Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 315

Tema: Prihodi u kućanstvu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1

    Početno Prihodi u kućanstvu

    Pozdrav svima, mene zanima dal bi se dalo živjet sa jednom plaćom od 8.000 kuna mjesečno, cura, ja i dijete, znači nas troje.Kako imamo svoju kuću stanarinu ne trebamo plaćat, jedini trošak su mjesečno režije cca 1,000 kuna, možda još koju kunu više kad dođe dijete.Kredita nemamo, u prizemlju žive roditelji koji će uvijek uskočit za nešto, ne pušimo, ne pijemo, kad izračunam nakon što platimo režije nama ostaje gotovo 7000 kuna za cijeli mjesec, ja mislim da je to čisto solidno za skromnu obitelj poput nas.Još svake godine ubijemo po 2 svinje tako da imamo poprilično mesa i svoj vrt po sezoni, tako da je to veliki plus.

    Što se cure tiče može se i ona zaposlit, al ja bi da ipak ona ostane doma odgaja djecu, kuha pere, tj. da se brine o kućanstvu.Ne znam kod mene to ne bi funkcioniralo da oboje radimo a imamo djecu, pa tko će bit sa tim djetetom, tko će se igrat sa njim, zadaću radit, skuhat ručak, očistit kuću, nije to to.

  2. #2
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Dovoljno vam je to novaca. Ali prije nego krenete u to, daj reci svojoj curi planove u vezi njenog zaposlenja, da na vrijeme pobjegne

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Dovoljno vam je to novaca. Ali prije nego krenete u to, daj reci svojoj curi planove u vezi njenog zaposlenja, da na vrijeme pobjegne
    Hahahaha.

    Da. Potpis.

  4. #4
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Men' se čini da ovaj forum u zadnje vrijeme ima ozbiljan trolovitis.

  5. #5
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Trebalo mi je 2 puta pročitat da vidm da piše dečko, da skužim situaciju. Trudnički mozak.
    Pa ovisi kako se dogovorite, ako ona ne radi, ima ipak pravo na naknadu za nezaposlene rodilje 1. godinu života djeteta, mislim da je to oko 1600 kn. Imate i pravo na naknadu za opremanje novorođenčeta od HZZ, oko 2400 kn, tako da će vam ipak biti par kuna više u budžetu prvo vrijeme. A vlastiti vrt puno znači u današnje vrijeme. Još ako ste na selu, da se s susjedima dogovorit za jaja, mlijeko, koji kulen po jeftinijoj cijeni (pretpostavljam to po priči o svinjama). A da se da s 7000 kn mjesečno živit, da se. Par trikova kako uštedjeti kune na dnevnoj i mjesečnoj bezi i da se.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Men' se čini da ovaj forum u zadnje vrijeme ima ozbiljan trolovitis.
    Može biti, ali barem nije dosadno

    Ont. Potpis na Trinu s jedne strane, a s druge - premalo znamo da bi se mogao donijeti neki suvisli zaključak. Možda ljudi imaju mogućnosti pokrenuti OPG (Istra je u pitanju) ili neku drugu poslovnu ideju koja uključuje samozapošljavanje...štajaznam....

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj delavac prvotno napisa Vidi poruku

    Što se cure tiče može se i ona zaposlit, al ja bi da ipak ona ostane doma odgaja djecu, kuha pere, tj. da se brine o kućanstvu.Ne znam kod mene to ne bi funkcioniralo da oboje radimo a imamo djecu, pa tko će bit sa tim djetetom, tko će se igrat sa njim, zadaću radit, skuhat ručak, očistit kuću, nije to to.
    Nije mi sumnjiv prvi dio, ali ovo. Tko će biti s djetetom, tko će se igrati s njim, zadaću, ručak, očistiti? Ja se moram nadati da je trolanje. Sve to funkcionira i ako su oba roditelja zaposlena i ako podijele zadaće i poslove.

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ha čujte, ako se ona slaže...ima ih puno koje se slažu. Možda ne baš na ovom forumu, ali ja ih uživo znam solidan broj.
    Ont., meni se 7 k/kn čini malo za troje ljudi, ali nit sam skromna ja, nit MM.

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ha čujte, ako se ona slaže...ima ih puno koje se slažu. Možda ne baš na ovom forumu, ali ja ih uživo znam solidan broj.
    Ont., meni se 7 k/kn čini malo za troje ljudi, ali nit sam skromna ja, nit MM.
    Ma naravno ako se ona slaže, ali delavac se pita tko će, ako će žena raditi?

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno ako se ona slaže, ali delavac se pita tko će, ako će žena raditi?
    A tko će...pa valjda mu je jasno da ne može žena istovremeno biti na oba mjesta i da će i on morati potegnuti...a volio bi da dok dođe s posla to sve bude riješeno i da žena i on imaju slobodno vrijeme za sebe.

    I ja radije radim, i da mi ne trebaju pare vjerojatno bih i dalje radije radila nego bila kućanica ovog tipa. S druge strane, rado bih bila kućanica koja ima servis koji će sve to odraditi dok ja lamatam okolo po slobodnim aktivnostima, malo nekog volontiranja, malo teretane, shopping, kafica, malo s djecom u parkić, oh la la

    Ali da se ne lažemo, ni ja ni MM nismo so happy kad dođemo doma i nakon radnog dana i razvoženja djece još moramo kuhat, spremat itd. Vjerojatno i on mašta o tome da zarađuje dovoljno da ja mogu "uživat doma s djecom".
    Ja, naprotiv, maštam o tome da on zarađuje dovoljno da si možemo priuštit Consuelu dok smo oboje na poslu

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ha čujte, ako se ona slaže...ima ih puno koje se slažu. Možda ne baš na ovom forumu, ali ja ih uživo znam solidan broj.
    Ont., meni se 7 k/kn čini malo za troje ljudi, ali nit sam skromna ja, nit MM.
    ZAKAJ UZ VRT, dve SVINJE , vjerovatno i kokoši to je taman i previše para

  12. #12
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ZAKAJ UZ VRT, dve SVINJE , vjerovatno i kokoši to je taman i previše para
    A baš, previše para. Ne može biti previše nikako. Da se može preživjeti, može, ali previše nije nikako.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    ma daj i u zg ak ima svoj stan i kupi sve sa strane mu je dosta tolko love za dvoje i klinca

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A tko će...pa valjda mu je jasno da ne može žena istovremeno biti na oba mjesta i da će i on morati potegnuti...a volio bi da dok dođe s posla to sve bude riješeno i da žena i on imaju slobodno vrijeme za sebe.

    I ja radije radim, i da mi ne trebaju pare vjerojatno bih i dalje radije radila nego bila kućanica ovog tipa. S druge strane, rado bih bila kućanica koja ima servis koji će sve to odraditi dok ja lamatam okolo po slobodnim aktivnostima, malo nekog volontiranja, malo teretane, shopping, kafica, malo s djecom u parkić, oh la la

    Ali da se ne lažemo, ni ja ni MM nismo so happy kad dođemo doma i nakon radnog dana i razvoženja djece još moramo kuhat, spremat itd. Vjerojatno i on mašta o tome da zarađuje dovoljno da ja mogu "uživat doma s djecom".
    Ja, naprotiv, maštam o tome da on zarađuje dovoljno da si možemo priuštit Consuelu dok smo oboje na poslu
    Ha ha haaaaa.... Ovako sam i ja zamišljala bivanje doma s djecom (a nisam se udala mlada, već sam imala preko desetljeće karijere iza sebe) aliiii nakon dva porodiljna u komadu mozak mi je bio totalno ispran i čeznula sam za suvislim razgovorom za odraslom osobom, hehehe....

    Ont. To je individualno, ali rijetke su osobe koje se u potpunosti nađu samo u kućnim poslovima i čuvanju djece. Evo, moji su klipani odrasli (jedan punoljetan, drugi na pragu punoljetnosti) i da mm i ja nemamo druge aktivnosti koje su nam važne, briga o djeci uskoro će završiti. Dok su mali, taj trenutak izgleda daleko, ali vrijeme brzo prođe, djeca odu za svojim aktivnostima i ako nemaš nešto samo svoje i dakako solidan odnos s mužem/ženom, možeš se naći u vakuumu.

    Ovoj mladoj obitelji to je na dugačkom štapu, ali nije prerano za planiranje daljnjih koraka, pa evo tko će, ako žena ode raditi:
    - do godine dana može biti doma uz dijete
    - nakon toga vrtić/teta čuvalica/baka servis - kao i velik broj žena koje rade jer moraju i/ili žele
    - u međuvremenu, vrijeme se može ispuniti raznim aktivnostima koje nisu samo brisanje dječjih guzica (spomenuto je povrće i meso iz domaćeg uzgoja - može se uključiti u lokalnu zajednicu prodavača- ne znam ...)
    - samozapošljavanje je isto opcija (paušalni obrt ili nešto takvo)

    Što se tiče čišćenja, pranja, kuhanja - pa nije to zabogadragoga ženski posao. Moj muž bio je djeci i mama i tata + doma kuharica i pralja dok sam ja dvije i pol godine radila posao koji mi je uzeo 150% vremena, ali smo od te zarade kupili vikendicu bez i jedne lipe kredita. Dakle, svjesno smo ušli u to. Imam doma tri muške osobe - jednog odraslog i dva gotovo odrasla. SVI znaju raditi sve kućne poslove, jer naš dom nije samo moj nego i njihov. Svi ne vole jednako sve kućne poslove, pa je podjela po afinitetima. To je jedini kriterij. Očekujem od svojih sinova da u svojim obiteljima jednog dana isto budu ravnopravni partneri, nek podijele zaduženja po afinitetima, a ne po spolu.

    Daljnje čitanje: Jean Claude Kaufman -Život u dvoje https://www.superknjizara.hr/?page=k...d_knjiga=13966




    KRATAK OPIS
    Prije nekoliko naraštaja vjenčanje je određivalo početak zajedničkoga života žene i muškarca, odnosno bračne zajednice. Danas označitelji postaju neodređeniji, izgradnja braka složenijom a zajedničko stanovanje više nije dostatan kriterij postojanja para. Postoje, naime, parovi koji ne žive zajedno, ali i osobe koje dijele životni prostor ali nisu, ili još nisu, par! Kad, dakle, možemo reći da je par uspostavljen? Svjedočimo li nestajanju heteroseksualnog para kao standardnog modela obitelji i kućanstva? Nastaju li, posljedično, novi oblici obitelji? Francuski sociolog, Jean-Claude Kaufmann, odgovara na ta pitanja u ovoj popularno i zanimljivo pisanoj etnografskoj studiji suvremenih načina uspostavljanja zajedničkog života žene i muškarca. Raširenoj tezi o umanjenoj ulozi braka u suvremenome francuskom i zapadnoeuropskom društvu, autor suprotstavlja tezu o još uvijek središnjoj ulozi institucije para na početku 21. stoljeća. Analizirajući odnos prema pojedinačnom i zajedničkom rublju, autor istražuje konstituiranje suvremenoga para, razotkrivajući skrivene aspekte društvenoga života: odnos prema tijelu, tjelesnu intimnost, bračne proturječnosti, podjelu kućanskih poslova u suvremenoj bračnoj vezi, interakciju osobnog i bračnog identiteta partnera itd. Knjiga je relevantno štivo za sociologe, etnologe, antropologe i psihologe, a posebno je primjerena široj publici koju zanimaju znanstvena tumačenja svima nama zajedničkih neosviještenih gesta i postupaka vezanih uz tjelesnost i život u paru. Jean-Claude Kaufmann, sociolog, stručnjak za obitelj i svakodnevni život, istraživač je u Nacionalnom centru za znanstvena istraživanja (CNRS; CERSOF, sveučilište Paris V) i profesor na sveučilištu Rennes II i Paris V Sorbonne. Život u dvoje rezultat je njegova dvogodišnjeg istraživanja.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    7000 kn mjesečno čistih para za vas a sve drugo plaćeno? Pa normalno da je dosta mi živimo sa duplo manje i evo još nitko nije umro

  16. #16
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Arđo, ala me nasmija s Consuelom

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I mi našu imaginarnu spremačicu zovemo Consuela.

  18. #18
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo mi je 2 puta pročitat da vidm da piše dečko, da skužim situaciju. Trudnički mozak.
    Pa ovisi kako se dogovorite, ako ona ne radi, ima ipak pravo na naknadu za nezaposlene rodilje 1. godinu života djeteta, mislim da je to oko 1600 kn. Imate i pravo na naknadu za opremanje novorođenčeta od HZZ, oko 2400 kn, tako da će vam ipak biti par kuna više u budžetu prvo vrijeme. A vlastiti vrt puno znači u današnje vrijeme. Još ako ste na selu, da se s susjedima dogovorit za jaja, mlijeko, koji kulen po jeftinijoj cijeni (pretpostavljam to po priči o svinjama). A da se da s 7000 kn mjesečno živit, da se. Par trikova kako uštedjeti kune na dnevnoj i mjesečnoj bezi i da se.
    Naknada je sada 2320 kuna mjesečno do prvog rođendana. I mirovinski staž za to vrijemw.

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A tko hrani i čisti svinje prije nego ih ubiju?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A tko hrani i čisti svinje prije nego ih ubiju?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa žena, naravno. On RADI.

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa žena, naravno. On RADI.
    Žive u kući sa roditeljima, tako da možda i oni.

  22. #22
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja već odvalila na drugu rečenicu. Imaju kuću...NOT
    Bit će ipak prije da njegovi roditelji imaju kuću, on živi u kući koju će mozda jednog dana naslijediti, a cura očito u tom scenariju nit ista ima nit će imati... sretno joj...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 18.02.2019. at 20:05

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Bome, i ja sam to odmah iščitala, ali nisam htjela pisati jer njušim trola. A ako nije trol, još i gore jer će curi pod nos gurnuti mišljenje iskusnih žena kako se može solidno živjeti sa 7.000kn u potpunoj ovisnosti o mužu, svekru i svekrvi.

  24. #24
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nekad bi mislila da je trol, ali u zadnje vrijeme me nista ne cudi... Iako, sam post ima toliko slojeva za iscitati, od vec spomenute distinkcije kako on radi a ona brine o kuci, pa mudrog zakljucka kako su oni "skromna obitelj" iako se cini mi se mijesa tko je tu obitelj, njih dvoje (troje), on s roditeljima koji uzgajaju vrt i ubijaju svinje, ili je vec djevojka asimilirana u prosirenu definiciju obitelji, pa sve do zakljucka da za njega "nije to to", on ne vidi kako bi "to" funkcioniralo kod njega...

    A zamisli tek ako bi ona nedajboze pomislila jednom da joj nije do "skromnog" zivota bez pusenja i alkohola, ili da joj se svaki trosak preispituje je li dolicno stedljiv...

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    A vi vi natrabunjate svakaj

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    sillyme, sve si rekla.

  27. #27
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Dovoljno vam je to novaca. Ali prije nego krenete u to, daj reci svojoj curi planove u vezi njenog zaposlenja, da na vrijeme pobjegne


    odlican haiku!

  28. #28
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    coksa, sillyme mudra analiza

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bio trol ili ne, ali ne biste vjerovali koliko mladih muškaraca ovako razmišlja.
    I to zato jer su tako odgojeni.
    I ne, nije to samo u ruralnim dijelovima zemlje, ima i po gradovima.
    To nam je demokracija donijela.
    Kad sam bila klinka, u Jugi, sve mame su radile.
    I to svakakve poslove; od čistačica do ne tipično ženskih zanimanja tipa inžinjera građevine na terenu ili jedna je mama bila naftni Inženjer isto na terenu (Rusija)
    Danas, svaka druga ne radi.
    Ne zato što muž ima novca na bacanje, već je ona kućanica.
    I onda kukaju kako nemaju, a tako je lijepo sjediti doma.
    No ti mentalni sklopovi su genijalni.
    Muža mora dočekati ručak i djecu se mora bedinati kao da su bebe.
    A kaj naša djeca i naši muževi jedu i kako?
    I dobro su i napreduju?!?
    Ma, bez veze trošit vrijeme i pisat...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Eh, ne znam je li prošlo ili tek došlo vrijeme da žene traže "delavce", dok one doma "uživaju". Ja isto ne bih bila u koži te Pepeljuge - živad, dvorište, dijete, muž i starci na brigu, a ništa nije njeno i nikakvih prava nema jer "to nije to", ali zato će vjrojatno svima uskakat i morat bit na raspolaganju, 0-24. Ali, de gustibus.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.02.2019. at 08:59

  31. #31
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, ne znam je li prošlo ili tek došlo vrijeme da žene traže "delavce", dok one doma "uživaju". Ja isto ne bih bila u koži te Pepeljuge - živad, dvorište, dijete, muž i starci na brigu, a ništa nije njeno i nikakvih prava nema jer "to nije to", ali zato će vjerojatno svima uskakat i morat bit na raspolaganju, 0-24. Ali, de gustibus.
    Podsjetilo me upravo na jednu našu forumašicu

    ja povremeno poželim isto biti doma jer mi je dosta i posla i ljudi i svega, ali mislim da bih najkasnije za 2 tjedna već požalila tu odluku. Volim biti "samoodrživa", kako god.

  32. #32
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj delavac prvotno napisa Vidi poruku

    Što se cure tiče može se i ona zaposlit, al ja bi da ipak ona ostane doma odgaja djecu, kuha pere, tj. da se brine o kućanstvu.Ne znam kod mene to ne bi funkcioniralo da oboje radimo a imamo djecu, pa tko će bit sa tim djetetom, tko će se igrat sa njim, zadaću radit, skuhat ručak, očistit kuću, nije to to.

    On bi... , ma dajte najte , ne hranite trola ...

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Bio trol ili ne, ali ne biste vjerovali koliko mladih muškaraca ovako razmišlja.
    I to zato jer su tako odgojeni.
    I ne, nije to samo u ruralnim dijelovima zemlje, ima i po gradovima.
    To nam je demokracija donijela.
    Kad sam bila klinka, u Jugi, sve mame su radile.
    I to svakakve poslove; od čistačica do ne tipično ženskih zanimanja tipa inžinjera građevine na terenu ili jedna je mama bila naftni Inženjer isto na terenu (Rusija)
    Danas, svaka druga ne radi.
    Ne zato što muž ima novca na bacanje, već je ona kućanica.
    I onda kukaju kako nemaju, a tako je lijepo sjediti doma.
    No ti mentalni sklopovi su genijalni.
    Muža mora dočekati ručak i djecu se mora bedinati kao da su bebe.
    A kaj naša djeca i naši muževi jedu i kako?
    I dobro su i napreduju?!?
    Ma, bez veze trošit vrijeme i pisat...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Debeli potpis.

  34. #34
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Kako reče jedna moja poznanica kućanica s dvoje djece, ne dam ja djecu u vrtić jer će ih "ulica odgajati".
    Pa sjedi ko kvočka doma s dvoje djece dok muška glava privređuje.
    O ima i žena takvih, ne samo muških glava.
    Sjedi ona i danas doma iako je jedno dijete već na pola osnovnoškolskog obrazovanja.
    Posljednje uređivanje od andream : 19.02.2019. at 10:01

  35. #35
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma sve super ako su s tim aranžmanom svi sretni. Ali puno sam vidjela primjera da se u takvim obiteljima muž zaljubi u kolegicu koju zna preko posla, uvijek dotjeranu i zanimljiviju od žene s kojom razgovara samo o kućanskim problemima. I ode. I gdje je onda ta žena, bez posla, bez dana iskustva na tržištu rada, bez prihoda??? Meni je to scenarij iz noćne more, a prečesto viđan...

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma sve super ako su s tim aranžmanom svi sretni. Ali puno sam vidjela primjera da se u takvim obiteljima muž zaljubi u kolegicu koju zna preko posla, uvijek dotjeranu i zanimljiviju od žene s kojom razgovara samo o kućanskim problemima. I ode. I gdje je onda ta žena, bez posla, bez dana iskustva na tržištu rada, bez prihoda??? Meni je to scenarij iz noćne more, a prečesto viđan...
    X. Ma ne mora niti otići, ali može postati nasilan ako nije sve po njegovome, skromno (na razne načine). Ili jednostavno odsutan - fizički ili psihički. Sve da je i višestruko bogatiji od 7 tisuća kuna mjesečno - to je i dalje kavez, bio zlatni ili obični, žičani. Ovisit o dobroj volji jednog čovjeka.. a jedino uz predbračni ugovor - jer tad nema njegove dobre volje, nego prava. I to samo ako se ne živi u RH, nego negdje gdje sudstvo funkcionira.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.02.2019. at 10:24

  37. #37
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ajde šta ste na čovjeka odmah đonom, nije odvagnuo svaku riječ pa je odmah šovinist i potencijalni zlostavljač. Kako bi se trebao izraziti nego "ona brine o kućanstvu", što bi bilo politički korektno reći, "radi kući"?
    Pustite ga da napiše još koji post, pa ćemo vidjet u kojem će smjeru nastaviti

    I te spike trol, sad je svatko trol tko se ulogirao nakon 2013, bobica, anita83, sad on... i da je, šta ima veze, pričamo o ful uobičajenoj situaciji.

    Što ako ona ima spremu/može dobiti posao s kojim zarađuje tipa 3000, živi u ne znam- Žbandaju gdje nema vrtića ni direktnih autobusnih linija do Savičente, gdje radi, i Poreča, gdje je vrtić? Pa si mora kupiti auto i hop, odjednom radi za vrtić, auto i marendu plus gubi 2h dnevno na transport + 8h na poslu. Nemojte mi reći da je taj rad ikako isplativ osim u smislu smislu financijske neovisnosti? Šta su sve kućanice otišle s foruma?

    Muški naše generacije svakako puno više potežu po kući nego one naših roditelja, ali je još uvijek prilično uobičajeno da žena radi sve po kući plus posao. Pa što onda ona ne bi bila doma ako im se može. Ako on posao po kući smatra jednakovrijednim radom, i ona to želi, onda gdje je problem?

    Drugi je par rukava što osobno mislim da joj ostanak doma unatoč maloj plaći ne bi bilo dobro na duži vremenski period (tipa nakon šta dijete krene u školu). I da meni 7000 kn nije cifra od koje "im se može"

  38. #38
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    No, znam što ćete mi reći, gdje je problem. Jasno mi je da financijska ovisnost olakšava put prema potlačenosti (i često stavlja znak jednakosti između), ali nije valjda baš svaki zaposleni muž izrabljivač, gazda i zlostavljač.
    Posljednje uređivanje od Argente : 19.02.2019. at 11:39

  39. #39
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku

    Muški naše generacije svakako puno više potežu po kući nego one naših roditelja, ali je još uvijek prilično uobičajeno da žena radi sve po kući plus posao. Pa što onda ona ne bi bila doma ako im se može. Ako on posao po kući smatra jednakovrijednim radom, i ona to želi, onda gdje je problem?
    Problem koji ja vidim je u tome što je potpuno o njemu ovisna. Kao što si i sama zaključila u sljedećem postu. Totalno je podređena njegovoj viziji toga što je the to. A kako ja nisam od onih koji vjeruju u Ljubav i puno tih misaonih imenica, vidim probleme protekom godina, što neka se njegova vizija (ili njena) o tome što je to promijeni? Kako će se moć za to svoje neko novo ona izborit? A sve su poluge moći izvan njenih ruku. Ostaje da vjeruje u to da je on dobar čovjek i da se neće promijeniti? Prigode beru jagode, kaže naš narod .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.02.2019. at 12:05

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Btw, sjeća li se netko one spike o kauč-moržu? Ovako, ona sebi izbija pravo da prigovori nakon xy godina, ako prestane osjećat sreću oko te eventualne slike...dok ona poteže 0-24.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.02.2019. at 12:08

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj delavac prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, mene zanima dal bi se dalo živjet sa jednom plaćom od 8.000 kuna mjesečno, cura, ja i dijete, znači nas troje.Kako imamo svoju kuću stanarinu ne trebamo plaćat, jedini trošak su mjesečno režije cca 1,000 kuna, možda još koju kunu više kad dođe dijete.Kredita nemamo, u prizemlju žive roditelji koji će uvijek uskočit za nešto, ne pušimo, ne pijemo, kad izračunam nakon što platimo režije nama ostaje gotovo 7000 kuna za cijeli mjesec, ja mislim da je to čisto solidno za skromnu obitelj poput nas.Još svake godine ubijemo po 2 svinje tako da imamo poprilično mesa i svoj vrt po sezoni, tako da je to veliki plus.

    Što se cure tiče može se i ona zaposlit, al ja bi da ipak ona ostane doma odgaja djecu, kuha pere, tj. da se brine o kućanstvu.Ne znam kod mene to ne bi funkcioniralo da oboje radimo a imamo djecu, pa tko će bit sa tim djetetom, tko će se igrat sa njim, zadaću radit, skuhat ručak, očistit kuću, nije to to.

    Odličan plan, još samo trebaš naći curu

  42. #42
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Btw, sjeća li se netko one spike o kauč-moržu? Ovako, ona sebi izbija pravo da prigovori nakon xy godina, ako prestane osjećat sreću oko te eventualne slike...dok ona poteže 0-24.
    Da...samo šta je žena autorica te priče (bio je tuljan) postala turbo vrlo, vrlo uspješna poduzetnica.

  43. #43
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da zaokrenula je za 180. Svaka čast.

  44. #44
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    turbo vrlo vrlo

  45. #45
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    samo ne znam jel to postala prije nego što se razvela ili poslije? Uglavnom, samo mijena stalna jest, tako da - žene, budite oprezne. ja svoju financijsku neovisnost ne bih mijenjala za ništa na svijetu.

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Šta sam ja to propustila? Moze hint?

  47. #47
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ifi iz Hogwartsa

  48. #48
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    samo ne znam jel to postala prije nego što se razvela ili poslije?
    Pa zašto je to važno?

  49. #49
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    pa upravo zbog ove teme. Je li bila prisiljena zbog financijske situacije, ili je krenula sama ranije - a nije li baš ona zagovarala posvećivanje obitelji?

    ps. ne da je bitno. ni ja se više pravo ne sjećam...
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 19.02.2019. at 12:46

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, sjecam se zagovora posvecenosti obitelji, pa morza, dalje se ne sjecam. Mojoj noni (nakon 1. svjetskog) je njen tata govorio o vaznosti vlastitog zenskog kruha. To je u mene duboko usadjemo, nadam se da cu prenijeti na.moje iduce pokoljenje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.02.2019. at 13:14

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •