Stranica 4 od 80 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #151

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj roman972 prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam "Otpusno pismo", epistolarni roman (sav se sastoji samo od mailova i pisama) Ivice Ivaniševića i Marine Vujčić.
    Kad se udruže dvoje tako izvrsnih pisaca rezultat je iznimne kvalitete, pa još na kvadrat. Radi se o pokušaju obnove srednjoškolske ljubavi nakon 30 godina. Počinje kao naizgled običan ljubić a onda se pretvori u triler.
    Pročitala sam u jednom komadu.
    Je, izvrsna je knjiga i začas se pročita. S tim da je meni bolji dio koji je pisao Ivanišević Svaka čast Marini Vujčić, ali ona nema tu dozu zafrkancije s kojom Ivanišević svaku svoju knjigu učini nezaboravnom.

  2. #152
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pročitala Kalendar Maja Zorana Ferića - zbilja ugodno iznenađena! moram priznati da slabo pratim domaću scenu i ovo mi je prva ferićeva knjiga, ali stvarno lijepo piše, nigdje me ne žulja i ne živcira, što je rijetko radnja mi je na momente too much, nešto između gorkog mjeseca od brucknera i tri od glamuzine, i glavni lik me na trenutke nervira, ali sam papak za ljubavne priče pa mi ništa previše ne smeta

    Završila i Vrata od Magde Szabo - ok knjiga, brzo se čita, ali me na trenutke živcira. malo su mi neke stvari neuvjerljive i nelogične. imam problem s tom glorifikacijom i beatifikacijom emerenc, sve po konceptu nekog "noble savagea", nekako mi cijela stvar nije sjela.

  3. #153
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kjel Westo Privid 1938. Krenula s velikim ocekivanjima i nisam se razocarala, nisam se mogla odlijepit od nje, jedino mi sad malo zao sto sam prek kraj toliko jurila za radnjom tj raspletom da imam dojam da sam puno uzgrednih, a bitnih stvari, propustila. Mislim da cu je uzet.opet u ruke nakon nekog vremena. Totalni gust .

  4. #154
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Italo Calvino: Dvorac ukrštenih sudbina
    Jako sam se veselila čitanju ove knjige (Se una notte d'inverno... mi se svojevremeno baš jako sviđala).
    I ideja knjige mi je fenomenalna.
    Međutim, ili nisam dobro čitala, ili sam u tom čitanju i nastojanju da mi se svidi nešto propustila.
    Uglavnom, malo je reći da nisam oduševljena.
    Na trenutke mi je čak bila i dosadna.
    Baš mi je žao.

    Nekako ipak mislim da je nisam shvatila...

  5. #155
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    John Irving, Udovica na godinu dana
    Kupus, žali bože tolikog broja stranica. Ima nekih svijetlih momenata ali sve u svemu čekaju me puno bolje knjige i šteta utrošenog vremena! a možda iz mene govori razočaranje jer sam puno više očekivala od knjige.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Peter Gardos, Groznica u zoru.
    Pročitala sam ovaj roman u manje od 2 dana. Autor je iskoristio korespondenciju svojih roditelja da ispriča originalnu ljubavnu priču iz ranog poratnog razdoblja (1945.), o Mađarima (zapravo, mađarskim Židovima) poslanima na oporavak u Švedsku nakon što su preživjeli strahote u logorima. Roman nije neka duboka filozofija s dalekosežnim zaključcima, ali je vrlo dobro napisan, dinamičan, priča je iznesena kao na filmu (uostalom, autor je filmaš po profesiji, to se vidi tijekom čitanja), s diskretnim, a opet simpatičnim humorom. Brzo se i lako čita, baš mi je bio gušt.

  7. #157
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Tanja, ta me baš čeka doma, uz Daniela Steina, prevoditelja.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, ta me baš čeka doma, uz Daniela Steina, prevoditelja.
    Obje su odlične, uživaj!

  9. #159
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Već od prvih 10 stranica Daniela Steina, prevoditelja vidim da ću neizmjerno uživati u ovoj knjizi

  10. #160
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Završila JOBS.
    Uf, je genij i vizionar, al užasno teška osoba za obitelj, kolege, sve oko sebe...

    Anthony Doerr: Svjetlo koje ne vidimo
    Ne mogu ju ispustiti iz ruku! 2. svj. rat. Isprepleću se dvije radnje - slijepa djevojčica iz Pariza povezana s dijamantom koii ne smije pasti u ruke nacistima i dječak-siroče u Njemačkoj, izuzetno inteligentan pa samouko svladava matku, ima talent za tehniku, opsjednut radiom...
    Roman je bio jedan od finalista NBA 2014. Zbog velikog interesa u kratkom je roku preveden u 29 zemalja.

  11. #161
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Kristian Novak: Ciganin, ali najljepši

    Mislila sam da je teško, ako ne i nemoguće, poslije ČMZ napisati barem jednako tako dobru knjigu.
    Jer, nije lako, nakon jednog toliko uspješnog uzleta ostati na razini u startu tako visoko postavljene ljestvice.
    Međutim, Ciganin me demantirao, i drago mi je da je tako.

    Sjajno, odlično, čitajte svakako!
    U utorak, 28.2. u 18:30 h zaprešićka knjižnica organizira susret s Kristianom Novakom.

  12. #162
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Završila JOBS.
    Uf, je genij i vizionar, al užasno teška osoba za obitelj, kolege, sve oko sebe...

    Anthony Doerr: Svjetlo koje ne vidimo
    Ne mogu ju ispustiti iz ruku! 2. svj. rat. Isprepleću se dvije radnje - slijepa djevojčica iz Pariza povezana s dijamantom koii ne smije pasti u ruke nacistima i dječak-siroče u Njemačkoj, izuzetno inteligentan pa samouko svladava matku, ima talent za tehniku, opsjednut radiom...
    Roman je bio jedan od finalista NBA 2014. Zbog velikog interesa u kratkom je roku preveden u 29 zemalja.
    Upravo pocinjem sa Svjetlom koje ne vidimo.

  13. #163
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo pocinjem sa Svjetlom koje ne vidimo.
    Pročitala ga. Trenutno ga od 10 pročitanih knjiga stavljam kao No 1 za ovu god.
    Posljednje uređivanje od Nera : 27.02.2017. at 12:20

  14. #164
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Već od prvih 10 stranica Daniela Steina, prevoditelja vidim da ću neizmjerno uživati u ovoj knjizi
    Onda? Kakvi su dojmovi?

  15. #165
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    U utorak, 28.2. u 18:30 h zaprešićka knjižnica organizira susret s Kristianom Novakom.
    I? Jesi bila?

  16. #166
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    José Eduardo Agualusa: Kreolska nacija

    Oduševljena "Općom teorijom zaborava" uzela sam i ovaj Agualusin roman i nisam požalila.
    Vrlo zanimljivo pisan, u epistolarnoj formi, demantirao je moju averziju prema povijesnim romanima.
    Jako, jako dobro!

  17. #167
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    José Eduardo Agualusa: Kreolska nacija

    Oduševljena "Općom teorijom zaborava" uzela sam i ovaj Agualusin roman i nisam požalila.
    Vrlo zanimljivo pisan, u epistolarnoj formi, demantirao je moju averziju prema povijesnim romanima.
    Jako, jako dobro!
    moram si zabilježiti - a ja baš volim povijesne romane
    ak nisu predugački

  18. #168
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    ovaj je baš uprav - 160 stranica, ali izvrstan je stil, tako netipičan za povijesne romane

  19. #169
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Je, izvrsna je knjiga i začas se pročita. S tim da je meni bolji dio koji je pisao Ivanišević Svaka čast Marini Vujčić, ali ona nema tu dozu zafrkancije s kojom Ivanišević svaku svoju knjigu učini nezaboravnom.
    kako znaš tko je pisao koji dio?
    meni su neke stvari ostale nerazjašnjene
    bum te pitala na pp

  20. #170

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Evo odavde

  21. #171
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Onda? Kakvi su dojmovi?
    Daniel Stein, prevoditelj je predivna, predivna knjiga, od prve do zadnje stranice

  22. #172
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    I? Jesi bila?
    Na žalost, nisam.
    MM završio sa sinom kod dr/bolnici, a ja čuvala ostatak ekipe.

    S Marlo Morgan sam otputovala u Australiju u zemlju Aboriđina - Tihi zov Australije.
    Žive u skladu s prirodom - jedu što nađu - bobice, sjemenje, plodove, podanke i korjenje, jaja, kukce, punoglavce, guštere, zmije, ptice...
    Nisu onečistili vodu, uništili biljke i životinje...
    Liječe biljem. Imaju dar sporazumijevanja pogledom, znakovima, telepatski.
    Svako ima znanje i neko umijeće koje služi zajednici. Ne slave rođendane nego napredovanje osobe u umijeću...
    Mudrost kulture stare 50000 godina i poruka čovječanstvu je da stignemo spasiti svijet od uništenja ukoliko uvažavamo svako živo biće.

  23. #173
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Sjećam se Tihog zova Australije, davno sam ju čitala i svidjela mi se.
    Ja sam sto godina nakon ostatka svijeta uzela Novaka - Črna mati zemla. Čeka me već danima nakon pročitanog prologa.

  24. #174
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    Sjećam se Tihog zova Australije, davno sam ju čitala i svidjela mi se.
    Ja sam sto godina nakon ostatka svijeta uzela Novaka - Črna mati zemla. Čeka me već danima nakon pročitanog prologa.
    Bome, davno... ležala sam na čuvanju druge trudnoće, daklem - bit će 16 godina. Isto mi se svidjela.

  25. #175
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja davno davno. Da da jako zgodna knjiga

  26. #176
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Peter Gardos, Groznica u zoru.
    Pročitala sam ovaj roman u manje od 2 dana. Autor je iskoristio korespondenciju svojih roditelja da ispriča originalnu ljubavnu priču iz ranog poratnog razdoblja (1945.), o Mađarima (zapravo, mađarskim Židovima) poslanima na oporavak u Švedsku nakon što su preživjeli strahote u logorima. Roman nije neka duboka filozofija s dalekosežnim zaključcima, ali je vrlo dobro napisan, dinamičan, priča je iznesena kao na filmu (uostalom, autor je filmaš po profesiji, to se vidi tijekom čitanja), s diskretnim, a opet simpatičnim humorom. Brzo se i lako čita, baš mi je bio gušt.
    pročitala i ja. baš simpatična knjižica, a najviše mi se sviđa što su tako strašne ljudske priče ispričane bez imalo patetike.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    najviše mi se sviđa što su tako strašne ljudske priče ispričane bez imalo patetike.
    E, točno to, i meni je ostao taj dojam i zato knjiga i jest ugodna za čitanje.
    A opet, nema nigdje ublažavanja ili omalovažavanja, naprosto likovi gledaju u budućnost i ne jadikuju sami nad sobom.

  28. #178
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    E, točno to, i meni je ostao taj dojam i zato knjiga i jest ugodna za čitanje.
    A opet, nema nigdje ublažavanja ili omalovažavanja, naprosto likovi gledaju u budućnost i ne jadikuju sami nad sobom.
    daaa, totalni optimizam. potovo on, smrtno bolestan i sa željeznim zubalom sav ustreptao ide upoznati svoju buduću ženu
    zapravo za umrijeti od smijeha

  29. #179
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sto godina nakon ostatka svijeta uzela Novaka - Črna mati zemla. Čeka me već danima nakon pročitanog prologa.
    Pročitala ju dan nakon toga, mala me počastila odlaskom na spavanje u sedam sati. Odlična je knjiga.

  30. #180
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja sam jučer dovršila Olive Kitteridge
    Baš mi je krasna knjiga, Elizabeth Strout mi jako odgovara ko spisateljica, uživam u svakoj rečenici.
    Netko me bio pitao za dojam nakon odgledane serije, iako mi je serija bila super, knjiga je još bolja, ima puno više toga, ne samo priča koje su u seriji preskočene, nego i u ovom što je prikazano, mnogi detalji i motivi mi nisu tamo bili toliko objašnjeni kao ovdje.
    Ali i serija i knjiga su imale sličan efekt, teoretski depresivna, ali ustvari mi nije. Ne znam zašto, nekako prikazuje život jednostavno takav kakav je, prepun neružičastih dijelova, i kako se ljudi nose s tim. Pogotovo mi je dojmljiv odnos Olive i njenog muža, koji u početku izgleda užasno, većina ljudi danas bi se razvela da je u takvom braku, ali ustvari to je samo dio njihovog dugogodišnjeg odnosa, u kojem oni ipak jedno drugo doživljavaju kao neodvojivo od sebe.


    Sad idem vidit kako su moje stare prijateljice Lila i Lenu imam 900 stranica Italije ispred sebe

    e da, ove godine zasad samo žene čitam :D

  31. #181
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Lajkam žene!

    A iza mene je jedna s puno manje listova, ali za svaku preporuku - Buka vremena, Juliana Barnesa. Vrlo dojmljiva knjiga o životu velikog ruskog skladatelja Šostakoviča. Govori o odnosu sovjetskih vlasti prema umjetnosti, o teroru, idolopoklonstvu i preživljavanju. I o sramu, umjetničkom integritetu te savjesti.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    Lajkam žene!

    A iza mene je jedna s puno manje listova, ali za svaku preporuku - Buka vremena, Juliana Barnesa. Vrlo dojmljiva knjiga o životu velikog ruskog skladatelja Šostakoviča. Govori o odnosu sovjetskih vlasti prema umjetnosti, o teroru, idolopoklonstvu i preživljavanju. I o sramu, umjetničkom integritetu te savjesti.
    Ovo me baš zanima, zadnjih par godina sam "otkrila" Šostakoviča i često ga slušam, rado bih i ovo pročitala. To si kupila ili posudila u knjižnici? (kad sam zadnji put gledala katalog KGZ, nije je još bilo)

  33. #183
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    To je skroz nova knjiga, ja sam je kao obožavatelj Barnesa tek nedavno snimila u knjižari. na listi mi je.

  34. #184
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Posudila sam u knjzinici.

    Meni je takodjer bila na popisu, Barnesa uglavnom volim i zanimalo me kako će obraditi temu (totalitarizam sovjetskog tipa) koja me posebno intrigira, medju ostalim i zbog naše prošlosti. A posebno zbog Staljinovog odnosa prema glazbi, na što mi je pozornost skrenuo strip Staljinova smrt (Nury-Robin).

  35. #185
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Da, knjižnica u mom gradu je prilično brza kad je riječ o novim naslovima.
    Nisam čak ni prva koja je ovu knjigu posudila.

  36. #186
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nije me dugo bilo jer sam čitala Braću Karamazove. Ne znam baš što bih napisala, nije da sam pala u nesvijest od ekstaze, ali, da napišem da me nije privlačila, lagala bih. Ipak su mi druge njegove knjige bile bolje.

    Nakon toga sam pročitala Schnitzlerovu Daleku zemlju. Kad sam je podizala, nisam znala da je drama
    Ali ipak sam je pročitala zbog Angiene preporuke i odlična je. Mislila sam da će mi teško ići, baš zbog toga što je dramski tekst, ali, naprotiv, vrlo je čitljivo.

    Imam želju i ovaj link nalijepiti iako nema puno veze s ovom temom, povezuje ga jedino knjiga Divljina: Zagrepčanin prehodao Pacific Crest Trail
    Posljednje uređivanje od Jurana : 08.03.2017. at 13:40

  37. #187

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Imam želju i ovaj link nalijepiti iako nema puno veze s ovom temom, povezuje ga jedino knjiga Divljina: Zagrepčanin prehodao Pacific Crest Trail
    Čitala sam danas taj tekst, i zanimljivo zvuči, rado bih čitala i opširniji putopis tog čovjeka (ako zna pisati). Radije nego "Divljinu" koja me prilično razočarala.
    Inače mi je ta tema sad još zanimljivija nego ranije, jer sin iz geografije intenzivno uči o Americi i fasciniran je njome (naročito američkim zapadom i planinskim lancima!), pa zadnjih dana od njega stalno slušam na tu temu

  38. #188
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Nakon toga sam pročitala Schnitzlerovu Daleku zemlju. Kad sam je podizala, nisam znala da je drama
    Ali ipak sam je pročitala zbog Angiene preporuke i odlična je. Mislila sam da će mi teško ići, baš zbog toga što je dramski tekst, ali, naprotiv, vrlo je čitljivo.
    ajmeeeeee

  39. #189

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije me dugo bilo jer sam čitala Braću Karamazove. Ne znam baš što bih napisala, nije da sam pala u nesvijest od ekstaze, ali, da napišem da me nije privlačila, lagala bih. Ipak su mi druge njegove knjige bile bolje.
    Svojedobno sam veći dio prve knjige Braće Karamazovih pročitala u iščekivanju rezultata prijemnog ispita na faksu.
    Na stranu osobni ukusi i ostalo, Dostojevski mi se pokazao idealnim za čitanje u živčanim situacijama valjda zato što su mu i knjige takve

  40. #190
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam danas taj tekst, i zanimljivo zvuči, rado bih čitala i opširniji putopis tog čovjeka (ako zna pisati). Radije nego "Divljinu" koja me prilično razočarala.
    Inače mi je ta tema sad još zanimljivija nego ranije, jer sin iz geografije intenzivno uči o Americi i fasciniran je njome (naročito američkim zapadom i planinskim lancima!), pa zadnjih dana od njega stalno slušam na tu temu
    Citala sam njegove tekstove o pjesacenju PCT-om na njegovom blogu. Odustala nakon nekog vremena jer bas lose pise, steta.
    Posljednje uređivanje od laumi : 08.03.2017. at 14:04

  41. #191

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Citala sam njegove tekstove o pjesacenju PCT-om na njegovom blogu. Odustala nakon nekog vremena jer bas lose pise, steta.
    Ah, ništa onda. Bolje da sam upozorena na vrijeme

  42. #192
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, ništa onda. Bolje da sam upozorena na vrijeme
    9.3. u zaprešićkoj knjižnici ima predavanje u 18:30.
    Iako volim planinarenje iz nekog razloga me ne privlači.
    Nakon vaših komentara, zaključujem: nisam pogriješila.
    Posljednje uređivanje od Nera : 08.03.2017. at 15:08

  43. #193
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ja dovršavam Kalendar Maja i malo je reći da sam oduševljena.
    Iako ste ovdje mnoge pisale da vam je super, i ja sam još prošle godine razmišljala o tom naslovu, ali kako mi je dosad jedini susret s Ferićem bio Anđeo u ofsjadu, dugo sam se nećkala.
    Međutim, kao što je jen rekla (a ona me je baš tom rečenicom nagovorila), u toj me knjizi ništa ne živcira, dapače, baš mi je ugodno čitati i žao mi je što mi je ostalo još manje od 100 stranica.
    Definitivno najbolje što sam pročitala u proteklih 6 mjeseci.

    Ne sjećam se jesam li prijavila i Kehlmannov F, on mi se isto jako svidio, ali ne toliko kao Ferić.

  44. #194
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Svojedobno sam veći dio prve knjige Braće Karamazovih pročitala u iščekivanju rezultata prijemnog ispita na faksu.
    Na stranu osobni ukusi i ostalo, Dostojevski mi se pokazao idealnim za čitanje u živčanim situacijama valjda zato što su mu i knjige takve
    Genijalna formulacija!

  45. #195
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam danas taj tekst, i zanimljivo zvuči, rado bih čitala i opširniji putopis tog čovjeka (ako zna pisati). Radije nego "Divljinu" koja me prilično razočarala.
    Inače mi je ta tema sad još zanimljivija nego ranije, jer sin iz geografije intenzivno uči o Americi i fasciniran je njome (naročito američkim zapadom i planinskim lancima!), pa zadnjih dana od njega stalno slušam na tu temu
    Eh, Divljina.... Mene nije razočarala, ali me iznenadila, jer divljina je bila iznutra. Ta knjiga nije putopis, iako bi čovjek to očekivao. Ta knjiga je ...ne znam kako da to nazovem.....privatno čistilište. Jadna autorica od furde iznutra nije uopće vidjela divnu prirodu oko sebe.

  46. #196

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Evo jedan putopis, nije Amerika nego Azija, ali je lijepo napisan.

    Jasen Boko u knjizi Na Putu svile - kako nam je lagao Marko Polo opisuje svoje tromjesečno putovanje od 15.000 km kroz središnju Aziju tragom Marka Pola, služeći se isključivo lokalnim sredstvima prijevoza,* pošavši iz kineskog grada Sjana (Xian) preko pustinja Gobi i Taklamakan, kroz Karakorum, Pakistan, Iran, Tursku, do Mediterana.

    Uzbudljivo i interesantno štivo u kojem otkrivamo život za koji nismo ni znali da postoji na početku trećeg milenija, egzotičnu prirodu i ljude, izgubljene pustinjske gradove, povijesne veze i zaboravljene civilizacije, sve uz priče i duhovite anegdote koje mu se putem događaju u susretima s lokalnim ljudima.
    Posljednje uređivanje od roman972 : 08.03.2017. at 22:03

  47. #197

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj roman972 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo jedan putopis, nije Amerika nego Azija, ali je lijepo napisan.

    Jasen Boko u knjizi Na Putu svile - kako nam je lagao Marko Polo opisuje svoje tromjesečno putovanje od 15.000 km kroz središnju Aziju tragom Marka Pola, služeći se isključivo lokalnim sredstvima prijevoza,* pošavši iz kineskog grada Sjana (Xian) preko pustinja Gobi i Taklamakan, kroz Karakorum, Pakistan, Iran, Tursku, do Mediterana.

    Uzbudljivo i interesantno štivo u kojem otkrivamo život za koji nismo ni znali da postoji na početku trećeg milenija, egzotičnu prirodu i ljude, izgubljene pustinjske gradove, povijesne veze i zaboravljene civilizacije, sve uz priče i duhovite anegdote koje mu se putem događaju u susretima s lokalnim ljudima.
    Jasen Boko je izvrstan, jako rado ga čitam! "Na Putu svile" čitala sam još prije nekoliko godina, ali na zadnjem Interliberu sam si ga kupila, jer sam zaključila da mu se vrijedi i vratiti.
    Preporučujem još njegove knjige "Tragovima Odiseja" i "Za Aleksandrom Velikim u srce Azije".

  48. #198
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije me dugo bilo jer sam čitala Braću Karamazove. Ne znam baš što bih napisala, nije da sam pala u nesvijest od ekstaze, ali, da napišem da me nije privlačila, lagala bih. Ipak su mi druge njegove knjige bile bolje.
    Ja sam karamazove isto čitala tek pred koju godinu. A meni je dostojevski nekako baš za tramvaje, ne znam zašto, sigurno ne zbog debljine doduše... ja se sjećam iz te knjige da mi je bila duhovita, ne sjećam se baš scena, ali da sam se ono baš smijala onom luckastom ocu njih trojice.

  49. #199
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Sad čitam Tvoj sin Huckleberry Finn, sviđa mi se, ali me na momente mrrviiiicu živcira (:D), možda kao taj neki polu svjesno naivni lovac-u-žitu žargon. Čekaju me i Na osami blizu mora od Ferića i drugi Knausgard, ali sam u nekoj bizi frkici pa slabo čitam zadnjih dana.

  50. #200
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Meni Sejranović nije sjeo nikako. Previše mi je isfuravanja. Ili sam ja to zabrijala jer mi lik nije simpatican mozda

Stranica 4 od 80 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •