Stranica 58 od 59 PrviPrvi ... 84856575859 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,851 do 2,900 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2851
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ma cisto sumnjam da dosad nisu imale takvu situaciju
    sve je po ps-u, pa radis od doma
    prema tome, relax
    moj sin je bio u tri samoizolacije, i samo prvi put nas je nazvala skolska lijecnica
    poslije je sve samo bila poruka na wa od razrednice, da idu u si i dokad

    na temu, online nastava funkcionira puuuuno bolje nego na proljece
    neki se jos drze slanja zadataka, ali vecina organizira zoom satove u realnom vremenu
    sest sati, mali i veliki odmor

  2. #2852

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako izgleda online nastava sada, kakva su iskustva sada? Je li slično onom kaosu i homeschoolingu kao u prvom valu ili je ipak nešto bolje, u smislu da postoji neki raspored sati? Je li i dalje "dragi učenici, evo vam zadaci, i evo vam rok" za većinu toga?

    Je li to i dalje tako ili ima poboljšanja?
    Ako kažem da sam nakon dva dana nacionalne online nastave sada prvi put sela za komp i tek sad pogledala taj srpski video (juče su ga delili svi prosvetari koji imaju školsku decu...), jasno je da tata iz videa ne preteruje puno.
    Maternji imaju preko Zoom-a, i tu im pola časa prođe na seansu prizivanja duhova- "jeeel se čujemo?", matematiku su im javili da će biti isto tako, e to moram da vidim kako će izgledati!
    Ostalo imaju preko Google učionice (NE Google Meet-a!), u kao realnom vremenu, 6 časova pre podne. Čas se sastoji od momenta kada nastavnik okači materijal i idućeg minuta kad njih deset u kometaru napiše- Tu sam, ostatak časa prođe tako što se klinci druže višečasovnim zajedničkim pozivom na Viberu, dok se ponekom roditelju ne smrkne pa potera naslednika da i uradi i pošalje zadato.
    Solfeđo odrađuju srećom isto u Google učionici, instrument snimamo i dižemo video na zatvoreni yt kanal jer tako zahteva nastavnik, izborni predmet ide na viber jer tako zahteva ta nastavnica, par nastavnika je propalo u zemlju i ni reči od njih...

    Sa leve strane sobe sedi moja starija, sa desne MM, svako za svojom Google učionicom, sin još ide na svoja tri časa uživo nastave u školi.
    MM je pred nervnim slomom jer niko nije obučio decu da koriste učionicu, direktori traže da se upisuju kao odsutna deca koja se ne prijave na učionicu u tačno vreme, iako mnoga domaćinstva dele jedan komp na više dece.
    Roditelji i učenici kukaju nastavnicima na Viberu, uputstva za učionicu se kače repetitivno tokom dana uz poneki tel. poziv i uživo objašnjavanje, tu su i oni koji sa vibera i svog mobilnog objašnjavaju kako nemaju tehničke mogućnosti za praćenje elektronske nastave prko Google-a, i tako... Ja mislim da me uopšte ne bi iznenadio ni pismonoša, ionako ih gaje po selu ...

    Realno, manje je stresno jer je očekivano, preko leta smo pojačali tehniku pa ne zakazuje više, da imam samo decu a ne i prosvetara bilo bi podnošljivo. Ovako me obara taj uvid u haos sa obe strane, haos koji se mogao izbeći.

  3. #2853
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi smo srednja 2 tjedna doma. Ide se na teams službeno, neki koriste zoom. Neki materijale stvaljaju na edmodo. Imam Whatsapp grupu za svoj razred, ja razrednik, za one neslužbene razgovore, tipa mogu li im prebacit ispitivanje na drugi tjedan. Razred pomoćnih kuhara je isto grupa na Whatsapp jer je djeci to lakšd. Ja držim u realnom vremenu, prema dnevnom rasporedu sati. Samo ako su mi popodnevn smjen, stavim termin ujutro, jer su cure moje u vrtiću, pa da sam slobodnija.
    Za sas idd dobro. Ali morala sam namjestiti teams fa od 9 navečer do 7 ujutro ne oglašava obavjesti o porukama, djeca šalju u svako doba noći rješenja zadataka.

  4. #2854
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ZG od 14.12 srednje škole online,moja je već sada cijela srednja njezina,koliko čujem i MIOC cijeli

  5. #2855
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ZG od 14.12 srednje škole online,moja je već sada cijela srednja njezina,koliko čujem i MIOC cijeli
    Mi smo do petka online, pa onda valjda i ovo što pišeš od sljedećeg tjedna.
    Još da su i osnovne, bilo bi super.

  6. #2856
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Za osnovne će biti danas sutra izvještaj zg

  7. #2857
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ZG od 14.12 srednje škole online,moja je već sada cijela srednja njezina,koliko čujem i MIOC cijeli
    ovo je negdje službeno objavljeno?

  8. #2858
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826
    Posljednje uređivanje od Mima : 07.12.2020. at 11:32

  9. #2859
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa emily vec dugo je u ovim slucajevima prvo objavljeno na svim portalima pa tek onda sluzbeno.

  10. #2860
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Još da su i osnovne, bilo bi super.
    Jesi ti normalna?

  11. #2861
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi ti normalna?
    Jesam.

  12. #2862
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je negdje službeno objavljeno?
    Radio Sljeme

  13. #2863
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam.
    Znam
    Zezam se samo
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 07.12.2020. at 11:57

  14. #2864
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Cathy,
    Ako nije predirektno, moze samo prijedlog jedne-dvije prednosti online nastave za osnovnoskolce?

    Ja fakat ne vidim nijednu osim u slucaju da dijete ima neku zdravstv.dijagnozu ili losije ocjene (pokazalo se da je ipak vecina djece na kraju zavrsila on line nastavu s boljim ocjenama u odnosu na redovitu nastavu zbog cijele situacije). A to sto je znanje ostalo ko onaj rupicasti sir, nikom nista :/

    Evo ja fakaaat pokusavam naci neki razlog u prilog on line nastavi i ne nalazim ga, a nedostataka masu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.12.2020. at 12:27

  15. #2865
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Eh da Bubilo dobro si normalna majke mi. Bas si zmaaj!

  16. #2866
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Vidjet ćemo Lili, vrijeme će pokazati što sam .

  17. #2867
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy,
    Ako nije predirektno, moze samo prijedlog jedne-dvije prednosti online nastave za osnovnoskolce?
    nisam cathy, ali razumjela sam da je nekim ljudima problematično kada im djeca uzastopno idu svako malo u samoizolaciju, pa onda osim što im je nastava online, ne smiju ni izaći iz kuće prošetati ili na trening dok ih je bilo, kad se to zareda, možda nekom izgleda bolje nek je nastava online ali barem poslije toga nešto možemo
    također, bliže se blagdani, i netko bi i mogao u posjet bakama/djedovima za Božić, ali ne može ako djeca malo prije toga dobiju SI

    ja nisam u takvoj poziciji, moj nije dosad imao SI, ali mogu razumjet to

  18. #2868
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Evo to mi nije palo na pamet i to mogu razumjet (iako vise nema treninga).

    Trenutno mi je jedno dijete u SI (po 1.put od svih nas iz obitelji, zbog pozit.uciteljice),ali i dalje ne smatram on line nastavu ni po cemu boljom od redovne nastave. Dapace, ova on line nastava (naša) je sve samo ne nastava kakva treba biti.

    Napominjem da mi je obrazovanje izrazito bitno ne ocjene nego samo znanje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.12.2020. at 13:04

  19. #2869
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja je vrtićanka u SI zbog pozitivna odgojiteljice. Mi ništa, mlađa ide u vrtić. Srećom nitko u kući nema simptome, inače ne bi ni manja išla. Ja sam na online nastavi, muž ovaj tjedan radi od kuće. Srećom imam mamu kat itnad koja je već potencijalno izložena starijoj pa mi je ona pričuva dok sam na nastavi.
    Moram priznat da mrzim online nastavu iz dna duše.....
    A i curka je rekla da ne voli što je nova bolest tu (tako smo joj objasnili) jer na može u vrtić.

  20. #2870
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy,
    Ako nije predirektno, moze samo prijedlog jedne-dvije prednosti online nastave za osnovnoskolce?

    Ja fakat ne vidim nijednu osim u slucaju da dijete ima neku zdravstv.dijagnozu ili losije ocjene (pokazalo se da je ipak vecina djece na kraju zavrsila on line nastavu s boljim ocjenama u odnosu na redovitu nastavu zbog cijele situacije). A to sto je znanje ostalo ko onaj rupicasti sir, nikom nista :/

    Evo ja fakaaat pokusavam naci neki razlog u prilog on line nastavi i ne nalazim ga, a nedostataka masu.
    Ako su mi najstarije i srednje dijete on line, onda bi mi odgovaralo da je i ovo u osnovnoj školi. Manja šansa za zarazu i samoizolacije.
    Mi radimo od doma, a najmlađe dijete trenutno ne ide u vrtić. Eto, zato.
    + kaj je osnovnoškolsko rizična skupina isto kao i suprug.
    Djedove i baku nisu vidjeli ohoho, osim sa 20 m. I ne veselim se takvom Božiću, pogotovo ako netko još upadne i u samoizolaciju kao kontakt.
    Ovo srednjoškolsko upravo odrađuje cjelorazrednu samoizolaciju, kao kontakt. Treću po redu.

  21. #2871
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo se nekima želja ispunila, od 14.12. Sve srednje idu online.

  22. #2872
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Hvala Cathy za odgovor. Svatko zna za sebe.

    Meni bi i dalje bilo bolje da su povremeno u SI nego da za vecinu skol.godine ne dobiju odgovarajuce znanje. Meni nisu te SI takav bauk.

    Takodjer ne vidjamo bake i dede jos od rujna (a ni necemo dok ne prodje ova pandemija), a sumnjam da bismo ih vidjali i da bude on line skola jer tek tad bi djeca pozeljela drustvo i druzenje kojeg su lišena u školi. U skoli je koliko toliko kontrolirano druzenje, vani po kvartu nikako.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.12.2020. at 17:35

  23. #2873
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Evo se nekima želja ispunila, od 14.12. Sve srednje idu online.
    Mislim da to nikome nije zelja, ali je svakako vrlo razumno u ovom trenutku obzirom na epidemiolosku situaciju.
    Ako nam je cilj smanjiti broj pozitivnih i sirenje epidemije.
    Zbog ove koma situacije bez ikakve kontrole epidemioloske situCije jedino razumno je bilo da izvucem svje mlade dijete u rizicnoj skupini i skolujem ga doma. Ne na daljinu, ne on line nego -dopisno. I to iskljucivo uz moju pomoc ima poteskoce u ucenju. Da je epidemija pod kontrolom ona bi migla u skolu s vrsnjacima. Ovako skola nije mjesto za rizicne pa onda neka se snalaze sami. Ocito. Meni je znanje najmanji problem, socijalna izolacija je puni veci. Ali trenutak je takav da i to moram staviti na drugo mjesto.

    Moj srednjoskolac se veseli nastavi na daljinu. Vec jako dugo se ne osjeca ugodno svaki dan provodeci jedan sat u javnim prijevozu na putu u skolu.

  24. #2874

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Meni su od danas oba deteta online i puno mi je lakše tako.
    Mlađi ima dovoljno ocena, gradivo je takvo da ga mogu ja objasniti, tako da neće imati rupa u znanju sigurno za ove dve preostale nedelje do raspusta.
    Maksimalno sam otezala da prebacim i njega na online (stariji razredi su svi online od prošlog ponedeljka), jer znam da mu nedostaje društvo, ali postalo je epidemiološki besmisleno, nas troje kod kuće, samo on ide u školu, a među mlađim razredima sve više bolesne dece i učiteljica.
    Ovako smo svi našli neki modus zajedničkog funkcionisanja i podele vremena i prostora, sve je puno lakše i uigranije kako vreme odmiče. Još dve nedelje online školovanja ćemo bez problema podneti ako ostanemo zdravi.
    I samo da dodam, nakon nedelju dana online nastave, vidi se opadanje broja novoobolelih srednjoškolaca, poslednja dva dana nema novih prijavljenih- tako da je nekakav epidemiološki efekat izgleda ipak postignut.

  25. #2875
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ova online nastava in real time nije za moje živce.
    A ona flegma. Dolje piđama, samo je majicu obukla i napravila rep.
    Moram se skulirati.
    Tek je 3.sat. Bit će bolje. A-ha

  26. #2876
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A što te smeta?

  27. #2877
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ma, pusti me, ona uziva i smije se uz tablet i slušalice, a ja bih nekako htjela da to bude...ni ne znam što. Idem u dvorište, to je njena skola, ne moram biti nadglednik.
    Samo cool!
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 14.12.2020. at 10:19

  28. #2878
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ova online nastava in real time nije za moje živce.
    A ona flegma. Dolje piđama, samo je majicu obukla i napravila rep.
    Moram se skulirati.
    Tek je 3.sat. Bit će bolje. A-ha
    Eh, suosjećam.... Nije to njihov problem, nego naš.

    Ja imam stariju djecu, ali online nastava je uzela isti takav danak. Gubi se granica između vremena za posao/učenje i slobodnog vremena. Ujutro moji klipani spavaju ko klade, ali zato vikendom i navečer uče, pišu programe, neznamnisamašto... Meni je to neprirodno, ali čini mi se da je to "novo normalno". Kuma mi je rekla da ni njezina kćer ne izlazi iz pidžame. S tim nemam problema, moji se obuku kad ustanu, ali ustanu bratemili dok sam ja već spremna za gablec ili kasnije.

    Nadam se samo da će nešto i naučiti. Neki dan me zaprepastilo ovo: https://www.srednja.hr/faks/studenti...parni-brojevi/

  29. #2879
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa zato i je bolje da bude u realnom vremenu, jer odrađuju satove kao u normalnoj nastavi. Osim toga, moja dobije neusporedivo više posla kad sat nije online, doslovno ih zatrpaju zadacima. Nažalost kod moje kćeri nije baš puno satova online, na Zoomu ili Teamsima.

  30. #2880

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam stariju djecu, ali online nastava je uzela isti takav danak. Gubi se granica između vremena za posao/učenje i slobodnog vremena. Ujutro moji klipani spavaju ko klade, ali zato vikendom i navečer uče, pišu programe, neznamnisamašto... Meni je to neprirodno, ali čini mi se da je to "novo normalno". Kuma mi je rekla da ni njezina kćer ne izlazi iz pidžame. S tim nemam problema, moji se obuku kad ustanu, ali ustanu bratemili dok sam ja već spremna za gablec ili kasnije.
    I kod mojeg je uslijed online nastave došlo do perturbacija u dnevnom ritmu, ali teško mi je procijeniti je li to samo zbog online nastave, ili bi se i inače u ovoj dobi prešaltao na večernji način rada. Kako god bilo, primjećujem da premalo spava (jer se ujutro i dalje rano budi, na budilicu, prvih pola sata nakon ustajanja ne komunicira ), premalo se kreće - vrhunac izlaska mu je pod odmorom da na 5 minuta izađe na balkon
    A što sad, izbora nema - srećom sad zaista imaju nastavu po rasporedu sati i komuniciraju s profesorima barem preko Zooma. Proljetos toga nije bilo.

  31. #2881

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    i Google Meet je pao... i Classroom... Nastava ranije završila. Djeci smiješno, meni baš i nije

  32. #2882
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I kod mojeg je uslijed online nastave došlo do perturbacija u dnevnom ritmu, ali teško mi je procijeniti je li to samo zbog online nastave, ili bi se i inače u ovoj dobi prešaltao na večernji način rada. Kako god bilo, primjećujem da premalo spava (jer se ujutro i dalje rano budi, na budilicu, prvih pola sata nakon ustajanja ne komunicira ), premalo se kreće - vrhunac izlaska mu je pod odmorom da na 5 minuta izađe na balkon
    A što sad, izbora nema - srećom sad zaista imaju nastavu po rasporedu sati i komuniciraju s profesorima barem preko Zooma. Proljetos toga nije bilo.
    A bicikl? Nije li on bio obožavatelj bicikla?

    Moj stariji se sad rijetko vozi, ali je jučer bio na pješačkoj turi (5 km, praćenje pomoću aplikacije). Ja sam jutros htjela prigovarati mlađem da nije ništa fizički radio preko vikenda (obično ode na Sljeme, ali ove subote nije), ali sam ugledala kacigu i rukavice ostavljene u hodniku... Eto, bio je na biciklističkoj turi (obično se odveze po nasipu do Jaruna i natrag, isto uz praćenje pomoću aplikacije za tjelesnu kulturu), a ja nisam ni znala za to. Popodne smo mm i ja otišli k njegovoj mami i nije nas bilo doma.

    Kad smo već kod tjelesne kulture - ugodno me iznenadio prof. tjelesnog iz naše stare osnovne škole:
    https://www.roditelji.hr/skola/na-tr...obisli-zemlju/
    Sjećam ga se kad je tek počeo raditi. Vodio je tjelesnu kulturu za boravkaše i program "Vikendom u sportske dvorane". Sad je uspio učenike motivirati da se kreću unatoč nepovoljnim okolnostima. Svaka čast!

  33. #2883

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Moja srednjoškolka od danas prvi put online od početka škole. Nastava danas bila ujutro u realnom vremenu. Zadovoljna.

  34. #2884

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A bicikl? Nije li on bio obožavatelj bicikla?
    Jest, ali sad od školskih obaveza u dvije škole i učenja koje graniči s manijom (to je posebna priča i nema veze s online školom, ili ima marginalno), na bicikl ne stiže, a i dan je prekratak, rano se smrkava. Kad bi se zadovoljio vožnjom do Jaruna ili po nasipu, stigao bi se makar malo proluftati, ali njegovi su apetiti veći. Kad se odmara od školskih zadataka, na ekranu mu je karta Zagreba s ucrtanim turama koje je odvozio i koje planira odvoziti. Tako da znam čime će se baviti za vrijeme praznika

    Iako su online, ovaj tjedan pišu dva testa, stvarno me zanima kako će to izgledati. Ok, jedno od toga je esej iz hrvatskog za kojeg je tako i tako svejedno gdje ga pišu - ne mogu ga prepisati sve i da hoće.

  35. #2885
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Moja srednjoskolka je od redovnih 7 sati danas imala 3.
    Od toga dva zoom sata i jedan samo materijale za vjezbat dobili. Eto, ne znan sta rec. Plus sta se radi o maturantici.
    Sve mi se cini da ce bit isto ko na proljece, 0 bodova...

  36. #2886
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

  37. #2887
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    meni je kcer petasica, od petka popodne razred u si, prvi put
    evo danas im je nastava popodne, od 14 je u sobi na zoom pozivima
    sve funkcionira...

  38. #2888
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ovu se galeriju slika isplati pogledati - u kakvim uvjetima djeca uče na daljinu u zemlji u kojoj samo petina kućanstava ima internet: https://www.theguardian.com/artandde...he-philippines

  39. #2889

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Kod moje petašice nažalost slična situacija kao i na proljeće: samo dva profesora se javljaju u živo i objašnjavaju gradivo, sve ostalo je priča: pročitaj - prepiši - riješi.

  40. #2890
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovu se galeriju slika isplati pogledati - u kakvim uvjetima djeca uče na daljinu u zemlji u kojoj samo petina kućanstava ima internet: https://www.theguardian.com/artandde...he-philippines
    A koliko kućanstava ima solidan krov nad glavom, struju i sanitarije?

    Nema to veze samo s online nastavom, to ima veze s kvalitetom života općenito. Mogli su tako napraviti galeriju i u Africi, Afganistanu, brojnim drugim zemljama...uključujući i dijelove Hrvatske.

  41. #2891
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    meni je kcer petasica, od petka popodne razred u si, prvi put
    evo danas im je nastava popodne, od 14 je u sobi na zoom pozivima
    sve funkcionira...

    moj osmaš ima sve sate u realnom vremenu, samo što neki traju 10-15 min. prof im kaže što ima i odjavi se.
    srećom takvi su u manjini

    a neki ni nakon više mjeseci koje su imali na raspolaganju da rezviju i osmisle svoja on line predavanja, nisu savladali ni osnovne postavke teamsa.

  42. #2892

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Meni bi ovo još i bilo shvatljivo za stariju gardu profesora, ljude pred mirovinu, da se možda ne snalaze najbolje...

    Ali moja ima par njih koji su s faksa stigli ili rade u školi tek par godina. Domet u online nastavi im je napisati obavijest koje strane pročitati u udžb. i što riješiti u radnoj.

  43. #2893
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Evo na kraju tjedna mogu reći da je moj imao online nastavu preko zooma uživo sve sate osim glazbenog
    I čak kaže da mu je bolje nego u školi, u smislu da lakše prati nastavnike. Pretpostavljam da je to zato što su jako brbljav i živahan razred i inače puno koncentracije i vremena se raspe na to, ovako su djeca muteana i samo čuješ učitelja
    Jeidno ne razumijem onu priču da bi se testovi pisali u školi, kako točno su zamislili da to funkcionira, 8:00-8:45 imaš matematiku od kuće, a u 8:50 bi se trebao nacrtat u školi na testu iz prirode?
    I dalje se nadam da će do testova već bit u klupama

    Što se tiče ove galerije s Filipina, to je upravo razlog zašto je Unicef globalno dao preporuke vladama da online nastava bude last resort

  44. #2894
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kod moje se dogovarali kad će biti test u školi kad su imali online prije,ali nažalost dosta testova nisu. pisali
    Idući tjedan bi trebala imati neke odgođene

  45. #2895

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Moj ima svu nastavu preko Zooma, u realnom vremenu, tako da u "školi" provede istu količinu vremena kao što bi proveo u pravoj školi uživo.
    Ali sad se javlja tehnički problem, preslab WiFi signal za toliko video-nastave, tako da mu se Zoom često smrzava, ili mu puca veza, i to je izvor kronične frustracije, naročito u popodnevnim satima.
    Ima dva pojačivača signala strateški raspoređena po stanu, nisu baš od pomoći.

  46. #2896

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ovako je i kod mojeg gimnazijalca. Kod njega je 99% nastave preko zooma, ali imamo problem sa slabim signalom. Takodjer smo postavili pojačivač, ali i uz to, i dalje ima problema.

  47. #2897

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    U nas isti problem. Signal je dovoljno jak samo u dnevnoj, u sobi mu puca veza non stop.
    A u dnevnoj smo svi, kuha se ručak...
    Slijedeći tjedan je popodne kad je mali u vrtiću pa će bit bolje.
    Nadam se da neće potrajat ovo sve skupa.

  48. #2898
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    U nas isti problem. Signal je dovoljno jak samo u dnevnoj, u sobi mu puca veza non stop.
    A u dnevnoj smo svi, kuha se ručak...
    Slijedeći tjedan je popodne kad je mali u vrtiću pa će bit bolje.
    Nadam se da neće potrajat ovo sve skupa.
    Nabavite neki pojačivač signala ili provedite lijepo kabel (to su moji sinovi napravili).

  49. #2899
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ma ni pojačivači nisu rješenje ,mi ih imamo 2-3 na strateškim mjestima

    Dost često zovemo i operatera jer ponekad i kod njih je problem

  50. #2900

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ma imamo pojačivač, nema neke pomoći. Sobe idu na L, preblesavo nešto i jednostavno je signal jedva na 2 crtice.
    Ja se još uvijek naivno nadam da će brzo nazad u škole, bar osnovne.
    Prije 4 tjedna smo u gradu imali 160 novooboljelih dnevno i nastavu u školi, sad imamo 20 i online.
    Da ne govorim da on uopće nema osjećaj da su praznici gotovi. Kad se vrate pa ih zaspu s testovima, bit će veselja.
    Apeliram ja na njega da se skoncentrira i da sad ovih zadnjih 4 mjeseca ne usere šanse za srednju, ali vidim da je glava u balunu lagano.
    Napravio projekciju bodova za srednju, najbolju i najgoru varijantu i kaže da nema frke, samo cool mamice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •