Stranica 348 od 383 PrviPrvi ... 248298338346347348349350358 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 17,351 do 17,400 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #17351
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Riri, drzim palceve? Je li to curka s astmom?

  2. #17352
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala!
    Je, ona astmu ima.

  3. #17353
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sretno
    Ajde da pitam
    Prije godinu dana se pričalo o liječenju korone s Dexametazonom, jel još uvijek ta opcija ili ima u nešto novije

  4. #17354
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    I sada daju kombo deksametazon,antitusik i antibiotik.

  5. #17355
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno
    Ajde da pitam
    Prije godinu dana se pričalo o liječenju korone s Dexametazonom, jel još uvijek ta opcija ili ima u nešto novije
    Ne lijeci se steroidom, ali ublazavaju se simptomi.

  6. #17356

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Brz oporavak i sve najbolje @Riri!
    Posljednje uređivanje od annie84 : 25.10.2021. at 09:54

  7. #17357
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala!
    Je, ona astmu ima.
    Uh, tx. Moja je cijepljena, ima 13 god, koliko god tvoja curka ima?

    Evo iskustva boosteriranja - svekar i svekrva bili u zg, na velesajmu, bez najave, rade pon i sri od 8-12. Svrkra boosterirali, sveki odbili (njoj je proslo 5.5 mjeeeci al kao isla s njim jer joj bilo zgodno zbog voznje). Vidjet cemo hoce li svekar imat nuspojave. Pfizer Mislim da je on cijepljen pfizerom i prvi put, ona az

  8. #17358
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    T. nam je danas ostala u bolnici.
    Nadam se da će što više roditelja pristati na cijepljenje djece, jer u ovakvoj situaciji stvarno postane nebitno koliko mali postotak djece ima teške simptome... Nikad ne znamo na koju stranu postotka ćemo mi ili naše dijete ili netko drugi naš.
    Nadam se da će se brzo oporaviti i žao mi je da vas je zadesilo ono čega se svi roditelji plaše, lošija strana statistike. Tada je nevažno koliko puno ih je s ove sretnije strane.

    Držim fige!

  9. #17359
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Počele su prve najave škole na daljinu: https://www.tportal.hr/vijesti/clana...stavu-20211025

    Moj sin je već dvaput u nekoliko dana bio na popisu za samoizolaciju, ali je svaki put izuzet jer je cijepljen. No, sve se čini da će cijeli njegov razred u SI pa će svejedno u školu u sobu. Ali barem će moći na trening, ako se ne razboli.

  10. #17360
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala svima

    Ina, 6 godina napunila u 8. mjesecu. Muževa mala u biti, ali meni je i moja haha
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 25.10.2021. at 10:24

  11. #17361
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima

    Ina, 6 godina napunila u 8. mjesecu. Muževa mala u biti, ali meni je i moja haha
    A kako to izgleda u ovo vrijeme u bolnici? Smije li primati posjete?

  12. #17362

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Počele su prve najave škole na daljinu: https://www.tportal.hr/vijesti/clana...stavu-20211025
    Istra. Ne znam zašto me to ne čudi.

    Moj sin je već dvaput u nekoliko dana bio na popisu za samoizolaciju, ali je svaki put izuzet jer je cijepljen. No, sve se čini da će cijeli njegov razred u SI pa će svejedno u školu u sobu. Ali barem će moći na trening, ako se ne razboli.
    Ovo je i meni bio motiv da svojeg cijepim još ljetos. Razred je prije mjesec dana bio u samoizolaciji, imali su nastavu online, ali on je bar smio izaći iz sobe, smio je u glazbenu, imao je donekle normalniji život.

  13. #17363
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima

    Ina, 6 godina napunila u 8. mjesecu. Muževa mala u biti, ali meni je i moja haha
    Naravno da je i tvoja imam i ja jednu takvu svoju
    Posljednje uređivanje od jennifer_gentle : 25.10.2021. at 11:03

  14. #17364
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Počele su prve najave škole na daljinu: https://www.tportal.hr/vijesti/clana...stavu-20211025i.
    Prošle godine u cca isto doba?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.10.2021. at 11:05

  15. #17365

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    T. nam je danas ostala u bolnici.
    Nadam se da će što više roditelja pristati na cijepljenje djece, jer u ovakvoj situaciji stvarno postane nebitno koliko mali postotak djece ima teške simptome... Nikad ne znamo na koju stranu postotka ćemo mi ili naše dijete ili netko drugi naš.
    Želim brz oporavak malenoj T!

  16. #17366
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Riri, brz opravak malenoj! Držite se svi!

  17. #17367
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ~~~~~~~~ Riri saljem. Brz oporavak zelim.

  18. #17368
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Meni predobro obracanje:

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20211025

    Tako sam zalosna zbog izvjesnosti novog onlinea, i naravno, zbog smrti koje smo mogli prevenirati, rkonomije koju smo mogli vise ocuvati. A 'oruzje'imamo.

  19. #17369
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni je nevjerojatna Božinovećava izjava da je sve što planiraju zapravo jača kontrola postojećih mjera
    dakle imamo galopirajući rast brojki i sve što planiramo je kontrola postojećih mjera
    to mi je kao da problem kuće koja gori rješavamo tako da uposlimo kontrolore vatrogasaca, in medias res, nema što


    po meni, dvije su alternative, od kojih mislim da naša vlada nema cojones poduzeti nijednu
    1. jačanje mjera, novi mini lockdown
    2. uvođenje covid potvrda kao drugdje u europi

    pa me sad zanima, jel covd pass zaista gori izbor od novog lockdowna?
    da imam restoran, zar bih radije da me zatvore nego da skeniram qr kodove?

    ova priča o pravima je samo celofan u koji je umotana teška skepsa prema cijepljenju, a mislim da takvih ipak nema tako puno
    mislim da je većina necijepljenih zapravo nedovoljno motivirana za cijepljenje
    mislim da je covid pass izvrsna motivacija

    gledam grafove Portugala, Italije, Španjolske na Ourworldindata i uzdišem čeznutljivo

  20. #17370

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ja isto ne znam što naši čekaju s većom kontrolom covid potvrda, a brojke nezaustavljivo rastu...

  21. #17371
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Betty, da imaš restoran, problem ti nije skeniranje QR kodova, nego drastičan pad gostiju. Barem sam tako vidjela da su govorili ugostitelji u petak.
    Inače se slažem sa svime što si napisala.

  22. #17372
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    još bolje pitanje je bismo li radije online školu ili covid pass svugdje?

    meni stvarno nije jasno zašto bi djeca (koja ne mogu birati poduzeti išta u vezi pandemije, mlađi od 12 apsolutno ne mogu dati svoj doprinos cijepljenjem) ispaštala zbog indiferentnosti koju većina populacije hrvatske osjeća prema mjerama i cijepljenju

    kako vrijeme ide dalje, kako nam grad cijepljenja sve više postaje ravna crta, nalazim da moja razmišljanja o uvođenju cjepiva postaju sve radikalnija
    ako ljudi već ne osjećaju neku inherentnu potrebu da privedu ovo njesra kraju, ili barem da prebrodimo zimu sa što manje žrtava, možda bi ih trebalo prisiliti na to

  23. #17373
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Betty, da imaš restoran, problem ti nije skeniranje QR kodova, nego drastičan pad gostiju. Barem sam tako vidjela da su govorili ugostitelji u petak.
    Inače se slažem sa svime što si napisala.
    misliš da bi pad broja gostiju bio veći nego da zatvore restoran?
    Posljednje uređivanje od betty blue : 25.10.2021. at 14:25

  24. #17374
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    misliš da bi pad broja gostiju bio veći nego da zatvore restoran?
    Najprije da posvimbam tvoj prethodni post, ja sam u tom smislu postala toliko radikalna da zazivam situaciju iz bivše Yu nakon poplave u ZG, kad se ekspresno iz bez upita hoćeš/nećeš, cjepilo stanovništvo protiv tifusa.
    Ali se nisam usudila to napisati ranije , ono, poštujemo pravo izbora, ljudska prava itd

    A za ovo što pitaš, kad je u petak kružila (kasnije demantirana) priča o uvođenju covid potvrda za restorane i kafiće, osvanuo je odmah bio tekst na Indexu naslova tipa" Ugostitelji: ostat ćemo bez polovice gostiju"

  25. #17375
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

  26. #17376

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    još bolje pitanje je bismo li radije online školu ili covid pass svugdje?

    meni stvarno nije jasno zašto bi djeca (koja ne mogu birati poduzeti išta u vezi pandemije, mlađi od 12 apsolutno ne mogu dati svoj doprinos cijepljenjem) ispaštala zbog indiferentnosti koju većina populacije hrvatske osjeća prema mjerama i cijepljenju

    kako vrijeme ide dalje, kako nam grad cijepljenja sve više postaje ravna crta, nalazim da moja razmišljanja o uvođenju cjepiva postaju sve radikalnija
    ako ljudi već ne osjećaju neku inherentnu potrebu da privedu ovo njesra kraju, ili barem da prebrodimo zimu sa što manje žrtava, možda bi ih trebalo prisiliti na to
    Ma ne mogu ni stariji od 12 puno učiniti ako su im roditelji protiv cijepljenja. Priča mi sin za kolegicu iz razreda kojoj su roditelji cijepljeni, ali njoj ne daju jer "ako se cijepi, neće moći imati djecu"

    Moram reći da je kampanja cijepljenja među mladima odrađena katastrofalno, praktički je nije ni bilo. Još početkom ljeta, kad je odobreno cjepivo za starije od 16, Capak je u medijima izjavljivao "ali mladi nisu prioritet, treba prvo cijepiti stariju populaciju". Da se odlučim na cijepljenje djeteta, i da ga nagovorim na to, presudilo je to što su u jednom trenutku omogućili cijepljenje po punktovima u Zg bez prethodne najave, pa sam znala da nam neće nitko zvocati da što cijepim 16-godišnjaka kad "nije prioritet"
    Motiv mi je bio i da ga cijepim ljeti, pa ako ima kakve nuspojave, neka ih odradi dok ionako ne mora u školu.

    Ljeto je prošlo, većina srednjoškolaca i studenata je necijepljena, a naši genijalci se sad sjetiše da bi bilo dobro cijepiti i tu populaciju. Ali opet ne vidim nikakve kampanje, nikakvog nagovaranja, sve je prepušteno odluci roditelja, dakle, slučajnom odabiru.

  27. #17377
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    ova priča o pravima je samo celofan u koji je umotana teška skepsa prema cijepljenju, a mislim da takvih ipak nema tako puno
    mislim da je većina necijepljenih zapravo nedovoljno motivirana za cijepljenje
    mislim da je covid pass izvrsna motivacija
    Kaj misliš, ako suočiš ljude s izborom dobiti Covid ili se cijepiti, kaj bi odabrala većina? Isto pitanje i za djecu, kaj bi roditelji odlučili
    A ja ne vidim da je neka treća opcija realna.....

  28. #17378
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    pa naravno da bi im pao broj gostiju, ali što je alternativa?
    je li bolje imati 100 gostiju (u odnosu na prijašnjih 200) ili 0 gostiju kada zatvore restoran?
    a pretvarati se da se ništa ne događa i da ništa ne treba poduzeti uz ovakve brojke je zaista neodgovorno

    baš sam danas frendici rekla da me nevoljkost vlade da uvede covid pass podsjeća na roditelja koji nerado djetetu ograničava screen time
    naravno da će se dijete buniti i da će "mrziti" roditelja
    past će možda i teške riječi
    možda će roditelj čak posegnuti za onim "zato što ja tako kažem" argumentom
    ali sve je to za dobro djeteta

    sad je zasta idealno vrijeme za nepopularne poteze
    izbori su daleko, a teška zima je pred vratima

  29. #17379
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    pa naravno da bi im pao broj gostiju, ali što je alternativa?
    je li bolje imati 100 gostiju (u odnosu na prijašnjih 200) ili 0 gostiju kada zatvore restoran?
    a pretvarati se da se ništa ne događa i da ništa ne treba poduzeti uz ovakve brojke je zaista neodgovorno

    baš sam danas frendici rekla da me nevoljkost vlade da uvede covid pass podsjeća na roditelja koji nerado djetetu ograničava screen time
    naravno da će se dijete buniti i da će "mrziti" roditelja
    past će možda i teške riječi
    možda će roditelj čak posegnuti za onim "zato što ja tako kažem" argumentom
    ali sve je to za dobro djeteta

    sad je zasta idealno vrijeme za nepopularne poteze
    izbori su daleko, a teška zima je pred vratima
    Nema tog nepopularnog poteza HDZ vlade zbog kojeg bi izgubila birače, ali da, kao što si rekla, nit' izbora, nit' turističke sezone trenutno.

  30. #17380
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne mogu ni stariji od 12 puno učiniti ako su im roditelji protiv cijepljenja. Priča mi sin za kolegicu iz razreda kojoj su roditelji cijepljeni, ali njoj ne daju jer "ako se cijepi, neće moći imati djecu"

    Moram reći da je kampanja cijepljenja među mladima odrađena katastrofalno, praktički je nije ni bilo. Još početkom ljeta, kad je odobreno cjepivo za starije od 16, Capak je u medijima izjavljivao "ali mladi nisu prioritet, treba prvo cijepiti stariju populaciju". Da se odlučim na cijepljenje djeteta, i da ga nagovorim na to, presudilo je to što su u jednom trenutku omogućili cijepljenje po punktovima u Zg bez prethodne najave, pa sam znala da nam neće nitko zvocati da što cijepim 16-godišnjaka kad "nije prioritet"
    Motiv mi je bio i da ga cijepim ljeti, pa ako ima kakve nuspojave, neka ih odradi dok ionako ne mora u školu.

    Ljeto je prošlo, većina srednjoškolaca i studenata je necijepljena, a naši genijalci se sad sjetiše da bi bilo dobro cijepiti i tu populaciju. Ali opet ne vidim nikakve kampanje, nikakvog nagovaranja, sve je prepušteno odluci roditelja, dakle, slučajnom odabiru.
    slažem se, kampanja za cijepljenje mladih se svela na: cijepiti bi se trebale ugrožene skupine

    u školi moje djece su se zaredale samoizolacije koje su me eto motivirale da cijepim starije dijete, vjerojatno ćemo to obaviti ovaj tjedan
    kako sam shvatila, samo se dođe u pratnji roditelja na Velesajam?

  31. #17381

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    kako sam shvatila, samo se dođe u pratnji roditelja na Velesajam?
    Da. Ne treba naručivanje ni išta drugo, samo zdravstvena iskaznica, tj. MBO, da se cijepljenje može evidentirati u sustavu.

  32. #17382
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Svimbalo i Betty, i ja bih se načelno mogla složiti s vama dvjema oko uvođenja strožih mjera i svega ostaloga što ste napisale (iako su neke vaše izjave malo je reći radikalne, ali koga briga) da - cjepivo uistinu djeluje kako treba.

    https://crodex.net/zasto-hrvatski-me...ke-ako-nam-se/

    I kad se o istoj vijesti prestane izvještavati na različit način.

    https://teleskop.hr/hrvatska/https-t...-je-cijepljen/

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...i/2313074.aspx

    Vjerojatno je izvor opet problematičan. I vjerojatno su svi cijepljeni preminuli bili osobe s ozbiljnim komorbiditetima.
    Ne može se reći da razlike ne postoje, ali one su definitivno nedovoljne da bi se nasilno uvele fašističke mjere koje su se u nekim zemljama već uvele.
    Ali neka i njih uvedu.

  33. #17383
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam se baš vratila iz jedne od zemalja sa "fašističkom" mjerom covid pass-a
    mogu reći da se odavno nisam tako opustila kao na sastanku gdje su svi bili bez maski, al sa potvrdama
    ili na pivi u pubu u koji se ne može ući bez potvrde


    o djelovanju cjepiva je dovoljno napisano, mislim da su shvatili svi oni koju mogu shvatiti

  34. #17384
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    ... pa ako ima kakve nuspojave, neka ih odradi dok ionako ne mora u školu.

    Ljeto je prošlo, većina srednjoškolaca i studenata je necijepljena, a naši genijalci se sad sjetiše da bi bilo dobro cijepiti i tu populaciju. Ali opet ne vidim nikakve kampanje, nikakvog nagovaranja, sve je prepušteno odluci roditelja, dakle, slučajnom odabiru.
    Više bi ti se zamjeralo što "riskiraš djetetovo zdravlje (cijepljenjem) zbog bolesti koja je opasna samo za bolesne i stare". Puno roditelja boji se miokarditisa i slično.... a nije pomoglo ponavljanje kako se djeca trebaju cijepiti samo ako su ugroženi nekom kroničnom bolesti, kaj si ljudi mogu misliti kad tak čuju...?

  35. #17385
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ...

    u školi moje djece su se zaredale samoizolacije koje su me eto motivirale da cijepim starije dijete, vjerojatno ćemo to obaviti ovaj tjedan
    kako sam shvatila, samo se dođe u pratnji roditelja na Velesajam?
    Dug je put od odluke do izuzeća od SI, otprilike 6 tjedana (prva doza, min 3 tjedna razmaka, druga doza, pa još 2 tjedna). Moja je 4 tjedna nakon početka "puta" pobrala covid, taman pred drugu dozu (usput bila i u SI), ali su simptomi bili vrlo blagi i kratkotrajni, i nitko od nas u obitelji nije zaražen a bili smo zajedno (otkad je test pozitivan u principu se drži svoje sobe i samo jedne kupaone)

  36. #17386

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Više bi ti se zamjeralo što "riskiraš djetetovo zdravlje (cijepljenjem) zbog bolesti koja je opasna samo za bolesne i stare". Puno roditelja boji se miokarditisa i slično.... a nije pomoglo ponavljanje kako se djeca trebaju cijepiti samo ako su ugroženi nekom kroničnom bolesti, kaj si ljudi mogu misliti kad tak čuju...?
    Pa znam to. Ni ja isprva nisam bila skroz načistu treba li njega cijepiti ili ne, baš zbog takvih poruka. Sad mi je drago da smo to odradili ljetos.
    Nakon druge doze imao je jedan dan temperaturu i taj dan je uglavnom prespavao. I to je sve od nuspojava.

    U međuvremenu, imam dojam da je HZJZ okrenuo priču i da sad sugeriraju cijepljenje i mladoj populaciji, ali nekako suzdržano, kao da se ne usude. Ne znam zašto se cijepljenje više ne promovira među srednjoškolcima, to više nisu mala djeca kod koje isključivo roditelji donose odluke?

  37. #17387
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Da i meni zgleda kao da mijenjaju ploču potiho
    A zakaj srednjoškolci ne donesu sami odluku, možda maturanti imaju takvu vrstu neovisnosti u glavi, za ove mlađe ne bi se kladila... plus ipak su malodobni, ne mogu se cijepiti bez pratnje. Ima i podijeljenih roditelja, znam za takav slučaj

  38. #17388
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ja mislim da imaju sljedeci izbor: 1) zaostrit mjere ranije, al ne zatvarat drustvo; 2) zatvarat drustvo. Ne znam zasto uvijek idu na 2), valjda roze ocale/nada umire zadnja. Nadam se da nisam u pravu, koma mi je to.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.10.2021. at 15:57

  39. #17389
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A kako to izgleda u ovo vrijeme u bolnici? Smije li primati posjete?
    Nisam Riri, al dok se ne javi. T. je sama u bolnici. Nažalost nema uz sebe pratnju.
    Nadam se da će samo što prije doma.

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se baš vratila iz jedne od zemalja sa "fašističkom" mjerom covid pass-a
    mogu reći da se odavno nisam tako opustila kao na sastanku gdje su svi bili bez maski, al sa potvrdama
    ili na pivi u pubu u koji se ne može ući bez potvrde
    I ja sam se također vratila iz zemlje s covid passom-SLO. Nikakvih problema, ničega. Čak se bolje osjećam tamo jer mi njihove mjere imaju više smisla nego naše. Vrlo "decentno" zatraže uz osobnu pass na granici, u hotelu, što se tiče pića i klope ionako se još jede vani na terasama, pa nas nisu tražili. Za utrku su apsolutno svi sudionici (preko 5.000 trkača iz raznih zemalja) morali imati pass jer bez njega nema sudjelovanja.
    Maske se nose u zatvorenom npr. u hotelu u unutarnjim zajedničkim prostorijama, hodnicima do sobe, kao i kafiću za doći u WC. Meni je to sve bilo skroz ok.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.10.2021. at 15:59

  40. #17390
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da imaju sljedeci izbor: 1) zaostrit mjere ranije, al ne zatvarat drustvo; 2) zatvarat drustvo. Ne znam zasto uvijek idu na 2), valjda roze ocale/nada umire zadnja. Nadam se da nisam u pravu, koma mi je to.
    Ja sam za opciju 1. i ne kuzim zašto baš uvijek kasne sa zaključcima.

  41. #17391
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno ćemo to obaviti ovaj tjedan
    kako sam shvatila, samo se dođe u pratnji roditelja na Velesajam?
    Bolje ti je otići na Kajzericu, na zapadnoj strani hipodroma Radoslava Cimermana 60a, tamo nema redova ko na Velesajmu i čudnovatog radnog vremena. Svaki dan od 8 do 18h.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 25.10.2021. at 16:48

  42. #17392
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Riri [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #17393
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Moje mladje nepunoljetno dijete se samoinicijativno cijepilo. I dosta njenih iz razreda. Ne znam točan broj.

    U našoj obitelji sam je cijepljenje zadnja obavila.

  44. #17394
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da je i tvoja imam i ja jednu takvu svoju

  45. #17395
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, Lili je odgovorila, malecka je sama.
    Ne može se u posjete, poslali su nam popis stvari koje joj možemo donijeti samo i to je to. Imamo info broj na kojem se možemo raspitati... Hvala Bogu na divnom osoblju koje nam javlja stanje i izvan rada info broja, a daju nam i nju na telefon.

  46. #17396
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod nas je isto tako po bolnicama

  47. #17397
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...i/2313074.aspx

    Vjerojatno je izvor opet problematičan. I vjerojatno su svi cijepljeni preminuli bili osobe s ozbiljnim komorbiditetima.
    Ne može se reći da razlike ne postoje, ali one su definitivno nedovoljne da bi se nasilno uvele fašističke mjere koje su se u nekim zemljama već uvele.
    Ali neka i njih uvedu.
    Vidim da vecina nema zelju/potrebu tjerati mak na konac, ali eto, s obzirom da mi je komunikacija (tehnicka, pride) struka, mogu ti pokusati pomoci razumjeti evo bas ovaj tekst.

    "DOKTORICA Tatjana Nemeth Blažić iz HZJZ-a rekla je danas za HRT kako je 60 posto preminulih od covida u zadnja 24 sata bilo necijepljeno."
    Znaci, ovo je taman tocna statistika za stanje u HR drustvu, a sto se tice procijepljenosti.

    "U zadnja 24 sata preminulo je 25 osoba. Od toga je njih 60 posto, dakle 15, bilo necijepljeno. Od tih preminulih, čak troje bilo je mlađe od 60 godina", dodala je."
    Znaci da je 15 ljudi umrlo koji vjerojatno ne bi umrli da su se cijepili.

    Drugih deset je bilo:
    a) starije od 60 godina, sto lako moguce znaci i da su stariji od 65, sto ih automatski stavlja u rizicniju skupinu.
    b) vise nego vjerojatno je imalo komorbiditete jer, izmedju ostalog, mozemo prepostaviti da, s obzirom na losu procijepljenost stanovnistva 65+, dobar dio cijepljenih su osobe s (tezim) komorbiditetima jer drugima, kako sami misle, to ne treba

    "U tjednu od 16. do 22. listopada u Hrvatskoj su od covida-19 umrle 123 osobe od kojih 93 nisu bile cijepljene, objavila je u petak vladina stranica koronavirus.hr. "
    Jos jedna teza koja potvrdjuje da je (kazu 11 puta, ali ne u ovom clanku) teze umrijeti od kovida ako si cijepljen.

    I jos jedna:

    "U proteklom je tjednu umrlo 30 osoba koje su primile obje doze cjepiva, a sve su bile starije od 65 godina, pri čemu je najviše, njih 15, bilo starije od 80 godina."
    Osobe starije od 80 godina su poprilicno vremesne osobe i sama dob je komorbiditet. Prema nekoj osnovnoj statistici zdravstvenog stanja prosjecne osobe, rekla bih da gotovo sve imaju komorbiditet neke vrste u dobi 80+. Gotovo sve znaci da, naravno, postoje i osobe 80+ koje su super zdrave.

    "U dobnim skupinama od 30 do 64 godine preminulo je ukupno 16 osoba, sve su bile necijepljene, napominje koronavirus.hr."
    Trebam li tu jos sto pojasniti?

    Dakle ne znam sto si htjela reci ovim clankom osim potvrditi djelotvornost cjepiva u sprjecavanju smrti od kovida, i u zastiti od tezih oblika bolesti.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 25.10.2021. at 18:00

  48. #17398
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, Lili je odgovorila, malecka je sama.
    Ne može se u posjete, poslali su nam popis stvari koje joj možemo donijeti samo i to je to. Imamo info broj na kojem se možemo raspitati... Hvala Bogu na divnom osoblju koje nam javlja stanje i izvan rada info broja, a daju nam i nju na telefon.
    Ajme, grozno, grozno, grozno. Ne mogu ni zamisliti kako je djeci, a i roditeljima. Nadam se da ce se ta praksa sto prije promijeniti.

    I naravno, da ce T. sto prije izaci iz bolnice.

  49. #17399
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da vecina nema zelju/potrebu tjerati mak na konac, ali eto, s obzirom da mi je komunikacija (tehnicka, pride) struka, mogu ti pokusati pomoci razumjeti evo bas ovaj tekst.

    "DOKTORICA Tatjana Nemeth Blažić iz HZJZ-a rekla je danas za HRT kako je 60 posto preminulih od covida u zadnja 24 sata bilo necijepljeno."
    Znaci, ovo je taman tocna statistika za stanje u HR drustvu, a sto se tice procijepljenosti.

    "U zadnja 24 sata preminulo je 25 osoba. Od toga je njih 60 posto, dakle 15, bilo necijepljeno. Od tih preminulih, čak troje bilo je mlađe od 60 godina", dodala je."
    Znaci da je 15 ljudi umrlo koji vjerojatno ne bi umrli da su se cijepili.

    Drugih deset je bilo:
    a) starije od 60 godina, sto lako moguce znaci i da su stariji od 65, sto ih automatski stavlja u rizicniju skupinu.
    b) vise nego vjerojatno je imalo komorbiditete jer, izmedju ostalog, mozemo prepostaviti da, s obzirom na losu procijepljenost stanovnistva 65+, dobar dio cijepljenih su osobe s (tezim) komorbiditetima jer drugima, kako sami misle, to ne treba

    "U tjednu od 16. do 22. listopada u Hrvatskoj su od covida-19 umrle 123 osobe od kojih 93 nisu bile cijepljene, objavila je u petak vladina stranica koronavirus.hr. "
    Jos jedna teza koja potvrdjuje da je (kazu 11 puta, ali ne u ovom clanku) teze umrijeti od kovida ako si cijepljen.

    I jos jedna:

    "U proteklom je tjednu umrlo 30 osoba koje su primile obje doze cjepiva, a sve su bile starije od 65 godina, pri čemu je najviše, njih 15, bilo starije od 80 godina."
    Osobe starije od 80 godina su poprilicno vremesne osobe i sama dob je komorbiditet. Prema nekoj osnovnoj statistici zdravstvenog stanja prosjecne osobe, rekla bih da gotovo sve imaju komorbiditet neke vrste u dobi 80+. Gotovo sve znaci da, naravno, postoje i osobe 80+ koje su super zdrave.

    "U dobnim skupinama od 30 do 64 godine preminulo je ukupno 16 osoba, sve su bile necijepljene, napominje koronavirus.hr."
    Trebam li tu jos sto pojasniti?

    Dakle ne znam sto si htjela reci ovim clankom osim potvrditi djelotvornost cjepiva u sprjecavanju smrti od kovida, i u zastiti od tezih oblika bolesti.
    Mene bi zanimalo kako izgleda slična statistika s vaše strane bare?

  50. #17400
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, grozno, grozno, grozno. Ne mogu ni zamisliti kako je djeci, a i roditeljima. Nadam se da ce se ta praksa sto prije promijeniti.

    I naravno, da ce T. sto prije izaci iz bolnice.
    Hvala Kaae, i hvala svima na podršci, zaboravila sam maloprije napisati, ne zamjerite.

    I ja se nadam, grozno je ovo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •