Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: Sto sve zadrzi vasa "kucna apoteka"?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kad te ubode pčela ili osa ili bumbar najvažnije je što prije, unutar minute i brže, staviti nešto vruuuće na to mjesto. Mora biti toliko vruće da peče.
    Otrovi tih kukaca i nekih morskih riba su termolabilni i visoka temp. ih neutralizira. Što prije stavimo vruće, to će manja biti posljedica. Naravno zavisi i gdje je ubod koliko vruće može biti. I da li je netko alergičan ili ne. Poznate su mi jurnjave na hitnu nakon uboda u glavu...

    Što je ume-sho-kuzo? Ništa domaće, čini mi se...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,283

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Što je ume-sho-kuzo? Ništa domaće, čini mi se...
    Makrobiotički pripravak za liječenje želučanih tegoba. Evo imaš tu recept: http://www.coolinarika.com/recept/ume-sho-kuzu/

    Ja ti znam samo teoriju. Nisam probala.

    Ako te zanima, evo literature: Michio Kushi - Makrobiotika (čitam, povremeno koketiram s tim, a onda djeci dajem kruh i mast ) Nije to njima loše, ali meni bi dobro došlo malo više makrobiotičke hrane, a manje ostataka uskršnje šunke koju za pokoru mm i ja glođemo da se ne baci !

    Inače, kad smo već kod toga - sam Kushi kaže da su najprikladnije za održavanje zdravlja namirnice uzgojene u radijusu 150 km oko mjesta gdje živiš jer je organizam adaptiran na to. Dakle, treba naći hrvatsku varijantu ovoga. U sjevernoj Hrvatskoj protiv proljeva je čaj od stolisnika ili kiselice/čavljaka, a bližem moru čaj od drače (ne znam kako se biljka zove, veća je vjerojatnost da ti znaš što je to).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •