Stranica 196 od 383 PrviPrvi ... 96146186194195196197198206246296 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 9,751 do 9,800 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #9751
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ajme strasno, kakav gubitak...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #9752
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Maloprije sam vrtila po 10 portala redom, mislila sam da je lažna vijest kao ono zadnji put kad je bio u bolnici. Izgleda da je istina. Pretužno..

  3. #9753
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    ina, ovo je pogotovo za tebe -- Pfizer je upravo objavio da se njihovo cjepivo moze drzati i u najobicnijem frizeru do dva tjedna. To ce svakako olaksati spremanje i planiranje cijepljenja.

    https://www.usnews.com/news/health-n...r-temperatures
    Posljednje uređivanje od Kaae : 19.02.2021. at 18:24

  4. #9754
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Grozno, za Djordja. Nisam bila fan, ali velik je gubitak.

  5. #9755
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno


  6. #9756

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Maloprije sam vrtila po 10 portala redom, mislila sam da je lažna vijest kao ono zadnji put kad je bio u bolnici. Izgleda da je istina. Pretužno..
    I hrvatski mediji su preneli vest .
    Tata je dobio poziv za vakcinu za sutra, mama je već dobila prvu dozu kineskog i čeka drugu. Od njihovog čvrstog "šta će to nama" do "evo, prijavili smo se", prošlo je nekoliko nedelja, ali drago mi je što su brzo došli na red čim su odlučili (ja još nisam pozvana, ali dobro, muž je primio i drugu dozu pa smo OK). Nadam se da će bar Đoletov odlazak naterati još ljudi da preispitaju svoje stavove o nevakcinisanju. Meni će zauvek nedostajati njegovi Novogodišnji koncerti na Spensu i čarobna atmosfera koju je pravio. Još nešto što se više neće vratiti na staro

  7. #9757
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Jako, jako mi je žao

    Da, to je uistinu kraj jedne ere, pogotovo za nas kojima je obilježio djetinjstvo i mladost.

    https://www.youtube.com/watch?v=12feJPmExuE

  8. #9758
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ali rekli su da je kod njega upala pluća, korona se nije spominjala

    Da samo našeg vremena
    Znala sam curu sad je cca 25 i rekla kako je mogla spavati samo kad su pustili Đolets

  9. #9759
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    I hrvatski mediji su preneli vest .
    Tata je dobio poziv za vakcinu za sutra, mama je već dobila prvu dozu kineskog i čeka drugu. Od njihovog čvrstog "šta će to nama" do "evo, prijavili smo se", prošlo je nekoliko nedelja, ali drago mi je što su brzo došli na red čim su odlučili (ja još nisam pozvana, ali dobro, muž je primio i drugu dozu pa smo OK). Nadam se da će bar Đoletov odlazak naterati još ljudi da preispitaju svoje stavove o nevakcinisanju. Meni će zauvek nedostajati njegovi Novogodišnji koncerti na Spensu i čarobna atmosfera koju je pravio. Još nešto što se više neće vratiti na staro
    I ja se nadam. Koncerti su mu bili zaista nešto posebno. Ta njegova mirna energija, atmosfera, pjesme, publika... Četiri puta sam bila i htjela sam ići još puuuno puno puta. Da, još nešto što se više neće vratiti na staro.

    Drago mi je zbog tvojih i zbog cijepljenja!
    Kod nas svekar i svekrva čekaju druge doze, a muž će se prijaviti idući tjedan pa kad već dođe na red. Samo da obavi do poroda.

  10. #9760
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ali rekli su da je kod njega upala pluća, korona se nije spominjala

    Da samo našeg vremena
    Znala sam curu sad je cca 25 i rekla kako je mogla spavati samo kad su pustili Đolets
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2255666

    Imao je koronu nazalost

  11. #9761
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Kao sto rece prijatelj, danas je umrla Jugoslavija. Na njegovim koncertima nitko nije pitao od kuda si. Svi smo bili nasi.
    Prvi koncert na kojem sam u zivotu bila je bio njegov. Imala sam 3 godine. Molila sam da me probude na Ne lomite mi bagrenje.

  12. #9762
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Stvarmo tuzno .

  13. #9763

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hvala HRT-u za tako divan oproštaj od Đoleta, ja sam zaista dirnuta. I zgrožena smećem od "države" u kojoj živim.
    Bar se Novi Sad oprašta dostojno - iako totalno krše sva epidemiološka pravila - a ja bi tako rado bila tamo sada .
    Umro je od korone, jelena, to je zvanična vest od početka. Nakon ozbiljnog infarkta šanse su mu bile u startu loše .
    https://nova.rs/vesti/drustvo/uzivo-...aju-od-doleta/

  14. #9764

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    U strogom centru ranjenog Zagreba

    https://www.jutarnji.hr/video/news/i...oglif-15052069

  15. #9765
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala HRT-u za tako divan oproštaj od Đoleta, ja sam zaista dirnuta. I zgrožena smećem od "države" u kojoj živim.
    Bar se Novi Sad oprašta dostojno - iako totalno krše sva epidemiološka pravila - a ja bi tako rado bila tamo sada .
    Umro je od korone, jelena, to je zvanična vest od početka. Nakon ozbiljnog infarkta šanse su mu bile u startu loše .
    https://nova.rs/vesti/drustvo/uzivo-...aju-od-doleta/
    Gledam cijelu večer Novi Sad.

    I ja bih rado bila tamo... U Beogradu je sutra oproštaj, simbolično ispred Sava centra, pa ćemo otići.

  16. #9766
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Baš sam tužna zbog Balaševića.

  17. #9767
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    tuga golema

    a nadala sam se jos kojem njegovom koncertu kad se ovo govno stavi pod kontrolu

  18. #9768
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    inace, mene moja dr lijepo “utjesila” kad sam se prijavljivala...kaze da je lista dugacka i da necemo tako brzo doci na red...
    nadam se da ce imunitet drzati bar jos jedno vrijeme...
    Posljednje uređivanje od Ginger : 20.02.2021. at 16:22

  19. #9769
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Liste su stvarno jako dugačke. Moj dida se cijepio nekidan, sa Astra Zenecom. Doktorica mu rekla da je nešto oko 20 doza dobila, a da ima na listi preko 600 ljudi.
    Nikakvu reakciju nije imao, a malo me bilo strah ipak zbog onoga sa 65+ osobama, njemu je blizu 90 godina. Tako da je super prošao. Veseli se drugoj dozi da mu napokon netko može doći u goste.

    Taman čitam da je Balašević sahranjen danas... Jučer je bilo jako tužno i dirljivo i na beogradskom oproštaju. Baš neka neopisiva energija u zraku.

    Nego, ovo sa jedinom pjesmom koju ovaj čovjek zna je baš interesantno ispalo.
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...m/2255982.aspx

  20. #9770
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku

    Nego, ovo sa jedinom pjesmom koju ovaj čovjek zna je baš interesantno ispalo.
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...m/2255982.aspx

    da da, nista nije slucajno

  21. #9771
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme.

  22. #9772

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Taman čitam da je Balašević sahranjen danas... Jučer je bilo jako tužno i dirljivo i na beogradskom oproštaju. Baš neka neopisiva energija u zraku.

    Nego, ovo sa jedinom pjesmom koju ovaj čovjek zna je baš interesantno ispalo.
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...m/2255982.aspx
    Riri legendo
    Hvala što si me nasmejala.

    Sav moj život, moja sećanja, događaji, mesta, mirisi, boje, zvuci, ljudi, govor, šale kojima se smejem, ono čemu se radujem, zbog čega plačem- na kraju krajeva, ono što jesam - sve je omeđeno njegovim pesmama.

    Nema pesme a da uz nju ne uskrsne draga uspomena, neko drugo izgubljeno vreme, neki dragi ljudi koji su odavno otišli zauvek.
    On je toliko bio utkan u moje odrastanje da ga nikad nisam ni primećivala, kao opšti duh dobrog komšije, podsmešljiv i blag, setan i namćor, miran ali nepokolebljiv, sporog jezika ali brzog uma da reči pretopi u slike.
    Ja sam utučena skoro kao da sam izgubila roditelja . I stvarno sam šokirana količinom žalosti koju osećam sve jače, umesto sve manje.
    Iako se nikad nisam ubrajala u vatrene fanove koji su morali imati svaku njegovu knjigu, autogram, fotku, ulaznicu za koncert itd...
    Resetovaću se valjda uskoro, ne zamerite patetici.

  23. #9773
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pulinka, slično se osjećamo

    Ja nisam mislila da ću biti toliko tužna zbog nekog koga nikad nisam poznavala, ali sam se u svakoj njegpvoj pjesmi prepoznala i obilježile su mi sve u životu ...

    On topic... Moji roditelji se još nisu prijavili za cjepljenje. Gubim živce s njima, ali oni tvrde da ima vremena , da moraju prije stariji i bolesniji (oboje su malko ispod 65 i relativno zdravi).

  24. #9774
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Mene na ovu temu sad malo brinu sva ta silna okupljanja ljudi povodom njegove smrti i sirenje korone. Ljudi su bili u vecim grupama, dosta njih bez maski, bez razmaka, bez postivanja epidemioloskih mjera.
    Zao mi je covjeka , potpuno razumijem razloge okupljanja, ali mjere fakat nisu poštovane.

    Opcenito koliko vidim oko sebe ljudi su se jako opustili ko da vise nema opasnosti od povecanja brojki,a znamo da i nije bas tako.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.02.2021. at 09:00

  25. #9775

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Babyboys

    Probaj da objasniš roditeljima da se na poziv ionako čeka dugo i da njihova prijava svakako nikome neće oduzeti vakcinu jer ipak se radi nekakvo raspoređivanje po prioritetima... A tebi će puno značiti da su oni zaštićeni.

    Vakcinišite se svi koji možete, mi smo vam u komšiluku a kod nas počinje repriza shitstorma iz novembra .
    Petak i dva dana vikenda viber non stop kucka - dvoje učenika pozitivno, dvoje čekaju rezultate, dvoje u samoizolaciji zbog roditelja, jedan roditelj na kiseoniku, jedan prosvetar nikako da se oporavi - deja vu iz prethodnog polugodišta, a tek smo sastavili mesec dana nastave uživo (koja nikad nije ni trebala da počne tako, ali kad slepac vodi slepca...).
    Među vakcinisanima prvom dozom dosta je obolelih, ne znaju gde je bug. Verovatno u nedržanju distance tokom čekanja na vakcinu...

    Sve je više ljudi koji su pokupili koronu po drugi put nakon što su je preboleli letos, i mahom imaju ozbiljne simptome. Ja računam da se kod nas širi britanski, a možda i južnoafrički soj, jer je skok obolelih merljiv dnevno.
    Ljudi nikad opušteniji. Maske se nose po izboru, i u školama i na drugim javnim mestima.
    Situaciju najbolje opisuje ona martina misao: Ne podcenjujte ljudsku sposobnost da nikad ne nauče ništa .

  26. #9776

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene na ovu temu sad malo brinu sva ta silna okupljanja ljudi povodom njegove smrti i sirenje korone. Ljudi su bili u vecim grupama, dosta njih bez maski, bez razmaka, bez postivanja epidemioloskih mjera.
    Zao mi je covjeka , potpuno razumijem razloge okupljanja, ali mjere fakat nisu poštovane.
    Da... jedna u nizu događaja koji nas bacaju u katastrofu dok još nismo ni svesni...Ali ja sam totalno iracionalna što se Balaševića tiče i samo me činjenica da nisam u NS drži podalje od okupljanja povodom odavanja pošte, inače bih i ja bila u gomili... tamo su došli ljudi koji su u velikoj meri svesni opasnosti, ali nisu mogli više...ljudi koji se čuvaju od početka, uskraćuju sebi puno toga, i mislim da je ovo bila kap koja je prelila čašu. Raspoloženje je kao na Titaniku- kad je sve otišlo dođavola i tonemo, daj da odemo sa stilom !

    Naravno, deo ljudi smatra da nije u opasnosti, jer su mladi/zdravi/preležali/jednom se živi/sve je zavera/uobičajeno...

  27. #9777
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku

    Nego, ovo sa jedinom pjesmom koju ovaj čovjek zna je baš interesantno ispalo.
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...m/2255982.aspx
    Genijalno! Ko prstom u... pekmez... Bojim se da ne treba takvima ni latinica.
    Offt. bosančica (hrvatska ćirilica) je jedno od starijih, ako ne i najstarije hrvatsko pismo.

    Natrag na koronu - Balaševićev slučaj je samo dobar primjer kako ljudi načetog zdravlja i te kako trebaju voditi računa o tome da se cijepe i primjenjuju sve mjere zaštite. Vrijedi i za njihove obitelji. S druge strane, potpuno razumijem ljude kojima je toga pun kufer - imamo to u obitelji. Moji roditelji (80+) i svekrva (90+) bi povremeno riskirali vidjeti unuke, čak i po cijenu zaraze, jer im je to bitno za psihičko zdravlje.

  28. #9778
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene na ovu temu sad malo brinu sva ta silna okupljanja ljudi povodom njegove smrti i sirenje korone. Ljudi su bili u vecim grupama, dosta njih bez maski, bez razmaka, bez postivanja epidemioloskih mjera.
    Zao mi je covjeka , potpuno razumijem razloge okupljanja, ali mjere fakat nisu poštovane.

    Opcenito koliko vidim oko sebe ljudi su se jako opustili ko da vise nema opasnosti od povecanja brojki,a znamo da i nije bas tako.
    Da, shvaćam i ja, nikoga ne slušam koliko slušam Balaševića...

    Ali čovjek umre od korone, a svi se okupljaju... Previše je toga što puštamo jer se jednostavno mora pustiti, i drugačije ne bi moglo, i Torcidu, i Vukovar, i Hvar, i mise, i Balaševića... Pa jel bi bilo bolje da smo se malo suzdržali pa da je sad toliko ljudi još uvijek živo :/

    Moji su se cijepili prvom dozom, za dva tjedna planiraju izaći iz samo-izolacije u kojoj su od kraja studenog.

  29. #9779
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Upravo tako Jadranka.

  30. #9780
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Kako nije bilo porasta nakon Božićnog razdoblja, u kojem su bili i potresi na Baniji, tako se nadam da neće ni sada, iako znam da nije garantirano da neće. Nisam bila, inače, a iz nekog razloga me Balaševićeva smrt ostavila hladnom, iako ima pjesama koje jako volim i uspomena vezanih uz njih.

  31. #9781
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa sad smo imali već veći broj tih okupljanja vani na koje smo se svi skanjivali, nije samo Banija (iako mi je ovo neusporedivo, veliki broj ljudi istovremeno na jednom mjestu i pjeva), al bila je i Velika Gospa i Vukovar. Ne znam bi li se našao neki statisticar da provjeri jel to imalo efekta ili nije, ako nema efekta na porast onda čemu zabrane okupljanja na otvorenom, zašto se većina događanja ne odvija?

  32. #9782
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Pulinka
    Nisam plakala za nekim clanovima obitelji, a Balaseviceva me smrt bas pogodila.

    Upravo sam procitala da se u Belgiji ponovno ocekuje rast 20-30% zarazenih zbog lijepog vremena (rast u posljednja 2 tjedna je 6%. Dnevni broj testiranih je 39 000). Ovaj vikend su guzve na obali bile enormne. Svi su nosili maske, ali svejedno je visoka opasnost od zaraze. Sve vise poznanika je pocelo krsiti mjere jer smo mi stvarno vec dugo zatvoreni, imamo policijski sat, a ljude koji se okupljaju policija upozorava dronovima i razglasom.. I taman kad me to bacilo u depresiju, vidim da ni psiholozi do daljnjega na primaju klijente/pacijente jer su prebukirani i postoje liste cekanja. U jednom sam trenu mislila da bi mi moglo pomoci da s nekim popricam... Ali jedna stvar mi je ipak popravila dan, dozvoljeno je cijepljenje dojiljama! Taman sam pricala s muzem da ne mogu zivjeti ovako slijedecih godinu i nesto koliko cu sigurno dojiti i da razmisljam o tome da presutim da dojim i samo se cijepim, i napokon dobre vijesti

  33. #9783
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad smo imali već veći broj tih okupljanja vani na koje smo se svi skanjivali, nije samo Banija (iako mi je ovo neusporedivo, veliki broj ljudi istovremeno na jednom mjestu i pjeva), al bila je i Velika Gospa i Vukovar. Ne znam bi li se našao neki statisticar da provjeri jel to imalo efekta ili nije, ako nema efekta na porast onda čemu zabrane okupljanja na otvorenom, zašto se većina događanja ne odvija?
    Sasvim se slažem, bilo bi logično tako pristupiti situaciji.

  34. #9784
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Našao bi se statističar, ali mislim da mu fale podaci

  35. #9785
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne znam je li se na Bakića referiraš, Mima, ali cijela ta stvar s uvaženim znanstvenicima s obje strane (jednu smatram malo gorom) i nekritičkim obožavateljima s obje strane mi je katastrofa.
    Posljednje uređivanje od vertex : 22.02.2021. at 10:53

  36. #9786
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne referiram se na Bakića, nije mi niti pao na pamet. Htjela sam reći da je teško govoriti o tome je li neki događaj uzrokovao širenje epidemije ili nije kad mi realno nemamo nikakve podatke o tome gdje su se ljudi zarazili, gdje su bili, dobnu strukturu, koja su to zanimanja među kojima ima više zaraženih itd.

  37. #9787
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Hm, meni se čini da bi se masovna okupljanja, ukoliko su rizična, trebala vidjeti kao porast broja zaraženih u odgovarajuće vrijeme. Podatke imamo koje imamo, o broju novozaraženih, masovna okupljanja su u ove mjesece rijetki i vanredni događaji, a opet ih je bilo nekoliko. Iz toga bi se trebalo moći (a trebalo bi se i željeti, valjda) nešto zaključiti.

  38. #9788
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa u vrijeme kad smo imali neke od tih događaja i jesmo imali porast zaraženih.

  39. #9789
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    (a imamo i sad)

  40. #9790
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa ne kažem da nismo. Treba teoriju štimat prema podacima, a ne podatke prema teoriji. Podaci kažu šta kažu, i na osnovu toga se donose zaključci, valjda. To bi ka' trebala bit znanost.

  41. #9791
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    (a imamo i sad)
    Na što misliš?

  42. #9792
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pulinka, meni to što si napisala nije patetično, nego lijepo. I sama se jako slično osjećam, razumijem te.

    I slažem se sa svima da su masovna okupljanja loša odluka. Ja sam svojom odlukom sudjelovala u toj skupnoj lošoj odluci nekidan, ali ne mogu reći da sam požalila. Nisam požalila ni prosvjede ljetos, iako su me tad isto vodile emocije umjesto mozga, kao i sad. Imali smo maske i muž i ja, držali smo distancu cijelo vrijeme i ne bih rekla da nas je netko ugrozio, niti mi nekog drugog.

    Za ljude koji se nisu držali mjera nemam baš što ni reći, možda ih se ne drže ni inače. Dosta opuštanja ima, nisu samo okupljanja problem, pa evo nedavno je u jednom klubu ovdje u Beogradu uhvaćeno 700 (sedamsto!!) ljudi.. Naspram takvih stvari mi okupljanja na otvorenom zvuče još i kao najmanji problem, ne znam.

  43. #9793
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Imamo porast slučajeva.

  44. #9794
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Kako? Imamo usporavanje opadanja broja slučajeva, tj. ne opada krivulja više onako stramo, nego blago (skrolati malo naniže do grafa): https://www.google.com/search?q=coro...hrome&ie=UTF-8
    Posljednje uređivanje od vertex : 22.02.2021. at 11:21

  45. #9795
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Imamo blagi porast slučajeva u odnosu na prošli tjedan.

  46. #9796
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo blagi porast slučajeva u odnosu na prošli tjedan.
    Aha, ok.

  47. #9797

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Worldometer-ov graf za Srbiju jasno pokazuje nagli pad u broju novoobolelih nakon dve nedelje online nastave i pooštravanja ukupnih mera.

    I interesantno, ne pokazuje poseban porast tokom svog ovog kompleksa praznika kod nas, slava, oba Božića, dočeka Nove itd., ali cifre rastu opet u trećoj nedelji uživo nastave u kombinaciji sa opštim žmurenjem na nepoštovanje mera svuda, plus okupljanja raznih vrsta.

    Problem za statističara je to što popuštanje mera kod nas nikad ne ide u nekim razumnim i predvidljivim etapama nego stihijski i odjednom, i ja stvarno ne znam kako bi se razlučilo između efekta puštanja škola u ponovni rad i efekta rizičnih okupljanja raznim povodima...

  48. #9798

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Worldometer-ov graf za Srbiju jasno pokazuje nagli pad u broju novoobolelih nakon dve nedelje online nastave i pooštravanja ukupnih mera.
    Ovde mislim na kraj prethodne godine, novembar/decembar.

  49. #9799
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo blagi porast slučajeva u odnosu na prošli tjedan.
    A da li to vezemo za neko javno okupljanje, ne mogu povezat?
    Javna okupljanja su kratkotrajni događaji koji ako imaju tako snažan efekt, trebali bi se nekako isto na toj krivulji vidjeti, ona ide gore dolje jer je pod utjecajem brojnih faktora, ali kad se ovaj odjednom pojavi (Velika Gospa npr), a ostali faktori su i dalje tu, onda bi se trebao vidjeti neki efekt. Ima načina u statistici da to pronađeš, uz rizik greške taj i taj.. Baš mi fale takvi podaci, jer mislim da se sve zaustavi na nagađanjima (sad kad bukne!) i zgražanjima.
    Točno, nakon Vukovara je raslo, ali tad je generalno raslo, bilo je puno virusa u populaciji
    A nakon Petrinje, gdje smo isto prognozirali korona katastrofu, je jako palo, kako sad pak to..

  50. #9800
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nisu li nakon potresa rekli da je Petrinja prioritet za cijepljenje? Postoje li podatci koliko je ljudi do sada tamo cijepljeno?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •