Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Nalijeganje na trbuh pri porodu...

  1. #51
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    vbac i taj zahvat ??? ..........
    da, na moju veliku žalost
    al srećom bez trajnih posljedica

  2. #52
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila na SD 2009, znaci ne tako davno... Te njihove svemirske stolce nisam vidjela, a i tad su ih imali. Je da mi je sve u izmaglici ali sam poprilicno sigurna da sam radjala na skrooooz ravnom stolu, mozda je uzglavlje bilo podignuto za max 30 stupnjeva. Morala sam se sama odici i drzati se za koljena, ufff kad se sjetim...
    mislimo ono... wtf???
    kakav je to obrnuti kukac, uzbrdno izgonski položaj
    to su i meni sugegrirali, aj ma nema šanse... ja sam se pitala jesu li oni normalni, kad su mi to predložili...
    ono, ispadneš ko kornjača na oklopu...užas
    i onda guraj uzbrdo....
    poslije sam kod kuće se išla tak vaćat na podu i gledat u ogledalo di u zraku i završi intimno mjesto...


    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    da, na moju veliku žalost
    al srećom bez trajnih posljedica
    je. hvala Bogu..stvarno gorzno.. još sam negdje pročitala da je taj zahvat zabranjen (mislim u nekim zemljama, nisam ziher)..a pogotovo na taknutoj maternici..strava

  3. #53
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Evo i kod mene , nalijeganje na drugom VBAC porodu.. Znala sam da se drip i indukcija nesmije davat, i sva sreća to sam izbjegla, a nalijeganje mi je bio najveći šok u tih 5 sati rađanja. Sve trudove sam prodisala sama u rađaoni, nigdje žive duše ( a to mi je bila najveća paranoja.. da ću rađat po noći i da ću naletit na nekog nadobudnog doktora koji neće poštivat moje želje.. ) kad nakraju , ostala su mi u sječanju najviše ta tri urlika, koja sam ispustila na izgonu. Više me to bolilo nego trudovi... Epiziotomiju nisam ni osjetila, čak sam posli pitala sestru jel me reckala, a ona meni ..nego, a šta si mislila?. Kao, podrazumjeva se nalijeganje i epiziotomija

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Meni na porodu je babica donijela odnekle nekakav stočić i stavila ga kraj kreveta, ja je gledam nije mi ništa jasno, kad ona se popela na njega i ožeži Miki!

  5. #55
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Meni je na prvom porodu sudjelovao liječnik i on je prislonio podlakticu na trbuh i zakrenuo ju, ništa invazivno. Ne znam je li to išta pomoglo, ali ako je dobro jer mi zaista nije bilo strašno.
    Na drugom porodu mi je babica svom snagom nalegla na trbuh i onda pozvala još krupniju babicu koja mi je doslovno skakala po trbuhu. Ja sam pri tome ispuštala zvuk gniječene osobe, kad da prelazi kamion preko mene. Prestrašno nešto. A bebica je bila povelika 4350gr i vjerojatno je trebalo malko više strpljenja da se provuče a ne tako nešto invazivno . Na kraju je ta sva sila na kraju poroda rezultirala nagniječenom bebicom s ogromnim hematomima , još uvijek se krivim što sam to dopustila ali teško je boriti se tijekom izgona.

  6. #56
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Stroganof prvotno napisa Vidi poruku
    Meni na porodu je babica donijela odnekle nekakav stočić i stavila ga kraj kreveta, ja je gledam nije mi ništa jasno, kad ona se popela na njega i ožeži Miki!

    oprosti, nije smiješno, ni malo
    ali tvoj opis ....

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa Vidi poruku
    Na kraju je ta sva sila na kraju poroda rezultirala nagniječenom bebicom s ogromnim hematomima , još uvijek se krivim što sam to dopustila ali teško je boriti se tijekom izgona.
    Pokušaj sebe ne kriviti toliko, jer u tom trenu vjerojatno nisi ni znala za sebe, kao što sama kažeš. Niti te tko pita niti ti je jasno što se događa, dok se ne dogodi.

  8. #58
    Ana5577zd avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    20

    Početno

    Meni je doktorica to napravila isto.....valjda nisam dobro tiskala pa je morala malo pogurnuti.....meni nije smetalo......u tom trenu sam samo tila da maleni izađe van .........

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Meni je na pvom porodu babica pokušala skočit na trbuh, al sam ju prokužila na vrijeme i refleksno ju odbacila s rukama. Žena je ostala šokirana, a onda me pitala- kaj vi bute tak do sutra? Meni vam smjena završava za 3 sata... Onak posprdno i bezobrazno. Ja sam joj sam rekla da ako treba da i do sutra i nek mi pokaže gdi piše da moram rodit u njenoj smjeni.. U tom trenu mi je već pošteno prekipela s svojim arogantnim ponašanjem i to je bilo jedino kaj sam joj rekla i nije više ni pokušavala skakat po meni

  10. #60
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Meni dr nije bas nalijegala na trbuh, onako malo samo dlanom pogurala, nije bilo nimalo ni bolno ni nasilno... Rodila tako, ali unatoc epi popucala iznutra ( sta god to znacilo)... Malac je bio 4 kg, 55 cm, ali moj problem je bio sto sam na stolu potpuno izgubila nagon za tiskanjem i kontrakcije osjecala samo kao zestok bol ispod stomaka... Jednostavno ga ja nisam mogla tada i u tom polozaju istisnut bez toga. Da sam rodila na boku, vjerujem da bi beba zacas bila van, bez njihove pomoci

  11. #61
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    baš sam pričala o tome s jednom poznanicom iz Australije i kaže da se kod njih izbjegava porod na ležećki da se žene ustanu i rode na stojećki samo se naslonei na krevet gornjim djelom tijela

  12. #62
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Joj dok to dođe i na ove prostore...
    Meni je isto rađanje na leđima totalna nebuloza.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Ja bi ove stvari svrstala pod jedan pojam - "obstetric violence".

    Jel ima negdje prijevod za ovo?:

    http://vimeo.com/69428799?ref=nf

  14. #64
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj alef prvotno napisa Vidi poruku
    Meni dr nije bas nalijegala na trbuh, onako malo samo dlanom pogurala, nije bilo nimalo ni bolno ni nasilno... Rodila tako, ali unatoc epi popucala iznutra ( sta god to znacilo)... Malac je bio 4 kg, 55 cm, ali moj problem je bio sto sam na stolu potpuno izgubila nagon za tiskanjem i kontrakcije osjecala samo kao zestok bol ispod stomaka... Jednostavno ga ja nisam mogla tada i u tom polozaju istisnut bez toga. Da sam rodila na boku, vjerujem da bi beba zacas bila van, bez njihove pomoci
    Tako sam i ja. Mislim da mi je to gnjecenje dr po trbuhu i pospjesilo pucanje unutra. Nekako imam filing da mi nije to napravio da bi se T. rodio normalno, i bez tog famoznog tjeranja. Uskoro me ceka i 2. porod i mislim da nema šanse da ponovim istu grešku. I da- radili su mi i epiziotomiju Iskustvo: porod prekrasan, školski, sve oddisala super i onda...to skakanje i šivanje :O !! Ajmeee, gore mi je to bilo i duže je i trajalo nego sam izgon

  15. #65
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sam i ja. Mislim da mi je to gnjecenje dr po trbuhu i pospjesilo pucanje unutra. Nekako imam filing da mi nije to napravio da bi se T. rodio normalno, i bez tog famoznog tjeranja. Uskoro me ceka i 2. porod i mislim da nema šanse da ponovim istu grešku. I da- radili su mi i epiziotomiju Iskustvo: porod prekrasan, školski, sve oddisala super i onda...to skakanje i šivanje :O !! Ajmeee, gore mi je to bilo i duže je i trajalo nego sam izgon
    i ja sam mislila isto, ali drugi put je bilo mnogo gore... Beba od 4400 na izgonu zapela, a ja opet - ne razumijem kako - nisam mogla da tiskam. Odnosno, nagon za tiskanje je trajao sekund ili dva, a u prazno tiskat nisam znala, pa se Dr navalila laktom na mene i jos uprla o onu šipku za koju sam se ja trebala držat... Beba se rodila ljubičasta, sva cijanoticna... Nisam nacisto je li ili ne ovaj zahvat bio opravdan i kako bih rodila bez njega...

  16. #66
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Od poroda je proslo 10 mj i sve hocu da napisem kako ne znam sta i kako kad opet budem aBd trudna... Porodi su mi bili brzi 4 i 3 sata, ne mnogo bolni... Ali oba puta sa rupturom cerviksa i vagine i šivanjem od 45 min... Drip plus nalijevanje plus velike bebe... Joj, ali ja sam kukavica i ne usudim se u porodu nista po svom...

  17. #67
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj alef prvotno napisa Vidi poruku
    Od poroda je proslo 10 mj i sve hocu da napisem kako ne znam sta i kako kad opet budem aBd trudna... Porodi su mi bili brzi 4 i 3 sata, ne mnogo bolni... Ali oba puta sa rupturom cerviksa i vagine i šivanjem od 45 min... Drip plus nalijevanje plus velike bebe...
    Ja prosla isto... porod 5h, sivanje 1,5h...
    toliko sam bila protiv nekih stvari al sad sam zahvalna da su ih napravili... tako isto i sa naskakanjem tj nalijeganjem na trbuh. Nije me bolilo a koristilo je

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •