Stranica 44 od 122 PrviPrvi ... 3442434445465494 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2151

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Pozz cure,duze vremena vas pratim,al se nisam mogla ulogirati..nova sam ovdje pa me zanima svasta nesto,pa ako bi netko imao vremena da mi objasni..pocetkom 9mj smo bili prvi put u Makedoniji na konzultaciji i sve proslo ok,mm ima jedan kromosom viska,pa do prirodne trudnoce nije moglo doci,nakon 14g braka smo se odlucili za Makedoniju i za donore ..kad smo bili dole platili smo,jer nisam znala da imamo ista pravo preko hzzo-a ,mene zanima dali je sada kasno im se obratiti posto smo vec dio platili?ispricavam se za dugi post i hvala vam unaprijed

  2. #2152

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vedre Drugi put ću biti pametnija

    Kakav drugi put! Ovaj put je uspješan!
    Zašto je meni ostalo u sjećanju kao da je Leptirica dobila Prolutex i da nije morala plaćati.... Mozda sam krivo shvatila.... Leptirice javi se...

  3. #2153
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    @LaraLana imaš PP, pa se javi. HVALA PUNO!

  4. #2154

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    domaćica,
    ja sam kupovala kod njih. Nisam dobila Clexane, on se dobije ako imaš nešto vezano za trombofiliju, čini mi se. Iako je možda postao dio terapije. Ja sam dobila 14 amula Prolutexa, taman do bete. Ostalo sam planirala kupiti, da je beta bila dobra. Ali kod njih su jeftinije pa ako si u mogućnosti, uzmi si tamo za prvu ruku barem.

    Ništa od mog FET-a, moj folikul se pretvorio u cistu. Dobila Duphaston za piti 10 dana i nadamo se da će otići sa sljedećom mengom.

    Pitanjce za Rikku i ostale ako znaju...
    kada opet idemo na novi zahtjev prema HZZO-u, treba li se opet prolaziti psiholog... ili samo popuniti zahtjev i s nalazima poslati HZZO-u i predračunom naravno? S obzirom da je materijal tamo i ne treba ga se čekati.
    Mi smo sada u dilemi, ići opet na stimulaciju ili ne, tj. čuvati ovog našeg smrzlića.

    Kolegica bila kod dr. Šimunića, spomenula Makedoniju na što je ovaj to popljuvao i rekao da će se možda ukidati plaćanje svih troškova. Sad si mislimo, da možda odemo ipak na stimulaciju, a ovog čuvati kad ga već plaćamo sami svakako. Moramo se malo posložiti u glavi.
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 12.10.2020. at 16:21

  5. #2155

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Vidim da se kod nas moze dobiti clexane,pise na stranici.Tako cure mozete tu traziti kod nas.A Prolutex ima za kupiti u mk i srbiji cijena je za 5 bocica 65 kn tako procitala na stranici.A sad dali je ta cijena jos ili nije neznam.Cura neka na forumu napisala da kostaju 560 denara...ovo sve ostalo se moze dobit kod nas.

  6. #2156

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    [QUOTE=leptirica82;3180169]domaćica,
    ja sam kupovala kod njih. Nisam dobila Clexane, on se dobije ako imaš nešto vezano za trombofiliju, čini mi se. Iako je možda postao dio terapije. Ja sam dobila 14 amula Prolutexa, taman do bete. Ostalo sam planirala kupiti, da je beta bila dobra. Ali kod njih su jeftinije pa ako si u mogućnosti, uzmi si tamo za prvu ruku barem.

    Ništa od mog FET-a, moj folikul se pretvorio u cistu. Dobila Duphaston za piti 10 dana i nadamo se da će otići sa sljedećom mengom.

    Pitanjce za Rikku i ostale ako znaju...
    kada opet idemo na novi zahtjev prema HZZO-u, treba li se opet prolaziti psiholog... ili samo popuniti zahtjev i s nalazima poslati HZZO-u i predračunom naravno? S obzirom da je materijal tamo i ne treba ga se čekati.
    Mi smo sada u dilemi, ići opet na stimulaciju ili ne, tj. čuvati ovog našeg smrzlića.

    Kolegica bila kod dr. Šimunića, spomenula Makedoniju na što je ovaj to popljuvao i rekao da će se možda ukidati plaćanje svih troškova. Sad si mislimo, da možda odemo ipak na stimulaciju, a ovog čuvati kad ga već plaćamo sami svakako. Moramo se malo posložiti
    Bas mi zao,nadam se da ces rijesiti cistu.I krenuti u drugi postupak.Ja mislim da samo trebas nove papire i zahtijev i racun na sta idete.
    Jel sve vi bojite psihologa haha

  7. #2157

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    Moze, super javi kad si tu. Ja sam u centru u apartmanu

  8. #2158

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Kakav drugi put! Ovaj put je uspješan!
    Zašto je meni ostalo u sjećanju kao da je Leptirica dobila Prolutex i da nije morala plaćati.... Mozda sam krivo shvatila.... Leptirice javi se...
    Branca ma naravno da je prvi dobitni +, a što se lijekova tiče vidjet ćemo....
    Ako treba kupiti, kupit ću...
    >Mišljenja sam da bi oni iz Mk trebali unaprijed reći što nam treba da se možemo pripremiti, ovako da nisam pitala ne bih ni znala... dok ne bi došla dolje. Sad više nemam vremena niti ići u bolnicu (s obzirom da me telefonski sestra otpilila uz odg kako oni nakon transfera ne daju više ništa)…
    Ali što je , tu je...

  9. #2159

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    [QUOTE=leptirica82;3180169]domaćica,
    ja sam kupovala kod njih. Nisam dobila Clexane, on se dobije ako imaš nešto vezano za trombofiliju, čini mi se. Iako je možda postao dio terapije. Ja sam dobila 14 amula Prolutexa, taman do bete. Ostalo sam planirala kupiti, da je beta bila dobra. Ali kod njih su jeftinije pa ako si u mogućnosti, uzmi si tamo za prvu ruku barem.


    Ja nemam trombofiliju, barem ne znam tako da bih rekla da je to dio terapije, možda samo za nas starije …
    A opet, to je samo napisao mailom, tko zna što ću stvarno dobiti kad dođem dolje...

  10. #2160

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ja sam Clexane dobila svaki postupak na odjelu humane do bete i to zato što imam indikacije.
    Kad sam ostala trudna ide preko trudnicke ambulante ali mi je povjerenstvo moralo odobriti na temelju svih mojih nalaza.
    Ovo za Šimunića neću ni komentirati jer mi automatski to nešto govori o njemu, općenito ne volim kad netko pljuje svoju struku/konkurenciju.
    Sretno cure

  11. #2161

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    evo, opet sam zvala bolnicu, sad se javila druga sestra... kaže :" kod nas Clexane žene same kupuju nakon transfera" … u svakom slučaju, kupit ću ga.
    Drage moje, to je to.
    Ja ujutro putujem. Sva sam ...ne znam, još nisam svjesna da je došao taj tren... Držite palčeve. Ljubim Vas!

  12. #2162

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Draga sretno u cetvrtak...

  13. #2163

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Domaćice sretnoooo!!! Nek sve prođe kako treba! Drzim fige na najjače.

  14. #2164

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Joj taj Šimunić, baš ni ja ga ne bi komentirala.... Dovoljno mi je što sam nedavno počitala o njemu i njegovim zalaganjina oko mpo-a.... Ufffff

  15. #2165

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Domaćice sretnoooo!!! Nek sve prođe kako treba! Drzim fige na najjače.
    Hvala puno!

  16. #2166

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    evo, opet sam zvala bolnicu, sad se javila druga sestra... kaže :" kod nas Clexane žene same kupuju nakon transfera" … u svakom slučaju, kupit ću ga.
    Drage moje, to je to.
    Ja ujutro putujem. Sva sam ...ne znam, još nisam svjesna da je došao taj tren... Držite palčeve. Ljubim Vas!
    Sretno i javi nam se svakako

  17. #2167

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    domaćica, vec su ti cure sve napisale. Prolutex i clexane ces sama trebati kupiti. Prokutex je gore u Mk nesto jeftiniji nego kod nas. To kupi kod njih.
    Vedre kako si?

  18. #2168

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Divne žene,
    pročitala sam cijelu temu i od pustih informacija mi se malo manta he he
    Glavno da ste me ohrabrile i velik ste poticaj za poduzimanje daljnjih mjera (da ih tako nazovem).
    Imam 36 godina i nemam partnera, a AMH mi je 6,8 pa nije baš da imam vremena čekati "princa na bijelome konju", a niti želim čekati ga.
    Tako da bi i ja put pod noge i u Makedoniju.
    Dok mi dr nije rekao "Nalaz nije dobar" uvijek sam računala hajde imam još do 40 (To sam si zamislila kao gornju granicu).
    E sada, unatoč isčitavanju svega ovoga još uvijek mi nije jasno (možda san malo glupasta trenutno ili samo prepuna informacija koje nisam prožvakala) što točno trebam da bi mi HZZO odobrio financiranje.
    Znam da mi ginekolog (iako ne znam može li bilo koji, npr ovaj moj "seoski") mora popunit taj zahtjev koji sam skinula sa stranica HZZO. Znam da ste rekle da šaljem i nalaze koje imam i predračun iz Makedonije. E sad, moj problem je što nisam shvatila jel dovoljno da me moj ginekolog vodi pod dijagnozom neplodnosti i to napiše u tom zahtjevu ili se taj status neplodnosti nekako treba dobiti od nekoga nekako (neko povjerenstvo šta li).

    Nekako me strah da mi HZZO neće dati potvrdan odgovor pošto nisam nikad ništa poduzimala u vezi trudnoće (osim uklonila polip na maternici), a sama da financiram...ako mogu izbjeći rado bih.

    Ispričavam se na podugoj poruci ali vas je najlakše pitati, vi sve znate

  19. #2169

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Cure ja sam u petak u Mk. U pon ujutro trebam biti kod njih. Napokon više.

  20. #2170

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Ne mogu sve pohvatat više...koliko ce nas cura sada biti gore

  21. #2171

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Sretno vedre,prvo ide domacica,onda branca,dalje neznam.Ali sigurno ide jos ko...ja startan sljedecim ciklusom...

  22. #2172

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu sve pohvatat više...koliko ce nas cura sada biti gore
    Ja sam tu od ponediljka i u petak mi je punkcija...
    Veceras stop inekcija pa sutra day off od svega.

  23. #2173

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Srecno svima i podrska od ❤❤❤

  24. #2174

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Divne žene pozdrav!
    Jučer sam pisala ovdje ali ne vidim da mi se odgovor poslao. Prvi put sam na ikakvom forumu i nemam pojma kako funkcionira, vidim li ja uopće svoje poruke prije nego pošaljem neki određeni broj. Tako ako se ponavljam oprostite.

    Pročitala sam sve što ste pisale i malo sam overload sa svime ha ha. Čestitam onima koji su uspjeli, sretno onima koji uskoro kreću u svoju borbu.
    Meni je nedavno dr rekao da mi nalaz AMH nije dobar, a pošto imam 36 godina i bez partnera sam i ja sam se odlučila za Makedoniju.
    Unatoč svemu što sam pročitala, ovaj dio sa HZZOom mi nije skroz jasan (možda sam malo glupasta, možda sam malo previše svega odjednom pročitala, ali nakon prvotnog šoka jedino što me uspjelo vratiti ponovo na kolosijek je ovaj forum i veliko vam hvala na tome).
    Dakle ja na HZZO šaljem taj zahtjev koji sam skinula s njihovih stranica skupa sa predračunom i nalazima. E sad... jel taj zahtjev može popuniti bilo koji ginekolog (ja živim u malom mjestu gdje gin.radi dva dana u tjednu i to svaki put dolazi drugi), ovaj iz doma zdravlja ili...??? Drugo, jel' dovoljno da me on vodi pod dijagnozom neplodnosti ili mi tu dijagnozu mora potvrditi neko povjerenstvo il netko, nešto???

    Malo me strah da mi HZZO neće dati odobrenje jer nisam do sada poduzimala ništa u vezi trudnoće, a da sama financiram bit će velik udar... tako da se nadam..

  25. #2175

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Mia38, Fanjitis, domacice....kako.sam skontala da smo sve gore ovaj vikend. Cure javite se da se vidimo.
    Mia38...i mi isto idemo avionom sad u petak. I vracamo se u slj petak. Gore sam 7 dana.Znaci letimo skupa. Javi se kako cu te pripoznati

  26. #2176

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    23

    Početno

    Ja cu bit sa zutim kuferom i Modrom maskom na zvizdice... a valjda cemo se uspit vidit i prije leta natrag.
    Petak mi je punkcija al ostatak tjedna cu bit slobodna za razne bezalkoholne napitke

  27. #2177

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, danas sam vadila estradiol - 758 pmol/L. Visok je, ali mengu još nisam dobila. Danas mi je 23. dan ciklusa i trebam dobiti 20.10. Iako sam mislila da će doći prije zbog kontracepcijskih tableta. Pila sam ih do subote. Znači danas 5-i dan da ih ne pijem. Triptofem moram nastaviti davati i ponoviti estradiol 2.dan cilkusa kad mi menga dođe. Baš sam sad zabrinuta.... Ne znam da li je ovakav estradiol ipak previsok....i da li ću uopće u postupak...

  28. #2178

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, danas sam vadila estradiol - 758 pmol/L. Visok je, ali mengu još nisam dobila. Danas mi je 23. dan ciklusa i trebam dobiti 20.10. Iako sam mislila da će doći prije zbog kontracepcijskih tableta. Pila sam ih do subote. Znači danas 5-i dan da ih ne pijem. Triptofem moram nastaviti davati i ponoviti estradiol 2.dan cilkusa kad mi menga dođe. Baš sam sad zabrinuta.... Ne znam da li je ovakav estradiol ipak previsok....i da li ću uopće u postupak...
    Ne kuzim se previse ali dosta visok ja mislim za 23 dan.Ali ja mislim kad dobis mengu da ce padati..jesi se cula sa dr.Sta on kaze na to?

  29. #2179

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    cure koje putujete sutra sretan put i sretno svima od ❤

  30. #2180

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo2711, dr. L. mi je samo napisao da je visok. Da nastavim uzimati Triptofemom. M da ću sigurno dobiti pa da ponovim estradiol na 2.dan ciklusa. Posli sam ga pitala da li je u redu što je toliko visok (jer da znam da na 2.dan ciklusa mora biti puno manji), ali mi nije ništa odgovorio. Ne mogu virovati da bi nakon toliko injekcija Triptofema mogla na kraju ne započeti uopće s Gonalima i obustaviti postupak.

  31. #2181

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ja sam u petak u Mk. U pon ujutro trebam biti kod njih. Napokon više.
    Konacno vise! Sretno

  32. #2182

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, danas sam vadila estradiol - 758 pmol/L. Visok je, ali mengu još nisam dobila. Danas mi je 23. dan ciklusa i trebam dobiti 20.10. Iako sam mislila da će doći prije zbog kontracepcijskih tableta. Pila sam ih do subote. Znači danas 5-i dan da ih ne pijem. Triptofem moram nastaviti davati i ponoviti estradiol 2.dan cilkusa kad mi menga dođe. Baš sam sad zabrinuta.... Ne znam da li je ovakav estradiol ipak previsok....i da li ću uopće u postupak...
    Da bas je visok. Mozda se ipak spusti kad dobijes mengu a mozda te i posalje na uzv da se vidi da nije neka cista u pitanju. Ovo sad nagadjam samo.

  33. #2183

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Kad su mi onda našli polipe bila je i mala cista, a dr. koji me je pregledavao i operirao (a inače je i mpo dr) je rekao da ju ne treba dirati da neće smetati u ivf. Toliko sam sad ljuta i razočarana, stalno mi se plače i ne mogu virovati da mi se uvik nešto zakomplicira.... Nemam više snage...

  34. #2184

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Kad su mi onda našli polipe bila je i mala cista, a dr. koji me je pregledavao i operirao (a inače je i mpo dr) je rekao da ju ne treba dirati da neće smetati u ivf. Toliko sam sad ljuta i razočarana, stalno mi se plače i ne mogu virovati da mi se uvik nešto zakomplicira.... Nemam više snage...
    Bas mi je zao..ne brini cekaj mengu i sigurno ce ti biti manji.Mozda je to od tableta ili nesto.Drzim fige da sve prode kako treba.Oni su isto skrti na rijecima,umjesto da ti nesto savjetuje ili nesto...

  35. #2185

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Bas mi je zao..ne brini cekaj mengu i sigurno ce ti biti manji.Mozda je to od tableta ili nesto.Drzim fige da sve prode kako treba.Oni su isto skrti na rijecima,umjesto da ti nesto savjetuje ili nesto...
    Da, to si dobro rekla.... Tako malo informacija.. I to izluđuje, a moraš biti smiren.
    Evo dr. L. mi se prije javio. Ako mengu ne dobijem do ponedjeljka da napravim uzv da vidimo da li je cista u pitanju.
    Najvjerojatnije je cista, i to ona od prije.. Pa da ne bi sad poludila.... Upozoravala dr. da idem u ivf i da mi i nju riješi kad je polipe operirao, a on da ne treba!!!!

  36. #2186

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to si dobro rekla.... Tako malo informacija.. I to izluđuje, a moraš biti smiren.
    Evo dr. L. mi se prije javio. Ako mengu ne dobijem do ponedjeljka da napravim uzv da vidimo da li je cista u pitanju.
    Najvjerojatnije je cista, i to ona od prije.. Pa da ne bi sad poludila.... Upozoravala dr. da idem u ivf i da mi i nju riješi kad je polipe operirao, a on da ne treba!!!!
    Bas kako sam i ja mislila za uzv i cistu.
    Branca cistu ti mogu punktirati i bilo kojem dijelu ciklusa a u stimulaciju nikako nesmijes krenuti jer ce cista sve to pojesti i samo bujati.
    Svakako cekaj pon pa ces vidjeti a ako bude cista odmah dogovaraj da ti to punktiraju da rijesis to i ides cim prije jer ne znam kako ce biti ovo s ovom ludom koronom i situacijom pa da ne izvjesis postupak bezveze zbog njihovih propusta.

  37. #2187

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to si dobro rekla.... Tako malo informacija.. I to izluđuje, a moraš biti smiren.
    Evo dr. L. mi se prije javio. Ako mengu ne dobijem do ponedjeljka da napravim uzv da vidimo da li je cista u pitanju.
    Najvjerojatnije je cista, i to ona od prije.. Pa da ne bi sad poludila.... Upozoravala dr. da idem u ivf i da mi i nju riješi kad je polipe operirao, a on da ne treba!!!!
    Eh...dr uvijek nesto filozofiraju...ja uvijek za sve moram na glasiti idem u postupak.Trebaju mi nalazi biti dobri i brisevi.Tako mi nije htijela nis dati imala malu upalu.Kaze za to nedajemo nista.Ja reko meni treba sve biti uredno jer nema postupka.Uvijek neko natezanje sa njima.Nek ti rijesi cistu i gotovo.Stalno te jadnu sa necim na tezu...

  38. #2188

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Bas kako sam i ja mislila za uzv i cistu.
    Branca cistu ti mogu punktirati i bilo kojem dijelu ciklusa a u stimulaciju nikako nesmijes krenuti jer ce cista sve to pojesti i samo bujati.
    Svakako cekaj pon pa ces vidjeti a ako bude cista odmah dogovaraj da ti to punktiraju da rijesis to i ides cim prije jer ne znam kako ce biti ovo s ovom ludom koronom i situacijom pa da ne izvjesis postupak bezveze zbog njihovih propusta.
    LaraLana, to za stimulaciju i cistu sam bila spomenula dr koji me je operirao, ali je on samo odgovorio da nemam straha za to. Da to ovdje nije slučaj. A da ciste inače treba rješavati laparoskopski. Ova je bila paraovarijska. Ja nisam dalje inzistirala jer je on ipak mpo dr i mislila sam da zna bolje. Koja greška! A crv sumnje mi je govorio da odem u Cita to sve odraditi u miru i sigurno... Kao i sve do sad... Ali glupi novci odigrali svoju ulogu. I eto me sad.
    Iskreno, ne vjerujem da će mi htjeti to samo punktirati. Baš sam sad zapela nigdi. To je minus života u malom gradu. Da sam bar u Zg ili St, znala bi da ću problem riješiti, a ovako..... Ma zasigurno ništa od ovog ciklusa, a dok riješim cistu, korona će nas opet sve zatvoriti....

  39. #2189

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    LaraLana, misliš da bi mogla obaviti punkciju ciste odmah i onda krenut u stimulaciju da ovaj ciklus ne propadne? Mislim se pisati dr. u Cita i pitati bili mi radili tu punkciju pa da nastavim s postupkom. Jeli to uopće moguće? Gonale neću još koristiti definitivno, a na Triptofemu sam do daljnjeg dok ne vidimo za cistu.

  40. #2190

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana, misliš da bi mogla obaviti punkciju ciste odmah i onda krenut u stimulaciju da ovaj ciklus ne propadne? Mislim se pisati dr. u Cita i pitati bili mi radili tu punkciju pa da nastavim s postupkom. Jeli to uopće moguće? Gonale neću još koristiti definitivno, a na Triptofemu sam do daljnjeg dok ne vidimo za cistu.
    Mislim da mozes. Pisi dr. L i pitaj ga za tu opciju u slucaju ako bude cista u pitanju i kad ti odgovori zovi ove u Cita tamo i objasni situaciju pa da te imaju u planu za pon.

    Sta nije takva situacija bila kod Rikku pa je njoj dr. L punktirao cistu u sred stimulacije? Ako me sjecanje dobro sluzi :/

  41. #2191

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Da Rikku je isla na punkciju usred stimulacije...tako da je moguce.

  42. #2192

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Mia38, Fanjitis, domacice....kako.sam skontala da smo sve gore ovaj vikend. Cure javite se da se vidimo.
    Mia38...i mi isto idemo avionom sad u petak. I vracamo se u slj petak. Gore sam 7 dana.Znaci letimo skupa. Javi se kako cu te pripoznati
    Vedre plavuša u zelenoj parki.... ak si tu...

  43. #2193

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Da, Rikku je bila u stimulaciji onda kad su joj punktirali cistu.
    Navodno stvarno ova paraovarijska cista ne dira u hormone i menstrualni ciklus. Ona uopće nije na jajniku nego pored njega. Zato mi je možda dr rekao da neće remetiti ivf i stimulaciju. One kao sporo rastu, a i ta moja je bila oko 10mm. Tako male se ne diraju.
    Ali je činjenica da mi je estradiol bio visok. Bit ce da se stvorila još koja ili ova prva mustra ipak radi probleme.
    Cure, jeli mi vjerujete, ali mi je tolika muka pisati dr. L., imam osjećaj da ga davim, da jedva stigne disati od pustih mailova. Imam osjećaj (po ranijim odgovorima) da će mi samo reći - pričekajmo novi nalaz estradiola ili ako M ne dođe onda uzv.

  44. #2194
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Divne žene,
    pročitala sam cijelu temu i od pustih informacija mi se malo manta he he
    Glavno da ste me ohrabrile i velik ste poticaj za poduzimanje daljnjih mjera (da ih tako nazovem).
    Imam 36 godina i nemam partnera, a AMH mi je 6,8 pa nije baš da imam vremena čekati "princa na bijelome konju", a niti želim čekati ga.
    Tako da bi i ja put pod noge i u Makedoniju.
    Dok mi dr nije rekao "Nalaz nije dobar" uvijek sam računala hajde imam još do 40 (To sam si zamislila kao gornju granicu).
    E sada, unatoč isčitavanju svega ovoga još uvijek mi nije jasno (možda san malo glupasta trenutno ili samo prepuna informacija koje nisam prožvakala) što točno trebam da bi mi HZZO odobrio financiranje.
    Znam da mi ginekolog (iako ne znam može li bilo koji, npr ovaj moj "seoski") mora popunit taj zahtjev koji sam skinula sa stranica HZZO. Znam da ste rekle da šaljem i nalaze koje imam i predračun iz Makedonije. E sad, moj problem je što nisam shvatila jel dovoljno da me moj ginekolog vodi pod dijagnozom neplodnosti i to napiše u tom zahtjevu ili se taj status neplodnosti nekako treba dobiti od nekoga nekako (neko povjerenstvo šta li).

    Nekako me strah da mi HZZO neće dati potvrdan odgovor pošto nisam nikad ništa poduzimala u vezi trudnoće (osim uklonila polip na maternici), a sama da financiram...ako mogu izbjeći rado bih.

    Ispričavam se na podugoj poruci ali vas je najlakše pitati, vi sve znate

    Draga DalmaIB, dobro došla na forum.

    Ti imaš samo nalaz od AMH koji označava samanjenu plodnost. Imaš li koje druga stanja, npr. nemaš jajovode?

    Boijm se da samo na temelju amh od 6,8 pmol/L HZZO neće financirati postupak u inozemstvu.
    Taj AMH je niži, ali sam po sebi nije problem u 36. godini.

    Ti si, vrlo izgledno, biološki još uvijek plodna.

    Posve razumijem stanje tvojee tzv. socijalne neplodnosti jer nemaš parnera, ali ovi u HZZO-u rade po zakonu koji je napisan pod snažnim utjecajem konzervativnih društvenih grupa i ne predviđa se da HZZO financira postupak donacije muških spolnih stanica zdravim ženama samicama.



    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji: https://www.zakon.hr/z/248/Zakon-o-m...nutoj-oplodnji
    ČL. 10.

    2) Pravo na medicinski pomognutu oplodnju ima i punoljetna, poslovno sposobna žena koja ne živi u braku, izvanbračnoj ili istospolnoj zajednici, čije je dosadašnje liječenje neplodnosti ostalo bezuspješno ili bezizgledno te koja je s obzirom na životnu dob i opće zdravstveno stanje sposobna za roditeljsku skrb o djetetu.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 16.10.2020. at 17:23

  45. #2195
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage žene, sretno svima, a posebno tebi draga Vedre.

    Nisam vas stigla paažljivo čitati ovih dana, kako je Rikku?

  46. #2196

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Draga DalmaIB, dobro došla na forum.

    Ti imaš samo nalaz od AMH koji označava samanjenu plodnost. Imaš li koje druga stanja, npr. nemaš jajovode?

    Boijm se da samo na temelju amh od 6,8 pmol/L HZZO neće financirati postupak u inozemstvu.
    Taj AMH je niži, ali sam po sebi nije problem u 36. godini.

    Ti si, vrlo izgledno, biološki još uvijek plodna.

    Posve razumijem stanje tvojee tzv. socijalne neplodnosti jer nemaš parnera, ali ovi u HZZO-u rade po zakonu koji je napisan pod snažnim utjecajem konzervativnih društvenih grupa i ne predviđa se da HZZO financira postupak donacije muških spolnih stanica zdravim ženama samicama.



    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji: https://www.zakon.hr/z/248/Zakon-o-m...nutoj-oplodnji
    ČL. 10.

    2) Pravo na medicinski pomognutu oplodnju ima i punoljetna, poslovno sposobna žena koja ne živi u braku, izvanbračnoj ili istospolnoj zajednici, čije je dosadašnje liječenje neplodnosti ostalo bezuspješno ili bezizgledno te koja je s obzirom na životnu dob i opće zdravstveno stanje sposobna za roditeljsku skrb o djetetu.
    Hvala Inesz na dobrodošlici

  47. #2197

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Inesz hvala ti draga

  48. #2198

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Mia38...nisam te skuzila. Jesi ti bez partnera. Stvarno sorry ali nisam detaljno čitala zadnjih dana. Ja i muz smo skupa. Ti si mene mogla skužit....imam kratku ljubičastu kosu. Aj javi se tu ili u poruke pa da rszmijenimo brojeve i mozda da se sutra nađemo na kavi.

  49. #2199

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Tek sad sam vidila da si pisala

  50. #2200

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Vjerovatno.si pisala kada smo bili na aerodromu a nisam gledala na forum sve do sada

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •