Stranica 31 od 65 PrviPrvi ... 21293031323341 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 3229

Tema: inseminacija

  1. #1501
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    tina, ja ne mogu vjerovat, stvarno ne mogu! Dođe mi da sad opsujem, a znam da se to ne smije na forumu. Stvarno mi je žao, nekako sam bila baš optimistična, čak uvjerena da će tebi bit sve ok. Drži mi se, vjerujem da ti je sad jako teško, ali jednog dana ćemo sve zaboravit šta smo prošle da bi došle do svojih bebača kad ih budemo držale u naručju. Sigurna stvar je da ćemo sve bit dobre mame i sigurno nećemo zanemarivat svoju djecu (kao što sve češće vidimo takvih primjera oko sebe).

    Puno ti zagrljaja šaljem i mislim na tebe i suosjećam s tobom!

  2. #1502

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Tina žao mi je
    znam kako je

  3. #1503
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Tina, jako mi je žao. Baš jako, jako...



    I da najavim - u ponedjeljak folikulometrija pa bi u utorak možda mogao biti drugi AIH, ovaj put u potpuno prirodnom ciklusu. Međutim, test ne pokazuje nikakve naznake ovulacije tako da ne znam što će biti. Vidjet ćemo, javljam sve

  4. #1504
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    Maslina, sretno u ponedjeljak, želim ti lijepi i veliki folikul!

  5. #1505
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tina, jako mi je žao što ti se to događa.
    Kao i Martinstoss, i ja sam bila uvjerena da ćeš nam (s obzirom na veliku betu i tvoje jaaako mlade godine) uskoro kukati o mučninama i kojekakvim r(g)adostima koje donosi trudnoća... Ali sudbina je ipak htjela da još malo žudiš za svojim mirisnim zamotuljkom, a sve kako bi sreća bila još veća kad mrvica dođe...
    Nemoj se obeshrabriti, brzo će doći tvoj red da budeš trudnica, ma koliko god nestvarno to sada možda zvučalo...
    Mi mislimo na tebe i držimo palčeve i toliko pozitivne energije mora konačno uroditi nečim dobrim!

  6. #1506
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    ptica1, jesi li vadila betu, kad će rezultati? ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  7. #1507

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Je vadila sam ß, nažalost samo 1,2

  8. #1508
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj ptica1 prvotno napisa Vidi poruku
    Je vadila sam ß, nažalost samo 1,2
    ..a bem.ti...

    ..mene danas sve nešto grči...a ni sama ne znam dal se dešava šta il je to od nervoze....

  9. #1509

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Citiraj ptica1 prvotno napisa Vidi poruku
    Je vadila sam ß, nažalost samo 1,2

  10. #1510
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    ptica1, ne znam stvarno šta više reći, sve mi već zvuči otrcano. Samo se nadam da će 5. mjesec bit uspješan onoliko koliko ovaj mjesec nije bio. Eto, šaljem ti veliku

  11. #1511
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ..odoh ujutro vadit betu...još jednu...nadam se da raste....strah me...al kak bude...

  12. #1512
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj martinstoss prvotno napisa Vidi poruku
    Maslina, sretno u ponedjeljak, želim ti lijepi i veliki folikul!
    Hvala ti, ali nažalost - zakasnili smo. Ipak su se obistinili moji strahovi. Čekamo idući ciklus i valjda će tada biti moguć AIH.
    Tebi želim sretan boravak u Zagrebu. Promaklo mi je - kamo idete, u koju polikliniku?

  13. #1513
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    maslina, ne kužim, kako ste zakasnili, već se desila O ili šta? Ako je tako, idi na fertilitifriend.com i prati sama sve znakove ( BT, cervikalnu sluz, cerviks). Mene je tako prošli mjesec dr. naručio za folikulometriju 13. dc, a ja osjetila sama da su počeli plodni dani 9. dc, a ovulacija se dogodila 12. dc. I taj put smo stvarno pogodili samo šta se, eto, nije uhvatilo kako treba.

    Idemo ti prvo danas u Polikliniku IVF, a sutra u IVF centar, pa u Vili. Idemo na razgovor, pa ću slijedit svoje instikte, nadam se uspješno, i izabrat tko mi najviše odgovara. Joj, ružno je vrijeme, hoću suuuuunce!

    tina, sretno danas! Želim ti veliku beturinu! Nadam se da je u početku bila malo lijena i da je brzo i naglo narasla!

  14. #1514
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Martinstoss, da, već je prošla O i bilo je kasno za AIH. Slutila sam, ali preko vikenda i za blagdane ne rade inženjeri tako da su bile male šanse da ćemo stići. Sve je krenulo loše, ciklus je započeo dva dana ranije i to su taman ta dva dana koja su sve pomaknula unatrag. Idemo dalje, nema predaje.

    Tebi sretno i samo slušaj sebe i svoj osjećaj. Tu si u pravu. I ja sam sada znala da ćemo zakasniti.
    I ja sam jutros pomislila isto - kakav dan! Ali, evo, kiša više ne pada. Zasjat će i sunce

  15. #1515
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    tina za betu ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    martinstoss sretno s klinikama, javi nam što si odlučila na kraju, a mislim da ni s jednom nečeš pogriješiti.
    maslina idemo dalje

  16. #1516
    nea0902 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    318

    Početno

    Drage moje cure u zadnjih mjesec dana više puta sam napisala i pobrisala post nego imam dana u tom mjesecu. Čitam vas redovito. Nekako nisam htjela pisat da se ne ureknem (nisam praznovjerna), da u slučaju nečeg lošeg neću bit sama kojoj će bit žao a druge s tim ne želim opterećivat. Bilo kako bilo 24.03. išla sam na svoju 3. AIH (ili bolje reći prvu konkretnu jer su prve dvije poprilično zbrčkano napravljene prije 3 godine) i nakon prvog testa koji je bio negativan, prestala sam s Utrogestanima i Folacinom, javila sam se dr. otišla po druge Klomfene i čekala da M dođe ... Nakon 6 dana nije došla; mislila sam se da je to od Utrogestana i pitala svog dr.-a da li je to moguće. On kaže da je ali ipak da napravim još jedan test. Čekala sam prvu jutarnju mokraću i i ona toliko željena plava crta trudnoće poplavila je prvom kapljicom i prije one vodoravne. Nisam vjerovala pa sam učinila i drugi test koji je isto tako bio pozitivan. To sam javila dr.-u koji me je poslao vaditi betu. Nju sam vadila 18.04. i iznosila je 4450. Prvi UZV sam napravila u petak i vidila sam"vrečicu" s naznakama ploda - maleno titranje srdašca. Što reći ... nevjerujem da se to meni desilo. Jednostavno ne vjerujem, presretna sam s jedne strane, prestravljena s druge strane jer jednostavno ne želim da se nešto desi loše, ne želim da me ovaj osjećaj napusti. S ovim sam vam htjela napisati da ne odustajete - da se trudnoća i s AIH može postići - teže ali može. Ne gubite nadu. Ja se samo nadam da sad jednom kad se ulovilo da tu moj "fažolić" kako ga od milja zovemo i ostaje. Cure sretno!

  17. #1517
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Martinstoss, da, već je prošla O i bilo je kasno za AIH. Slutila sam, ali preko vikenda i za blagdane ne rade inženjeri tako da su bile male šanse da ćemo stići. Sve je krenulo loše, ciklus je započeo dva dana ranije i to su taman ta dva dana koja su sve pomaknula unatrag. Idemo dalje, nema predaje.

    Tebi sretno i samo slušaj sebe i svoj osjećaj. Tu si u pravu. I ja sam sada znala da ćemo zakasniti.
    I ja sam jutros pomislila isto - kakav dan! Ali, evo, kiša više ne pada. Zasjat će i sunce

    Ej, a koja je dijagnoza tebi i tm (možda si mi već i napisala, ali sam zaboravila)? Pitam se jeste li prirodno mogli radit na bebici?

  18. #1518
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    nea0902, hvala ti šta si s nama podijelila svoje iskustvo! Baš mi je drago zbog tebe i želim ti da ti bude sve dobro do samog kraja T i poslije isto tako!

  19. #1519
    nea0902 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    318

    Početno

    Hvala ti puno a ja tebi od srca želim da te bebica usreći što prije!

  20. #1520

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    nea0902 baš je lijepo čuti tak nešto, daj mi nadu...
    držim ti fige da bude sve ok!!!
    Maslina, sory al ne kužim - folikul ti je pukao?? kad??
    Martinstoss, čekam izvještaj...
    tina~~~~~~~~~~

  21. #1521
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Ružo, nisam htjela znati. Vidjela sam po izrazu lica da je bilo nedavno. Zapravo je dr. promrljao - u toku noći, ali mislim da je čak bilo par sat prije. Uglavnom, suze su mi poletjele, nisam se mogla suzdržati... Dakle, još jedan mjesec ništa. Čekamo idući, čekamo tablete, čekamo čuda...
    Kako ti?

  22. #1522
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ..moja beta se predomislila....nastavila je rasti.....na 21 dpo je 473,9

    ...sve sam više mišljenja da su mi prvu smrdali....ak je prva bila oko 70 a ne 134...onda sve štima...

  23. #1523

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Maslina, meni je isto folikul puknuo i napravljen mi je AIH, rekao je doktor da nema veze šta je puknuo. i bila biokemijska. ja idem u subotu na drugu folikulometriju pa da vidimo ako ima šta ili...
    tina, ne kužim se baš u te bete, ali to je sad dobro ne??? šta ti doktor kaže??

  24. #1524
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    dobro je...nisam se još čula s doktorom....

  25. #1525
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    tina bravo, držim fige da i dalje lijepo raste ~~~~~~~~~~~~~~~

  26. #1526

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Citiraj tina2701 prvotno napisa Vidi poruku
    dobro je...nisam se još čula s doktorom....
    I sada ideš još jednom vadit ili??
    konačno trudnoća od inseminacije, čestitam

  27. #1527
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj ruža82 prvotno napisa Vidi poruku
    Maslina, meni je isto folikul puknuo i napravljen mi je AIH, rekao je doktor da nema veze šta je puknuo. i bila biokemijska. ja idem u subotu na drugu folikulometriju pa da vidimo ako ima šta ili...
    tina, ne kužim se baš u te bete, ali to je sad dobro ne??? šta ti doktor kaže??
    Ne znam što bih ti rekla i mislila... Meni je rečeno - čekamo idući ciklus... Držim ti fige da bude dobro, da bude sjajno

  28. #1528
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj ruža82 prvotno napisa Vidi poruku
    I sada ideš još jednom vadit ili??
    konačno trudnoća od inseminacije, čestitam
    ..ne idem više nigdje što se tiče bete...toliko imam iskustva s ovim labom da im ne vjerujem više ni trunke...jel se sjećate kak sam prije AIH-a par dana pisala i histerizirala jer su mi na nalaz markera napisali da imam Hepatitis C.....poludila sam...taj isti dan sam otišla u <Osijek i naravno nalaz je negativan....tako vjerujem da su mi i prvu betu sje...ak je prva beta bila oko 70 a ne 134 onda se sve savršeno poklapa i sa drugom i trećom betom....a prvi nalaz je od jedne laborantice a drugi i treći od druge....sad...ja sumnjam u ispravnost prvog nalaza a to me koštalo živaca i živaca...sad čekam da dogovorim prvi uzv kad mi se gin vrati s godišnjeg....

  29. #1529
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    tina, poslala sam ti na odbrojavanju čestitke, ali ne škodi još malo. Ti si naša trudnica, daješ nam svima nade da i ta inseminacija ima smisla!

    Bila sam danas u Poliklinici IVF kod dr. Š. i oduševila sam se i s obzirom da te konzultacije koštaju, a mm i ja smo već pomalo financijski iscrpljeni prijašnjim događanjima, mislim da za sada nećemo dalje. Ovaj doktor, za razliku od mog ex, misli da ako je s nama sve ok da se već nešto trebalo dogodit. Sutra radim kod njega UZV i PRL, pa ćemo onda odlučit hoćemo li na ITI ili IVF. Šokirao se mojim znanjem i baratanjem terminologijom, pa me zamolio da se više ne informiram, jer ako ja budem sve znala da onda on neće imat nikakvu svrhu . Još je i duhovit i uopće nije prepotentan kako je zvučao na telefon. Razgovara vrlo logično, pogledao je sve moje i nalaze mm i odmah je fotografski sve zapamtio. A papir di piše upute za postupak mu je od nekog krasnog materijala, kao neka mala diplomica. Znam da ćete reć da sam luda, ali meni su bitni svi ti detalji.

  30. #1530
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tina to su predivne vijesti! Što i sama kažeš, iznos i rast druge i treće bete mogli bi značiti da su ti prvu zeznuli! U svakom slučaju ovo je lijepa betica i uživaj u činjenici da si TRUDNA!!! Sad još malo čekanja i dok se dr ne vrati i dok ne vidiš svoju gv, pa onda skoro i srčeko! Baš sam sretna zbog vas! Uživajte u svojoj srećici!

  31. #1531
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Martinstoss, drago mi je da je vaš pohod na sreću u zg dobro prošao i da ste zadovoljni, želim da vam što prije donese jedno (ili više!) ispod tvoga!

  32. #1532
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    maslina, jako mi je žao zbog tebe! Znam kako je iščekivati tu ovulaciju i onda kad je promašiš to je stvarno užas i onda čekaš da ciklus dođe do kraja, pa čekaš novi ciklus, pa i ovo sve nanovo. Nažalost, ljudi oko nas to ne shvaćaju, a čak su i neki doktori otupili, kao: " Šta ima veze, doć će drugi ciklus." Šta je 200 po tuđem turu, jel? Meni nije jasno zašto ti dr. nije napravio inseminaciju u petak ili subotu, jer spermiji mogu živit 3, a neki tvrde i do 5 dana...
    Drži mi se!
    Meni je dr.rekao da nakon biokemijske ovulacija može kasnit i do 3 tjedna, a u sljedeći postupak mogu uć tek kad dođe iduća menga, a ne znam kad će, tako da ću se načekat i ja pošteno....
    Puno zagrljaja i poljubaca ti šaljem!

  33. #1533
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    nea0902, hvala ti što si se javila! Čuvaj "fažolića"!

    tina, čestitam od srca!!!

    maslino,

  34. #1534
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj martinstoss prvotno napisa Vidi poruku
    tina, poslala sam ti na odbrojavanju čestitke, ali ne škodi još malo. Ti si naša trudnica, daješ nam svima nade da i ta inseminacija ima smisla!

    Bila sam danas u Poliklinici IVF kod dr. Š. i oduševila sam se i s obzirom da te konzultacije koštaju, a mm i ja smo već pomalo financijski iscrpljeni prijašnjim događanjima, mislim da za sada nećemo dalje. Ovaj doktor, za razliku od mog ex, misli da ako je s nama sve ok da se već nešto trebalo dogodit. Sutra radim kod njega UZV i PRL, pa ćemo onda odlučit hoćemo li na ITI ili IVF. Šokirao se mojim znanjem i baratanjem terminologijom, pa me zamolio da se više ne informiram, jer ako ja budem sve znala da onda on neće imat nikakvu svrhu . Još je i duhovit i uopće nije prepotentan kako je zvučao na telefon. Razgovara vrlo logično, pogledao je sve moje i nalaze mm i odmah je fotografski sve zapamtio. A papir di piše upute za postupak mu je od nekog krasnog materijala, kao neka mala diplomica. Znam da ćete reć da sam luda, ali meni su bitni svi ti detalji.
    Draga Martinstoss, i meni je to bitno. Toliko se oko svega napatimo da nam je itekako važna lijepa riječ, osmijeh, pa i izgled papirića na kojem se ispisuju upute, terapija i sl. Jako mi je drago zbog tebe. Voljela bih da možete odmah u postupak, ali shvaćam - nije lako. Držim fige da što prije prikupite novac i krenete u novu plovidbu prema ostvarenju vaših snova.
    Sretno, draga

  35. #1535
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno inseminacija

    Citiraj martinstoss prvotno napisa Vidi poruku
    maslina, jako mi je žao zbog tebe! Znam kako je iščekivati tu ovulaciju i onda kad je promašiš to je stvarno užas i onda čekaš da ciklus dođe do kraja, pa čekaš novi ciklus, pa i ovo sve nanovo. Nažalost, ljudi oko nas to ne shvaćaju, a čak su i neki doktori otupili, kao: " Šta ima veze, doć će drugi ciklus." Šta je 200 po tuđem turu, jel? Meni nije jasno zašto ti dr. nije napravio inseminaciju u petak ili subotu, jer spermiji mogu živit 3, a neki tvrde i do 5 dana...
    Drži mi se!
    Meni je dr.rekao da nakon biokemijske ovulacija može kasnit i do 3 tjedna, a u sljedeći postupak mogu uć tek kad dođe iduća menga, a ne znam kad će, tako da ću se načekat i ja pošteno....
    Puno zagrljaja i poljubaca ti šaljem!

    Čitam redom pa sam tek sad vidjela i ove tvoje retke. Hvala ti Nadam se da ćemo uskoro doći na red i za lijekove, a i novi ciklus očekujem za svega desetak dana.

  36. #1536

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno Pregled UZV-om na dan inseminacije

    Evo meni nije jasno, obavila sam prvi AIH, zadnji UZV mi je rađen 2 dana prije inseminacije i tada mi je dana štoperica.
    Nakon ta dva dana (dan ipo) znam da folikul treba pucat, pa je svejedno jeli pukao veče prije, to jutro ili popodne.

    Ali na dan inseminacije ne rade na SD taj UZV, tako da se ne zna u kojoj je fazi bio folikul, ne zna se koliko je narastao naposljetku, ne zna se kakvo je stanje endometrija.
    Puno toga se ne zna. Samo su prknuli spermiće i eto.
    I sad kad se ne uhvati, nećemo imat pojma zašto.
    Nećemo znati da li prilagođavat terapiju, kako tempirat vrijeme.
    Tako da ni za slijedeći pokušaj u startu vidim da nema smisla.

    Meni to izgleda kao vrlo loša strategija rada samog postupka.



    Nije ni čudo onda što je postotak uspješnosi toliko loš.

  37. #1537
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Jesi ih pitala zašto ne rade ultrazvuk prije postupka? Pokušaj inzistirati na tome. Meni je to izvan svake pameti, na VV npr. je ultrazvuk prije inseminacije obavezan, a čak i prije prirodnih ili klomifenskih IVF-ova

  38. #1538

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi ih pitala zašto ne rade ultrazvuk prije postupka? Pokušaj inzistirati na tome. Meni je to izvan svake pameti, na VV npr. je ultrazvuk prije inseminacije obavezan, a čak i prije prirodnih ili klomifenskih IVF-ova
    Rekoše da ne rade, da nije takva praksa.
    Meni je to preskakanje koraka u postupku.

    Možda štede

  39. #1539
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    UZV prije inseminacije se podrazumijeva. Na VV se čak dolazi i drugi dan nakon inseminiravanja i dr ponovno gleda UZVom da li su folikuli puknuli - ako nisu, inseminacija se ponavlja.
    Treba svakako postaviti pitanje zašto se ne gleda, objašnjenje da nije takva praksa meni kao pacijentu ne bi bilo nikako dovoljno. Objašnjenje će možda biti da spermići žive unutar tijela žene još neka dva dana, ali ni to nije dovoljan argument po meni da se preskače UZV. Argument uštede neću niti komentirati.

  40. #1540
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    UZV prije inseminacije se podrazumijeva. Na VV se čak dolazi i drugi dan nakon inseminiravanja i dr ponovno gleda UZVom da li su folikuli puknuli - ako nisu, inseminacija se ponavlja.
    Treba svakako postaviti pitanje zašto se ne gleda, objašnjenje da nije takva praksa meni kao pacijentu ne bi bilo nikako dovoljno. Objašnjenje će možda biti da spermići žive unutar tijela žene još neka dva dana, ali ni to nije dovoljan argument po meni da se preskače UZV. Argument uštede neću niti komentirati.
    Potpisujem od riječi do riječi.

    Toliko me živcira što svaka klinika ima neku svoju praksu i ne odstupa od nje bez obzira koliko nelogična bila. Na koncu ispada da se doista moramo boriti same za sebe u svemu ovome

  41. #1541
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Evo meni nije jasno, obavila sam prvi AIH, zadnji UZV mi je rađen 2 dana prije inseminacije i tada mi je dana štoperica.
    Nakon ta dva dana (dan ipo) znam da folikul treba pucat, pa je svejedno jeli pukao veče prije, to jutro ili popodne.

    Ali na dan inseminacije ne rade na SD taj UZV, tako da se ne zna u kojoj je fazi bio folikul, ne zna se koliko je narastao naposljetku, ne zna se kakvo je stanje endometrija.
    Puno toga se ne zna. Samo su prknuli spermiće i eto.
    I sad kad se ne uhvati, nećemo imat pojma zašto.
    Nećemo znati da li prilagođavat terapiju, kako tempirat vrijeme.
    Tako da ni za slijedeći pokušaj u startu vidim da nema smisla.

    Meni to izgleda kao vrlo loša strategija rada samog postupka.



    Nije ni čudo onda što je postotak uspješnosi toliko loš.
    Brzo si pohvatala sve i skužila traljavost s obzirom da ti je tek prvi AIH, svaka čast! Ja sam na 1. AIHu još bila naivna i slijepo vjerovala svom doktoru. Moramo se same informirat i inzistirat inače ćemo ostat trudne za 10 godina. A šta njih briga, ne žuri se njima imat bebu, ne luduju doktori od hormona i ne pate svaki put kad vide trudnu ženu ili dijete na ulici. a da ne govorim da im dođemo kao savršena investicija. Samo se ti ne daj i traži svoje! Želim ti puno sreće!
    Posljednje uređivanje od martinstoss : 27.04.2011. at 18:49

  42. #1542
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    Evo, samo da vas informiram da sam jutros bila u Poliklinici IVF na UZV i oduševljena sam kako me dr. C. pažljivo i detaljno pregledao. Svi su jako ljubazni i posvećeni, uz to su još i jako opušteni i ležerni. Sad moram čekat sljedeću mengu negdje polovicom 5. mjeseca, jer mi je ciklus malo pošemeren zbog biokemijske, a onda slijedi Femara i najvjerojatnije ITI.
    Veliki pozdrav svima!

  43. #1543
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Martinstoss, pa jel ti i dr u St savjetovao da nastavis sa inseminacijama?

  44. #1544
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Martinstoss, a što kaže dr zašto ITI a ne IUI? Koliko sam ja upućena na ITI se ide ukoliko je IUI neuspješan, a kod tebe je zadnji bio uspješan.

  45. #1545
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    taca70, da, moj dr. u ST mi je savjetovao i dalje AIH, ali do kraja godine i da ako do tada ne zanesem da bi tek onda radio IVF. Ovaj dr. bi mi idući ciklus napravio ili ITI ili IVF, još nismo sigurni, jer hoće još vidjet RTG snimku od HSGa, a ja je zaboravila ponijet, pa ću mu poslati poštom sutra. Ako bi se odlučio ipak na ITI, onda je rekao da ako ne uspije da bi išli odmah na IVF. Ja bi pristala i na ITI, jer mi se ipak to čini sigurnijom metodom od IUI, ako ništa, a onda je barem malo različit taj postupak, pa će meni možda baš to odgovarat. On bi mi dao Femaru umjesto Klomifena, jer kaže da je ovulacija tada kvalitetnija, a da ne stanjuje endometrij kao Klomifen.
    Već sam prije pisala, ali ću ponovit, da je stvar u pristupu liječnika, to je ono što će me nekome privuć ili odbit. Možda je stvar i u mentalitetu, ne znam, ali meni divlji, dalmatinski, nikako ne odgovara.

    maca papučarica, dr. kaže da on radi ITI, jer valjda na taj način dođe bliže jajnim stanicama, pa je onda i veća šansa.

    Svakako, jako mi se svidio pristup oba liječnika u Poliklinici IVF. Dok me dr. C. gledao na UZV sve mi je do u detalje objašnjavao, sve živo mi je ispregledao i više puta, razgovorljiv, susretljiv...eto, to meni odgovara, a i dr. Š. nije ništa lošiji šta se toga tiče i vidi se da savršeno zna o čemu govori, vrlo ozbiljno shvaća cijelu situaciju.

    Ne znam šta bi vam više napisala, malo sam smantana od puta. Idem nanat!
    Posljednje uređivanje od martinstoss : 27.04.2011. at 21:39

  46. #1546
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Martinstoss, sve što si napisala tako je divno i poticajno da imam dojam da si već trudna. I to ti od srca želim

    I nadovezujem se na UZV. Istina je, na SD ne rade UZV na dan inseminacije pa tako nisu ni meni. Zašto? Martinstoss je u pravu, kad idemo prvi put, ma koliko god pročitale i iščitale sva druga iskustva - vjerujemo što nam se kaže. Ja sam, nažalost, propustila dva mjeseca i sad imam osjećaj da sam tek nigdje. Čini mi se da sam najoptimističnija bila uoči prvoga AIH. Vidjet ćemo...

  47. #1547
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi ih pitala zašto ne rade ultrazvuk prije postupka? Pokušaj inzistirati na tome. Meni je to izvan svake pameti, na VV npr. je ultrazvuk prije inseminacije obavezan, a čak i prije prirodnih ili klomifenskih IVF-ova
    Badava inzistiranje na tome. Ja sam pokušala u Petrovoj i nije mi ništa pomoglo. Zadnja folikulometrija obično bude dva dana prije same inseminacije, a poslije, meni se čini, je sve samo lutrija.
    A ovo što se tiče eventualnog ponavljanja inseminacije slijedeći dan, to mi se pak izgleda kao utopija.
    Uštedu na ultrazvuku isto ne želim komentirati. Koliko to može koštati, jedan prezervativ, malo gela i 5 minuta vremena!?

  48. #1548
    martinstoss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    227

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Martinstoss, sve što si napisala tako je divno i poticajno da imam dojam da si već trudna. I to ti od srca želim

    I nadovezujem se na UZV. Istina je, na SD ne rade UZV na dan inseminacije pa tako nisu ni meni. Zašto? Martinstoss je u pravu, kad idemo prvi put, ma koliko god pročitale i iščitale sva druga iskustva - vjerujemo što nam se kaže. Ja sam, nažalost, propustila dva mjeseca i sad imam osjećaj da sam tek nigdje. Čini mi se da sam najoptimističnija bila uoči prvoga AIH. Vidjet ćemo...
    Cure moje, meni vam nisu radili UZV na dan inseminacije niti u priv.poliklinici di masno platiš, a šta da onda očekujemo od državnih. Meni se čini da to ide sve po pretpostavci, npr. evo, sad su folikuli 15 mm, za dva dana bi mogli doć do 18 mm, pa ćemo dat štopericu, itd. To sam se i ja pitala sve moje AIHove, kako dr. zna da su moji folikuli sazrili do štoperice, kako zna kad su puknuli, je li dobro tempirano...i čini mi se da je bilo dobro tempirano tek moj zadnji AIH kad nisam bila ničim stimulirana i bez štoperice, pa sam sama skužila O i kako sam došla 2 dana prije planirane folikulometrije, dr. me pogledao na UZV i vidio da je folikul 21mm, pa je baš taj dan i bila inseminacija. Ne znam šta bi vam rekla, ali mislim da bi bilo puno više uspjeha kod AIHa da se neki doktori malo bolje posvete tim postupcima, a ne idu na ćoravo, pa onda šta bude-bit će, pa ako ne uspije idemo ponovo, pa ako 10 puta ne uspije idemo na IVF, pa se skrivaju iza postotaka, kao: i prirodno imate šanse 25% po ciklusu, a AIHom 10%, pa im je to opravdanje...Iako, ako ukucate na you tube "insemination" vidjet ćete puno videa sa prikazom postupka, a neki doktori drže i predavanje o tome i kažu da taj postupak POVEĆAVA šanse za začeće, ne znam koji je to točno video, ali može se brzo nać.

    Želim svima nama AIHušama brzi uspjeh i da se napokon prestanemo opterećivat ginekološkom strukom.

  49. #1549
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Slična iskustva imam i ja Rijeci (ali tu su razlike bile i od doktora do doktora). Imala sam 5 inseminacija koje su rađene bez ultrazvuka na dan insemnacije, ali sam svih 5 puta naručena na pregled dva dana iza inseminacije da bi se potvrdila ovulacija i postojanje žutog tijela i čak dvaput se desilo da ni dva dana nakon inseminacije folikul nije pukao (ponavljanja nema kao na VV), a jednom je doktoru ispala epruvetica sa spermom ali inseminacija je svejedno napravljena (mada ne znam s čime). Od 5 pokušaja realno sam se samo dvaput mogla nadati...

    Štopericu sam dobila samo jednom!
    Posljednje uređivanje od GIZMOS : 28.04.2011. at 10:36

  50. #1550
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ja sam totalno u šoku, bila sam uvjerena da je to praksa posvuda. Kao što su neke cure pisale već, na VV nema šanse da ideš na aih bez ultrazvuka. Čak i ako ideš na IVF prirodnjak, ultrazvuk prije samog postupka je obavezan. Gadi mi se to što štede na nama kao da nam ovaj zakon nije već smanjio šanse da postanemo roditelji...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •