Stranica 31 od 45 PrviPrvi ... 21293031323341 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1501

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Cao svima
    mi smo jos jedan par sa prvobitnom dijaznozom azospermije (sad su je promenili u cryptozoospermia jer su u ejakulatu u Istanbulu uspeli da nadju nekoliko komada) , i vec par meseci citam sve sto ste pisali. Mi smo takodje isli kod dr.Emrea iz Istanbula i to u vrlo slicno vreme kao i korisnica @Detelina koliko vidim. Sada cekamo da ja odradim neke analize i spremamo se tamo za ICSI pa sam samo htela da vidim kakva su Vasa iskustva sto se toga dalje tice kod njih...

  2. #1502

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Danas sam bio i dalje nema nista na spermogramu. Video sam neke ljude sa nase sa Balkana,pricaju nas jezik. Malo sam bio smoren,zato sto nema nista.Fsh je u granicama,lh je ispod ,testosteron je oko 9. U sustini predlaze operaciju,nista ne obecava mozda je tako i bolje. Operisacu se krajem februara i to je to,bar cu zavrsiti agoniju od 5,6 godina konacno.

  3. #1503

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav svima,
    Nazalost jos jedni sa azo dijagnozom, i to ona gora varijanta, neopstruktivna (((
    Citala sam cijelu temu od pocetka i svi imamo ista pitanja/ nedoumice..nazalost
    no svejedno me zanimaju info novijeg vijeka:
    - da li u CITO u Splitu zbilja rade pravu microTese ili ipak ne?
    Suprug i ja razmisljamo ici kod dr.Hauptmana na Rebro ili CITO u Splitu, no koliko sam vidjela na Rebru jos uvijek ne rade micro Tese, ili ima netko info da ipak rade?
    Takoder, od silnih informacija i soka u kojem smo jos uvijek, da li se na micro Tese iskljucivo ide da se i zena paralelno stimulira ili se moze i bez toga tj.prvo napraviti micro i ako se nade nesto , onda se zamrzne i tek onda da zena pocne primati terapiju?
    Hvala na info!!!! Nek se slobodno jave i oni koji su u tome godinama vec i imaju iskustvo/ savjet za podijeliti da ne gubimo vrijeme

  4. #1504

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    U Cito ne rade pravu microTESE (mi smo bili) . Reći će vam da rade ali po par detalja skontaš da ne rade. Pristup doktorice je bolje ne komentirati.
    Hauptman je dobar ali ne riskiraj kada nemaju mikroskop za micro TESE.
    Ne treba se stimulirati ženu paralelno, ta odluka je na vama.

  5. #1505

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Ninilana, koja je razlika microTESE u Splitu i prave?

  6. #1506

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Micro tese je patentirao dr iz New Yourka. Kod njega na obuku su isli dr emre i dr tansel kaplancan. U sve ostalo sumnjam sto se evrope tice.

  7. #1507

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    MicroTESE traje duže (doktor traži dok ne nađe-do 6 sati). U Cita otvaranje oba testisa 45 min. Nakon operacije pacijent treba dobiti jako detaljan histopatološki nalaz. U Cita dobiješ jednu doktoricinu rečenicu koja se odnosi na samu operaciju. Istina, oni koriste taj mikroskop ali ne na način na koji se to zbilja radi. Cito to zove micro TESE ali ispada da je to multiple TESE. Dakle tehnologija od micro a postupak od obične TESE (uzimanje djelova tkiva. Jako malo doktora općenito ustvari radi pravi micro TESE.

  8. #1508

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Ninalana, hvala ti puno na odgovoru i hvala Bogu da si mi se javila

  9. #1509

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    A stara, svi smo mi u istoj drami. Ne gubite vrijeme, izvadite što prije sve potrebne nalaze i radite samo microTESE i to vanka. Mi smo se odlučili za Tursku nakon jako puno izmjenjenih mailova na sve strane svijeta. Bili bi pošli u Schlegela u USA da možemo svako malo letiti u Ameriku ali nažalost ne možemo.

  10. #1510

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Ne mogu vjerovati..cijelu poruku napisala i otisao samo dio,drugo sve nestalo..
    Da te pitam, jel i kod vas bila neopstr.azospermija?
    I koja je situacija kod vas, u kojoj ste fazi, jeste uspjeli u Turskoj? Nadam se da jeste

  11. #1511

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Bilo bi onda korektno Cita da kažu da to nije prava microTESE. Mi smo je radili tamo, ali kako je prošlo uspješno, nismo puno ispitivali što se točno radilo.

  12. #1512

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Pa opet mi nije cijela poruka prosla, zasto je to tako?! Vidjela sam u prethodnim postovima kontakt od dr.iz Turske (Momart klinika jel?) pa cu se javiti..
    Koliko brzo se dobije termin kod tog dr.i cijena svih procedura je oko cca 50 000kn ako se ne varam? I da li ima na forumu uspjesnih prica (da su dobili bebaca) sa neopstr.azo?! Zelim biti pozitivna, ali isto tako realna..

  13. #1513

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Donna9- pa upravo to, nek se bar iskreno kaze i objasni koju metodu primjenjuju..

  14. #1514

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa opet mi nije cijela poruka prosla, zasto je to tako?! Vidjela sam u prethodnim postovima kontakt od dr.iz Turske (Momart klinika jel?) pa cu se javiti..
    Koliko brzo se dobije termin kod tog dr.i cijena svih procedura je oko cca 50 000kn ako se ne varam? I da li ima na forumu uspjesnih prica (da su dobili bebaca) sa neopstr.azo?! Zelim biti pozitivna, ali isto tako realna..
    Mi smo kod dr.Emrea isli u decembru 2019., i iskreno ako se dvoumis moj ti je savet da apsolutno neces pogresiti sa njim. Kod mog muza je takodje neopstruktivna azoo plus mikodelecije y hromozoma sa tim nekim problemom u azfc regionu znaci bas zeznuta situacija, ali su cak u uzorku koji je tamo dao uspeli da nadju nekoliko komada(sto nam je doktor i rekao kao moguci scenario ali prosto nismo mogli da verujemo). Nama je rekao da se za 1. put najavimo 2 3 nedelje ranije samo, a sto se tice placanja placa se 1 konsultacija 100e i u bolnicu u koju vas salju placate 50e za spermogram, sve ostalo nisu naplatili ukljucujuci i moj pregled kod ginekologa konsultacije i jos jedan naknadni spermogram. sto se tice micro TESE ona je 1500e a ICSI sa lekovima ukupno 2500e.
    Mi idemo krajem marta ili početko aprila tamo ponovo bas za vantelesnu...

  15. #1515

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Ako ste odlucili ići u Tursku koliko čujem i dr. Emre je jako dobar.
    Tansel Kaplancan vam jako brzo odgovori na instagram, za mail mu treba par dana. On kaže kada da dođete i ne čeka se jako puno. Jutrom je na operacijama, popodne na konzultacijama.
    Nas je do sada izašlo:
    Prve konzultacije s doktorom 500 lira
    Prvi spermiogram 550 lira
    Test mikrodelecija (naše budale napravili polovično) 170 €
    Prva tura terapije 625 €
    Nakon tri mjeseca:
    Konzultacije 500 lira
    Spermiogram 550 lira
    Test hormona mislim 500 lira nisam sigurna
    Druga tura terapije 1100 €
    Operacija su nam rekli košta 1700€
    Dalje za ženski dio ne znam

  16. #1516

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Detelina,
    dok sam citala tvoj post bukvalno sam odlucila da cu i ja prvi put ikada napisati nesto na nekom forumu . Vasa prica je skoro ista kao nasa, iste smo klinike i doktore kontaktirali, s tim da mi nismo isli u Solun jer su na putem maila na sve nase analize napisali da su izgledi za nalazenje spermatozoida premali i da predlazu donaciju. Amerika je super opcija i imam poznanicu koja je tamo posle 10godina uspela da zatrudni, ali je stvarno preskupa opcija.
    E sad posto su nama trebali da rade micro TESE a pronasli su nekoliko spermatozoida i u uzorku, predlozili su da ja odradim jos nesto i da se vratimo i tada radimo ICSI. Zanimа kako je tebi prosla stimulacija i da li si sve vreme bila tamo ili si kuci počela stimulaciju pa u nekom trenutku otisla u Istanbul?

  17. #1517

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Daj Bože da dobijete cijeli Kelly Familly ali morate znati da u slučaju muškog djeteta postoji velika šansa da i ono kao odrastao muškarac bude imao isti slučaj. To nije smak svijeta ali se morate sjetiti u pubertetu da se testira i zaledi što god da se nađe. Znam da sam sada pošla svjetlosnim godinama daleko ali nikada se ne zna a ako ovo pročitaš ostat će ti u glavi i sjetiti ćete se to napraviti. Nadam se da ćete biti u situaciji da o tome uopće pričate.
    U slučaju azfC
    Posljednje uređivanje od Ninilana : 27.01.2020. at 11:59 Razlog: Dodatak

  18. #1518

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Detelina,
    dok sam citala tvoj post bukvalno sam odlucila da cu i ja prvi put ikada napisati nesto na nekom forumu . Vasa prica je skoro ista kao nasa, iste smo klinike i doktore kontaktirali, s tim da mi nismo isli u Solun jer su na putem maila na sve nase analize napisali da su izgledi za nalazenje spermatozoida premali i da predlazu donaciju. Amerika je super opcija i imam poznanicu koja je tamo posle 10godina uspela da zatrudni, ali je stvarno preskupa opcija.
    E sad posto su nama trebali da rade micro TESE a pronasli su nekoliko spermatozoida i u uzorku, predlozili su da ja odradim jos nesto i da se vratimo i tada radimo ICSI. Zanimа kako je tebi prosla stimulacija i da li si sve vreme bila tamo ili si kuci počela stimulaciju pa u nekom trenutku otisla u Istanbul?
    Bas mi je drago sto su nasli spermatozoide u uzorku . Sto se tice naseg slucaja mi smo radili paralelno mTESE i moju stimulaciju. Ja sam na konsultacijama imala pregled kod ginekologa i dogovorila se za protokol koji cu koristiti. Prvo su rekli da moram da budem tamo tokom stimulacije, sto kod nas nije bilo moguce kao opcija. Na kraju smo se dogovorili da pocnem sa stimulacijama u Srbiji i dodjem na poslednju kontrolu kod njih...to je 10-11 dan ciklusa. Ovde sam isla na folikulometrije i radila hormone (mada u Turskoj to ne traze ali moja dr je insistirala) i tamo sam samo primila stop inekciju i odradjena je aspiracija. Sve u svemu jako su profesionalni i korektni. Odakle ste vi? Sta su ti trazili od analiza da uradis?

  19. #1519

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Detelina,

    meni do dolaska tamo nisu ni predložili da to radimo istovremeno pa nisam htela da zbrzamo stvari a i nismo imali u planu toliko da ostajemo zbog posla i obaveza.
    Sto se muza tice obzirom da je nadjen mali broj spermatozoida nadamo se većem iz budućih uzoraka ako ne odradićemo i mTESE ako bude bilo potrebno kad i moja aspiracija.
    I ja planiram da stimulaciju počnem ovde pa da odem tamo, jel i tebi tamo ObGyn Numan Bayazit? Pa dogovorili smo se da odradim HSG i na svoju ruku cu uraditi ogtt i trombofilije mada su oni u fazonu da to ne mora, ali meni je sigurnije nekako da sve to odradim unapred. Jel si ok podnela stimulaciju mada znam da je to bas individuala stvar?
    Mi smo iz Bgd, a vi?

  20. #1520

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Hvala na savetu. Zapravo upoznati smo sa time, medjutim u Turskoj ne rade u ovom slucaju vracanje samo zenskih embriona jer kazu da oni to ne smatraju bolescu i da ako vec danas moze da se sa tom dijagnozom dodje do potomstva zamisilite sta ce tek biti kroz 20 ii 30god. Moj muz je eto jedini u svojoj siroj porodici sa tom mutacijom tako da se to moze desiti i ako vam otac i majka nisu nosioci tih mutacija... u svakom slucaju svakako sam ubedjena da cemo imati zenskice

  21. #1521

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala puno svima na informacijama

  22. #1522

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno Nastavak

    Hvala puno svima na informacijama
    Posljednje uređivanje od MR85 : 27.01.2020. at 21:29 Razlog: Nedostaje dio poruke

  23. #1523

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    @babymib: znaci vi ste radili micro Tese? stvarno se nadam i vjerujem u vas daljnji uspjeh Mozes mi molim te javiti se privatnom porukom (jos uvijek ne mogu poslati, kaze da nema dovoljno prava) ili tu napisati, kako ti lakse..
    - jel dr. Emre dolazi i u Sarajevu u New life kliniku mozda nekada izvesti micro tese? Imas li njegov kontakt mail da mu se javim..
    - sto je s terapijom, jesi morala sto vec uzimati i jesi ti uzimala terapiju u drzavi u kojoj zivis ili si od njega dobila sve?
    Sorry na toliko pitanja..
    @Ninilana: hvala na i tebi na opsirnim informacijama! U kojoj ste vi sad fazi?

  24. #1524

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na savetu. Zapravo upoznati smo sa time, medjutim u Turskoj ne rade u ovom slucaju vracanje samo zenskih embriona jer kazu da oni to ne smatraju bolescu i da ako vec danas moze da se sa tom dijagnozom dodje do potomstva zamisilite sta ce tek biti kroz 20 ii 30god. Moj muz je eto jedini u svojoj siroj porodici sa tom mutacijom tako da se to moze desiti i ako vam otac i majka nisu nosioci tih mutacija... u svakom slucaju svakako sam ubedjena da cemo imati zenskice
    Pravi ste srecnici da imate spermatozoide u spermogramu, svaka cast! Jeste imali neke intervencije do sada ili nista? Kakvi su vasi hormoni?

  25. #1525

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav ,
    Nisam bas vjesta na ovom forumu pa sam se mozda zakacila na neciju poruku
    Posljednje uređivanje od New York : 28.01.2020. at 10:18

  26. #1526

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Uglavnom mi smo trudni ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Mikro tese ljudi radite ❤️ I ne odustajteee

  27. #1527

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Mi smo isto iz Bg. Meni je dr bio Sulejman Tosun, a stimulaciju nisam osetila..normalno radila...izlazila...3 ili 4 puta isla na folikulometriju i isto toliko puta proveravala nivo fsh, lh.
    HSG su ti oni trazili? Ja sam na kosultacijama imala samo hormone i dr me je pregledao...i to je bilo sve.
    Ostale analize nisam radila.

  28. #1528

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom mi smo trudni ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Mikro tese ljudi radite ❤️ I ne odustajteee
    Cestitam ❤️❤️❤️

  29. #1529

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isto iz Bg. Meni je dr bio Sulejman Tosun, a stimulaciju nisam osetila..normalno radila...izlazila...3 ili 4 puta isla na folikulometriju i isto toliko puta proveravala nivo fsh, lh.
    HSG su ti oni trazili? Ja sam na kosultacijama imala samo hormone i dr me je pregledao...i to je bilo sve.
    Ostale analize nisam radila.
    e zapravo su i meni na hormone i briseve i pregled rekli to je ok, ali sam naglasila da sma imala neke folikularne ciste i da mi je dr u bgd tražio da odradim hsg za svaki slucaj, pa se doca složio tj bio je u fazonu ako želiš ok. Takođe sam na nalazima koje su mi iz Embryolaba u Solunu tražili ustanovila da imam onu mutaciju za trombofiliju MTHF C677 (heterozigotni nosilac) i ginekolog u Turskoj je u fayonu to ima 50% populacije ali ja volim da unapred budem sigurna i da je sve vezano za to ok pa ću i ostale trombofilija testove da odradim unapred.
    Možeš li da mi kažeš kaka ti je bio plan stimulacije (meni je napisao gonal ili nesto na F mislim 3000UI ako se ne varam moram ponovo da pogledam), i kod koga si u Bg-u isla na pracenje folikula?

  30. #1530

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    @babymib: znaci vi ste radili micro Tese? stvarno se nadam i vjerujem u vas daljnji uspjeh Mozes mi molim te javiti se privatnom porukom (jos uvijek ne mogu poslati, kaze da nema dovoljno prava) ili tu napisati, kako ti lakse..
    - jel dr. Emre dolazi i u Sarajevu u New life kliniku mozda nekada izvesti micro tese? Imas li njegov kontakt mail da mu se javim..
    - sto je s terapijom, jesi morala sto vec uzimati i jesi ti uzimala terapiju u drzavi u kojoj zivis ili si od njega dobila sve?
    Sorry na toliko pitanja..
    @Ninilana: hvala na i tebi na opsirnim informacijama! U kojoj ste vi sad fazi?
    Mi nismo radili micro TESE jer su u ejakularu našli nekoliko spermatozoida, i to tom njihovom metodom peletiranja, to kod nas ni ne rade. Emre ne dolazi u Sarajevo koliko znam već par godina, ali veruj mi ako rešiš Istanbul uopšte nije daleko, mislim avionom si tamo za manje od sat i po vremena.
    što se tiče terapije ja još nisam išla na stimulaciju to nas očekuje sad na proleće...ali planiram kao i Detelina da radim praćenje ovde pa da u nekom trenutku idem tamo jer mi nije baš zgodno da budem tamo tako dugo
    p.s. ja sam nova pa mislim da mi nije još dozvojeno da šaljem te privatne poruke

  31. #1531

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom mi smo trudni ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Mikro tese ljudi radite ❤️ I ne odustajteee
    Uauuuu bravoooo Vi ste radili ICSI u Nemačkoj?

  32. #1532

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Pravi ste srecnici da imate spermatozoide u spermogramu, svaka cast! Jeste imali neke intervencije do sada ili nista? Kakvi su vasi hormoni?
    Cao Sonja8444,
    do sada nismo imali intervencije mi smo za azoo saznali prošle godine tek.
    LH i FSH (23 i 10) su bili povišeni testosteron u granicama normale i od urologa iz Bgd dobili 3 meseca terapiju, davala sam mu BREVACTIDE 2x nedeljno-i posle toga na spermogramu i dalje 0. Tada predlažu neku od intervencija, i ja tad insistiram da uradimo mikrodelecije y hromozoma i kariotip jer sam to sve pronalasla na nasim i stranim sajtovima, prosto da su nam to odmah tražili ne bi bilo ni potrebe za hormonima jer je kod nas razlog mikrodelecija na y hromozomu. Tada sam resila da idemo dalje i odlučili se prvo za Solun, tamo predlagali donaciju, i onda je izbor definitivo pao na dr.Emre. Objasnio nam je da kod velikog broja muskaraca postoji mikrodelecija na y hromozomu (yzfc region) ali da oni nemaju nuzno azoo vec npr crypto ili oligospermiju i da njima tu analizu nikada ni ne traze da urade pa je i ne otkriju.
    Parovi o kojima sam čitala na internetu su uglavnom imali uredan kariotip i mikrodelecije i bilo mi je teze jer nisam mogla da nadjem nikog sa identicnim problemom .Volela bih da mi je to neko ranije rekao ili da sam imala da procitam to negde i zato sam i odlucila da pisem na nekom od foruma...

  33. #1533

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isto iz Bg. Meni je dr bio Sulejman Tosun, a stimulaciju nisam osetila..normalno radila...izlazila...3 ili 4 puta isla na folikulometriju i isto toliko puta proveravala nivo fsh, lh.
    HSG su ti oni trazili? Ja sam na kosultacijama imala samo hormone i dr me je pregledao...i to je bilo sve.
    Ostale analize nisam radila.
    I meni je Ob.Gyn tamo pogledao hormone i uradio pregled i rekao mi da mozemo da radimo stimulaciju kada zelim. Ja sam pitala da uradim ipak i HSG za svaki slučaj jer sam u prethodnih par godina imala neke folikularne ciste i on je rekao da mogu i to da odradim. Takodje su mi iz Embryolaba tražili gomilu nekih analiza i tu sam ustanovla da sam hetefozigotni nosilac mutacije MTHFR C677 za koju ginekolog kaze da je ima 50% zena ali ja ipak zelim da odradim i ostale trombofilije. Tako da kada to završim i kada muž ispije suplemente idemo ponovo.
    Mene zanima kakav si program stimulacije dobila i kod koga si u Bg isla na praćenje?

  34. #1534

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nismo radili micro TESE jer su u ejakularu našli nekoliko spermatozoida, i to tom njihovom metodom peletiranja, to kod nas ni ne rade. Emre ne dolazi u Sarajevo koliko znam već par godina, ali veruj mi ako rešiš Istanbul uopšte nije daleko, mislim avionom si tamo za manje od sat i po vremena.
    što se tiče terapije ja još nisam išla na stimulaciju to nas očekuje sad na proleće...ali planiram kao i Detelina da radim praćenje ovde pa da u nekom trenutku idem tamo jer mi nije baš zgodno da budem tamo tako dugo
    p.s. ja sam nova pa mislim da mi nije još dozvojeno da šaljem te privatne poruke
    draga babymib, hvala ti na odgovoru!
    New York- cestitaaaaam

    Joj ljudi kak je ovo tesko: uopce odluciti gdje ici, jer covjek zeli max.iskoristiti i ne pgorijesiti pri odabiru, pa makar i tu jednu jedinu sansu za bebu..

    @babymib: U svakom slucaju, htjela bi kontaktirati dr. Emre,si ga kontaktirala putem mail-a, facebook-a ili instagrama? Vidjela sam da ima stranicu svoju i tamo je mail naveden pa bi mu se tako javila...
    Prema ovome sto sam citala od vas, prvi put se ide na konzultacije i odredi u dogovoru s njime terapija. Valjda on bude na prvim konzultacijama, a ne netko drugi?
    I onda ako se nesto spermatozoida nade, jedino se tamo ide na oplodnju, jel tako? Nema mogucnosti prijenosa u drugu drzavu, jel?

    Kontaktirala sam i New life kliniku, tamo radi micro Tese dr. Mustafa.
    Ima li mozda netko iskustva s njime?

  35. #1535

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    draga babymib, hvala ti na odgovoru!
    New York- cestitaaaaam

    Joj ljudi kak je ovo tesko: uopce odluciti gdje ici, jer covjek zeli max.iskoristiti i ne pgorijesiti pri odabiru, pa makar i tu jednu jedinu sansu za bebu..

    @babymib: U svakom slucaju, htjela bi kontaktirati dr. Emre,si ga kontaktirala putem mail-a, facebook-a ili instagrama? Vidjela sam da ima stranicu svoju i tamo je mail naveden pa bi mu se tako javila...
    Prema ovome sto sam citala od vas, prvi put se ide na konzultacije i odredi u dogovoru s njime terapija. Valjda on bude na prvim konzultacijama, a ne netko drugi?
    I onda ako se nesto spermatozoida nade, jedino se tamo ide na oplodnju, jel tako? Nema mogucnosti prijenosa u drugu drzavu, jel?

    Kontaktirala sam i New life kliniku, tamo radi micro Tese dr. Mustafa.
    Ima li mozda netko iskustva s njime?
    MR85,
    kontaktiras ga putem maila jako je profesionalan sve će ti odgovoriti, samo pisi na engleskom i posalji sve sto imate od analiza. mail je emre@emrebakircioglu.com, i naravno pri konsultacijama se vidjate sa njim i videćeš oduševićeš se kako će ti sve lepo objansiti.
    Ako tamo nadjete spermatozoide tamo i radite ICSI koliko znam to vazi za svaku zemlju, moguce je da postoji i neka mogucnost prenosa ali ja za to ne znam. A odakle ste vi?

  36. #1536

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je Ob.Gyn tamo pogledao hormone i uradio pregled i rekao mi da mozemo da radimo stimulaciju kada zelim. Ja sam pitala da uradim ipak i HSG za svaki slučaj jer sam u prethodnih par godina imala neke folikularne ciste i on je rekao da mogu i to da odradim. Takodje su mi iz Embryolaba tražili gomilu nekih analiza i tu sam ustanovla da sam hetefozigotni nosilac mutacije MTHFR C677 za koju ginekolog kaze da je ima 50% zena ali ja ipak zelim da odradim i ostale trombofilije. Tako da kada to završim i kada muž ispije suplemente idemo ponovo.
    Mene zanima kakav si program stimulacije dobila i kod koga si u Bg isla na praćenje?
    Meni je terapija bila GonalF 300 od drugog dana ciklusa, posle sam pocela da koristim pored gonala i cetrotide...to mi je moja dr rekla kada da pocnem na osnovu velicine folikula i nivoa LH. Isla sam kod dr koja se inace bavi VTO, nekako mi je bilo sigurnije da mi folikulometriju radi osoba koja se time bavi svaki dan. Znam je od ranije tako da je pristala da me vodi, iako ne radim VTO kod njih.

  37. #1537

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala na odgovoru, iz Hrvatske smo.
    Vrijeme curi, i zelim sto prije saznati informacije, tako da cu odmah sada poslati mail njemu, a takoder i dr. Tanselu.
    Prati molim te da li ti forum dozvoli privatnu poruku kako bismo se mogle eventualno cuti i tako..Jer sigurno ce me i zanimati detalji terapije i da li je bolje paralelno stimulirati mene ili prvo samo njemu dati terapiju
    Znaci kod vas hvala Bogu nadeni bez micro Tese,a do tada je svaki spermiogram pokazivao 0? A isto ste imali kao mi dijagnozu: neopstruktivnu azo?

  38. #1538

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je terapija bila GonalF 300 od drugog dana ciklusa, posle sam pocela da koristim pored gonala i cetrotide...to mi je moja dr rekla kada da pocnem na osnovu velicine folikula i nivoa LH. Isla sam kod dr koja se inace bavi VTO, nekako mi je bilo sigurnije da mi folikulometriju radi osoba koja se time bavi svaki dan. Znam je od ranije tako da je pristala da me vodi, iako ne radim VTO kod njih.
    Mislim da je i meni upisao GonalF ili kao neki na F... doze ne mogu da se setim ali imam ispisan taj plan... Istog sam misljenja da pracenje treba da radi ginekolog koji radi vantelesne upravo da bi dobro ispratio razvijanje folikula. Jel si isla negde privatno ili drzavno pitam cisto jer nisam jos smislila gde cu ici za to u Beogradu... i kad vi idete na transfer? jel imas pre toga neku pripremu ili kako ti sad to funkcionise?

  39. #1539

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru, iz Hrvatske smo.
    Vrijeme curi, i zelim sto prije saznati informacije, tako da cu odmah sada poslati mail njemu, a takoder i dr. Tanselu.
    Prati molim te da li ti forum dozvoli privatnu poruku kako bismo se mogle eventualno cuti i tako..Jer sigurno ce me i zanimati detalji terapije i da li je bolje paralelno stimulirati mene ili prvo samo njemu dati terapiju
    Znaci kod vas hvala Bogu nadeni bez micro Tese,a do tada je svaki spermiogram pokazivao 0? A isto ste imali kao mi dijagnozu: neopstruktivnu azo?
    Dr.Tansela mozete kontaktirati putem mejlainfo@drtanselkaplancan.com ,nama je vrlo brzo odgovorio.

  40. #1540

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru, iz Hrvatske smo.
    Vrijeme curi, i zelim sto prije saznati informacije, tako da cu odmah sada poslati mail njemu, a takoder i dr. Tanselu.
    Prati molim te da li ti forum dozvoli privatnu poruku kako bismo se mogle eventualno cuti i tako..Jer sigurno ce me i zanimati detalji terapije i da li je bolje paralelno stimulirati mene ili prvo samo njemu dati terapiju
    Znaci kod vas hvala Bogu nadeni bez micro Tese,a do tada je svaki spermiogram pokazivao 0? A isto ste imali kao mi dijagnozu: neopstruktivnu azo?
    Ok, ja sam prvi put na bilo kakavom forumu i nemam pojma kako to funkcionise ali naucicu
    Evo Detelina je vec dosla do stimulacije i svega pa mozes da vidis i kroz njene postove kako ide, a to da li cete u isto vreme da radite ili prvo on pa ti to je samo vaša odluka ali naravno mozes da se konsultujes i sa doktorom. Nemoj da panicis i da zuris vreme nece pobeci, naravno ne mislim da odugovlacis preuzmi situaciju u svoje ruke ali bez pritiska.
    Jeste nasa dijagnoza je do turske bila neopstruktivna azoo uzrok nadjen genetski, a tamo promenjena u cryptoazoospermiju. Ovde je na 3 spermograma bila 0. Kod nas je nadjeno nekoliko komada ali se nadamo vecem broju sledeci put kad odemo.Ukoliko bude trebalo uradice i micro TESE na dan aspiracije, bitno je da znamo da ih ima

  41. #1541

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Cestitam ❤️❤️❤️
    Hvala ti ❤️ Samo hrabrooooo

  42. #1542

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Hvalaaa❤️❤️

  43. #1543

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Da❤️❤️❤️❤️ Mozda dva puta dobijes por jer me nesto zeza pa pisem jos jedno ... u Munchenu Kinderwunsch centrum Pasing ...

  44. #1544

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Ljudi sretno svima ❤️
    Ovo je teska situacija za sve i zato hrabro i naprijed

  45. #1545

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Nazalost jos jedni sa azo dijagnozom, i to ona gora varijanta, neopstruktivna (((
    Citala sam cijelu temu od pocetka i svi imamo ista pitanja/ nedoumice..nazalost
    no svejedno me zanimaju info novijeg vijeka:
    - da li u CITO u Splitu zbilja rade pravu microTese ili ipak ne?
    Suprug i ja razmisljamo ici kod dr.Hauptmana na Rebro ili CITO u Splitu, no koliko sam vidjela na Rebru jos uvijek ne rade micro Tese, ili ima netko info da ipak rade?
    Takoder, od silnih informacija i soka u kojem smo jos uvijek, da li se na micro Tese iskljucivo ide da se i zena paralelno stimulira ili se moze i bez toga tj.prvo napraviti micro i ako se nade nesto , onda se zamrzne i tek onda da zena pocne primati terapiju?
    Hvala na info!!!! Nek se slobodno jave i oni koji su u tome godinama vec i imaju iskustvo/ savjet za podijeliti da ne gubimo vrijeme
    Hej .... ne moras ici u stimulaciju odmah ... bolje je napraviti mikro i zalediti ako nadu jer ako ne nadu stetis bzvz tijelu sa hormonima i bacas novce .. mi smo isto tako .. 27.11 micro tese, spermici zaledenl i 24.12 krenuli sa stimulacijom .... moj muz je isto imao neopstruktivnu tako da ima nade za sve ❤️
    Posljednje uređivanje od New York : 28.01.2020. at 19:24

  46. #1546

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Pa meni su rekli za fet da ide sa stimulacijom..estradiol od drugog dana ciklusa i kada endometrijum bude preko 8mm da se pocne sa progesteronom. Ne znam da li je to standardni protokol za fet...ili ne...

  47. #1547

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Lora2, Babymib, New York i detelina- hvala puno na pomoci i odgovorima!!!! Ako se jos necega sjetim, pisem tu.. u meduvremenu cekam mailove od oba dr. iz Turske, u nadi da ce nam moci pomoci
    Daj Boze da svi budemo imali srece i da nam se najveca zelja ispuni!!!!!

  48. #1548

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Ljudi, odgovorio mi je Dr. Emre, cekam jos od dr. Tansela odgovor
    Micro tese kosta: 1500 eura
    Da li ima ljudi iz Hrvatske koji su isli do Istanbula kod nekoga od njih? Pitam zbog tehnickih stvari, prijevoza (avion), hotela, itd.

    @New York- imate privatnu poruku (odite na svoj profil- inbox) pa ako mi se mozete javiti..

  49. #1549

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Evo ekipa, u subotu je muž imao microTESE. Nema zrele sperme ali kao i kod Saky ima puno spermatida. Dakle naša diagnoza je MA (maturation arrest) a ne SCOS kao što su rekli u Cita. Slijedi nam ROSI. Četiri embriologa su pregledavala uzorke do 1 h a operacija je završila u 9:20 (počela u 8). Htjeli su da se jako brzo vratim na stimulaciju ali ne mogu zbog posla. U 8 mj dolazim na stimulaciju, doktor je rekao 11 dana. Šanse za trudnoću imamo ali su manje nego u slučaju pronalaska zrelih spermija. Doktor Erbil kaže da sam mlađa od većine žena s kojima radi i imam jako dobar AMH pa samim time imamo bolju startnu poziciju od mnogih. Odmah nakon operacije mi je Dr. Erbil gledao jajnike na ultrazvuk. Rekao je da su jako dobri pogotovo desni jajnik. Jutros su mi vadili krv za svašta a za sat vremena ću na rengen. Dobila sam vitamine koje moram uzimati svako jutro.
    Muž je operaciju podnio izvrsno, ne boli ga, bolnica je fenomenalna, soba, osoblje....nemam riječi. Kaže da ga manje boli nego prošli put u Splitu. Za tri mjeseca muž mora vaditi krv i poslati doktoru nalaz jer ćemo pratiti testosteron. U budućnosti može doći do pada test. radi operacije pa ćemo znati ako bude trebao uzimati testosteron kako bi bolje funkcionirao u globalu.
    Objasnili su nam što sam i sama čitala pa mi to uljeva povjerenje. Nakon moje stimulacije i kupljenja jajnih stanica i one se zamrzavaju, dva do tri mjeseca se radi priprema, genetsko testiranje itd., elektrošokovima se potiču spermatidi na titranje. Uglavnom jako je kompliciran postupak i traje duže nego normalan IVF.
    Da ne kopate po forumu:
    Rođen kriptorhičan, operacija spuštanja u 6 godini. Prije terapije:
    FSH 48, LH 26, T 11.2, inhibin b <0.01, estradiol se ne sjećam ali u ref. Intervalu.
    Terapija 6 mj, inhibin porastao na 26.5 a ostali hormoni se snormalili.

  50. #1550

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Ninilana to su dobre vesti,bitno je da ima dobrih spermatida sto znaci da i dalje postoje sanse.
    Reci mi,doktor je na osnovu nalaza hormona odmah doneo odluku da je vreme za operaciju?
    Koliko dugo traje oporavak,kad se mozete vratiti kuci nakon operacije?
    I ako mozes reci nam koliko vas je sve kostalo,ukljucujuci i tvoje preglede.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •