Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 80

Tema: Iz bodića u potošulje

  1. #1
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno Iz bodića u potošulje

    Kad ste prešli?
    Jel kad ste skinuli pelene, prije ili kasnije?
    Muči me hoće li mu to smetati kad u vrtiću ide sam piškiti, a opet više volim bodiće jer se ne izvlače kao potkošulje.
    Ne znam jesam li ikad došla po Janu u vrtić, a da joj je potkošulja nije bila skroz izvučena.

  2. #2
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Kad je skinula pelenu.

    Našla sam joj u Mani neke fine elastične potkošulje, baš lijepo prijanjaju uz tijelo i nema šanse da se izvuku preko robe!
    Posljednje uređivanje od enchi : 22.09.2011. at 14:24

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Fali mi "k" u naslovu :/
    Ma ja kukam jer imam puno bodića pa mi je šteta likvidirati ih

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zasto vas muce te izvucene potkosulje?
    Moj šef je tako isprogramiran da ako usred ljeta ne obuce potosulju, bez obzira na temepraturu vani, prehladi se. Ja bih nekako to izbjegla na svojoj djeci, tu uvjetovanost, pa bodije uopce ne koristim, nego odmah potkosulje.

  5. #5
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Curica je skinula pelene s 17mj, bodiće nosila do 2,5g......
    Dečkić isto do 2,5g nosio bodiće...

  6. #6
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Mi smo presli na potkusulje kad je L skinula pelenu. I mene muci sto se potkosulje izvlace iz hlaca, bobici su mu bili zakon, bar sam uvijek znala da su ledja i trbuscic prekriveni.

  7. #7
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto vas muce te izvucene potkosulje?
    Moj šef je tako isprogramiran da ako usred ljeta ne obuce potosulju, bez obzira na temepraturu vani, prehladi se. Ja bih nekako to izbjegla na svojoj djeci, tu uvjetovanost, pa bodije uopce ne koristim, nego odmah potkosulje.
    Ne znam. Kad ih ima, živcira me da su vani. I ružno mi je.

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa kupis malo duze, bas u Mani, netko je spomenuo, ima dobrih potkosulja.

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moji bas namjerno imaju potkosulje krace od majica koje nose preko pa kad se izvuku (doduse, znam bar dvojicu da ih ni ne uvuku ) bar ne vidim da su izvucene a ne vidi niti itko drugi, pa smo odmah eliminirali i efekt neurednosti i nemarnosti

  10. #10
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Mi smo prestali nositi bodiće prestankom nošenja pelena. Nekako mi se činilo da ih možda drukeri koji se kopčaju između nogica žuljaju, sad kupujem uvijek broj veće a uže potkošulje i rijetko kad su im gola leđa. (jedino ako poslije wc-a ne stignu dobro namjestiti potkošulju).

  11. #11
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Mi smo skinuli bodi kad i pelene. Imamo elastične potkošulje i ništa se ne izvlači.

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi smo uzeli potkošulje kad smo skinuli pelene, baš zato jer sam se bojala da ga drukeri ne tiskaju za jaja i pimpeka, a i neopisivo je lakše djetetu skinuti se ako nema bodi.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Kad je skinula pelenu prešli smo na potkošulje.
    Ali dok joj nisu skroz omalili koristili smo i bodiće, naročito bez rukava. Ja ih nisam zakopčavala nego sam ih koristila kao dužu potkošulju. Ali to uglavnom za noć, kad se puno vrti ili po baš jakoj zimi, ili kad smo išli negde gde sam znala da će biti dosta hladno.
    Sa tim nezakopčanim bodićima uspevala je i sama da sedne na wc.

  14. #14
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    malo duze potkosulje, vec s godinu dana sam ih pocela koristit. na platnene pelene ih je ionako bilo tesko montirat i prije toga. osim toga, tesko je nac dobre i povoljne bodije u vecim brojevima.

    i te potkosulje koje je nosio kao beba nosi i sada. ok, sitno je dijete pa moze.

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam taman našla super bodiće veliki broj i onda smo prešli na potkošulje. Nikako ih prežaliti.

    A potkošulje stalno kupujem nove, to baš brzo preraste. Sad mu kupujem Devićeve br. 8, stisnu se u pranju.

  16. #16
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    da, i nezakopcane bodice smo koristili isto dok god se moglo. ma ja se ni ne sjecam da sam zakapcala te bodice osim kad je bio stvarno mala beba

  17. #17
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Imam punu ladicu bodića, do veličine 92 :/
    Ništa, pakiram ih za dalje.
    Potkošulje, stižemo!!

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Imam punu ladicu bodića, do veličine 92 :/
    Ništa, pakiram ih za dalje.
    Potkošulje, stižemo!!
    Ako su ti baš lijepi, daj nekome da ti odreže i podrubi.

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    To je naslijeđena roba (Jakovu ništa osim cipela ne kupujem) tako da pakiram i vraćam.
    Imam i potkošulja i bodića pa zato mozgam.

  20. #20
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    To je naslijeđena roba (Jakovu ništa osim cipela ne kupujem) tako da pakiram i vraćam.
    Imam i potkošulja i bodića pa zato mozgam.
    A lako tebi onda.

  21. #21
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Da znaš da je.
    Starijoj moram kupovati, al onda to trampim za mušku robicu. Sreća da imamo frendove sa suprotnom kombinacijom od naše, a iste dobi.

  22. #22
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Mi smo isto uz pelene skinuli i bodiće, mada je već sad po noći malo svježije pa mu onda ipak stavim bodi jer se ne da pokriti. za sad je samo jednom nosio potkošulju i nije se izvlačila, vidjet ćemo kako će biti dalje.

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kad smo skinuli pelenu, bilo mi je nezamislivo da ima bodi samo na gace. Ako se potkosulja izvuce ja ju popravim i dobro. Dok ne nauci sam tj. dok ga njegova zena ne nauci

  24. #24
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mi smo skinuli pelene još sa 20 mjeseci, sad ima tri godine i još su nam otkopčani bodići u upotrebi

    Dok idemo nekamo koristimo potkošuljice, kad smo doma dok je ljeto ima bodić po danu i po noći (lijepo spava, ne tiska ga),
    dok je zima opet bodić ispod majice....
    Ne idu u vrtić pa tako kombiniram jer isto imam tonu bodića, a kad se igraju sa vodom svako malo se namoče pa preskidaj... i tako cijeli dan nešto.
    Trebala bih kupiti tonu potkošuljica za ljeto i zimu, ali za sad nam je ovako stvarno ok.

    Dok je curka bila mala ona je protestirala bodiće u kasnijoj dobi, smetali su joj gumbići pa smo ih maknuli.
    Ja čekam da se on pobuni

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajme, meni nema gore od otkopčanog bodija koji visi preko hlača
    a super su mi bodiji, onako lijepo pokriveni trbuh i leđa bez da se išta izvlači isto sam imala traume od prelaska na kanotjere
    no, kad smo skinuli pelene, prešli smo na potkošulje jer onda ne bi mogla ići sama na wc, pogotovo u vrtiću. odnosno, mogla ih je otkopčati, ali ne i zakopčati.

  26. #26
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mrzim bodije
    jedva sam čekala da ih skine. a otišli su s pelenom (s godinu i pol). od tada nosi potkošulje, i ne brinem jesu izvučene ili nisu jer i onako je majica duža od njih pa se ne kuži.
    jedino malo p.dim kad neki ljudi imaju non stop potrebu mom djetetu uvlačit potkošulje u hlače (još bolje, kad i majicu uguraju u hlače) - da se dijete ne prehladi

    mislim, nek rade šta hoće sa svojom djecom, ali šta ih briga za moju?!

  27. #27
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    kad smo skinuli pelene presli smo na potkosulju.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    ja sam decu učila kak se složi potkošunja:

    spusti hlače, spusti gača, nategni potkošulju, povuci gače gore prek potkošulje, i dodostraga, navući hlače.

    I moji nisu nikad bili golih leđa, jedino ak im je bila premala potkošulja, a to se rješava da ima najmanje 2 broja veće.

    Ja preseljavam iz gornje ladice ( od dečka) sve premale stvari u donju (za curu) pa njene stvari preslažem i ubacujem malcu u ladicu.

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod moje u vrticu sami idu na wc, skidaju se a cesto i oblace - tako da bi bodi bio potpuno nepraktican, dulje traje skidanje (a moja ceka do zadnje sekunde pa onda juri na wc), nemoguce za zakopcati, i dodatno ako ga ne povuce dovoljno gore kraj upada u tutu/wc... Tako da za vrticku djecu mislim da je jedino rjesenje potkosulja, ali ako ti je dijete doma i imas vremena svaki put to otkapcati/zakapcati... (ja sam se preporodila otkada ne moram asistirati, cak smo i tutu sakrili tako da ide iskljucivo na wc, zove me samo ako je kakala da brisem guzu )

  30. #30
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    mlađa je prešla u potkošulje prije ljeta, i prije nego smo joj skinuli pelenu, a potkošulje je nasljedila od starije. ako netko još nije pronašao idealne potkošulje, meni su super iz Tezenisa, dugačke su i uske i ne izvlače se tako lako van

  31. #31
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    mlađa je prešla u potkošulje prije ljeta, i prije nego smo joj skinuli pelenu, a potkošulje je nasljedila od starije. ako netko još nije pronašao idealne potkošulje, meni su super iz Tezenisa, dugačke su i uske i ne izvlače se tako lako van
    a kaj je taj tezenis?? mi kupili u m&s, super su, puno bolje od hm-ovih, 100% pamuk, mekane jaaako

  32. #32
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    imaš ga u WG i King Crossu, to znam sigurno, možda još negdje. najmanja je veličina 2-3 i stvarno imaju super potkošulje i pidžame. gaćice su mi OK, ali i ma i boljih, i bude OK donjih dijelova trenirki - samo ja sve kupujem kad krene sniženje 50 posto
    M&S potkošulje su bile prekratke Eli jer je trbušasta
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 23.09.2011. at 10:03

  33. #33
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kolika je cijena tih potkošulja iz Tezenisa?
    Baš moram sad kupiti nove.
    Meni je inače sva roba iz H&M odlična, osim donjeg veša za djecu. Gače imaju prejaku lastiku (a moj je turbo mršavac), tako da mu moram kupiti puno preveliki broj, dosta se stisnu, plitke su, u jakim su bojama, pa ih ne možeš prati na visokoj temp., a uostalom smatram da i nije dobro da su spolni organi stalno u doticaju s jako bojanim materijalima.
    Bijeli pamuk je zakon.
    A H&M potkošulje su fini pamuk (to je ok), ali predebeli, i preširoke su, a kratke.

  34. #34
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    sad se stvarno ne mogu sjetiti koliko su potkošulje koštale, ali znam da su stvarno prilično jeftine kad kupuješ na sniženju. curama sam kupovala bijele i u drugim svijetlim bojama i super se peru, nisu se stisnule ni razvukle. Običnih gaćica baš i nema, čini mi se ni za dečke iako to stvarno nisam gledala

  35. #35
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo skinuli pelene presli smo na potkosulju.
    isto ovako
    i nikako nece potkosulju u gacice - kaze, tako nosi dida, ja necu tako!
    al uvijek kupim duze a uze pa se ne izvlace
    t. je jos u pelenama pa i u bodijima (i ja mrzim otkopcane bodije)

  36. #36
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    valjda to ovisi i o djetetu, hoce li mu bit gola leda i potkosulja vani ili ne. moj je uvijek imao malo duze potkosulje koje se same ne bi u igri i akrobacijama mogle izvuc van. a nakon wc-a je uvijek trazio tetu da mu popravi ako sam nije mogao (pricala mi teta, da je njoj to super ).

    i meni je grozno vidjeti kad djeci sav ves viri van, to je cesto kod ove moderne odjece niskog struka ili kad je dijete debelo pa mu je sve usko i naravno da hlace u igri odu malo dole i hop sve van

  37. #37
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ako je bodi u hlacama i ne izvlaci se, ne mozes znati jel otkopcan ili zakopcan.

  38. #38
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Iako nosimo bodiće samo za po doma ne vise mu prek guze , posložim mu tako u hlačice da mu ne smeta, a opet da se ne vidi.
    Niti ja ne volim da vise izvan hlača, manji su bodići i nisu predugi, ali on je baš takav nema problem sa ničim, strpljiv i spreman za suradnju

    I stvarno nemam problem s tim po kući, da ide u vrtić već bi ih u startu izbacila, jer ipak bi cijelo vrijeme bio u vrtiću pa ne bi imalo smisla samo ovo za po doma.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Dižem topic - moj dvojac je sad već u veličini 86 bodija (neki veći 80 im je još OK) i imamo samo bodije dugih rukava. Bliži se toplije vrijeme i sve vijećam sama sa sobom ima li smisla nabavljati bodije kratkih rukava za proljeće/ljeto ili da počnem tražiti kanotjere.
    Ne mislim ih skidat iz pelena do sredine ili kraja ljeta.
    Do koje veličine uopće proizvode dječje bodije? Da li se nađu u npr. C&A bodiji vel. 92?

  40. #40
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Nađu se ali nemoj kupovati. Kupi potkošulje.

  41. #41
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    tako je

  42. #42
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Do koje veličine uopće proizvode dječje bodije? Da li se nađu u npr. C&A bodiji vel. 92?
    Ma da, imas i 98 i 104.
    meni je Dević zakon sto se tiće donjeg veša za djecu i bebe. Em je jeftin, em kupujem Hrvatsko i kvaliteta je stvarno na nivou

  43. #43
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, imas i 98 i 104.
    meni je Dević zakon sto se tiće donjeg veša za djecu i bebe. Em je jeftin, em kupujem Hrvatsko i kvaliteta je stvarno na nivou
    X
    i predji na potkosulje
    Posljednje uređivanje od leonisa : 29.03.2013. at 11:29

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Zašto su bolje potkošulje od bodija?
    Sad će bit toplo, pa osobno mislim da nema straha od prehlade - to mi je misao u korist potkošulja.
    A zašto su po vama bolje potkošulje?
    Pitam jer će se sigurno MM protivit promjeni

  45. #45
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    meni nisu bolje niti lošije
    bodiji su mi bolji dok je pelena u igri
    potkošulje kad dijete nosi gaćice, zbog praktičnosti

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jednostavniji. tko ce to otkopcavati
    narocito sada kad dijete stoji i nema potrebe za lezanjem, pa se saginjati, krivit kicmu...uf :D

  47. #47
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Duže ćeš ih koristiti (potkošulje) jer kada se skinu iz pelena nećete više koristiti bodije i ostati će ti hrpa gotovo novih, nošenih par mjeseci.

  48. #48
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Duže ćeš ih koristiti (potkošulje) jer kada se skinu iz pelena nećete više koristiti bodije i ostati će ti hrpa gotovo novih, nošenih par mjeseci.
    pa dobro, istina je, ali ako ce imati još koje dijete koristit će bodiće, a i da nece moze ih prodati, ne vidim da je to neki gubitak

    po meni su bolji bodici uvijek, ali nisu prakticni s gaćicama
    bolji su mi zato sto se potkošulja lako podigne i izvuče u igri, tak da su bušica i leđa goli

    moja mala po noci još uvijek ima pelenu i nosi bodice jer kak ona spava, dobro da gola ne zavrsi. pokosulje su joj se izvlačile iz piđame i mene nervira kad vidim da su joj leda i trbuščić goli, ona otkrivena, a u sobi nemamo upaljeno grijanje po noći
    bas sam prije par dana odustala od spavanja u potkošulji i kupila u deviću 2 bodija bez rukava vel.104 za 17kn
    glasam za bodiće dok je pelena u igri

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Pa pelene je u igri još barem 6 mjeseci - tako da ovaj dio s gaćicama nije aktualan.
    Presvlačim ih ležećki - rijetko mirno surađuju, ali ih natjeram nekako da legnu.
    Opet dvojim što je bolje...

  50. #50
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    bolje je ono što je TEBI bolje

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •