Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 211

Tema: PRIPREME ZA LAPAROSKOPIJU

  1. #151
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Ne znam na koji način ste vi imale klistiranje u Petrovoj al ja sam dobila večer prije litru neke tekućine koju je trebalo popiti u roku sat vremena okus prestrašan (slano slatko kiselo sirupasto) jedva sam to gutala a da se ne ispovraćam.
    Uz to bilo još i klistiranje odozdo.

    Mene su zezali za nalaz krvne grupe kojeg sam imala od ranije jer je na njemu pisalo djevojačko prezime, tak da su mi u bolnici uzeli krv i slali na analizu.
    Par dana ranije kad sam bila kod anesteziologa u istoj bolnici on nije ni trepnuo što je drugo prezime.
    Posljednje uređivanje od Mia and me : 09.04.2014. at 23:06

  2. #152
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Samo su me klistirali, nisam ništa pila.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    evo javila mi se moja sibencanka. prije u bolnicu dan prije operacije, nakon 14h nista ne jesti, nakon 22h nista ne piti, ne sjeca se dal je i taj dan isao klistir, na dan operacije je isao. prije operacije plava tabletica. operacija trajala cca sat vremena (njoj su uklanjali velike miome), probudila se u sobi. drugi dan je isla doma. kateter nije spomenula.

  4. #154
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    ma valjda mi se javi koja curka koja je radila laparoskopiju u šibeniku pa ču znat konkretnije šta i kako se radi a i kako ide cijela procedura operacije ....

  5. #155
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    sretnica! ostalo je bilo vrlo slično kao kod tebe.
    Na moju nesreću trebala sam biti na programu zadnja u četvrtak, al su me na kraju prebacili za petak kao prvu jer im se neka operacija odužila. Rezultat toga umjesto odlaska kući u subotu morala ostat do ponedjeljka jer nedjeljom nema otpuštanja

    Citiraj Aliki prvotno napisa Vidi poruku
    Samo su me klistirali, nisam ništa pila.

  6. #156
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    evo javila mi se moja sibencanka. prije u bolnicu dan prije operacije, nakon 14h nista ne jesti, nakon 22h nista ne piti, ne sjeca se dal je i taj dan isao klistir, na dan operacije je isao. prije operacije plava tabletica. operacija trajala cca sat vremena (njoj su uklanjali velike miome), probudila se u sobi. drugi dan je isla doma. kateter nije spomenula.
    Hvala bubekica ......onda pretpostavljam da će tako i meni biti .......zahvali i priji na info.

  7. #157
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Tal, sve će biti dobro, sretno!!!

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Np!
    I preporucila je dr.Anica

  9. #159
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    hvala bubekica ali ja sam kod dr. Zmijanovića već dugo moj dr. a i poznaje moju povjest bolesti .........ali hvala
    Mia and me hvala također .

  10. #160
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Je zna netko kakva je procedura u Vinogradskoj i nakon koliko dana puštaju doma? Taman idem u četvrtak na laparoskopiju i bojim se da ću Uskrs tamo provesti, no nema veze glavno da bude sve ok

  11. #161
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Je zna netko kakva je procedura u Vinogradskoj i nakon koliko dana puštaju doma? Taman idem u četvrtak na laparoskopiju i bojim se da ću Uskrs tamo provesti, no nema veze glavno da bude sve ok
    ak te zaprimaju u četvrtak neće te operirat prije petka, tak da su nale šanse da prije pon. ideš doma. Sretno i drži se!

  12. #162
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Ne u srijedu će me zaprimit a u četvrtak sam na redu, a dobro nema veze, hvala

  13. #163
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Vjerujem da ćete pustit za Uskrs, ako sve bude ok, ja sam bila operirana u petak i u ned sam već išla doma. Sretno!!!!

  14. #164
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Drage moje,doktor me zvao da je sestra malo pobrkala datume tako da sutra idem u bolnicu a u srijedu je laparoskopija, molim vas za puno pozitivnih vibracija

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    bok,imam pitanje za cure koje su radile laparoskopiju i histeroskopiju u petrovoj.ja sam isla kod dr Vrčića u Hilarus i dogovorili smo se da cemo napravit laparoskopiju i histeroskopiju jer nemogu zatrudniti pa on zeli viditi kakvo je stanje unutra..ja sam napravila sve predoperativne pretrage i sve su ok i sad mi je on dao br na koji cu se naruciti,rekli su mi da se javim prvi dan menstruacije i kad sam zvala sestra je uzela moj broj i rekla da ce mi javiti termin,da mora vidit s doktorom,ja sam je pitala oce li to biti uskoro a ona kaze:nadam se..e sad mene zanima da li se to radi u nekim odredenim danima ciklusa,hocu li ih zvati opet pa pitat kad ce to biti otprilike?koliko traje taj oporavak?ode sam procitala da pisu i do tri tjedna,ja sam mislila da se nakon tjedan dana moze vratiti na posao..eto ako mi mozete odgovoriti..pozdrav iz Sibenika..

  16. #166
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Laparoskopija se radi u sredini ciklusa,e sad što se tiče oporavka sve ovisi što će ti raditi, al u svakom slučaju i ako neče nešto previše raditi treba organizmu vremena da se oporavi od anestezije i tog plina koji ti upuhuju, minimum 2 tjedna da dođeš k sebi jer te to izmori

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    da li znas moze li se posli toga normalno putovati?ja zivim u Sibeniku a radit cu to u Zg,pa bi ja kad izadem tribala s autom do sibenika..

  18. #168
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja radila laparoskopiju pred 4 godine u Zg, ostala u bolnici 2 dana, pustili me prije roka jer sam bila ful ok, normlano sam hodala i sve to.
    I tad sam sjela u auto i krenula doma, 2 sata puta, doduše nisam ja vozila. Hoće li neto doći po tebe ili ćeš sama morati voziti? Mislim da bih bila mogla i sama voziti da sam ostala u bolnici još jedan dan.
    Mirovala još kojih dan, dva, a onda sve po staro. Tj. sjećam se da sam par dana nakon zabrinuto zvala ginekologa da ga pitam hoće li mi se ptogod dogoditi jer, evo, već dva sata berem šparoge jer sam zaboravila da sam bila na operaciji i da moram mirovati. Pa je rekao, ako si zaboravila da si bila na operaciji, onda slobodno beri

    Ja nisam imala nikakve nuspojave, ni teškoće. A jedan od najljepših momenata mi je bilo buđenje iz anestezije, mislila sam da sam u raju
    Posljednje uređivanje od Zuska : 16.06.2014. at 15:24

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    doci ce muz po mene,ajd super nadam se da ce i meni sve to proci tako dobro..

  20. #170
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj lulina prvotno napisa Vidi poruku
    doci ce muz po mene,ajd super nadam se da ce i meni sve to proci tako dobro..

    Lulina a što ti misle radit laparoskopski?

  21. #171

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    neznam ni ja tocno sta ce raditi,meni su svi nalazi dobri,muzu spermiogram odlican, doktor je reka da sam sa takvim nalazima trebala zatrudnijeti u roku od godine dana medutim kako mi vec dvi godine pokusavamo a nista od trudnoce on je predlozija laparoskopiju i histeroskopiju i reka da ce ako nesto bude unutra to odma i srediti ..rekao je i da imam zavaljenu maternicu...

  22. #172
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Cure, nemojte se zezati s mirovanjem, bolje više odmirovati nego premalo, ja sam dva puta bila na laparo i drugi puta su mi rješavali i priraslice od prvi puta. Znam da je teško mirovati, ali probajte što više. Ja sam prvi puta išla raditi nakon mjesec dana.

  23. #173
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj lulina prvotno napisa Vidi poruku
    neznam ni ja tocno sta ce raditi,meni su svi nalazi dobri,muzu spermiogram odlican, doktor je reka da sam sa takvim nalazima trebala zatrudnijeti u roku od godine dana medutim kako mi vec dvi godine pokusavamo a nista od trudnoce on je predlozija laparoskopiju i histeroskopiju i reka da ce ako nesto bude unutra to odma i srediti ..rekao je i da imam zavaljenu maternicu...
    Zavaljena maternica nema veze s neplodnoscu. Kao sto moj Mpo kaze, to je isto kao sto neke zene imaju smedu kosu, a neke plavu.
    Iskreno, meni taj smjer lijecenja neplodnosti nema bas nikakvog smisla. Napravili ste nalaze koji su savrseni, nisi trudna i on prije bilo kakvog postupka medicinski potpomognute oplodnje tebe salje pod noz. Ok histeroskopija, ali dijagnosticka laparoskopija je minimalno invazivni ali svejedno operativni zahvat i nisam bas sigurna da se puno Mpo-ovaca odlucuje za operaciju na pocetku obrade
    Puno parova prolazi kroz Mpo sa dijagnozom idiopatske neplodnosti tj. neplodnosti nepoznatog uzroka. Neki od njih brzo zatrudne, nekima treba duze, nekima se tek kasnije otkriju dijagnoze...
    Ja bih na tvom mjestu potrazila drugo misljenje Mpo-ovca.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    41

    Početno

    Moram priznati da dijelim mišljenje s Macom papucaricom. Do istog zaključka sam došla inicijalno čitajući post.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    nisam napisala da sam isla ja na 4 inseminacije samo kod drugog doktora pa nista ..kod tog drugog doktora sam radila antimullerov hormon i on mi je 14.28 i taj doktor mi je reka da cu tesko zatrudnit prirodno zbog tog hormona i da idem na umjetnu oplodnju pa sam ja isla kod drugog doktora po drugo misljenje i on mi je predlozija tu laparoskopiju i reka da ja nisam slucaj za umjetnu oplodnju i da taj antimullerov hormon nije uopce tolko strasan da zatrudne zene i s manjim..tako da ja vise neznam kome da virujem,svatko drukcije govori..sta da radim?

  26. #176
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tko ti je rekao da ces tesko zatrudniti sa tolikim AMH?
    Antimullerov hormon (AMH) govori o zalihi jajnih stanica tj. u kombinaciji sa brojem antralnih folikula (to se gleda uzv) i fsh daje uvid u to kakav odgovor jajnika na stimulaciju lijecnik moze ocekivati. Nikakve direktne veze sa spontanim zacecem i visinom AMH nema.
    Ok, razlika neka je to da si prosla 4 Aih-a. Takoder bi cinilo razliku da znamo koliko godina imas.
    Eventualno, mozda si prosla neku operaciju u trbusnoj supljini pa dr sumnja na priraslice ili mu je nesto bilo sumnjivo na uzv?
    Jer, nekako normalan slijed bi bio Ivf, a ne lpsc.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    imam 26 godina ..nikad nisam nista operirala ,a ovaj doktor sta me sad vodi je reka da mu dam brdo para nebi mi napravija ivf nego tu laparoskopiju jer kao najbolje ce znati ima li sta unutra kad me otvori...kad me gleda na ultrazvuk uvik ima tih jajnih stanica i sve je unutra uredno,muzu spermiogram savrsen,meni hormoni uredni ,brisevi uredni,jednostavno nema vidljivog uzroka zasto nemogu zatrudnijeti..ja sam vise izludena jer neznam sta da mislim i sta da radim i koga da poslusam..

  28. #178
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Mislim da je to strašno da naši doktori to samo tako šalju nekog na laparoskopiju

  29. #179
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne znam sto reci...
    Mislim, daj Boze da je rijec o nekoj maloj pregradici u maternici i sl pa da to ukloni i ti zatrudnis.
    Ali, nisam bas sigurna da to tako ide.
    Mislim da se vecina nedostataka maternice moze vidjeti dobrim 3D Uzv, ako ne onda histeroskopijom (to nije operativnu zahvat, ulazi se kroz rodnicu).
    Lpsc je operativni zahvat kojim se pregledaju jajnici i jajovodi.
    Treba li to tebi doista?
    Bila si na 4 Aiha, vjerujem da si radila Hsg, test prohodnosti jajovoda?

    Voljela bih da se javi neka forumasica sa vise iskustva u Mpo, jer je meni ovo poprilicno upitno, a stvarno mi nije zelja zbunjivati te.

    Prosla sam lpsc sa dobrim razlogom i po svemu sto sam prosla na putu do trudnoce i hodogramu kojim se moj Mpo koristi znam da operacija nije izbor broj 1 prije Ivf-a, osim u iznimnim slucajevima.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    sta znaci Mpo?da,radila sam hsg isto je uredan.. ja ovako laicki kad razmisljam pa valjda postoji neki razlog zasto nemogu zatrudnijeti valjda on to moze vidjeti laparoskopijom i rjesit ako nesto nije u redu a ako nebude nista bar znam da mi je sve ok,a ako idem na tu umjetnu kolike su mi sanse da ostanem trudna iz prve..

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    sta znaci Mpo?da,radila sam hsg isto je uredan.. ja ovako laicki kad razmisljam pa valjda postoji neki razlog zasto nemogu zatrudnijeti valjda on to moze vidjeti laparoskopijom i rjesit ako nesto nije u redu a ako nebude nista bar znam da mi je sve ok,a ako idem na tu umjetnu kolike su mi sanse da ostanem trudna iz prve..mislite da nebi tribala ic na laparoskopiju nego na umjetnu oplodnju?

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    lulina,
    MPO znaci medicinski potpomognuta oplodnja, naziv umjetna ovdje izbjegavamo jer u toj oplodnji nema bas nista umjetno...
    Postoje mnogi uzroci neplodnosti koji nisi vidljivi prostim okom - odnosno laparoskopijom, jer su na molekularnoj, biokemijskoj, metabolickoj razini.
    Smatram da laparoskopija nije dobar sljedeci korak, iz razloga koje su navele gore cure. Nakon 4 neuspjesne inseminacije uobicajeni korak je ivf (in vitro fertilizacija).

  33. #183
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    ...doduše, za taj korak se ne bi moglo reći da je nebulozan - često se laparoskopijom vidi nešto što se ne vidi drugim metodama, npr. može oboriti nalaz HSG-a koji je prilično nepouzdan - ali je dosta radikalan...

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    Joj tek sam sad zbunjena ..

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    moja prijateljica je dobila preporuku za hsg (dijagnoza blaga astheno) prije nego su krenuli u ikakve postupke, ali nije htjela ici na hsg jer je nepouzdan nego si je dogovorila laparoskopiju u rodnom gradu, umjesto ljetovanja prosle godine. nakon 2 neuspjesne inseminacije ostala je trudna iz prvog IVF-a.
    lulina jel ja dobro kuzim da ti imas dva misljenja doktora:
    1. koji krivi toj (uredan) AMH i sugerira IVF
    2. koji te salje na laparoskopiju?
    po meni - nijedan nije u pravu.

  36. #186
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    lulina, ja na tvom mjestu ne bih očekivala da će laparoskopijom biti otklonjen problem i da ćeš nakon toga prirodno ostati trudna. Uopće ne znam što bi ti mogao pronaći i popraviti na licu mjesta, može eventualno postaviti dijagnozu. Tako da ti IVF, bojim se, ne gine s laparoskopijom ili bez.
    Usput, i inseminacija spada u "umjetnu", i to je kao i IVF jedna od metoda medicinski potpomognute oplodnje

  37. #187

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Prosle god. je u bolnici bila zenska koja je isla na dijagnosticku laparoskopiju. Doduse ona pokusava prirodnim metodama i sad se ne mogu sjetit kako se to zove, cijela grupa, dopisivala se s videcim dr. toga u Irskoj cini mi se koji je na osnovu njenih simptoma zakljucio da vjerojatno ima endometriozu i da joj treba dij. LPSC koju je radila kod nas. Jajovodi prohodni i nadjeno 10-ak mikrozarista endometrioze koji su uklonjeni. Inace takvi mali se ne mogu vidjet osim LPSC. Mislim da je nekih 5-6 god. u braku i nakon ovoga je ona uvjerena da ce ostat trudna (mislim da ne zeli MPO)
    Dijagnosticka laparoskopija se radi ali da li je tebi zaista potrebna. Kao sto su cure vec rekle postoje drugi razlozi koji mogu biti uzrokom nezaceca i pitanje da li ce LPSC ista otkriti

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mima32, rijec je o napro metodi.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    ja sam odlucila da jednostavno moram virovat jednom doktoru pa ako neuspije nakon nekog vrimena ic kod drugog odnosno pokusat nesto drugo..tako da cu ic na laparoskopiju pa sta bude..

  40. #190
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Tal jbg ja tek sad pročitala ovo, a radila sam laparoskopiju u Šibeniku.
    Moj nalaz hsg-a je bio uredan, a na laparo hidrosalpinx na oba jajovoda!!!!
    Nakon toga sam zatrudnila u prvom postupku( Prije toga sam imala 2 postupka)!
    Po meni bolje laparo nego hsg!

  41. #191
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Lola32, moja prijateljica je zatrudnila u prvom postupku nakon uklanjanja minijaturne pregradice u maternici tijekom histeroskopije nakon 6-7 neuspjesnih postupaka.

    Ali, znaci li to da bi svi na pocetku obrade trebali na histeroskopiju i lpsc?

    Poznato je da Hsg ima pouzdanost oko 65 %, ali je jednostavan i jeftin te se zato jos toliko koristi.
    Za razliku od dijagnostika koje su skupe i komplicirane, zahtjevaju operacionu salu, boravak u bolnici...

  42. #192
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Moje iskustvo je da sam išla na laparo i histeroskopiju prije kretanja u MPO vode i zaista mi je drago da jesam. Uštedjela sam barem 1,5 - 2 godine pokušavanja IVF-a. Otkriven mi je polip na maternici i da su mi oba jajovoda hidrosalpinx.
    Oporavak i sama operacija je bila zaista bezbolna (osim onog čuvenog plina koji mi je zadavao bolove jedan dan).
    Iskreno punkcija jajne stanice bez anestezije mi je bila 100 puta gora. Toplo preporučam laparo jer se tada zaista vidi točno što je i nije. Cure samo hrabro zaista nije strašno.

  43. #193
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    I meni je punkcija bila gora od laparo. Ne mislim da svi moraju na laparo odmah na početku obrade, ali sam prenijela svoje iskustvo da lulina vidi da i nije tako lose ići na laparoskopiju.

  44. #194
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam se samo nadovezala na "bolje laparo nego Hsg".

    Lulalina je odlucila vjerovati svom dr i to je ok.
    Nadam se da ce nam se javiti nakon operacije da doznamo i rasplet, mozda upravo njeno iskustvo nekome pomogne...

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    11

    Početno

    sigurno cu vam se javiti tribala sam ici u 6 misecu al su me ipak pribacili za 7 misec tako da ce to sad brzo doci,u svakom slucaju triba virovati svom instiktu a ja nekako imam osjecaj da to tribam napravit prije ikakvog postupka..

  46. #196
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Sretno

  47. #197

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Ima li netko iskustva sa operacijom dermoidne ciste na jajniku u Klinici za tumore?

  48. #198

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Ima li tko iskustva sa uklanjanjem dermatoidne ciste? Uklanjat ce mi ju dr.Danolic u klinici za tumore.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Dižem temu da napišem svježe iskustvo otprije koji mjesec.
    Laparo u Petrovoj.

    Došla taj dan prijepodne, pojela zadnji obrok prije toga, nakon nekih 12 h nema više hrane. Dobila gorku sol za popiti, većinu popodneva provela na wc-u. Navečer oko 21 h bio klistir, opet dežuranje na wc, nakon klistira nema više tekućine.

    Ujutro tuširanje, depiliranje ako se ima što i čekanje. Dolazi sestra, vodi me gore, skidam se nasred tamo pred hrpom ljudi (to mi je bilo užas), i ležim jedno pola sata ispred sale, dobila sam i nešto za smirenje.
    Anesteziolog me malo tješi. Idem u salu, povežu me i pripreme, i tonem u san. Budim se u sali, pričam gluposti, idem na intenzivnu nakratko i zatim u sobu. Odspavam još koji sat, i predvečer se već dižem i idem na wc.

    Drugo jutro nakon vizite idem doma.

    Ništa strašno, zaista, ja sam se jako plašila, ali brzo sve prođe, imala sam super cimericu i ne pamtim to kao neko bauk iskustvo.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Moze savjet ..znaci u utorak 5.6sam pozvana u rijecku bolnicu zbog laparaskopske operacije endometrioze jajnika a kao 6.6 bi trebala dobit mengu i ja to napomenem glavnoj sestri i ona mi odbrusi...A sta da vam ja na to kazem..ako mislite da ce te dobit nemojte ni dolazit....šooook a cekam tu operaciju vec dugo....i zatim zovem svog starog ginekologa iz Petrive koji mi kaze da to nema nikakve veze i da slobodno odem u utorak..da se operacija moze obavit i pod mengom....tako da nisam ni pametna vise....jedni govore jedno..drugi drugo...vec sam psihicki umorna od tih bolnica i pretraga .idi vamo idi tamooo.uzas.....sto vi kazete na sve to?

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •