Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 182

Tema: Je li vama hladno?

  1. #51
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne zezam. Sad mi nije hladno. Mislila sam da je uobičajena temp kod drugih 18. Okej, kad dođem u neke urede i sl. bude mi i vruće. Nerijetko vidim da se po raznim zgradama istovremeno grije i drži otvorene prozore. Valjda je i njima vruće.

  2. #52
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Žuta ja sve ne vjerujem da pišeš ozbiljno?!
    To je za smrznuti se, doslovno
    Zašto tako niska t u stanu?
    Ok.ja nisam relevantna jer mi je uvijek hladno, a kući mi je oko 23 C
    Ali ni 14-16-18 C usred zime nije baš uobičajeno
    A ni zdravo.
    Posljednje uređivanje od flopica : 20.01.2021. at 08:44

  3. #53
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    celici se, ali nije da joj bas ide za rukom.

    biti u prostoru ispod 18 C je po meni suludo. Ne kazem da je svakom ista temp ugodna, ali definitvno nije za biti ispod 18C.

  4. #54
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Meni je nekidan na poslu bilo 18 i cijelo sam vrijeme prosjedila u kaputu.

  5. #55
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Kad mi je stalno hladno, ovako zimi ako mi negdje "uđe zima u kosti", tipa vani ili u uredu koji ima užasno grijanje, meni ništa ne pomaže osim vrućeg tuša. Kad skužim da po kući stalno povlačim dekice i stalno sam nekako stisnuta, odem pod što je moguće više vruć tuš i nakon toga mogu u jednom rukavu manje.
    Tako da to probaj ako ti je jedan dan više zima nego na ostale, iako sve manje od 20 stupnjeva u kući meni je jednostavno suludo hladno

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni je 19 posve ugodna sobna temp. I ne treba se pokrivati kad sjednem. No, ispod 19 je ipak prenisko. Moze biti, ali nije ugodno.
    Spavaću sobu ne grijemo još uvijek, sve dok je iznad 10, dobro je.

  7. #57
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ja ne želim život u kojem sjedim zamotana u poplun ili kaput dok gledam tv, čitam ili samo sjedim. To mi je kao da gladujem.
    Toga sam se nauživala u ratno doba, hvala Bogu više ne moram.
    A razumijem da postoje ljudi koji moraju jer nemaju izbora i to ha strašno.
    Topla kuća je minimum koji bi svaki čovjek morao imati.
    Žuta ako nisi u mogućnosti financirati grijanje probaj tražiti pomoć nadležnog CZSS, jer je po ovoj studeni ta t preniska da djeca u njoj borave. Ako to nije slučaj, zanemari što sam napisala.
    Posljednje uređivanje od flopica : 20.01.2021. at 09:09

  8. #58
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ako zagrijem previše, onda nam budu svima suhi nosovi, a čaše s vodom po sobi ne pomažu da zrak bude vlažniji. Počnemo kihati, a nismo prehlađeni. Klincima nije hladno jer ih natjeravam da se obuku pa ne žele.

  9. #59
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Preporuke WHO su da temperatura u dnevnoj sobi bude 20-22. Stupanj gore dole je ok. Spavaća soba kažu 18, a 16 i sve ispod kažu ugtožava zdravlje tako da stvarno me čudi Žuta da pitaš zašto ti je zima.

  10. #60
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako zagrijem previše, onda nam budu svima suhi nosovi, a čaše s vodom po sobi ne pomažu da zrak bude vlažniji. Počnemo kihati, a nismo prehlađeni. Klincima nije hladno jer ih natjeravam da se obuku pa ne žele.
    Mi smo kupili ovlaživač zraka i termometer. Pazim da mi je temperatura oko 22 i vlaga 40 i tada nam je najugodnije.

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, navikla sam i na gore. Kad je bivši bio tu uvijek me špotao što grijem, a on bi navečer zatvorio vrata od spavaće i odškrinuo prozor u kuhinji i stiskao se omotan dekom. Ovo sada je valjda bar dva stupnja toplije nego tad. Moram se valjda baždariti na više. Ali kažem 20 mi je već pretoplo.
    Kad kuham moram otvoriti prozor u kuhinji jer nemamo napu. Tak da je i to faktor.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.01.2021. at 09:24

  12. #62
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kako god, ali 14-16 je uistinu premalo.
    I zato ti je hladno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #63
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je u kupaonici ujutro 14, i meni je to ledeno. Odmah palim grijanje.

    U sobama nekad bude 20 jer je mužu uvijek vruće, ali ispod toga uopće ne idemo. Evo sad sam u uredu, termometri usred prostorije pokazuju 22,5 jedan i 23 drugi i to je taman za sjediti i raditi

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Evo malo tuđe pameti: https://regulator.hr/savjeti/koja-je...ra-vaseg-doma/

    Već sam napisala u ranijim postovima da nije svejedno ni gdje je smješten termostat ili termometar (blizu peći, blizu prozora, na vanjskom zidu...) tako da sve to ima utjecaj.

    Postoje studije koje govore kako učinkovitost rada ovisi o temperaturi okoline. Najčešće se mogu naći na web stranicama koje prodaju klima uređaje ili sustave grijanja , ali svejedno... subjektivni osjećaj puno znači. Meni je hladno vani ako puše vjetar i bude 10 oC, a bolje podnosim 0 oC bez vjetra. U stanu mi više smeta ako je propuh nego ako je hladno, a to očito dolazi s godinama. Sjećam se da su tako govorili i moji baka i deda - zatvori vrata, propuh je! Propuh je bio uzročnik svih bolesti... Ali eto - starim, pa ih bolje razumijem

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mi dok spavamo zgasimo grijanje i prozor na kant

  16. #66
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja tak čitavo desetljeće mislila da s mojim zdravljem neš nije u redu. Jbte, koliko daleko može otić ispiranje mozga.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Mi ratujemo doma između muževih 23 i mojih 26.
    Po njegovom je kad mene nema doma.

  18. #68
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Meni idealno 22- 23 .

  19. #69
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek je tak pa nije da se uvijek smrzavam. Neki dan je bilo hladnije, ali okej onda sam jurcala po sobi. No, sinoć su me ko neki valovi zimice prolazili. Mislim da je od tog što sam se nasmrzavala ujutro vani. Sad je 14 na termometru i ne osjećam se loše ko sinoć.
    Žuta ili ti nije ispravan termometar ili nije na dobrom mjestu.
    Ma nemoguće da boravite na 16C.

    Dakle, ja nisam uopće smrzavica, nikad ne nosim potkošulju ni štrample, al brate mili kad smo prije radili u jednom uredu koji je loše bio izoliran i boravili tamo na 16C (što je protivno Zakonu o radu jer se smatra neispunjenim uvjetima za rad), sjedili smo svi doslovce u pernatim jaknama od 8h do 16h i to uz dodatne radijatore, grijalice koje smo sami nabavljali.

    Nama je stan sam po sebi topao i sad zimi kad ne grijem imam temp 22C (na tu temp. nam je digitalni obično i podešen), nekad predje na 23C, to mi je već pretoplo a kad sunce grane neki dan mi je bilo u boravku 25C morala sam otvarat prozore (jug, puno prozora i svjetlosti).
    Navečer oko 21h već polako gasim da nam se malo rashlade spavaće koje obavezno dobro provjetravam pred spavanje. Nekad smo na kip, nekad ne.

    Mislim da trebaš imati definitivno veću temp u stanu zbog djece jer ovo ti je nehumana temp, barem 20C, a čini mi se da mučiš muku s centralnim. Ako da, točno znam što ti smeta, ja ne podnosim centralno, suši mi se koža, zateže me cijelo lice i ruke, nemam zraka i pijem ko luda (i inače pijem ko s izvora non stop ).

    I da, podlegla si očito dugogodišnjem ispiranju mozga, koji lik (sorry morala sam).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.01.2021. at 12:40

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja tak čitavo desetljeće mislila da s mojim zdravljem neš nije u redu. Jbte, koliko daleko može otić ispiranje mozga.
    Sad ti je misija polako vratiti mozak u funkciju. Koliko vidim, dobro ti ide. Nemoj zaboraviti ni ostale dijelove tijela. Budi dobra prema sebi.

    Sjećam se kolegice s faksa koja je zaneseno govorila "Volim se!" kao da nekom drugom izjavljuje ljubav. Genijalno! Treba se toga češće prisjetiti (raditi sebi tapš tapš po ramenu, ako nema nikog drugog da to radi, pa i ako ima - ne škodi).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.01.2021. at 13:40

  21. #71
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    žuta, 16 stupnjeva je stvarno suludo za stan
    stavi na 22, vjerujem da će ti odgovarati

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Lili, moguće je i to. Po ljeti mi se činilo da ne prelazi 28 i kad je kurilo preko 30. To je onaj obični na alkohol.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    Preniska temperatura, definitivno.

    No, moguće da ako si biravila u takvom prostoru godinama da si se navikla, ali i da si neki dan promrzla kad si boravila vani. Meni se ta hladnoća "u kostima" i nemogućnost da se ugrijem dogodila nekoliko puta ove godine. Koliko god se ja obukla, pokrila, nisam se mogla ugrijati. Tuš je malo pomagao. (uvjerena sam da je od stresa)

    Probaj nabaviti drugi termometar (pitaj susjede da ti posude). Stavi ga pokraj kauča/kreveta, dalje od izvora topline ili prozora i izmjeri temperaturu u stanu.
    Djeca koliko god dobro podnosila tu temperaturu, možeš (i sebi i njima) naškoditi zdravlje zbog tako niske temperature.
    Igloo se može iznutra ugrijati na +16 stupnjeva kad je vani -30 i niže i ljudi koji žive u njima. Eskimi su "baždareni" na takve temperature, mislim da mi kontinentalci baš i nismo ...
    Ako ti je vruće, polako diži temperaturu u stanu za pola stupnja ili stupanj. S vremenom ćeš se naviknuti.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 20.01.2021. at 14:57

  24. #74
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu kod nas, najcesce u starijim kucama koje je teze ugrijati pa valjda da ne bacaju novac, ljudi cesto namjestaju dnevnu temperaturu izmedju 15 i 18 stupnjeva. Bila sam vise puta u posjetu u takvim prostorima, zimi, i bilo je uzasno neugodno. Prvo bi mi otpale noge, jer se skidaju cipele na ulasku, a zatim i ostatak tijela.

    Mi volimo zimi biti u majici i trenirci, ne u podstavljenoj jakni i dva para vunenih carapa, tako da je temperatura namjestena na 22 preko dana, sto u praksi znaci... kako gdje, s obzirom na oblik kuce i mjesto na kojem je termostat. U djecjim sobama navecer padne temperatura i do 17, ali ne smeta za spavanje. Preko dana je oko 21. Najbitnije je da nam, npr., vanjskih -30 ili -45 ne utjecu na unutrasnju temperaturu (samo se ponekad smrznu prozori ).

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Otpadnu noge pa ostatak tijela

    Joj ja se isto sjecam tog osjecaja hladnoce u kucama po Dalmaciji i u Hercegovini, osjecas se ko smrznuti snjegovic, pa griju recimo samo dio gdje se najvise boravi boravak i kuhinja, pa kad trebas kroz hodnik do wc-a trk brzo i treseš se na wc skoljki. Spavace sobe nocu u tim kucama da ne komentiram brrr....

    A nisam smrzavica i uvijek radije biram hladnocu nego ljetne vrucine.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.01.2021. at 19:25

  26. #76
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kad sam upoznala MM-a i dođem ja kod njega. Zima, otok, bura. Grije se dnevna soba i kuhinja, a ja cura iz Zagreba iz centralnog .
    Dakle, prvu noć nisam spavala uopće, jer me boljela koža od hladnoće. Uđemo u spavaću, pričam, a ono od hladnog zraka onako dim ide. Ja vičem isuseee, dim. Ujutro se probudim, imala sam malu bočicu vode, ono voda se lagano smrznula.
    Odem na wc, sjednem na školjku i zaboravim da je ledena i vičem...ajmeee...jaoooo . To je bilo nešto strašno, a on, MM, tada još dečko, pokrio se onim debelim poplunom i spava snom pravednika, a ja sirota cvokoćem cijelu noć.

  27. #77
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Drage žene, ja sam ugrijala jače prostorije i imala sam dvije majice, i malo nešto se krećem i meni je bilo koma vruće.

  28. #78
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Na koliko si ugrijala?

  29. #79
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemam pojma. Termometar pokazuje 20, ali moglo bi biti -+ 2 stupnja.

  30. #80
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sta ce ti dvije majice u stanu?
    I promijeni termometar, imas u Lidlu povremeno one super digitalne stolne prakticne koji ti pokazuju i temp unutra, temp.van, vlagu i stanu, datum, sat, sve.

  31. #81
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi imamo takve termometre na svakom dijelu kuce. Jedino tako mogu upratiti kako postaviti peci da griju obje etaze, s obzirom da je kuca rastrkana i siroka, a termostat u "centru". Plus imamo staklene stijene na svakom koraku, sto nekad podize, a nekad naravno spusta temperaturu.

  32. #82
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sta ce ti dvije majice u stanu?
    I promijeni termometar, imas u Lidlu povremeno one super digitalne stolne prakticne koji ti pokazuju i temp unutra, temp.van, vlagu i stanu, datum, sat, sve.
    Ja imam jedan taj kod klinaca, maloprije udjem i nekako mi vruće - kad ono pokazuje 27
    Nas mali tropski otocic u zg
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.01.2021. at 23:22

  33. #83
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    jel sam jedina koja nemam termometar u stanu?

  34. #84
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    emily mi imamo digitalni termostat na kojem pise trenutna temperatura.
    vecina "novijih" termostata pokazuje i temp.

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    jel sam jedina koja nemam termometar u stanu?
    Pa ako imaš termostat od centralnog, gore piše i temperatura.

    Ja sam imala termometar i vani, ali mi ga je vjetar srušio s čavla i razbio, pa sam u potrazi za drugim. Nije neki prioritet, ali namjeravam ga nabaviti. MM već dugo mjerka onu meteo stanicu u Lidlu i tako će to i završiti.

    Inače, klasični termometar u stanu koristili smo upravo za provjeru kakva je razlika temperature u raznim dijelovima stana i temperature koju pokazuje termostat. Bome, razlika može biti značajna.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.01.2021. at 08:54

  36. #86
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako imaš termostat od centralnog, gore piše i temperatura.
    termostat nema prikaza temp

  37. #87
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj termostat od centralnog nema prikaz temperature, ali se ona vidi na peći od centralnog (display prikazuje vanjsku temp, unutarnju, na koliko je namještena unutarnja, temp vode...)

  38. #88
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    jel sam jedina koja nemam termometar u stanu?
    Moj muž to postavlja na svakom koraku. I meteo stanica je tu, sa anemometrom, naravno.
    Volim i ja znati temperature, to mi je bitno i za biljke, kojih je, by the way, puna kuća.
    Imamo i analogni termometar i barometar, nikad se ne zna
    I puno vremenskih aplikacija instaliranih.
    Mom je mužu to profesionalna deformacija. Vrijeme i temperatura su na brodovima izuzetno bitni, pa neka toga i doma
    Trenutno je 19,3 i vrlo je ugodno. Trenirka je dovoljno.

  39. #89
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Edit: odgovaram žutoj, zaboravila citirati post
    Onda traži optimum, između smrzavanja i pregrijavanje vjerojatno postoji i temperatura na kojoj ti je ugodno.
    Zašto ne imati dvije majice doma, čini mi se da je razumnije malo se toplije obući, ako smo i dalje komodni, nego zagrijavat prostor toliko da možemo sjedit u kratkim rukavima.
    Posljednje uređivanje od vertex : 21.01.2021. at 09:47

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    meni je isto 18 stupnjeva normalno, a 20 neki maksimum da mi bude ugodno.
    Ali nije to uvijek bilo tako, kad sam bila mladja bilo mi je ugodno da mi termoakumulaciona puse u ledja. Ne znam jel zbog godina i hormona, il zato sto sad sama placam racune . Ali mi je i normalno nosit 2 duga rukava po kuci, od kojih jedan dzemperast. I tople papuce. Djeca setaju u onesie-ima, kad ih uspijem naovorit, ali to im u igri cesto bude prevruce.
    Malim Nizozemcima je uobicajeno usred zime biti u kratkim hlacama, vani. Sve je stvar navike, pretpostavljam.

  41. #91
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Klima se promijenila, pa o kojoj temp pričamo vani u Nizozemskoj i malim Nizozemcima?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ma bilo kojoj, znam jednu djevojcicu koja ih nosi citave godine. Kad su trebali nacrtati nekoliko osobnih stvari koje ih odredjuju (za neku igru), dijete nacrtalo kratke hlacice

  43. #93
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    termostat nema prikaza temp
    Moj ima. Ovakav je: https://www.vaillant.hr/krajnji-kori...250-f-275.html

  44. #94
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I moji decki stalno nose kratke hlace. Ono zimska jakna s kapuljacom i kratke hlace.
    Svadjam se samo kad je vani nula ili minus.

  45. #95
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Edit: odgovaram žutoj, zaboravila citirati post
    Onda traži optimum, između smrzavanja i pregrijavanje vjerojatno postoji i temperatura na kojoj ti je ugodno.
    Zašto ne imati dvije majice doma, čini mi se da je razumnije malo se toplije obući, ako smo i dalje komodni, nego zagrijavat prostor toliko da možemo sjedit u kratkim rukavima.
    Ovako je i kod mene. Moji muški obično nose majice kratkih rukava ispod dukserice ili hoodice, a ja nosim češće tanku majicu dugih rukava i prsluk od flisa ili neki pleteni, jer mi je bitno da leđa budu na toplom, a ruke slobodne.

    Kod nas je u sezoni grijanja uobičajena rečenica "Zatvori vrata balkona da ne grijemo Republiku Peščenicu o svom trošku!"
    Nije da škrtarimo, ali gledamo da baš i ne rasipamo toplinu/novac.

  46. #96
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jbte, ovdje da dijete pustim u kratkim hlačama na +15 zvali bi mi službe.

  47. #97
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mi smo doma svi u trenirka / tajice + potkošulja + majica dugih rukava.
    Nikad ne bih grijala kuću toliko da moram zimi biti u kratkim rukavima, to mi pretjerivanje

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jbte, ovdje da dijete pustim u kratkim hlačama na +15 zvali bi mi službe.
    Ja sam si zamislila da mala ima štrample ispod kratkih hlača, ali da - ova primjedba je na mjestu.

    Kad razmislim bolje, ovdje češće vidim teen generaciju u kratkim hlačama, ali to mi je razumljivo - idem s posla pored nogometnog igrališta. Nije da idu u školu takvi.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ah, moram jos jednu anegdotu: srce zime, djevojcica od 2-3 godine, na temperaturi od par stupnjeva, vjetar puse sto na sat - u haljinici kratkih rukava, majka je vozi na biciklu naprijed u sjedalici. Zaustave se kraj mene na semaforu, meni vilica nekontrolirano padne , a mama to primjeti, okrene se prema meni i sa smijeskom mi kaze: Nece da obuce jaknu... I otpedalira dalje u oluju.

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo doma svi u trenirka / tajice + potkošulja + majica dugih rukava.
    Nikad ne bih grijala kuću toliko da moram zimi biti u kratkim rukavima, to mi pretjerivanje
    Meni je i jedno i drugo pretjerivanje i toliko slojeva imat na sebi i bit u kratkim rukavima.
    To su mi obje krajnosti.

    Neka normala mi je imati dugi rukav na sebi, papuče ne nosimo jer ih ne volimo.

    Isto imam digitalni termostat kojim reguliramo etažno plinsko i vidim temp.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •