Stranica 31 od 34 PrviPrvi ... 212930313233 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #1501

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Super, to bih baš pozdravila. Pa zar se natjecanja ne mogu održati bilo subotom, bilo popodne (naša škola je jednosmjenska)?
    Ako je jednosmjenska, zašto onda nemaju nastavu popodne u ponedjeljak?
    Kod mojeg je tako. Ujutro je natjecanje, popodne nastava.

  2. #1502

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mislim da je kod subota problem što je previše natjecanja, a premalo subota da bi se sve održalo u razumnim rokovima a nastoje se izbjeći preklapanja jer dosta djece ide na više od jednog natjecanja, pogotovo na školskoj i županijskoj razini.

  3. #1503
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje je: tko je vlasnik procesa i procesnog rizika
    Znam jezik norme, bez brige ... ali ne, trebala si riječ procesa napisati ovako procesâ (množina)

    Ovo Tko je vlasnik problema (jednina - konkretnog problema s odgodama pismenih provjera) odnosi se na tu situaciju. Rečenica u množini može se odnositi na doslovce svaku situaciju u životu, pa je zbog toga odabrana ta riječ.

    A sad idem čitati što su drugi rekli...

  4. #1504
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je jednosmjenska, zašto onda nemaju nastavu popodne u ponedjeljak?
    Kod mojeg je tako. Ujutro je natjecanje, popodne nastava.
    Ovo je dobro pitanje!

  5. #1505
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Angie, koja je to škola pliz? Jer moja ćer nije sigurna idu li u Vrapče ili Vrbane ili Vrbik

  6. #1506
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Prilika čini lopova
    ne cini prilika lopova. to je samo.isprika i prebacivanje krivnje na situaciju i druge. iskreno, mrzim tu uzrecicu
    lopov je lopov, bilo prilike ili ne
    a posten se u nasem drustvu dozivljava kao budala koja, sto? ne zna iskoristit priliku?

  7. #1507
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Angie, koja je to škola pliz? Jer moja ćer nije sigurna idu li u Vrapče ili Vrbane ili Vrbik
    ovdje je u pitanju Kajzerica

  8. #1508
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ne cini prilika lopova. to je samo.isprika i prebacivanje krivnje na situaciju i druge. iskreno, mrzim tu uzrecicu
    lopov je lopov, bilo prilike ili ne
    a posten se u nasem drustvu dozivljava kao budala koja, sto? ne zna iskoristit priliku?
    nije snalažljiv

  9. #1509
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mislis kao nasi politicari i poduzetnici?

  10. #1510
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Angie, koja je to škola pliz? Jer moja ćer nije sigurna idu li u Vrapče ili Vrbane ili Vrbik
    meni je informacija o školi u kojoj se održava natjecanje pisala na suglasnosti
    i mislim da se održava u više škola jer nije ni Angien kvart, ni ova tri nabrojana

  11. #1511
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Samo ti odgovaram na pitanje
    nažalost, ja isto mrzim tu izreku

    edit: odgovarala sam magriz
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 24.01.2020. at 09:22

  12. #1512
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Moja drugi tjedan ide u kino, a nije im u školi natjecanje. Odlazak u kino je sastavni dio nastave.
    Subotom natjecanja nisu vjerojatno zato što "uprava" ne želi platiti vilenjake koji u školama i učionicama dežuraju, grijanje, čistačice itd.

  13. #1513
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja drugi tjedan ide u kino, a nije im u školi natjecanje. Odlazak u kino je sastavni dio nastave.
    Subotom natjecanja nisu vjerojatno zato što "uprava" ne želi platiti vilenjake koji u školama i učionicama dežuraju, grijanje, čistačice itd.
    Znam, bili su već dvaput ove školske godine. Ovo će biti treći.

  14. #1514
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Možda su dobili 2+1 ponudu

  15. #1515
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Hvala Angie, to onda nije to natjecanje, a suglasnost još nije stigla do mene.
    Vjerojatno je po više škola natjecanje, budući da je to općinsko Zagreb ima valjda više općina, ali ne znam kojih i koliko.

  16. #1516

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je jednosmjenska, zašto onda nemaju nastavu popodne u ponedjeljak?
    Kod mojeg je tako. Ujutro je natjecanje, popodne nastava.
    da, i ta promjena na popodnevnu smjenu je već najavljena za dva datuma
    Posljednje uređivanje od larmama : 24.01.2020. at 14:07

  17. #1517
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni taj ednevnik neopisivo ide na zivce. Ja to pogledam jednom u tri mjeseca. Jos me oni nagovaraju da pogledam.
    Ok mi je sto dobivam izostanke na mail, mada ovaj moj u gimnaziji toliko izostaje da to nije normalno, a sve neke aktivnosti koje mu profesori opravdavaju razredniku.

  18. #1518

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je jednosmjenska, zašto onda nemaju nastavu popodne u ponedjeljak?
    Kod mojeg je tako. Ujutro je natjecanje, popodne nastava.
    Ako je škola jednosmjenska, zašto natjecanje nije popodne?
    Što treba svim učenicima promijeniti raspored da bi nekoliko pojedinaca, iz različitih škola, išlo na natjecanje? Ne kužim.
    Pa u drugom turnusu djeca imaju aktivnosti, jezike, muzičku i sl. Što onda izostaju s toga?

    Naši su u kino išli jedan od dana nadoknade.

  19. #1519

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je škola jednosmjenska, zašto natjecanje nije popodne?
    Što treba svim učenicima promijeniti raspored da bi nekoliko pojedinaca, iz različitih škola, išlo na natjecanje? Ne kužim.
    Pa u drugom turnusu djeca imaju aktivnosti, jezike, muzičku i sl. Što onda izostaju s toga?

    Naši su u kino išli jedan od dana nadoknade.
    Vrijeme natjecanja ne određuje škola, nego AZOO, i u svim školama u cijeloj Hrvatskoj pojedina natjecanja iz određenih predmeta održavaju se u isto vrijeme.

  20. #1520

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    I da još malo pojasnim:
    općinska, županijska, državna... natjecanja ne odvijaju se iz svakog predmeta u svakoj školi. Samo neke škole (relativno malen broj, kad se gleda na cijelu državu) su dan-dva godišnje domaćini nekom takvom natjecanju. To je unaprijed isplanirano godišnjim planom i programom pa ostala djeca iz te škole taj dan nemaju nastave. Neke škole (jednosmjenske, koje to mogu tako organizirati) prebace nastavu s jutarnje na popodnevnu smjenu. Što se tiče izvanškolskih aktivnosti, to je za neko pojedinačno dijete jedan, max. dva izostanka u cijeloj školskoj godini, i to ako se baš poklopi, što stvarno mislim da nije katastrofa.

    A na natjecanja ne ide baš "nekoliko pojedinaca", ide dosta djece, zna to biti prilično masovno.

    Ok, ovo sad stvarno nema veze sa štrajkom i odradama. Iako, kako je krenulo jesenas, pitala sam se hoće li se natjecanja uopće održavati ove godine.

  21. #1521
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Moj ima natjecanje sada u drugom mjesecu. Ništa u školi nisu pomicali, samo će izostati sa dva sata jer ima školu popodne. Ali to je tek prvi, najširi krug tog natjecanja.

  22. #1522
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    naša škola je svake godine domaćin na nekom od natjecanja, uglavnom matematika i geografija
    do sada je to bio klincima nenastavni dan, a ove godine će odraditi u subotu, jer nemaju više nenastavnih dana, zbog štrajka
    meni je to ok.

  23. #1523
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Većina natjecanja se održava u 13 sati, jedino se matematike drži svoje ure u 10.
    Što je, po mom mišljenju, u redu, to je jedan dan i neće propast svit.
    Osim toga, ne znam koliko su orni misliti i rješavati složene zadatke nakon 5 sati nastave.

  24. #1524
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    naša škola je svake godine domaćin na nekom od natjecanja, uglavnom matematika i geografija
    do sada je to bio klincima nenastavni dan, a ove godine će odraditi u subotu, jer nemaju više nenastavnih dana, zbog štrajka
    meni je to ok.
    i meni bi ovo bilo ok. ali još jedan nenastavni dan uz ovakvu situaciju s nadoknadama štrajka mi je van svake pameti.

  25. #1525
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    To se nikad nije odrađivali natjecanja bar ne kod nas,čak ni u srednjoj kad se piše fizika ko matura oni koji su ujutro su slobodni tek dan
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.01.2020. at 17:04

  26. #1526
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Jutros sam se probudila i naisla na ovo
    http://nastavnici.org/2020/03/13/crkni-stoko/
    To je bio trenutak kad me je bilo sram da sam od prvog trenutka podrzavala strajk nastavnika.
    Tisucu stvari mogu progutati za visi cilj, ali ova drama mi pokazuje da to stvarni ne bi trebala jer neke je ocito samo briga za sebe.

  27. #1527
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Siruis, ja vjerujem da nisu osigurani svi uvjeti za on-line nastavu po skolama i nije tako bajno kako ministrica prikazuje. Dobro, nije u redu da se bune i da im je problem doci h skolu ali ako stvarno nema potrebe, ako sve ide on-line, vjerojatno mnogi imaju bolje uvjete za rad u tom pogledu od kuce nego iz skole.

  28. #1528
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Pa onda ih u ovom trenutku vise treba brinuti kako ce ici nastava i kako ce se izvuci godina, a ne to sto trenutno moraju dolaziti u skolu zbog izvodenja nastave.
    Jer ako ( kad) se ogranici kretanje i kad budu radili samo obavezni poslovi tada ce i nasavnici raditi od kuce.
    U ovom trenutku u praznoj skoli opasnost od infekcije je neusporedivo manja nego u lokalnoj trgovini.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.03.2020. at 09:07

  29. #1529
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Sazem se, ali ja sam shvatila da pisu o toj situaciji kad se vec sve obustavi a oni bi i dalje trebali dolaziti, mozda sam u krivu.

  30. #1530
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Sram ih bilo.

  31. #1531
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa onda ih u ovom trenutku vise treba brinuti kako ce ici nastava i kako ce se izvuci godina, a ne to sto trenutno moraju dolaziti u skolu zbog izvodenja nastave.
    Jer ako ( kad) se ogranici kretanje i kad budu radili samo obavezni poslovi tada ce i nasavnici raditi od kuce.
    U ovom trenutku u praznoj skoli opasnost od infekcije je neusporedivo manja nego u lokalnoj trgovini.
    X

    A istovremeno očekuju da npr. liječnici budu na svojim radnim mjestima, da trgovine budu pune, da redovno funkcionira opskrba plinom, strujom, energentima, da internet bude dostupan... Ufff...

  32. #1532
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros sam se probudila i naisla na ovo
    http://nastavnici.org/2020/03/13/crkni-stoko/
    To je bio trenutak kad me je bilo sram da sam od prvog trenutka podrzavala strajk nastavnika.
    Tisucu stvari mogu progutati za visi cilj, ali ova drama mi pokazuje da to stvarni ne bi trebala jer neke je ocito samo briga za sebe.
    Meni je sasvim ocekivano. Pogotovo me odusevio komentar kako je ideja online nastave super samo eto za jedno 20g i ako su razredi 1/3 većine sadašnjih - znači ovi koji sad imaju razrede od 18 učenika bi ih trebali imati 6 da bi se mogli nositi s "grozotom" rada u uvjetima 21. stoljeća. A 2040 će reć da je pravi tren 2060-a

    Rekoh ja odmah da se štrajkom neće promijeniti ništa osim iznosa plaće, a mnogima ni to ne zaslužuju. I sve se potvrđuje...

  33. #1533
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Tko to oni?

    Ovo je mišljenje samo jedne osobe.

  34. #1534
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Tko to oni?

    Ovo je mišljenje samo jedne osobe.
    Pa nadam se da je to samo misljenje osobe koja se skriva iza bloga, a ne vecine nastavnika ( iako neki meni poznati nastavnici djele to na svom privatnim profilu uz odobravanje).
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.03.2020. at 10:31

  35. #1535
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pitanje tko stoji iza ovoga.
    Ako dođe do toga da smo svi u izolaciji onda neće ni oni raditi. Meni je najviše žao blagajnica i ljudi po trgovinama koji su svakodnevno u doticaju s tisućama ljudi i morati će raditi čak i kad ostali budu u izolaciji a za neku jadnu crkavicu. Naravno, neću ni spominjati liječnike i ostalo bolničko osoblje koje je na prvoj crti.
    Kod nas je situacija takva da bi nam izuzetno teško bilo osigurati rad od kuće. Ukoliko nećemo raditi nećemo niti plaću dobiti.

  36. #1536
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje tko stoji iza ovoga.
    Ako dođe do toga da smo svi u izolaciji onda neće ni oni raditi. Meni je najviše žao blagajnica i ljudi po trgovinama koji su svakodnevno u doticaju s tisućama ljudi i morati će raditi čak i kad ostali budu u izolaciji a za neku jadnu crkavicu. Naravno, neću ni spominjati liječnike i ostalo bolničko osoblje koje je na prvoj crti.
    Kod nas je situacija takva da bi nam izuzetno teško bilo osigurati rad od kuće. Ukoliko nećemo raditi nećemo niti plaću dobiti.
    Iza ovoga stoje oni koji ne misle dalje od vlastitog nosa. Pa napisao je Igor Rudan u onom svom blogu da se može postići Koronavirus-free zona u Hrvatskoj, ali uz cijenu da kompletno gospodarstvo stane. Autoru ovog bloga očito to nije doprlo do organa mišljenja.

    Slažem se da su bolničko osoblje i osoblje trgovina izloženi, ali nisu oni jedini... Već sam napisala što je sve kompletna infrastruktura: energenti, grijanje, voda, kanalizacija, odvoz smeća, opskrba hranom - ne samo internet, koji je sredstvo (u ovom slučaju) za održavanje nastave na daljinu... Zamislite dva tjedna bez struje??? Sve moje smrznuto meso otišlo bi kvragu

  37. #1537
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A mislite i da internet, telefoni rade sami od sebe? I ako "sve" stane i dalje će hrpa ljudi raditi jer ne može "sve" stati,
    Niti je sve stalo u Wuhanu.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 13.03.2020. at 11:23

  38. #1538

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kako će funkcionirati nastava online (ako je uopće bude)?

    Nastavnik predaje (u školi?!), a djeca doma preko tableta prate?
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 13.03.2020. at 13:08

  39. #1539
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros sam se probudila i naisla na ovo
    http://nastavnici.org/2020/03/13/crkni-stoko/
    To je bio trenutak kad me je bilo sram da sam od prvog trenutka podrzavala strajk nastavnika.
    Tisucu stvari mogu progutati za visi cilj, ali ova drama mi pokazuje da to stvarni ne bi trebala jer neke je ocito samo briga za sebe.

    ima i nastavak http://nastavnici.org/2020/03/13/ne-...ami-ni-vrtici/


    ovoj osobi je zbilja teško što mora uopće raditi
    nadam se da to nije ni jedan od nastavnika/nastavnica koje su ili će biti mojoj djeci
    jer očito je da ne funkcionira baš najbolje ni u idealnim uvjetima, a kamoli u današnjim

  40. #1540
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ima i nastavak http://nastavnici.org/2020/03/13/ne-...ami-ni-vrtici/


    ovoj osobi je zbilja teško što mora uopće raditi
    nadam se da to nije ni jedan od nastavnika/nastavnica koje su ili će biti mojoj djeci
    jer očito je da ne funkcionira baš najbolje ni u idealnim uvjetima, a kamoli u današnjim
    Moja poznanica profesorica je danas na fejsu podijelila ovaj prvi tekst i postavila pitanje jesu li oni stvarno stoka za koju nikoga nije briga hoće li se zaraziti uz jadanje kako škole nema a oni na posao moraju doći.
    Ispod objave su se javili mnogobrojni kolege s pitanjima tipa kuda ide ova naša Hrvatska, nismo drugo ni očekivali ti ćeš u školi raditi dok će roditelji s djecom hodati po trgovačkim centrima... Itd. Preko 50-tak nastavnika je odgovaralo
    Dakle izgleda da se ne radi o jednoj osobi. Razočarana sam, jako.
    Ja moram raditi i ne mogu raditi od kuće i postoji rizik i od zaraze. Isto tako i MM koji je i ovih dana bio u kontaktu s ljudima koji su došli iz Italije. Ako se proglasi karantena i nećemo moći odlaziti na posao mi plaću dobiti nećemo jer ju nećemo ni stvoriti.
    Koliki je rizik od zaraze nastavnicima u praznim školama? Baš sam razočarana ovakvim razmišljanjem, svatko u ovom vremenu mora ponijeti dio tereta pa nisu ni oni posebni.

  41. #1541
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I sindikat preporod je tako nesto napisao..
    Fuj..

  42. #1542
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Kako im nije neugodno?

  43. #1543
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ne razumijem sto ste toliko napale ucitelje....tako onda mozemo napasti sve ljude koji ce sada raditi od kuce..ne vidim koja je razlika da li ucitelj radi od doma online ili iz zbornice, a mislim da nije ni potrebno da svi u skoli budu tamo radi djece koja ce doci i opet pratiti nastavu online...kao i u firmama u kojima neki ljudi rade od doma, a neki dodju i u firmu kada treba, mislim da tako mogu i ucitelji se organizirati

  44. #1544
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Vec par puta dolazim na ovu temu, pisem, brisem...razmisljam..ma koji je smisao.

    Neki su jedva docekali ponovo pljucnuti na nastavnike. U slast!

    llella, hvala na komentaru: upravo to: ne pljujete po ostalima koji ce raditi od kuce? Kako to? Kako to?

    Uostalom, sve ce biti transparentno i provjerljivo, kad,tko sto i kako je odradio s ucenicima.

    I jos nesto: sad, nakon sto su nastavnici dobili od ministrice dopis da nastavno osoblje DOLAZI u skolu i dalje, hocemo li tjerati mak na konac i traziti da sve spremacice i kuharice dolaze tjednima i dalje u skolu iako nemaju iza koga cistiti?
    S kojim ciljem? Da tisuce njih svaki dan ulazi u bus i tramvaj da bi fizicki dosle u skolsku zgradu u kojoj ce spremati iza koga i kuhati sto?

    Sto je s knjiznicarkama, psiholozoma i pedagozima po skolama? Oni ce dolaziti u skolu po sto? Da bude vise ljudi pod istim krovom? Da se ispuni forma iako taj dolazak nema nikakvog misla?
    S time da oni realno ne mogu svoj posao raditi online za razliku od nastavnika. Nek knjiznicarke sjede jer, eto, sjede i blagajnice na svom radnom mjestu.

    Na ovom roditeljskom forumu bi covjek ocekivao vise , al nee..cemu....pljucni po nastavniku kad god pomoli glavu. Ma i kad ne pomoli. Samo pljucni. Ma fuj!
    Posljednje uređivanje od rosa : 14.03.2020. at 06:45

  45. #1545
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne pljujem po nikome a najmanje po nastavnicima, svim srcem sam bila uz njih u štrajku. Ovo nije pljuvanje već iznošenje mišljenja. Nigdje nisam pljuvala niti iznosila pogrdne riječi. Komentirala sam objavu poznanice profesorice i njenih kolega.
    Mene je onda isto tako mogao uvrijediti komentar nastavnice da će ona sjediti u školi dok ćemo mi roditelji s djecom šetati po šoping centrima.
    Tolika pobuna oko dolaženja u školu, čuvanja djece. To su neke prve smjernice u krizu, vjerojatno će se postupati drugačije kad se vidi kako će se stvari razvijati. Ne vidim ni ja razlog da oni koji mogu ne provode nastavu od kuće ali ovakvi tekstovi jesu li oni stoka a što smo onda mi ostali?
    Što su prodavačice u trgovinama ili one nisu bitne jer nisu visokoobrazovane. Što su liječnici, ljudi u zaposleni u infrastrukturi... svi ostali koji moraju na posao?

  46. #1546

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    A ja se vec mjesecima pitam, i raspravljam s mm, zakaj tak puno ljudi gleda samo do svog nosa
    Ajme kakva smo mi to vrsta...
    A kaj najnaprednija na kugli zemaljskoj
    Svaka nam cast

    ..i ja sam cula svoje dvije susjede kak se jadaju da one budu morale biti u skoli
    ..a bila sam jucer i u ducanu i nasla prazne police..i svjedočila koliko rintaju svi zaposlenici tog ducana

    ...jel netko cuo koje su mjere zastite uveli trg lanci za svoje djelatnike?

  47. #1547
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Termin stoka osobno ne bih nikada upotrijebila, no shvacam sto je autor htio reci.
    Radi se o nerazumnom potezu da se dolazi na radno mjesto, a posao ce kompletno biti online.
    Po najnovijem naputku, nastavnici ce dolaziti u skolu "do normalne uspostave nastave na daljinu", sto god to znacilo.
    I opet ce biti docekani na noz...jer blagajnice, lijecnici, sestre...

    Da nas lijecnici mogu pregledati i sve ostalo online, radili bi od doma.

  48. #1548
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Rosa radim na specificnom mjestu. Di mozemo reci da nije zec da ce utec.
    U ovom vremenu niti je neophodno da idemo na posao, ali taj posao u jednom segmentu se ne moze raditi od doma a opet moze se organizirati pa da se radi.
    Ali eto mi cemo raditi. Meni nije problem.
    Imam dvoje djece na srecu nisu vise tako mali pa me muce druge brige.
    Ja jos nemam izgradjen stav oko nastave. Ali iskreno mi se cini dovro dok se sve ne pokrene da ste na poslu svi zajedno i da si pomognete u organizaciji nastave.
    Sigurno ce u ponedjeljak biti svega. Od rusenja servera. Djece koja nece moci pristupiti ili nece znati pristupiti nastavi. Roditelji ce zvati sto i kako....
    Ako svi budete doma, kako cete savladati sve te probleme?
    Nakon strajka di smo vas podrzali maksimalno. Jel zbilja smatras da je npr. meni lako sad da mi djeca opet nemaju normalnu skolu dva tjedna?
    Kako da im objasnim da nisu na praznicima?
    Tako da DA ja samtram da trebate biti na radnim mjestima bar dok ne savladamo sve pocetne probleme.
    A kad se uhoda sve. Bude bez bugova i inih problema onda se moze pricati o vasem ostanku doma.
    I mozes li ti reci za sve svoje kolegice i kolege da ce u pon sve odraditi bez problema?

  49. #1549
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Nisam nastavnik, ali radim u državnoj upravi.
    Moj posao je digitaliziran i moglo bi se raditi od kuće, ali poslodavac to ne dopušta. Nema objašnjenja zašto je tako.

  50. #1550
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Bez uvrede ikome ali naša profa iz matematike jedva koristi e-dnevnik. (Gospođa pred penziju). Zbilja ne znam kako bi ona od kuće uspjela samostalno voditi nastavu.
    A mora.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •