Stranica 57 od 77 PrviPrvi ... 747555657585967 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,801 do 2,850 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #2801

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Za svaki novi postupak treba ovjera kod javnog biljeznika.. a dodatno se potpisuje i pristanak za odmrzavanje u nekoj od kontrola (napomenu vam kad trebate doci sa partnerom).. mi smo trenutno u postupku feta al se radi o izvanbracnoj zajednici (ne znam vrijedi li isto ako ste u braku), nekam me ostali nadopune
    Posljednje uređivanje od Marija01 : 11.01.2020. at 11:27

  2. #2802

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Molim cure koje su prosle fet s estrofemom info - kako ima je isla terapija utrogestanom nakon transfera? Meni je danas propisano 3x1, a vidim da su neke cure uzimala i 3×2?

  3. #2803

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Marija01 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim cure koje su prosle fet s estrofemom info - kako ima je isla terapija utrogestanom nakon transfera? Meni je danas propisano 3x1, a vidim da su neke cure uzimala i 3×2?
    Citiraj bulj prvotno napisa Vidi poruku
    Rijecima doktorice endometrij predivan, pocela sam danas sa utrogestanima (i prespavala cijeli dan zbog njih), i transfer u ponedjeljak! Kako za sad stvari stoje prva sam u sali nakon preuredjenja!
    Vec par dana sam bila uvjerena da se borim sa gljivicama, ali izgleda da me iritiraju kondomi koje doc stavi na stap ultrazvuka. Danas sam jedva docekala doma doc da se isperem iza pregleda, a prosli put sam nakon pregleda hodala do navecer okolo. Moram to doktorici rec iduci put.
    Bulj kako su tebi dali terapiju utrogestanima?

  4. #2804

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Hej cure! Ovaj put sam pred transfer bila stravicno nervozna, uhvatio me strah od spontanog i bas sam bila koma, tako da sam se malo makla od foruma, i igrala igrice po cijele dane da odmorim mozak.
    Sutra vadim betu pa cemo vidit…
    Ja sam u prvom fetu dobila 3x100mg utrogestana, bila je biokemijska, sljedeci transfer mi je dr podgajski bio i takodjer kaze 3x100mg, a kako mi je doktorica na kontroli kad sam krenula sa utrogestanima rekla 5 dana 3x100, pa nakon transfera 3x200, ja sam njega izignorirala i poslusala doktoricu. Ovaj put sam isto dobila 3x200. I sva 3 transfera sam uzimala aspirin od 100.
    Eto…
    Sretno svima cure!

  5. #2805

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Meni je dr Planinic dala terapiju 3x100 mg, takoder pijem aspirin.. ne znam zasto mi se to cini malo, jos su dva embrija u pitanju..

    Bulj tebi je dr jukic dala vecu dozu? Nisi radila test, cekas betu sutra?

  6. #2806

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Da, dr Jukic.
    Pisnula sam test, na 10dnt, i negativan, pa sam ga zagledala, pa mi se ucinila mozda neka jedva vidljiva sjena, pa sam odustala od testova i odlucila cekat betu. Tako da su ocekivanja niska, al nada je uvijek tu. Iskreno radije sam za minus u startu, nego opet spontani

  7. #2807

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Treba se nadati i dalje.. Meni je u 7.bio cisti minus, pa sam si mislila da se barem nesto pomaknulo s nule.. A jucer su mi vratili dva dvodnevna, kaze embriologica super zivahna... beta tek 27.01.. al od sutra idem radit da cim manje mislim, pa kako bude..

  8. #2808

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Danas beta cista 0… Al mi je lakse jer se doktorica slozila da idemo u stimulaciju s ovom mengom. Samo moramo sto prije markere izvadit jer su mi stariji od godinu, rekla je dr da je bitno da budu do punkcije.

  9. #2809

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Zao mi je bulj, tim vise sto smo sada skupa prolazile pripremu za fet.. ovo ti je sada bio prvi pustupak stimulacije? Samo hrabro dalje, kolko sam skuzila imala si i jednu biokem tako da se jednom mora posteno uloviti!

  10. #2810

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Cure ja sutra ujutro idem opet na VV. Folikulometrija,7 dan ciklusa,i sve me neato strah,stalno neka nervoza zadnji put na punkciji nula j.s i sad se sve bojim sta ce sad bit....

  11. #2811

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Martina koja je vasa dijagnoza, jesu ti sto rekli zasto nije bilo stanica? Vjerujem da te je strah, svi strepimo u postupku..

  12. #2812

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Da, 3 feta sam imala iz prve stimulacije, 2 puta po 2 embrija i sad 1, prvi fet biokemijska, drugi beta 1000 pa 2000, i nakon 10ak dana spontani, i sad nula… Ja sam pozitivna, jos mislim da sam tek na pocetku i spremna sam na jos borbe. I zapravo puno mi lakse sjeda cisti minus nego spontani.
    Martina prosla punkcija ti je bila u prirodnom? Sad opet prirodnjak ili stimulirani?

  13. #2813

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Nemamo dijagnozu,zadnji put su mi sano rekli Anovulaciski ciklus,a sad se cude kako to da zadnji put nije bilo stanica...zadnji put sam koristila ovaleap i centrotide i štopericu,ovaj postupak zasad menopaur a za dalje ceno vidit sutra...

  14. #2814

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Bulj i prosli i ovaj ciklus stimulirani

  15. #2815

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Aha bulj, isla si na fetove zbog hiper stimulacije? To je super, samo snazno naprijed! Martina drzim fige, a ja i dalje cekam...
    Posljednje uređivanje od Marija01 : 13.01.2020. at 19:37

  16. #2816

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Uh… Kod mene isto anovulatorni ciklusi, ja cak ne reagiram ni na klomifene, pcos, ali zbog pcosa povisen amh pa je odgovor na vrlo slabu stimulaciju bio odlican. Bio je blagi hiper, nije bilo neki simptoma osim jako uvecanih jajnika. Oporavljala sam se jako brzo i vec iduci ciklus imala transfer. Pretpostavljam da bi i ovaj put mogla tako zavrsit, sto mi i odgovara, da u transfer idem skroz odmorna i svjeza.
    Martina super da su ti promjenili stimulaciju, ovaj put bi moglo to puno bolje bit. Drzim fige sutra

  17. #2817

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Hvalaaa,i ja vama svima držim fige da napokon dočekate svoje plusiće i ja zajedno s vama...

  18. #2818

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Javljam samo da je 14dc test negativan nakon prve inseminacije

  19. #2819

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Bulj jesi planirala pitati dr da napravis jos neke dodatne pretrage, zbog spontanog i biokemijske trudnice?

  20. #2820

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Cure,evo ja bila danaas na UZV na V,V...Stanje je solidno,ima folikula i na ljevom i na desnom jajniku.Dobila dvije ampule menopaura i centrotide danas,sutra ujutro u 8 opet gore...petak,subota moguca punkcija.

  21. #2821

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Cure, jel znate koja uputnica ide za pregled za transfer? Ako se ja ne varam ide a2. Davno sam bila gore pa neznam jel se nesto mijenjalo.

  22. #2822

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    i ja danas bila... narucena u 11, a malko prije 14h dosla na red...
    priprema za fet, dobila estrofem.
    21.1. na uzv

  23. #2823

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj tajcigb prvotno napisa Vidi poruku
    i ja danas bila... narucena u 11, a malko prije 14h dosla na red...
    daaa, strašno se dugo čeka, ja sam došla u 10 prošli tjedan, u 12:30 sam ušla u ordinaciju. rekla je sestra da to zato jer smo sve uglavnom u fazi prvih pregleda u postupcima, pa vjerojatno zato malo duže potraje. al da, mogli bi nas bar s 15 minuta razlike naručivati, nije da ne zovemo prije i ne najavimo se. mi recimo nismo iz zg, i meni je na to otišao cijeli dan, nisam se mogla više vratiti na posao poslije.

  24. #2824

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    evo i ja doma dosla u 17h, isto kolegica odradila i svoju i moju smjenu... zene koje su dosle poslije mene, bile na redu prije mene, vec sam mislila da su mi karton zametnuli... sreca pa idem jos samo 2x

  25. #2825

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Ja sam jutros zakasnila na svoj termin pa aam cekala sat i pol na pregled,a dobro,svojom krivicom,al ja sam njima odma rekla neki dan kak cu kasnit jer sam 200km od Zagreba,pa dok uganjam buseve....

  26. #2826

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Cure htjela sam vas pitat koliko vam je poznato jel na VV i dalje traže ovjeru kod javnog biljeznika?

  27. #2827

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    I ja sam jucer za betu jako dugo cekala, zapravo je dugo trebalo da donesu nalaz iz laba. I onda je jos tehnicar sa sestrama iskomentiro moj nalaz na sav glas pred cijelom cekaonicom. Malo netakticno…
    Marija za sad nisam inzistirala na nekim dodatnim pretragama, idem lezerno u jos jedan ciklus stimulacije pa cemo onda vidit sta dalje ako bude potrebe.
    Sto se tice papirologije, ovjera od biljeznika je potrebna prije svakog transfera.

  28. #2828

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Paola2019 bas mi je zao.. jesu nalazi inace oke pa je radjena inseminacija? Oces na jos jednu inseminaciju ici ili?
    Ja u iduci cetvrtak radim test, ne nadam se previse, al opet postoji neka nada

  29. #2829

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Ja opet danas bila na VV. Pojacali mi menopur i centrotide,sutra opet gore,pitala sam sam doktoricu.kad planira da bude punkcija kaze mozda subota....Jel.koja bila sad po novom kod njih na punkciji? Jel i dalje samo injekcija za smirenje i nesto protiv bolova? I da,pitala sam za ovjeru,ne moram ovjeriti jer sam zadnji put ovjerila a zadnji put nisam imala stanica pa mi sad za ovaj poatupak vrijedi...Sretnoo cureee

  30. #2830

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Svi nalazi su ok. Još uvijek nisam dobila menstruaciju. Danas je 15.dan od inseminacije. Zvala sam i sestra je rekla da sad mjesec dana pauze. Mozda otiđem privatno nekud ovaj ciklus.

  31. #2831

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Ja sam mislila da se inseminacija moze 2 ciklusa za redom napraviti, bar sam tako citala. Ja nisam mislila praviti pauzu

  32. #2832

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, rade ja sam neki dan ovjeravala vjenčani list i donjela im ;D Ako misliš na to..

  33. #2833

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav cure, nova sam. Naime u subotu vjerojatno idem prvi put na inseminaciju na VV..zanimaju me vaša iskustva s tim..jel postupak bolan?

  34. #2834

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Kad sam bila u sub na transferu bile su cure prije mene u sali na punkciji. Pa sam pitala sestre je li sve po starom sto se tice anestezije i rekle su mi da da..Samo hrabro cure! Inace ja sam prije svoje punkcije jos doma uzela jedan normabel najnize doze i tabl protiv bolova (bilo me strah da one koje dobijem u bolnici nece pocet djelovat)..i prezivila sam..
    Posljednje uređivanje od Marija01 : 15.01.2020. at 16:20

  35. #2835

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj Marija01 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam bila u sub na transferu bile su cure prije mene u sali na punkciji. Pa sam pitala sestre je li sve po starom sto se tice anestezije i rekle su mi da da..Samo hrabro cure! Inace ja sam prije svoje punkcije jos doma uzela jedan normabel najnize doze i tabl protiv bolova (bilo me strah da one koje dobijem u bolnici nece pocet djelovat)..i prezivila sam..
    jučer sam čula (pošto im nije neka zvučna izolacija u ordinaciji) da je dr. baš u vezi anestezije pričala s nekim kako nitko od sestara nije prošlo nikakvu obuku u vezi anestezije, a opet nemaju svaki dan toliki br punkcija da bi im nekog stručnog dodijelili. znači imaju veliki problem, nažalost. a pod povećalom su inspekcije, jer jedino oni ne koriste anesteziju

  36. #2836

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    15

    Početno

    I ja sam tako mislila a rekla mi je sestra da moram čekati a razlog neznam. Mozda je guzva

  37. #2837

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Bok cure! Eto ja opet danas na VV po neznam ni ja koji put! Prvo sam čekala 3 sata na pregled,zasto? Zato sto me nisu UOPCE UPISALI U SVOJ KALENDAR!!!! Narucena bila u 9h,jos sam pristojno dosla u pol 9...i kad sam skuzila da me stvarno nitko ne proziva javim se sestri,kaze ona meni da sam tako mogla sjediti do navecer,kao nisu me uopce upisali..reko super! UGL. Doktorica bas nije zadovoljna,danas mi 9dc,hormoni su slabi,kaze dosta niski,na desnom jajniku 4 folikula na ljevom NISTA!!!! danaas i sutra i dalje centrotide i menopur,u subotu opet na UZV. Punkciju mi je odgodila za ponedjeljak...Ugl. nesto se bas ne nadam previse,jer i zadnji postupak sam imala 4 folikula na kraju bili prazni..

  38. #2838

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Idem probat privatno u beta plus.

  39. #2839

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Sretno

  40. #2840

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    4

    Početno

    ja ne razumijem zašto ne bi mogli davati lokalnu anesteziju kakva se na primjer daje kod stomatologa ili u Petrovoj, pa zar za to treba neka posebna edukacija za sestre i procedura? pa sve te sestre rade i na drugim odjelima baš na Merkuru

  41. #2841

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Sretnooo

  42. #2842

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala. I vama također

  43. #2843
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj tajcigb prvotno napisa Vidi poruku
    jučer sam čula (pošto im nije neka zvučna izolacija u ordinaciji) da je dr. baš u vezi anestezije pričala s nekim kako nitko od sestara nije prošlo nikakvu obuku u vezi anestezije, a opet nemaju svaki dan toliki br punkcija da bi im nekog stručnog dodijelili. znači imaju veliki problem, nažalost. a pod povećalom su inspekcije, jer jedino oni ne koriste anesteziju
    Tajci, je li dr rekla da su "pod povećalom" radi toga jer ne nude pacijenticama odgovarajući način otklanjanja boli pri pukciji, jer jedini u Hrvatskoj rade punkcije "NA ŽIVO".

  44. #2844

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    da, tako je, doktorica je napomenila da cim dođe inspekcija da ce im prvo pitanje biti u vezi anestezije. zaista se nadam da ce ubrzo naci rjesenje...

  45. #2845
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tajci, hvala ti.

    A... ovo graniči s ludilom. Vuk Vrhovec je desetljećima jedina klinika u Hrvatskoj koja zahvate radi "na živo".

    Nakon skoro godinu dana preuređivanja sale za zahvate, na Vuku Vrhovcu i dalje nema mogućnost da se pacijenticama na odgovarajući odgovovarajući način otkloni bol kod punkcije velikog broja folikula na jajnicima?!

    I dalje se vrši bezumno nasilje nad ženama izlažući ih nepotrebnom trpljenju patnje i boli istovremeno kršeći pri tom sva prava žena i sve smjernice struke?

    I doktorici je pri svemu tome najveća briga kako će reagirati Ministarstvo, a ne što se svakodnevno iz sale na Vuku Vrhovcu čuju bolni krikovi žena?!

    Sramota!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 19.01.2020. at 11:54

  46. #2846
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Dorotea2019 prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne razumijem zašto ne bi mogli davati lokalnu anesteziju kakva se na primjer daje kod stomatologa ili u Petrovoj, pa zar za to treba neka posebna edukacija za sestre i procedura? pa sve te sestre rade i na drugim odjelima baš na Merkuru
    Zato sto je to drugacija vrsta anestezije. Jer bol ne treba ukloniti kod povrsine (recimo lokalna ide kod sivanja nakon epiziotomije i tu djeluje) nego bol ide iz bockanja jajnika. Kako ces "umrtviti" jajnik za punkciju?

  47. #2847

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Misljenja sam da bi bilo kakva anestezija pomogla.. jer ako gledam po svome iskustvo najbolnije je probijanje zida maternica, a tu bi vjerovatno pomogla i lokalna anestezija.. A jednim ubodom obicno dr izbode vise folikula...

  48. #2848
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Petrova daje kratkotrajnu opću intravenoznu anesteziju kod koje se samostalno diše i koja posve otklanja bol pri punkciji velikog broja folikula.
    Kako Vrci piše, lokalna anastezija koja se daje u zid rodnice može otkloniti bol bušenja tog zida, ali ne pomaže ništa pri prolasku igle kroz čahuru jajnika i pikanje folikula u njima. Za tu vrstu boli ne pomaže ni apaurin i tramal - što znaju davati ili savjetovati ženama da same popiju prije zahvata.

    Preuređivali su godinu dana - za što? Da bi i dalje radili punkcije "na živo"?!

    Ovo u 21. stoljeću se može dogoditi samo u Hrvatskoj gdje se na nepotrebne patnje i boli žena gleda kao na nešto što, eto, mora biti. Gdje je žena drugotna štraca koja treba i može trpiti nepotrebne boli pri medicinskim zahvatima, gdje je bolnički odjel sam sebi svrha a ne u službi pacijentica i pacijenata.

    Jednom riječju - sramota.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 19.01.2020. at 12:47

  49. #2849
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Preuređivali su godinu dana - za što? Da bi i dalje radili punkcije "na živo"?!

    Ovo u 21. stoljeću se može dogoditi samo u Hrvatskoj gdje se na nepotrebne patnje i boli žena gleda kao na nešto što, eto, mora biti. Gdje je žena drugotna štraca koja treba i može trpiti nepotrebne boli pri medicinskim zahvatima, gdje je bolnički odjel sam sebi svrha a ne u službi pacijentica i pacijenata.

    Jednom riječju - sramota.
    X

    Čitam, i ne vjerujem.

    Nekad najbolja državna klinika se stvarno srozala. Koliko mjeseci su žene čekale, da bi dobile isto što i prije?! Ovo je stvarno skandal. Dno!!!

  50. #2850

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    cure, do kad uzimam estrofem, to transfera ili dok se ne vidi je li trudnoca?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •