Stranica 132 od 383 PrviPrvi ... 3282122130131132133134142182232 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,551 do 6,600 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #6551
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni se isto čini lošim prekidati školu i prijeći skroz na online. Ja sam negativna u očekivanju lijeka ili cjepiva. Djeci je jako važan taj socijalni moment u školi. Osim toga odrasli su postali jako mračni u mislima i djecu treba maknuti iz takve sredine, ako je moguće, da ostanu psihički što bolje, bez obzira na maske i posebne uvjete u školi. Ja se i sama uhvatim kako tumačim djetetu od 5 godina kako je situacija ozbiljna. Sjetim se one mame iz Jojo Rabbit kako se trudila održati balon sreće kod kuće sa svojim sinom. Mislim da je malo ljudi to u stanju.

  2. #6552
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se isto čini lošim prekidati školu i prijeći skroz na online. Ja sam negativna u očekivanju lijeka ili cjepiva. Djeci je jako važan taj socijalni moment u školi. Osim toga odrasli su postali jako mračni u mislima i djecu treba maknuti iz takve sredine, ako je moguće, da ostanu psihički što bolje, bez obzira na maske i posebne uvjete u školi. Ja se i sama uhvatim kako tumačim djetetu od 5 godina kako je situacija ozbiljna. Sjetim se one mame iz Jojo Rabbit kako se trudila održati balon sreće kod kuće sa svojim sinom. Mislim da je malo ljudi to u stanju.
    Isto razmišljam.
    Moja J. ima razno razne fobije, među ostalim i od raznih boleština. Kad je krenula korona bila je u paničnom strahu. Onda smo kući odlučili u njenoj prisutnosti što manje pričati o tome i kad se na televiziji priča o koroni i brojkama prebacujemo program. Sve zna i upoznata je. Zna kojih se mjera treba držati i kako, a pranje ruku je oba savladala valjda od rođenja. Uvijek je prala ruke kao kirurzi pred operaciju.
    Shvatila sam da smo uspjeli u tome da nije opterećena i opsesivna s koronom(čemu je sklona) kad je jučer rekla da se jako boji korone jer ako ostane bez okusa i mirisa neće joj hrana biti fina...veliki je gurman.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 26.10.2020. at 18:21

  3. #6553
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2224988.aspx

    Ovo je sramota za liječničku struku
    Nisam liječnik, pa se nisam rukovala već 8 mjeseci
    Katastrofa!

  4. #6554

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, razumijem potrebu da se svi tješimo veznicima i prijedlozima - "sa" vs. "od"... al to mi nema logike, plus mi je od Festivala slobode zapravo odiozan taj narativ - onda nitko, ama baš nitko, nije umro od korone, jer je umro ili od starosti ili od kronične bolest, a mladi bez ičeg su možda umrli od "genetske predispozicije neotrikivene", samo nikako od korone.
    Ina .
    Biće još gore, što se empatije i razuma tiče.
    Ne znam da li je to jednostavno odbrambeni mehanizam.
    U selu su svašta govorili kada su u par dana umrli ljudi od redom 50, 30, 60 godina. Za ovog sugrađanina od trideset su zaključili da je normalno da je umro kad je bio "deb'o" (gojazan, je li)- mislim 20kg više od idealnog i dalje nije neki jak razlog da umreš u tridesetoj, niti da se za tobom tako govori, tim pre što je ostatak sela daleko od manekenske težine.
    Iz nekog razloga, nimalo nije pristojno niti normalno reći da je bilo ko ikada umro od korone. Kod nas su svi umrli "sa". U jednom momentu su svi jednostavno prestali da međusobno komentarišu bilo šta vezano za koronu. Svet se podelio na manjinu koja masku nosi preko nosa i one druge, sve je već rečeno i izbegavamo da nerviramo jedni druge.

  5. #6555

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se isto čini lošim prekidati školu i prijeći skroz na online. Ja sam negativna u očekivanju lijeka ili cjepiva. Djeci je jako važan taj socijalni moment u školi. Osim toga odrasli su postali jako mračni u mislima i djecu treba maknuti iz takve sredine, ako je moguće, da ostanu psihički što bolje, bez obzira na maske i posebne uvjete u školi.
    Jelena, slažem se u potpunosti.
    Moj školarac nije više dijete, odavno prati i vijesti i politiku, ali vidim da je najbliži sebi kad komentira zbivanja iz škole. Dovoljno je već to što su im (najmanje) dvije godine školovanja okljaštrene, neka bar zadrži taj kontakt sa živim ljudima u školi što je dulje moguće.

    Osim toga, ministar je negdje nedavno izjavio da, kad bi i zatvorili škole, srednjoškolci bi se nalazili izvan škole, neformalno, ne bi se time puno dobilo. Ovako su u školi ipak pod koliko-toliko kontroliranim uvjetima.

  6. #6556
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U skoli su u kontroliranim uvjetima, pa su onda na marendi u nekontroliranim uvjetima, pa su onda opet u skoli u kontroliranim uvjetima, pa je onda u busu raspasoj.

  7. #6557
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja se slažem. I ljuta sam na našu školu i ravnateljicu. U 1 % škola s online nastavom smo. Nadam se da ih ponovo neće poslat doma kad sutra konačno opet krenu u školu.
    Stvarno, najviše mi je žao djece.

  8. #6558
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mef Zg od sutra u potpunosti prelazi na online nastavu.

  9. #6559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Cijeli?

  10. #6560
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Negdje sam vidjela obavijest da svi faksevi idu on-line do veljače ili ožujka.

  11. #6561
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Naš još nije dao to,dao je planirane kontaktne kolokvija

  12. #6562
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam vidjela obavijest da svi faksevi idu on-line do veljače ili ožujka.
    Mozda si vidjela za pulsko sveuciliste. U Zg samo dio fakulteta, za sada.

    https://www.srednja.hr/faks/zatvaraj...nline-nastavu/

  13. #6563
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Više godine FSB Rijeka su isto online već duže

  14. #6564
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, razumijem potrebu da se svi tješimo s veznicima i prijedlozima - sa, od... al to mi nema logike.
    Pa ne bih baš rekla da nema logike; o točnoj, preciznoj i poštenoj informaciji bez senzacionalizma ovisi kredibilitet i liječničke i novinarske struke.

    Ja nisam medicinarka, ali vjerujem da ako je netko umro od komplikacija svoje osnovne bolesti, a bio je pozitivan na covid19 (ili herpes, ili gripu, nebitno), onda valjda nije umro od korone, gripe ni herpesa. Ako je bio bolestan od karcinoma, srčane bolesti itd., a imao je i Covid19 i kompliciranu kliničku sliku korone uz otkazivanje pluća, onda je valjda umro od korone. Uostalom, liječnici i znanstvenici već mjesecima pregledavaju i uspoređuju i publiciraju baš te podatke i nastoje utvrditi upravo to "sa ili od" kako bi se odredila smrtnost bolesti.

  15. #6565
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ina, nikad, ama baš nikad, koliko god mi je od početka upadala u oči statistika prema kojoj je čak i u Italiji u najgorem razdoblju smrtnost djece bila 0%, što smatram velikim olakšanjem u ovoj krizi - ali dakle nikad nisam pomislila da baš nijedno dijete ili adolescent neće umrijeti od korone. Dakle, ne, ja ne shvaćam čemu služi fokus na tu "vijest" osim da deprimira već sluđene ljude.

  16. #6566
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam recimo, ni uz, ni od, nego sasvim bez corone izgubila mamu s njenih 55 i sestru s 50. Nikako da se testiram , ali realno, imam šanse da me zadesi nešto slično. Pa mi ovaj konstantni monopol koji neki smatraju da drže na racionalnost, shvaćanje opasnosti covida i tragedije preranog umiranja na vrlo osobnom nivou ide ekstremno na živce.

  17. #6567

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mef Zg od sutra u potpunosti prelazi na online nastavu.
    vjerojatno zato jer nastavnici na puno radno vrijeme prelaze na rad u ambulante, bolnice...
    uz preraspodjelu radnih sati i izloženost virusu je veća u bolničkom sustavu pa moraju smjene organizirati

  18. #6568
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam vidjela obavijest da svi faksevi idu on-line do veljače ili ožujka.
    Dobro si vidjela. Evo tu je članak, a na dnu stranice je link s tom preporukom: https://www.srednja.hr/faks/boras-po...vu-potpunosti/

    Dakle, nije odluka nego preporuka. Oni se pripremaju na mogućnost pogoršanja epidemiološke situacije.

    Imam doma dva studenta, stariji ima vježbe na faksu 1-2x tjedno, a mlađi ni to. Ne znam kako će sve to skupa biti, ali kad vidim kako je po bolnicama, ne iznenađuje me. (KBD sad često viđam uživo, moj brat je slomio ruku pa sam imala prilike vidjeti i hitnu i odjel, a sad 1x tjedno ortopedsku ambulantu). Čovječe, imam dojam da im baš puno toga fali. Sva sreća da brat nije morao na operaciju, to bi bilo još gore. Liječnici rade u užasnim uvjetima, ne samo zbog korone.

  19. #6569

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    I zbog ovog, vjerojatno. Svaka im čast
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...d/2225063.aspx

  20. #6570

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ne sećam se da su za bilo koju tragediju niti bolest ljudi zauzimali takav stav kao za koronu.

    Tinejdžer ubijen u vršnjačkom nasilju -pa šta, dešava se, dosta senzacionalizma. Imamo već timove protiv nasilja u školi i to je dovoljno.
    Poginuo u saobraćajki-pa normalno, ljudi se voze, mora neko i da pogine, ne razvlačite porodicu po medijima. Imamo pojaseve i policiju, dovoljno.
    Preminuo od retke i neizlečive bolesti- ma dajte, šta deprimirate ljude, jasno da neko mora i od toga preminuti. Naše dete to nema hvala Bogu. To nije tema za medije.
    Umire od tumora-a šta da se radi, eto ima i drugih takvih, imamo zdravstvo i neke terapije, pa bude i preživelih, nemojte sad fokus na umrle, čemu to.
    Generalno, šta ima da se piše o smrti bilo koga, čemu to služi osim uznemiravanja, nikad nijedno pisanje o smrti nema svrhu.
    Uostalom, svi ti umrli tinejdžeri- pa, možda im je bilo tako suđeno i umrli bi svakako tog dana od nečeg drugog. Ko zna od čega su uopšte umrli.
    Na kraju krajeva, svi su umrli od smrti. I mi ćemo tako, pa šta. To je, uopšte uzevši, tema koja ne zavređuje da se pominje u medijima, ni među ljudima.
    A ako je nekog slučajno uznemirila i rastužila vest o smrti tinejdžera iz bilo kog razloga, pa, taj neka nabavi sebi terapiju, jer nije prirodno da te takva senzacionalistička vest dodiruje. Ljudi su odavno smrt trebali da usvoje kao normalu o kojoj je nepristojno govoriti.

  21. #6571
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kad sam stavila riječ "panika" u naslov ove teme, ni slutila nisam kakva sam proročica.
    Stvaraju nam paniku preko svih medija. Zašto?
    Da li je to stvarno potrebno u ovolikom obimu?

  22. #6572
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zato jer postoji snazna potreba da ovo ne bude 'panika', nego 'ili', jer nam mijenja nacin zivota, a to zestoko branimo.

    Vertex, zao mi je zbog tvojih tragedija . Ako ce testiranje pomovi da nesto preveniras, nadam se da ces se odluciti na to i to uspjeti obaviti.

  23. #6573
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima novi dokument, samoizolacija je sad 10 dana

  24. #6574
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam recimo, ni uz, ni od, nego sasvim bez corone izgubila mamu s njenih 55 i sestru s 50. Nikako da se testiram , ali realno, imam šanse da me zadesi nešto slično. Pa mi ovaj konstantni monopol koji neki smatraju da drže na racionalnost, shvaćanje opasnosti covida i tragedije preranog umiranja na vrlo osobnom nivou ide ekstremno na živce.
    Mm je prije godinu dana dobio leukemiju,odlično reagirao na terapiju, remisija, no dan prije otpusta moždani, nadošao od moždanog, nastavak terapije kad ono relaps, ponovo uz fantastičnog liječnika se izbore njih dvojica za remisiju. 02.04. u jeku korone, potresa odlazi na transplantaciju, sve donekle ok. U sedmom mjesecu relaps, liječi se na rebru, fantastičan tim, novi lijek i evo nas u remisiji, dobiva donore limfocita da malo tu koštanu potaknu i na to evo jaki gvhd koji se uspjeli stavili pod kontrolu, no još se oporavlja...
    Ja sam sigurna da mu korona jako može naštetiti strašno me živcira neodgovornost drugih ljudi, prešućivanje kontakata ignoriranje i sl. koje je trenutno u mom malom selu jako prisutno.

  25. #6575
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja sam jutros osvijestila kako je ovo prvi put otkad pamtim da me živcira i stresira mijenjanje sata
    Znam da su prošlih godina pričali o tome kako je to ljudima i životinjama stresno i da će zato prestati mijenjati sat, i da smo kolegica i ja komentirale "šta ti ima tu bit stresno, imaš onu jednu nedjelju da se prilagodiš i to je to"
    ove godine, kad je tisuću i jedna promjena, i sad odjednom za hrpu stvari koje smo godinama normalno radili moram stat i razmislit "je li sad ovo preneodgovorno ili preplašljivo?", još mi se potrefilo sa pojavom corone na poslu i sad odjednom opet novim nejasnim pravilima tko radi kako, u iščekivanju imam li simptome nemam li.. i sinoć umirem od umora i pospanosti prije 9 sati i baš mi je bilo preko glave: sad još i to! jel može nešto normalno i automatski?

  26. #6576
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je to stvarno potrebno u ovolikom obimu?
    Da, zato jer nas vecina ne moze zivjet bez zdravstvenih usluga. Ja osobno ne zelim drustvo u kojem ce biti every man for himself i prirodna selekcija, nego solidarno drustvo. Za ocuvat zdravstvo, treba nosit maske, apstinirat od druzenja i putovanjay sto su zrtve. Iskreno, meni si ti zbog onog 'panika' (koja bozja panika, ajmo, budjenje je moj tijek misli) bila prorocica ove mocne struje koja ne zele vidjet opasnost tj budu u denialu da bi je mogli podnijeti jer se inace s tim ne mogu nositi. Ja sam ova druga struja koja pak sizne od negiranja i downplayanja i koju pogodi neka smrt djrteta s istim dg ko moje kceri. Nema the razumnih, ti mogu biti samo nakesani bogatasi, ala Gejc, koji su em fizicki, em financijski neovisni.

  27. #6577
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ima novi dokument, samoizolacija je sad 10 dana
    Super, to je ipak podnosljivije, a u dosta zemlja je tako.

  28. #6578
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Za realnost sam, a ne paniku.
    Maska obavezna, udaljenost isto tako, treba sve preporuke poštivati, ali ne stvarati paniku.
    Bilo mi je teško dosta vremena, i sad je, ali prilagodila sam se novoj situaciji i to je to.

  29. #6579
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Čitala sam o nekom istraživanju za vrijeme ratova na ovim prostorima, gdje su htjeli proučiti kako anksiozni ljudi reagiraju na takvu izvanrednu gadnu situaciju i onda su došli do zaključka da su anksiozni bili na svojim uobičajenim razinama stresa, a da je sve to skupa puno teže padalo ljudima koji inače nemaju takvih problema. Čini mi se da se to može primijeniti na mene jer ja inače jesam sklona strahu, a sad sam poprilično mirna. Evo, ni jugo mi ne smeta. (Teže mi je pala promjena sata )
    Eto, jedna prednost anksiozne osobnosti.

    Doduše, rijetko se nerviram oko stvari na koje ne mogu utjecati. Brine me samo ono što je moja odgovornost.

    Tangerina, nastoj si olakšati. U redu je ići spavati i prije 9.

  30. #6580
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam o nekom istraživanju za vrijeme ratova na ovim prostorima, gdje su htjeli proučiti kako anksiozni ljudi reagiraju na takvu izvanrednu gadnu situaciju i onda su došli do zaključka da su anksiozni bili na svojim uobičajenim razinama stresa, a da je sve to skupa puno teže padalo ljudima koji inače nemaju takvih problema. Čini mi se da se to može primijeniti na mene jer ja inače jesam sklona strahu, a sad sam poprilično mirna.

    doslovno ovo je moj muž jutros komentirao, koji je isto taj tip, rekao je "ja imam osjećaj da sam puno mirniji nego inače, ali vjerojatno sam ja isti kao prije, ali ste se vi svi pomakli prema meni"

    proljetos kad je bio totalni lock down i stavovi tipa "što ako se corona nalazi na kutiji tjestenine u dućanu koju sam upravo taknula?" rekao je "sad ste napokon svi došli na moje"

  31. #6581
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Možda su ovako, uz muzičku pozadinu, pridržavanje pravila i zajednička odgovornost probavljiviji, mene ovo zabavilo:

    https://www.facebook.com/DoghouseBlo...0733649679174/

  32. #6582
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mene je kako ina33 kaže pogodila smrt djeteta koje ima dijagnozu kao i moja i još joj je trenutno bolest u pogoršanju. J. je jučer na nekim vijestima kad je bila saža doma uhvatila vijest o ovoj djevojci i zvala me uplakana da ne želi umrijeti jer i ona ima astmu. Inače me pogađaju teške sudbine i danima ih vrtim po glavi a kamoli ne sad u ovoj situaciji.
    Naslovi u medijima su odvratni, idu na klikove i stvaraju paniku,ali situacija je izuzetno ozbiljna. Sustav je u kolapsu. Jučer je MM zvao svoju doktoricu koja mu je rekla da se sve rasulo.

  33. #6583
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Čitala sam zadnje neko britansko istraživanje gdje su ljudi dosta brzo gubili antitijela. Ako je tako, što nas čeka, ne znam ni sama

  34. #6584
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    proljetos kad je bio totalni lock down i stavovi tipa "što ako se corona nalazi na kutiji tjestenine u dućanu koju sam upravo taknula?" rekao je "sad ste napokon svi došli na moje"
    Zakon je
    Moram priznat ja nikad nisam pomislila da se mogu zarazit od nekog pakiranja hrane iz dućana ra razliku od MM koji je sve živo "dezinficirao" na svoj način

  35. #6585

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam zadnje neko britansko istraživanje gdje su ljudi dosta brzo gubili antitijela. Ako je tako, što nas čeka, ne znam ni sama
    Evo https://www.imperial.ac.uk/media/imp...v1-Elliott.pdf

    Nije još recenzirano, ali teško da neće biti prihvaćeno za publiciranje.

  36. #6586
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zato jer postoji snazna potreba da ovo ne bude 'panika', nego 'ili', jer nam mijenja nacin zivota, a to zestoko branimo.

    Vertex, zao mi je zbog tvojih tragedija . Ako ce testiranje pomovi da nesto preveniras, nadam se da ces se odluciti na to i to uspjeti obaviti.
    ina33, nisam sigurna da te razumijem. Nije li normalno da se trudimo da nema panike? Ne zato jer nam mijenja način života, nego jer bismo poludili mi koji moramo među ljude. Posljedice lockdowna se osjećaju debelo na skupini koja je ovisna o usluzi u mojoj struci, a to će se dugoročno odraziti na kvalitetu života u društvu. Premda sam i sama sklona da radim od kuće, rezultati rada na taj način su neusporedivi s rezultatima ako dođem na posao. Imam osjećaj da si postavila crno bijelo, ili su ljudi u denialu ili su racionalni (čitaj - svjesni da treba dobra doza panike).

  37. #6587

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Složeno je to. Za očuvati zdravstvo očito je potreban i novac u proračunu.

  38. #6588
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne znam - nisi primijetila da sam rijec 'panika' stavila u navodnike? Time sam htjela reci da pridrzavanje mjera jedan dio ljudi naziva 'panikom' i 'panicarenjem' - to su ovi kojima je tesko nosit maske i misle da je to sve pretjerivanje.

  39. #6589
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Stalno napisi - NOVE MJERE, a nismo se maknuli od maski, razmaka i izbjegavanja socijalnih kontakata. I onda mi koji se trudimo, se trudimo još više, a oni koji se ne trude se i dalje ne trude. Ne vjerujem da odgovornije ponašanje onih koji su i do sada bili odgovorni mogu popraviti statistiku. A ovaj pritisak - PROBUDITE SE! mi se čini da ne dopire do onih u denialu, nego pritišće dodatno nas koji osjećamo društvenu odgovornost da se ne smijemo zatvoriti. Ja ne znam na koji način da se dopre do tih u denialu, ali ovaj medijski - "Endlich ein Grund zur Panik. Augen auf, schlag los!" nikako ne pridonosi boljitku.

    Hladno mi je! Imam li temperaturu?! Jutros je bilo 36,4... Je l me boli grlo?!?! Jesam li se samo prelagano obukla?!
    Panika!
    Posljednje uređivanje od Jelena : 27.10.2020. at 11:59

  40. #6590
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo kako to sa strane izgleda:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...narij-15028059
    Meni se to kada kazes 'ostavit ce posljedice', a da - hoce. Al to je cijena koju moramo platiti, ocito. Nista ovo ne ide bez cijene, ko sto ne mozes nijedan lijek popiti, a da nema straha od nuspojava. Kao da je svjetski rat, pa ono...nemojte da idemo u sklonista, to ce nazalost ostaviti posljedice. Hoce. Al ce vece bit da ne idemo u sklonista. Kad vec ne mozemo bit disciplinirani da u sklonista nismo morali ic. Ko da se to meni svidja i ko da nisam na svojoj kozi svjesna koliki je zez online nastava npr

  41. #6591
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Stalno napisi - NOVE MJERE, a nismo se maknuli od maski, razmaka i izbjegavanja socijalnih kontakata. I onda mi koji se trudimo, se trudimo još više, a oni koji se ne trude se i dalje ne trude. Ne vjerujem da odgovornije ponašanje onih koji su i do sada bili odgovorni mogu popraviti statistiku. A ovaj pritisak - PROBUDITE SE! mi se čini da ne dopire do onih u denialu, nego pritišće dodatno nas koji osjećamo društvenu odgovornost da se ne smijemo zatvoriti. Ja ne znam na koji način da se dopre do tih u denialu, ali ovaj medijski - "Endlich ein Grund zur Panik. Augen auf, schlag los!" nikako ne pridonosi boljitku.

    Hladno mi je! Imam li temperaturu?! Jutros je bilo 36,4... Je l me boli grlo?!?! Jesam li se samo prelagano obukla?!
    Panika!
    Dopire mic po mic, ipak je veca zatupljenosf maski. A ovo je i vjerojatno pr uvertira vlada za zesce mjere, u stilu, evo...ne ide drugacije. A to sto se jace prima savjesnih - a znam. I sto je novinrstvo kakvo je i stp su zdravstva javna underfunded - sve to sad isplivava. Kako bi ti to rijesila?

  42. #6592
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro si vidjela. Evo tu je članak, a na dnu stranice je link s tom preporukom: https://www.srednja.hr/faks/boras-po...vu-potpunosti/

    Dakle, nije odluka nego preporuka. Oni se pripremaju na mogućnost pogoršanja epidemiološke situacije.
    Pa logično je da fakulteti moraju biti u pripravnosti za online nastavu. Ali to nema veze s tim što je Cathy napisala da će prijeći. Možda hoće, ali to u ovom dopisu ne stoji.

  43. #6593
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Španjolska ima jače mjere, Slovenija lockdown, Češka velike mjere, Italija,Njemačkoj najavljuju da tako ne ide, Austrija isto nije baš laganini...meni teško vjerovati da ako se opet strože mjere i lockdowni prošire Europom, da neće i kod nas.

    I zašto više nemamo obveze izolacije ljudi koji dolaze iz rizičnih zemalja? Jest da imamo puno slučajeva, ali ako možemo spriječiti da 10 povratnika zarazi još dodatnih 20 ljudi, zašto ne bismo? Svako mjesto u bolnici nam je valjda bitno sad

    Opet, ako mi sredimo brojke, zemlje vani ne, dođe kraj prosinca, lako nam se opet unese sve izvana

  44. #6594
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dopire mic po mic, ipak je veca zatupljenosf maski. A ovo je i vjerojatno pr uvertira vlada za zesce mjere, u stilu, evo...ne ide drugacije. A to sto se jace prima savjesnih - a znam. I sto je novinrstvo kakvo je i stp su zdravstva javna underfunded - sve to sad isplivava. Kako bi ti to rijesila?
    Evo kažu Zagreb danas 211. Šoštar kaže da su se očito građani počeli pridržavati mjera

  45. #6595
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    A sutra bude višekratnik pa opet bude
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.10.2020. at 12:08

  46. #6596
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo kako to sa strane izgleda:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...narij-15028059
    Meni se to kada kazes 'ostavit ce posljedice', a da - hoce. Al to je cijena koju moramo platiti, ocito. Nista ovo ne ide bez cijene, ko sto ne mozes nijedan lijek popiti, a da nema straha od nuspojava. Kao da je svjetski rat, pa ono...nemojte da idemo u sklonista, to ce nazalost ostaviti posljedice. Hoce. Al ce vece bit da ne idemo u sklonista. Kad vec ne mozemo bit disciplinirani da u sklonista nismo morali ic. Ko da se to meni svidja i ko da nisam na svojoj kozi svjesna koliki je zez online nastava npr
    E pa super mi je usporedba s ratnim vremenom. U mom kvartu nije bilo ni jednog podruma. I nismo imali pravo sklonište, nego nekakve "maske od skloništa" - doslovno stubište sa staklenim krovom. I godinama se udaralo po kvartu, kakva jesam mjereila sam vrijeme između dvije detonacije, koje je znalo biti dobrano ispod 10 sekundi. Satima. I tresla sam se od straha kad je 3 m od mene kresnula granata. I opet sam morala otići na faks. I da su mi govorili da smo neodgovorni i da moramo u podrum, dobila bih živčani slom.
    Ne znam kako doći do tih, nisam ja te struke. Mogu samo čeznuti za realnim i argumentiranim izvještavanjem, kao i ti i dobar dio društva.

  47. #6597
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sve zavisi kakav je rat. Malala nije morala na faks. Ovi u siriji isto. Ko ce sve to usporedjivat. Jedina smislena usporedba je s drugom pandemijom ovog tipa - spanjolom. Pogledaj to malo. To je bilo ubojitije za mlade, nazalost, al isto je imalo maskere i antimaskere, karantene, i ismijavanje mjera, vecu smrtnost kod nekarantena, skole na otvorenom, pod dekama. Jedino sto su oni imali predah ljeti mislim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.10.2020. at 12:14

  48. #6598
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ja sam jučer bila poluživa od stresa i straha. Isti razlozi kao mitovski.
    Uh.
    Danas se dobivam, osvještavam da treba pronaći način kako ostati hladne glave, jer strah je čisti užas koji te samo vuče dublje.

    Tang kužim ovo s micanjem sata, sve identično. Mislim da mene to pomicanje samo zbog ove situacije smeta, inače ne bi.
    Sinoć u 9 pala u krevet. I u 3 ujutro naspavana. U 7 na posao.
    Što da velim!? Srećom ne moram voziti, eto.

  49. #6599
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mitovski kod nas nije u pogoršanju stećom, nego poboljšanju zbog puberteta - ali pušem i na hladno

    Oko mene na poslu skoro pa svi nose maske...

  50. #6600
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Tangerina, nastoj si olakšati. U redu je ići spavati i prije 9.
    Baš gore pišem...
    Nema ništa loše ali kad se naspavaš do 3 ujutro to je lagano za pop...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •