Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 176

Tema: pravo na bolovanje

  1. #1
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno pravo na bolovanje

    zanima me imam li pravo na bolovanje dok je dijete u bolnici?
    znam da se nekada nije moglo dobiti bolovanje,
    ali sve se nadam da smo evoluirali.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako je dijete mlade od 5 godina mozes.
    Ako je starije nazalost ne ( mogu samo roditelji djece sa pp i oboljelih od malignih bolesti).

  3. #3
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    I mene ovo zanima, tim više jer sam prije godinu dana dobila bolovanje ne preporuku pedijatra, dijete je liječeno u Klaićevoj zbog bakterijske upale. A sad me neki dan doktorica opće prakse uvjerava, na moje teoretsko pitanje (hvala Bogu ne treba nam) da nema prava na bolovanje i da je pedijatar pogriješio.

  4. #4
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Sirius, onda to ne zna ni moja doktorica očito. Koji je pravni temelj za to? I mogu li upozoriti nekoga da daje krive informacije?

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, onda to ne zna ni moja doktorica očito. Koji je pravni temelj za to? I mogu li upozoriti nekoga da daje krive informacije?
    E, da , po novom je jos jedan uvjet. Da drugi roditelj nije nezaposlen.
    Neka dr. zove info telefon hzzo-a ako joj nije jasno.
    evo link na pravilnik ( na vas se odnosi DNEVNI smjestaj uz dijete)
    http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...staj-uz-dijete

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dnevni smještaj uz dijete


    Radi se o pravu na dnevni smještaj (ne i noćenje).
    Pravo pripada jednom od roditelja, pod uvjetom:


    da je dijete mlađe od 5 godina
    da se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj zdravstvenoj ustanovi za liječenje djece oboljele od akutnih bolesti
    BITNO! Roditelj djeteta s poteškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz, mišljenje i ocjenu nadležnog tijela vještačenja ima pravo na dnevni smještaj uz dijete bez obzira na dob djeteta, ako je to predložio odjelni doktor bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi. Pravo se ostvaruje na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi, a na temelju uputnice koju izdaje izabrani doktor djeteta. Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaj nije obvezna sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite, a osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju može ostvariti pravo na naknadu plaće, za vrijeme tog smještaja ima pravo na naknadu plaće na ime privremene spriječenosti za rad zbog njege djeteta.

  7. #7
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Andream, tko ti je pisao doznake za bolovanje od prije godinu dana? Šta ne piše dr. opće prakse? (Sorry ako sam nešto krivo protumačila )

  8. #8
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    E sad mi je malo nejasno trebaju li se kumulativno zadovoljiti oba uvjeta, tj da je dijete mlađe od pet godina i da boluje od akutne bolesti? meni pod ovim ispada da je dovoljno da boluje od akutne bolesti, neovisno o dobi, nejasno su napisali ili meni pak nije jasno?

  9. #9
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Sirius mi je "upala" ispred. Idem vidjet šta je napisala.

  10. #10
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Andream, tko ti je pisao doznake za bolovanje od prije godinu dana? Šta ne piše dr. opće prakse? (Sorry ako sam nešto krivo protumačila )
    Istina, daje dr opće prakse na preporuku pedijatra. Ali u našem domu zdravlja se doktori opće prakse doktori smjenjuju svako malo zbog odlazaka na specijalizaciju. sada je jedna mlada doktorica koja mi je rekla da nemam pravo na bolovanje ni u jednom slučaju (mislili smo da će maleckom trebati operacija krajnika).

  11. #11
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    E, da , po novom je jos jedan uvjet. Da drugi roditelj nije nezaposlen.
    Neka dr. zove info telefon hzzo-a ako joj nije jasno.
    evo link na pravilnik ( na vas se odnosi DNEVNI smjestaj uz dijete)
    http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...staj-uz-dijete
    Nezaposlen ili umirovljenik Ovo se meni dogodilo... Pedijatar pisao preporuku za bolovanje, ja došla zaključit bolovanje kod dr. opće prakse, kad ono nemam pravo na bolovanje za dijete od 2 i pol godine. Razlog: suprug u mirovini.

  12. #12
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Tash samo se nadam da ne treba tebi :hug:

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    E sad mi je malo nejasno trebaju li se kumulativno zadovoljiti oba uvjeta, tj da je dijete mlađe od pet godina i da boluje od akutne bolesti? meni pod ovim ispada da je dovoljno da boluje od akutne bolesti, neovisno o dobi, nejasno su napisali ili meni pak nije jasno?
    Moraju biti zadovoljena oba uvjeta .
    " akutna bolest" znaci samo da nije u bolnici za rehabilitaciju , tada se gledaju drugi uvjeti ( ima clanak ispod).
    a " mlade od 5 godina" je mlade od 5 godina.

  14. #14
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Hvala, ovo mi puno znači (iako se nadam da nam neće trebati uopće). I upozorit ću je idući put da daje krive informacije. Ne može ipak reći "pedijatar je pogriješio i neka se pazi".

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Nezaposlen ili umirovljenik Ovo se meni dogodilo... Pedijatar pisao preporuku za bolovanje, ja došla zaključit bolovanje kod dr. opće prakse, kad ono nemam pravo na bolovanje za dijete od 2 i pol godine. Razlog: suprug u mirovini.
    U teoriji bi mogla dobiti bolovanje ako je muz umirovljenik, ali on mora na komisiju da dokaze da nije sposoban brinuti za bolesno dijete ( ako je tako zbog zdravstvenog stanja). Ali to malo dugo traje , pa cak i kad je tako , nije prakticno.

  16. #16
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tash samo se nadam da ne treba tebi :hug:
    zar si uopće sumnjala?

    znači za roditelje ovih "odraslih" iznad 5 vrijedi snađi se druže, krasno.

  17. #17
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U teoriji bi mogla dobiti bolovanje ako je muz umirovljenik, ali on mora na komisiju da dokaze da nije sposoban brinuti za bolesno dijete ( ako je tako zbog zdravstvenog stanja). Ali to malo dugo traje , pa cak i kad je tako , nije prakticno.
    Znam za to. Hvala ti
    Brine on za nju i te kako, pa mlad je umirovljenik

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    zar si uopće sumnjala?

    znači za roditelje ovih "odraslih" iznad 5 vrijedi snađi se druže, krasno.
    Nazalost, tako je.
    kruze price da bi se pravilnik mogao mjenjati da bude pravedniji i u tom smjeru, ali tek se radi na tome.
    Navodno, to su glasine koje sam cula .
    Posljednje uređivanje od sirius : 23.02.2015. at 13:30

  19. #19
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ajoj, nadam se da nije ništa strašno i da će brzo proći

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Meni je ovo promaklo,ovo nisam znala.
    Roditelj kojemu je dijete hospitalizirano u bolnicu nema pravo na bolovanje!!!!
    Trenutno prolazim kroz najvecu kalvariju u životu i dodem kod pedijatrice po preporuku za svoju doktoricu jer sam vec neko vrijeme na bolovanju i
    pedijatrica mi mrtvo hladno cak i zaprijetivši kaže da kada dijete pozovu u bolnicu da odmah isti tren nazovem da mi ukinu bolovanje.
    Mene ko da je netko pljusnuo.šokirana nemogu bit uz svoje dijete nego bi trebala ići na posao.
    Pa zar je to moguće?Evo ja ko da sam pala s Marsa,pitam se kako drugi roditelji se nose u takvoj situaciji?

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    koliko je dijete staro?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    u tome je problem što dijete ne doji i što ima 6.8 godina.
    Ali dijete je prestravljeno što nemogu biti uz njega.
    Čekamo operaciju tumora na mozgu i njemu je već loše što se morao ispisat iz škole a još nije ni krenuo,svi njegovi prijatelji idu,veselio se skoli.
    Što mora ošišati kosu na ćelavo i što će imati ožiljak,što nesmije x stvari raditi i sada još nesmije majka biti uz njega u bolnici

  23. #23
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Roditelji djece sa malignim i srodnim bolestima imaju pravo na bolovanje bez obzira na dob (inace je do 5 godina) za vrijeme boravka u bolnici.
    Pretpostavljam da bi vi mogli spadati u tu skupinu, neka dr. zove HZZO i provjeri.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pravo na smještaj uz dijete oboljelo od maligne bolesti ili srodne bolesti koja neposredno ugrožava život

    Osigurana osoba - jedan od roditelja djeteta mlađeg od 18 godina, oboljelog od maligne bolesti ili srodne bolesti koja neposredno ugrožava život , koje se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj bolničkoj ustanovi (klinički bolnički centar, klinička bolnica, klinika) koja liječi djecu oboljelu od malignih bolesti ili srodnih bolesti koje neposredno ugrožavaju život ima pravo, ovisno o smještajnim kapacitetima ugovorne bolničke ustanove, na cjelodnevni smještaj uz dijete za vrijeme njegovog bolničkog liječenja, a na osnovi iste uputnice kojom je dijete upućeno na bolničko liječenje. Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaj nije obvezna sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite, a osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju može ostvariti pravo na naknadu plaće tijekom privremene spriječenosti za rad, za vrijeme tog smještaja ima pravo na naknadu plaće na ime privremene spriječenosti za rad zbog njege djeteta.
    U slučaju da ugovorna bolnička zdravstvena ustanova nema smještajnih kapaciteta roditelj djeteta ostvaruje pravo na naknadu troškova smještaja do maksimalnog iznosa po danu u visini neoporezivog iznosa dnevnice za službeno putovanje u zemlji (za mjesto udaljeno najmanje 30 kilometara i koje službeno putovanje traje više od 12 sati dnevno) utvrđene Pravilnikom o porezu na dohodak.
    Radi ostvarivanja tog prava potrebno je da bolnica nakon završetka liječenja ispuni tiskanicu pod nazivom "Potvrda o boravku roditelja uz dijete na bolničkom liječenju" i dostavi ju u nadležni regionalni ured, odnosno područnu službu HZZO-a koji će izvršiti naknadu troškova roditeljima. Naknadu troškova moguće je izvršiti u visini od 170,00 kuna po danu.



    ovo je iz pravilnika hzzo-a


    ako ne spadate u tu kategoriju, morati ces naci druge nacine.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Ma naša doktorica nam nije baš od neke pomoći,razumijem ju da ne želi pobrati novčanu kaznu ako mi ne ukine bolovanje ili neku opomenu
    ali isto tako nam ne daje baš neke savjete niti bi ona zvala hzzo.(nije znala napisati uputnice pa nije nikog htjela zvati nego je tražila da ja saznam,pa sam morala zvati neurokirurga)
    Nešto cu ja već sama smisliti,imam susretljivu šeficu,pa ću to riješiti al zastrašujuće je kroz što sve mi roditelji moramo proći i za sto se boriti.

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pa onda ti zovi HZZO i pitaj.

  27. #27
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da, strasno da strasnije ne moze biti. Zavrsili smo nedugo u bolnici, ne samo da nisam smjela biti po noci uz dijete koje nema ni dvije godine i nikad nije bilo bez mene ili nekog poznatog, nisam mogla ni na bolovanje da barem po danu budem uz njega.

    Srecom, ja sam na posao nazvala da necu doc iz tog i tog razloga i da mi slobodno mogu dat otkaz ali ja cu biti uz dijete, pa sam dobila slobodne dane bez imalo problema. Majka decka pored nas je isla na posao u 13 popodne a dijete od 8 godina je plakalo za njom i zvalo ju na mobitel svako malo jer mu fali.
    Srce mi se slama nad takvom svijescu ljudi koji odreduju ovakve zakone.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    upravo to,ispada da nam ipak poslodavci izlaze u susret i njima je to normalno da si uz svoje djete a zakon te doslovno gazi.
    Ja sam iskreno baš bila šokirana,neznam zašto očito,jer to je sve normalno u ovoj našoj predivnoj državi a sve kao pazi se na prava djeteta.
    Pa gdje su ovdje prava djeteta i njihove želje i potrebe?????
    Ne želim biti ovakva ogorčena na sve to ali baš me bole ovakve situacije,ne samo radi mene vec radi ostalih izgubljenih majki.Razumijem i da nemaju mogućnost smještaja majke uz dijete
    ali bolovanje i mogućnost da im budeš u posjeti.APSURD!!

  29. #29
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Meni nije trebao smjestaj, krevet ni hrana, nego stolica uz krevet. Ako nema stolice mogu i stajat. Bez imalo problema.

    Treba ih sto vise stavljati u novine na javnu sramotu, da ljudi koji nisu svjesni i ni ne znaju za ovakve zakone, vide i mozda jednom budu s nama dio pomaka..

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Pa baš to,ovo mi je prestrašno.
    Jadni roditelji progutaju to i nadaju se da će to što prije proć jer si jednostavno bespomoćan.

  31. #31
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Meni je zao sto cu jos 3 mjeseca morat u tu bolnicu na preglede s njim, vec sam bila razgovarala s novinarkom ali ne usudim se izac u novine dok je moje dijete pod njihovim nadzorom, ne zelim imati glupe sitiacije. Da ne moram s njim tamo vec bi bili u novinama i svaki roditelj to treba napraviti ako zeli promjenu!

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da, nazalost, nitko se ne buni.
    Tako su nam rekli i u Ministarstvu smo bili na razgovoru vezanom uz ovu temu.
    Ne trebaju svi ici u novine, ali se moze pisati i na druge adrese (Ministrstvo i HZZO) jer ovako ispada da nema prituzbi.
    Mene iskreno zivcira taj silan strah da se govori da SUSTAV , a ne pojedinci NE valjaju. Ako ja mogu okolo o sustavu blebetati, mogu i drugi koji su u 100 puta boljoj poziciji od mene jer imaju veci izbor. Ali , eto ne ...nitko ne govori, i cini se da nam je svima ok.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Da istina,premalo nas priča o tome.
    I ovdje nebi trebalo ići u novine sa ciljem da "blatiš" neku bolnicu,jer bolnica nema veze s tim.
    Imaju doktorice koje nam izdaju bolovanja a njima su ruke vezane od strane hzzo i Ministarstva.
    Na to treba upućivat.

  34. #34
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dakle da ponovim , na bolovanje se ima pravo dok je dijete u bolnici ako je malde od 5 godina. Takav je zakon i tu nema dvojbe. pedijatar daje preporuku za dnevni smjestaj, opca praksa otvara.
    Nakon 5 godina nema se pravo osim iznimkama osim odredenih skupina. HZZO razmatra mjenjati taj pravilnik, vec se dugo prica o tome da se makne ogranicenje. Da je pritisak veci i sa vise strana , mozada bi se vec i maklo.

    sto se tice mogucnosti boravka uz dijete ista prica.
    potreban je pritisak sa vise strana. Ovako pojeo vuk magare. ili cekati, ili biti dio promjena.

  35. #35
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle da ponovim , na bolovanje se ima pravo dok je dijete u bolnici ako je malde od 5 godina. Takav je zakon i tu nema dvojbe. pedijatar daje preporuku za dnevni smjestaj, opca praksa otvara.
    apsu točno ovako kako je sirius napisala.
    kad je mali imao 2 godine, dobila sam pravo na dnevni smještaj uz dijete,
    ali sam se natelila oko toga, jer nitko nije imao pojma o ničemu, prije 7 godina.
    raspitivala sam se mjesecima prije, mislim da sam baš tu na forumu naišla na informaciju
    pa hodočastila po bolnici i raspitivala se, kod pedijatra i svoje dr.

  36. #36
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da, bas citam i ne vjerujem.
    Pitala sam njegovu pedijatricu i rekla mi da nemam pravo. Zvala svoju i rekla da je to komplicirano. Pa sam nazvala posao i rekla da ne dolazim no bili su divni.

    Kako god, dijete od 5-10,11,12 godina samo u bolnici jer roditelj mora radit? Strasno. Strasno i stresno i za dijete i za roditelja.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Htjela sam vam samo javiti razvoj situacije.
    Poslala sam upit Hzzo i jutros sam dobila mail.
    Znači onaj članak zakona koji je sirius napisala malo niže dolje se odnosi na našu situaciju i imam pravo na bolovanje al baš danas nisam bila raspoložena za tjeranje pravde,
    pa sam došla kod pedijatrice samo da nas pošalje vaditi krv al mi je ona sama rekla da je poslije razmišljala i provjeravala da ipak imam pravo i stavila mi je bolovanje bez obzira na hospitalizaciju
    do kraja mjeseca.
    Eto cure puno hvala,znači ipak se treba provjerit na više mjesta.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    žalosno je da mi moramo tražiti koja prava imamo, umjesto da nam serviraju na kaj imamo pravo

    nego rafi kak napreduju tvoji papiri za njegu?

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj rafi&gabi prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam vam samo javiti razvoj situacije.
    Poslala sam upit Hzzo i jutros sam dobila mail.
    Znači onaj članak zakona koji je sirius napisala malo niže dolje se odnosi na našu situaciju i imam pravo na bolovanje al baš danas nisam bila raspoložena za tjeranje pravde,
    pa sam došla kod pedijatrice samo da nas pošalje vaditi krv al mi je ona sama rekla da je poslije razmišljala i provjeravala da ipak imam pravo i stavila mi je bolovanje bez obzira na hospitalizaciju
    do kraja mjeseca.
    Eto cure puno hvala,znači ipak se treba provjerit na više mjesta.
    Ako bilo sto treba samo pisi na forumu.
    Mi koje smo iskusne imamo pravilnike u malom prstu.
    vama za pocetak jedna briga manje.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Ma svjesna sam ja svega,da se zna desit i propust,a u ovom mom slučaju je pedijatrica i sama skužila i bilo joj je neugodno.
    ma dobro bitno da je to sad sve rješeno.Iako bez obzira na njihovu odluku ja ne bi otišla radit pa makar nauštrb otkaza,al imam
    sreću pa razumnu šeficu i to bi bilo bez problema.Al me zaprepastilo kako druge roditelje otkantavaju i što sve prolaze,kako gube poslove,dobivaju otkaze...
    Ja to nisam mogla vjerovat..

    Da evo sad će u utorak biti tri tjedna kako sam predala papire al ni traga ni glasa još od rješenja,a nisam zvala.
    A pošto slj.tjedan imamo hospitalizaciju neću se još baviti time,budem zvala kada prođe mjesec dana.
    Baš me zanima kakvo ću rješenje dobiti.

  41. #41
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Danas je moj 9-mjesečni dojeni sin ostao na Srebrnjaku, i osim što sam ga morala ostaviti samog tamo, pedijatrica mi je rekla da nemam pravo na bolovanje ako je hospitaliziran. Na koji Pravilnik da se pozovem?

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jenn vidim nitko još nije odgovorio, pa ako je dojen možeš biti s njim.
    ne mogu uopće zamislit tako malu bebu da razdvajaju od mame.Ajme tuge...bem ti sustav.

    Otiđi im tamo, uzmi stolicu i zasjedni kraj svog djeteta.

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista ne znam, samo se nadam da ce brzo doma. I da mozes ostati s njim pa makar stvarno i na stolcu.

  44. #44
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    vjerojatno si sama proguglala
    http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...taj-uz-dijete/

    Cjelodnevni smještaj uz dijete

    Radi se o pravu na cjelodnevni (24-satni) smještaj koje se ostvaruje ovisno o odgovarajućim smještajnim kapacitetima ustanove.

    Pravo ostvaruje osigurana osoba:


    • majka djeteta pod uvjetom da je jedina prehrana djeteta majčino mlijeko, odnosno da postoji potreba dojenja djeteta, a što utvrđuje izabrani doktor djeteta, odnosno doktor bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi,


    e sad bi ovo crveno moglo biti problem
    ako oni nemaju kapacitete za to
    traži preporuku bolničkog liječnika, djetetovog pedijatra i onda ti tvoj liječnik piše uputnicu za bolničko liječenje, traži se: smještaj uz dijete

    sretno

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Aleks jako mi je drago da si tu, tvoji savjeti će pomoći Jenn za dalje.
    Mene srce boli kad samo pomislim da je tako malo dijete samo u bolnici

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je moj 9-mjesečni dojeni sin ostao na Srebrnjaku, i osim što sam ga morala ostaviti samog tamo, pedijatrica mi je rekla da nemam pravo na bolovanje ako je hospitaliziran. Na koji Pravilnik da se pozovem?
    Pravo na bolovanje imas i ako nisi u 24 satnom smjestaju , nego samo u dnevnom ( koliko znam kod njih je od 8-22 sata). Da li je dijete na intezivnoj? Tada su pravila za smjestaj jos vise ogranicena, ali pravo na bolovanje i dalje stoji.
    Srebrnjak ima mogucnost izvanstsndarda tj. apartmana 200 kn/dan kojeg placas bez obzira na dojenje.
    ili ti ponude smjestaj za dojilje ako ga imaju.

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dnevni smještaj uz dijete


    Radi se o pravu na dnevni smještaj (ne i noćenje).
    Pravo pripada jednom od roditelja, pod uvjetom:


    da je dijete mlađe od 5 godina
    da se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj zdravstvenoj ustanovi za liječenje djece oboljele od akutnih bolesti
    BITNO! Roditelj djeteta s poteškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz, mišljenje i ocjenu nadležnog tijela vještačenja ima pravo na dnevni smještaj uz dijete bez obzira na dob djeteta, ako je to predložio odjelni doktor bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi. Pravo se ostvaruje na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi, a na temelju uputnice koju izdaje izabrani doktor djeteta. Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaj nije obvezna sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite, a osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju može ostvariti pravo na naknadu plaće, za vrijeme tog smještaja ima pravo na naknadu plaće na ime privremene spriječenosti za rad zbog njege djeteta.


    -----
    zadnji odlomak objasnjava bolovanje. Pedijatar ( izabrani) pise prepororuku za bolovanje tvom lijecniku obiteljske medicine . Takoder pedijatar pise uputnicu za bolnicu da postoji potreba dojenja . Dakle to su dvije stvari.
    1. Uputnica za 24 satni smjestaj za bolnicu ( od pedijatra)
    2. Potvrda od pedijatra da je dijete hospitalizirano koju nosis svom obiteljskom lijecniku koji na osnovu toga otvara bolovanje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.11.2015. at 06:27

  48. #48
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako tvojoj obiteljskoj lijecnici niti nakon toga nije jasno kako otvoriti bolovanje tada neka zove hzzo.

  49. #49
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Da aleks, buni me to crvenim slovima, sef odjela nikako ne dopusta da roditelji ostanu, sluzbeno mogu biti do 8, ali su me potjerali i pola 10. Srecom pa je spavao, inace ne znam kako bih to prezivjela. Sto se tice dojenja, nije mu jedina prehrana mlijeko, a kad sam rekla da dojim nocu je rekao da ce ionako biti na infuziji. On k tome odbija bocicu i odbija piti bilo sto drugo osim cice.

    Sirius, vidjela sam to, ali tu se spominje smjestaj, a ne izrijekom bolovanje. Budem zvala poslije pedijatricu. Valjda ce danas doma ili da se bar oslobodi neki apartmsn.

  50. #50
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ovaj zadnji odlomak (bitno!) mi se cini da govori o djeci s teskocama u razvoju?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •