Stranica 2 od 122 PrviPrvi 12341252102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #51
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mislim da ja nije uredu bilo koga etiketirati na ovom forumu. ovo je roditeljski a ne politicki forum.
    Da li ce doci desna ili lijeva opcija na vlast je na gradjanima RH.

    To sto neko ponisti glasacki listic, ili uopce ne glasa ne znaci da je za najgore od najgorih.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.09.2015. at 12:55

  2. #52
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja znam da nemam za koga glasovati. I čak mogu glasovati protiv.
    Tako je Josipović došao na vlast.
    Međutim, misli li Milanović da ne treba ništa napraviti nego da će na osnovi straha od vladavine HDZa dobiti izbore, misim da se grdno vara.
    Izgubio je svoje lijevo biračko tijelo i to će teško nadoknaditi.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    zar mislite da glasačko tijelo desnice uopće razmišlja o ovome gore, koja metoda, koliko posto, koja je razlika, kako poništiti listić, hoće li njihovi i s kim koalirati (osobno mislim da to glasačko tijelo ne samo da ne razmišlja o tome, već se vrlo malo zamara tom aktivnošću u životu uopće, na što ovi i računaju).
    Prije nego dođeš do ovakvog zaključka, moraš uzeti u obzir da je pokretačica ove teme (moja malenkost) do sada uvijek bila glasačko tijelo desnice . Ali što kaže Cubana, prst bi mi se osušio da glasam za njih, a bome za "lijeve" još manje... Jedino sada kada vidim tumačenja koje cure iznose, više nisam sigurna što činiti... Jer, ako neće lijevi niti desni, manji nemaju šanse, propadnu izbori, ..., što nam ostaje? Anarhija? Svjesna sam da netko mora doći na vlast, ali kada se nakon predizborne kampanje raspukne ružičasti balon od sapunice i ispraznih obećanja, narod se pobuni, ja ne želim biti dio mase na koju će se odnositi ona "Pa sami ste si birali". Jer ja nemam koga birati...

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ne mislim da su oni koji ne izađu na izbore niti oni koji ponište listić ZA najgore od najgorih, već da je posljedica takvog njihovog stava i ponašanja mogućnost da na vlast dođu upravo takvi (lijevi ili desni, svejedno kako na to gledate, meni su to HDZ i ekipa). mnogi kažu da smo mi jadni birači taoci ovih dviju velikih stranaka i ne valjaju ni jedna ni druga i svi su oni isti...nastavi niz, a mi zbog toga eto nećemo dati njima glas. pa, nažalost, mislim da nismo taoci loših političara nego vlastite inertnosti i nezaintersiranosti. jesmo li išta aktivno pokušali napraviti da izmijenimo tu situaciju, jesmo li sposobni nešto poduzeti da do idućih izbora imamo neki izbor? ja nisam, priznajem, ali umorna sam više od tog stalnog kritiziranja od strane onih koji ništa ne poduzimaju da stvari budu drugačije (ne mislim pritom na forumašice, posebno ne neke konkretno, već načelno sve potencijalne birače).

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, zbilja ne znam spada li ovakvo pitanje ovdje, ako ne adminice će sigurno znati kamo ga staviti. Bliže nam se stranački izbori, a ja već nekoliko godina bojkotiram i ne želim se izjašnjavati, nakon što sam par puta glasala za onu stranku Zelenih... E sad, svi mi govore da ne izlaženjem na izbore "poklanjam" svoj listić dobitnicima izbora. Kako da ja poništim svoj listić? Da onda ipak izađem pa ga prekrižim, da ga potrgam ili nadopišem Supermena, jer iskreno kako mi se čini još nas samo on može spasiti .
    LEIRmam, iz uvodnog posta nisam zaista mogla uzeti u obzir da si ti dio desnog biračkog tijela, barem ja Zelene ne ubrajam u desne. no, kako kaže spajalica, ovo je ipak roditeljski forum, nije u redu politizirati i moje su grublje riječi bile odraz vlastite frustracije i straha da ćemo se vratiti u neka stvarno mračna vremena. duboke isprike ako se netko osjetio etiketiranim. otvaračica je, nadam se, dobila odgovor kako tehnički poništiti listić, a to je bilo pitanje. posljedice je najbolje objasnila Cvijeta.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ne izaci na izbore, izaci ali ponistiti listic, ili glasati za stranku koja ne prelazi izborni prag je potpuno svejedno za one stranke koje prelaze izborni prag. Ponisteni listici se ne pribrajaju nikome. Lista ponistenih listica se eliminira, kao i sve druge liste koje su dobile manje od 5 % glasova (nisu presle izborni prag), a na preostale liste dijeli se 14 zastupnickih mandata po D'Hondtovoj metodi. Broj osoba koje su izasle na izbore pri tome ne mijenja nista na stvari jer se nakon eliminiranih listica pri raspodjeli mandata barata samo s onima koji prelaze izborni prag.

    Druga je stvar sto se nekome cini da je bolje birati manje zlo nego svoj glas dati u nista.

    Ja recimo, kao spajalica, kao Cubana, ne mogu preci preko sebe i dati podrsku nekome tko me je razocarao i iznevjerio moja ocekivanja. Nekome u koga nemam povjerenje da ce se postaviti onako kako bih od njega zeljela po pitanju mnogih meni vaznih stvari, nego ce napraviti suprotno ili na za mene nezadovoljavajuci nacin.

    Grozim se i ja vladavine jos groznijih od vladajucih, ali ne po cijenu pukog ustolicavanja onih koji po prirodi stvari racunaju na mene.

    Onako kako ja vidim situaciju u zemlji i svijetu jeste da bitnog iskoraka prema bolje nece biti dok ne postane jos jako, jako lose. U tom smislu, mislim si, sto prije dodjemo do tamo to bolje.

  7. #57
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Mislim da ovo "ne idu nikome glasovi" bas ne drzi vodu.

    Npr.
    Hdz 35%
    Sdp 30%
    Hns 8%
    Zeleni 7%
    Ostali koji nisu presli prag 15%
    Nevazeci 5%
    20% se odbacuje i rezultat je:
    Hdz 43,75%
    Sdp 37,5%
    Hns 10%
    Zeleni 8,75%

    Ocito je da ispada da hdz u tom slucaju ima podrsku od 43,75%, dok je realno 35% gradjanstva za njih. Zeleni dobiju 1,75% mandata vise, a hdz 8,75% mandata vise.

    Meni se cini da ovo s izbornim pragom odgovara samo velikima. Mozda bi bilo bolje da ako ima glasova za jednog sabornika da ga i imaju.

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    U nekim zemljama se plaća globa za neizlazak na izbore
    (npr. australija). naoko represivna mjera, ali kad se pogleda da je to jedno od
    najdemokratičnijih i socijalno najuređenijih društava onda to valjda ima smisla.

    tješi činjenica da ima mjesta na ovom svijetu gdje je vlasti stalo da narod o njoj odlučuje,
    a ne da se mišljenje naroda što lakše zaobiđe.

  10. #60
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a ne znam, ovako laički, ja ne vidim šta bi se postiglo s time da SVI MORAJU izaći na izbore
    velim, konkretno kad gledam što se nudi na izbor i kako ljudi uglavnom dišu, mislim da bi rezultati bili li-la
    mogli bi reći "evo svi punoljetni građani su sudjelovali u odlučivanju", a da pitaš te građane, više od pola njih bi reklo da je biralo između lošeg i goreg

  11. #61
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

  12. #62
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Nakon sto je Glavas svojim nedavnim paradiranjem s crnokosuljasima po Markovom trgu izazvao napad koulrofobije kod mene, danas su me zgrozile naljepnice s Milanovicevim likom i natpisom "game over" u nacistisckim tonovima.

    http://www.cropix.hr/index.php?menuid=gallery_cropix&gid=78150

    Šatoraši su opet napali na medijski prostor i zdrav razum.

    Da nije prosao Markićkin referendum, ne bih vjerovala da su toliki glasaci tako puni mrznje i da ovi samodopadni mrzitelji imaju ikakve sanse, al sad se stvarno bojim da nam se lose pise. Ja definitivno necu ponistiti listic. Preopasno je. Ne zelim zivjeti u Madjarskoj.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 23.10.2015. at 18:27

  13. #63
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jelena, znam da je preopasno, ali kao razocarnom glasacu ljevice, koja ni u ludilu ne zeli isti dati desnici, ja ne znam sto napraviti. zbilja ne znam.

  14. #64
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, znam da je preopasno, ali kao razocarnom glasacu ljevice, koja ni u ludilu ne zeli isti dati desnici, ja ne znam sto napraviti. zbilja ne znam.
    ako ne želiš dati glas desnici onda i nemaš puno izbora

  15. #65
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    desnica dobiva ove izbore i to je jasno ko dan. ako ništa, želim im bar da se preznojavaju do zadnjega.

  16. #66
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Alex, bas to nemam izbora, a ja zelim izbor.

    Mare a sta da bidna radim.

  17. #67
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nadam se da će nam se za života ispuniti želja da biramo, objema. do tada, glasaj za sdp.

  18. #68
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da će nam se za života ispuniti želja da biramo, objema. do tada, glasaj za sdp.
    ili bolje rečeno protiv hdz

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ili bolje rečeno protiv hdz
    a, ne, Mima nam je objasnila da glasovanje protiv HDZ-a za "sitne ribe" jest zapravo glas za HDZ.

  20. #70
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, znam da je preopasno, ali kao razocarnom glasacu ljevice, koja ni u ludilu ne zeli isti dati desnici, ja ne znam sto napraviti. zbilja ne znam.
    U tom slučaju, možeš samo dati glas ljevici.

  21. #71
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, znam da je preopasno, ali kao razocarnom glasacu ljevice, koja ni u ludilu ne zeli isti dati desnici, ja ne znam sto napraviti. zbilja ne znam.
    I ja sam razocarani glasac ljevice. Moje ministarstvo je totalno fijasko, upropasteno dugorocno. Ali alternativa mi izgleda toliko uzasno. KGK pokazuje toliku razinu nerazumijevanja svog posla, ne bih joj dala ni da mi neki vazan formular ispuni. Ona ne moze nikako balansirati desnicu. Jedino sto je realno Glavaša maknuo Šeks, kao što bi hdz mogao i šatoraše ponovo žrtvovati.

  22. #72
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ove izbore dozivljavam samo kao ublazavanje Naci politike koja nam dolazi.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Moram priznati da sam i ja na gorim mukama nego sto sam uopce mogla slutiti. Bila sam sigurna da cu ponistiti listic, ali sto su izbori blize to mi je gore. Do sada sam se pokolebala nekoliko puta i uspjela se vratiti na pocetnu odluku, medjutim u svjetlu izbjeglicke krize i stvari poput npr. ovoga, me nekako prisiljavaju na razmisljanje da ovaj put mozda stvarno moram ici preko sebe... :/

  24. #74
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ajme Aurora, ono je prebolesno i za njih

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kako su nisko pali... Ja sam do sad bila uvjerena da ili necu izaci, ili da cu glasati za Pametno. Ali, ne znam vise...a zlo mi je od glasanja za manje zlo, jer bas s tim oni racunaju i to mi se gadi.

  26. #76
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Pa Aurora bome ces me natjerati da idem glasati protiv.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Vidim da je tema opet aktualna, pa ću se i ja osvrnuti. Od neodlučnog kandidata pretvorila sam se u biračko tijelo stranke MOST Neka mi Bog pomogne...

  28. #78
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Imam problema i s njima.
    Ne znam sto bi oni nakon dolaska na vlas s jednom skupinom nasih gradjana. Mislim da im nisu dragi. Samo s obzirom na dva velika bloka taj segment im prolazi ispod radara. Barem mog.
    Eto me zagovarala sam da je ovo roditeljski a ne politicki. A sad cu napraviti jos i analizu cijele politicke scene

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Imam problema i s njima.
    Ne znam sto bi oni nakon dolaska na vlas s jednom skupinom nasih gradjana.
    Ajoj, sad si me pokolebala... Zbilja nisam kod njih primjetila neki animozitet prema nekome, na koju grupu građana misliš? Taj Petrov mi se zbilja činio OK....

  30. #80
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo, ja ću za Živi zid, ne zato što mislim da će pobijediti ili nešto promijeniti, nego jer se nadam da će njih nekoliko u saboru s imunitetom malo poremetiti planove ovim mlatimudanima koje više ni nacrtane ne mogu vidjeti.

  31. #81
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja ću za Živi zid, ne zato što mislim da će pobijediti ili nešto promijeniti, nego jer se nadam da će njih nekoliko u saboru s imunitetom malo poremetiti planove ovim mlatimudanima koje više ni nacrtane ne mogu vidjeti.
    To sam se ponadala na prošlim izborima za Liberale pa ćorak.

  32. #82
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Sandra Perković za Bandića. Povratit ću si u usta.

  33. #83
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jeste vidjele ovo:

    http://news-bar.rtl.hr/vijesti/hrvat...i-za-crtanje-p

    I ja ću izaći, ne zato što podupirem ijednu opciju, nego samo zato što su se žene za to pravo teško izborile. Ne želim tu borbu omalovažiti ignoriranjem

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da je tema opet aktualna, pa ću se i ja osvrnuti. Od neodlučnog kandidata pretvorila sam se u biračko tijelo stranke MOST
    I ja. Prošli put sam glasala za SDP jer sam mislila da od onog prije ne može gore, ali eto prevarila sam se.
    Kod nas su lijevica i desnica ionako samo deklarativno lijevo ili desno, a u praksi jednako nesposobni. Ako se nastave izmjenjivati te 2 stranke bankrotirat ćemo tijekom prepucavanja o ustašama i komunistima.

    Ipak najstrašniji mi je Živi zid. Cijeli program im je zasnovan na teorijama zavjere. Oni bi u saboru bili veći cirkus od Rojsa.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Prvi put ću glasovati na predstojećim izborima, jer sam konačno našla stranku po svojoj mjeri - barem tako mislim.
    Općenito, sviđa mi se što ima dosta novih stranki (Most, Pametno, Orah, Živi zid...) i mislim da svatko može izabrati nešto što barem donekle zadovoljava vlastite kriterije. Ima dosta novih lica kojima treba dati šansu.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    A sto mislite o Pametno?

  37. #87
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nepoznati, ali pretenciozan naziv.

  38. #88
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    živog zida me najozbiljnije - strah

    evo jedan zanimljivi tekst, možda vam pomogne u odluci :D
    http://www.jutarnji.hr/pouke-iz-demo...e-zlo/1433108/
    a kad već pitate...:d
    što sam starija, sve više sam stava da je politika biranje između manjeg i većeg zla. u većini slučajeva. a sve ostalo je mladenačko idealiziranje
    kao i ovo - glasanje protiv.
    izađeš na izbore i glasaš. i to je to.
    a teza da radi nesposobne politike treba pustiti da pobijedi opcija koju smatraš (ako smatraš, naravno, odnosno ako si razočarani glasač ljevice) nesposobnom, reakcionarnom i lopovskom, to je već žešći apsurd.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 03.11.2015. at 14:46

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    evo jedan zanimljivi tekst, možda vam pomogne u odluci :D
    http://www.jutarnji.hr/pouke-iz-demo...e-zlo/1433108/
    a kad već pitate...:d
    što sam starija, sve više sam stava da je politika biranje između manjeg i većeg zla. u većini slučajeva. a sve ostalo je mladenačko idealiziranje
    kao i ovo - glasanje protiv.
    izađeš na izbore i glasaš. i to je to.
    a teza da radi nesposobne politike treba pustiti da pobijedi opcija koju smatraš (ako smatraš, naravno, odnosno ako si razočarani glasač ljevice) nesposobnom, reakcionarnom i lopovskom, to je već žešći apsurd.
    x

    ja sam za prošle izbore pjevala pjesmu
    kolinda il ivo .... mi se živo
    kao svejedno je
    on nesposoban, mlak, ona.... a takva kakva je
    bome, sad mi je žao
    ipak je trebalo birati manje zlo
    na ovim izborima ću birati manje zlo

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    U SDP sam izgubila svaku vjeru nakon što su izjavili da su spremni koalirati s HDSSB-om. Bez uvrede ikome, ali postrojavanje bilo kakvih stranačkih gardi u meni budi jezu i nije mi jasno da "lijeva" stranka može koalirati s njima.
    S obzirom na to da ipak postoje treći putevi koji imaju šanse, poništavanje listića mi je bezveze. Treba se samo malo informirati.
    Gledala sam malo rezultate anketa i primjetila da i HDZ i SDP imaju najveću podršku među starijima od 70, a najmanju među mlađima od 30.
    Zato mi se ne čini da je to bačen glas ili (pretjerano) idealiziranje. :D

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    U zadnjih par dana cula sam od dvije razlicite osobe izreceno kao posve gotovu stvar "Sad ce se promijeniti vlast, pa ce..." u kontekstu i prilici gdje bih najmanje ocekivala. Zapanjila me ta njihova sigurnost i odsustvo ikakve dvojbe u promjenu vlasti.

    Onda si zamisljam izbornu noc i objavu rezultata izbora. I kako bih se osjecala kada bi na vlast dosla opcija koje se grozim, a da ja pri tome nisam dala svoj glas ni jednoj opciji. Ne znam bih li se mogla nositi s tim osjecajem. S druge strane koalicija koju spominje annvilli mi je takodjer krajnje neprihvatljiva. Cini mi se kao da do samog kraja necu znati sto uciniti i da ce na kraju biti odlucujuca neka banalna sitnica...

  42. #92
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    A sto mislite o Pametno?
    evo, čitam sad topik na potpomognutoj. pametno, most, taj tzv. treći put...
    osobno, ne sviđa mi se. možda sam stara kao što kaže anvilli, vjerojatno i jesam, al za mene su svjetonazorska pitanja - važna. i nerviraju me te mlade_lude_urbane_legalizirati_ćemo_marihuanu: stranke koje ne mogu dati jasan odgovor na jasna pitanja. koji kao nisu ni lijevo ni desno, nego nešto ne znam šta su.

  43. #93
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da, baš mislim
    znaš oni upitnici što budu na portalima, da odgovaraš na pitanja što misliš o ovome, o onome, i onda ti izračuna za koga da glasaš
    to bi oni trebali svi ispunit, i da mi možemo pregledat knjižicu s odgovorima
    i nema preskakanja pitanja niti muljanja, moraš zaokružit jedan od ponuđenih odgovora

  44. #94
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mi ćemo izgleda cijela familija u nedjelju. Kikačica isto ide. LOL
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    živog zida me najozbiljnije - strah
    x
    Živi zid = živi pijesak.
    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    U SDP sam izgubila svaku vjeru nakon što su izjavili da su spremni koalirati s HDSSB-om.
    Kako čitam i tekst, a ne samo naslov, shvatila sam da bi oni koalirali s njima kada bi ovi potpuno izmijenili svoju politiku iz temelja.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.11.2015. at 16:12

  45. #95
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Most je umiveni HDZ. Ili umiveni Hrast.
    Živi Zid, na rubu pameti.
    Pametno, Orah ili Za Grad - meni prihvatljive treće opcije, s tim da u mojoj izbornoj jedinici od svega toga ima samo Orah.
    Prilikom dileme SDP ili HDZ, zna se - nikako zločinačka organizacija. Nikad, ni u snu. SDP kakav god da je, nije ni blizu HDZ-u.

    Još moram odvagnuti, pogledati sve liste za svoju izbornu jedinicu i vidjeti koje manje zlo izabrati, odnosno za čiju ću nezasluženu fotelju glasati.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja sam razocarani glasac ljevice... I bavim se mislju da li glasati za manje zlo. Ali opet, jeza me hvata od ekonomske situacije koju oni nisu sposobni (ni voljni) mijenjati, jeza! Vise od svjetonazorskih pitanja, koja mi jesu vazna, trenutno me muci nase gospodarstvo. Uzalud nam ljudske slobode i liberalizam i prava manjina svih vrsta ako cemo biti svi bez posla, perspektive... A ima li tko snage preokrenuti taj trend koji nas neminovno vodi u propast, stvarno ne znam. Zato razmisljam o Pametno, iako su mi se proznajem zamjerili izbjegavanjem odgovora na svjetonazorska pitanja (njusim konzervativizam, ili jos gore, kalkuliranje i koketiranje s obje strane).

    Zivi zid je katastrofa koja se nadam se nema sanse dogoditi.
    Posljednje uređivanje od Charlie : 03.11.2015. at 16:17

  47. #97
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Most je umiveni HDZ. Ili umiveni Hrast.
    Živi Zid, na rubu pameti.
    Pametno, Orah ili Za Grad - meni prihvatljive treće opcije, s tim da u mojoj izbornoj jedinici od svega toga ima samo Orah.
    Prilikom dileme SDP ili HDZ, zna se - nikako zločinačka organizacija. Nikad, ni u snu. SDP kakav god da je, nije ni blizu HDZ-u.

    Još moram odvagnuti, pogledati sve liste za svoju izbornu jedinicu i vidjeti koje manje zlo izabrati, odnosno za čiju ću nezasluženu fotelju glasati.
    genijalno mi je kako ni ne spominješ jednu opciju, u tvojoj izbornoj jedinici

    e da, jeste skužili koliki će nam biti glasački listići, plahta cijela?
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 03.11.2015. at 16:21

  48. #98
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Vi (mi) razočarani birači ljevice nečega moramo biti svjesni: birači desnice nisu razočarani, barem ne u mjeri da neće izaći na izbore. Pa ako se budemo prenemagali kao kod Ive i Kolinde (a jesam, priznajem), bit će nam Ćorušić ministar zdravstva, a Šovagovićka ministrica kulture.

    Ajmo za početak spriječiti da se Mordor dokopa vlasti, a onda 4 godine budimo aktivni prema vlasti koja će biti loša ili barem nedovoljno dobra. Kakav narod, takva vlast.

  49. #99
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    e da, jeste skužili koliki će nam biti glasački listići, plahta cijela?
    Šteta papira.
    To se sve moglo i digitalno.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.11.2015. at 16:23

  50. #100
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    genijalno mi je kako ni ne spominješ jednu opciju, u tvojoj izbornoj jedinici

    e da, jeste skužili koliki će nam biti glasački listići, plahta cijela?
    ...da ne zamaram forum lokalnim problemima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •