Stranica 27 od 28 PrviPrvi ... 1725262728 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,301 do 1,350 od 1357

Tema: 3....2.....1.... kreni u 2021

  1. #1301
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Lili nema ti to veze s proljećem
    ja sam samo umorna od zla

    mučno mi je od pomisli na dron i cijelu situaciju i mislim da je nevjerojatna sreća u pitanju što nitko nije stradao...

    nego zagrebčanke na potezu oko Remetinca ima li koja zgodna staza za trčanje, uputuite me m može i na pp!

    Jadro super za Zuzi, mene ona ubije ali zato viidm najbolji pomak kad je redovno radim
    ta žena je luda je

    BB pa to nekad aj neka bude baš sad
    kreni s 10-15 min. nečega dnevno
    meni su super one cardio skakutave stvari za početak, imaš na yt masu toga

    našoj zmajici kli kli želim sretan rođenadan i ispunjenej svih ciljeva i želja!
    Posljednje uređivanje od flopica : 13.03.2022. at 09:10

  2. #1302
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    zanemarite tipfelere, istekao edit

  3. #1303
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    BB da, trebale bi neku temu za početnike.
    Ja opet početnik u trčanju,jučer 2.5 km na traci.
    U petak nas ubio na treningu, gluteusi i tricepsi gore.

  4. #1304
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    I ovdje nasoj kli kli sretaaaan, sve naj ti od srca zelim draga moja!

    Kosjenka supeeeer je to, samo nastavi!

    BB samo pitaj sta te zanima.Tu smo.

    Ja sam i dalje upaljena od proslotjednih raznovrsnih treninga koje sam zaredala, za ne vjerovat.

  5. #1305
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja vas jedva i da razumijem, a kamoli da znam što bih vas pitala .
    Nekad prije bih skicnula početne postove kad spajka na početku godine otvori, ali nikad se nisam puno maknula od toga… bilo je nekih pomaka kad sam na fejsu usla u neku grupu, ali nikad se nisam zaozbiljno pokrenula.

    Ono sto sad jesam je prvenstveno krenulo od fizikalne terapije… u prosincu/siječnju sam (neke će se možda sjetiti) provela dva tjedna u krevetu na 7 tableta dnevno zbog jakog išijasa… poslije sam još dugo šepala, hodala pokočeno ko robot, nisam mogla ustati iz kreveta iz ležećeg položaja nego se prvo rolala na trbuh pa puzala s kreveta… i tako. Napravila magnetsku, koja je svašta nešto pokazala, krenula na fizikalnu koja se najviše bazira na tome da vježbam. I evo, stvarno se trudim… ali nisam još za ništa skakutavo, trebam vremena za to.
    Kad jednom otvorite “kreni u 2023.” možda budem dorasla nečemu od ovog .

  6. #1306
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    kli kli sretan rodjendan

    ja trcim koliko stignem, stisnio me posal i obaveze...

  7. #1307
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kli kli sretan!

    Bb - ma di ces skakutat nakon takve ozljede. Fizikalna je super i sve sto ti oni pokazu.

    Ja sam od ove yoge s Adriene pokupila moto "little goes a long way".

    Smisan je ovaj moj mali kad me vidio da vjezbam po Zuzki. Gleda je i cudi se: "Teta nema carape, teta nema patike, teta nema gace,... teta nema majicu..." odma se i muz zainteresirao da pogleda o cemu se radi

    Kod nas napokon proljece... lipota!

  8. #1308
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    BB odi na fitnes blender. Možeš si pobirati vježbe za početnike, vježbe koje ti odgovaraju, besplatne su a imas i neke kalendare u kojima se prati napredak. Pa da si tablicu složiš

  9. #1309
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Jadro, za gologuzu tetu

    BB, ja ti fakat nemam neki savjet jer nisma kretala otpočetka, al ovaj savjet koji ti je dala Kosjenka mi se čini dobar.

  10. #1310
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala cure.

    Pogledala sam Fitness blender na brzinu, ne znam ima li nešto bas specijalizirano za ovakve probleme kakve imam ja.
    Ali ja već imam od prije jednu takvu aplikaciju na mobu preko koje sam u nekim fazama života vježbala (npr. 3 dana mjesečno ), ali ne usudim se još sama raditi te vježbe.

    Za sad imam već dosta toga s fizikalne, imam program i video lekcije i radim po tome doma, pa ću se zadržati na tome dok ne zaključim(o) da sam spremna za više.

  11. #1311
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Hvala svima na rodjendanskim cestitkama <3
    Bubilo, ja bih ti preporucila da hodas (za trening) u barefoot patikama. Recimo izadjes napolje da samo hodas 40 minuta, svaki dan.

  12. #1312
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uh, hvala kli, ali teško bih ja ugurala tih 40 minuta svaki dan u svoj dan.
    Za sad sam zadovoljna ovim vježbama s fizikalne. A i potrebne su mi. U početku nisam ja mogla hodati ni 4 minute da ne tražim gdje ću se spustiti .

    Al ove barefoot patike su mi baš otkriće... guglala sam, mislim da ću ti nabaviti nešto tako.

  13. #1313
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Super, probaj, te barefoot patike meni daju osecaj koji mi daje joga, samo od hodanja.
    A za uguravanje, znam kako je. Ne znam koliko dobro podnosis ranije budjenje, ali ja uguravam tako sto ustanem znatno ranije.

  14. #1314

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    gdje u zg ima takvih tenisica?
    ja bih baš probala šetati u tome

  15. #1315
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kli misliš buđenje ranije od 6h?
    Ne, nisam još u fazi da to mogu, ni od obaveza, ni fizički… javit ću se za par mjeseci . Moram prvo bol u leđima riješiti.

  16. #1316
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Da, da, pre 6 Definitivno prvo bol, ali razmisli i o budjenju, pomaze nama koji imamo tonu obaveza.
    Vrijeska, mislim da se merrell marka prodaje i u hrvatskoj, a oni imaju neke barefoot.
    Prosle godine sam sedela na bezveznoj stolici i beskrajno puno radila, plus trcala u patikama s prilicno pofutranim djonom, i bas sam se bila zeznula. Kao terapiju samo jedno 3 meseca trcala sporije ali u barefoot i bukvalno se preporodila.
    Sad hodam i planinarim u barefoot, a trcim u zero drop (te imaju ravan djon, bez nagiba, ali ga imaju :D)
    Ja kupujem americke barefoot koje su prilicno nepoznate, pa ne verujem da ih ima u Evropi. Marka je xero shoes. Btw, moj sin od 16.5 obozava barefoot.

  17. #1317

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ima merrell, ali ovako gledajući online, mislim da nisu barefoot

  18. #1318
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    MM je kupio Xero shoes. Mislim da je online shop u Ceskoj. Mogu ga pitati pa posaljem link kome treba. Vrlo su susretljiv, pomazu pri odabirui i dostava i povrat su besplatni. On je uzeo 2 broja jer nije bio siguran u velicinu i sad je zadovoljan.
    Ja nosim Merrell vapor glove 2 godine. Inace mi Merrell odgovara i trekking i barefoot, a mm nije njima zadovoljan. On je Salomon tip. Nedostatak Merrell barfoota je sto su tanasne i ne mogu ih nositi dok su temperature vani ispod 10 C, ali meni stopala uvijek moraju biti topla. Dok god je tako, gore mogu i polugola usred zime Xero se tu cine bolje.
    Inace, Bubilo, i ja imam isijase kad mi lijeva noga skroz propadne i ne mogu mrdnuti, ali otkako trcim (sto ti ne preporucam da sad pocnes) je puno bolje.

  19. #1319
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Sretan ti rodjendan, Kli! Zaboravih skoro…

  20. #1320

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Bubilo, ja sam u "tvojoj vreći", s vrlo sličnim iskustvom i problemima. Prije nekih godinu i pol jedva sam hodala, MR i EMNG su pokazali svakakve strahote, bila sam na korak od operacije. Imam problema i s vratnom i s lumbalno-sakralnom kralježnicom. Obavila sam hrpu fizikalnih terapija, koje pomažu, ali treba biti zaista uporan i dosljedan i, što je možda najvažnije ako imaš medicinskih problema, treba raditi pod nadzorom ili ti bar netko stručan treba pokazati vježbe. Ja sam probala i s trenerom i s fizioterapeutom (privatno) i fizioterapeut mi se pokazao kao puno korisniji.
    Ono što bih ti savjetovala u ovoj fazi je da nastaviš s vježbama koje si dobila od fizioterapeuta i da ideš dalje u "baby steps", da si ne zezneš ono što si do sada postigla. Kad imaš ozbiljne medicinske probleme, onda treba vježbati s oprezom jer je vrlo lako nešto zeznuti. Ja sam se nedavno malo zanijela u najobičnijem laganom vježbanju, doslovno sam napravila jedan krivi pokret... i završila s pokočenim leđima, išijasom i terapijom koju upravo prolazim.
    Ono što bih ti preporučila su DNS vježbe - Dinamička Neuromuskularna Stabilizacija i/ ili Vojta vježbe za odrasle. Obje tehnike su mi preporučili i moj fizijatar i neurolog i neurokirurg (neovisno jedni o drugome) i obje su odlične za stabilizaciju trupa, što je ključno kod problema s donjim dijelom leđa. Dalje može na pp, pitaj ako te nešto zanima.

  21. #1321

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    I ja bih molila info za ove "barefoot " tenisice.

  22. #1322
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    https://www.xeroshoes.eu/

    Evo linka. Mislila sam da se drukcije zovu, ali je poprilicno jednostavno

  23. #1323
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Dota, brz oporavak zelim

  24. #1324
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    BB i Dota cuvajte se! Treba jako pazljivo i uz nadzor za probleme s isijasom i ledjima.

    Preporucam polikliniku Axis, vrsni tim, a dekompresije su čudo za rjesavanje problema s kraljescima i isijasom. Naravno treba vidjet pojedinacno svatko svoju situaciju s kirurgom/fizijatrom, al na svoje oci sam vidjela ljide u poluinvalidnom stanju koji se jedva krecu kako doslovce naocigled napreduju i rjesavaju svoje boljke. Impresivno!

  25. #1325
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Kli-kli prvo, sretan ti rođendan draga, iako kasnim ali je od srca

    Jadro, super je mali opisao tetu Zuzi

    Baš ću pogledati te barefoot, zanimljiv mi je koncept. Planirala sam preći na zero drop za početak ali kako ih nisam našla kod nas za isprobati u dućanu ipak ostala na ultraboostu iako mi se stari model čini bolji od ovih novih.
    I ja sam u klubu problematičnih leđa, protruzije diska u lumbalnom području. Kad me stislo prije neke 3 godine gadno odradila sam trakciju na fizikalnoj i to mi je super pomoglo. Poslije me bilo frka zbog trudnoće i poroda ali sve prošlo bez problema. Ali, moram stalno biti aktivna i vježbati, inače me odmah ulovi. Primjetim čim vikendom duže odspavam tj ležim da sam već pokočena. Sva sreća pa se rano ustajem zbog trčanja, 5:30 mi je sad taman da sve stignem.
    Inače sam na 4-5 trčanja i 2-3 vježbanja tjedno.

  26. #1326
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    ivana s uz 4-oro djece ovakav tempo vježbanja, woooow!!

    Inače, ja sam jučer pala na nasipu tijekom trka (valjda 1. put u skoro 7 god trčanja). Slučajno me gurnuo frend trkač jer je zaobilazio ženu za štapovima (koje doslovce vuče po nasipu i proizvodi taj "divni" zvuk grebanja po šljunku, uopće ne odiže žena štapove od tla samo ih vuče po podu, koja svrha onda ) i kako se oni vole raširit po cijeloj stazi, zaobilazio, mene srušio. Ljusnula sam ko kruška, raskrvarila 2 prsta na ruci i lakat, natukla i rame i koljeno sa strane.
    Lakat je brzo poplavio i otekao, mislila sam da će bit neprospavana noć. Odmah su mi dezinficirali rane, doma sam ledila. Dobro spavala, jutros me najviše zezaju ti prsti jer su na desnoj ruci a stalno ih pregibam, zgulila sma zglobove, al zacijelit će. Opipala odmah noge jel sve ok jer imam štafetu za 2 tjedna

    Pošteno sam se nagruvala, al zasad ništa ne boli, nisam pila tablete. Vidjet ćemo kako će bit za dan-dva. Lakat nekim čudom sinoć tamno plavi, jutros normalne boje al zguljen s ostacima krvi.

    Sva sreća da mi ti štapovi nisu završil u glavu ili ne daj Bože oko..žena nije ni trepnula, ni žao mi je, jeste dobro, stala na sekund i samo produžila dalje sa svojim štapovima raširenim opet preko više od pola staze, pa neka je svi izvole zaobilazti u širokom luku kako znaju i umiju

  27. #1327
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Lili, žao mi je da si se razbila, nadam se da će brzo proći
    al realno, nije te žena gurnula nego frend trkač tj. ne vidim da bi se ona trebala ispričati
    po nasipu se rašire i šetači s psima, i škole trčanja i roditelji s djecom, ima svega

    ja upadam na temu jer tražim preporuke za podlogu za vježbanje
    prije dvije godine sam kupila Melon & lime i jedno vrijeme bila jako zadovoljna
    lijepo prijanja na pod, ne kliže se, sve je bilo super
    al unazad pola godine, a možda i više, mi se počeo odvajati gornji od donjeg dijela na nekim mjestima
    podloga je dvobojna, tj sa svake strane je druga boja i vjerojatno su ta dva dijela zaljepljena? uglavnom sad je jedan odvojen od drugog točno na mjestima gdje su najčešći pritisci - npr ruke i noge u down dogu
    i sad je nekako nabubreno, kao plik opekotine
    ima li još netko sličnih problema s tom podlogom?
    ima li smisla reklamacija nakon 2 godine?
    koju podlogu preporučujete? treba mi stvarno kvalitetna podloga, koja se ne odiže od poda, koja je ne ostane zakrivljena kada se odmota, ne predebela.

  28. #1328

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Hvala vam puno svima na dobrim željama i iskustvima, super ste. Već je bolje...
    Morat ću proučiti dekompresije, hvala Lili ... ovako na brzinu što vidim čini mi se dobro... Žao mi je što si pala, i ja tebi želim brz oporavak!
    ivana s, tvoje tegobe i iskustvo su vrlo slične mojima, i ja imam protruzije diskova i u vratnoj i u LS kralježnici... i isto mi je najgore dok ležim i nakon ležanja, sve je bolje od toga (na moju veliku žalost ).
    Inače, jedna od mojih fizioterapeutica, genijalna cura, kaže da je za probleme s leđima, naročito LS dijelom, najvažnije stabilizirati trup (za to su DNS vježbe super) jer trup nosi sve, a DNS vježbe jačaju mišiće koji su duboko (moje nepostojeće ) i onda se površinski mišići ne moraju naprezati dvaput (i za rad i za "nošenje trupa". Objasnila sam vrlo laički, ali mislim da se kuži što se hoće reći. To mi je bilo otkriće, kad sam došla na Vojtu i na DNS, prije mene izlazi profesionalni nogometaš, mladić u naponu snage... mislila sam da sam pogriješila vrata, onako sva ukočena, nefleksibilna i u bolovima. Ali i oni često rade ove vježbe jer im pomažu u performansama.
    Vidjet ću i za dekompresiju. Ivana, koliko sam shvatila, ti si išla na to? Možeš li napisati malo više o tome, može i na pp. Hvala.

  29. #1329
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Dota, kužim što si htjela reći, najvažniji su mišići trupa jer nose opterećenje cijelog tijela. A neke vježbe koje na prvu izgledaju bezveze su super djelotvorne. Ja trenutno radim za dijastazu trbušnih, zapravo su jako dosadne vježbe i nezahtjevne ali fakat rade svoje, vidi se napredak.
    Išla sam na OVO, 10 tretmana, svaki drugi dan, čini mi se, i kasnije 1x mjesečno na održavanje, neko vrijeme. Slobodno pitaj na pp ako te još nešto zanima.

    Lili, dobro si prošla, ja nemam problema s gužvom na nasipu u ranu zoru, stalno isti postav, nas 4-5.

    Betty, ja sam kćeri prije 6 mjeseci kupila Zoe podlogu. Ona je intenzivno koristi, 5x tjedno i to često vani, izgleda još uvijek kao nova. Malo je deblja, a jedino što sam primjetila da krajevi jesu malo sfrkani kad je odrolaš, nisam baš zagledala jel se izravna skroz kad je rasprostreš.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 17.03.2022. at 12:08

  30. #1330

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Hvala, ivana s, imaš pp.
    Zapravo, imat ćeš , tek trebam napisati .
    Posljednje uređivanje od Dota : 17.03.2022. at 12:20

  31. #1331
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    ja upadam na temu jer tražim preporuke za podlogu za vježbanje
    prije dvije godine sam kupila Melon & lime i jedno vrijeme bila jako zadovoljna
    lijepo prijanja na pod, ne kliže se, sve je bilo super
    al unazad pola godine, a možda i više, mi se počeo odvajati gornji od donjeg dijela na nekim mjestima
    podloga je dvobojna, tj sa svake strane je druga boja i vjerojatno su ta dva dijela zaljepljena? uglavnom sad je jedan odvojen od drugog točno na mjestima gdje su najčešći pritisci - npr ruke i noge u down dogu
    i sad je nekako nabubreno, kao plik opekotine
    ima li još netko sličnih problema s tom podlogom?
    ima li smisla reklamacija nakon 2 godine?
    koju podlogu preporučujete? treba mi stvarno kvalitetna podloga, koja se ne odiže od poda, koja je ne ostane zakrivljena kada se odmota, ne predebela.
    ja imam ovakvu samo ljubicastu, sad je godinu i pol i jos uvijek je kao na pocetku https://polleosport.hr/zoe-my-precio...l-rubber-black

  32. #1332
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Dota, kužim što si htjela reći, najvažniji su mišići trupa jer nose opterećenje cijelog tijela. A neke vježbe koje na prvu izgledaju bezveze su super djelotvorne. Ja trenutno radim za dijastazu trbušnih, zapravo su jako dosadne vježbe i nezahtjevne ali fakat rade svoje, vidi se napredak.
    Išla sam na OVO, 10 tretmana, svaki drugi dan, čini mi se, i kasnije 1x mjesečno na održavanje, neko vrijeme. Slobodno pitaj na pp ako te još nešto zanima.

    Lili, dobro si prošla, ja nemam problema s gužvom na nasipu u ranu zoru, stalno isti postav, nas 4-5.

    Betty, ja sam kćeri prije 6 mjeseci kupila Zoe podlogu. Ona je intenzivno koristi, 5x tjedno i to često vani, izgleda još uvijek kao nova. Malo je deblja, a jedino što sam primjetila da krajevi jesu malo sfrkani kad je odrolaš, nisam baš zagledala jel se izravna skroz kad je rasprostreš.
    Fala cure.

    Ivana_s
    zavidim na jutarnjem terminu po nasipu. Mi smo njoj vikali iz daljine i zamolili je da se malo makne u stranu ali nope..je da betty i šetači sa psima, obitelji, trkači, mi se fakat držimo formacije po dvoje i ne trčimo u top terminu. Meni se ovo dogodilo sinoć malo prije 20h.

    ivana.s pa ti si išla na dekompresije, mrak su šta ne?? ja sam upravo njih preporučila u Axisu u zapad.dijelu grada. To bi zapravo svi iznad 40te preventivno mogli ići jednom godišnje na par dekompresija što zbog zuba vremena, što zbog sjedilač.posla u uredu.

    Dota, da za leđa nema druge nego jačati trup i leđa i to najviše donje abdominalne mišiće (ako se radi o lumbalnom dijelu kralježnice). Ima onih dosadnih (ja ih tako zovem) penzionerskih statičnih vježbi koje se mogu radit onako uz TV, ali su jako učinkovite.

    Ja imam neku skuplju podlogu iz Decathlona (nije one jeftinjobe) i jako sam s njom zadovoljna. Meni je bitno da je malo deblja da me ne žuljaju trtica i kukovi ovisno koju vježbu radim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2022. at 12:41

  33. #1333
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Ja trenutno radim za dijastazu trbušnih, zapravo su jako dosadne vježbe i nezahtjevne ali fakat rade svoje, vidi se napredak.
    ivana s, možeš li ih na neki način podijelit? Nekad davno sam znala te vježbe, naći ću ih opet, ali ako imaš link ili ti se da opisat, bit će mi lakše. Poiavila mi se postoperativno dijastaza, kad stisnem trbušne, izgleda kao da mali alien želi van tamo iznad pupka :D

  34. #1334
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    ivana s, možeš li ih na neki način podijelit? Nekad davno sam znala te vježbe, naći ću ih opet, ali ako imaš link ili ti se da opisat, bit će mi lakše. Poiavila mi se postoperativno dijastaza, kad stisnem trbušne, izgleda kao da mali alien želi van tamo iznad pupka :D
    vertex:

  35. #1335
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    koju podlogu preporučujete? treba mi stvarno kvalitetna podloga, koja se ne odiže od poda, koja je ne ostane zakrivljena kada se odmota, ne predebela.
    betty, možda bi ti odgovarale decathlonove. Ne znam točan model, ali izgledaju otpilike ovako (razne boje): Domyos 3mm Studio Power Yoga Mat | Decathlon
    Ja imam laganu, meni je odlična, ali ne ostaje sasvim ravna kad se odmota. Dosta ljudi ima taj teži model, koji stoji skroz ravno. Ovako sa slika mi je tešjko reći koji je model koji, mislim da je ovaj s linka taj koji imaju drugi iz moje grupe. Ima ih u dućanu pa se može vidjet na licu mjesta koja je koja.
    Posljednje uređivanje od vertex : 17.03.2022. at 12:48

  36. #1336

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Lili, ja ti i jesam trenutno za te penzionerske . Možda, kad malo "odrastem", dođem do onih za srednju dob .
    Ovo od ivane s mi je bliže jer nisam u zapadnom dijelu grada, ali hvala svejedno. Nekom će sigurno koristiti.

  37. #1337
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, ja ti i jesam trenutno za te penzionerske . Možda, kad malo "odrastem", dođem do onih za srednju dob .
    Ovo od ivane s mi je bliže jer nisam u zapadnom dijelu grada, ali hvala svejedno. Nekom će sigurno koristiti.
    Odlične su te penzionerske vježbe vjeruj mi, svi bi ih trebali raditi, izvrsne za osnaživanje trupa i balans.
    To što su dosadnjikave ne znači ništa, bitno da su učinkovite.

  38. #1338

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Lili, na koji ti Axis misliš? Sad guglam pa mi izbacuje Dobri dol.

  39. #1339
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    betty, evo ih: https://www.decathlon.hr/C-210397-po...roduct_8640030 zaviri malo. Imaju razne vrste.
    Ja nisam sigurna koja je moja jer su očito mijenjali boje, mislim da ja imam ovu trenutno sniženu s 230kn na 180kn.

  40. #1340
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    ivana s, možeš li ih na neki način podijelit? Nekad davno sam znala te vježbe, naći ću ih opet, ali ako imaš link ili ti se da opisat, bit će mi lakše. Poiavila mi se postoperativno dijastaza, kad stisnem trbušne, izgleda kao da mali alien želi van tamo iznad pupka :D
    Stavim link, sad sam u žurbi pa ne stignem....

  41. #1341

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Našla. Ti si mislila na Aksis, on je u Petrovaradinskoj. Samo si napisala Axis, pa me zbunilo jer je on na Dobrom dolu. Dakle, cure, imate Aksis u zapadnom dijelu grada i Axis u Medveščak/ Maksimir ( ne znam točno gdje je granica).

  42. #1342
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Stavim link, sad sam u žurbi pa ne stignem....
    Super, thanks!
    Lili

  43. #1343
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, na koji ti Axis misliš? Sad guglam pa mi izbacuje Dobri dol.
    Sorry napisala sam x u nazivu umjesto ks.

    http://www.specijalna-bolnica-aksis.hr/

  44. #1344
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Našla. Ti si mislila na Aksis, on je u Petrovaradinskoj. Samo si napisala Axis, pa me zbunilo jer je on na Dobrom dolu. Dakle, cure, imate Aksis u zapadnom dijelu grada i Axis u Medveščak/ Maksimir ( ne znam točno gdje je granica).
    a našla si, sad vidim

  45. #1345
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Danas su se dosta približile fizijatrija i kineziterapija, ja znam ljudi po raznim fitness centrima koji odlično rade. Sve su to te male precizne vježbe, i naravno, važno je da se i izvode precizno. A nisu samo za penziće. Moj srednji je vrlo aktivan sportaš, pa ima i takve vježbe u programu. A da ne govorim nakon ozlijeda, koje su mu se jedno vrijeme bile zaredale.

  46. #1346
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma ne fizijatrija, nego fizioterapija!

  47. #1347
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Danas su se dosta približile fizijatrija i kineziterapija, ja znam ljudi po raznim fitness centrima koji odlično rade. Sve su to te male precizne vježbe, i naravno, važno je da se i izvode precizno. A nisu samo za penziće. Moj srednji je vrlo aktivan sportaš, pa ima i takve vježbe u programu. A da ne govorim nakon ozlijeda, koje su mu se jedno vrijeme bile zaredale.
    ma naravno da nisu nego su ove kod akutnih problema s kralježnicom više te kako ih ja zovem penzionerske.
    i mi radimo s trenerom takve vježbe, ali i puno zahtjevnije.

    Moj "fizioterapeut" je zapravo kineziolog (idem redovito na masaže kod njega preventive radi 1x mjesečno), a svi u ostatku tima su školovani fizioterapeuti, no svejedno uglavnom klijenti traže ovog moga tamo su klijenti najviše sportaši iz reprezentacija, bave se sportskim ozljedama, a i obične ljude dižu iz mrtvih (nakon operacija kukova, koljena i sl.).

    Super je sve to zajedno napredovalo zadnjih godina
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2022. at 13:10

  48. #1348
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Vertex, evo link, ima cijela serija vjezbi za dijastazu kod Michelle https://youtu.be/gmqjLD_hJ-c

  49. #1349
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Kako imam multisport karticu, a rasula sam se na nasipu prekjučer, rekoh jučer ajde neću danas trčat nego sam sinoć otišla na svoj kvartovski pilates kružni trening, bilo je odlično. Baš sam se oduševila, sve skupine mišića smo prošli, al ne očekujem neke veće upale jer mi ne pašu zbog brzih trkačkih treninga koje sad radim. A doslovce mi je na pljuc udaljenosti od stana, zgrada do. Baš sam happy.

  50. #1350
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Nego Kosjenka jel se šta trči? Zatoplilo je, nema više izgovora znaš da sam obećala malo te podsjećat.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •