Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 834

Tema: Jeste li nekad promijenile posao?

  1. #151
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja bih puno radije radila na poslu nego kuhala ili radila kucanske poslove
    vrijeme s djecom i obitelji je nesto drugo, to ima prioritet
    ali ovo gore slobodno i vrlo rado mogu outsourceati

    ja sam radila u istoj firmi 18 godina
    od programera do visokog managementa
    najcesce vise od 8 sati dnevno i bila sam uvijek raspoloziva
    to je bio i jedan od razloga mog napredovanja i nesto sto dodje s poslom na odgovornijim pozicijama
    onda su se pogorsali uvjeti u firmi, neka vrsta psihickog pritiska i druge lose okolnosti su me vise natjerale na promjenu nego sto sam je zeljela, iako sam bila nezadovoljna
    i sad sam na drugom poslu gdje je atmosfera nemjerivo bolja
    i opet se uhvatim da se popodne ili navecer uhvatim posla, iako me nitko na to ne tjera, osim sebe same
    ali definitivno vise i uzivam u slobodnom vremenu i mogu se iskljuciti kad zelim

    tako da skroz kuzim bb ili jadrankinog md

  2. #152
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nista. Zemlja bi se i dalje okretala oko sunca.
    Neka Jadranka odgovori .
    Sigurno mora postojati neka razlika u nečemu. Za firmu i posao, u tome što on radi.

  3. #153
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uh jesi mi izvukla citat. Ali da, većinu vremena sam uspijevala biti oko 40h tjedno. Naravno bilo je i perioda kad sam radila puno više (sjećam se jednog kad smo par mjeseci radili skoro sve vikende i svaki dan prekovremeno - i da tad sam djecu delegirala na muž/bake većinu vremena) ali ništa neizdrživo. U stvari čak je bio jedan preiod zatišja gdje sam se malo i odmorila, pričam o par mjeseci, stigla neke privatne stvari porješavati napokon, i još malo bolovanja na to spletom okolnosti - baš odmor. Sad je malo koma što zbog posla samog što zbog ovog online rada koji je više izrabljivački nego onsite. Ako ga je previše. Ako je normalan onda je bolji jer lakše organiziram dan (npr jutros sam počela u 6 pa sam mogla imati kasnije pauzu)

    Ma ono zašto mi se ne da mijenjati posao u zadnje vrijeme je prvo - moraš se na novom poslu dokazivati. Drugo - moraš se sa hrpom novih ljudi upoznati (meni jednostavno bude koma kad moram u kratkom roku "naučiti" 200 ljudi i kako se zovu i izgledaju i što rade) i treće naučiti kako funkcioniraju stvari u firmi. Dok to svladam prođe 2 godine - a do tad će i ova piz**ija na ovom poslu splasnuti. Nije vrijedno investicije truda u novi posao. Osim ako bi bila neka super prilika za CV i daljnju karijeru.

    Ali i veliki razlog zašto mi se ne mijenja je što mi je ekipa na poslu ok, ljudi s kojima s kužim. A i ja sam s godinama malo popustila na perfekcionizmu s jedne strane, a s druge razvila neke backupe financijske pa iz perspektive "ak mi puknem film dat ću otkaz i bit doma 6 mj bez plaće bez neke velike frke" puno stvari i sr**a primam mirnije. Jer znam da ako stvarno puknem dat ću otkaz i mir. Da je u firmi koma međuljudski odnosi ili da vidim da ne funkcioniram u kolektivu ili se nisam "našla" s firmom (a desilo mi se to) - onda bi mijenjala.

  4. #154
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Imala sam nebrojeno takvih situacija od toga da me zove nadređena za neku bezvezariju dok ja sva nauljena uljem jedva održavam ravnotežu u kajaku negdje na pučini blizu Silbe s veslima u rukama i dvoumim ako primim mob hoće li mi onako nauljanoj iskliznut u more il iću nas sve 4 prevrnut u more do zvanja za potpuno nebitne i nežurne stvari tijekom nedjeljnih obiteljskih ručkova s bakama i didama.

    Sve je to za ljude i ja sam zapravo po prirodi radoholičar al onaj koji se u jednom trenu zaustavio i okrenuo ploču. Kad mi je prekipjelo.

    Osnovna razlika je jel čovjek može birat slati mailove sad navečer zato što može i želi to riješiti (što sam ja maloprije napravila da me ne čeka u PON) ili zato što to čovjek MORA jer poslodavac očekuje da si raspoloživ za bitno i nebitno u bilo koje doba dana i noći. Razlika je OGROMNA kao i s primjerom iz ininog slučaja. Ona koja mora outsourcat sve od kuhanja, hendlanja djece, instrukcija, razvoženja djece po treninzima i rodjendanima...ona NEMA izbora.

    ja i ti summer možemo birati hoće li outsourcat kućanske poslove i rado bih odmah sad, ali djecu pustit drugima da ih oni odgajaju i s njima provode vrijeme ....a premoreni roditelj samo dođe i da pusu za laku noć, sorry not my cup of tea.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.03.2021. at 23:13

  5. #155
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nikad me u životu u ovih 20 godina nije nazvao poslodavac.
    Klijenti mene zovu u doba i nedoba, poslodavac nema blage veze što ja radim .

  6. #156
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nego me zanima... kad u jednom trenutku počneš raditi više do 40 sati tjedno, do čega je? Pogotovo ako si mijenjao firme...

    Je li do firme, do branše, do pozicije do koje si dogurao, do tebe samog kakav si...?
    Ja sam upravo, pocetkom veljace, svjesno prihvatila posao gdje znam da cu nekad raditi vise od 40 sati tjedno, a nekad necu ni blizu. Tu je (takodjer?) prilicno jasno koji poslovi dolaze s takvim uvjetima, a i nisam se do sad opekla u razgovorima da sam u vrijeme pregovora pitala, a da su zaobilazili odgovore ili cak lagali. Uglavno menadzerske i vise pozicije dolaze s ovakvim radnim vremenom, a i neka radna mjesta nize od managera, a iz marketinske struke.

    Trenutno je period (taman sam natrcala, ali znala sam u sto ulazim) u kojem se priprema godisnja skupstina i radim ne znam ni sama koliko sati na dan i zbog kolicine posla koju moram odraditi, ali i zbog cinjenice da sam nova (pa ne mogu raditi ni priblizno brzo jer ne znam gdje se sto nalazi, a nekad i uopce ne razumijem o cemu je rijec) i da je pandemija pa radim od kuce, s jednim djetetom doma, a s drugim na nastavi koja zavrsava u 1:40 i dogadja se na drugom kraju grada. Petogodisnjakinja me takodjer prekida sedamdeset puta na sat. Paralelno s tim, ovih par tjedana jedemo sto stignemo (malo zbrljam, malo kupim, malo nesto odmrznem), a djecu malo cuva video igrica, malo frendica, malo TV, a uletjela je malo i svekrva. Ako ih netko od njih malo i odgoji, prezivjet cemo.

    S druge strane, meni izuzetno odgovara ovakav posao, usprkos ovakvim izletima (i prosli mi je bio slican) jer je radno vrijeme klizno, sto mi je bitno jer sam single parent sto se tice kompletne organizacije zivota u praksi. Moram odvesti i dovesti, zelim ici na sport s djecom, a i zelim otici van kad je sunce i lijepo vrijeme, umjesto da buljim u ekran. Znaci, trazila sam posao s placom koja mi odgovara, titulom koju zelim (recimo za ovaj posao, nije mi se svidjala jedna rijec pa sam trazila da promijene ) i kliznim radnim vremenom. Odnosno, ono sto se tu zove exempt salaried job umjesto non-exempt hourly rate - placa mi je uvijek ista, prekovremeni se ne placaju osim iznimno, ali nitko me ne pita gdje sam i sto radim ako je posao napravljen, a ja sam zapravo radila 2 sata taj tjedan.

    Sto se promjene posla tice, nisam bas izuzetno planirala, ali pandemija je odlucila da je vrijeme (ukinuli su cijeli marketing u bivsoj firmi) i na kraju je ispalo - odlicno u svakom pogledu. Na proslom poslu sam bila 6 godina i 2 mjeseca, prije toga na jednom nesto preko 3 (taj je bio totalno bezvezan pocetnicki posao, ali u mojem americkom selu nije moglo drugacije). U Zagrebu sam, mislim, radila nesto manje od 5 godina na istom radnom mjestu prije nego sam odselila van.

    Tu nekako kazu da je dobro mijenjati otprilike svakih 4 godine.

  7. #157
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Silly hvala ti na detaljima i prisjećanju zadnjih 5 godina .

    Što se tiče promjene posla svake 4 godine... ja da svoj posao idem raditi u neku od sličnih firmi, došla bih skoro na isto. Ne da znam da je sve to isto, nego gotovo da i poznajem sve ljude u branši koji rade u sličnim firmama. Često se i zajedno javljamo na projekte i surađujemo. Evo upravo sada u 0:38h izmjenjujem mailove i tablice s jednom takvom istom ko i ja, koja radi u firmi u koju bi ja kao mogla otići da promijenim posao.
    Ništa to meni ne znači, ja moram promijeniti branšu.

    Je l netko prati i je l izračunao koliko sam budna u komadu? Mislim nekih 21 sat . Tako se sve stigne, i djeca, i kuća, i skuhati, i posao .
    Zezam se, danas je iznimno tako ispalo, spavam inače barem 5 sati .

  8. #158
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Da BB stigne se tako-po cijenu zdravlja.
    Ja ti zaista pisem iskreno i dobronamjerno. Cuvaj se!

  9. #159
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    BB razumijem te, u stvari ono što mislim dijelimo je da naš posao volimo, da nam je zanimljiv, intelektualno stimulirajući, da se na poslu osjećaš da istinski razmišljaš i doprinosiš finalnom rezultatu. Pogotovo što je to timski posao i volim ga. Kad mi posao dođe u tu fazu da je intenzivno i prekovremeno meni nije nikad teško ostati zbog posla samog, nego me grize savjest zbog djece. A inače mi vrijeme proleti, prvih 10 sati na poslu mi prođe u trenu. I dok sam u tom stanju maksimalnog fokusa i koncentracije, ne smetaju me ni pozivi ni poruke u nedoba, jer sam posvećena tome što radim i osjećam kako grabimo naprijed i još malo (dva-tri mjeseca ) i pobjeda. Ali ako traje predugo onda znam da ću izgoriti a to si ne mogu dopustiti. I s godinama sam jednostavno naučila podvući crtu, ako je gužva i ne stižem onda jednostavno rješavam prioritete a ostalo čeka. Investiram poneki (ne svaki) vikend ujutro dok svi spavaju da "popeglam" te zaostatke (a i djeca su mi srećom veća pa spavaju do 10) i pazim da idem tempom koji mogu izdržati na dulje staze...

  10. #160
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari jednom sam bila na predavanju gdje sam shvatila da postoji i jedna uža specijalizacija u nečemu što meni ide stvarno super u poslu koji radim, vrlo često mi daju baš takve zadatke u firmi i svaki put mi ide s lakoćom a ostali su "polomili zube" kako se kaže. I jednog dana kad mi djeca još malo narastu i budu samostalna mislim se prebaciti u te vode ako će ići (znači praktično kao freelancer ali u timu takvih). Radi se par mjeseci na 150-200%, totalni boot-camp gdje moraš svladati ogromnu količinu informacija u jako kratkom roku, procesirati i donijeti preporuke što dalje + pokrenuti to sve. A onda odeš na 6 mjeseci odmora (jer je ovih prvih 6 plaćeno jako dobro ) Ali posao je u principu isključivo van Hr znači me ne bi bilo po par mjeseci, pa nije još vrijeme za to.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.03.2021. at 08:22

  11. #161
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A što on to radi, a drugi ne rade? Što bi se dogodilo da i on ode u 16h?
    Kratkorocno, posao ne bi bio napravljen u dogovorenom roku. Sto je na nekim poslovima koje je radio bilo vise, a na nekima manje bitno.

    Dugorocno, mozda bi zaposlili jos nekog da preuzme dio posla. No, onda vjerojatno ni placa ne bi rasla.

  12. #162
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    E i jedan komentar na slanje mailova van radnog vremena. Šaljem ponekad, pogotovo kad je "frka" no godinama sam imala pravilo da sve mailove koje napišem preko vikenda ili iza 19 navečer ili prije 8 ujutro ne šaljem nego ih samo ostavim u draftu, i pošaljem idući radni dan u 8h ujutro. Iznimka su mailovi za slične poput mene za koje znam da im nije problem primiti i odgovoriti na mail preko vikenda. Makar, malo sam popustila tu zadnjih godinu dana, bilo je previše ludo. No evo dajem si u zadatak da van radnog vremena opet šaljem samo iznimno mailove. Svi primaju mailove na mobitelu i ne želim ih dovoditi u situacije da preko vikenda troše privatno vrijeme na posao jer su vidjeli novi mail i možda iz navike krenu čitati, ili nedobog se iznervirati zbog sadržaja Ionako se ništa neće riješiti prije 8h ujutro idući radni dan.

  13. #163
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku


    Osnovna razlika je jel čovjek može birat slati mailove sad navečer zato što može i želi to riješiti (što sam ja maloprije napravila da me ne čeka u PON) ili zato što to čovjek MORA jer poslodavac očekuje da si raspoloživ za bitno i nebitno u bilo koje doba dana i noći. Razlika je OGROMNA.

    .
    Otkako sam skuzila tu opciju, ako slucajno i napisem mail navecer ili vikendom, kazem Outlooku da ga posalje u 8 i nesto prvi iduci radni dan.

    Inace sam nakon sto smo izasli iz lock-downa, pocela razmisljati kao Lili. Kad izadjem s posla, prestanem razmisljat o poslu, kao na botun Volim svoj posao, al jednostavno nemam vremena da se bavim njim van radnog vremena.

  14. #164
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja imam tri ekipe s kojima radim:
    - tim iz firme
    - tim iz firme s kojom zajedno radimo na projektu
    - klijent

    Klijentu nikada ne šaljem mailove u čudna doba, isto to radim. Samo sve spremim u ponoć i stisnem send ujutro.
    Često tako i sa ekipom iz svoje firme.

    No evo konkretno sinoć sam radila do pola 1 jer ekipa iz druge firme ima vrlo kratak rok i radit će na tome preko vikenda.
    Zamoli su me u petak oko 14h da nešto napravim za što mi treba oko 3 sata, ali sam imala i drugih stvari za obaviti, između ostalog morala sam i pokupiti klince oko 16h.

    Pa sam pitala, radite za vikend ili može u ponedjeljak? Rade za vikend i mole ako ikako mogu. I mogu. Da nisam išla po klince ostala bih do 19h, ovako sam prebacila na navečer.
    Jer bi oni inače izgubili dva dana od roka. Dakle mail u ponoć šaljem samo kad znam da ga netko čeka.

    Znam da u nekom smislu sve to zvuči suludo i ludo, i možemo se pitati čemu sve to. I da, nitko ne može dugo tako, i dugoročno svi uništavaju zdravlje, i je li smisao života izgarati na poslu...

    (Kad smo već kod toga, znam ja i žene koje u 2 ujutro ribaju rernu ili do pola noći peku 17. vrstu kolača ili nešto slično. I to ne jednom godišnje nego svaki put kad je rerna prljava a ne stignu preko dana)

    No, s druge strane. Ja se u poslu susrećem i sa sljedećim situacijama:
    - 30 dana mi nitko ne odgovori na mail iako je bilo i podsjećanja i telefonskih poziva
    - 3 mjeseca nitko ne pročita niti komentira ono što si im poslao, iako ih pitaš i podsjećaš... nema ni osnovne pristojne komunikacije da ti odgovore “budemo, ne stignemo”. A tebi samome uopće nije važno hoće oni to čitati ili ne, nego to da oni to pročitaju i jave povratnu informaciju je bitno za hrpu drugih ljudi da odrade posao do kraja, do datuma u ugovoru, no koga briga, nama ide vrijeme, ne njima
    - 11 mjeseci kasne s objavom natječaja, i ostave samo 1 mjesec za provedbu umjesto 11 mjeseci
    - 3 godine kasne s objavom natječaja
    - 5 godina uopće ne provedu projekt
    - 30 dana odobreni račun ne proslijede na plaćanje, pa plaćaju penale

    Mislim da uopće ne moram izreći u kojoj se vrsti poslovnih subjekata to događa.
    I dok za ove veće stvari tipa 3 i 5 godina mogu razumjeti da su tu veći strukturni problemi, ovo da u nekoj instituciji nitko ne može 30 dana odgovoriti na mail, ili proslijediti račun na plaćanje, a tebi je već sjeo PDV na pola milijuna kuna i stalno ih pitaš kad će... mi je ono stvarno nemam riječi! I ako se iza toga krije to da su svi ti ljudi zapravo jako zaposleni, no svaki dan u 15.55 već stoje pred liftom jer smisao života nije posao nego otići s posla, onda da... to sunce nekome sutradan neće izaći. Jer se neke stvari ipak neće dogoditi.

    Ne kažem da je to normalno i da svi moramo težiti tome da radimo 12 sati i da izgaramo.
    Ali ako nekad netko ne radi 12 sati dnevno, neke stvari se zbilja neće ni dogoditi jer to što se netko nekad ubija sigurno čini razliku.

  15. #165
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    To sto ti opisujes je zapadni model, ovo di jedan radi jer je vecina pametnih poslova vise-manje stalno 8 plus, a drugi odgaja djecu. I di su izbori (za zenu najcesce) ne ides u te karijere jer se zna da se to ne moze s djecom. Il ne ides sad dok su mali, a trziste jr flrksibilnije nego nase i lakse ces upast nazad u r snagu jer mijenjas poslove svake 4 god (kod nas samo menadzeri rade bas takav firma hopping). Neki cinovnik drzavni ima x takvih kojemu trrba platit pdv, a fin. nije motiviran napravit da svakoj takvoj privat firmi sunce sja a konto njegovog ostanka izvan r vremena. Vjer ima i puno neg. selekcije politicke i babab i striceva pa nisu svi super kvalitetni nego su 'neciji'. Sve du to intimni izbori - sto vise zelis, sto ti je bitnije u nekom trenu, ostat to radit, ne ostat. Cinjenica je da se tvoje nezadovoljstvo odn. propitivanje provlaci godinama, znaci nije to nesto s cim si se pomirila.

  16. #166
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Neki se ljudi povremeno ubijaju u zdravstvenim sustavu. Povremeno nema drugog izbora. Dugorocno znaci da je organizacija i ( kratkorocno i dugorocno) planiranje lose.
    Ne vjerujem da je u drugim sustavima drugacije.
    Isto tako neki ljudi se ubijaju cijeli zivot jer zele tako ili ne znaju drugacije, neki promjene posao za neki gdje se manje ubijaju.

  17. #167
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Apsolutno je nepotrebno da se netko ubija na poslu ili radi po 10-12 sati.
    Ako ima toliko puno posla, treba zaposliti još nekoga.
    BB ti pokušavaš objasniti da je to normalno kako radiš?
    Sorry, meni nije.
    Ni ribanje pećnice usred noći nije normalno.
    Ni mailovi usred noći mi nisu normalni pa sam upozorila bivšeg poslodavca na to i zamolila ga da to promijeni.
    Obećao je da bude.
    Nije.
    Dala sam otkaz par dana nakon tog razgovora, a on ostao u šoku.
    Nisam imala rezervnu opciju, ali sam znala da ako sad ne odem, bit će još gore.
    Pa sam završila na burzi i u roku par dana našla stoput bolji posao.
    Imala sam još ponuda, ali mi nisu odgovarale financijski pa se plaća naglo dizala kad sam rekla koliko tražim...
    Anyway,
    Ne dam se više iskorištavati nikome.
    Ja ne znam koliko mi je života ostalo; tri dana ili 33 godine i želim to proživjeti ljudski.
    Meni je normalno da odradim do 8 sati maksimalno i da mi je dom uredan i da vikende i popodneva provodim sa svojom kćeri i mužem.
    Sve ostalo mi je neprihvatljivo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #168
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A jesam. Pomirila sam se. Znam da ću tako raditi do penzije. Ili do kad već ako me zdravlje prije u tome spriječi .

    Samo se uzrujam kad pomislim da netko tvrdi da tako raditi nema baš nikakvog smisla za svijet .

    Sad samo istražujem je l je to obrazac koji se ponavlja i očito je, ne samo kod mene.

    Pa mi je sad sljedeći korak odlučiti da ostajem ili odlazim skroz (ne skroz, skroz, nego na x godina recimo, znam da ću se kad tad vratiti u nešto gdje se izgara i ako sada odem u nešto mirno).

  19. #169
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ako 12 sati dnevno radiš na ubrzanoj proizvodnji hrvatskog cjepiva protiv covida, onda to ima smisla i od toga ima koristi za svijet.

  20. #170
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Postoje poslovi gdje se ljude ne nabacuje lopatom. Što meni vrijedi još netko kad da bi mogao u peaku preuzeti dio posla pratkično je trebao biti od početka cijelo vrijeme biti tu i ništa ne raditi (ili bar ponešto) nego biti informiran + još onda naša koordinacija tko radi što, pa si međusobno "gazite po nogama" i sl, pa se ne slažete oko smjera i umjesto da samo odlučiš potrošiš još hrpu energije da se s tim nekim dogovoriš itd. Ne ide. A ako sve to ne zna onda praktično moraš svaku stvar objasniti što treba napraviti i često provjeriti je li baš točno tako - onda mi je u stvari više posla.

    A što je najbolje (ili najgore - ovisno o perspektivi ) - idući put je skoro sve opet novo, znači opet nema mogućnosti da netko "samo tako" uleti pred kraj. Odnosno ponekad ima, ako na vrijeme se tako stvari poslože, ali nekako uvijek ispadne i kad si to planirao i podijelio na vrijeme - na kraju uvijek ima više posla nego 8h dnevno, ali ama baš uvijek. I to je tako. Knjige su napisane o tome, i zaključak je uvijek isti. Tko to ne želi - ne ide u te vode.

    Zato često ljudi kod mene odu u freelancere, da nakon toga uzmu baš 100% odmor, ali onda nema plaće a i naše tržište je nesigurno i malo - za tako nešto treba otići van. I da, moram priznati da ima puno žena tu kod nas koje rade ovaj posao, nisam primjetila da je baš nešto ekskluzivno mačistički.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.03.2021. at 11:08

  21. #171
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne pokušavam objasniti da je to normalno, nego da je uobičajeno i da u nekim djelatnostima neki ljudi tako rade jer ne ide drugačije.

    Neki od vas ovdje pišu o tome “kako iza toga stoji zločesti poslodavac koji nekoga tjera bičem”.
    Ne znam kako bih to objasnila, da, u jednu ruku je za to odgovaran poslodavac, on nije zaposlio još nekoga i on je potpisao taj ugovor.
    A ponekad ti nije dvije nove osobe ne pomažu.

    Ali u mom poslu ja sa svojim šefom o poslu pričam valjda 5x godišnje (ako nema nekih ogromnih problema). Meni je “šef” projekt - rokovi projekta, zadaci na projektu, papir na kojem je sve opisano... nikad me šef nije zvao ili mi pisao mail u ponoć, vikendom...

    Ja ako odem van u 16h taj projekt neće biti na vrijeme ili neće biti uopće ili neće biti kako treba, i meni - meni to nema nikavog smisla. Ja onda to neću ni raditi jer se ne može kako treba.

    Tko je kriv za rokove? Tržište. Klijent želi u tom roku, ako nećeš ti, hoće netko drugi. I nećeš ti dobiti projekt sa super rokom. Nećeš dobiti nikakav.

    Je li to normalno? Slažem se da za većinu ljudi nije, niti mislim da treba biti.
    Ali da će uvijek biti takvih poslova i ljudi koji će pristajati tako raditi - bit će.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 06.03.2021. at 11:09

  22. #172
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako 12 sati dnevno radiš na ubrzanoj proizvodnji hrvatskog cjepiva protiv covida, onda to ima smisla i od toga ima koristi za svijet.
    Jasno.
    Ali mislim da BB ne radi projektu covid cjepiva.

  23. #173
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naravno da je kriv poslodavac, on je taj koji uzima poslove s rokovima za koje zna da se ne mogu izvršiti ako mu radnici rade 8 sati dnevno. Ti Bubilo imaš Stockholmski sindrom.

  24. #174
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, svijet živi samo od Covid cjepiva.

    Da sve drugo sutra stane, ne bi bilo nikakve razlike.

  25. #175
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako netko zeli raditi posao koji traje 12 sati tjednom plus koji sat vikendom i tako cijeli zivot do penzije ne vidim u cemu je problem? Ako mu to odgovara karakterno, fizicki i psihicki moze, moze obitelj organizirati oko takvog posla ili odluci ne imati obitelj zbog takvog posla ...siroko mu polje. Nije uobicajeno, ali nije nesto sto je nenormalno.
    Ako mu takav tempo vise ne odgovara iz bilog kojeg razloga onda je to druga stvar. Onda na to pitanje moze samo on odgovoriti.

  26. #176
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Imam, i ja, i Silly i još 50 ljudi koje znam.

  27. #177
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Da, svijet živi samo od Covid cjepiva.

    Da sve drugo sutra stane, ne bi bilo nikakve razlike.
    Pa čuj ti najbolje znaš što radiš, pa najbolje sama znaš bi li svijet stao da tvoj projekt bude gotov 1.5. umjesto 1.4.

  28. #178
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da je kriv poslodavac, on je taj koji uzima poslove s rokovima za koje zna da se ne mogu izvršiti ako mu radnici rade 8 sati dnevno. Ti Bubilo imaš Stockholmski sindrom.
    Slazem se. Moguce da su pojedinacni rokovi i ok,al je jednostavno previse projekata koji se preklapaju.

  29. #179
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne dam se više iskorištavati nikome.
    Ja ne znam koliko mi je života ostalo; tri dana ili 33 godine i želim to proživjeti ljudski.
    x

  30. #180
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ali radi se o tome da projekt ne bi kasnio 1 mjesec nego puno više od toga. Ili da uopće ne bi bio napravljen.

    I da, problem je i to što dođe više projekata odjednom. Jer kad šalješ ponudu ili se javljaš na natječaj nikad ne znaš što ćeš od toga dobiti, a što ne. Pa nekad ne dobiješ ništa, a nekad 5 odjednom.

    Nema veze... ovo zbilja nema smisla. Sve se svodi opet na priču “sit gladnom ne vjeruje”. Nije ni bitno.
    Slažemo se oko toga da svatko sam radi izbor hoće li tako raditi ili ne.

    Nikad se nećemo složiti oko toga da u nekim djelatnostima i poslovima jednostavno ne može drugačije. I meni nema smisla nastaviti tu raspravu. Da bi poslodavac nekad i mogao nešto učiniti stoji. No po mojem mišljenu stoji i to da nekad je i sam posao kao takav je takav i tu se ne može ništa. Pa ko voli, nek izvoli.

  31. #181
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pokušavam objasniti da je to normalno, nego da je uobičajeno i da u nekim djelatnostima neki ljudi tako rade jer ne ide drugačije.

    Neki od vas ovdje pišu o tome “kako iza toga stoji zločesti poslodavac koji nekoga tjera bičem”.
    Ne znam kako bih to objasnila, da, u jednu ruku je za to odgovaran poslodavac, on nije zaposlio još nekoga i on je potpisao taj ugovor.
    A ponekad ti nije dvije nove osobe ne pomažu.

    Ali u mom poslu ja sa svojim šefom o poslu pričam valjda 5x godišnje (ako nema nekih ogromnih problema). Meni je “šef” projekt - rokovi projekta, zadaci na projektu, papir na kojem je sve opisano... nikad me šef nije zvao ili mi pisao mail u ponoć, vikendom...

    Ja ako odem van u 16h taj projekt neće biti na vrijeme ili neće biti uopće ili neće biti kako treba, i meni - meni to nema nikavog smisla. Ja onda to neću ni raditi jer se ne može kako treba.

    Tko je kriv za rokove? Tržište. Klijent želi u tom roku, ako nećeš ti, hoće netko drugi. I nećeš ti dobiti projekt sa super rokom. Nećeš dobiti nikakav.

    Je li to normalno? Slažem se da za većinu ljudi nije, niti mislim da treba biti.
    Ali da će uvijek biti takvih poslova i ljudi koji će pristajati tako raditi - bit će.
    Ma daj, molim te! Poslodavcu je uloga da bude facilitator, a ne da bude 'sori, snalazi se, i meni je tesko'! To sto je whimp, pa te ne suportira, nego te vidi 5x godisnje, mislis da je to super? Drugo pitanje - ako je takav, koji ce ti djavo on? Zasto ne osnujes sviju firmu, pa onda i nominalno radis za sebe, kao sto ocito de facto radis.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2021. at 11:47

  32. #182
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne znam kakvi su to vazni i neodgodivi projekti, ali ako nije covid cjepivo svakako se poslodavac moze organizirati tako da ne preuzima poslove sa rokom koji ce zahtjevati radni tjedan od 70 sati . I tako godinama prihvaca projekte.
    Rad od 70 sati tjedno priznajem ako traje pola godine, a drugu polovicu godine radim 0 sati uz placu.

  33. #183
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    BB takve poslove vani rade mladji bez obitelji, obveza i dobro im se plati?

    U mojoj bransi bar je tako.
    Kod nas, mislim u HR, uzimaju se poslovi s rokovima koje vani niko ne zeli odraditi. Ljudi rade kao i ti.

    Dio daje otkaz, dio ostaje jer mogu tim tempom raditi.
    E sad jel to neophodno, jel se mora ne znam.
    I definitivno je i do tebe. Ne samo do poslodavca.

  34. #184
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Mislim, ako ti je sef projekt/klijent, ako ovaj ne zaposljava druge jer, eto, smrc, jadan on, trziste je takvo, zasto ne radis to sto radis, samo solo? Ne kuzim koji su benefiti tog posloravca? Obicno su benefiti da se on brine o org. posla (ocito se ne brine), da snosi rizik (ocito ste prepusteni sami sebi). MM je bio u slicnoj situaciji, sef je postavio situaciju da si on sam nalazi klijente, da mu placa ovisi o tome koliko je radio, da mu profitabilnost mora bit ta i ta jer i on mora doprinijeti za rezije i troskove osoblja koje nije ni koristio (radio jemor doma, nije bas korstio tajnicku, ni marketinsku sluzbu). Rastavili su se i mm radi za sebe, jednako kao i prije (ne manje!), al s puno manje stresa i puno vise zadovoljetva jer sam moze sve odrediti, a ona neka sigurnost je ionako bila samo iluzija.

  35. #185
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    BB takve poslove vani rade mladji bez obitelji, obveza i dobro im se plati?

    U mojoj bransi bar je tako.
    Kod nas, mislim u HR, uzimaju se poslovi s rokovima koje vani niko ne zeli odraditi. Ljudi rade kao i ti.
    E sad jel to neophodno, jel se mora ne znam.
    I definitivno je i do tebe. Ne samo do poslodavca.
    X. I taj poslodavac kojeg imas je 500x po meni gori od ovog s bicem. Razgivarate 5x god 'kad imas problema', a zapravo ih imas stalno.

  36. #186
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    A da ti je ok tako, ne bi godinama imala ovu temu aktivnu. Sta te briga sta ima neko da ce to odradit za manje. Il se pomiri s tim da visak zaradjenog novca ide na support doma, nije to nuzno lose, stvar je sto je tebi bolje, a da odrzis neki prihvatljiv kontakt s obitelji. Vezano za mogucnost 10-satnog rada, to ti s godinama, cisto bioloski, ide sve teze. Sth's gotta give, pa sad jel to da posao kasni, da nije bas super odradjen, il da je outsorcano nesto iz kuce, moras sama vidit. Ono sto bih ja osobno zrtvovala zadnje, i prije djece, i prije muza itd., jest moje zdravlje. Osigurala bih si min 6 h spavanja, min 6000 koraka dnevno, min 2xtj vjezbanje, 1 dan vikenda slobodno (a da onda cijeli dan ne kuham i ne cistim). Pa kud puklo-puklo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2021. at 12:05

  37. #187
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne radim sama jer je potrebno oko 50 ljudi + dosta skupe opreme da se projekt završi.
    Nemam ni reference za dobivati posao, niti novca za uložiti u firmu niti nikakve uvjete niti kapaciteta da vodim firmu od 50 ljudi. Nas ukupno ima 200.

    Malo sam već umorna, pa još samo ovo... u Hrvatskoj postoje ravno 3 firme koje ovo rade. I u sve 3 je identično. I kod kolege koji je otišao to raditi u London. Postoji još 5 do 10 sličnih firmi ovdje, ali ne točno istih. I kod svakog od tih 15 šefova bi bilo sve isto.
    Stvarno vam kažem.
    Nije problem u tom jednom jedinom mom šefu, nego u cijeloj branši. Mogu ja njemu otići i 50 x godišnje to dugoročno neće ništa promjeniti. Ponekad ću dobiti novog asistenta pa će mi on nakon godinu dana dobiti mjesto na faksu i otići na doktorat ili u London. Nekad ti se više to ni ne da, tražiti nove ljude.

    Ja znam da je sve ovo nenormalno. Ali rješenje nije u mojoj firmi nego izvan nje.

    I nisam ja krenula na temi nakon par godina opet o istome .
    Sve smo ovo pretresle i nisam imala potrebu sve još jednom.

    Samo sam htjela vidjeti je l se drugima nekad nešto promjeni u životu ako ostanu u istom poslu ili nakon nekog vremena to opet postane puno posla.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 06.03.2021. at 12:22

  38. #188
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako stalno radis iste stvari na isti nacin tesko je ocekivati drugaciji rezultat.
    Rekao netko mudar na internetu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.03.2021. at 12:26

  39. #189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Promijeni šefa za početak

  40. #190
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Beskorisno ti je to ako nije tvoja bransa. Evo kako funkc. u ex firmi mm-a: on ima mladje zaposlenike kojima i dalje soli pamet na isti nacin, a cijela stara garda je osla i osnovala svoje firme il freelancira (vecinom) il se zaposlila kod drugih poslodavaca (samo 1, zapravo). U nekom trenu vise psiholoski ne mozes jedno te isto, stalno u istim lupinzima, prestaje bit zanimljivo, nista ne ucis, samo zapravo odradjujes ko hrcak i bude vrijeme za mladje hrcke koji ipak makar iskustvo mogu dobit u tom odnosu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2021. at 12:29

  41. #191
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Mijenjaj bransu. Kako ces stec reference za ista kad stalno hrckovo kolo vrtis. Ako uspijes sad u koroni. Ja sam sad u situaciji da mi je zao sto nisam ranije nesto napravila, sad je mozda kasno, a mozda i nije, probat cu, ja sam se primirila na necem, uvjetno recemo, manje ambicioznom, al mi je malo dosta. Uvijek ima neko drugo sunce, samo je kraj kad ode zdravlje i zivot.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2021. at 12:32

  42. #192
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    BB sa strukom koju imas sigurni mozes raditi i nesto drugo osim ove uske branse.
    Nije da moras mjenjati karijeru. Nismo u Finskoj da imamo barem 3 razlicite u zivotu.

  43. #193
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    BB sa strukom koju imas sigurni mozes raditi i nesto drugo osim ove uske branse.
    Nije da moras mjenjati karijeru. Nismo u Finskoj da imamo barem 3 razlicite u zivotu.
    x

  44. #194
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Imam ja milion referenci za ono što ja radim. Ali kad bih otvorila firmu ne bi mi to baš ništa značilo, referenca za taj dio koji sam ja napravila, meni treba referenca na to da imam 50 zaposlenih koji su svi zajedno napravili 5 projekata u zadnje 3 godine.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 06.03.2021. at 12:47

  45. #195
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znam da mogu raditi i nešto drugo.
    Samo, postoje ljudi kojima treba 20 godina da skoče.

  46. #196
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Mijenjaj tu usko specijalizaciju, mijenjaj nesto il 'nadji covika' tj 'zenu'. Jesi blize 40, 35 itd? Zapitaj samu sebe, ne moras meni odgovata. Iza 40 je druga energija, iza 50 druga itd. Ako si blize 30, radi nesto stoto. Vidis kako se lipo moze povrsno pratit forum ko ja, mos mislit da ja bas pratim detalje o nekome. Tako trebas i poslu pristupit...malo vise tako.

  47. #197
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    BB ti si sljaker. Kratko i jasno.
    Nemas ambicije pokrenuti se i zato imas pdgovore koje imas.

  48. #198
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da mogu raditi i nešto drugo.
    Samo, postoje ljudi kojima treba 20 godina da skoče.
    Ne moras ti nikad skociti ako tebi odgovara posao i mozes pratiti tempo.
    Nije da moras mjenjati posao.

  49. #199
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Edit. Odgovore.

    Takve kao ti poslodavci vole. Jer znaju da se na njih mogu osloniti.
    Da zelis promijenila bi posao. Kad puknes, bas puknes to ces napraviti u hodu.
    Do tad ces raditi po 10-12 sati. S projekta na projekt.

    Ono sto ti mozda pomogne, iako sigurno nece, je da se zapitas. Sa 60 godina i svim sto zivot donosi u tim godinama hoces li moci raditi to sto radis?
    A onda shvati da do mirovine ces imati jos 5 godina

  50. #200
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ajme ina baš ti hvala, imam 43 .

    Sa 60 bih usporila . Ima par kolega i 60, još nisu odustali .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 06.03.2021. at 13:07

Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •