Stranica 50 od 54 PrviPrvi ... 404849505152 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2677

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #2451
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    E da ne zaboravim bila sam jutros i punkcija je u četvrtak pod opčom anastezijom.....pa čemo vidjeti dalje..........
    Zaboravila sam pitati dali trebam nositi papuče ili sl. na punkciju pod anastezijom. Do sad sam bila jedino na "živo" na punkciji pa me malo frka anastezije.

  2. #2452
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    pa kaj te košta da poneseš?a ako ne poneseš, pa nebudu te doma poslali jer nemaš šlapice, ne brini... niti za anesteziju ne brini, i bolje da spavaš... e a koji ti je dc, tj. koji bude bio na punkciji?to pitam onak, da se i ja malo zbrojim, hihihi.

  3. #2453
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Hej Inana punkcija mi spada na 13dc. ali mislim da ti nema baš nekog pravila na točno koji dan ti je punkcija. Varira ti od 12-15dan makar je tako kod mene. Prvi put mi je punkcija bila 12dc. a drugi put 15d.c. i evo sad 13dc......
    Kako si mi ti

  4. #2454
    kordica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    183

    Početno

    Ja sam jutros vadila betu nakon 3. AIH-a i beta je 2,39. Išla sam odma gore pitat sestru kad da se javim za dalje i rekla je da još nisu riješili prošlu godinu a ja sam na 109 na listi za ovu godinu. Rekla mi je da nazovem za mjesec dana. Mislim da nebumo prije 7. mj došli na red. A do tad ćemo se trudit doma, nikad se ne zna. Sretno svima

  5. #2455
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Kordica žao mi je, i svaka ti čast na ovako brzom Idemo dalje!

  6. #2456
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Inana punkcija mi spada na 13dc. ali mislim da ti nema baš nekog pravila na točno koji dan ti je punkcija. Varira ti od 12-15dan makar je tako kod mene. Prvi put mi je punkcija bila 12dc. a drugi put 15d.c. i evo sad 13dc......
    Kako si mi ti
    a kaj da ti velim, pikam se, danas mi došla ali malo prije pa se ne računa ko 1. dan, tak da brojim od sutra...i tak... e a kaj sad, meni su dali 2 kutije decapeptyla, a trebala bum još jednu, kaj samo dođem gore po još ili?tko zna kak to ide? A kaj se svega tiče, moraupaliti, danas sam vidjela dimnjačara...

  7. #2457
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Inana kako ćeš dolaziti na folikulometrije tako uvijek vodi brigu koliko još imaš pikica, a s obzirom da ćeš dolaziti svaki 2-3dan uvijek ćeš stići na vrijeme dobiti. Ja sam uvijek sa sobom imala jedan papir na kojem sam zbrajala i oduzimala, nakraju mi ni jedna pikica nije preostala, al sam još jedno 3 puta dobivala dodatak ali samo po nekoliko pikica , valjda upravo zato da nam ne ostaje nakon kraja stimulacije.
    također pazi jer ti i za kasnije treba koji Decepeptyl

  8. #2458
    maya3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    gs
    Postovi
    111

    Početno

    cure dali znate kad stiže nova pošiljka ljekova na SD? znam da ima menopura ali meni treba gonal

  9. #2459
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Zna li itko do kojega su broja došli na SD? Spremam se u ponedjeljak nazvati, ali do ponedjeljka je još puuuuno dana, a nestrpljenje ipak raste. Pitam se, pitam hoćemo li stići prije ljeta i godišnjih odmora...

  10. #2460
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Maslina,mm bi sutra trebao otić obavit spermiogram,pa budem i ja išla...budem pitala jer i mene interesira,ja sam broj 5,nadam se da budem išla u 5 mjesecu....javim do kojeg su broja stigli.

  11. #2461
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Evo mene s punkcije......... dobili smo 17 ocita, zovemo ujutro da vidimo dalje

  12. #2462
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Vau Corina pa ti si prava koka! Nadam se da ce biti lijepih blastica

  13. #2463
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    bravo Corina jeeeeeeeee

    Prava kokica, a sada da vibramo za stvaranje krasnih embrija ~~~~~~~~~~~

  14. #2464
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Cure, imam ponovo pitanje za vas. Kako smo radi pape odgodili naš postupak za barem 4 mj., a na listi ljekova sam od početka godine te isti samo što nisu stigli, koja je gore procedura onda?

    Da proformulirm pitanje: Da li me moji ljekovi, pod mojim imenom i brojem čekaju na SD-u i koliko? Ili ukoliko se ne pojavim neko vrijeme, moje ljekove daju nekom drugom?
    Jer ljekovi bi trebali doći u 4.mj, a mi prije 8. ili 9. mj. sigurno nećemo na konzultacije kod Baumana, tj. bar dok ne dobijem dobar nalaz pape. Radila sam kriopterpiju, i sad moramo čekati 4 mj. do kontrole.

    Hvala
    Posljednje uređivanje od Isabel : 07.04.2011. at 14:02

  15. #2465

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Bravoo Korina!

  16. #2466
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Prava koka nesililica nema šta......
    Joj kako je ova anastezija prava stvar, ništa ne osjetiš.Probudiš se i za sat dva možeš iči doma. Malo me bolucka i još sam omamljena ali ok. Dr Bauman je umirao od smjeha samnom jutros jer sam ga 3-4 puta pitala koliko andola moram piti ma nikako da shvatim da je samo pola andola od 100.

  17. #2467
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj lberc prvotno napisa Vidi poruku
    Maslina,mm bi sutra trebao otić obavit spermiogram,pa budem i ja išla...budem pitala jer i mene interesira,ja sam broj 5,nadam se da budem išla u 5 mjesecu....javim do kojeg su broja stigli.
    Iberc, hvala!

  18. #2468
    maya3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    gs
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, imam ponovo pitanje za vas. Kako smo radi pape odgodili naš postupak za barem 4 mj., a na listi ljekova sam od početka godine te isti samo što nisu stigli, koja je gore procedura onda?

    Da proformulirm pitanje: Da li me moji ljekovi, pod mojim imenom i brojem čekaju na SD-u i koliko? Ili ukoliko se ne pojavim neko vrijeme, moje ljekove daju nekom drugom?
    Jer ljekovi bi trebali doći u 4.mj, a mi prije 8. ili 9. mj. sigurno nećemo na konzultacije kod Baumana, tj. bar dok ne dobijem dobar nalaz pape. Radila sam kriopterpiju, i sad moramo čekati 4 mj. do kontrole.

    Hvala
    moj savjet ti je da čim ti stignu lijekovi da odeš po njih, jer će ti ih dati nekom drugom i opet ćeš biti na čekanju. ista situacija se meni desila lijekovi mi stigli u drugom mjesecu nisam odmah otišla po njih i oni su ih dali nekom drugom ( a mogla sam ovaj tjedan u postupak )

  19. #2469
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Zvala sam jutros lab. transfer je u ponedjeljak

  20. #2470
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    corina sretno u ponedjeljak,
    bila nam je danas dobra atmosfera u čekaonici, baš smo se zezale i bilo je super

    vratili su mi 2 mrvice

  21. #2471
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    jejejejejjjjjjj Corina , Palcice prekrasno, biti će dječiceeeeee

    Palcice jer to 5dan, blastice?????

  22. #2472
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    corina sretno u pon. na transferu.

    palcice super za mrve. Što su rekli kakve su.
    Da se lijepo drže uz mamu

  23. #2473
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    piše mi da su 2 (cc)

  24. #2474
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    Glavno da su one tu i da ih dobro maziš i paziš.

    Joj cure ajmo pokrenuti niz pozitnivnih beta sa SD

  25. #2475
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    može, može, niz pozitivnih beta, šaljem svima pozitivne vibrice


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  26. #2476
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Palcicazg nek su one sad na sigurnom kod mame
    I nek bude velika beta

  27. #2477
    sany 7 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    137

    Početno

    iberc jesi saznala do kojeg su broja stigli

  28. #2478

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Palcicazg,bravo za mrve,lijepo ih pazi i mazi!

    Corina,sretno u ponedjeljak!

  29. #2479
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Cure,oprostite,mm nije išal u zg.jer nije mogao dobit slobodno.
    Ljuta sam ko ris,do prošlig tjedna je bio na burzi i imal je vremena to obavit,a sad je počeo radit i nemre odmah dobit slobodno,sad mu je šef obećal slobodno u ponedjeljak....bumo vidli.

  30. #2480
    Lily avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    42

    Početno

    joj ne znam pisat il ne sve me sram jer se ovo vjerovatno nije nikom dogodilo osim mene al pošto sam sva izvan sebe moram pitat! kak sam na čekanju postupka zbog briseva, spremila ja lijekove u dodatni frižider u kojem su trenutno bili samo lijekovi jer su tu kao na sigurnom, i danas me nešto pukne idem ja vidit pikice, kad izvadim ovitrelle ono se bijeli ledić u šprici, nakon par minuta se vratilo u tekuće i ko da ništa nije bilo, a gonali nisu se baš kao zamrzli ostali su bistri al sam morala okrenut par puta gore dole špricu da bi se onako pretakalo, naravno da sam ih odma preselila u drugi frižider, i još izmjerila temp u ovom gdje su bili-3c, i sad me panika hvata oće mi valjat mislim ovitrelle bi još i kupila, al 20 gonala da mi propadne i da moram druge kupit ajme ne znam dal je slučajno ikoja imala sličnu situaciju i zna dal to utječe, dugo je do ponedjeljka kad ću nazvat sestre i pitat

  31. #2481
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Lily u ovitrelle i gonalima ti je samo voda za miješati sa lijekom, stoga nije joj se ništa dogodilo.
    Zašto ih uopće držiš u frižideru? U frižideru samo moraju biti gotovi, već smućkani lijekovi, kao npr. decapeptyl!

  32. #2482
    Lily avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    42

    Početno

    misliš mogu se opustit? pa sestra mi je rekla da ih mogu držat u sobi ak ću u postupak kak sam trebala tada je to bilo nekih 2-3 tj, al ak mi brisevi ne budu ok i odgađa se postupak da ih stavim u friž i da im ništa neće bit, tak da sam ih lijepo bila držala u hladnoj (negrijanoj) sobi, kad je lagano zatoplilo u frižider i eto šta mi se desi! a mislim za gonale velim kao da i nisu se zamrzli sam se nisu od prve pretakali pio šprici tj ta voda za otapanje, a ovitrele se baš i bio onako ko zabijelio al zaminutu-2 ko da niš nije bilo, ne znam kaj da mislim naravno da me sad to isprepadalo! i šta je najbolje vjerovatno ako i sad izliječim briseve za 5.mj ipak bi u 6. išla jer mi 5.mj baš zbog nekih dr stvari neće bit baš za postupak to ću još sve vidit šta ću i kako, uopće me strah sad kako čuvat te lijekove da bude ok sve joj kak mi se zakompliciralo sve na takvoj gluposti sam u brigi

  33. #2483
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    lily nema mjesta panici,ništa se lijekovima neće desiti,gonali mogu biti na sobnoj temperaturi,samo Ovitrelle stavi u frižider,on mora obavezno biti u frižideru..
    Posljednje uređivanje od kiara79 : 09.04.2011. at 14:39

  34. #2484
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj modesty4 prvotno napisa Vidi poruku
    Lily u ovitrelle i gonalima ti je samo voda za miješati sa lijekom, stoga nije joj se ništa dogodilo.
    Zašto ih uopće držiš u frižideru? U frižideru samo moraju biti gotovi, već smućkani lijekovi, kao npr. decapeptyl!
    ja sam uvijek drzala i menopure u frizideru , tako mi rekli ,evo i sad su u frizideru .... jedino zimi nisam ,tad su bili u hladnoj sobi

    Corina super si koka , SRETNO
    svima ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Posljednje uređivanje od crvenkapica77 : 09.04.2011. at 17:45

  35. #2485
    Lily avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    42

    Početno

    curke, hvala na odgovorima, sad sam ipak mirnija, a bit će ok valjda, baš sam danas opet gledala ovitrelle je ok, a gonali isto izgledaju ok (ne smrznuto), sam se baš nekako ne pretaču, a valjda je to normalno jer temp je u friž normalna, nema se kako smrznut, a nekako se bojim da bi gonale sad po toplom držala ovako van friž,nadam se da mi je ovitrelle ok a pitat ću kad jednog dana dođem do toga da mi zatreba
    svima u postupcima sretno i puuuuno vibrica koje eto ne znam stavit, al svima od srca želim uspjeh!!

  36. #2486
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    lily nema mjesta panici,ništa se lijekovima neće desiti,gonali mogu biti na sobnoj temperaturi,samo Ovitrelle stavi u frižider,on mora obavezno biti u frižideru..
    Zašto Ovitrelle mora obavezno biti u frižideru? Pa bočica s praškom i otapalo su zasebno. Kako ga onda u bolnici drže u ladici i nije mu ništa?

  37. #2487
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto Ovitrelle mora obavezno biti u frižideru? Pa bočica s praškom i otapalo su zasebno. Kako ga onda u bolnici drže u ladici i nije mu ništa?
    Ježić, imaš pravo. Lijekovi koji su već otopljeni u otapalu, oni se moraju držati u frižideru. Lijekovi koji su suhi i koje tek treba otopiti u otapalima, njih se ne treba držati u frižideru, ali mislim da ih je dobro staviti na mračno mjesto, u ladicu.

    Decapeptyl i diphereline su dobar primjer, gdje je prvi već gotova šprica, spremna za aplikaciju, a drugi je pakiran odvojeno, suha tvar (lijek) i otapalo posebno. Prvi obavezno u frižideru, drugi na sobnoj, a radi se o istoj aktivnoj tvari.

    Gonala F pak ima i otopljenih i neotopljenih. Ja sam recimo fan od Gonal F pena (otopljeni) jer ne mogu zaribat doziranje, a i iglica je najnježnija od svih koje sam isprobala.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 10.04.2011. at 07:15

  38. #2488
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Hvala, Jelena. Tako sam i mislila, ali me na moment zabrinulo ovo za Ovitrelle.

  39. #2489
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    cure, zgrožena sam... kak je moguče... ako meni m traje cca 8 dana, i to onak, jako,i bolno, i sve, kak je sad moguće- sinoć mi skoro pa stala, znači 2. dan menopura...i sad niš... a znači danas mi je 4. dan...i tražim, ali nigdje ne piše da bude trajala krače, i sad ajde dan ili dva, ali kaj je ovo normalno?

  40. #2490
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    A jesi imala supresiju, one pikice prije Menopura još prošlom ciklusu. I naravno, kada ti je bio zadnji UZV i dal si radila test

  41. #2491
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    Što se tiče Ovitrelle, meni je već bila spremna inekcija, znači u orginal pakiranju sve smučkano i spremno za pikanje. Vjerojatno je i Lily dobila takvu pikicu koja se drži u frižideru.

  42. #2492
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    To je onda druga stvar. Moje obje Ovitrellke su bile zasebno prah i zasebno otopina.

  43. #2493
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj arizona311 prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče Ovitrelle, meni je već bila spremna inekcija, znači u orginal pakiranju sve smučkano i spremno za pikanje. Vjerojatno je i Lily dobila takvu pikicu koja se drži u frižideru.
    i ja sam dobila smućkani Ovitrelle zato sam i napisala do mora biti u frižideru..

  44. #2494
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    To je onda druga stvar. Moje obje Ovitrellke su bile zasebno prah i zasebno otopina.
    zasebno otapalo, a ne otopina (sori, učiteljica si ne može pomoći )

  45. #2495
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    zasebno otapalo, a ne otopina (sori, učiteljica si ne može pomoći )
    Ha ha! Nema problema, i ja sam učiteljica. U prvom postu sam pitala dobro, ne znam kako mi se omaklo krivo u drugom

  46. #2496
    Lily avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    42

    Početno

    da curke i moj ovitrelle je smućkani, ma dobro valjda će bit ok, al velim njega bi još i pregrmila i kupila drugi da mi baš vele da je to moglo naškodit lijeku, al 20 gonala, hm....

  47. #2497
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Zvala sam SD zbog lijekova i sestra kaže da mogu nazvati tek za mjesec dana... Budući da idući tjedan idem na folikulometriju, ponovno ću pitati jer su mi i prije mjesec dana rekli - za mjesec dana. Ne znam je li to doista tako ili sam nazvala dok je gužva jer je ipak ponedjeljak, jutarnji sati...
    A broj sam 30. od ove godine. Je li možda još netko zvao i pitao za sebe?

  48. #2498
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Lily, nisam skužila, je l i Gonal smućkan?
    Provjeri kod dr.a kad ideš na UZV smiješ li Ovitrelle upotrijebiti nakon zamrzavanja (možda piše i na ceduljici u kutiji).

  49. #2499
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Evo me sa transfera... vračene 3 cc a imali smo i nešto za zalediti 2x3.....sad slijedi čekanje i beta za 12 dana.Došlo je i do male hiperstimulacije......

  50. #2500
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    corina, sretno dalje draga. Za malene mrve da se stisnu uz mamu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •