Stranica 53 od 63 PrviPrvi ... 3435152535455 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 3113

Tema: Motorički razvoj djeteta u 1. godini života

  1. #2601
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vjerovatno pitanju nije tu mjesto al ja ću probat,bebač mi je stalno na podu to voli u ogradici bude jako malo,na pod sam mu stavila puzlle i uživa samo šta nije ograđen pa mi biži na pločice,zna li netko jel ima šta kupit da ga ogradim?

  2. #2602
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerovatno pitanju nije tu mjesto al ja ću probat,bebač mi je stalno na podu to voli u ogradici bude jako malo,na pod sam mu stavila puzlle i uživa samo šta nije ograđen pa mi biži na pločice,zna li netko jel ima šta kupit da ga ogradim?
    A zasto ne bi išao na pločice? Stavi mu dugu trenirkicu i čarapice i nek puže di hoće
    Kad sjedne na guzi ima pelenu koja ga štiti Meni je cijeli stan u parketu i pločicama i kad je B. puzao puzao je svuda samo ne po puzzlama... A puzao je više od šest mjeseci...
    Nedavno sam bas bila na predavanju dr. Ranka Rajovića (srpski neuropedijatar) koji je govorio o ograđivanju djeteta. To je krivo! Dijete treba pustiti da sto više puže okolo, ne ga stavljati u ogradice (jer će se ozlijediti kako mnogi roditelji misle, tipa udarit će o rub stola). Na taj način dijete se razvija ne samo motorički već i "psihički". Razvijaju mu se moždane sinapse (mozda se nisam najtočnije izrazila, ali vjerujem da me razumijete)

  3. #2603
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    pa da glavom ne udari u njih još nemože sam sjedit pa padne a puzle su ipak mekane.

  4. #2604
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    pa da glavom ne udari u njih još nemože sam sjedit pa padne a puzle su ipak mekane.
    Ja sam dosta slobodna po pitanju toga Neće on udariti glavom i ako udari - na taj način uči što moze i do koje mjere moze. Tako će učiti i obrane. Kad krene hodat past će stotinu puta dok ne skuzi i ne ojača.

    Opusti se i pusti dijete da puže...

    Moj je jako dugo puzao pa smo i ljeto dočekali puzajući, imao je oderane prste na nogama do krvi. Niš ga nije bolilo nit se bunio. Bilo mi je draze da je slobodan i puze gdje hoće po terasi po plaži i iz dana u dan sam mogla vidjeti kako postaje sve spretniji...

  5. #2605
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    ne znam koliko je dijete staro. Naravno ako sjedi, a ne moze bit ćeš pored njega...
    Iako ako ne moze sam sjediti ne bi ni trebao sjediti...

  6. #2606
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I moj je plazio po strunjaci, pa bi odplazio s nje na laminat, bubnuo je glavom koji put al je brzo skuzio i postao oprezniji.
    Ogradicu sam nabavila jer imam psica i treba mi sigurno mjesto gdje mogu ostaviti dijete i otici na wc.
    A, brate mili, treba mi nekad i da ga spustim da istrazuje, zabavlja se i vjezba, a da ja uhvatim 5 minuta mira bez da se stalno osvrcem i pazim ga.
    U tu svrhu svi hvale Recinto ogradice.
    Ja sam od nje odustala jer se moj mali veliki djecak ne bi imao gdje okrenuti i posjesti u 1 m x 1 m.
    Nabavili smo neku osmerokutnu ogradicu koja se moze po potrebi sastaviti u 3 razlicite velicine i oblika.
    Nije bas vrhunske izrade, ali uz preinake mm, imamo odlicnu ogradicu 1 m x 2 m u kojoj se Klempic jos uvijek lijepo zabavi kad je raspolozen sam se igrati.

  7. #2607
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Naravno da je 5 min ili 10, 15 - 20 min ok spustit dijete u ogradicu... ja bi ga stavila u hranilicu za takve situacije.

    ali sam uvijek za to da se djetetu osigura što veća površina za igranje. ja sam imala problem sto u stanu uglavnom nemamo vrata pa sam pregrađivala sobe stolicama ili vrtićem (koji je služio isključivo kao ograda).
    Nakon ovog predavanja koje sam odslušala sretna sam da sam tako postupala jer sam za dijete na taj način napravila najbolje - tj za njegov razvoj.
    Mogu povući paralelu sa skakanjem po krevetu kad dijete odraste - roditelji se boje da dijete ne padne s kreveta ili udari u rub. a ja lijepo rubove obližim jastucima ili poplunom budem pored njega i dijete drago skači do mile volje
    Često nismo svjesni koliko svojim strahom od ozljede ustvari uistinu "štetimo" djeci

  8. #2608

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Slazem se sa giussepe,ja svog P.pustam di god,na plocice,parket..nek istrazuje..
    Nisam mu ogranicavala prostor..
    Sad mu je fora otvarat i zatvarat vrata i pustim ga-i pazljiv je,odmjereno i polako to radi i nije se pricepio..
    I super mi ga je gledati kak ide svugdje po stanu..
    Samo nek uci i istrazuje

  9. #2609
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Koliko se dijete koje se još ne posjeda samostalno, ali ima obrane smije ostaviti u sjedećem položaju bez potpore? Imamo zeleno svjetlo za hranilicu i sva sjedenja s potporom gdje uz uvjet da mu je kralježnica ravna. Došli smo nekako do faze da se ne baca na mene kada ga posjedam, čak je usvojio prednju i bočne obrane (uglavnom se zna dočekati i pridržati, eventualno zaboravi ako se zaigra igračkom u objema rukama) i ne gubi ravnotežu, tj. može nekoliko minuta ostati u sjedećem i igrati se (nisam provjeravala koliko dugo), ne znam koliko dugo smije tako sjediti? I smije li uopće?

  10. #2610
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    ne znam, imam veće dijete koje se ustvari samo posjelo dosta rano rekla bi.
    Prvo je propuzao, a onda se jedan dan samo posjeo.

    Ali to i mene zanima. Uvijek su mi govorili ne smije sjediti dok se sam ne posjedne, ali što s djetetom koje recimo ima skoro devet mjeseci i ne posjeda se samo?

  11. #2611
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Moja curka je sa 5 mjeseci htjela sjediti stalno... U biti, nije htjela ležati niti biti u bilo kakvoj malo povišenoj lezaljci već se stalno grcila kako bi sre ustala... Obzirom na to, ka nisam čekala da se sama posjedne već sam ju ja posjela a ona je super sjedila. Da, na trbuhu nikadnije voljela biti... Uglavnom, ona se sama posjela tek sa 10 mj. Inače, puže posvuda i kad trebam par min da ju ne pazim ili je u hranilici ili u kindacu

  12. #2612
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam koliko je dijete staro. Naravno ako sjedi, a ne moze bit ćeš pored njega...
    Iako ako ne moze sam sjediti ne bi ni trebao sjediti...
    ima 6 mj,nemože još sam ali je počeo puzat.

  13. #2613
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Opet ja. Je l' se računa da se dijete samo posjelo ako se posjedne iz četveronožnog, ali u četveronožni nije došao sam?
    Dakle, on još ne puže, kada ga dovedem u četveronožni ljulja se, rukama pokušava lijevo-desno krenuti i posjedne se (izvuče nogu, nagnut je, oslanja se na ruku i onda se polako uspravi).

  14. #2614
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    a ja vise ne znam nista. bas cekam da se nasa terapeutica vrati s godisnjeg pa da joj pokazemo nase vratolomije. isto tako neko neobicno posjedanje. mislim da je to ok.
    ali najbolje da provjeris sa terapeutom.

    jedna cura sijeda sama i kao puzi. zapravo full dize ruke i noge. izgleda kao da stupa.

    a druga je posebna prica. valjda ce se posjesti do 10mj.... ne mogu se vise nervirati oko toga. kaze terapeutica ona vam je super i svaki put nas naruci za 7 dana

  15. #2615
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Posjedanje iz četveronožnog je u redu, no radi se o tome da on ne dolazi sam u četveronožni pa ne znam je li onda u redu.
    Mi cijelo ljeto nećemo fizioterapeutu jer idemo na more, ali ionako nemamo što vježbati osim puzanja i posjedanja što će potrajati kako mi se čini. Najbolje je što je kod fiz. čak propuzao prije neki dan, ja jednostavno nemam mota da ga potaknem :/

  16. #2616
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moja je propuzala za bratovom nogometnom loptom....a i full ju je motivirao neki svirajuci puz sto vozi po stanu, bila je bas odlucna da ga scepa...i sve direkt na patketu...koji put se udarila glavom i izvrnila, ali cini me se joj je pomoglo sto je malo klizavije nego po npr tepihu....nakon par dana je krenula puzati i po tepihu i po krevetu. Spuzve ni strunjace nazalost nemam di staviti.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  17. #2617
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Vikki bas se nikad nije doveo u cetveronozni sam? Šta napravi kad je na trbuhu? Neobično je da puza a neće se sam dici u cetveronozni.

  18. #2618
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Gabi, ne puže on, propuzao je pred fiz. kad ga je stavio u četveronožni jer mu je držao guzu da ne ide unatrag pa je napravio par koraka naprijed, sam ne bi, nema šanse. Ma mene zanima samo to sjedenje zato što se konačno može sam zabaviti dok sjedi pa mogu otići i na wc a da se ne rasplače, dosad je vrištao čim se maknem od njega. Kad je na trbuhu, okreće se na sve strane, gmiže, uglavnom unatrag, na parketu prijeđe cijelu sobu, ali kližući pa su mi rekli da to sprečavam, da će prije propuzati. Malo pokušava odići guzu, ali mu je trbuh hipoton za razliku od hipertonih ruku i nogu i ne može to uskladiti.

  19. #2619
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ma ja mislim da ga možeš ostaviti tako da sjedi i otići na wc. Samo pripazi- ne znam kakve su mu zadnje obrane ali naša curka se dugo vremena iz sjedeceg znala prekrenuti nazad i udariti glavom pa sam uvijek iza nje ostavljala jastuk. I sad sa 13 mj joj te obrane nisu bas usavršene.
    Btw ja sam se već trebala odjaviti odavde- prohodala samostalno tjedan dana prije prvog rođendana, sad već trči LOL

  20. #2620
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Posjedanje iz četveronožnog je u redu, no radi se o tome da on ne dolazi sam u četveronožni pa ne znam je li onda u redu.
    Mi cijelo ljeto nećemo fizioterapeutu jer idemo na more, ali ionako nemamo što vježbati osim puzanja i posjedanja što će potrajati kako mi se čini. Najbolje je što je kod fiz. čak propuzao prije neki dan, ja jednostavno nemam mota da ga potaknem :/
    potpisujem ovo. ista stvar je bila i kod nas prije nekih mj dana. O je kod terapeutice propuzala a doma cim je ja taknem da joj namjestim nogu baci se na prsa. teze mi je "vjezbati" s njom nego sa G koja kasni za njom. i mi smo sada sa G na onim vjezbicama posjedanja, pa ljuljanja naprijed nazad u cetvoronoznom stavu, obranama...

    meni je najlakse vise puta dnevno po par minuta vjezbati nego odvaliti pola sata sto smo radile na samom pocetku. ovako su nekako susretljivije. nema vise placa.

  21. #2621
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Prednje i bočne obrane su dosta dobre, zadnje uopće nema, tresne na pod, ali sve rjeđe i više se ne rasplače (na strunjači je pa ne udari jako glavom). Može stabilno sjediti dulje vrijeme i gušt mu je, slaže i skida kolutove s nabadalice, lupa posudicama, lista ove čvrste slikovnice za bebe, čisto mi ga žao dirati, i zbog njega i zbog sebe, dosta sam ga se nanosila dosad dok se nije znao sam zabaviti.
    Legal, ne plače ni on baš više, ali ne mogu ga npr. posjesti deset puta zaredom u tri minute, skuži obrazac i buni se, treba to diskretnije izvesti.

  22. #2622
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Btw ja sam se već trebala odjaviti odavde- prohodala samostalno tjedan dana prije prvog rođendana, sad već trči LOL
    Super za curu S njom zapravo i nije bilo problema, surađivala je, zar ne

  23. #2623

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Bok svima. Evo nova sam na forumu i friska mama curice od 2 mj i 20 dana. Zadnjih 5 dana me iznenadjuje koliko je jaka i spretna pa sam odlucila malo guglat i vidim da to sta radi nije prosjek. Ona se zadnjih par dana okrece sa ledja na trbuh, konstantno. Znaci pustim je na ledjima i za dvije sec je na trbuhu. Iznenadila me jedan dan kad sam je pustila na krevetu, ogradila jastucima i kad sam se vratila nadjem je 10 cm dalje i na trbuhu. Uglavnom cura je rodjena 5 dana kasnije od termina, porod prosao ok. Sve super. Od cca dva mjeseca spava na trbuhu, a na trbuh je postavljam od mozda 2 tj starosti. Jaka je... Glavicu drzi jako stabilno i cvrsto... To sam primjetila jako rano. Ona je vec sa 2 tj starosti dizala glavu od podloge i okretala je kad bi ju postavila na trbuh. Zanima me - da li da ju podrzavam u tom rotiranju jer vidim da je to dosta rano. Jucer se skoro prebacila s trbuha na ledja- isla je ledja- trbuh i onda trbuh -bok i uspjela je obje rukice stavit ispred sebe i tako na boku bila min a da je samo ruku prebacila bila bi na ledjima.
    Izvinjavam se ako sam na krivoj temi poslala poruku. Ima li tko slicnih iskustva?

  24. #2624
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ma-ar, i ja imam jednog takvog.
    Sa 2,5 mjeseca se okretao leđa-trbuh, sa 7 se samostalno posjeo, sa 10 samostalno prohodao, a sad sa 12 mjeseci trči, penje se uz stepenice držeći se za šipke ograde...

    Ne postoji prerano za ono što sami rade i mogu. (Postoje prosjeci i djeca koja su izvan njih, na jednu ili drugu stranu.)
    Slobodno ju stavljaj na puzzle/strunjačicu na podu, koju igračku sa strane i neka vježba i istražuje, gleda vas iz te perspektive. Uživat će.

  25. #2625

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Maca- stavljam da... Cesto. I voli biti na trbuhu. Cim ju polegnem ona odmah na trbuh. Jos nesto me zanima: ona jako mase nogicama i rukama. Kad je na krevetu, na trbuhu, dize guzu u zrak i skuplja nogice u koljenima i pokusava se pokrenut. A kad ju drzim nogicama se upire o moje tijelo. Da li da ju to pustim raditi? Npr. Kad je na prematalici u trenu okrene noge na moj trbuh i odgurne se.

  26. #2626
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kako izgleda kad se dijete samo želi posjest? Jel se mora držati za nešto, za ogradicu od kinderbeta recimo? Il se posjedne nekak sa poda? Nemam uopće nikakvu predodžbu kako bi to trebalo izgledat

  27. #2627
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Pravilno posjedanje je iz položaja vrtnog patuljka http://amandamarkel.files.wordpress....9/p1190063.jpg ili iz četveronožnog položaja (ne mogu naći sliku) kad je dijete oslonjeno na dlanove i koljena, okrene guzu u jednu stranu i sjedne.

  28. #2628
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Moja se posjela iz položaja na sve četiri, tako da se rukama gurala unazad dok joj se ne bi guza prevalila na jednu stranu. Ispočetka se pridržavala rukama. Mene je bilo strah dal je to ok, jer se stalno rušila (i zvekala glavom). Ja sam sebi zamislila da kad je dijete spremno se posjest, odmah sjedi bez padanja ali su me drugi uvjerili da je to sasvim normalno.

  29. #2629
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ee pa evo ga, on pokusava taj vrtni patuljak..
    Hvala, sad mi je jasno!

  30. #2630
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I ja sam se dvoumila jel se posjeo kad je sjeo iz četveronožnog al na jedan guz i polunagnut na jednu stranu pridržavao rukicom o pod, al to je to, počeci posjedanja

  31. #2631

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Poslala sam poruku prije 7 dana. Kako to da jos nije objavljena? Neznam koliko dana moram cekat da se objavi poruka?

  32. #2632

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Joj... Mislila sam da ce moderatorica pregledati poruku prije nego li je objavi. Nema veze sad. Uglavnom prije 7 dana sam postavila par pitanje vezano za moju brigu - moju malecku koja ima 3 mj i 5 dana. Ona se sad nogicama upire o moje tijelo n

  33. #2633

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Slucajno sam stisla enter
    Pisem sa moba i nije mi bas prakticno. Izvinite na rascjepkanom postu. Uglavnom, malecka se upire nogicama o moj trbuh, npr kad je nosim okrenutu prema sebi. Da li da joj to dozvoljavam? Da li dok je nosim mogu imati ruku ispod njene guze? Tu mi je zapravo skoro sva njena tezina. Pogledala sam temu i prirucnik o bejbi hendlanju ali mi je dosta nejasno i tesko mi je skuziti to hendlanje preko slika. Video bi bio puno bolji.

  34. #2634
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Evo imam bebu od skoro 3 mjeseca. Prvih mjesec je bez problema lagano podizala glavicu kad bi je stavili na trbuh, sad su nam vec 3 i cim je stavim na trbuh zabije glavu kao noj i krene plakati i naravno neznam kako da joj pomognem, al strah me da nas nebi odma u fizijatra slali ili gdje vec

  35. #2635
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Upravo sam maloprije napisala da je i mom sinu gornji dio tijela zaostajao i glavica je bila slabija, pa sam dobila savjet da ga stavljam spavati na trbuhu i da ga i u budnom stanju sto cesce stavljam na trbuh, da ojaca.

    Pokusaj tako, ali ako ne budes vidjela pomaka, prijavi to pedici. Cemu strah od fizijatra, pa nije da grizu. Bolje na vrijeme rijesiti problem ako postoji.

  36. #2636
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj je taaakva lijencina... 4mj i sad ce 3tj i jos se ne okrece. Dode na bok i vrati se. Ako ga ja stavim na bok, onda zna na trbuh, iako na desnu stranu slabije nego na lijevu
    Niti kad ga mamim igrackama ne pali,samo se demonstrativno okrene od mene :D

    Zapravo me malo vec frustrira sto se vecina beba mladih od njega vec okrece...mame se hvale,pa ja vise ne znam jesu li te bebe napredne il moj zaostaje

    Pedica je rekla da ga malo vjezbamo i poticemo,da mu dobro za sad ide

  37. #2637
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo imam bebu od skoro 3 mjeseca. Prvih mjesec je bez problema lagano podizala glavicu kad bi je stavili na trbuh, sad su nam vec 3 i cim je stavim na trbuh zabije glavu kao noj i krene plakati i naravno neznam kako da joj pomognem, al strah me da nas nebi odma u fizijatra slali ili gdje vec
    Nemoj se bojati fizijatra
    Vježbice ti ništa loše ne mogu donijet.. Meni je čak bilo i drago kad su nas poslali na vježbe jer su mi tamo pokazali pravilan baby handling i maleni je odmah pohvatao sve..

  38. #2638
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    znam da nemogu nista loše donijeti ali radije nebi heheh
    ali da budem i dalje uporna, možda joj je jednostavno teško podignuti onolike obraze

  39. #2639
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jel stavljaju vaši klinci rukice iza glave? P. ima skoro 7 mjeseci i zadnjih 2 tjedna stavlja ili jednu, ili obje šake skroz iza na zatiljak. Nekad zna tako i zaspati
    Gledam ga zadnja dva dana, pokušava se podignuti u sjedeći položaj - sa rukama iza glave, naslanja se na lakat.. jel to normalno?

  40. #2640
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Nas pocetno jaki hipertonus hoda s 12 mjeseci i tri tjedna, seka, slabiji hiper, bude uskoro

  41. #2641
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je taaakva lijencina... 4mj i sad ce 3tj i jos se ne okrece. Dode na bok i vrati se.
    Haaaaa? Pa moja se prvi put okrenula s trbuha na leđa s 5,5 mjeseci i to uopće nije kasno.

  42. #2642

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Bebac ce za 2 dana imati 7tjedana. Zanima me sto se ocekuje da maleni radi? Znam da je to individualno, ali me.zanima.
    Jos nije.beba za neku preveliku komunikaciju...poceo se smijat, vidim da kad ga nesto.uspije zainteresirat, npr igrackica poprati je pogledom, ali ga nista jos ne zanima pretjerano. Rucice jenpoceo cuclat, i tako..

  43. #2643
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Jel stavljaju vaši klinci rukice iza glave? P. ima skoro 7 mjeseci i zadnjih 2 tjedna stavlja ili jednu, ili obje šake skroz iza na zatiljak. Nekad zna tako i zaspati
    Gledam ga zadnja dva dana, pokušava se podignuti u sjedeći položaj - sa rukama iza glave, naslanja se na lakat.. jel to normalno?
    ... i uz to se danas iz potrbušnog počeo dizati iza na noge, znači ne u četveronožni, nego glavu zabije u pod i na noge.. na četveronožni još nije uspio..

  44. #2644
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Ovo moja radi nekih mjesec dana, sas ima 7,5 mjeseci. Mislim da je to nekakvvo vjezbanje ravnoteze prije puzanja, s tim da do puzanja moze proci i mjesec-dva. Glavu zabije u npr. madrac, kao da ide dubit na glavi, guzica u zrak i noge ispravljene. Mislim cak da se to u jogi zove polozaj djeteta :D nekad se tako i ljulja u strane ili naprijed-nazad. A i gunđa uz to :D

  45. #2645
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Evo ovajmoja ima tjedan dva iz lezeceg se pokusava dignit, odnosno ko da ide radit trbusnjake
    I to dosta cesto radi, ima skoro 4 mjeseca, pa neznam jeli to normalno, bas se onako napinje i onda se izivcira jer se nemoze dignit

  46. #2646
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Apsu i Vlatka to vase bebe vjezbaju prijenos tezine. Ima stvarno dosta toga sto bebe moraju svladati prije puzanja.

    Nase cure su propuzale. Jedna sa devet druga sa deset mjeseci. Sad mi je laknulo. Jos sa G idemo iduci tjedan na vjezbice da vidimo radi li sto krivo. Zna sjesti u W. Pa je onda ispravljam. Ali i to cemo svladati. Prije tri mj mi se cinilo da nikad nece prosjedati. Sve dodje na svoje. Samo bebe treba drzati na ravnom.

  47. #2647

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Vlatka evo to radi i moja, s time da zadnja dva dana se osloni na dlanove i koljena i malo njise, ne puno. Dva puta i padne. I tako 4,5 puta na dan. Znam da je mozda rano jer ima nepunih 5 mj....ali ona se dosta rano pocela i okretati...

  48. #2648
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ovajmoja ima tjedan dva iz lezeceg se pokusava dignit, odnosno ko da ide radit trbusnjake
    I to dosta cesto radi, ima skoro 4 mjeseca, pa neznam jeli to normalno, bas se onako napinje i onda se izivcira jer se nemoze dignit
    To i moj radi,al on ima 6mj. Nekad dode i sjedeci polozaj. Krenuo je s tim oko 5mj,sad ga vise ni ne mogu sprijeciti

  49. #2649
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    da sve više i više uspijeva glavu odignut od podloge, al sta je je uporna je...ja nju spustam nekad al bez uspjeha

  50. #2650

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Jucer sam napisala da se malecka njise, da se osloni na dlanove i koljena. Zapravo se osloni na skupljene sakice. Najvise ju drzima na puzlama tako da nemoze hvatat podlogu. Zanima me da li da joj otvaram sakice, da se osloni na puni dlan ili ce sama to skontat s vremenom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •