Stranica 9 od 15 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 721

Tema: Koliko sebe ste žrtvovali u ime društvene prihvatljivosti?

  1. #401
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    omg znači u koliko predstava se ta žena kupa u kazalištu?

  2. #402
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    omg znači u koliko predstava se ta žena kupa u kazalištu?
    a nenene
    nije to jedna te ista
    ova iz Vučjaka i Ciganina je različita od Mačke

    još sad da ustanovimo što je ustvari rahela gledala
    Posljednje uređivanje od emily : 13.03.2019. at 15:28

  3. #403

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    a nenene
    nije to jedna te ista
    ova iz Vučjaka i Ciganina je različita od Mačke
    Ok, sad mi je sve jasno tri su predstave s golom glumicom koja se kupa/tušira na sceni, i to čak i nije ista glumica (tj. u Vučjaku/Ciganinu jest, u Mački nije). Očito je to postao trend u HNK

  4. #404

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Bome u mački je osim cvitesicke i gospon bez gaća


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #405
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sad sam se sjetila kako sam prije 10ak godina nekako krivo zakljucila da je jedna vecera na koju idemo osobito svecana i obukla sam se iznimno svecano i dramaticno u haljinu sa slepom i tokicu s crnom mrezom preko lica, a onda je ispalo da je to barbicue party
    ajme zamišljam te i totalno sam zaljubljena u taj outfit

    evo, ja baš volim taj dramatični stil a koji gotovo nigdje nije primjeren
    i doista jedva dočekam izaći u HNK i imati priliku obući svoju haljinu sa šlepom i rukavice
    malo se čak i overdressam, ali to je u kazalištu dozvoljeno
    a nekad mi se ništa ne da i dođem u startasicama i trapericama na posao - jednom sam iznenada imala sastanak na kojem sam bila u kimono plaštu i trapericama - nitko nije pao u nesvjest, svi smo preživjeli taj tektonski udar
    Posljednje uređivanje od betty blue : 13.03.2019. at 15:36

  6. #406

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali kad sam tek dosla u novu sredinu, pa prvo vifim da je netko kao uciteljica iz slikovnice a netko kao masinom izbacen. I ne vidim zasto ovaj sjajan ne bi mogao i ostavljati takav dojam.
    Možda zato što živi samo od svoje plate ?
    Pa mu je besmisleno da nosi ista dva kostima godinama, pon/sre/pet jedan, a uto/čet drugi?
    Ili samo ne želi da izgleda kao učiteljica sa slikovnice-tj. stereotip stereotipa učiteljice.
    Mene samo zanima zašto je tebi taj stereotip toliko drag , tj. zašto prosvetni radnik "treba" da ima košulju i cipele i pantalone na crtu.
    Zato što je takva odeća simbol intelektualca koji ne radi manuelno, zato što ta svečana odeća daje celoj nastavi svečani ton i autoritet, zato što odaje utisak nastavnika kao uglednog, dobrostojećeg, uspelog u životu čoveka, zato što distancira nastavnika od učenika, zato što nastavnik treba od glave do pete celom pojavom da bude oličenje ukusa i stila...?
    (uvek razmišljam o tome kad vidim skup prosvetara, kako tipičnu prosvetnu radnicu mogu identifikovati u masi za cca 10 sekundi, ali anonimnost foruma mi baš odgovara da saznam razloge- toliko sam još društveno prihvatljiva da ne pitam ljude uživo takva pitanja )

    Ali pošto ste kod pozorišta, ja volim da budem overdressed za pozorište (overdressed za svoj uobičajeni "neprimetna u kineskoj odeći" stil). I za dečje priredbe i koncerte, isto. I toplo mi je oko srca kad vidim bakice sa šeširićem i staru gospodu u mantilima i prslucima. Jer se setim svojih baka i deka. Ali opet, to mi ide uz ono "posebne prilike" i "najbolja odeća".
    Banke, doktore i prodavnice stvarno ne smatram nekim tako uzvišenim mestima da bi trebalo silno da se mislim nešto preko toga da li mi je odeća čista, uobičajene dužine/širine i bez poderotina.

  7. #407
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Bome u mački je osim cvitesicke i gospon bez gaća


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moram priznati da to nisam vidjela jer se sa balkona ne vidi scena vecinu predstave.

  8. #408
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na Orašaru lani prije NG vidjela dedeka koji je bio obučen kao Laponac, u jako šarenoj vesti i kapi. Možda je bio turist (ali to doduše ne objašnjava zašto nije skinuo kapu).
    Je li imao zobnicu - onu torbu koja se prebaci u Zagori preko ramena, ono ala narodna nošnja? Kapicu ala Ande? Kratko ošišan, ali s bradom, mršaviji? Ako da... mislim da znam "dedeka", mislm da mi je familija čak . Pače, uvjerena sam da si njega vidila. Nije Laponac .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.03.2019. at 16:26

  9. #409
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I ex je prosvjetni radnik . Omiljen kod djece bio.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.03.2019. at 16:27

  10. #410
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne radim ja to zbog zgrade. Nego zbog sebe. Nekad se zelim tako odjenuti i mislim da je HNK potpuno dobra prigoda za to.
    Meni je ostalo to lijepo oblačenje za HNK u tako dobrom sjećanju.
    Mama me vodila inače jako puno u kazalište. U HNK smo odgledale valjda sve što se moglo. Bilo je to prije 30-tak godina. Meni je to bio takav doživljaj, beskrajno sam uživala, to su mi najljepša sjećanja iz djetinjstva.

    Uvijek bi se sredile. Meni bi obukla neku suknjicu, košuljicu, lakirane cipelice. Ona je uvijek imala neki kostimić i pismo torbicu. Ništa pretjerano, ali ljepše nego inače. Prije 30 godina su svi bili tako sređeni i to je bio kao neki bonton. Da si tada došao u trapericama vjerojatno bi izazvao skandal.

    Ja si ni danas ne mogu pomoći, ostalo mi to kad idem u HNK. Nije to ništa pretjerano ali nisu ni traperice.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 13.03.2019. at 16:40

  11. #411
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, da dodes radit na moj kat, ja bih te smatrala nefleksibilnom i osobenjakinjom. I naravno, ja bih ti u cetiri oka izlanula sirovo i zdravoseljacki da su ti tenisice i majice predmet osude i da te ljudi vide samo kroz njih. A da sam na rukovodecem polozaju, izricito bih propisala dress code na nekim predstavljanjima da mi se ne dogodi da kolega u odijelu i kolegica u tenisicama i trapericama predstavljaju stogod.
    A i sve ovo sto pises, ja pomalo ne razumijem. Mislim to je samo roba. Ako svi u firmi nose kosulje, hlace na crtu i cipele, pa valjda bar za dane sa strankama covjek moze obuci isto. Ono hlace moras kupit, pa kupis na crtu samo za posao i onda traju desetljecima... Nije mi to neki strasan angazman a pokazuje spremnost na pripadanje radnoj zajednici.
    casa ako je samo roba, u čemu je onda problem da se dođe u trapericama?

    ja radim u ministarstvu,
    navlačim na sebe sve i svašta, od traperica i tenisica, hlača ovakvih onakvih,
    sakoa, suknji, haljina...
    kako se osjećam, tako se obučem.

    uniformiranost ne podnosim, i mislim da bi mi duša uvenula da se moram uniformirat na poslu.

  12. #412
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Uf, ja nikad nisam bila u ministarstvu
    Ali jesam na sudu i tamo točno vidiš tko je odvjetnik (najskuplja roba i dodaci), sudac (stepenica ispod po skupoći), tko zapisničarke, tko svjedoci, a onog koga prate dva policajca i ne možeš baš odrediti, jer imaju sve stepenice odjeće.
    Smijem se samoj sebi kako sam ih klasificirala od dosade, čekajući ovjeru dokumenta i mislila u koju grupu su mene stavili (ako ima još ovakvih poput mene koji ocijenjuju ljude na osmovu odjeće, na sudu tada).
    Bila sam obučena poput ririnog prvog linka, čak kožne hlače, samo tenisice koje više liče cipelama

    Uglavnom, mislim da nisam griješila u procjenama, grozna sam, znam. Ali, bilo mi neugodno igrat igrice na mobu.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 13.03.2019. at 19:45

  13. #413
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I sad sam shvatila da sam žrtvovala prijeći par levela u ime društvene prihvatljivosti. Hahahahaha

  14. #414
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Smijem se samoj sebi kako sam ih klasificirala od dosade, čekajući ovjeru dokumenta i mislila u koju grupu su mene stavili (ako ima još ovakvih poput mene koji ocijenjuju ljude na osmovu odjeće, na sudu tada).
    Sigurno ima, znam dobro o cemu pricas.. radila sam na pocetku karijere kod odvjetnika. A onda dodje dedek 'Laponac' i zezne sve procjene .

  15. #415
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme, sasa, zakon

  16. #416

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pulinka me negdje prije pitala....
    Pa, eto, meni je potpuno pretjerivanje tvrditi da prosvjetna placa nije dovoljna za kupiti hlace, kosulju i cipele. Placa je nedovoljna, al tvdrit da ja svojom placom ne mogu jesti i biti obucena me vrijeda.
    Moja slika uciteljice je teta u hlacama, bez vrte, ili suknji do koljena, ravnim cipelama ili s malom peto, i kosulji ili finoj majici. Nikakve kostime ja tu ne vidim. Jutros idem na posao u cipelama od 199, plavim ravnim, hlacama iz spriengfielda sa snizenja 149 i kosulji na cvjetice od 79 kn. I ta moja slika uciteljice nema nikakvo racionalno opravdanje, vec mi je usadena i pounutrasnjena. I dobro mi je tako.
    Sasa, pregenijalno....

  17. #417
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja blage veze nemam ko je skuplje a ko jeftinije obučen. Moda me ne zanima. A ni marke odjeće. Pogotovo muških odijela, to ne bi pogodila cijenu da mi život ovisi o tome.

  18. #418
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka me negdje prije pitala....
    Moja slika uciteljice je teta u hlacama, bez vrte, ili suknji do koljena, ravnim cipelama ili s malom peto, i kosulji ili finoj majici.
    Zamisli da ti je kolega "Laponac" iz HNK . Zamisli "Laponca" i sasu na tom barbecueu .

    Moja ladica / slika "prevoditeljice" je nešto kao što si opisala učiteljicu, samo je suknja vunena karirana, košulja ima okrugli čipkasti ovratnik, nosi se uz lagani džemper / majicu na kopčanje, a tema razgovora je kako se srozao standard jezika čak i na HRT-u . To je ta "ladica", svjesna sam da ih ima i u martama. Nemojte mislit da imam išta protiv prevoditeljica, to mi je bliska struka. A fakat ta roba zapravo ne govori puno (dok nije baš nešto eklatantno - tipa one slike "Americans in Wallmart" pa ono pola dupeta viri van i slično), više govori o tim nekim slikama koje imamo.

  19. #419
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Upravo tako ina, x n atvoju zadnju rečenicu.

  20. #420
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Odijelo itekako čini čovjeka.
    Imala sam odvjetnika koji nije bio u odijelu. Hodao je svijetom zgužvan i raskupusan, a meni je to bilo simpa.
    Navodno, jako dobar odvjetnik.
    Nakon 11 godina zastupanja, zavlačenja i laganja se ispostavilo da jedino stručno laže i krade.
    Iako mi jenekad davno unutarnji glas govorio- ne, ne, nemoj, ja sam ipak njemu dala povjerenje.
    I gorko požalila.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #421

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka me negdje prije pitala....
    Pa, eto, meni je potpuno pretjerivanje tvrditi da prosvjetna placa nije dovoljna za kupiti hlace, kosulju i cipele. Placa je nedovoljna, al tvdrit da ja svojom placom ne mogu jesti i biti obucena me vrijeda.
    Moja slika uciteljice je teta u hlacama, bez vrte, ili suknji do koljena, ravnim cipelama ili s malom peto, i kosulji ili finoj majici. Nikakve kostime ja tu ne vidim. Jutros idem na posao u cipelama od 199, plavim ravnim, hlacama iz spriengfielda sa snizenja 149 i kosulji na cvjetice od 79 kn. I ta moja slika uciteljice nema nikakvo racionalno opravdanje, vec mi je usadena i pounutrasnjena. I dobro mi je tako.
    Sasa, pregenijalno....
    Dobro, srpska prosvetna plata je 400eura, moraš to uzeti u obzir kad razmišljaš o preteranosti mojih komentara.

    Kolika god da je, određen deo prosvetnih radnika ne smatra da bi trebalo deo svoje plate i svog slobodnog vremena da uloži u nekakvo posebno radno odelo, ne preterano funkcionalno i često ne baš udobno, koje inače nikad ne bi stavili na sebe, samo zato da bi se uklopio u pounutrašnjenu sliku učiteljice koje njihove kolege imaju.
    Moja slika učiteljice potiče iz vremena kada su suknje, košulje i kožne cipele bile sasvim uobičajen deo garderobe i nosile su ih sve profesije, prosto jer su se nosile svuda, i nakon posla- moja mama će i sada radije na sebe obući košulju nego majicu, to je garderoba njene mladosti.
    Tj. svesna sam da je moja slika učiteljice odraz tadašnje uobičajene mode i garderobe. Ne mislim da učiteljica moje dece treba da izgleda kao moja pounutrašnjena slika. Treba da izgleda kao osoba iz sadašnjice. Ako će to uključiti starke i traperice, i manje finu majicu, to mi je sasvim ok.

  22. #422
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Starije forumašice će se sjetiti mladog gimazijskog profesora koji nam se pridružio s pitanjem što mislimo o profesorima u starkama.
    Njemu su, navodno, zabranjivali da u starkama dolazi na nastavu.
    I koliko se sjećam, prilično smo bile složne u tome da profesor u starkama nije baš najbolja slika.
    Danas, sasvim druga slika, tenisice i traperice svuda pa i u Lisinski ili HNK.
    Zbilja čudno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #423
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Garderobe mladosti moje mame (jer me rodila s 20) su majica, traperice i tenisice za vrijeme nakon posla. Ne sjećam se što je oblacila na poslu ali sigurno nisu bile kosuljice lancici i hlače na crtu. Uglavnom slicno kao ja danas i kao moja djeca. Mozda je ipak do socijalnog okruzenja a ne do godišta rođenja.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 14.03.2019. at 10:22

  24. #424
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Starije forumašice će se sjetiti mladog gimazijskog profesora koji nam se pridružio s pitanjem što mislimo o profesorima u starkama.
    Njemu su, navodno, zabranjivali da u starkama dolazi na nastavu.
    I koliko se sjećam, prilično smo bile složne u tome da profesor u starkama nije baš najbolja slika.
    Danas, sasvim druga slika, tenisice i traperice svuda pa i u Lisinski ili HNK.
    Zbilja čudno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ma che čudno. Pa sve se mijenja. Ja se sjećam antivaks popularnosti svugdje, pa i ovdje, a kamoli ove efemerne i zapravo, kad se s tim usporedi, nevažne stvari tipa jesu li OK starke i vjenčanica, starke i HNK, starke i škola itd. itd. Upravo na promjenjivost toga ja pokušavam i ukazati. Sve je to (samo) jedna konvencija, koja niti 10-20 godina ne izdrži, zapravo. I dobro je da je tako - to mi daje nadu da će i marame (opet) past s glava na nekim drugim koordinatama. Da pročešljaš forum pred 10 godina, našla bi i mene kako tupim kako mi je bzvze feminizam. Primjerice .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.03.2019. at 10:30

  25. #425
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda je ipak do godišta, moja mama uvijek komentira kako danas ima divne sportske robe, a kako toga nije bilo u njenoj mladosti.

    Već sam rekla, moj tata je cijeli život išao na posao u odijelu, bijeloj košulji i kravati, a posebno mi je bilo smiješno kad sam vidjela jedan filmić iz svog djetinjstva, na izletu smo, cijelo društvo, a svi muški su obučeni u odijela (bez kravata). I onda skinu sakoe i igraju nogomet tako u košuljama i štof hlačama

  26. #426

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Starije forumašice će se sjetiti mladog gimazijskog profesora koji nam se pridružio s pitanjem što mislimo o profesorima u starkama.
    Njemu su, navodno, zabranjivali da u starkama dolazi na nastavu.
    I koliko se sjećam, prilično smo bile složne u tome da profesor u starkama nije baš najbolja slika.
    Danas, sasvim druga slika, tenisice i traperice svuda pa i u Lisinski ili HNK.
    Zbilja čudno.
    Nisu bile starke u pitanju, nego pirsing.
    I mišljenja o tome su bila podijeljena, ali je, koliko se sjećam, ipak prevladalo da taj jedan pirsing na nastavniku nikom ne smeta.

  27. #427
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma che čudno. Pa sve se mijenja. Ja se sjećam antivaks popularnosti svugdje, pa i ovdje, a kamoli ove efemerne i zapravo, kad se s tim usporedi, nevažne stvari tipa jesu li OK starke i vjenčanica, starke i HNK, starke i škola itd. itd. Upravo na promjenjivost toga ja pokušavam i ukazati. Sve je to (samo) jedna konvencija, koja niti 10-20 godina ne izdrži, zapravo. I dobro je da je tako - to mi daje nadu da će i marame (opet) past s glava na nekim drugim koordinatama. Da pročešljaš forum pred 10 godina, našla bi i mene kako tupim kako mi je bzvze feminizam. Primjerice .
    bravo ina, potpisujem ti svaku
    društvo se mijenja, konvencije se mijenjanju, ljudi se (nadam se) mijenjaju
    neke stvari na bolje, a neke na gore

  28. #428
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu bile starke u pitanju, nego pirsing.
    I mišljenja o tome su bila podijeljena, ali je, koliko se sjećam, ipak prevladalo da taj jedan pirsing na nastavniku nikom ne smeta.
    Starke su bile 100%


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #429
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I profesor hrvatskog.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #430
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Jedan od top 3 profesora na mom faksu devedesetih je nosio onu šuškavu jaknu od trenirke, zelenu s ljubičastim poljima

  31. #431
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    A jedan koji nije bio među zvijezdama, ali svejedno, on je ozlijedio nogu i hodao sa skijaškim štapovima.

  32. #432
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/36942-N...-sa-piercingom

    Ovo je Yosephova tema. Mislim da je matematičar.

  33. #433
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a ja mislim da ga poznajem

  34. #434
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a ja mislim da ga poznajem
    Ja sam na par sekundi bila uvjerena da je jedan moj profesor u pitanju haha. Vidjela matematičar, pirs, godina teme 2008. Ali Zagreb kao lokacija me razuvjerio. Šteta, već sam htjela poslati temu prijateljici iz škole da zajedno čitamo.

  35. #435
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    a nenene
    nije to jedna te ista
    ova iz Vučjaka i Ciganina je različita od Mačke

    još sad da ustanovimo što je ustvari rahela gledala
    Ciganina

    i da, bilo bi super nova tema za Kazališne predstave

  36. #436
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Niti za doktora se ljudi vise lijepo ne oblace.
    Bila danas na Rebru cijeli dan s djetetom na kontroli. Šetajući do pekare brojala ljude u tenisicama i trapericama. Ima ih .
    A onda smo došli doktoru u sobu... ima nekoliko titula ispred svog imena. A danas je na sebi imao:
    - Vrlo izblijedjelu običnu pamučnu t-shirt majicu kratkih rukava... možda i nije izblijedjela od starosti, nego je takva i nova, ali boja vrlo isprana. Tražila sam tragove pegle, ali nisam ih vidjela na toj majici.
    - traperice, tamne, malo izblijedjeli trag iznad koljena
    - na nogama starke
    - kuta prebačena preko stolice

    Opet sam zaljubljena .

  37. #437
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Hahahaha
    Rekla dam da se ljudi ZA doktore vise lijepo ne oblace. Nisam rekla da se doktori lijepo oblace.
    I gdje mu je kuta bila da si vidjela sto ima ispod? Nije valjda bio raskopcan!?

  38. #438
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ajme, sad vidim da je kuta bila na stolici.

  39. #439
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Bila danas na Rebru cijeli dan s djetetom na kontroli. Šetajući do pekare brojala ljude u tenisicama i trapericama. Ima ih .
    A onda smo došli doktoru u sobu... ima nekoliko titula ispred svog imena. A danas je na sebi imao:
    - Vrlo izblijedjelu običnu pamučnu t-shirt majicu kratkih rukava... možda i nije izblijedjela od starosti, nego je takva i nova, ali boja vrlo isprana. Tražila sam tragove pegle, ali nisam ih vidjela na toj majici.
    - traperice, tamne, malo izblijedjeli trag iznad koljena
    - na nogama starke
    - kuta prebačena preko stolice

    Bubilo, pa kakav ti je to doktor koji ne nosi klompe
    Ja ne smijem ponoviti da je i kod mene tako nekako na poslu, opet će se netko naljutiti. Njemu ne treba odijelo da bude uvjerljiv.

    A nekoć davno me muž za hitnu obukao. Obuo mi je na noge čarape tako da mi je peta bila gore okrenuta, a na to potrgane starke

  40. #440
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ajme Jelena

  41. #441

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ostalo to lijepo oblačenje za HNK u tako dobrom sjećanju.
    Mama me vodila inače jako puno u kazalište. U HNK smo odgledale valjda sve što se moglo. Bilo je to prije 30-tak godina. Meni je to bio takav doživljaj, beskrajno sam uživala, to su mi najljepša sjećanja iz djetinjstva.

    Uvijek bi se sredile. Meni bi obukla neku suknjicu, košuljicu, lakirane cipelice. Ona je uvijek imala neki kostimić i pismo torbicu. Ništa pretjerano, ali ljepše nego inače. Prije 30 godina su svi bili tako sređeni i to je bio kao neki bonton. Da si tada došao u trapericama vjerojatno bi izazvao skandal.

    Ja si ni danas ne mogu pomoći, ostalo mi to kad idem u HNK. Nije to ništa pretjerano ali nisu ni traperice.
    Identicno i kod mene!

  42. #442
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Bila danas na Rebru cijeli dan s djetetom na kontroli. Šetajući do pekare brojala ljude u tenisicama i trapericama. Ima ih .
    A onda smo došli doktoru u sobu... ima nekoliko titula ispred svog imena. A danas je na sebi imao:
    - Vrlo izblijedjelu običnu pamučnu t-shirt majicu kratkih rukava... možda i nije izblijedjela od starosti, nego je takva i nova, ali boja vrlo isprana. Tražila sam tragove pegle, ali nisam ih vidjela na toj majici.
    - traperice, tamne, malo izblijedjeli trag iznad koljena
    - na nogama starke
    - kuta prebačena preko stolice

    Opet sam zaljubljena .
    Hmm, da nije bio moj brat?

    (Sad me jedino sramota sto ne znam gdje radi ovaj cas, non stop rotira okolo, s obzirom da je novajlija.)

  43. #443
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nego, jel kuta bila preko stolca ili stolice?




  44. #444

  45. #445
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Vjetar
    A stolica mi je uvijek bila i ostala stolica.

  46. #446
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod mene uglavnom stolci za sjedenje i go'na u zahodu. Stolice samo nosimo na analizu. na vjetar.

  47. #447
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Dobar point

    Ne koristim rijec stolac, zvuci mi preugladjeno

  48. #448
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ne koristim rijec stolac, zvuci mi preugladjeno
    a ja pak kad kažem stolica uvijek se pitam hoće li me dobro shvatiti

  49. #449
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene uglavnom stolci za sjedenje i go'na u zahodu. Stolice samo nosimo na analizu. na vjetar.
    Plus je ful regionalno. Nema Splićana ili Dalmatinca kojemu će stolac i inzistiranje na stolcu bit išta drugo osim ZG pre...ncije . Ili riječ iz.... HNK.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.03.2019. at 09:10

  50. #450
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ono... "golubi se karaju" đir.

Stranica 9 od 15 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •