Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 890

Tema: Što čitaju?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno Što čitaju?

    Zanima me što čitaju vaši klinci, osim lektire naravno, ne znam jesam li postavila pitanje na dobrom mjestu, a nisam našla takvu sličnu temu pa otvaram.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj svašta, od grške mitologije ( od priča do raznih leksikona) do Pustolovina H Finna plus stripove, sad je fazi Dylan Doga. Ima 10 godina i tjedno pročita jedan roman i par stripova. On čita puuno jer ako nije vani s ekipicom, kući kad je u sobi dok mlađi spavaju nema neku potrebu za učenjem( bar ju on ne osjeća) pa čita li čita i prije spavanja. I baš me zanima što čitaju vaši...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Moj stariji 10god.je opsjednut stripovima a mlađa 8 ona sve čega se dohvati od knjiga iz knjižnice koje nisu za lektiru do časopisa

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Što konkretno od grčke mitologije? Imaš neki link? To još nismo probali, više smo na "beletristici".
    Moj je završio komplet Pet prijatelja, čitao je 7 tajanstvenih, Ana Đokić mu je omiljena i pročitao je sve njeno što smo našli (kako je rastao, jer ima od slikovnica, jednostavnih priča, pa male romane, do pravih dječjih romana),
    Klorofila s vedra neba mu je bila jako draga (i meni, često se prošvercam i čitam njegove knjige),
    Brojko vragolko itd.
    Ljetos smo "otkrili" Gregov dnevnik - prva dva nastavka pročitao je u našem izdanju, ostale sam naručila na amazonu pa čita na engleskom (dosta toga je već čitao na engleskom).
    Upravo završava zadnji, sedmi nastavak Kronike iz Narnye, sad će krenuti na Artemisa Fowla, malo smo zabrijali u fantastiku.
    Ima 10 godina.
    (stripove ne računam, to ide nekako u rok tj. godište)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Prvo mislim da nije fer da mu stripove ne računaš. Najljepše priče klasićne starine, pa ona sva čudna izdanja dječjih kakti enciklopedija od onih mojih do nedavnih tipa Grški bogovi i junaci, Grčka i Rim... Probir je radim ja već on u knjižnici, a neke posebno super ja moram naknadno kupiti tipa Grčka mitologija iz serije Svijet oko nas i tako. Od romana najnoviji hit na koji on umire od smijeha su mu Ljubavne muke jednog Luke koji meni i nije, ali čvrsto vjerujem da samo ako samm bira knjige može razviti književni ukus.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Ne kužim što nije fer? Ne računam mu ništa posebno, nemam tablicu očekivanog i uračunatog čitanja, kažem da ja ne računam stripove kao literaturu o kojoj se raspitujem (što čitaju vaši klinci), što da možda potražim u knjižnici što je zanimljivo i dobro a ne znam za to - za stripove mi je normalno da ih čita, čita one do kojih dođe (koje dobije ili mu ja posudim u knjižnici usput) i koji su mu u nekoj fazi zanimljivi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Da bi sam mogao birati knjige mora imati i neko iskustvo i mora znati ili osjetiti što ga zanima i što želi čitati, u kojem smjeru da traži, na kojoj polici... za što mora imati dosta pročitanog. To je moje mišljenje i moje iskustvo. Moj je u fazi da mi dosta brzo zna reći dal mu paše nešto ili ne, ali još uvijek sam ja ta koja mu ponudim što da čita.
    Da sam čekala da otkrije Gregov dnevnik (dajem taj primjer jer mu je to trenutno jako jako drag serijal), načekala bih se do puberteta valjda - čisto zato što ga u knjižnicama nema (po jedan primjerak - uvijek vani), ja sam za to slučajon čula, rezervirala i ponudila mu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim da se ne slažemo oko toga kad sami mogu birati što čitati, ali bitno je da čitaju... A i moj nekako se sam raspituje uokolo, rijetko pita mene i onda ja sugeriram, ali jaaako rijetko mene. Često gleda što ja čitam i to mu se čini skroz bezveze pa valjda zato.Eto pitat ću ga za Gregov dnevnik pa možda to izazove revoluciju u našem čitalačkom odnosu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Ma može on sam birati što čitati, i kad izrazi želju ili predloži ili sam posudi - čita to što želi. Samo mislim da u ovom razdoblju kad se intenzivno uvlače u svijet čitača, da je dobro voditi ih na neki način, i pomoći im da nađu što je zanimljivo. Usuđujem se reći da moj čita više od prosjeka njegovog razreda (ima jedan dečko koji čita više, i njegove prijedloge uvijek usvajamo veselo), i nema od koga zapravo čuti i saznati.
    Da se opire mojim sugestijama, vjerojatno bih drugačije razmišljala - zato sam i rekla da je to moje iskustvo.
    Ono što bih ja napravila (tako sam radila u početku, kada bih ga pitala - oćeš ovo, oćeš ono... pa je samo prevrtao očima :lol) - ne bih ga pitala, nego bih mu donjela Gregov dnevnik i rekla neka pogleda, da bi moglo biti zgodno.
    Tako smo i s Bum Tomicom, bio je sumnjičav, završilo je tako da je pročitao sva četri komada u tjedan dana :lol

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Moj J je u toj dobi od knjiga rado čitao Janko među dinićima, Bum Tomica (svi dijelovi), Vjetar u vratima (i još jedna knjiga od te autorice), RL Stine dječji SF krimići, Coralina, Konrad - dječak iz konzerve... i staru medicinsku enciklopediju, posebno sve popraćeno gadnim fotografijama. Imali smo tada i sve Garfielde.

    Sada s 13 godina mu se svidjela Dr Houseova mala kućna apoteka, Mali brat ... sad ima manje vremena ali i dalje čita stripove; meni odvratnog Dylan Doga i na engleskom Garfielda. Sad mu je vrlo teško pronaći knjigu koja je njemu zanimljiva a da nije tip enciklopedije. Za Božić će dobiti onu novu Minerali od Školske knjige ali to nije štivo koje obogaćuje rječnik.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Joj, moj ti je mali control freak koji uvijek do kreveta već ima pripremljenu sljedeću knjigu, tak da ja sa svojim prijedlozima uvijek kasnim. I stvarno, iako čita puuno šunda, po mom sudu profesorice književnosti i filozofije, čita i ponešto kvalitetnog. A i nekako mi se čini da je to područje njegove slobode i da je zanimljivo kako je počeo kritički promišljati, pa mi za doručkom krene govoriti o tome kako se ta i ta knjiga mogla napisati u jednoj rečenici a ne na sto strana. I onda ponekad dođemo u konflikt, jer ja nikad ne kimam glavom ak se ne slažem oko knjiga, a nekad pomislim što mi je dijete pametno. Često i pročitam to što on čita, ili ponovno ili po prvi put.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Casa, pa daj par kvalitetnih naslova iz tvog profesorskog suda

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ma ja sam zadovoljna da moji klipani u 11. i 12. godini hoće bilo kaj čitati (gledam oko sebe, ta njihova generacija slabo čita... čast iznimkama).

    Dakle, moj mlađi se trenutno navukao na knjige iz serije Klub detektiva Njuškalo (ima ih desetak u knjižnici, tipa "Detektivi Njuškalo i vrtlar bez alibija"...) To je napisala njemačka autorica Gerda Wagner ili Wagener, ne znam napamet. Lani je tako mučio Čarobnicu Lili u 1001 pozi (ili predlani? nemam pojma). Isto, obožavali su Baloga (Ja magarac i drugo) jer smo im pokazali par cveba, pa su se zainteresirali i za ostalo. Imamo i doma brdo knjiga kojekakvih - Sanju Pilić, Sanju Polak (spročitana 100 puta, već se raspadaju njene knjige), Miro Gavran još stoji netaknut, ali zato su neke druge rado čitane (nekakav Ledeni zmaj, ne znam autora, pa onda Zmajologija i slično, to mog mlađeg sina - sanjalicu jako privlači).

    Čitaju zapravo više dokumentarnih stvari - enciklopedije, pa seriju "Užasi povijesti", trenutno su aktualni kristali i minerali, pa smo imali fazu vulkana, pa fazu fosila... Od beletristike lektiru obično prošire na druge knjige istog autora (kad se čitaju Priče iz davnine, pročitaju se sve, a ne samo one dvije koje su za zadaću, nego sve i još druge knjige I.B. Mažuranić. Na primjer, stariji sin voli i povremeno uzme u ruke Srce od licitara. Inače, on više voli praktične stvari pa vječito čita kojekakve priručnike (prastari elektromonterski priručnik i slična literatura koja se meni čini neprimjerenom, a njemu je baš fora).

    Ja im dajem potpunu slobodu da vršljaju sami po knjižnici, pa dovlače doma razne knjige o glazbalima, kemijskim pokusima i slično šarenilo koje im na dječjem odjelu privuče pažnju. Ne usmjeravam. NEk čitaju što god žele, tako dugo dok čitaju.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mogu li vam ja preporučiti jednu odličnu knjigu, koju sam slučajno otkrila?

    Moja curka još ne čita sama knjige, pa sam joj ja ovo čitala, ali mislim da je knjiga sasvim primjerena desetogodišnjacima.

    Evo je, zove se Čudesni grm http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=64&id=104766

  15. #15
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Preživjesmo Bum Tomicu kad je imao cca 10 god (kažem preživjesmo jer smo već svi doma napamet znali priče koliko nas je gnjavio), te Willya Wonku. Ljetos se napokon ulovio Harryja Pottera i slistio ih je sve, te čeka zimske praznike da mu dozvolim da ih čita ispočetka. E da, i Gregov dnevnik mu se ljetos svidio, ali budući da brzo čita (mamin sin ), pročitao ga je u jednoj večeri i sutradan još jednom, pa se skulirao.

    Družina Sinjeg galeba i takve neke naše stare knjige su mu isto fora (s tim ga ujo opskrbljuje), a uvijek je zainteresiran za neke dokumentarističke knjige tipa jeste li znali, najveće svjetske misterije, najveći rekordi i takve neke stvari.

    Trenutno mu ne dam da čita jer se (opet na mamu) tako navuče na knjigu kad mu se svidi da ne bi ni spavao ni radio išta drugo osim čitao, pa čeka praznike, ali isto me zanimaju preporuke.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Gregov dnevnik imaš za sada tri nastavka prevedena, tako da možeš to (to pročita preko vikenda jedan nastavak).

    Gore sam već pisala - imaš Kronike iz Narnye, Artemis Fowl (tri su nastavka prevedena), zatim NIKICA i nastavak Nikica ponovno jaše (ako mu se Bum TOmica svidjao, i ovo će mu biti fora), sad sam slagala frendici neki prijedlog štiva pa ga stavljam i ovdje - po sjećanju šta mu je bilo jako dobro tijekom drugog i trećeg razreda:

    Sempe/Goscinny: Nikica
    Sempe/Goscinny: Nikica ponovno jaše
    Arnaud Almeras: Baka u školi
    Hrvoje Kovačević: Tajna mačje šape
    Anamarija Simić Paulić: Pigulica
    Snježana Babić Višnjić: Janko među Dinićima
    E.B. White: Šarlotina mreža
    EB White: Labudova truba

    Otfried Preussler: Mali vodenjak
    Otfried Preussler: Mali duh
    Miro Gavran: Svašta u mojoj glavi
    Silvija Šesto: Bum Tomica (1-4)
    Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lukas
    Ana Đokić: Daj Elmo ne gnjavi
    Simon Mason: Obitelj Quigley
    Ludwig Bauer: Poliglot i pas

    Jučer smo bili u knjižnici, i ja mu kažem neka prozuji sam ako šta želi čitati... kao neka sam proba, i zakači se iz prve na RL Stine-a (smajlićkojisemlotapoglavi). To su dječji horori. Ih. Dokazuje "moju" teoriju da je bolje da mu ja biram literaturu :lol

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Gregov dnevnik je prva knjiga za koju se moja kćer baš zapalila. Sad smo kupili i nastavke na Interliberu.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo opet mene sa preporukom, osokolila sam se jer vidim da smo mnoge gore nabrojane knjige čitali.
    I ovo je Lei bilo super:

    http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=6799 - Čudovište iz vode, o Nessie.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Hvala pace . Nešto smo već čitali, a ostale zapisujem !

  20. #20
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    gah sto citaju, jel se facebook racuna nista, ama bas nista
    tuze se da sam ja iz kamenog doba, da se danas knjige vise ne citaju, ha ha

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Nama je Nikica zakon.

  22. #22
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E. (9g3mj) je zavrsila "Harry Potter i Plameni pehar", i sad ce malu pauzu od Harryja prije nego uzme 5. dio, kako kaze.

    U medjuvremenu cita knjige od Beatrice Masini, i guta Roalda Dahla, njih dvoje su joj omiljeni pisci. Zadnje Dahlovo sto je procitala je "George's Marvellous Medicine"; a ovih dana me je trazila da ponovo podignemo iz knjiznice "The BFG", zeli ju ponovo procitati.

  23. #23
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Koju knjigu bi preporucili a da pokriva pitanja iz (pred)puberteta?

  24. #24
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    imaš hrpu knjiga Sanje Pilić i Sanje Polak
    moja ih obožava
    ali ja to ne smatram dobrom književnošću

  25. #25
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    imaš hrpu knjiga Sanje Pilić i Sanje Polak
    moja ih obožava
    ali ja to ne smatram dobrom književnošću

    Vise sam mislila nesto u stilu enciklopedije, ali prilagodjeno uzrastu, gdje bi nasli odgovore na neka pitanja vezana za promjene u pred/pubertetu...

  26. #26
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    a, nisam te shvatila
    L. ima jednu odličnu knjigu. Violeta Babić, Knjiga za svaku djevojčicu.
    postoji i Knjiga za svakog dječaka.

  27. #27
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E hvala, bas tako nesto mi treba. :klanj:

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Vise sam mislila nesto u stilu enciklopedije, ali prilagodjeno uzrastu, gdje bi nasli odgovore na neka pitanja vezana za promjene u pred/pubertetu...

    sve sto djevojke trebaju znati
    sve sto decki trebaju znati
    Trude Ausfelder

    http://www.mozaik-knjiga.hr/knjige/s...-trebaju-znati

  29. #29
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

  30. #30
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    obje su na listi nepozeljnih ako ti je to preporuka

  31. #31
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    N. je zadnje procitala Krila, jako joj se svidjela
    http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=6352

  32. #32
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Sve što dečki trebaju znati smo mi kupili sinu za 11 rođendan. Meni je knjiga zgodna, zanimljivo pisana, i ima puno odgovora na pitanja koja se njima u toj dobi motaju glavom.

  33. #33
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    E. (9g3mj) je zavrsila "Harry Potter i Plameni pehar", i sad ce malu pauzu od Harryja prije nego uzme 5. dio, kako kaze.

    U medjuvremenu cita knjige od Beatrice Masini, i guta Roalda Dahla, njih dvoje su joj omiljeni pisci. Zadnje Dahlovo sto je procitala je "George's Marvellous Medicine"; a ovih dana me je trazila da ponovo podignemo iz knjiznice "The BFG", zeli ju ponovo procitati.
    E. (9g4mj) mi se predomislila pocetkom veljace, bila je bolesna i trazila je da joj podignem 5. dio HP-a, "Harry Potter i Red feniksa", i procitala ga je u nepunih mjesec dana.
    Sad je opet izjavila da ce 6. dio uzeti kad pocnu sk.praznici, da se od njega odmori... Vidjet cemo koliko ce se toga drzati.

    U medjuvremenu za skolu cita Roalda Dahla, "Matilda".

  34. #34
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    E"Harry Potter i Red feniksa", i procitala ga je u nepunih mjesec dana
    ja sam ga čitala barem 6 mjeseci
    no, naglas, ajde, utješno

    E. puno čita, jako lijepo

  35. #35
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Bila je 7 dana doma i nije se od knjige odvajala osim za jelo, WC i spavanje. - u tom navratu je slistila barem pola knjige.

  36. #36
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa kako 6 mjeseci, da li je taj dio jako dugačak?
    (ja čitam Lei naglas Harry Pottere sada, završile smo baš prekjučer treći dio, pa mi se čini da nam treba oko mjesec dana po dijelu)

  37. #37
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako 6 mjeseci, da li je taj dio jako dugačak?
    (ja čitam Lei naglas Harry Pottere sada, završile smo baš prekjučer treći dio, pa mi se čini da nam treba oko mjesec dana po dijelu)
    Mima, nakon 3. dijela pocinju biti sve duze i duze HP knjige.

  38. #38
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako 6 mjeseci, da li je taj dio jako dugačak?
    (ja čitam Lei naglas Harry Pottere sada, završile smo baš prekjučer treći dio, pa mi se čini da nam treba oko mjesec dana po dijelu)
    možda ja nisam mjerilo
    druge smo brže čitali, ova nam se baš razvukla. mislim da ima skoro 900 stranica. ili blizu 800. uglavno, puno

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da skužila sam da su knjige sve deblje, ali taj film Red feniksa je bio nekako prilično kratak (ili se barem ja tako sjećam) pa sam knjigu povezivala sa filmom (u glavi).

  40. #40
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da skužila sam da su knjige sve deblje, ali taj film Red feniksa je bio nekako prilično kratak (ili se barem ja tako sjećam) pa sam knjigu povezivala sa filmom (u glavi).

    Talijansko izdanje (tvrdokoricno, normalni prored) ima 807 stranica (isla sam pogledati ).

  41. #41
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    treba mi preporuka knjige za frisku osmogodisnjakinju : )
    trenutno je na zadnjem dijelu grge groznog, pa joj moram nesto kupiti i poslati na more. kako smo gledali sve gregove dnevnike, mislila sam joj uzeti prvi dio..

  42. #42
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj pace prvotno napisa Vidi poruku
    Što konkretno od grčke mitologije? Imaš neki link? To još nismo probali, više smo na "beletristici".
    Moja sad uci Grke, i otkrili smo seriju knjiga Hotel Olimpo, svaka knjizica ide zasebno o grckim bogovima i mitologiji. Onako, grcki mitovi na belestristicki nacin, vrlo zabavno. Ne znam da li je prevedena na hrvatski, ali autorica je Sabrina Colloredo (http://www.goodreads.com/author/list/4016049.Sabina_Colloredo) i prevedena je na engleski, pa se usput moze spojiti dvije korisne stvari (grcka mitologija na zabavni nacin + ucenje engleskog jezika).

    Takodjer je ovog ljeta procitala "Otkaceni Grci" iz serije "Uzasi povijesti", autor je Terry Deary - takodjer preporuke!


    Nedavno je za kisni vikend slistila u pola sata Roalda Dahla, "The Magic Finger", pa presla na "Charlie i Tvornica cokolade".

    Kako mi je cilj da cita i na hrvatskom, kupila sam jucer u Kauflandu za 19,90 Kn (Izdanje Stribor, mislim) "Pustolovine Huckleberryja Finna".

    Mrvicu me smeta sto njihova nastavnica ne preporucuje knjige iz klasicne djecje literature za lektiru, nego joj je cilj pribliziti djeci uzitak citanja uopce, bez obveze, pa za lektiru mogu izabrati sto zele (za E. to uglavnom znaci jos knjiga Roalda Dahla ), pa ubacujem u slobodno vrijeme i nudim knjige koje su, barem za moje pojmove, klasicna djecja literatura.

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jao i moja je otkrila grčku mitologiju. Naime, u videoteci MAX TV-a imaju neke (jako loše) crtiće napravljene prema grčkim mitovima, pa sam joj jednom jedan posudila, i od tada stalno žica da ih gleda. Sad sam joj otkrila da kod bake ima moje knjige Gustava Schwaba Najljepše priče klasične starine, i evo donijela ih je jučer doma i krenula sa čitanjem. Ja sad to malo gledam - ajme meni koje su to strahote i užasi, ja stvarno ne znam je li to ok za devetogodišnje dijete. Ja jesam čitala te knjige u njenoj dobi ali nisam baš sigurna da je to bilo pametno.

  44. #44
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja je upravo završila "Odrastanje" Maje Gluščević i započela "Blizanke". Odlično dječje izdanje grčkih mitova imamo doma, ali uopće joj (još) nije zanimljivo, Mima hoćeš da vam posudimo?

  45. #45
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  46. #46
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam prosli tjedan procitala Odrastanje

    Sto se tice onih koji pripadaju ovoj dobnoj skupini , Blizanke su je odusevile.
    Sad je na seriji Pet prijatelja. I lektira.

  47. #47
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja sada guta warriors cats, sada je na 4. knjizi, sinoć je počela već je pročitala 135 stranica
    http://ljevak.hr/knjige/knjiga-12878...s-1-u-divljini
    hororce R.L. Stine
    nije baš neki izbor, ali glavno da čita

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je upravo završila "Odrastanje" Maje Gluščević i započela "Blizanke". Odlično dječje izdanje grčkih mitova imamo doma, ali uopće joj (još) nije zanimljivo, Mima hoćeš da vam posudimo?

    Čoksa to je super ideja, ali Lea će onda htjeti kupiti tu knjigu, pa mi je palo na pamet da bih to mogla "naručiti" od nekoga za rođendan!
    (Lein deveti rođendan, treći put)

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja sada guta warriors cats, sada je na 4. knjizi, sinoć je počela već je pročitala 135 stranica
    http://ljevak.hr/knjige/knjiga-12878...s-1-u-divljini
    hororce R.L. Stine
    nije baš neki izbor, ali glavno da čita
    Debeli potpis! Moj mlađi je kod bake našao nekakvu knjigu o Nostradamusu i to sad čita !

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moj je upravo "otkrio" Harry Pottera.
    Dobio je 1. knjigu za 9. rođendan od curice iz razreda (curama u razredu je on fenomen kao "dečko koji čita" ), isprva je bio malo nepovjerljiv prema toj knjizi, a onda se totalno zapalio. Evo, sad, 2 mjeseca nakon tog poklona, stigao je do pola 4. knjige (HP i plameni pehar).
    Paralelno s time ide i lektira, ostali autori su zasad u drugom planu.

Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •