Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Mamografija

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno Mamografija

    Koji dan ciklusa se radi mamografija?Negdje piše prvih 10 dana ciklusa,a ginić mi je rekao poslije menstruacije.Sutra mi je 5 dan c,menstruacija mi već prolazi.Do sutra će već brljati,da li bi se mogla onda sutra obaviti?
    Dalje pitanje...Čula sam da se ne stavljaju nikakvi losioni za tijelo ili dezodoransi,istina?

  2. #2
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Koji dan ciklusa se radi mamografija?Negdje piše prvih 10 dana ciklusa,a ginić mi je rekao poslije menstruacije.Sutra mi je 5 dan c,menstruacija mi već prolazi.Do sutra će već brljati,da li bi se mogla onda sutra obaviti?
    Dalje pitanje...Čula sam da se ne stavljaju nikakvi losioni za tijelo ili dezodoransi,istina?
    Zavisno od ustanove ali u prosjeku od 8-13 dana ciklusa. Obično svugdje pitaju za ciklus i prema njemu naručuju.
    Losioni i dezići u pravilu ne smetaju.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  3. #3
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Idem u Karlovac u bolnicu,ginekolog je rekao da se ne naručuje,da samo dođem.Znači,ne mogu to uraditi 6 dc?

  4. #4
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Idem u Karlovac u bolnicu,ginekolog je rekao da se ne naručuje,da samo dođem.Znači,ne mogu to uraditi 6 dc?
    Ne znam kako točno rade u Karlovcu. Nisam znala ni da postoje mjesta gdje se uopće ne naručuje. Al svaka ustanova ima svoj način rada, pa ima smisla.
    Nazovi sutra pa pitaj. Ili ako ti je usput, odeš, pitaš, ako može obaviš, ako ne saznaš kad može.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  5. #5
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Idem u Karlovac u bolnicu,ginekolog je rekao da se ne naručuje,da samo dođem.Znači,ne mogu to uraditi 6 dc?
    Samo se dođe sa uputnicom. Iza 12 h nema gužve.

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ako može i poslije 12,bilo bi super!Onda ne bih morala lomiti glavu gdje mala da mi ode poslije škole ako se mi ne vratimo.Ma da,najbolje da nazov

  7. #7
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ako može i poslije 12,bilo bi super!Onda ne bih morala lomiti glavu gdje mala da mi ode poslije škole ako se mi ne vratimo.Onda bi je sačekali,pa svi zajedno da vode mamu na mamografiju .Ma da,najbolje da nazovem,ako je ginekolog rekao da odem kad ciklus stane,to bi bilo 5 ili 6 dan ciklusa.A ako negdje ne naručuju prije 8 dana ciklusa,onda me hvata vikend.

  8. #8
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja sam išla oko pola 2 i nije bilo nikoga.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Zavisno od ustanove ali u prosjeku od 8-13 dana ciklusa. Obično svugdje pitaju za ciklus i prema njemu naručuju.
    Losioni i dezići u pravilu ne smetaju.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    danas me zovu s Štampara i pitam koji je dan najbolje napravit mamografiju i vele nema veze???? baš sam pitala u svezi ciklusa

  10. #10
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    danas me zovu s Štampara i pitam koji je dan najbolje napravit mamografiju i vele nema veze???? baš sam pitala u svezi ciklusa
    Prvo mi je palo na pamet da te zvao netko tko o mamografiji nema pojma.
    Unazad 30 godina, kako tehnika ide naprijed, to je valjda jedino što se nije mijenjalo.
    I za utz i MR je preporuka raditi od 6-16 dana ciklusa. Razlika je ogromna. No možda njihovom radiologu nije. Bo.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ok onda ću sutra primjeniti datum

  12. #12
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Evo,ja sam bila.Mogla bih reći da nije baš najugodniji pregled,čak je i bolan.U danima pred menzes kad su grudi najosjetljivije,ne znam kako bih izdržala.Mene tada bole i na najobičniji pritisak npr.grudnjaka,a kako bih tek boljele da se nađe pod onom "presom" u tim danima.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ja sam već dvaput bila
    I da bila je riječ pa valjda nije toliko bolno,dok osoba opet nije ponovila nema veze s ciklusom

  14. #14
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ali ja bih preporučila da se ide kad grudi nisu toliko osjetljive kao pred ciklus-znači početak ciklusa.Također,je tu i mogućnost trudnoće,ako sam razumjela dobro-znači ,opet početak ciklusa.
    Nije bolno da su mi ispadale oči,ali jest bolno donekle.

  15. #15
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Doduše,nešto i nisam razumjela tvoj post,Jelena.Možda i jesam,ali možda i nisam.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Znam da malo boli,budem nazvala i promijenila datum

  17. #17
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Zna li netko kakve su preporuke za mamografiju žena od 45 do 55? Svakih koliko godina se radi, ako je UZV nalaz urađen jednom godišnje ok i bez promjena?
    Imam bazični mamo iz 2012. koji sam napravila s 40 god. Imam drugi iz rujna 2017. UZV radim 1 x godišnje.
    Svakih koliko preporučuju mamografiju i za koju dob, postoje li neke smjernice? Za 60+ sam našla, ovo između me zanima.
    Posljednje uređivanje od AdioMare : 24.10.2019. at 12:01

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    iznad 50. je preporuka mamo svake dvije godine
    baš je neki dan bilo na tv, pa sam zapamtila

    ako u obiteljskoj anamnezi ima karcinoma dojke, onda 1x godišnje

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kakve su preporuke za mamografiju žena od 45 do 55? Svakih koliko godina se radi, ako je UZV nalaz urađen jednom godišnje ok i bez promjena?
    Imam bazični mamo iz 2012. koji sam napravila s 40 god. Imam drugi iz rujna 2017. UZV radim 1 x godišnje.
    Svakih koliko preporučuju mamografiju i za koju dob, postoje li neke smjernice? Za 60+ sam našla, ovo između me zanima.
    Meni na sistematskom rade naizmjence - jedne godine uzv, druge mamografiju. Dakle - mamografija svake dvije godine. Ja sam sada 57+
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.10.2019. at 12:25

  20. #20
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma joj, što je.. naručujem se neki dan na uzv i sestra mi govori: a mamografija? zadnju ste radili u rujnu 2017.!
    i ja pristanem da me naruči. sad se grizem.
    meni je 47. mislila sam da sam mirna bar još godinu do dvije ako sam radila 2017., pa onda opet mamografija.
    uzv i tako radim 1 x godišnje.
    nakon uzv pregleda, ako bude potrebno, dr će me poslati, šta ne?

  21. #21
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni na sistematskom rade naizmjence - jedne godine uzv, druge mamografiju. Dakle - mamografija svake dvije godine. Ja sam sada 57+
    Ja ne idem na sistematski, ali isto ovako, radim mamo i uzv naizmjence...

  22. #22
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ma joj, što je.. naručujem se neki dan na uzv i sestra mi govori: a mamografija? zadnju ste radili u rujnu 2017.!
    i ja pristanem da me naruči. sad se grizem.
    meni je 47. mislila sam da sam mirna bar još godinu do dvije ako sam radila 2017., pa onda opet mamografija.
    uzv i tako radim 1 x godišnje.
    nakon uzv pregleda, ako bude potrebno, dr će me poslati, šta ne?
    Ne.
    Ono što se vidi na uzv, ne vidi se na mamografiji i obrnuto.
    Mamografija se radi svake dvije godine.
    Odi i obavi to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #23
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne.
    Ono što se vidi na uzv, ne vidi se na mamografiji i obrnuto.
    Mamografija se radi svake dvije godine.
    Odi i obavi to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    da, kužim da su to dvije pretrage koje nadopunjuju jedna drugu i niti jedna sama nije kompletna.
    ali me zanimalo je li redovito zračenje svake 2 godine u svrhu prevencije za žene prije 50. uopće preporučljivo.

  24. #24
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    da, kužim da su to dvije pretrage koje nadopunjuju jedna drugu i niti jedna sama nije kompletna.
    ali me zanimalo je li redovito zračenje svake 2 godine u svrhu prevencije za žene prije 50. uopće preporučljivo.
    ja idem svake dvije godine na sistematski
    nakon navrsene 40. u sklopu sist. idem i na mamografiju i na uzv.
    prije toga samo uzv dojki

    meni su objasnili da je kolicina zracenja koja se dobiva jednom u dvije godine, a posebno sa danasnjim aparatima, minimalna

    ako nemas u obitelji nikoga da je imao rak dojke, vidi s lijecnikom jel potrebna mamo prije 50.
    Posljednje uređivanje od emily : 24.10.2019. at 14:32

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    da, kužim da su to dvije pretrage koje nadopunjuju jedna drugu i niti jedna sama nije kompletna.
    ali me zanimalo je li redovito zračenje svake 2 godine u svrhu prevencije za žene prije 50. uopće preporučljivo.
    Adio, ja nisam nikad radila mamo, na uzv dojke su mi rekli da imam jos uvijek pregusto tkivo da se na mamo ionako nista ne bi vidjelo i da dobro da sam inzistirala na uzv a ne mamo (bio sistematski).
    Jos malo, pa sam 44.

    Kad sam s dr. razgovarala na tu temu, rekao mi je ako nema karcinoma u obitelji i inace nikakvih promjena na uzv da je ne trebam ici na mamo prije 50-te cisto preventive radi.

    Tako da se drzim tih smjernica.

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ono sto cujem medju frendicama da dosta dr. vec nakon 40-te predlaze mamo svake 2 god.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ono sto cujem medju frendicama da dosta dr. vec nakon 40-te predlaze mamo svake 2 god.
    Da, ako ima razloga.... npr. kod žena koje su išle na stimulaciju ili su imale neku hormonsku terapiju (ja) ide se najmanje svake 2 godine. Čak mislim da kasnije (kad prestane aktivnost jajnika) nije toliko bitno kao u periodu nestabilne hormonske aktivnosti u vrijeme klimakterija.

  28. #28
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo, ja ipak pitala svoju dr (onkolog i radioterapeut) trebam li uraditi mamografiju ove godine ako sam radila u rujnu 2017.
    rekla je s obzirom da sam radila mamografiju i s obzirom na moje mlade godine :47: neka ne radim ove godine samo zato što su prošle 2, te da se vidimo na UZV.
    UZV radim od 40. god. života jednom godišnje.

  29. #29
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Jel se može raditi mamo dok dojiš ili je žljezdano tkivo pregusto? Ako ne, koliko nakon prestanka dojenja? Kontam da varira od žene do žene, ali postoji li neka opća smjernica?
    (OK, ovo bi mi trebao reći dr, ali znate kak je. Većina je da za bilo što treba prestati dojiti.)

  30. #30
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Upsić, sad vidim da već ima ta tema: http://forum.roda.hr/threads/3396-mamografija-i-dojenje
    Slobodno mi tamo odgovorite

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni dok god bude na uzv gusto zljezdano tkivo i ne opipam nista u ovim svojim malim cicama, ne planiram ici na mamografiju.
    Nikada mi nitko u siroj obitelji ni s jedne strane nije imao nikakav karcinom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.10.2019. at 16:24

  32. #32
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikada mi nitko u siroj obitelji ni s jedne strane nije imao nikakav karcinom.
    lili moja to je garancija za apsolutno ništa.

    uzv svake godine, mamo svake dvije. i nije to neko zračenje da bi se sad trebalo izbjegavati.
    problem je u tome što se neki tumori ne vide na uzv, a neki se ne vide na mamo.
    moj se nije vidio na mamografiji, a mojoj cimerici na uzv.
    tako da... bolje mamografija nego radioterapija.

  33. #33
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    lili moja to je garancija za apsolutno ništa.

    uzv svake godine, mamo svake dvije. i nije to neko zračenje da bi se sad trebalo izbjegavati.
    problem je u tome što se neki tumori ne vide na uzv, a neki se ne vide na mamo.
    moj se nije vidio na mamografiji, a mojoj cimerici na uzv.
    tako da... bolje mamografija nego radioterapija.

    Potpis.
    I svaka od nas kad navrši 50 bude dobila poziv na mamografiju s točnim terminom snimanja u sklopu nacionalne akcije prevencije tumora na dojkama- Mama.
    Odazovite se toj akciji.

  34. #34
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam bas danas odradila uzv grudi privat(radim vec godinama)i dr.mi kaze oho pa imate 40.sad trebate i mamografiju.....
    Na uzv oduvijek imam asimetricno gradene dojke.Jedna ima prosirene kanalice,sitne ciste itd.ali tako je oduvijek....vec godinama...
    I sad nisam pametna bi li isla na mamografiju ili ne?Tek sam navraila 40 :D
    Rak dojke imala je tatina sestra.

  35. #35
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu je preporuceno od 40. rodjendana tako da sam bila vec dvije godine za redom. Ako je obiteljska anamneza losa, onda se krece ranije. Ove godine sam bila na nekoj detaljnijoj verziji zbog gustog tkiva (izmedju ostalog i zbog dugogodisnjeg dojenja koje je jos uvijek u tijeku).

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bas danas odradila uzv grudi privat(radim vec godinama)i dr.mi kaze oho pa imate 40.sad trebate i mamografiju.....
    Na uzv oduvijek imam asimetricno gradene dojke.Jedna ima prosirene kanalice,sitne ciste itd.ali tako je oduvijek....vec godinama...
    I sad nisam pametna bi li isla na mamografiju ili ne?Tek sam navraila 40 :D
    Rak dojke imala je tatina sestra.
    Apsolutno da. I ovdje se mamo preporicaju od 40-te.

  37. #37
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Apsolutno da za mamo.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Jel se nekaj promijenilo,zapravo sam htjela napraviti uzv,ali pošto mi je mamo bila pred malo više od sve godine traže me da napravim i mamo prije,koji onda dan ide mamo?jel peti dan prerano?
    I da jel uzv ima veze s ciklusom?

  39. #39
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    I uvz bi bilo dobro napraviti na prvom dijelu ciklusa

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  40. #40
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se nekaj promijenilo,zapravo sam htjela napraviti uzv,ali pošto mi je mamo bila pred malo više od sve godine traže me da napravim i mamo prije,koji onda dan ide mamo?jel peti dan prerano?
    I da jel uzv ima veze s ciklusom?
    Nije. Pogotovo ako su ciklusi kratki. Najčešće se od 5-10 dana ciklusa i radi.
    Za ultrazvuk nije tako bitno kao za mamo, ali je bolje da bude u prvoj polovici ciklusa


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Recimo ciklus oko 28 dana?

  42. #42
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Da.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  43. #43
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Imate li preporuku - gdje se u Zagrebu najbolje naručiti na mamografiju preko uputnice (s obzirom na kvalitetu usluge i dužinu čekanja)?

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Sveti duh bolnica bez narudžbe do 10 dana ciklusa. Dođeš do 10 mislim i napraviš ,doneseš stare nalaze ako imaš
    Očitovanje se čeka do deset dana

  45. #45
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Bolnica Dubrava, naručuje se preko njihove aplikacije, termin stigne na mail. Brzo se dobije termin, a ako je bilo što imalo suspektno, daju jako brzo termin i za UZV i magnet. Ljubazni su i stručni.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    E da za uzv dojki na svetom duhu se čeka više od godine dana,ali u Vrapču se dobi brzo termin,ali treba imati obaveznu namografiju ne stariju od dve godine

  47. #47
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li preporuku - gdje se u Zagrebu najbolje naručiti na mamografiju preko uputnice (s obzirom na kvalitetu usluge i dužinu čekanja)?
    mene je ginekologica naručila prošle godine u dubravu, za dva dana sam dobila termin.
    i inače sve preporuke za radiologiju u dubravi.

  48. #48
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Hvala vam!

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ponukana onom temom o dojenju i cjepljenju
    Sjetila sam se da na nekim formularima pisala rubrika za sveukupno dojenje,uvijek sam to zbrajala na prste

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kaze mi frendica da su joj rekli da su joj jedva napravili mamo zbog malih grudi i da ubuduce ide na uzv.

    Sta stvarno treba bit odredjena konkretna "masa" grudi za spljosnuti za mamo?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •