zadnje isto srećom nije faktor, tako da joj ostaju ocjene u školi + prijemni. Po meni valjda će to biti dovoljno za bilo koji izbor ako će joj ocjene ostati ovakve.

  45. #8495
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moja je išla na natjecanja samo ako su uz njih išli i bazen i klopa
    Ok i jedno državno ,na kojem se ko ekipa nisu baš previše proslavili

  46. #8496

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    tako da skupljaju djeca te bodove revno, narocito ovi na natjecanjima. bodovi pod tockama 9-12 mogu dobiti bod samo po jednom kriteriju.
    I bodove za natjecanja se dobiva samo po jednom kriteriju. Može dijete sudjelovati i na pet državnih natjecanja, ako nije u prva tri mjesta, za sva ta natjecanja dobije samo jedan bod.
    Ne znam doduše pribrajaju li se bodovi za sport, to nisam proučavala.

  47. #8497
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kombinacija sporta i jednog od kriterija koje sam napisala od 9-12. ide.

  48. #8498

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Moj sin je osmaš i nema još nikakvu sliku šta bi dalje. Traži od mene savjet, a ni ja nisam više pametna pa evo mame koje imaju iskustva iz prijašnjih godina možda mogu nešto savjetovat.
    On je odlikaš, nije 5.0. Lani je imao sve 5 osim hrv 4, tzk 3. Međutim, nije odlikaš uz malo rada. Čitala sam ranije postove od mislim čokolade i sličan problem nam djeca imaju. Njemu je kratkotrajno pamćenje loše. Kad jednom nauči, onda zna. Međutim naučit neku podjelu koja njemu nema smisla, to iziskuje 100 ponavljanja.

    U kemiji i engleskom je najbolji u razredu. Informatika isto tako, uči i van škole programiranje. Povijest sad u osmom oduševljenje jer je 20. st, o tome nema šta ne zna, ali u petom je skoro plakao nad knjigom. Biologija isto tako, ako je čovjek to nauči u sekundi, botanika ubi bože. Matematika, fizika, ima 5 bez problema, da će nešto posebno van gradiva proučavat, neće. Najmanje od svega voli geo i književnost. Ove godine ide na natjecanja iz kem, pov, eng. Dosad nije želio na natjecanja.

    Iz svih tih razloga po meni gimnazija nije za njega. Ja sam završila prilično zahtjevnu gimnaziju i mislim da bi njega gimnazija pojela. Između ostalog teško prihvaća neuspjeh.

    E sad, obzirom na njegove afinitete, imate vi neki prijedlog?

    Nismo u Zg, u St smo i kako sad stvari stoje jedina škole za koje ne bi imao bodova su 1. 3. 5. gimnazija koje ga ionako ne zanimaju i farmaceutski smjer u Medicinskoj. Ima naravno još šanse da pokvari ocjene, ali mislim da neće, pošto mu je prilično stalo do ocjena i redovno uči. Njemu je ustvari bilo najteže dok nije osvijestio da ne može biti kampanjac. On mora raditi redovno, sistematizirano, pohranjivati podatke na vrijeme u dugotrajnu memoriju da ih može izvući kad treba. Učenje od danas do sutra kod njega nula bodova.

  49. #8499
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Sport dobi se bod ili koliko treba sam ako je školski sport osim ako se ne planira sportski razred ali onda se drugačije obračunavaju

  50. #8500
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin je osmaš i nema još nikakvu sliku šta bi dalje. Traži od mene savjet, a ni ja nisam više pametna pa evo mame koje imaju iskustva iz prijašnjih godina možda mogu nešto savjetovat.
    On je odlikaš, nije 5.0. Lani je imao sve 5 osim hrv 4, tzk 3. Međutim, nije odlikaš uz malo rada. Čitala sam ranije postove od mislim čokolade i sličan problem nam djeca imaju. Njemu je kratkotrajno pamćenje loše. Kad jednom nauči, onda zna. Međutim naučit neku podjelu koja njemu nema smisla, to iziskuje 100 ponavljanja.

    U kemiji i engleskom je najbolji u razredu. Informatika isto tako, uči i van škole programiranje. Povijest sad u osmom oduševljenje jer je 20. st, o tome nema šta ne zna, ali u petom je skoro plakao nad knjigom. Biologija isto tako, ako je čovjek to nauči u sekundi, botanika ubi bože. Matematika, fizika, ima 5 bez problema, da će nešto posebno van gradiva proučavat, neće. Najmanje od svega voli geo i književnost. Ove godine ide na natjecanja iz kem, pov, eng. Dosad nije želio na natjecanja.

    Iz svih tih razloga po meni gimnazija nije za njega. Ja sam završila prilično zahtjevnu gimnaziju i mislim da bi njega gimnazija pojela. Između ostalog teško prihvaća neuspjeh.

    E sad, obzirom na njegove afinitete, imate vi neki prijedlog?

    Nismo u Zg, u St smo i kako sad stvari stoje jedina škole za koje ne bi imao bodova su 1. 3. 5. gimnazija koje ga ionako ne zanimaju i farmaceutski smjer u Medicinskoj. Ima naravno još šanse da pokvari ocjene, ali mislim da neće, pošto mu je prilično stalo do ocjena i redovno uči. Njemu je ustvari bilo najteže dok nije osvijestio da ne može biti kampanjac. On mora raditi redovno, sistematizirano, pohranjivati podatke na vrijeme u dugotrajnu memoriju da ih može izvući kad treba. Učenje od danas do sutra kod njega nula bodova.
    S lakoćom mu idu informatika, matematika, fizika, kemija i engleski? Natjecanje iz povijesti?
    Misliš da nije za matem. gimnaziju ili da neće imati bodove za nju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •