Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 143

Tema: D3 kapi

  1. #1
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno D3 kapi

    Mame koje iskljucivo doje dajete li kapi?

  2. #2
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    davala sam, ali rijetko.. Često bi zaboravila ih dati.. znalo je proć i po tjedan dana da joj ne dam.

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Dajem al se tu i tamo dogodi da zaboravim. Al ne grizem se ako smo bili vani na suncu. Srecom sad sunca ima.

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja ili umisljam ili joj smeta.Place danas cijeli dan a dala sam kapi inace rijetko dam bas zbog toga szo mi se cini da smetaju.

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja to ne primjecujem. Jedno vrijeme sam zabrijala da bolje spava kad mu ih dam al sam ocito bila u krivu. Ne voli ih piti jer su odvratno gorke ali ne vidim da mu smetaju.

  6. #6
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    da davala sam redovito i prvoj i drugoj ja sam si to vezala uz kupanja svako veče pa mi je to postao ritual. ali i max smo bile na suncu,mi nismo iamli problema s kapima,ali bebica od prijateljce je .dosta se grčila i pedij. joj je rekla da nedaje vise kapi i prepisala nesto drugo mislim nesto sto se otopi u malo vode.

  7. #7
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Mojim curama su smetale, imale su grčeve, zatvor....uglavnom, koma. Zato sam polako smanjila i onda prestala davati.

  8. #8
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Hm...s prvom curom nisam primijetila nikakvih problema, ali sada mislim da joj smetaju. Recimo već danima je mirna, ne plače i dobre je volje, danas joj dam kapi i plač, vidim da se muči. Kakala je nekako zelenkasto i malo drugačijeg mirisa (ništa tipa viroza i sl.).
    Baš ću kazati pedici da mi da nešto drugo ako postoji.
    Ma neće nam ništa biti što smo u skoro tri mjeseca potrošili samo pola bočice...ali eto...sad se već pitam što dalje.

  9. #9
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Mojim curama su smetale, imale su grčeve, zatvor....uglavnom, koma. Zato sam polako smanjila i onda prestala davati.
    Eto vidiš, jesi baš skužila da je od kapi.
    Moja isto ima grčeve i baš plače, sa suzama, vidim da je boli.

  10. #10
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    skužila sam jer sam isprobala bez njih - kad ima nisam dala bilo je sve ok, čim sam ponovno počela davat, počeli i problemi... i to u koje god doba dana davala kapi.

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Mojim curama su smetale, imale su grčeve, zatvor....uglavnom, koma. Zato sam polako smanjila i onda prestala davati.
    Zanimljivo! Stvarno nisam znala da te kapi mogu to prouzrocit. Uvijek sam ih smatrala nuznim ali bezazlenim.

  12. #12
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Evo i ja sam sad zbunjena, mislila sam da zaista umišljam.
    Baš ću reć pedici.

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni je pedijatrica rekla da d3 kapi uzrokuju grčeve i da ih ne dajem bebi dok god se njeni grčevi ne primire. Tako da još nisam počela s tim

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    davala sam, ali rijetko.. Često bi zaboravila ih dati.. znalo je proć i po tjedan dana da joj ne dam.
    X

  15. #15
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Ja isto zaboravim dati, ali često smo na suncu pa se ne grizem previše......

  16. #16
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je pedijatrica rekla da d3 kapi uzrokuju grčeve i da ih ne dajem bebi dok god se njeni grčevi ne primire. Tako da još nisam počela s tim
    interesantno...nama to nitko nije rekao...
    sinu sam davala po defoltu i već sa 6 mjeseci mu se fontanela zatvorila....sad...povezano ili ne, neću komentirati...

    maleckoj sam dala svega par puta...
    a ona je imala grčeve...pa sam izbjegavala, očigledno spontano...

  17. #17
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mojoj prvoj curi isto nije smetalo, to dijete NIKAD nije plakalo ili pokazivalo bilo kakve tegobe tipa grčeva ili sl.
    Kapi samo joj davala zaista redovito, možda bi koji dan preskočila, ali sam bila zaista redovita.

    Ovoj sada izgleda smeta, jučer je baš dijete plakalo, vidim po plaču da je boli, užasan plač, kao da viče "mama pomozi mi".
    Danas opet loše papa, neće da ciki...tako da ih ja bacam u smeće.
    Sutra sam u pedice i tražit ću neku zamjenu...

    Što dojenje, što sunce, mislim da nemamo straha...

  18. #18
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa Vidi poruku
    Mame koje iskljucivo doje dajete li kapi?
    da, evo već 13 mj. svaki dan

  19. #19
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    nikakve nuspojave, to je samo vitamin D

  20. #20
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja uopće nisam davala. I ne bih se složila da je to "samo" vitamin. Kao i kod svakog vitamina, može doći do hipervitaminoze. Teško, ali može.
    PredoziranjeZnakovi predoziranja mogu se pojaviti pri različitim dozama vitamina D, što ovisi o individualnim zanačajkama pojedinca.
    U odraslih se mogu pojaviti nakon primjene 20000 do 60000 i.j. ili više na dan tijekom nekoliko tjedana ili mj6seci, a u djece nakon primjene 2000 do 4000 i.j. tijekom nekoliko mjeseci, ali i nakon jednokratnog uzimanja velikih količina. Posljedica kroničnog predoziranja vitaminom D3 je hiperkalcemija čiji su rani simptomi opstipacija, mučnina i povraćanje (češće u djece) te proljev, suhoća usta žeđ, gubitak apetita, slabost, glavobolja, češće mokrenje. Hiperkalcemija može rezultirati generaliziranom kalcifikacijom krvnih žila, bubrega i ostalih mekih tkiva s posljedičnom hipertenzijom, srčanim ili bubrežnim zatajenjem. U djece može biti zaustavljen rast.
    Treba prekinuti uzimanje vitamina D3 uzimati hranu bez kalcija i mnogo tekućine. Te mjere obično su dovoljne, ali vitamin D3 može se zadržati u masnom tkivu, pa simptomi predoziranja mogu perzistirati i tjednima nakon što je unos prekinut. Takvi bolesnici mogu se liječiti glukokortikoidima, a samo teška hiperkalcemija zahtijeva intenzivnu terapiju.
    http://lijekovi.krenizdravo.com/lijekovi/upute/Plivit_D3_kapi_190


    A čvrsto vjerujem da je naš organizam savršeni mehanizam i D vitamina imam dovoljno u majčinom mlijeku.
    http://forum.roda.hr/threads/7078-vitamin-D-u-maj%C4%8Dinom-mlijeku

    Uostalom, redovito se izlažemo suncu.
    Istraživanja su pokazala da 5 minuta provedenog na suncu, sa 5% izloženog tijela, 2 ili 3 puta tjedno može osigurati dovoljnu količinu vitamina D koje organizam treba za zaštitu zdravlja kostiju i zuba i za prevenciju nekih bolesti koštanog tkiva. Više od 20 minuta provedenog na suncu ne povećava dobre učinke vitamina D, a rizik oštećenja kože povećava se s količinom vremena izloženosti sunčevim zrakama.
    http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...vitamin-D.html





  21. #21
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Meni je ortopedica kazala da najnovija istraživanja dokazuju da je to ustvari hormon???
    Tko će ga više znam...uglavnom, bacila sam do daljnjeg kapi u smeće!

    Sumnjam i na protein kravljeg mlijeka, pošto je stolica bila zelenkasta i nekako kisela.
    Ali onda se taj problem počeo sada pojavljivati. Ne znam ni sama.
    Samo znam moja N. opet neće da doji i da mi je puna kapa već svega oko toga.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ni ja nisam davala, uopšte. Isto nam se činilo da dete ima grčeve od toga, baš ju je mučilo.
    Počeli smo malo, pa prestali, pa opet probali kad je imala dva meseca i onda odustali definitivno.
    Naša pedijatrica mi je očitala lekciju. Zamenska je rekla da ako smo izbacili i da vodimo dete napolje redovno i ne brinemo.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    pepita to ti može bit i alergija a ak je onda brzo baci i one silne čokse u smeće, da u napadaju gladi noću ne smažeš još koju. Izbaci svo mlijeko i mliječne proizvode i traži od doktorice da te pošalje specijalisti.

    A ako i mala stvarno neće jest možda imaš Ešerihiju, ja sam to prošla s prvo dvoje kad su imali 2-2.5 mjeseca, tek sam kod klinke skužila i na vrijeme sve presložila i vratila je na cicu, velikog klinca noisam uspjela, pa sam mu izdajala jošgodinu dana.

  24. #24
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    jelena.O nisam na čoksi nego na čokoladnim pralinama
    Nisam primijetila reakciju na jogurte, niti mlijeko u kavi pa se pitam može li recimo probava biti zeznuta s 2 dl mlijeka u čokolinu.
    Inače ne pijem ja mlijeko već 31 godinu nikad mu miris i okus nisam podnosila, brrrrr
    Samo u čokolinu, kavi i sl.

    Nego čekaj, zašto Ešerihija i papanje???

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Samo želim napomenuti da smo mi davali Oleovit D3 kapi (iako ne baš jako redovito), a ne Plivit D3. Plivit je jako gorak i stvarno odvratnog okusa (ne znam izaziva li grčeve ili ne, ali nije ukusan), a Oleovit je potpuno bezokusan, kao voda i zato ga je lakše dati djetetu. Može se nabaviti vani, mi smo kupili u Njemačkoj. Sigurno se može i naručiti u ljekarnama koje naručuju iz vana, uz privatni recept. Dosta je skuplji od Plivita, ali i traje duže, jer je doza po kapi puno veća (ako se dobro sjećam, daje se samo jedna kap dnevno, a Plivita 4 kapi).

  26. #26
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    davala redovito, ništa mu nije bilo, jako je volio to piti baš je bio žalostan kad smo prestali...
    sad nam je pedica opet prepisala jer mu se fontanela nije još zatvorila...

  27. #27
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Bio je zalostan jer nije pio vise gorke kapi?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Možda zvuči neverovatno ali moja mala je stvarno volela da pije te kapi, ja sam par puta izmuzala malo u kašičicu pa u to kapala kapi, ali bilo mi je to teško. I onda sam joj jednom kapnula direktno u usta i njoj se to svidelo, zevala je kad god bi videla bočicu. A gorke su bile, ja probala.

  29. #29
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Možda zvuči neverovatno ali moja mala je stvarno volela da pije te kapi, ja sam par puta izmuzala malo u kašičicu pa u to kapala kapi, ali bilo mi je to teško. I onda sam joj jednom kapnula direktno u usta i njoj se to svidelo, zevala je kad god bi videla bočicu. A gorke su bile, ja probala.
    upravo tako... zijevao čim bi vidio žličicu, zijevao na prazno kad smo prestali... imali smo problema s dohranom i hranjenjem, ali ovo je "jeo" bez problema

  30. #30
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    i moja isto tako, obožavala je te kapi...a dohranu nikako, mislim kašice nikako nego joj daj komad nečega u ručicu i ona sva sretna

  31. #31
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I moji obojica ih vole, stariji ih, naravno, vise ne pije ali dok je bio beba strasno se veselio kad je vidio kapi. Tako i ovaj mali, iako napravi grimasu kad ih popije.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa Vidi poruku
    Nego čekaj, zašto Ešerihija i papanje???
    navodno mlijeko ima drugačiji okus, tak vele,uglavnom moji kad sam je imala nisu htjeli jest, klinca nisam mogla posle pribavit na cicu,ali s klinkom sam uspjela, hranila sam je par dana na žlicu, pa sredila problem i nastavili cicat još dugo. Nekim klincima smeta i menga, kak su ta deca izbirljiva

  33. #33
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    jelena.O hvala za info

    Bili u pedice, ajde dobro je u manje od tjedan dana 170 g.
    Ma pedica mi je super, njoj je sve ok i vjeruje roditeljima kad nešto kažu.
    Tako sam joj rekla za D3 kapi i rekla je da onda ne dajem.
    Nije čula za Oleovit D3 kapi ali je rekla da svakako naručim ako se može i donesem da vidi koliko njih davati.

    Sad kad izbacimo skroz Plivine D3 kapi vidjet ćemo kako će mi mrvica papati i hoće li sve biti ok.

  34. #34
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    navodno mlijeko ima drugačiji okus, tak vele,uglavnom moji kad sam je imala nisu htjeli jest, klinca nisam mogla posle pribavit na cicu,ali s klinkom sam uspjela, hranila sam je par dana na žlicu, pa sredila problem i nastavili cicat još dugo. Nekim klincima smeta i menga, kak su ta deca izbirljiva
    hej i mene ovo zanima, jer sam do samog poroda imala E.coli koju nisam riješila niti s 3 ture antibiotika. radila sam bris rodnice prije mj.dana i on je uredan, ali jel to znači da može svejedno biti u mokraćnim putevima? kako si ti skužila? test urinokulture,bolovi ili??? a kao i Pepita sumanuto sam mlatila po slatkom, navodno se E.coli i slatko jaaako vole

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kad je klinjo prvi put prestal jest, završil je u bolnici i imal temperaturu , dobil je i on E.coli , ali malo manju, iduću noć sam ja dobila temperaturu, i ošla u istu bolnicu gdi je mali osto, ja sam imala jako velku E.coli, sad kolko nije ni bitno, ostala ležat tam 10 dana, povremeno su mi dali da otiđem do njega i dam mu da jede, jer on nije htio ništ jest. Posle ga nisam znala vratit na cicu, a kak ništ nije htio jest umjetno ja sam počela izdajati, tak da sam godinu dana izdajala

    s kad je došla mala s njenih 2 mjeseca opet ista priča, dete neće da jede, ja otiđem doktorici i tražim urinokulturu i opet ta sablast, par dana sam izdajala i maloj stavljala u usta prek žlice, a kasnije je i sama počela opet cicat.

    Ni u jednoj ni drugoj priči nisam bila na nekoj slatkoj hrani, nek sam normalno jela bez napadaja.

  36. #36
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    stvarno mi je žao čuti ovo,bome si se namučila.divim ti se na ustrajnosti u izdajanju i to još toliko dugo.nevjerojatno mi je da ti se onda još ponovilo s drugim djetetom.baš su gadne te beštije.
    već sam napisala, ja sam 3 ture pila zadnja 2 mj.trudnoće i ništa,a bilo mi je bed piti toliko antibiotika radi bebe,na kraju uzalud.nikakve koristi.da stvar bude još gora pokupio ju je u porodu i siroče primao 7 dana injekcije,ma užas koje muke i radi razdvajanja i hranjenja,ne želim se uopće prisjećati tih dana.srećom,iza nas je.
    ponovit ću ja urinokulturu,za svaki slučaj, ne znam baš da je prošlo samo od sebe.raspitivala sam se i za čajeve,ali ništa nije preporučljivo za dojilje i trudnice.kažu puno tekućine i sok od brusnice,ali nije bilo dovoljno.imaš ti kakav savjet mimo "neizbježnih" antibiotika?

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i moj prvi klinac je imal eserihiju s 3 tjedana, ali je rođen carski

  38. #38
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    pa kak to pokupe? meni su rekli da je pokupio u porodu najvjerojatnije,ali da je moguće i da je već bilo u plodnoj vodi???znam da je ped. poslije rekao da moram obavezno prati ruke prije podoja,a da drugačije ne može više dobiti.

  39. #39
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Cura nema ešerihiju, vadili i krv i mokraću. Bili prije dva dana na hitnoj zbog temperature.
    I dalje slabo papa i prirast na težini je minimalan.
    Na moju veliku sreću nitko nije spomenuo ad i ja sam zbog toga presretna.
    Mislim da se svijest o dojenju širi sve više i više.

    Ja sam uvjerena da su se pojavili grčevi???
    Može li bit da tek sada ima problema s probavom, ne kakvi više svaki dan, imam osjećaj da se muči.

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ma pepita ja sam imala E.coli kad klinci nisu htjeli jest.slučajno se kod klinca desilo da se i njemu ponovila, cura nije je imala.

  41. #41
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja je nemam, skužila sam da si ti imala. Mislila sam da možda ima malena.

  42. #42
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ja imam namjeru ovih dana početi maloj davat kapi ali zaboravila sam koliko kapi se daje? nešto mi 5 zvoni u glavi?

  43. #43
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Nama je pedica rekla 2 kapi na dan, ali ja najčešće zaboravim povremeno tako da ne dobiva svaki dan. Dosta smo vani na suncu ili u kolicima ili nosiljki pa mislim da nema potrebe. Nisam znala da kapi mogu uzrokovati grčeve, moja mala ih ima, baš ću pratiti jel mogu povezati s kapima. Ali ima mi zadnjih dana rijeđu i povremeno zelenkastu stolicu. S čime to može imati veze?

  44. #44
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je pedica rekla 2 kapi na dan, ali ja najčešće zaboravim povremeno tako da ne dobiva svaki dan. Dosta smo vani na suncu ili u kolicima ili nosiljki pa mislim da nema potrebe. Nisam znala da kapi mogu uzrokovati grčeve, moja mala ih ima, baš ću pratiti jel mogu povezati s kapima. Ali ima mi zadnjih dana rijeđu i povremeno zelenkastu stolicu. S čime to može imati veze?
    po čemu to pedijatri određuju? nama je rekla 4 kapi na dan???
    a što se zelenkaste stolice tiče, vjerojatno ti mogu reći iskusnije cure.mom bebaču se povremeno javi,ali se više ne zabrinjavam,nije učestalo,znalo je biti radi "novije namirnice" koju bi pojela a dotad nisam, u fazi skokova u mlijeku,a ponekad malo i oksidira he he...
    a to što je rijetka i mene zabrinjava, jer se počinjem pitati nije li vrijeme da se "to malo stisne"

  45. #45
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Meni je pedica rekla da se Pliva daju od 2-5 kapi, sad po čemu određuju koliko kojem djetetu ne znam.
    Meni je bila savjetovala 3 kapi Plivita.

    Mi smo uz suglasnost pedica sada na Oleovitu i dajem samo jednu kap dnevno, ponekad je rekla da mogu dati 2 kapi.
    Nemamo više grčeva, plakanja i papamo...e sad je li povezano stvarno - rekla bi da jest ili je užasna slučajnost.

  46. #46
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Nama je stolica oduvijek tekuća. Nisam pridavala važnosti dokle god je samo na mom mlijeku.

  47. #47
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    naša pedica svima kaže 5 kapi, od viška glava ne boli, jel

    keksićki nisam davala, a fontanela joj se zatvorila jako jako jako brzo. pa nas je pedica pohvalila što smo joj tako revno davali kapi jer su rezultati očiti (rano zatvaranje fontanele). nisam joj imala volje objašnjavati da kapi nisam dala nikad


    palentici nemam namjeru davat.

  48. #48
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je stolica oduvijek tekuća. Nisam pridavala važnosti dokle god je samo na mom mlijeku.
    onda dobro, jer je i moj isključivo na mlijeku,svugdje piše da je to skroz normalno,mislim i on je općenito jako dobro,pretpostavljam da je išta u pitanju da bi bilo još nekih simptoma.
    ništa čudno za mene da brinem obzirom da mi se život trenutno svodi na hranjenje i opsesivno promatranje njegove stolice

  49. #49
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    e da zaboravih pitati, je li dajete samo te kapi ili razrijeđujete u malo vode? ja samo kapi,jel to ok?

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne trebaš razrijediti. Kapi D vitamina treba obavezno davati zimi i u jesen barem ( zavisi o dobi bebe).

    Pitajte liječnike da ja sad ne pametujem ili proguglajte o posljedicama nedostatka D vitamina. Tako je lako spriječiti, a tako teško popraviti.

    Vrlo je neodgovorno bebu ostaviti bez tog, životno važnog vitamina.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.01.2012. at 23:36

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •