Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 395

Tema: Šta mi je?

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da problem nije samo ginekološke prirode, nego i internistički. Svaka operacija ostavlja priraslice koje mogu raditi velike probleme. Ja sam morala operativno rješavati priraslice, prije toga sam mjesecima bila bez dijagnoze, usprkos brojnim pretragama. Osobno ne bih isla u to, jer mi je bilo jako teško i prije i poslije te operacije i nije bilo jasno je li to zadnja. Ne samo zbog sebe, nego i zbog djece, jer tih mjeseci se nisam mogla ni o sebi brinuti.

    Mislim da je iluzorno da će bilo koji vrhunski internist (ili ginekolog) na temelju UZV pregleda utvrditi je li još jedan rez abdomena rizičan ili nije, možda jedino da se izrazi neka okvirna vjerojatnost za ozbiljnu komplikaciju pa da sami donesete odluku je li vam rizik prihvatljiv.
    Govorim o tome da je pacijent ( u ovom slucaju potecijalna majka) osoba koja odlucije o tome da li joj je prihvatljiv rizik u odrednom slucaju. To se odnosi na CR , ali i na druge kronicne ili prirodene bolesti. Ako zena sa partnerom zeli imati djecu( ili jos djece) tada lijecnici daju informacije. Ne mogu lijecnici reci da zabranjuju trudnocu jer se to njima samima cini komplicirano.

  2. #52
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    To je isto istina, casa, ja ne znam raditi na brzinu učinkovito - ja sam tip natenane, razrada, priprema, akcija, ..i prođe baba s kolačima.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    To je isto istina, casa, ja ne znam raditi na brzinu učinkovito - ja sam tip natenane, razrada, priprema, akcija, ..i prođe baba s kolačima.
    I ja sam bila sve dok mi se dvogodišnjak nije skoro zagušio (jeo je ribu i zagrcnuo se) pa sam brzo shvatila da od natenane nema ništa. Digla ga za noge i izvrnula na glavu, dok mu sve nije ispalo iz usta i brzo je prodisao.

    Da je bilo natenane... ne bih rado ponovno promislila. Isto mi se s drugim sinom dogodilo kad je negdje kao petogodišnjak žvakao pršut i skoro se udavio. Njega nisam izvrnula nego prelomila preko ruba kade (Heimlichov hvat) dok mu sve to nije izletjelo iz usta/dušnika. Čovječe... kakav užas...

    Ima puno situacija kad ti brza reakcija nosi glavu (na primjer dok voziš auto) ali i situacija o kojima stvarno treba natenane promisliti, kao što je odluka o tome da li ćemo ići na drugo/treće/iduće dijete i što to dugoročno znači. Sama želja je meni tu najmanje bitna. A drugi ljudi odlučuju u skladu sa svojim stavovima, prilikama, mogućnostima... Ne bih nikome solila pamet, ali bih bila sklona poslušati dobar savjet (kao što i jesam - kad mi je ginekolog rekao da ako mislimo imati drugo dijete, neka to učinimo odmah ili odustanemo odmah). Obzirom na to da prvo nije došlo samo tak, odlučili smo probati i to je bila najbolja odluka koju smo donijeli. Ali za treće se obzirom na okolnosti nismo odlučili. Da li je to bilo najbolje - nemam pojma, ali nema natrag...

  4. #54
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja razumijem i jednu i drugu stranu. Divno mi je vidjeti obitelj s više djece a razumijem i one koji ne mogu ili ne žele više od jednog.

    Ja nisam imala taj problem s J. koja mi je prvo i jedino dijete da sam ju držala pod staklenim zvonom. Možda zato što je moja nećakinja svojih prvih 6g života živjela samnom. Tako da je meni to prvo dijete bilo kao drugo. Kupala sam je pod pipom, temperaturu 40 je imala bar jednom mjesečno, te tehničke stvari sam odrađivala lijevom rukom.

    Moje davne želje su bile troje djece, onda se život posložio drugačije pa sam rekla ok ne manje od dvoje. I tako ću ja sad 38 a imam jedno dijete.
    Zadnjih 1-2 godine nas to baš muči i grize, ALI ne dolazi nam želja za drugim zbog razno raznih razloga. Međutim, osjećam se čak i krivom zbog toga i znaaaam da ako ostanemo na tom jednom da ću jedino za tim u životu žaliti. Užasno me to muči, pogotovo zadnjih dana.

    Imam fobiju od trudnoće i poroda, baš fobiju. Nakon toga sto drugih stvari. Oboje radimo kod privatnika, to su male tvrtke i oboje smo ključni i ako nas nema to se jako osjeti. Razmišljam o tisuću stvari i znam da je glupo, ali ako to dijete bude boležljivo kao J. a mi nemamo bake, djedove, kako ćemo to.
    Nemamo kredit za stan ali imamo za preuređenje stana koji je isto poprilično velik i tako, ma tisuću razloga.
    Muči me to toliko da na dnevnoj bazi razmišljam o tome i čujem kako mi biološki sat otkucava.

  5. #55
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Vidiš, ja bih razmišljala isto kao i ti - ako ne mogu pružiti sebe koliko mislim da mogu, onda neću, a nisam od tipova "kako ćemo-lako ćemo".
    Nije to uvijek ispravno, samo kažem kako razmišljam.

  6. #56
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    ..koliko mislim da trebam, ne mogu

  7. #57
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Oboje radimo kod privatnika, to su male tvrtke i oboje smo ključni i ako nas nema to se jako osjeti.
    Nemoj o tome razmišljati, privatnici žrtvuju 100% svog života za firmu jer su tako odlučili. Ti nisi vlasnik nego radnik. Nemoj tako razmišljati.
    Kao prvo, zakonom imaš sva prava, kao drugo ako je poslodavac korektan jer si mu ključna ne bi smjelo biti nikakvih problema da se poslije vratiš na posao.
    Nitko nije nezamjenjiv. To nekako to ne bi trebao biti razlog da odustaješ ako uistinu želiš.

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Muči me to toliko da na dnevnoj bazi razmišljam o tome i čujem kako mi biološki sat otkucava.
    A na osnovu ovog, želiš.

    U ostale razloge i strahove ne ulazim, samo sam posao htjela prokomentirati.
    Posljednje uređivanje od oka : 22.02.2017. at 11:26

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Totalno razumijem tu zelju za djecom. Meni je bila toliko izrazena da sam imala ime za buljenje u tudje bebe i navlačenje tudjih beba i bebica - milogled. Milo sam gledila naokolo dok nisam zadovoljila svoje unutrašnje intenzivne potrebe za djecom. Onog trtenutka kad sam rodila cetvrto, znala sam da je to - to. I dalje rado gledim tudje bebe, ali nema vise milogleda. Ne znam kako bi se ta potreba mogla razumski umanjiti ili svesti u nista. Ja to nisam mogla ni priblizno.

  9. #59
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a da, to je strašno individualno. ja razumijem i to kao i odsustvo te želje. i milogleda. nikad nisam osjetila, nikad nisam nit primjećivala (osim onako kurtoazije radi) tuđe bebe, al super riječ

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ja sam pri pogledu na tuđe bebe imala osjećaj koji bih mogla nazvati ptsp

  11. #61
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pri pogledu na tuđe bebe imala osjećaj koji bih mogla nazvati ptsp
    Znam da mozda zvucim kontradiktorno ali razumijem te u potpunosti. Ovo moje je bilo zapravo druga strana istog spektra. Nisam si mogla pomoći.

  12. #62
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pri pogledu na tuđe bebe imala osjećaj koji bih mogla nazvati ptsp

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ako je kriterij milogled, ja definitivno ostajem na dvoje.Da smo prije poceli bilo bi troje al sad...ono volim gledat i mirisat bebe ..tudje ..i to je to. Ne mogu vise ne spavat.

  14. #64
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pri pogledu na tuđe bebe imala osjećaj koji bih mogla nazvati ptsp
    X ja se tjeram da se nasmiješim i onako procijedim jaoooo kako je sladak/slatka

  15. #65
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mima
    ja nemam potrebu gledati tudju djecu, moja su mi dovoljna

    lavko, meni se cini da ti ne razumijes drugu stranu price, a ne obrato
    stalno se iznova cudis kako netko zeli vise od jednog djeteta
    meni, recimo, nije cudno da netko zeli jedno dijete
    ili da ih zeli petero
    razliciti smo, s razlicitim mogucnostima, emocionalnim, fizickim, financijskim...name it...
    isto mi je normalno da se netko predomisli, na ovu ili onu stranu...nitko ne kaze da kad si jednom zacrtamo da to mora ostati tako...mijenjamo se, zivot je cudan

    sto se tice treceg carskog, mislim da je to individualni
    na lijecnicima je da procijene, a pacijentima da odluce...kada su upoznati sa svim rizicima

  16. #66
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Pa ja i kažem da ne razumijem - nisam nikada tvrdila suprotno. I ovdje onda čitam zašto netko misli drugačije.
    ne znam što te smeta što se ja "stalno iznova čudim".

  17. #67
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    lavko, ne smeta mi
    samo sam ti rekla da mislim da druga strana bolje razumije tebe, nego ti nju
    jer, meni je sasvim jasno zasto ti ne zelis vise djece
    mislim, zasto bi zeljeni broj djece nekome upce bio pojam cudjenja
    zelje nam se razlikuju, i to je normalno

  18. #68
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Što je meni pojam čuđenja, tebi nije - zašto se ti čudiš što se ja čudim..
    Uglavnom, bolje da ne polemiziramo, evo smanjit ću doživljaj.

  19. #69
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    recimo, ja sam planirala troje (muz cetvero, jel)
    i roditi ih do 35.
    pa je bilo malo komplikacija
    pa mi se zelja ostvarila - unatoc dijagnozi teske neplodnosti - uspjeli smo
    i onda bum - niotkuda evo cetvrto
    za koje smo zakljucili da imamo dovoljno i ljubavi i kapaciteta (svih)
    mislim, mogli smo odluciti i drugacije, ali smo zakljucili da mi to zelimo i mozemo

  20. #70
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Što je meni pojam čuđenja, tebi nije - zašto se ti čudiš što se ja čudim..
    Uglavnom, bolje da ne polemiziramo, evo smanjit ću doživljaj.
    to ti pokusavam i objasniti, ja se tebi ne cudim, samo ti hocu reci da se nemas cemu cuditi
    ono, ko da se cudis sto netko vise zeli ljetovati u planinama, nego na moru
    cemu to? razlicitih smo preferencija i zelja
    i kapaciteta, naravno
    al nema veze, kako si rekla, necemo vise
    Posljednje uređivanje od Ginger : 22.02.2017. at 13:37

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja nit s prvim nit s drugim nisam osjetila taj zov djece
    čak štoviše, svaki put sam, doduše samo par dana, dramila ajme meni jadna ja trudna sam.
    e, onda mi se jedno vrijeme motala po prvi puta u glavi želja za trećim. mm je bio protiv. pa je i mene želja prošla. iako, dalo bi se njega nagovoriti da sam malo jače upirala. a nisam jer sam se u stvari ježila na pomisao trudnoće i poroda. iako nisam imala nit jedno nit drugo nešto jako problematično, sama pomisao već na preglede mi je stvarala nelagodu. to mi se nikako nije dalo.

    da se moglo nekako preskočit, sad bih imala troje
    Kod mene sve isto ovako, samo jedno dijete više
    Mene sada vuče želja za četvrtim, nakon troje neželjene djece Ali ja bi četvrto dvogodišnje dijete, neda mi se prolaziti opet kroz trudnoću, porod, nespavanje.... Čak si mislim da bi taj osjećaj mogao biti uzrokovan ovisnošću o adrenalinu Ono, dok su mali, u totalnoj si gužvi i zbrci, a kad sve sjedne na svoje, ne znaš šta bi od sebe,, pa počneš razmišljati o još jednom djetetu

  22. #72
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    rehab na troje nezeljene
    a vis, meni je super dok su bebe
    najgori mi je taj period oko 2.godine
    kad krenu s ispadima...i sve popratno

  23. #73
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    rehab ja bih isto najrađe dijete od cca 3g

    Inače mi na dnevnoj bazi slušamo upite od okoline do obitelji (osim naaajbližih prijatelja) zašto nemamo još djece. Savjete što i kako, pa nećete valjda ostati na jednom, pa neće valjda ostati sama, pa gdje ima za jedno ima za dvoje, pa šta čekate, pa nisi više mlada ko rosa.
    Onda često zaključe da nemamo jer ja neću a MM bi htio, pa ga gurkaju laktom kao ajde pa ti si muško ti napravi ne mora ona znati
    Nedavno sam čula komentar da umjesto da smo uredili stan kako smo ga uredili da smo mogli imati još jedno dijete.
    Moram priznati da je to već postalo maltretiranje, pa sam počela bezobrazno odgovarati.
    Nikada, ali nikada nisam tako nešto komentirala. Zašto netko ima ili nema puno djece je njegova osobna stvar.

    I umrem od smijeha kad nas krenu nagovarati, gledam ljude u čudu i mislim si jel stvarno mislite da ćete nas u 5-minutnom razgovoru na ulici vi nagovoriti.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Za otvaračicu teme – uopće ne mislim da si luda i ako ti je lakše – ima nas još
    Ja sam nešto starija (navršila 40.), mm 46, imamo troje djece – i da, želimo barem još jednu bebu, ako Bog da. Svjesna sam naših godina i toga da imam samo jedan jajovod ali nije nemoguće...
    Isto tako imamo relativno sređene stvari u životu i znam čuti komentare – pa što ti to treba, taman su ti klinci malo porasli (najmanji je sad 2 godine, stariji su školarci, oboje radimo)? Ne mogu to objasniti, nekako znam da nije gotovo .

    Što se carskih tiče – stvarno je to vrlo individualno, svako tijelo je svoja priča...Osobno iskustvo nemam, al imam prijateljicu koja je rodila petero djece na CR, konkretno svih petero kod dr. Matijevića tada na Sv. Duhu i on osobno joj je rekao da nije bitan broj carskih, već kako su napravljeni. Objasnio joj je potencijalne probleme, zna sve o šlampavo napravljenim operacijama, priraslicama i sl. Al, eto, hvala Bogu ona je bila u dobrim rukama, tako da njoj taj broj nije predstavljao nikakvu zapreku. Tako da...

    Nekako mi se najvažnije čini to da ste ti i TM u zajedništvu... U svako slučaju – sretno!

  25. #75
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mitovski, omg, pravo musko bi bio, bas!
    ma mislim, ljudi si stvarno svasta dopustaju...
    nisi ti nista bezobrazna, sto god im rekla, s pravom...

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    on osobno joj je rekao da nije bitan broj carskih, već kako su napravljeni.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Kako sam i napisala - objasnio joj je i upozorio na sve potencijalne probleme i rizike, daleko od toga da se to smatralo rutinskim zahvatom.
    Sa napomenom da je jako bitno kako su ti zahvati napravljeni.

    Ali u NJEZINOM slučaju je bilo ovako, nikakvih komplikacija nije imala ni nakon jednog poroda, i ona je tako odlučila za sebe, da ide na druge trudnoće.

  28. #78
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    lavko, znaš ono: prvo dijete kupaš u fancy kadici, sa toplomjerom u vodi, pripreme, kupanje i oblačenje traju sat vremena.
    Drugo ubaciš u kadu s prvim, usput, na par minuta, jednom rukom ga držiš na ručniku, a drugom brišeš starijeg.
    Treće staviš trbuščićem na svoj dlan ( da se ne smoči pupak) i pod slavinu, dok nogom držiš drugo da ne povadi sve ručnike i ispituješ prvo tablicu množenja
    E ova ti je dobra ! Baš je tako!
    Uživam vas čitati sve..

  29. #79
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    a nije da se dvoumite oko 11. ili 12. pa da bi vas netko osuđivao kako ste ih štancali, a nemate uvjete ...tek vam je treće
    Baš si me nasmijala Vrijeska!

  30. #80
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    He he he... ovo je na tragu starog vica da prvo dijete slikaš svaki tjedan, drugo samo za rođendane, a trećem eventualno slikaš kukove....
    Da, jooj uvijek me savjest peče kad vidim koliko malo slika ima 2. u odnosu na 1. . Još dijete ne kuži, al jednom će skužit. Planiram mu objasnit da smo s njim više uživali, a manje slikali - tako je stvarno i bilo.

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Da, jooj uvijek me savjest peče kad vidim koliko malo slika ima 2. u odnosu na 1. . Još dijete ne kuži, al jednom će skužit. Planiram mu objasnit da smo s njim više uživali, a manje slikali - tako je stvarno i bilo.
    Ma nema veze...

    Ja sam ih općenito s vremenom počela sve manje slikati, do te mjere da nismo "uslužili" ni bake i dedu zadnjih par godina sa novim fotografijama. Gdje je onaj smajlić sa škrniclom na glavi? Baš mi to sad paše.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi stalno pričamo o tome kako smo pogriješili što nismo imali još jedno dijete i uvijek konstatiramo kako je sada kasno. Kada pogledam unatrag, razlozi zbog kojih smo ostali na jednom djetetu i sada mi se čine razumski i opravdani.
    Nego, jučer me je muž pitao koliko godina ima naš premijer.
    Bilo mi je jasno zašto pita, ali nisam znala odgovor, pa je išao surfati.
    Ako ništa drugo, doooobro sam se nasmijala i saznala da je gospon rođen 1970.
    Jedna doktorica je rodila u četrdesetima, pa je ovdje ona mjerilo i često mi ljudi kažu, pa ako je mogla S., možeš i ti.
    E tek onda dobijem rogove!
    Razmišljanje i želja za drugim djetetom mi redovno padaju u vodu kada razumski sagledam stvari.
    Možda bi mi u životu bilo lakše da malo i srcu dam oduška, ali to je neka druga tema.

  33. #83
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Sa napomenom da je jako bitno kako su ti zahvati napravljeni.
    A ja sam tak super

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa što je najbolje, on i je super

  35. #85
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ono, dok su mali, u totalnoj si gužvi i zbrci, a kad sve sjedne na svoje, ne znaš šta bi od sebe,, pa počneš razmišljati o još jednom djetetu
    Pa baš to, tako i kod mene ide priča: prvo (zapravo drugo ako ćemo po PS-u, jer smo prvo izgubili) je bilo planirano i željeno, al kad sam ga dobila i vidjela koji je to pakleni posao od jutra do sutra rekla sam "nikad više" (sjećam se točno jedne večeri kako sam plakala u kuhinji slušajući njega kako plačka u sobi i po 100-ti put tog dana me treba). Drugo - neplanirano i na početku trudnoće čak neželjeno - došlo je u pravi čas i smatram to dijete istinskim darom Providnosti jer nam je donio toliko radosti, nježnosti, svoje posebnosti..no i tu sam pomislila kad smo ga donijeli doma iz rodilišta, sjećam se točno trenutka, kad sam sa starijim izašla u šetnju, bebu uspavala, kako sam pomislila - nema više slobodnih šetnji s mojim G. kao do sad, čeka nas braco beba i nema više kao prije.. idealno je biti bez djece, ok je imati jedno, ali dvoje je stvarno plafon i pametnom dosta . Kad ću već konačno imati malo vremena za sebe??? to mi je bilo pitanje br. 1. Sad evo kad su obojica malo porasli (7 i 5 godina) i ja već imam puuuuno vremena za sebe - e sad se pitam šta ću sa sobom i sad bi ja još jedno .

  36. #86
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam drugo rodila prije dvije godine, starija nego što je pokretačica teme sad. I sjetim se ovog foruma svaki put i svih vas koji imate više djece od mene i sve vam je to super i kul.
    Jer meni je drama. ne svaki dan, ali često pomislim kako ja to ne mogu i kako ja možda nisam taj tip. Starija ima 5, mlađi 2 i koji mjesec više. Oboje su nespavači, ona sad i spava, ali on ne, pogotovo navečer...sve dok ja ne dođem spavati kraj njega. On je još na cici, ali ne noću, tako da to nije uzrok nespavanja. Bio je lakša beba od starije, ali sad je u fazi ludog dvogodišnjaka, sva njegova skuliranost je prestala. Oboje bi ko majmuni visili s mene 24 sata da se njih pita. A ja....imam i neke svoje interese koje već godinama držim pod tepihom ili se jedva stignem njima baviti, ja bih bila ja, a osjećam da to više nikad neću moći. I pomislim si - kako one s Roda foruma to mogu sve, a ja ne.

    Tako da, Lavko, potpuno te razumijem. Meni s dvoje nije lakše, nego duplo teže. Lakše je utoliko što je starija curka samostalnija nego prije.

    I sad takva ja, par mjeseci nakon što sam rodila drugo, odjednom osjetim blues - zar ja više nikad neću imati novu bebicu, nikad više neću uroniti svoju glavu u nju onako mirisnu....i počne me tresti želja za trećom bebicom. Sva sreća da imam neke godine, jer da sam mlađa, možda bih se bila upustila u tu avanturu. Jer meni su trudnoće divota, kad sam trudna, onda se osjećam savršeno, poletno, aktivno....imam energije kao nikad, a nije da sam bez nje. Mogla bih biti trudna, rađati i dojiti stalno. Ali to je meni lakši dio imanja djece. Nedavno sam čitala neki tekst u kojem žena kaže: "ona su tu 24 sata, a meni treba malo prostora i samoće". E to je meni najteže - želim malo samoće i prostora jer to mi je neophodno kao što mi je neophodan zrak.

    Dakle, ja bih na mjestu pokretačice topika zbrojila racionalno - sve pluseve i minuseve. Suprug ima 50% glasa, ako on ne želi, jednostavno ne želi.
    Ostale žene, svaka čast, svaki dan koji nisam na forumu, sjetim vas se, ponekad ste mi izvor inspiracije, ponekad frustracije.
    Meni je roditeljstvo daleko najteži posao ikad, a nije da nisam imala izazova.
    Zuska, potpisujem ti cijeli post. I meni su trudnoce, oporavak nakon carskih rezova i period dojenja bili macji kasalj nasuprot svega onoga sto je doslo kasnije. Najvise me ubilo visegodisnje nespavanje i cinjenica da sam od nekih stvari morala odustati jer nije bilo dovoljno vremena, energije, novaca... Za prvo dijete sam bila najspremnija i nije mi se svijet preokrenuo naglavce kad sam postala mama; dijete se bas nekako super uklopilo u nas zivot. S dvoje nam je vec bilo teze, a trece nam je preokrenulo zivot naglavce.
    Ne mogu to pripisati ni godinama jer sam svo troje rodila u dvadesetima.
    Ali troje sam bas zeljela i nakon treceg djeteta sam osjetila da je to to, da su sad svi tu, da smo potpuni kao obitelj.
    No definitivno nisam od onih zen mama kojima je sa svakim sljedecim djetetom sve lakse.

  37. #87
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    sto se tice treceg carskog, mislim da je to individualni
    na lijecnicima je da procijene, a pacijentima da odluce...kada su upoznati sa svim rizicima
    Ginger misliš 4.?
    pokretačici teme to bi bio 4. carski.

    Ja ko Jelena na ovom topicu. Nije mi to za zanemarit.

  38. #88
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma da, krivo sam napisala
    pa nije za zanemarit, naravno, ali za to postoje lijecnici
    nekome nece preporuciti ni drugi
    ja sam bila jako sretna kad sam drugu rodila vaginalno, jer sam se bojala da ce mi carski rezovi ograniciti broj djece koju mogu imati
    znaci, nije da to olako shvacam

  39. #89
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e da, laumi, ja uopce nisam zen
    nisam taj tip, ni priblizno
    al mi je lakse...mislim, je, vise je to obaveza i sve to stoji, ali ja se s njima lakse nosim
    znam da cu se ugrist za jezik kad pocnu upadati u pubertet
    s tim da bi prve dvije mogle zajedno, jer je srednja curka malo u uranila s tim...
    bit ce veselo, hehe

  40. #90
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ma da, mozda "zen" nije prava rijec ovdje. Ja sam skuzila da se tesko snalazim s tolikim obavezama, ne volim bas tu stalnu strku i susur. Funkcioniramo mi, sve se odradi, i vise od toga, ali ne mogu reci da mi je to super. Premalo mi je vremena za MM-a i mene, za druzenja s prijateljima i tak...
    Vise sam tip za laganini
    Posljednje uređivanje od laumi : 22.02.2017. at 18:57

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod susjeda u nasoj zgradi 6 djece i to 6 sinova koji je to tek susur

  42. #92
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Eh..a u mom starom kvartu ima obitelj s 12-ero djece ( ne znam jesu li se jos ponovli u međuvremenu) i od toga je jedna cura mislim.. kak je tek kod njih dinamično

  43. #93
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam drugo rodila prije dvije godine, starija nego što je pokretačica teme sad. I sjetim se ovog foruma svaki put i svih vas koji imate više djece od mene i sve vam je to super i kul.
    Jer meni je drama. ne svaki dan, ali često pomislim kako ja to ne mogu i kako ja možda nisam taj tip.
    ...

    A ja....imam i neke svoje interese koje već godinama držim pod tepihom ili se jedva stignem njima baviti, ja bih bila ja, a osjećam da to više nikad neću moći. I pomislim si - kako one s Roda foruma to mogu sve, a ja ne mogu.


    Ostale žene, svaka čast, svaki dan koji nisam na forumu, sjetim vas se, ponekad ste mi izvor inspiracije, ponekad frustracije.
    Meni je roditeljstvo daleko najteži posao ikad, a nije da nisam imala izazova.

    Malo sam ti secirala post , al ne znam tocno na koga ovdje mislis .
    Ja mislim da je djecurlija i roditeljstvo svima naporno, imao jedno ili 6, bili bebe, todleri ili tinejdzeri. I ne znam tko je ovdje cool i zen . Samo kad proletis par tema vidis da se na svakoj nadje netko tko se oko neceg bori, s necim muci. Samo, nekad dramis, a nekad imas taj fini sarkazam, cinizam, i smijes se sam sebi i svojoj "muci". Ono, svi se mi borimo s necim, samo na drugaciji nacin pisemo o tome.

    Osim izricaja, mislim da je razlicit i stupanj "pomirenosti sa stvarima". Mozda je to taj zen o kojem govorite? Jer nije da mogu, nije da mi je lako, nije da mi nije drama i da ne bih najradije pobjegla i bila sama... Nego eto tako je kako je. Sad sam tu, i imam to ispred sebe, i sto mi drugo preostaje nego uhvatit se u kostac s tim. A nije da sam bas sretna. Samo mi se vise ne da dramit . Čekam svoje vrijeme, doći će.

    Ili sto je napisala lavko "lako ćemo". Nije "lako cemo", nego jednostavno uzmes to sto si dobio/odabrao i ajde polako... Svaki drugi (a ponekad i svaki) korak nije onakav kakvim si ga zamisljao, kako si planirao... Pa se pomiris s tim, pa nekad uvidis i da je ispalo bolje nego kako si planirao, nekad nije, al ides dalje. Jednostavno ne mozes sve.

  44. #94
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Što god napravili, što god imali, di god pošli, na svoju djecu ću uvijek gledati kao na svoj najveći uspjeh. Je da mi trenutno jedno najviše papa živce i da će me njihovi puberteti uništiti ali mislim da je to jedina stvar za kojima stari ljudi žale što nisu napravili (imali više djece). Mene već duže vremena drži želja za petim ali stvarnost je stvarnost.

  45. #95
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Neću više upadati u temu pokretačice, ali zanimljivo je čitati, i ja sam si malo demistificirala "problematiku" više djece. Ja sam iz neke druge države ali, dobro, učim jezik.

    Sretno V&N mama!
    Problematika više djece. U redu je imati jedno. (meni nije, meni je to strašno ali ja sam ja) U redu je imati i puno a puno za mene definitivno nije što i za tebe. Lavko, ti imaš ptsp i nemoj više rađati

  46. #96
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam ti secirala post , al ne znam tocno na koga ovdje mislis .
    Ja mislim da je djecurlija i roditeljstvo svima naporno, imao jedno ili 6, bili bebe, todleri ili tinejdzeri. I ne znam tko je ovdje cool i zen . Samo kad proletis par tema vidis da se na svakoj nadje netko tko se oko neceg bori, s necim muci. Samo, nekad dramis, a nekad imas taj fini sarkazam, cinizam, i smijes se sam sebi i svojoj "muci". Ono, svi se mi borimo s necim, samo na drugaciji nacin pisemo o tome.

    Osim izricaja, mislim da je razlicit i stupanj "pomirenosti sa stvarima". Mozda je to taj zen o kojem govorite? Jer nije da mogu, nije da mi je lako, nije da mi nije drama i da ne bih najradije pobjegla i bila sama... Nego eto tako je kako je. Sad sam tu, i imam to ispred sebe, i sto mi drugo preostaje nego uhvatit se u kostac s tim. A nije da sam bas sretna. Samo mi se vise ne da dramit . Čekam svoje vrijeme, doći će.

    Ili sto je napisala lavko "lako ćemo". Nije "lako cemo", nego jednostavno uzmes to sto si dobio/odabrao i ajde polako... Svaki drugi (a ponekad i svaki) korak nije onakav kakvim si ga zamisljao, kako si planirao... Pa se pomiris s tim, pa nekad uvidis i da je ispalo bolje nego kako si planirao, nekad nije, al ides dalje. Jednostavno ne mozes sve.
    Sve potpisujem. Nije ni meni lako s njima, samo ja to drugacije percipiram. Pamtim samo sretne daaaneee
    Tu i tamo napisem koji "biser", ali daleko vise ih ne napisem, jer...kako bih ja bez moje djece, sve to ide u roditeljski staz.
    Mogu jasno reci da je biti roditelj najtezi posao na svijetu, ali mozemo mi to. Odrastu oni.

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a da, to je strašno individualno. ja razumijem i to kao i odsustvo te želje. i milogleda. nikad nisam osjetila, nikad nisam nit primjećivala (osim onako kurtoazije radi) tuđe bebe, al super riječ
    X

    Na obje stvari. Ni meni nikad tuđe bebe nisu nešto značile - ima ih ružnih, ko mačke (kako bi rekla i moja svekrva) i budući da nisam voljela da drugi ogledavaju i diraju moju djecu, to nisam činila ni tuđim bebama.

    Ja sam među onima koji nisu odmah osjetili povezanost ni sa vlastitom djecom. Trebalo mi je neko vrijeme... Zapravo, sve čovjek odradi, ali pravi gušt meni počinje tek kad dobijem "odziv" od djeteta - kad se prvi put nasmije, to je već druga priča....

  48. #98
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    Ili sto je napisala lavko "lako ćemo". Nije "lako cemo", nego jednostavno uzmes to sto si dobio/odabrao i ajde polako... Svaki drugi (a ponekad i svaki) korak nije onakav kakvim si ga zamisljao, kako si planirao... Pa se pomiris s tim, pa nekad uvidis i da je ispalo bolje nego kako si planirao, nekad nije, al ides dalje. Jednostavno ne mozes sve.
    Manje više rijetko bude s djecom kako roditelji planiraju. Što čovjek prije prihvati da su djeca individue za sebe, to lakše za sve

  49. #99
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod susjeda u nasoj zgradi 6 djece i to 6 sinova koji je to tek susur

    Da susur, majko mila svaka joj čast

  50. #100
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X


    Ja sam među onima koji nisu odmah osjetili povezanost ni sa vlastitom djecom. Trebalo mi je neko vrijeme... Zapravo, sve čovjek odradi, ali pravi gušt meni počinje tek kad dobijem "odziv" od djeteta - kad se prvi put nasmije, to je već druga priča....
    Isto i kod mene i osjećala sam se užasno i krivom jer svi mediji a i po forumima kad čitaš pa i na ovom ispada da je uvijek sve savršeno i svi se iste sekunde povežu.
    Ono, kad rodiš počnu cvjetići lebdjeti oko tebe i sve je zen. Kod mene nije bilo tako, moja bebe je plakala 24 sata, ja sam se oporavljala od teškog carskog reza, izgubila ogromnu količinu krvi, ne da nisam imala podršku nego sam imala mamu koja ima alzheimera i tatu koji se počeo gubiti pred moždani udar i stvari su bile daleko od idealne ali nigdje se nije pisalo ni pričalo o tome da nije uvijek sve divno i krasno.
    Onda sam ja mislila kako samnom nešto nije u redu i sad imam ptsp od svega toga. Zato mislim da je zbog svih budućih mama važno da pišemo o tome da nije uvijek sve divno, da hormoni peru, život se okreće na glavačke i ne lepršaju leptirići.

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •