Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 51 od 55 PrviPrvi ... 414950515253 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #2501
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ako je i bio neki pakleni plan, pao je u vodu. Merkel je ostala unutar Njemačke solo, Njemačka također unutar EU, solo i izolirana. Ukoliko se i radilo o nekom super duper planu, taj je već davno propao pošto su joj na koncu i Švedska i Danska lagano okrenula leđa i rekle, dosta više. Problem je što učiniti sada, prvenstveno za Njemačku. Zatvorili li granice, pisdarija, ostvali ih otvorene pisdarija.
    Osim toga sjeti se malo klime s početka ovog topica, bose nožice, uplakana dječica, humanitarni pritisak sa svih strana, e vidiš takva klima je bila svuda po Europi, pa onda samo u Njemačkoj, a sad više niti u njoj. Vrag je odnio šalu reklo bi se. A napisala sam već odavno na ovom topicu tko će za ovo platiti ceh. S punim pravom reći će oni koji i dalje vjeruju u to da je Merkel poslala pozivnice i da je sve ovo radi toga, a u biti se radi o izbjegličkoj krizi koja je prije svega višeslojna, koja ima svoj međunarodni, europski i nacionani aspekt.

    Kontrole na granicama su postojale i postoje, ali i opet zbog humanitarnog pristiska i prije svega ljudskog faktora tipa kako vas nije stid ostaviti te ljude da čekaju na kiši, hladnoći, promrzle, gladne, žedne, pokrivati ih nailonom i slično, nisu se vršile strogo službeno i bez emocija. Osim toga tko i gdje bi zadržao toliku masu par mjeseci na 100 m2 livade.

  2. #2502
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Kažu neki lijevi izvori da je ovo plan za izvlačenje Europe iz ekonomoske stagnacije. Navodno je to plan za spuštanje cijene rada i vraćanje proizvodnje na stari kontinent. Kombinacija plašenja vanjskim neprijateljem i uvoza jeftine obespravljene radne snage što legalnim putem ne bi nikad prošlo.
    Ja nemam živaca slušati Žižeka i slične tako da je ovo iz druge ruke. Koliko god ličilo na teoriju zavjere i kakvo god ja mišljenje imala o izvoru ovo mi još najsuvislije do sada zvuči.

  3. #2503
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    U zapadnoj je Europi zadnjih par godina trend robotizirane proizvodnje pa se proizvodnja vraća na stari kontitent jer je jeftije proizvoditi putem robota, nego plaćati Kineze. Danas imaju robote koji nose čitave palete od jedne trake do druge. Što je nekad radilo 50 ljudi, danas rade 3 robota.

  4. #2504
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pikula, ma tko bi uspio iscenirati takav suludi plan, ovo sto si napisala moze biti posljedica, ali kao plan zvuci nevjerojatno. Evo jos suludih posljedica: ukidamo vam socijalna prava, i domacima i novima, liberalna ekonomija na stotu, cijena rada dolje, sljakaj samo, europa postaje Kina jer smisao i pravi put ovog svijeta je proizvoditi jos vise jeftine plastike i odjece ofarbane jos otrovnijim bojama.

    Imam puno za nadoknadit .

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto. Nisam sklona nabrajanju kao Bubilo koje ne mogu dokazati, ali da imam par dobrih prijatelja Muslimana. I svi o situaciji misle kao ja. Čak i Iranku, koji su kurdi.
    Stoga mi je još čudnije ovo nerzumjevanje i relativiziranje sa kojim se susrećem ovdje na ovom topicu.
    Morat cemo postat frendice na fejsu, ili ti posaljem par fotki na mail ako trebas dokaze . A ima i forumasica koje me poznaju in RL, ne znam jesu aktivne, i prate li ovu temu...

    Uglavnom, dokazi ili ne... Od nabrajanja (u kojem sam se zanijela) mi je bilo bitno argumentirati da mi ne smetaju vjernici (muz), i da poznajem muslimane vjernike koji zive u tom silnom radikalnom okruzenju financiranom od strane arapa, a koji su unatoc tome normalni ljudi... I ne pricamo o jednom kucanstvu... No, apsolvirano, dale ste brojke o radikalima.

    Smisao ovog posta je ako trebas dokaze, predocit cu .

  5. #2505
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pak ne razumijem o kakvom se uvjeravanju radi. Ne radi se uopće o uvjeravanju.
    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je više stvar jednostavno percepcije. Nekom je recimo ovo puno, nekom malo.
    Pa da... Uvjeravanje o tome da je to puno .
    I da nema resursa da se to rijesi.

    Mislim da o tome pisemo vec 40 stranica. Sto je puno i sto je malo, i sto se moze rijesiti i sto ne moze.
    Ne znam sto vise napisati. Osim da cu na kraju dana ipak vjerovati u instutcije i nasljede ovog dijela svijeta. Sad moram guliti krumpire.

  6. #2506
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da... Uvjeravanje o tome da je to puno .
    I da nema resursa da se to rijesi.
    Ne. Na osnovu konkretnih podataka svatkom je ostavljen izbor da zaključi sam.
    Pusto teoretiziranje bez čvrstog uporišta više ide u smjeru uvjeravanja.

  7. #2507
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    Morat cemo postat frendice na fejsu, ili ti posaljem par fotki na mail ako trebas dokaze . A ima i forumasica koje me poznaju in RL, ne znam jesu aktivne, i prate li ovu temu...

    Smisao ovog posta je ako trebas dokaze, predocit cu .
    Ali ja nemam ovdje one koji me znaju u RL. Kužiš?

  8. #2508
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Stoga se klonim pozivanja na moj privatni život i krug prijatelja, koji ionako, već smo zaključili koju stranicu prije i nisu neki argument. To je nešto što se treba podrazumjevati, a ne posebno isticati.

  9. #2509
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hoćeš reći da si cijelo vrijeme samo navodila podatke i ostavljala ostalima na izbor da sami zaključe?

    Ne trebaju nam na forumu prijatelji iz RL, osim za potvrdit postojanje jednog Sirijca, sudbinu mm-ovog pradjede i njegovih potomaka (ili za što si već imala potrebu spomenuti riječ "dokaz")...
    ... dovoljno je što i kako pišemo.

  10. #2510
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto, evo baš po pitanju tog linkanog topica. Traži žena savjet za plaže, i javi se pikula da pripazi da ne zalutaju na te neke sa djecom, na što žena kaže, znam takve ne tražimo. I tu onda uletava Zuska sa laganom provokacijom pikule na koju joj pikula naravno ne ostaje dužna. I tako to krene...
    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku

    pa i ja kažem šta i ti, stvarno taj potpis nije razlog da se oplete po cijelom forumu, je l da da nije?
    Sad ja ulećem, iz vedra neba, pa u rebra Nisam nikada Zuskim potpis pročitala kao što je pikula. Uopće me: "Dalje krunice od moje vunice" nije asociralo na ženski spolni organ, ali ni na molitvenu krunicu. Baš ste me iznenadile objašnjenjem. Tko zna jesam li jedina koja nije skužila.

    Apropo vunice (te intimne, ženske, da, da) i muslimana o kojima se jako puno piše na ovoj temi, uglavnom, vi znate da je brijanje dlaka sa ženskog tijela, pa tako i intimne vunice, davnašnji običaj muslimaki? Do prije dvadesetak godina to nije bila užanca Evropljanki. Znači, po pitanju intimnih dlaka, proširili su oni svoj običaj daleko prije migrantskog vala. Što li će još proširiti u narednim desetljećima, tko zna?

    Nemam ja ništa protiv njih, putovala sam u sjevernoafričke i arapske zemlje, sasvim mi je bilo OK, ali ja nikada ne bih mogla prihvatiti njihove običaje ( iako se prilagodim, i odjećom i ponašanjem dok sam tamo), tako da mi je jasno da je i njima teško prihvatiti zapadnjačke.

    Uspoređujem svoj kulturalni šok kad sam došla recimo, u Alžir, Maroko, Tunis, Egipat, Libanon, sa onim koji oni dožive u Njemačkoj, Švedskoj. Nije tim ljudima ni malo lako. Pogotovo u svijetlu toga da im je povratak u poznato nerealan.

    No, svijet se mijenja, možda se i narodi promijene. Na bolje? Optimista u meni se nada.

  11. #2511
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    To za vunicu, da budem iskrena ni ja. Zamjetila sam ga, i sjećam se da mi je kroz misli prošlo nešto kao, aha, sukob crkvenih i narodnih običaja

    Interesantan podatak Beti, thx! Evo prvi put čujem.

  12. #2512
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćeš reći da si cijelo vrijeme samo navodila podatke i ostavljala ostalima na izbor da sami zaključe?
    Ma Bubilo Ja ne želim ništa reći. Ako nešto imam za reći, to onda i kažem. Pa to već znaš.

  13. #2513

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    To sa Zuskinom vunicom mi je bilo jasno (ali isto ne cim sam procitala), al nisam shvatila kao uvredu, nego kao statement - da ona sama odlucuje o svojoj vunici. Malo mi je doduse vulgarno, al kaj sad, kaj se to mene tice. Pikuli je mozda smetalo sto su krunica i vunica u istoj recenici, pa joj je bilo grdo za vidjeti .

    A to sa otklanjanjem dlaka po tijelu - ja sam se ovdje u Becu prvi puta susrela sa onim cupanjem obrva sa koncem. To pravi majstori i tako to dobro rade! Cula sam da je uobicajeno da na otklanjanje dlaka sa lica idu i jako mlade curke, desetogodisnjakinje npr., jer imaju taj problem ustvari od rodjenja.

  14. #2514
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ono što bi voljela pitati forumašice koje žive izvan hrvatske je osjećaju li se nesigurno otkad je porasla odbojnost prema izbjeglicama/migrantima? ne mislim baš stepite li za život, nego više jeli se osjećate odbačeno ili izolirano od "domaćina"?

  15. #2515
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Nisam stigla cijeli tjedan na forum i sad vidim koliko imam za čitati...
    Netko je gore pitao zar policija nece reagirati na ove ' sitne ' krim.radnje migranata , a bas danas naletili na ovaj članak
    http://www.jutarnji.hr/video--migran...znice/1511973/

  16. #2516
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    I jos mm je prije 2-3 dana gledao na nekom njem.programu -snimali su nekoliko migranata i intervjuirali ih...ugl oni sami kazu ( ti koje su snimali-da ne bi bilo zabune) da su dosli da se bave kriminalom, da znaju da nece dobiti azil, da znaju otprilike kad ce ih i izbaciti i da im je cilj da sada u to vrijeme što vise pokradu.. Čak su se i međusobno u tom stanu i potukli za vrijeme snimanja.. Tako da nažalost neki su došli samo iz ovakvih razloga...i takve su jos na granici trebali vratiti..

  17. #2517

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam stigla cijeli tjedan na forum i sad vidim koliko imam za čitati...
    Netko je gore pitao zar policija nece reagirati na ove ' sitne ' krim.radnje migranata , a bas danas naletili na ovaj članak
    http://www.jutarnji.hr/video--migran...znice/1511973/
    angel, ja sam pisala da je policija u nekom njemackom gradu dobila direktivu da se kod manjih delikata ne treba legitimirati - e sad se vise ne sjecam - da li samo ne trebaju leigitimirati strance ili sve. Pa sam pitala, jel to znaci i da nece reagirati.
    (link trenutno ne mogu otvoriti, pa ne znam o cmeu se radi)

    @mamitzi: misljenja sam da ce se ogorcenje domacih malo "preliti" i na nas "starije" migrante, jer ce vise gledati oko sebe i osluskivati gdje se cuje neki strani jezik, gdje je neka tamna faca. U skladu s tim pojacanim zamjecivanjem, ce i njihovo raspolozenje postati jos negativnije tj. neprijateljskije, stil: "evo ga, i ovaj je dotepenec...evo opet jednog... evo ih svi cetvero su stranci, evo ih, samo znaju djecu pravit, radili ne bi.
    Kod onih dobrohotnijih mozda dobijemo upgrade: Ex-Yu migranti su ajd jos podnosljivi, ovi tamnoputi su boze sacuvaj.
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 03.02.2016. at 07:07

  18. #2518
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Evo, uh-puh, već je počelo to što spominješ u svom postu. Nije više budućnost ta u kojoj će Nijemci i Hrvate u Njemačkoj sortirati među svekolike migrante.

    Uputstva za ponašanje na karnevalu tiskana su i na hrvatskom jeziku. Za svaki slučaj, kažu organizatori. Doduše, na puno su jezika, no ovi ostali su jezici kojima govore mnogi, a hrvatskim uglavnom Hrvati

    http://www.jutarnji.hr/uz-arapski-i-...ru---/1512836/

    Nadam se da to ipak nije tako svuda, Hrvata u Njemačkoj radi.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 03.02.2016. at 14:48

  19. #2519

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, uh-puh, već je počelo to što spominješ u svom postu. Nije više budućnost ta u kojoj će Nijemci i Hrvate u Njemačkoj sortirati među svekolike migrante.

    Uputstva za ponašanje na karnevalu tiskana su i na hrvatskom jeziku. Za svaki slučaj, kažu organizatori. Doduše, na puno su jezika, no ovi ostali su jezici kojima govore mnogi, a hrvatskim uglavnom Hrvati

    http://www.jutarnji.hr/uz-arapski-i-...ru---/1512836/

    Nadam se da to ipak nije tako svuda, Hrvata u Njemačkoj radi.
    Ne znam kako je taj Göthe to formulirao, al iskreno es nadam nesto drugacije nego sto su to protumacili/preveli hrvatski mediji. Mozda su uvrstili i hrvatski (koji sluzi za sve gradjane bivse Juge), da ne ispadne da diskriminiraju turke, afganistance, iracane, sirijce i sl. Takve upute na jezicima manjina se ugl. orijentiraju po zastupljenosti neke manjine.

    A sto se tice "ugleda" hrvata, u Austriji su na prvom mjestu nepozeljnih turci, pa onda skvadra iz ex-yu. S tim da mnogi austrijanci ne diferenciraju iz koje iz bivsih republika dolaze. To je kako ja osjecam. Vidjet cu jel se na brzinu da naci neka anketa na tu temu.

  20. #2520

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Al bas puno hvala gradu Mönchengladbachu! Brosura ce sigurno biti od velike koristi. Vidjet cemo kad prodje karneval.

  21. #2521

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Evo na brzinu- anketa kod mladjarije u svicarskoj, dob 16-25:
    Naomrazeniji:
    1. Albanci
    2. srbi
    3. turci

    Sumnjivo mi je sto nijemci i afrikanci po nesimpaticnosti dijele skoro isto mjesto, malo Mi je to spooky, al po pitanju omrazenosti nijemaca izvan njemacke nemam pojma.

  22. #2522
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ono što bi voljela pitati forumašice koje žive izvan hrvatske je osjećaju li se nesigurno otkad je porasla odbojnost prema izbjeglicama/migrantima? ne mislim baš stepite li za život, nego više jeli se osjećate odbačeno ili izolirano od "domaćina"?
    Iz iskustva, ako se nisi tako osjećao prvih 15 godina, nećeš se osjećati ni narednih 15.
    I obrnuto, ako si se tako osječao privh 15 osjećaš ćeš se i narednih bez obzira na bilo koji val pridošlica, izbjeglica, migranata..
    Govorim iz pozicije danas domaćina, bivšeg imigranta.

  23. #2523

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    ljudi moji, ovo nije normalno, nacin pogled u novine: jedna napadnuta, druga ubijena, deseteogodisnji djecak silovan na bazenu jer gospon iracanin nije dobio sexa vec 4 mjeseca, a jadan ima vrlo izrazen seksualni nagon. Majke mi, to je sam izjavio.
    Neke novine se odlucuju presucivati porijeklo osoba koje su pocinile krivicno djelo.
    Ma najbolje da nista ne znamo, zmirimo i cekamo hoce li i nas slicno snaci ili ne.

  24. #2524

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Istekao edit.
    ....bacis pogled u novine:

  25. #2525
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni je jutros palo napamet, da jadni svi ti izmučeni ljudi koji su prevalili pola svijeta da nađu mirno mjesto na kojem mogu odahnuti sa svojom djecom, a sad će ih zbog nekoliko kretena svi šikanirati.

  26. #2526

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jutros palo napamet, da jadni svi ti izmučeni ljudi koji su prevalili pola svijeta da nađu mirno mjesto na kojem mogu odahnuti sa svojom djecom, a sad će ih zbog nekoliko kretena svi šikanirati.
    Slazem se. Ovaj slucaj me uzasnuo, ali ovakve slucajeve treba razlikovati od organiziranog nasilja kakvo se dogodilo u Kolnu. Medju milijunima ljudi koji su dosli, za ocekivati je da ce se naci pedofili, kriminalci, lopovi, itd. Nista manje i vise nego kod domacina.

  27. #2527

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se. Ovaj slucaj me uzasnuo, ali ovakve slucajeve treba razlikovati od organiziranog nasilja kakvo se dogodilo u Kolnu. Medju milijunima ljudi koji su dosli, za ocekivati je da ce se naci pedofili, kriminalci, lopovi, itd. Nista manje i vise nego kod domacina.
    Nemogu na brzinu naci broj primljenih izbjeglica u Austriji, nego samo broj zahtjeva za azilom u 2015.
    U njemackoj je oko milion izbjeglica na 80 miliona njemaca - to samo u 2015. Ja imam osjecaj da je broj kriminalaca veci nego kod domaceg stanovnistva. A da je broj napada na zene veci, to je ocito.

    Meni su pojednanci slucajevi isto sto i ovaj u kölnu- ne znam po cemu bi se razlikovali. Onaj kojem je silovanje ok, taj ga je u stanju pociniti jednako tako sam, kao i u grupi. Isto vrijedi i za npr. kradju.

  28. #2528
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ajme ne mogu naći, a nemam kad guglat. Uglavnom priča mi frendica te struke da je EU neko vijeće naručilo istraživanje antropo/socio itd o utjecaju ove krize na demograf/ gospodarsku/ kultur budućnost EU i dobili izvješće naslova otprilike It's the end of the world as you know it ahahahaha.
    Mi koji smo studirali klasičnu filologiju, kaže frendica,umireš od smijeha i šoka, čitaš propast Rimskog carstva samo drugi datumi i toponimi.
    Naravno istraživanje je ostalo u stručnim krugovima. Ne žele plašiti javnost.
    Posljednje uređivanje od pikula : 08.02.2016. at 08:24

  29. #2529
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Eeee Stefan Zweig je znao samo nije znao da će biti ovako dramatično

  30. #2530
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ne mogu naći, a nemam kad guglat. Uglavnom priča mi frendica te struke da je EU neko vijeće naručilo istraživanje antropo/socio itd o utjecaju ove krize na demograf/ gospodarsku/ kultur budućnost EU i dobili izvješće naslova otprilike It's the end of the world as you know it ahahahaha.
    Mi koji smo studirali klasičnu filologiju, kaže frendica,umireš od smijeha i šoka, čitaš propast Rimskog carstva samo drugi datumi i toponimi.
    Naravno istraživanje je ostalo u stručnim krugovima. Ne žele plašiti javnost.
    Sve se to u narodu ionako odavno zna, kaže poslovica došli divlji i istjerali pitome

  31. #2531

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ne mogu naći, a nemam kad guglat. Uglavnom priča mi frendica te struke da je EU neko vijeće naručilo istraživanje antropo/socio itd o utjecaju ove krize na demograf/ gospodarsku/ kultur budućnost EU i dobili izvješće naslova otprilike It's the end of the world as you know it ahahahaha.
    Mi koji smo studirali klasičnu filologiju, kaže frendica,umireš od smijeha i šoka, čitaš propast Rimskog carstva samo drugi datumi i toponimi.
    Naravno istraživanje je ostalo u stručnim krugovima. Ne žele plašiti javnost.
    Eto, bila ja u pravu!

  32. #2532
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ne mogu naći, a nemam kad guglat. Uglavnom priča mi frendica te struke da je EU neko vijeće naručilo istraživanje antropo/socio itd o utjecaju ove krize na demograf/ gospodarsku/ kultur budućnost EU i dobili izvješće naslova otprilike It's the end of the world as you know it ahahahaha.
    Mi koji smo studirali klasičnu filologiju, kaže frendica,umireš od smijeha i šoka, čitaš propast Rimskog carstva samo drugi datumi i toponimi.
    Naravno istraživanje je ostalo u stručnim krugovima. Ne žele plašiti javnost.
    Svako izvješće, provedena evaluacija i sl. imaju nalaze "ovo što radite i ovo što se događa ništa ne valja. Ako tako nastavite, bit će loše".
    Evo, HDZ je naručio od njemačkog IFO instituta ono izvješće o gospodarstvu i inom, i glavni zaključak je, ako nastavite ovako kao do sada, propast ćete.
    Generaliziram, i nema veze s izbjeglicama i migranitama, ali svako izvješće koje sam ikad pročitala je takvo.

    I druga bitna stvar - svako izvješće završava preporukama. Dakle, u tom velikom antropo/socio izvješću se ne ostavlja nikakvog prostora i preporuka za aktivnosti koje treba poduzeti da ne dođe do kraja svijeta kakvog znamo?

    I što uopće znači svijet kakav znamo? Svakih 10 godina ovaj svijet nije svijet kakav znamo. Ljudi, ideje, tehnologije, narodi, roba, ratovi, ekonomija... ništa ne stoji na mjestu i stalna samo mijena jest.

  33. #2533
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Strasan mi je taj slucaj, kao i sve sto se otvara na tom linku-ima jedan koji se 'bori' za dekrimalizaciju silovanja zena u zatvorenom prostoru, stila cim su usle dale su pristanak. I tesko mi je to svesti pod zito i kukolj jednadzbu..cim su ukazala potreba da se izbjeglicama obraca iskljucivo musko osoblje. Da, svijet se mijenja, kako ce ova zadnja mijena zavrsit ne znam, ali to su sudari svijetova.

  34. #2534
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Koji link ina? Kakve veze taj ludjak koji zivi ako se ne varam u americi, ima s izbjeglicama? Ne znam, pitam. Ja se trudim ne skakati, stvarno, razumijem i zabrinutost, i ne zivim ni u njemackoj ni u austriji, al recite vi sto hocete, meni ipak ovaj topik svako malo prelazi granice razumskog promisljanja situacije. Moja djeca da ga citaju, cim vide sirijca, iracana ili afganistanca, mislila bi da su u zivotnoj opasnosti, a u najmanju ruku silovanje zagarantirano. Panjel se vama nacin zivota toliko promijenio, uh puh, seni i vi ostale koje zivite u zemljama koje au primile velik broj izbjeglica?

  35. #2535

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji link ina? Kakve veze taj ludjak koji zivi ako se ne varam u americi, ima s izbjeglicama? Ne znam, pitam. Ja se trudim ne skakati, stvarno, razumijem i zabrinutost, i ne zivim ni u njemackoj ni u austriji, al recite vi sto hocete, meni ipak ovaj topik svako malo prelazi granice razumskog promisljanja situacije. Moja djeca da ga citaju, cim vide sirijca, iracana ili afganistanca, mislila bi da su u zivotnoj opasnosti, a u najmanju ruku silovanje zagarantirano. Panjel se vama nacin zivota toliko promijenio, uh puh, seni i vi ostale koje zivite u zemljama koje au primile velik broj izbjeglica?
    Pa nije nam se promijenio - i dalje idemo na posao, djete u vrtic, s posla doma, spremaj, kuhaj
    Kaj se tu ima promijeniti?
    Promijenilo se to sto se osjecam nesigurno u gradu, puno nesigurnije nego prije, mogucnost da se nesto desi je veca. Mrzim to.
    Plase me malo ti tamnoputi muskarci. A kad me onako krenu mustrati od glave do pete, onda me plase i vise.
    Cvijeta, ne sjecam se da sam negdje ne ovoj temi tvrdila da su svi takvi, ako je mozda tako "zvucalo", nije bilo namjerno.
    Da mislim da u ovom (uvoznom) zitu ima vise kukolja nego u domacem, to i dalje mislim da ima.

    A vidis, nije nitko spomenuo - koliko je izbjeglica zatrazilo azil u Cro?

  36. #2536
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Cvijeta, seni nema vremena nesto duže napisati.
    Pa ukratko:
    problem čupavih vremena jest, da razumni, smireni ljudi, čine veliku, veliku manjinu. A broj ovih drugih se povećava.
    Kada krene masovna histerija, razum gubi bitku.

    Ja se osobno ne osjećam nesigurnije, čime naravno ne dovodim u pitanje osjećaje ur puh. Nisam ja mjerilo bilo čega.

    osnovni problem ove izbjegličke krize, je sto je na samom početku sve palo na leđa njemačke, švedske i u početku mađarske. Jer se europske zemlje nisu uspjele dogovoriti oko zajedničke strategije, oko zajedničke kontrole oko primanja izbjeglica. Neke zemlje uopće ne žele primiti maltene niti mali broj izbjeglica. A istočna Europa koja je itekako profitirala ulaskom u EU se ponjela baš svinjski.
    i to je bio početak ovog kaosa, u kom se sve otelo kontroli.
    I to je to. Kad pamet, razum i ne igranje šibicama u sobi punoj benzina, ustukne, žanješ ludilo i uragane.
    Svi bi u EU-u samo prava i beneficije. Kad na red dođu dužnosti svi se prave ludi.
    A svemir je kauzalan.

  37. #2537
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja ne mislim da je kod izbjeglica veći broj kriminalaca, nego u domicilnoj populaciji.

  38. #2538
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku

    A vidis, nije nitko spomenuo - koliko je izbjeglica zatrazilo azil u Cro?
    Koliko shvaćam, minoran broj, mi nismo cilj, nego tranzit.

    A propos zadnjeg seninog komentara, meni se čini (sudeći po broju incidenata) da je u skupini onih koji su krenuli u Njemačku jedna značajna grupa oni koji su to vidjeli kao priliku za laki ulaz i da su ušli s kriminalnim namjerama. Znači, to je podskup podskupa, ne kao domicilno stanovništvo di ima svakakvih jer svakakvih svugdje ima u nekom postotku. To je samo moj gut feel, dakle, nemam nikakve brojke niti ništa, ali meni se čini da vidim uzorak (isključivo prema novinskim napisima, nemam nikakvu drugu "metodu").

  39. #2539
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji link ina? Kakve veze taj ludjak koji zivi ako se ne varam u americi, ima s izbjeglicama?
    Ima u smislu mjesta provenijencije - svi su sa sličnih geografskih područja. Svi oni sad žive negdje drugdje.

  40. #2540
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Malo se piše o kriminalu počinjenom nad izbjeglicama, od strane Europljana. Bila sam naišla na podatke koliko se ubojstava dogodilo, koliko paleži kampova, nedavno se pisalo o velikom broju djece nestale u Europi za koju se pretpostavlja da su ih jednim dobrim dijelom preuzele ovdašnje kriminalne mreže, nekidan su se taksisti u Makedoniji sukobili s policijom jer se organizira prijevoz vlakovima pa ne mogu više derat ljude...
    Tako, kad bismo se malo na to fokusirali, mislim da bismo lako došli do zaključaka o kvarnom i kriminalnom europskom svijetu. Što bi, naravno, bilo i pogrešo i točno. Pogrešno ako mislimo da je to glavna odlika prosječnog Europljana, točno ako zaključimo da nas ima loših k'o u priči.

  41. #2541
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima u smislu mjesta provenijencije - svi su sa sličnih geografskih područja. Svi oni sad žive negdje drugdje.
    ma tko su to svi ina, tko?
    svi silovatelji?
    stvarno mi nije jasno kako si uspjela ubaciti ovog pro rape luđaka u priču o izbjeglicama.
    kao da ja sad počnem o paravinji, lipom našem momku, pričati. isto.
    a možemo malo i o europljanima koji napadaju i pale izbjegličke kampove isto. svi su oni iste provenijencije.
    bezveze. gubi se smisao.

  42. #2542
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    S tim da u priči o barbarima i Rimskom Carstvu nisu barbari bed guys da me ne bi netko krivo shvatio. Rim se pogubio, rasuo iznutra, vitalnija ekipa je samo došla i rekla pik pak za mene. Bilo je i vođa recimo Germana koji su pazili da se ne uništava arhitektura i trudili se učiti od prethodne civilizacije.
    Možda vrijednosti Stare gospođe Europe ožive neki Sirijci koji su joj se izdaleka divili? Bez novih miliona ljudi europa je ionako samo tiho starila i nestajala....

  43. #2543
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ajme tipfelera - sori

  44. #2544
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma tko su to svi ina, tko?
    svi silovatelji?
    stvarno mi nije jasno kako si uspjela ubaciti ovog pro rape luđaka u priču o izbjeglicama.
    kao da ja sad počnem o paravinji, lipom našem momku, pričati. isto.
    a možemo malo i o europljanima koji napadaju i pale izbjegličke kampove isto. svi su oni iste provenijencije.
    bezveze. gubi se smisao.
    Pa ti koji rade taharrusch i ti koji imaju stavove o ženama koje većina ljudi u Evropi nema (zasad, pitanje je što sutra nosi).. I da, ovi koji napadaju i pale izbjegličke kampove, ti su iz Evrope, nisu ti došli iz Afrike. Na to mislim - određeno geografsko područje ima veću šansu nositi sa sobom određeni sklop vrijednosti ili "vrijednosti". A u Evropu se sada slilo nekontrolirano svakakvih ljudi, totalno heterogena skupina, od kojih je, po meni, nemali broj onih koji su došli krast i radit taharrusch jer su vidjeli jedinstveni "window of opportunity" kaosa koji je u izbjegličkom valu nastao i bilo im je - grab the opportunity, sad ili nikad.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.02.2016. at 09:13

  45. #2545
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vidim na stranicama Are you syrious da su počeli vraćati ljude s malom djecom.
    Kuda će oni sada? Preplivali su more, skoro se podavili, i sada kamo?
    Nisu dobrodošli nigdje.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.02.2016. at 21:58

  46. #2546
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Deset tisuća djece nestalo u Europi. Pedofili, zlostavljači i sadisti svih vrsta imaju pune ruke posla.

    Ne ide mi u glavu da oni za tu djecu koja su sama dolazila nisu mogli izgraditi odvojene kampove, u kojima bi bili zaposleni i pedagozi i ostali stručnjaci da im bar malo olakšaju traume. Nego su ih smjestili sa svom ostalom ruljom, na dohvat ruku bilo kome. Toliko je Europi stalo do zaštite i prava djece, a busa se o prsa nekim poveljama, koje valjda vrijede samo za zapadnjačku djecu. Jedan šamar i ostavljanje u autu na pet minuta i roditelje se pribija na križ, a ovdje su doslovce ostavili malu djecu na na izvolite krijumčarima, koji ih šalju do krajnjih "korisnika", pedofila i silovatelja, a možda i trgovcima organima. Europa je šaka jada.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.02.2016. at 09:54

  47. #2547

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    U Sloveniji je njihovo Ministarstvo nadlezno za tu problematiku predlozilo zbrinjavanje sestero (6!) maloljetne djece u dobi od 10-14 godina bez spremstva odraslih osoba, u Ucenicki dom u Kranju. Ta ideja naisla je na burnu reakciju i negodovanje najprije roditelja tamo vec nastanjene djece, a zatim redom predstavnika opcine Kranj, Skijaskog saveza Slovenije (jer su u tom domu nastanjeni sportasi) pa sve do osobno profesora Gimnazije France Presern. Naime 24 profesora gimnazije ostro se usprotivilo tome svojim potpisima.

    Eto, u takvom drustvu zivimo.

  48. #2548

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Stavila bih jos ovdje link na stranicu HOAXmap.

    Stranica je na njemackom i ja osobno ne znam njemacki, ali uz Google Translate shvatila sam da se radi o "incidentima" vezanim uz izbjeglice u Njemackoj koji se zapravo prikazuju drugacijim nego sto oni u stvarnosti jesu. Svaki takav zabiljezeni incident oznacen je na karti i zatim nudi vezu na izvor informacije te objasnjenje o cemu se u stvari radi.

    Ako sam nesto pogresno shvatila ili ako netko tko zna njemacki i ima saznanja o valjanosti pojedinih izvora te ima kakvu primjedbu na to slobodno neka na to upozori.

  49. #2549
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    strašno

  50. #2550
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, u takvom drustvu zivimo.
    Kako onda ne obolit od teške depresije?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •