Stranica 61 od 122 PrviPrvi ... 1151596061626371111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,001 do 3,050 od 6081

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #3001

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    225

    Početno

    Pozdrav cure.
    Vidim da se opet priča o cijenama pa vam evo stavljam predračun koji sam dobila iz Makedonije početkom mjeseca:
    Sperm donation III straws 3000€
    Punctio IVF with anastezion 496€
    ET embriotransfer 1656€
    Medical examination 248€
    Hormonal therapy 900€
    Labaratory 200€
    Total 6500€

  2. #3002

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Drage cure,
    Inesz, LaraLana, Bilibo, branca...
    pročitala sam vaše poruke i zahvaljujem vam na iskrenosti, na razumjevanju i podršci koja se vidi u vašim postovima,
    u ovako teškoj situaciji ...
    puno vam hvala i čujemo se i dalje


  3. #3003

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Ja idem sutra u Petrovu da mi se potpiše zahtjev za 2. IVF postupak. Sjeća li se tko treba li u Margaretsku predati samo taj zahtjev ili još neku medicinsku dokumentaciju? Pretpostavljam da treba i predračun iz Makedonije, to sam zatražila pa čekam da mi se jave.

    Ja sam inače iz Petrinje pa vam ne moram ništa govoriti, osim da će mi dobro doći da se bavim nečim drugim.

  4. #3004

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Ja idem sutra u Petrovu da mi se potpiše zahtjev za 2. IVF postupak. Sjeća li se tko treba li u Margaretsku predati samo taj zahtjev ili još neku medicinsku dokumentaciju? Pretpostavljam da treba i predračun iz Makedonije, to sam zatražila pa čekam da mi se jave.

    Ja sam inače iz Petrinje pa vam ne moram ništa govoriti, osim da će mi dobro doći da se bavim nečim drugim.
    Rikku, sjećam se da sam uz zahtjev predavala hrpetinu medicinske dokumentacije, sve živo što bi bilo bitno za odobrenje (raniji ivf-ovi, moji nalazi, od supruga, i dr.). I naravno predračun i potvrdu klinike da nas primaju u postupak. Preslike osobnih iskaznica i zdravstvenih iskaznica....
    Drži se i nadam se da si ok, kao i svi tvoji.

  5. #3005

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Ja idem sutra u Petrovu da mi se potpiše zahtjev za 2. IVF postupak. Sjeća li se tko treba li u Margaretsku predati samo taj zahtjev ili još neku medicinsku dokumentaciju? Pretpostavljam da treba i predračun iz Makedonije, to sam zatražila pa čekam da mi se jave.

    Ja sam inače iz Petrinje pa vam ne moram ništa govoriti, osim da će mi dobro doći da se bavim nečim drugim.
    Mislim da vise netreba ko prvi put.Jer imaju nase dosje tamo.Zadnje nalaze samo ili otpusna pisma iz Mk.Sretno i nadam se da si dobro.

  6. #3006
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Branca draga, dugo se nismo čule. Šaljem veliki pozdrav u najljepši grad na svijetu.
    Ja imam PAI 4G/4G i još mutaciju na MTFHR 12 (radila analizu privatno na svoju ruku prije ijednog postupka "da budem sigurna"), s takvim nalazom su mi u IVF klinici prepisali niskomolekularni heparin i to dan nakon punkcije js (nisam si to usudila odmah dati zbog krvarenja, pa sam pričekala ET i na kraju završila na hitnom prijemu u Beču).
    Tamo su posumnjali na plućnu embolije, krv nije imala neke preloše parametre ali mi je dr.rekla da OBAVEZNO moram uzimati niskomolekularni jer sam u postupku i da je to takav protokol za IVF.
    U RH sam si kupila još jednu kutiju "nek se nađe" (sad stoji i nezz sto čeka). Ovdje sam bila na plućnoj ambulanti, uzv srca i kod hematologa. Hematolog mi je u svom konačnom nalazu napisao da za sada nisam za nikakvu terapiju ali u slučaju trudnoće ili IVF postupka on preporučuje clexane. Još mi je rekao da mu se obavezno javim ako ću ići u nove postupke da mogu dobiti tu terapiju.
    Ispričavam se na dugom postu. Sjećam se dragih imena pa me povuče pisanje.

    P.s.ja sam naručila u RH clexane uz potvrdu IVF klinike (doslovno je bio popis lijekova s mojim imenom) i dobila sam bez problema.

  7. #3007

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Era, kako mi je drago sto si se javila!
    Sjecam se koju si muku prošla! Srecom pa je to iza tebe sad.
    Hvala ti na savjetu za heparin. Bas sam danas bila u bolnici i povjerenstvo me odbilo za clexane, sto mi nije bilo iznenađenje. Dr. mi je napisao ipak nalaz s kojim sam narucila injekcije u apoteci, tako da sam spremna za nove pobjede.. Nisu odobrili jer da po HZZO-u za to nema osnova, ali da mi oni savjetuju poslusati dr. iz Mk i obavezno ga uzimati.

  8. #3008

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Branca, pa kaj ćeš cijelu trudnoću kupovati Clexane? Morat ćeš ih uzimati cijelu trudnoću i poslije.

  9. #3009

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Branca, pa kaj ćeš cijelu trudnoću kupovati Clexane? Morat ćeš ih uzimati cijelu trudnoću i poslije.
    Da, tako izgleda....
    Danas sam baš kupila 10 komada - 290,00 kn! Mjesečno će dolazit oko 1000,00 kn, muka me i mislit....Ali neću razmišljat sad o tome, idem korak po korak....Trebam prvo ostat trudna, a to mi je SF!

  10. #3010

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Pozz.. Ako bi mi neka od Vas poslala mail od Bistre u inboks bila bih zahvalna.. Imam jedan, ali mi na taj nije odgovorila na mail jos od 3mj, neznam di je zapelo.. Hvalaa

  11. #3011

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Mango123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz.. Ako bi mi neka od Vas poslala mail od Bistre u inboks bila bih zahvalna.. Imam jedan, ali mi na taj nije odgovorila na mail jos od 3mj, neznam di je zapelo.. Hvalaa
    bistra.kokinovska@acibademsistina.mk

  12. #3012

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Da, tako izgleda....
    Danas sam baš kupila 10 komada - 290,00 kn! Mjesečno će dolazit oko 1000,00 kn, muka me i mislit....Ali neću razmišljat sad o tome, idem korak po korak....Trebam prvo ostat trudna, a to mi je SF!
    Kad ostaneš trudna, ponovno traži. I traži ove iz MK da ti napišu negdje posebno da moraš uzimati Clexane i opet odi na povjerenstvo.
    Jer onda je drugačija priča, meni je u trudnoći hematolog napisao da, po njemu, nema potrebe, ali obzirom da mpoovci traže, da može. I odobrili su mi.
    I ja sam imala obiteljsku anamnezu takvu, tromboze, moždani...
    I uzimala sam ih svaki postupak do bete pa je i to pridonijelo da me ne odbiju.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 09.01.2021. at 15:24

  13. #3013

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Mango123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz.. Ako bi mi neka od Vas poslala mail od Bistre u inboks bila bih zahvalna.. Imam jedan, ali mi na taj nije odgovorila na mail jos od 3mj, neznam di je zapelo.. Hvalaa
    Pogledaj u spam. Meni su svi njihovi mailovi tamo završavali.

  14. #3014

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ostaneš trudna, ponovno traži. I traži ove iz MK da ti napišu negdje posebno da moraš uzimati Clexane i opet odi na povjerenstvo.
    Jer onda je drugačija priča, meni je u trudnoći hematolog napisao da, po njemu, nema potrebe, ali obzirom da mpoovci traže, da može. I odobrili su mi.
    I ja sam imala obiteljsku anamnezu takvu, tromboze, moždani...
    I uzimala sam ih svaki postupak do bete pa je i to pridonijelo da me ne odbiju.
    Ako ostanem trudna sigurno cu opet trazit. Napraviti cu kao i ti. Stvarno su to veliki novci. Dosta sam čitala da neki cak i bez trombofilije znaju u postupcima mpo-a preporucivat heparin nakon dosta neuspjelih postupaka (kad nema implantacije). Dosta je razlicitih stajalista oko toga...ali definitivno ako mpo dr smatra da treba sve pokusati, zaista treba.

  15. #3015

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Svaki dan provjeravam i spam, nema nista.. Hvala svima za mail, eto to je taj koji imam i ja.. Nadam se da ce biti odgovora uskoro..

  16. #3016

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Mango123 prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki dan provjeravam i spam, nema nista.. Hvala svima za mail, eto to je taj koji imam i ja.. Nadam se da ce biti odgovora uskoro..
    Salji ponovno,jer ona stvarno odgovori brzo nekad odmah nekad za sat dva.Nikad nisam cekala duze odgovor od nje.Vidi dal ti dobro sve napisano.Nekad slucajno zaboravimo slovo koje...

  17. #3017

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Mango123 prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki dan provjeravam i spam, nema nista.. Hvala svima za mail, eto to je taj koji imam i ja.. Nadam se da ce biti odgovora uskoro..
    Imaš njezin broj? Šalji na Viber. Ako hoćeš broj, pošalji mi privatnu poruku, ja tebi ne mogu.

  18. #3018

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Imam njezin broj hvala, probati cu poslati sa drugog maila, mozda njoj ide moj u spam.. Ako ne bude odgovora, javiti cu joj se privatno

  19. #3019

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Evo cure update jedan: U slucaju da vam se dogodi kao i meni vezano za mail, posaljite sa drugog maila.. Najvjerojatnije je bilo da je islo sve u spam, poslala sam sa drugog maila i dobila odgovor

  20. #3020

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mango123 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure update jedan: U slucaju da vam se dogodi kao i meni vezano za mail, posaljite sa drugog maila.. Najvjerojatnije je bilo da je islo sve u spam, poslala sam sa drugog maila i dobila odgovor
    Super da si konačno dobila odgovor. Dobro je znati da se treba probati sa drugog poslati.

    Ostale cure, kakvi su vam planovi?

  21. #3021

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Cure, kako se dogovara onaj prvi dolazak u kliniku u Sistinu? Znam da se isti dan obavlja sva papirologija i gin pregled. Jel važno da smo tamo na neke određene dane ciklusa za taj pregled?

  22. #3022

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Ja planiram dole na prvi dogovor u 3., 4. mjesecu. trebala bih skinuti dosta kilograma, pa zato. Jel oni dole imaju neke zahtjeve vezano uz kile? Čitam da su tu kod nas dosta strogi po tom pitanju. Ok, znam da kile znatno smanjuju mogućnost začeća, pa mi je u interesu da ih nemam previše, ali inzistiraju li na nekom idealnom BMI -u?

  23. #3023
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Alisa81, dobro došla na forum.
    Naše klinike nemaju ujednačen pristup prema stimulaciji žena koje su suočene s pretilošću (BMI >30, BMI>32). Tekla bih da sve ovisi o pristupu određenog liječnika, ali i o konkretnim situacijama vezanim uz neplodnost. Negdje bez problema idu u postupke žene s pretilošću, negdje se žene s povećanom tjelesnom masom (BMI<30) upućuju na smanjenje tjelesne mase prije ulaska u postupak.
    Sigurno je da niti jedna klinika ni kod nas, ni u inozemstvu neće inzistirati da BMI bude u poželjnom rasponu, ono školski od 18,5 do 25, ali preporuke jesu da BMI bude manji od 30.

    A, da je pretilost velik teret za postupak stimulacije i njezin rezultat, za eventualnu trudnoću, porod..., ma sve sigurno znaš. Sretno u mršavljenju i za sve drugo

  24. #3024

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Inesz, hvala ti na odgovoru. Javit ću se kad krenem s postupkom, a sigurno još i s pokojim pitanjem ranije.

    Sretno svima koji su trenutno u postupcima! I pišite, nama koji se još pripremamo i odlučujemo puno znače vaša iskustva.

  25. #3025

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, kako se dogovara onaj prvi dolazak u kliniku u Sistinu? Znam da se isti dan obavlja sva papirologija i gin pregled. Jel važno da smo tamo na neke određene dane ciklusa za taj pregled?
    Alisa81, pozdrav! Mm i ja smo cekali da dođe sjeme (buduci smo u postupku donacije) da mozemo krenuti. Cim je došlo Boban nas je zvao i kroz par dana smo dobili termin za konzultacije kod ginekologa i embriologa, te sređivanje sve dokumentacije. Sve istog dana. Meni je bio otprilike 20. dan ciklusa, za dr. L. dovoljno da vidi stanje s jajnicima, ali kako su kod mene česti polipi dogovorili smo da u RH obavim još jedan uzv pocetkom ciklusa.

  26. #3026

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, kako se dogovara onaj prvi dolazak u kliniku u Sistinu? Znam da se isti dan obavlja sva papirologija i gin pregled. Jel važno da smo tamo na neke određene dane ciklusa za taj pregled?
    Alisa ja sam u dogovoru s Bobanom dogovorila tako da mi javi tjedan do 10 dana prije kad bude išla narudžba za sjeme. Došla dole, obavila pregled, odabrala materijal, psiholog i biljeznik sve za jedan dan. Navečer dosla a popodne oko 17 h sam imala let nazad. Sad je malo s letovima problem.
    I da, nije ti bitno koji je dc, bar od mene nisu tražili. Ako želiš vidjeti broj antralnih folikula na početku ciklusa to možeš obaviti i u svom gradu al po mogućnosti da je mpo dr.
    Sretno

  27. #3027

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Branca probaj na temi heparinke bivše i sadašnje malo se još raspitati u vezi odobrenja heparina. Nekako mi je ostalo u sjećanju kad sam čitala sve moguće teme u trudnoći da su cure spominjale određene doktore da im je pomogla njihova preporuka napismeno.
    Znam da nisi iz Zg al vrijedi pokušati. Sad mi samo pada na pamet dr. Đelmiš pa probaj provjeriti.

    Ako netko čita i zna nešto o ovome pliz neka napiše ili za bilo kojeg drugog dr.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 12.01.2021. at 23:48

  28. #3028

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Branca probaj na temi heparinke bivše i sadašnje malo se još raspitati u vezi odobrenja heparina. Nekako mi je ostalo u sjećanju kad sam čitala sve moguće teme u trudnoći da su cure spominjale određene doktore da im je pomogla njihova preporuka napismeno.
    Znam da nisi iz Zg al vrijedi pokušati. Sad mi samo pada na pamet dr. Đelmiš pa probaj provjeriti.

    Ako netko čita i zna nešto o ovome pliz neka napiše ili za bilo kojeg drugog dr.
    LaraLana, hvala na savjetu....Bas sam krenula malo proučavati i čitati tu temu. Cula sam za tog dr. Definitivno cu nesto probati. Ne mogu nista izgubit. Inace se dosta cura javlja da su imale u Zd lose reakcije doktora po pitanju heparina i odobrenja pa cu probat vidjeti kako je u Zg.

  29. #3029

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav svima.
    Išla bih na donaciju jajnih stanica u Makedoniju, dali hzzo pokriva trošak?

  30. #3030

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Pokriva ali prvo mora HZZO odobriti na temelju vaše medicinske dokumentacije. Isto tako, klinika u Makedoniji mora pristati da će te uzeti na liječenje.
    Nije veliki forum, najbolje da kreneš od početka čitati, stvarno imaš apsolutno sve napisano što trebaš, gdje slati, kako, kome se javiti u Makedoniji. Korak po korak i uspjet ćeš. Sretno.

  31. #3031

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    malo se usporilo zadnje vrijeme u temi pa evo da malo pokrenem ...
    ja planiram slijedeći mjesec u postupak. Donorski materijal je stigao...
    dobila sam protokol od dr. L:
    odmah počinjem s methyl folat i methyl cobalamin.
    2 dc radim estradiol i progesteron pa ako je ok počinjem s stimulacijom: gonal f 300 svaki dan i napisao mi dr L da nabavim Cetrotide 0,25 (4 kom) al nije napisao kad s tim krećem.
    5 dan stimulacije uzv.
    za folat i cobalamin mi je napisao 1000 mg svaki dan.. e sad folat postoji od 400 (Solgarov) al cobalamin (B12) mi se čini puno 1000 mg a i uljekanama me blijedo gledaju kad im kažem što trebam.. da li netko ima iskustva s tim?

    prvi uzv planiram radit ovdje al ako netko ima savjet kad bi otprilike trebala biti u MK?

    btw veliko hvala @Vedre za sve savjete

  32. #3032

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Pozdrav, ako se ne varam mislim da je neka od Vas imala smrzlice i predavala novi zahtjev preko HZZO, pa ako mi se moze javiti u inboks.. Hvala puno

  33. #3033

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Mango123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, ako se ne varam mislim da je neka od Vas imala smrzlice i predavala novi zahtjev preko HZZO, pa ako mi se moze javiti u inboks.. Hvala puno
    Sta te zanima,nemogu poslat privatnu poruku.

  34. #3034

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Curke, pozdrav!
    Imam par pitanja...
    Koliko IVF postupaka nam plaća HZZO? Vidim da pišete za FET. Plaćaju li nam ga ipak i ako plaćaju, ulazi li to onda u broj postupaka? Ili su npr. 4 IVF-a plus FET-ovi?

    Stalno čekam po novinama pročitati neke info za granice, ali sve do 31. ostaje. Ne znam kako će biti od 1.2. i što im u onim uputama znače medicinski opravdani razlozi.

    U kojem ste vi stadiju?

  35. #3035

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Mia visoke doze vitamina i minerala možeš naručiti preko iherba.
    Cetrotide se uvodi tek kad folikuli dosegnu odgovarajuću veličinu i to ti sad nitko ne može reći, možemo nagađati.
    Najbolje je da pitaš dr. L kad je najbolje da dođeš a ako planiraš avionom to će ti biti malo komplicirano s obzirom na situaciju jer nema letova.
    Ja sam 6 dc imala prvi uzv a drugi 10 dc tek i bila sam odmah na prvom uzv dole kod njih. Teško da ćeš recimo ovdje na uzv 6 dc i npr da trebaš 8 dc opet a letova nema. Ne znam kako je s busom.
    Dobro odvagni i vidi da si ne radiš stres. Posto ideš o svom trošku mislim da ti ne bi trebao biti problem da budeš dole dva tri dana prije a to je moj savjet da odmah dole budeš na prvom uzv i mirna si.
    Sretno!

  36. #3036

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Mia visoke doze vitamina i minerala možeš naručiti preko iherba.
    Cetrotide se uvodi tek kad folikuli dosegnu odgovarajuću veličinu i to ti sad nitko ne može reći, možemo nagađati.
    Najbolje je da pitaš dr. L kad je najbolje da dođeš a ako planiraš avionom to će ti biti malo komplicirano s obzirom na situaciju jer nema letova.
    Ja sam 6 dc imala prvi uzv a drugi 10 dc tek i bila sam odmah na prvom uzv dole kod njih. Teško da ćeš recimo ovdje na uzv 6 dc i npr da trebaš 8 dc opet a letova nema. Ne znam kako je s busom.
    Dobro odvagni i vidi da si ne radiš stres. Posto ideš o svom trošku mislim da ti ne bi trebao biti problem da budeš dole dva tri dana prije a to je moj savjet da odmah dole budeš na prvom uzv i mirna si.
    Sretno!
    Thnx LaraLana.. vidjela sam taj iherb al narucuju iz Amerike a ja idem u postupak za 3 tjedna i moram odmah krenut s tim tbl... hvala za savjet, malo mi se ciklus zadnjih par mjeseci poremetio pa mi je tesko predvidjet kad ce krenut, mislim da ce bit last minute organizacija

  37. #3037

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Mia38, kako misliš čudno te gledaju u ljekarni? Zbog doze ili kobalamina?
    Možda ne znaju da je kobalamin vitamin B12. Makar ne vjerujem da to ne znaju u ljekarni.
    Ili možda jer ti treba 1000 mikrograma ne 1000 miligrama. 1000 mcg=1 mg.
    Preko IHerb je znalo brzo stizati, ne znam kak je sad s koronom.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 17.01.2021. at 00:52

  38. #3038

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Stalno čekam po novinama pročitati neke info za granice, ali sve do 31. ostaje. Ne znam kako će biti od 1.2. i što im u onim uputama znače medicinski opravdani razlozi.

    U kojem ste vi stadiju?
    Mislim da mozemo preko granice, samo nam treba negativni pcr za nazad...Tako sam ja shvatila, ali moram jos provjerit jer se nadam ici uskoro.

  39. #3039

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Mia38, kako misliš čudno te gledaju u ljekarni? Zbog doze ili kobalamina?
    Možda ne znaju da je kobalamin vitamin B12. Makar ne vjerujem da to ne znaju u ljekarni.
    Ili možda jer ti treba 1000 mikrograma ne 1000 miligrama. 1000 mcg=1 mg.
    Preko IHerb je znalo brzo stizati, ne znam kak je sad s koronom.
    LF2 zato sto trebam dozu od 1000 a sve ljekarne mi nude samo od 100. Nasla sam preko vitalabo (neznam dal smijem napisat ) ono sto trebam a dostava je 2-7 dana. Kupila sam za prvu ruku od 100 al to je 10 tbl dnevno samo to+ folat 2,5 dnevno+ za štitnjaču+ za glukozu... a tek kad se krenem pikat to ce biti show jer se inace bojim igli

  40. #3040

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Imaš od BetterYou B12 u spreju, dnevni unos 1200 mcq. Ima ga u ljekarnama. Šprica se pod jezik i baš je finog okusa.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 17.01.2021. at 14:18

  41. #3041

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da mozemo preko granice, samo nam treba negativni pcr za nazad...Tako sam ja shvatila, ali moram jos provjerit jer se nadam ici uskoro.
    Preko granice se moze u mk,samo pitaju di se ide i neki dokazat.Nazat netreba nista.Jedino u hrvatsku se ide u samoizolaciju ili test se radi.I onda vas maknu sa samoizolacije.Friske info..

  42. #3042

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    LF2 zato sto trebam dozu od 1000 a sve ljekarne mi nude samo od 100. Nasla sam preko vitalabo (neznam dal smijem napisat ������) ono sto trebam a dostava je 2-7 dana. Kupila sam za prvu ruku od 100 al to je 10 tbl dnevno samo to+ folat 2,5 dnevno+ za štitnjaču+ za glukozu... a tek kad se krenem pikat ������ to ce biti show jer se inace bojim igli
    Imas sve vitamine na stranici futunatura,dobis u roku 24sata.Sad imas popuste,ja uzimala sad vitamine.Bas imaju sve sta sam trazila.

  43. #3043

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Preko granice se moze u mk,samo pitaju di se ide i neki dokazat.Nazat netreba nista.Jedino u hrvatsku se ide u samoizolaciju ili test se radi.I onda vas maknu sa samoizolacije.Friske info..
    Medo2711, thanks za info....samo cu tražit kad bude vrijeme da mi sastave iz klinike nekakvu potvrdu da idem dolje u postupak.
    Naravno, sad kad gledam letove CA otkazala sve nakon 17.1. do 29.1. Svaki put neka zapreka....prosli mjesec nije bilo buseva do Zg zbog propusnica....sad ovo....

  44. #3044

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo2711, thanks za info....samo cu tražit kad bude vrijeme da mi sastave iz klinike nekakvu potvrdu da idem dolje u postupak.
    Naravno, sad kad gledam letove CA otkazala sve nakon 17.1. do 29.1. Svaki put neka zapreka....prosli mjesec nije bilo buseva do Zg zbog propusnica....sad ovo....
    Nadamo se boljem i da ce poslje 1.2 sve ukinuti.Ili samo pokazes od hzzo odobrenje ili mozes i tako.Mene su zadnji put pitali na granici imamo dokazat,pokazala rijesenje samo.Ko moze nekaka ide privatnim autom.

  45. #3045

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo2711, thanks za info....samo cu tražit kad bude vrijeme da mi sastave iz klinike nekakvu potvrdu da idem dolje u postupak.
    Naravno, sad kad gledam letove CA otkazala sve nakon 17.1. do 29.1. Svaki put neka zapreka....prosli mjesec nije bilo buseva do Zg zbog propusnica....sad ovo....
    Branca sad si me zabrinula s postom. Nisam znala da su letovi otkazani. Vjerojatno je to zbog propisane samoizolacije pa ljudi ne putuju. Nadam se da ce se od 1.2 malo popustiti s mjerama.

  46. #3046

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Medo, jesi sigurna da je ili test ili samoizolacija? Zadnje što sam čitala je obavezan test pri ulasku u Hrvatsku iz Makedonije.

  47. #3047

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo nemam odobrenje jer ovaj put idem o svom trosku... Nadam se da ce let za 29.1. ostati i da mi onda nece biti kasno za FET, tad mi je 14.dan ciklusa. Ostaje jos bus, ali tko zna hoce li i to voziti. Iz Zd cu putovati valjda 20 sati, pa nisam vise pametna za ici tako. A kako idem ovaj put sama, auto nije opcija. U biti nam nije nikako opcija.Stalno je neka zapreka, lagano mi dolazi dignuti ruke od svega. Imam osjecaj kao da pokusavam nemoguce. Znam da sve mi tu vodimo svoje bitke, ali eto tako se osjecam.... valjda je takav dan...

  48. #3048

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Medo, jesi sigurna da je ili test ili samoizolacija? Zadnje što sam čitala je obavezan test pri ulasku u Hrvatsku iz Makedonije.
    Da,sama biras test ili samoizolacija.Nako trebamo mirovati pa ti na isto dode 10 dana.Imate pravo preko socijalnog koja ide preko hzzo.Ali ja imam pravo,muz ne.Jer u pravilo sad muz vise netreba samnom ici na fet.
    Branca_1onda posalji da ti posalju da taj i taj datum trebas biti dolje.Reci da pitaju na granici.Nadam se da ce ti se poklopiti sve.Joj draga moja uvijek nesto kod nas.Nikak da ide kak treba.Ja kad dobim odobrenke od hzzo,nadam se smirivanju situacije.

  49. #3049

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, ima koja iskustava sa AirSerbia? Sjecam se da je jedna cura spominjala da je letila sa njima. Imaju slicne letove kao CA i cijene ok. Predsjedanje je u Beogradu i ne ceka se dugo. Barem ovi letovi koje sam gledala. Jeli ima koja kakav savjet?

  50. #3050

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Branca mi smo isli preko AirSerbia. Neznam sta te tocno zanima.. Na check in smo morali biti ako se ne varam 2h prije leta, ako ne i 3 ali to ti sve pise kada uzmes kartu.. U BG smo cekali 3h da krenemo za Skoplje. Obuci se sto toplije, nije bas fora biti na aerodromu izmedu letova pogotovo sada.. Nosili smo sve u onim malim bocicama od kozmetike, a pili i jeli smo po aerodromima. Aerodromi su skupi, u Srbiji malo jeftiniji. Na svakom aerodromu imas pusionu, kafe i nesto za zameziti. Aerodrom u Skoplju je dosta udaljen tako da bi dogovoren taksi bio najbolje rijesenje, ili moze se rentati auto bas ma aerodromu nije pretjerano skupo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •