Stranica 94 od 122 PrviPrvi ... 44849293949596104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,651 do 4,700 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #4651
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I ja zahvaljujem na zanimljivom receptu, a posebno na tome što sam konačno saznala doslovno značenje izraza “ogreznuti”

  2. #4652
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A kuham teleće šnicle u saftu (muž krivo kupio, trebao je juneće), krompir-fažol-kapula salatu, ćušpajz od svog povrća nađenog u frižideru i ciklu (da primijenim naučeno, ogrezla je u vodi umjesto potpuno potopljena pa je moram preokretati). To ću razvući na bar dva dana.

  3. #4653
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    to sam modificirala onaj kolac s jogurtom pa sam salicu ulja i salicu jogurta zamijenila sa limenkom kokosa.
    1 limenka kokosa
    1 limenka ostrog brasna (kad istreses kokos, ona ti moze posluziti kao mjera)
    0,5 limenke secera (ili manje)
    2 jaja
    1 prasak za pecivo
    Sijeckana bijela cokolada, recimo 100g
    Maline (radije uzmi svjeze jer smrznute puste dosta vode dok se peku pa se sve raskelji)

    Postupak standardan: umijesas mokre pa suhe satojke (cokoladu i maline tek na kreaju stavis) i stavljas u kalupe.

    Ako je smjesa pregusta, dodaj malo jogurta, ako je prerijetka, dodaj brasna.
    Za one s pekačem - eksperimentirala sam s ovim receptom i došla do ovoga:

    - ubaci se u pekač konzerva kokosa, 3 jaja, prstohvat soli, trećina konzerve šećera i konzerva oštrog brašna (tim redom), a možete dodati i nešto za miris, tipa vanilija ili rum

    - stavi se peći na program CAKE (u mom pekaču traje 1:50)

    - kad zapišti, ubaci se oko 100 g nasjeckane čokolade

    - kad završi ovaj program, uključi se još BAKE na 20 minuta

    Jako ukusno, a nikakav posao. Još je ukusniji kad se stave samo 2 jaja, ali onda se raspada.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 20.10.2020. at 08:27

  4. #4654
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    A za ručak kuham nešto na ovom tragu: https://www.coolinarika.com/recept/t...glici-zimnica/

    Želim postići okus konzervirane tunjevine s povrćem, ali ne namjeravam kuhati tunu sat vremena. I onda još pura radi djece.

  5. #4655
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A za ručak kuham nešto na ovom tragu: https://www.coolinarika.com/recept/t...glici-zimnica/

    Želim postići okus konzervirane tunjevine s povrćem, ali ne namjeravam kuhati tunu sat vremena. I onda još pura radi djece.
    Hehehe, ovo je zabavno - obično proizvođači hrane pokušavaju postići okus domaćeg jela, a evo - mi pokušavamo postići okus konzervirane hrane....
    Sviđa mi se recept i također ne bih sat vremena kuhala tunu. Nema šanse da ne ispadne dobro.

  6. #4656
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    jučer: juha, rižoto s povrćem i piletinom (ostatak od nedjeljnog ručka)
    danas: parmigiana di melanzane, voćna "kremšnita" za desert

  7. #4657
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    To mi je bila jedna od omiljenih namirnica u djetinjstvu - hrana za utjehu

  8. #4658
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Za one s pekačem - eksperimentirala sam s ovim receptom i došla do ovoga:

    - ubaci se u pekač konzerva kokosa, 3 jaja, prstohvat soli, trećina konzerve šećera i konzerva oštrog brašna (tim redom), a možete dodati i nešto za miris, tipa vanilija ili rum

    - stavi se peći na program CAKE (u mom pekaču traje 1:50)

    - kad zapišti, ubaci se oko 100 g nasjeckane čokolade

    - kad završi ovaj program, uključi se još BAKE na 20 minuta

    Jako ukusno, a nikakav posao. Još je ukusniji kad se stave samo 2 jaja, ali onda se raspada.
    Dobra ti je ideja sa pekacem.
    To ti onda ispadne kao slatki kruh?

  9. #4659
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Kao bogati biskvit, kolač tipa za uz čaj, baš ono što bi Englezi nazvali cake (a njima to nisu kremaste torte).
    Ovo može poslužiti i djeci za doručak.

    I ajme! Zaboravila sam prašak za pecivo!
    Posljednje uređivanje od Jurana : 21.10.2020. at 08:11

  10. #4660
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Dakle:

    Za one s pekačem, konačna inačica recepta:

    - ubaci se u pekač konzerva kokosa, 3 jaja, prstohvat soli, trećina konzerve šećera, konzerva oštrog brašna i prašak za pecivo (tim redom), a možete dodati i nešto za miris, tipa vanilija ili rum

    - stavi se peći na program CAKE (u mom pekaču traje 1:50)

    - kad zapišti, ubaci se oko 100 g nasjeckane čokolade

    - kad završi ovaj program, uključi se još BAKE na 20 minuta

    Jako ukusno, a nikakav posao. Još je ukusniji kad se stave samo 2 jaja, ali onda se raspada.

  11. #4661
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Kao bogati biskvit, kolač tipa za uz čaj, baš ono što bi Englezi nazvali cake (a njima to nisu kremaste torte).
    Ovo može poslužiti i djeci za doručak.

    I ajme! Zaboravila sam prašak za pecivo!
    Ovo je još jedan od razloga zbog kojih pekač ne ulazi u moju kuću. Brzo bi mm i ja natukli po 100 kila ...

    Inače, recept zvuči jako fino.

  12. #4662
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Je, zarazan je. Kao zdravija verzija ovih biskvita: https://www.google.com/search?q=lidl...fHZeZ7RpJQCyeM

  13. #4663
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja ga znam izliti u tepsiju pa ga rezemo kao biskvit kolac (to kad mi se ne da muffine puniti).
    Nisam ga sad radila 2-3 tjedna, zabrijala sam na banana bread sa kvasom i njega sam radila zadnje vrijeme.
    Mogla bih danas ovaj kolac...

  14. #4664
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga znam izliti u tepsiju pa ga rezemo kao biskvit kolac (to kad mi se ne da muffine puniti).
    Nisam ga sad radila 2-3 tjedna, zabrijala sam na banana bread sa kvasom i njega sam radila zadnje vrijeme.
    Mogla bih danas ovaj kolac...
    Banana bread je kod mene bio u planu za vikend, ali ja ga radim s praškom za pecivo. Kako radiš ovaj s kvasom?

  15. #4665
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Sa onim kvasom od brasna i vode, s kojim radis sourdough kruh.. Vjerojatno bi isao i sa obicnim kvascem, samo nisam sigurna da bi bio taj okus. I trebalo bi omjere prilagodjavati.
    Ako hoces, zaljepim ti link pa vidi.

    Danas tortilje od tog kvasa (tj od ostataka), mljevena piletina i povrce. I chilliiii
    Jucer sarma i pire. Sutra cu vidjeti, mozda odmrznem saft pa tijesto uz to (valjda imam jos safta u skrinji).
    Petak najvjerojatnije pilece hamburgere, sa domacim pecivom. Od kvasa, naravno

  16. #4666
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I jel su tortilje napuhnute?
    Kod nas kelj ala Peterlinovo zelje s jabukom

  17. #4667
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Nisu, normalne su. Naprave se mjehurici koji splasnu.
    E zaboravih i galette sa sljivama. Tijesto isto sa kvasom. Meni je bas zao baciti visak kvasa

    Uglavnom, to tijesto napravim, stavim u frizider i onda kada mi treba, samo razvaljam i slozim voce. Bude malo posla, a fin desert.

  18. #4668
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Daj recept za tijesto, pliiz

  19. #4669
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Sa onim kvasom od brasna i vode, s kojim radis sourdough kruh.. Vjerojatno bi isao i sa obicnim kvascem, samo nisam sigurna da bi bio taj okus. I trebalo bi omjere prilagodjavati.
    Ako hoces, zaljepim ti link pa vidi.

    Danas tortilje od tog kvasa (tj od ostataka), mljevena piletina i povrce. I chilliiii
    Jucer sarma i pire. Sutra cu vidjeti, mozda odmrznem saft pa tijesto uz to (valjda imam jos safta u skrinji).
    Petak najvjerojatnije pilece hamburgere, sa domacim pecivom. Od kvasa, naravno
    Došlo mi je kasnije iz zadnjice u glavu da koristiš višak kiselog tijesta. Ne moraš ništa lijepiti, znam kako ide, iako trenutno nemam tijesto. Likvidirala sam ga kad sam farbala kuhinju i radila generalku, predugo mi je stajalo.

  20. #4670
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Daj recept za tijesto, pliiz
    Za galette?
    https://www.theperfectloaf.com/whole...dough-galette/

  21. #4671
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Da. Hvala

  22. #4672
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Danas krpice sa zeljem, po narudžbi mog starijeg sina. Uz to grill piletina (bijelo meso) i salata (tko voli zelenu, jede zelenu - to voli ciklu, jede ciklu).
    Ne znam što bih sutra - najradije nešto riblje, recimo oslić a la bakalar ili pravi balakar smrznuti na isti način, s krumpirom. To stignem napraviti ujutro prije posla.

    Za subotu kuham ručak u petak navečer, jer u subotu odoh obići roditelje. Ostavila bih dečke da kuhaju, ali mislim da planiraju ići na Sljeme (tjelesni za faks) pa ne stignu. U planu je štruca od faširanog mesa s kuhanim jajima i batat pire, eventualno špinat ako ga stignem ujutro napraviti (ne volim da stoji od prethodnog dana). Od salate - klasična zelena i pečena paprika (nije domaća, ali razmišljam da ispečem još jednu turu idući tjedan, ako još bude rog paprike na placu).
    Za nedjelju imam od prošlog vikenda vratinu u škrinji, a imam i pileće batke+zabatke, pa ćemo vidjeti kako ekipa diše. Vratina bi išla na grill tavu, a piletina u marinadu od soja sosa i u wok, ali na malo dulje, jer ima kosti. Uz to riža (chinese stir-fry ili običan đuveđ) i svježi kupus na salatu.

    ***
    Kolač - pita od sira
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.10.2020. at 07:46

  23. #4673
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sinoć sam iskoristila ostatke iz frižidera. Bacila gljive na tavu, dodala špeka i na to bjelanjka kaj je ostalo. To sam ja jela, a djeca su dobila kekse od svježeg sira.
    Danas sam radila obično varivo od slanutka i crvene leće. Konačno je mali pojeo. Najmanja nije. Sad ću joj napravit sačekušu nakon spavanja. Hahahaha

  24. #4674
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Chilli con carne s mljevenom puretinom, basmati, salata

  25. #4675
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Napravila sam kelj. Klasika. Jednako dobar kao i bilo čiji koji sam probala, a radim ga drugi put ikad. Jej.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.10.2020. at 14:54

  26. #4676
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kaj vele klinci?

  27. #4677
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kaže najstarija "ovo nije jako fino, ali je fino", klinac kategorički odbija, a najmanja pojela samo dva krumpirića.
    Napravila sam grešku i uzela svima štrudlice oko 12, a kelj smo krenuli jesti oko pol 2.
    Al neću dat niš drugo sem tog, i ovih dana ću samo variva okrenut malo da ih izdrilam. Nemre se živjet na pašti.

  28. #4678
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    I kod nas je kelj, s faširancima. Pojeli su skoro pol količine faširanaca za večeru. Aliii dok su bili predškolske dobi, znali su zafrkavati s hranom. Nije to neobično. Većina klinaca do polaska u školu počne jesti sve.

  29. #4679
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Kupila sam filete lososa u IKEI, kako ih najjednostavnije spremiti ?
    Može li u tavi ?

  30. #4680
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    moze.

  31. #4681
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    moze.


    Ovo si mene imitirala, priznaj!

    Poriluk sa slanutkom i bulgurom, svinjski lungić na naglo
    Posljednje uređivanje od Jurana : 30.10.2020. at 09:06

  32. #4682
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Planirala sam chilly con carne, ali je ispao obični bolonjez. Nije mi se dalo komplicirati.
    Sutra bi mogla neke ribe (pastrve u tavu ili što već nađem) i blitvu.
    U nedjelju planiram ispeći patku, ali još se nisam odlučila hoće li uz nju biti mlinci ili neki drugi prilog.

  33. #4683

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Planirala sam chilly con carne, ali je ispao obični bolonjez. Nije mi se dalo komplicirati.
    Sutra bi mogla neke ribe (pastrve u tavu ili što već nađem) i blitvu.
    U nedjelju planiram ispeći patku, ali još se nisam odlučila hoće li uz nju biti mlinci ili neki drugi prilog.
    Ajme ! Zeljna sam patke, vec ju dugo dugo nisam jela...
    Mi cemo danas pizzu po zelji klinaca. MM i meni gurmanska (masline, prsut, paprika, razni sirevi..) a klincima obicna - oni takvu najvise vole.

  34. #4684

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Mi smo danas pileći saft s palentom i ciklu, a pizza je sutra.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  35. #4685

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Danas kuhana teletina, dinstani krumpir, hren sos i zelena salata. I juha, naravno.

    Sutra roštilj (piletina, ćevapi, pljeske) s grah salatom i povrćem (paradajz, paprika, krastavci). Plus juha od danas.

  36. #4686
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Juneća juha.

  37. #4687
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Žuta nije valjda samo to ručak?

  38. #4688
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    jucer - home made pizza - slavonska
    danas - juha, pecena pureca prsa i batci, pire od krumpira i mrkve, matovilac salata i krastavci s vrhnjem

  39. #4689
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    jučer: juha od bundeve, oslić u rolu i krumpir salata
    danas: pileća juha, gulaš s mesom i gljivama, tjestenina. nepečeni kesten kolač

  40. #4690
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta nije valjda samo to ručak?
    Pa može biti kompletan obrok, ako izvadiš meso iz juhe i krumpir i mrkvu. A juhu zakuhaš.
    Nama je tako obično bio slijed, prvo juha, pa kuhano, pa nakon toga pečenje. Ono kada su veči ručkovi. A ona je sama sa djecom.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 01.11.2020. at 19:30

  41. #4691
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta nije valjda samo to ručak?
    Eh, da mm voli kuhano meso, kod mene bi bio baš takav ručak:

    Juneća juha, junetina kuhana i neki sos (paradajzov, sos od kiselih krastavaca...), eventualno pire koji bi dečki s guštom pojeli, a ja ga se klonim.

    U ovom slučaju - dovoljan je hren uz kuhano meso. Imaš i kuhano povrće iz juhe. U juhu rezance ili taranu i imaš sve.

    ***
    Na moju žalost, muž i djeca mi nisu ljubitelji kuhanog mesa iz juke, tako da uglavnom kuham juhe od kostiju i kokošjih drapa, da se ne baca meso. Meso kuhano u juhi uglavnom jedem ja. Najmilija mi je teletina (rebra), pa nakon toga junetina (flam iliti potrbušina), a dobar je i pureći/pileći vrat, krila i nogice. Moji jedu kuhanu junetinu samo ako napravim na salatu: kockice mesa, kukuruz iz konzerve (ili slanutak ili grah ili klice), luk - najbolje ljutika, bučino ulje i aceto balsamico, sol, papar, eventualno kosani peršinov list. Moj L. u to zna dodati i žlicu majoneze. Dobro je i s kaparima ili kiselim krastavcima, ali tada treba preskočiti ocat.

    Jučer smo imali finu juhu od patke (krila, vrat, želudac, srce) i unutra leberknedle, jer je patka došla s krasnom velikom jetrom. Da dijete pojede takvu juhu u kojoj su komadići mesa, kuhano povrće i knedli (u njih ide jetra, jaje, ulje, peršin, vlasac i krušne mrvice) to je kompletan obrok.

    Evo, to je obrok od ostataka, a na brzinu.

  42. #4692
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ! Zeljna sam patke, vec ju dugo dugo nisam jela...
    Mi cemo danas pizzu po zelji klinaca. MM i meni gurmanska (masline, prsut, paprika, razni sirevi..) a klincima obicna - oni takvu najvise vole.
    Patka je bila fina. Kupili smo mađarsku patku u Konzumu, nisam imala vremena hodati po placu i tražiti domaću. Imala je 2,2 kg. Krasno očišćena i nije bila premasna. Ostalo je malo i za danas, ali nije dovoljno za četvoro odraslih, pa će se ručak nadopuniti kuhanom šunkom iz škrinje.

    Prilog je salata od graha, kukuruza i slanutka. Ima još umaka od pečenja i suhih mlinaca, pa ako kome bude falilo škroba, mlince se na brzinu može pofuriti i zamastiti.

    Orehnjača se pojela (i podijelili smo pola), a lješnjakove šnite još ima. To će moj stariji sin pomalo jesti još par dana.

  43. #4693
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta nije valjda samo to ručak?
    Moj omiljeni rucak je juha od pilecih bataka i zabataka.

    Na kraju kuhanja izvadim meso, ocistim i nakon sto juhu zgotovim domacim rezancima i/li jetrenim knedlicama vratim u juhu skupa s mrkvom i korabicom i pospem obilno persinom. Nama je to ručak. (Rezanaca stavim zbilja puno.)

  44. #4694
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ajme rosa meni nezamislivo da mi je to kompletan ručak, inače obožavam tu juhu.
    Meni juhe prethode glavnom jelu.

    Pokušavam zamislit muža da mu to serviram kao ručak
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2020. at 15:39

  45. #4695
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Peterlin mi svi obožavamo juhe i lešo meso al nema šanse da bi pojela te iznutrice šta si pobrojala srce, želudac, jetra...ajme gadljiva sam ostatak juhe bih ako ne bih vidjela te organe prije da plutaju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2020. at 15:43

  46. #4696
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Za sutra sam kupila krasnu juneću koljenicu za juhu, uz to ću neko meso i povrće.Još ne znam što konkretno.

    Danas mahune varivo s puretinom i krumpirom,a sinu lasagne (ostaci, slabo pojede mahune a domaće su iz St županije).

  47. #4697
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa može biti kompletan obrok, ako izvadiš meso iz juhe i krumpir i mrkvu. A juhu zakuhaš.
    Nama je tako obično bio slijed, prvo juha, pa kuhano, pa nakon toga pečenje. Ono kada su veči ručkovi. A ona je sama sa djecom.
    Ako je bilo u juhi i krumpira i sl. onda još ajde al nije mi zvučalo nego juneća juha s rezancima.

    Ne znam moja mršava 11god kćerka i žgoljavi 9god sin se ne bi mogli toga najest, da ne spominjem sebe (zbog treninga) i muža (zbog visine).

    Najviše pojedem juneće juhe kad sam prehladjena, tad je mogu dan i noć. Obožavam je i inače.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2020. at 15:50

  48. #4698
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sad sam se sjetila kako sam bila u šoku kad smo u Primorju bili u gostima davnoo u zimskim mjesecima mm i ja kao cura dečko i za ručak juha, za glavno jelo to kuhano meso i zelena salata a ja gladnaaaa..

    Nisam mogla dočekat da odemo da čim prije negdje odemo nešto pojest koliko sam bila gladna , da je bar bio neki krumpirić sa strane

    To mi je bio 1.susret u životu s tako krnjim ručkom, i tad sam bila vitka i fit. Al gladnaaaaa...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2020. at 15:55

  49. #4699
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nije mi dao edit da ispravim rečen. konstrukcije al nema veze. Skužit ćete poantu.

  50. #4700
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    jučer: juha od bundeve, oslić u rolu i krumpir salata
    danas: pileća juha, gulaš s mesom i gljivama, tjestenina. nepečeni kesten kolač
    Njami emily my girl, ja bi da mi ti kuhaš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •