Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 55 od 55

Tema: Carski rez i komplikacije

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj samba prvotno napisa
    ... već u bolnici su mi rekli da je uzalud.
    uf... nisam zagriženi pobornik dojenja, uostalom i rok je prvih tjedan dana bio na ****-u, ali zbog ovog bi napucala nekog! naime, meni u bolnici bradavica pukla na pola, uz obilno krvarenje, i 2 pedijatra mi rekla da neću moći dojiti! isto mi rekla i patronažna... prošlo 5 dana, ja izajala ručno, rane zacijelile, a sad rok sisa toliko da s nepuna 2 mjeseca ima 60cm i dobrih 6kg!!!

  2. #52
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Miha ti si to super odradila, vjerovala si u sebe i svoje mogućnosti. Međutim u bolnici se stvari brzo odvijaju i kao što ima bolnica koje se trude da žene doje pa i carice, ima bolnica koje to ne rade. Ima pak bolnica koje se trude oko dojenja, ali oko dojenja carica manje.
    Naravno da bi se i mog posta moglo posumnjati da je normalno nedojenje nakon carskog reza i to si dobro naglasila, ali je isto tako istina da ima onih koje ne doje nakon carskog više, nego onih koje doje. Zato je ta ekipa carica dojilja koje si ti spomenula normalna, ali i posebna baš zbog svih problema koje se javljaju nakon carskog. Mislim ni carski nije normalan tok poroda pa zašto bi i dojenje nakon toga išlo bez problema. Ja dojim već više od 6 godina bez prestanka i dojenje mi je svakodnevni dio života, ali to nije dovoljno da nekome na njemu prihvatljiv način pomogneš da starta optimalno s dojenjem općenito, pa i carica. Cure se u sklopu roda educiraju kao savjetnice za dojenje i zato će one sigurno imati što nadodati u vezi starta carica s dojenjem.

  3. #53
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Samaritanka, da li svoje tvrdnje na ovu temu temeljiš na nekom istraživanju, na iskustvu iz tvoje bliže okoline ili nečem trećem?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Nakon vaginalnog poroda imam teska ostecenja misica zdjelicnog dna, prolapsa mjehurw i rektuma i dvije rekonsteuktivne operacije u njemackoj, procijenjena sam kao invalid 60%. Tesko se krecem, mama mi odgaja dijete a muz se izvikivao na mene da sam "lijena", pa sam ga ostavila. Vaginalni - ko voli nek izvoli.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj senainter prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon vaginalnog poroda imam teska ostecenja misica zdjelicnog dna, prolapsa mjehurw i rektuma i dvije rekonsteuktivne operacije u njemackoj, procijenjena sam kao invalid 60%. Tesko se krecem, mama mi odgaja dijete a muz se izvikivao na mene da sam "lijena", pa sam ga ostavila. Vaginalni - ko voli nek izvoli.
    Žao mi je da je tako ispalo. Predpostavljam da se nešto dosta zakompliciralo u toku poroda ili da je bebica bila velika. A kod poroda u bolnici - porodilištu se nažalost često dogadjaju takve stvari. Nadam se da ćeš naći neko rešenje i da će sa vežbama ići polako na bolje

    Ali nikako nisam za to da se sa lošim pričama plaše buduće majke, jer je svako iskustvo različito i na porod se treba dobro pripremiti i roditi tamo gde imaš potpuno poverenje u osoblje.
    Za nekog je to porod na domu ili u kući za porode, za drugog je to bolnica, svako zna svoje i nema ništa loše u tome da imamo različite poglede

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •