Stranica 10 od 22 PrviPrvi ... 8910111220 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 1062

Tema: Odvikavanje - mogu li jednostavno skinuti pelenu?

  1. #451
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    I tako je danas moj mišić prvi put nešto u tuti napravio
    Doduše, ne baš u tuti, ali malo je kapnulo i unutra pa smo mu čestitali i oduševili se, a i on je bio iznenađen.

    Probat ćemo i sutra ujutro, tek toliko da skuži čemu to služi.

  2. #452
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nema mi smisla sad vraćati pelenu, vrućine su, dobro nam je išlo... Ima tko kakav savjet? Danas mu je npr.dva puta pobjeglo ali uz to je dodatno piškio u travu sam je otišao ostavila sam ga bez gaćica.

  3. #453
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Masnica, mislim da nema smisla vracati pelenu, ako ti se vec da cistiti za njim.

    Mi smo isto ovih tjedana imali nezgode s piskenjem u gacice. I ja i muz smo bili bolesni i nepomicni, malca je zadnja 4 tjedna cuvalo 6 razlicitih ljudi koje vidja dvaput godisnje. Sve se poremetilo, od spavanja, do hranjenja...

    Vjerujem da treba iskoristiti ljeto, dugo je do jeseni, do tad ce vjerujem sve biti super

  4. #454
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i nama se malo poremetila rutina na putu i sada kad nismo doma....
    putna potette tuta je zasada ispala promasaj,prevelika je za nju,upadala joj je previse guza u nju i pocela je plakat .....
    par puta se vec pokakila u pelenu sto nije odavno....jedino je i dalje nocna pelena ostala suha...

    dosta smo na plazi i bez pelene pa su najvise ispisani sugamani....

  5. #455
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    joj cure, citala sam temu, ali ima puno postova, a pored malca nemam bas vremena za iscitavanje- moze li ukratko neko da me uputi:
    22 mjeseca, u pp smo, nocna pelena uvijek puna (iako je ljetos imao par dana kad je bila suha, ali tad je imao godinu dan ai nije kuzio kad smo ga pitali itd...), preko dana isto , uglavnom pune, pije puno vode, sam trazi cesto vodu i uvijek ima po par casa/flasica sa vodom pri ruci. Par puta je piskio i jednom kakio u wc solju, bio presrecan ali na tome je ostalo. Kad god pitamo nece, i bjezi nam i onda se sakrije negdje i obavi u pelene..
    ima li smilsa da pokusavamo? za mjesec dana nam stize beba, tako bih ga rado sad odvikla, ali ne vidim neke znakove...
    starija seka je sa 18 mj. za jedan jedini dan skinula i dnevnu i nocnu, ali sve je znala, razumjela, pricala, smetalo joj itd...mi joj objasnili, ona obavila , mi se odusevljavali, poslije par minuta opet trazila tutu i to je bio kraj, nevjerovatna je bila, ali malac ni primaci njoj sto se kapiranja tice...
    evo da se javim , i pohvalim mog misa malog , uspjeli smo bez ikakvih problema skinuti pelene, i to nakon sto sam izasla iz rodilista ,dan./dva kasnije jer prosto nisam mogla ih presvlaciti svaki cas oboje, a pocele su i vrucine u to vrijeme (pocetkom 6.mj) . Skinuli mu pelenu, dosadjivali sa tutom svkih 10 minuta, par puta pobjeglo, ali za 3,4 dana bez problema...nije sam trazio ali je trpio, nije se piskio, e onda kad je kroz dan/dva poceo i sam traziti onda smo skinuli i nocnu, i evo mjesec dana smo bez pelena vec . Samo da jos dodam da je u isto vrijeme stigla beba u kucu, skinuo pelenu i izbacili dudu , sampion moj mali, bas sam ga potcijenila

  6. #456
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Skulirana, jel tebi ona moze nogama imat oslonac na pod? Mozda zato upada, ako nema.

  7. #457
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    mašnica 3 mjeseca! A ja mislila da ćemo jedino mi biti takvi maratonci. Sve me to jako obeshrabruje. Nama je sad već mjesec dana i nema baš nikakvog napretka, uredno piški i kaka u gaće i kad to napravi dođe i sam veli što je napravio. Kad smo vani malo je lakše jer više voli to raditi na travicu i onda kad ga svako toliko upozorim, skinem gaćice, on piški na travicu ili na moru na kamenčiće. Sam nije do sad tražio ni jednom. Dnevno spavanje kako kad - nekad potop nekad suh. Za noć mu još uvijek stavljam pelenu jer se budi jako popišan i uopće ne znam kako da mu je skinem. Dobila sam savjet da ga budim po noći, ali on spava bez buđenja do jutra i ako ga probudim neće mi htjeti zaspati, a i vjerojatno neće ni htjeti na tutu kad i inače odbija. A ništa, pokušavamo i dalje i mama pere li ga pere.

  8. #458
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Evo, da vas utješim , naše odvikavanje traje punih 6 mjeseci. U siječnju smo krenuli, imao je 2g i 1mj. Nije puno piškio u gaće, ali nije ni tražio sam, kakanje na wc je brzo usvojio i tražio sam. U veljači se rodila seka pa je na 3 mjeseca prestao tražiti kakati i počeo se zapišavati svako malo, ali uspjeli smo i to izgurati bez vraćanja u pelenu. Sada je situacija popravila, ali je ista kao na početku, kakanje obavlja u wc i lijepo najavi na vrijeme, ali piškenje još uvijek ne. Imam osjećaj da bi se svaki put popišao da ga ne nudimo. Nekad je po par dana suh, a nekad se u jednom danu upiša nekoliko puta. Noćnu pelenu nemamo od početka i popiškio se u krevet možda svega 5-6 puta. To mi je znak da je njegov organizam spreman na život bez pelene, ali očito nešto ne štima na emocionalnom planu. Primjetila sam da se češće upiški kad negdje odemo ili netko dođe kod nas, valjda od uzbuđenja.
    Posljednje uređivanje od mara68 : 31.07.2012. at 14:52

  9. #459
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mara68 prvotno napisa Vidi poruku
    kakanje obavlja u wc i lijepo najavi na vrijeme, ali piškenje još uvijek ne. Imam osjećaj da bi se svaki put popišao da ga ne nudimo. Nekad je po par dana suh, a nekad se u jednom danu upiša nekoliko puta. Noćnu pelenu nemamo od početka i popiškio se u krevet možda svega 5-6 puta. To mi je znak da je njegov organizam spreman na život bez pelene, ali očito nešto ne štima na emocionalnom planu. Primjetila sam da se češće upiški kad negdje odemo ili netko dođe kod nas, valjda od uzbuđenja.
    Po meni, to je normalno - kakanje ide malo teže pa se sjete najaviti, a pišanje često pobjegne jer su jednostavno previše zaokupljeni igrom i proučavanjem svijeta oko sebe. Ne bih rekla da na emocionalnom planu nešto ne štima. Ja sam dugo imala sat na ruci po kojem sam se ravnala da je stavljam na kahlicu u razmaku od sat vremena. Kako nije išla u jaslice to je bilo moguće, a meni draže nego da bude u peleni.

  10. #460
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Tattoo da, 3 mjeseca je prošlo kako smo počeli, već sam negdje pisala da sam ga na tutu počela stavljati sa cca 8 mjeseci i vrlo brzo smo kužili piškanje i volio je sjediti na tuti ali ja sam pogriješila što nisam bila redovita i ustrajna u stavljanju na tutu možda (zapravo sigurno) bi sada nam bilo puno lakše.

    I ja gubim volju i živce, znam ne smijem burno reagirati da se ne prestraši ali dođe mi stvarno u nekim momentima da mu vratim pelenu ali NEĆU NEĆU sigurno! Jučer je bio ok dan, možda mu je jednom pobjeglo, ali ujutro mi je napravio scenu da sam bila ovako.... Probudio se, skinuli pelenu, piškili i on malo prdne i ja ga pitam hoće li kakati (pretpostavila sam da bi mogao) i kaže on ne, ode u svoju sobicu, vičem mu iz kuhinje da izvadi i obuče gaćice iz ladice i odjednom dernjava i plač i vidim doslovno ovo: aaaaaahhh...dakle pokakao se nasred sobe na dva mjesta i plače kao kišna godina...gutala sam knedlu i suzdržavala se...i lijepo mu objasnila kako to nije lijepo da je trebao zvati mamu da idemo kakati u wc kao mama i tata i tako...eto..... uf...

  11. #461
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Na plolette plus tuti pise da je suitable from 15 months... Skulirana, kad poraste bit ce joj taman

  12. #462
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni, to je normalno - kakanje ide malo teže pa se sjete najaviti, a pišanje često pobjegne jer su jednostavno previše zaokupljeni igrom i proučavanjem svijeta oko sebe. Ne bih rekla da na emocionalnom planu nešto ne štima. Ja sam dugo imala sat na ruci po kojem sam se ravnala da je stavljam na kahlicu u razmaku od sat vremena. Kako nije išla u jaslice to je bilo moguće, a meni draže nego da bude u peleni.
    Ma znam ja da je to sve normalno. Pod ovim da nešto ne štima emocionalno mislila sam da je to pišuckanje vjerojatno još reakcija na dolazak seke. Ja sam zapravo jako ponosna na njega što od druge godine nema pelenu jer prije odvikavanja nije pokazivao baš nikakve znakove da je spreman. Kakio je u pelenu i igrao se bez problema sve dok ja ne nanjušim i nije mu ni najmanje smetalo da je popišan - bio je platnenopelenaš. Jedino mi je malo nezgodno što najesen kreće u vrtić pa ne znam hoće li ga tete sjetiti po
    nuditi piškiti.

  13. #463
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kako se zove ono nesto kao stepenice za penjanje na wc skoljku, kao pomoc...

    Htjela bi to kupiti, ne znam ni sto je to, a kamo li gdje. Pomoc.

  14. #464
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam uzela u konzumu

  15. #465
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koliko kosta? U kojem konzumu?
    Ovdje kod mene nema ultra extra super turbo big maxi konzum

  16. #466
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja sam uzela u Lidlu prije tjedan-dva. 33 kune, na zadnjoj strani kataloga.

    http://issuu.com/catalog.hr/docs/lid...owFlipBtn=true

  17. #467
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    U Intersparu imaju zgodne takve stoličice na rasklapanje, različitih visina, moja kuma ih ima i zadovoljna je, jedino ne znam cijenu. Ja sam kupila našu u Plodinama. I. ju obožava, penje se na nju i kad pere ruke, kad ide na wc, gleda kroz prozor i kad pomaže mami presvlačiti seku
    Posljednje uređivanje od mara68 : 02.08.2012. at 08:07

  18. #468
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko kosta? U kojem konzumu?
    Ovdje kod mene nema ultra extra super turbo big maxi konzum
    kod mene je super k., mozda u ovim manjim nema. cca 30kn, ne znam tocno i nisu stepenice nego klupica

  19. #469
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma i kod nas je super konzum, S2000 mislim da sam vidjela tu klupicu u Gruzu....

    a imas ih i u JYSK-a u Zupi....svih boja....

    Pottette krstena jucer na povratku ....uspjela se pokakit u nju!

  20. #470
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    I ja se prijavljujem na temu...evo ima 3 dana da smo skinuli dnevnu pelenu, curka ima 19mj., ali kolikogod objašnjavam ona ne kuži tu tutu. Kad joj velim da piški u nju ona sjedne, ne popiški se, digne se brzinom svjetlosti i popiški se na pod pored nje. Kaka ujutro, u pelenu od noći, čim otvori oči pa ju ne stignem staviti na tutu (jer se i ja dižemkad i ona). Eh, sad, vidim po postovima da to odvikavanje ide negdje brže, negdje sporije...Ono što mene zanima je:
    - da li činim krivo ako ju sa samo 19 mj. odvikavam od pelene, a ona ne kuži, odn. vidim da nije zrela za to? U principu, par puta se popiškila, na moj zahtjev u tutu, ja sam pljeskala i skandirala, ali sama neće, piški po travi,po sebi, po podu... (btw, pelenu natrag sama ne želi )
    - hoću li pogriješiti ako ju ne uspijem odviknuti još dok je toplo pa ju na jesen budem prisiljena vratiti u pelenu? koliku konfuziju ću napraviti?

  21. #471
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mayato prvotno napisa Vidi poruku
    - hoću li pogriješiti ako ju ne uspijem odviknuti još dok je toplo pa ju na jesen budem prisiljena vratiti u pelenu? koliku konfuziju ću napraviti?
    Moje mišljenje: ako ne ide u vrtić, ne puno. Ako je sad 19 mj, još mjesec - dva vježbanja, ako imaš vremena i mogućnosti, mogu samo koristiti, ako ništa drugo, za luftanje guze.
    Ako joj još bude bježalo u jesen, nabavi više štramplica i pamučnih hlačica, obuci joj gaćice s nekom krpicom za upijanje, ili za izlaske zaštitne gaćice s jednom tetrom, i budi spremna na malo češće nutkanje na tutu kao i na malo češće presvlačenje, svaki put kad se popiški, tako da ima naviku biti u suhom. Do 22 - 23 mj mislim da bi se trebala odviknuti dovoljno da je možeš normalno oblačiti.

    Ali ako je moraš davati nekom na čuvanje druga je priča.

  22. #472
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Ne, ja sam doma s njom, nitko ju ne čuva...ne ide u vrtić...nas dvije se borimo...hehehe,hvala ti, onda idemo dalje!!!

  23. #473
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Maknuli smo pelenu na moru.. ukratko, kenja po dvorištu, piški gdje stigne.. ali kad sam skontala ritam, kažem da ode na tutu i sve obavi.. samo onda očekuje juuhuu!! i 3 puta bacanje u zrak.. sad se tuta zove juhu ali ide sve bolje.. djevojke, možemo mi to
    Posljednje uređivanje od Doga : 07.08.2012. at 11:40

  24. #474
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nakon mog kukanja od prije 8 dana evo javljam da je moj mali frajerčić počeo opet govoriti idemo ce-ce mama!!!

    Ja sva happy, tu i tamo pobjegne točkica ali trpi dok ne dođem i onda lijepo piški, kad smo vani, sam skida gaćice u dvorištu i piški po travi. Još nas čeka odvikavanje od noćne ne znam kako to sprovesti....

  25. #475
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon mog kukanja od prije 8 dana evo javljam da je moj mali frajerčić počeo opet govoriti idemo ce-ce mama!!!

    Ja sva happy, tu i tamo pobjegne točkica ali trpi dok ne dođem i onda lijepo piški, kad smo vani, sam skida gaćice u dvorištu i piški po travi. Još nas čeka odvikavanje od noćne ne znam kako to sprovesti....
    Vidim tvoj je 6 mj. stariji od moje.
    Nisam čitala sve postove, kad si krenulas odvikavanjem?

  26. #476
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Kod nas je svakako išlo, na tuti već sa 8.mj. i onda zima i hladno pa sam ja odustala i tu pogriješila. Krenuli smo sa nepune 2 godine, cca mjesec dana prije.

  27. #477
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Ne bih htjela ureći ali kod nas oogroman napredak. Jučer je prvi put nakon više od mjesec dana pokušavanja rekao da mora kakati i stvarno se pokakao. Danas je baku tražio piškiti i poslije kakati. Zapravo, napredak je i veći jer je danas dobio neki proljev koji ga muči cijeli dan i samo se jednom pokakio u gaće a ostalo uredno prijavio. Uopće ne znam što se dogodilo, možda je to bio baš taj klik koji smo čekali sve ovo vrijeme. Držite fige da tako i ostane.
    I da, mislim da su nam pomogle gaćice s Jurićem jer jako mu se sviđaju i silno se trudio ne zapiškiti ih, stalno je hodao i pričao kako su gaćice suhe i kako su mu baš lijepe.

  28. #478
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Nama kakanje ne ide i ne ide. Ovaj mjesec punimo 3 godine, na odvikavanju smo od početka 6.mj. na početku ljeta i pišiti je naučio ali kakati nikako. Svaki dan u gaćice, piškiti redovito ide sam i traži ali kakati nikako, ludim.... 2 mjeseca a na prste prebrojati koliko puta se pokakio na wc

  29. #479
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj je usavrsio kakanje kad je dva tri dana imao proljev. Jadan, to ga toliko mucilo i trcao je na tutu. I tako par puta na dan i naucio. Od tada kaki u tutu uvijek
    Posljednje uređivanje od S2000 : 08.08.2012. at 00:01

  30. #480
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa Vidi poruku
    Nama kakanje ne ide i ne ide. Ovaj mjesec punimo 3 godine, na odvikavanju smo od početka 6.mj. na početku ljeta i pišiti je naučio ali kakati nikako. Svaki dan u gaćice, piškiti redovito ide sam i traži ali kakati nikako, ludim.... 2 mjeseca a na prste prebrojati koliko puta se pokakio na wc
    Mi isto tako, eto pišanje bez problema, kroz par dana riješili, nema ni pelenu za spavanje jer nije nikad piškio baš po noći - za sada smo dakle skroz bez pelena, ja prezadovoljna!!!!

    E sad kakanje je sasvim druga priča. Za sada samo jednom u kahlicu je uspjelo, neće se pokakati uopće, samo zadržava jadničak, onda mu bude kakica pretvrda pa ga boli dok kaka. Budemo sad probali par dana davati Ortisan sirup da probamo malo olakšati ali nisam baš optimistična. On meni lijepo veli da ide kakiti, i ne pomaže ni da mu stavim natrag pelenu jer on sad kuži da se u pelenu više ne smije ništa raditi. Onda trčimo na wc ili kahlicu ali se uopće ni ne potrudi pritisnuti nego si samo sjedi i nešto pjevuši!! Eto nadam se da ću uskoro prijaviti napredak na ovu temu!

  31. #481

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    evo da i ja opišem situaciju skidanja pelena sa svoja dva popišanca blizanca
    imaju 28 mjeseci, preskočili smo kahlicu i direktno probali sa wc-om
    par dana je štekalo, naravno da je bilo svega, ali evo par dana smo bez pelene osim za vrijeme noćnog i dnevnog spavanja
    već bi i to maknula, čisto mi je praktično teško provedivo jer spavaju u drugoj sobi, ne ulijećem onog momenta kad netko prozbori jer se zna dogoditi da se jedan probudi, priča u krevetiću neko vrijeme dok drugi spava
    ja ulazim kad zazovu mamicu
    najčešće do tad već puste u pelenu što imaju
    čekam more, tamo ćemo svi zajedno spavati, pa ćemo se riješiti i pelena za spavanje
    nije baš da sami traže, podsjećam ih, ali ide lagano i to na bolje
    jedino kakanje zna pobjeći u gaćice jer kažu već kad je stvar pri kraju i ne stigneš trčat na wc, ne bi ih htjela prepasti sa panikom, pa se stalno dogovaramo kako će sljedeći put najavit na vrijeme

  32. #482
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Mi smo prije 10 dana skinuli pelenu ( dnevnu ) i piš nam ide kako tako ( iako ako ne upitam milijun puta dnevno, upiški se ), e tu je problem što to njemu ni najmanje ne smeta, bez problema će se nastaviti igrati upišan i još protestirati kad ga pokušam presvući..... kakanje nikako pa nikako, čim mu stavim pelenu za noć on se ukenja, obećali smo mu brda i doline ako se pokaka u tutu ili wc, i sam ide po trgovini i pokazuje: ovo ću dobiti kad se pokakam, ali ništa. Neki dan se kod sestre pokenjao u dvorištu, to je bilo prvi put da je obavio to van pelene, toliko se derao: Mama, ispalo mi gov.., vjerovatno ga je cijeli komšiluk čuo, ali ni nakon toga ništa... 03.09. kreće u vrtić po prvi put, ja sam bila uvjerena da ćemo se do tada odvići, ali kako sad stvari stoje, čini mi se da ću ga morati vratiti u pelenu, a ne sviđa mi se to.....

  33. #483
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Kod nas je kao što sam već napisala ogroman napredak, kakamo na WC, jedino se još ponekad upiškimo. Naime, kakanje uredno prijavi, ali pišanje ne. Pa kad ne reagiram na vrijeme pobjegne mu. Ali i to je napredak jer se ne zapiša u lokvi već skuži da mora kad malo krene pa trči na WC. Sad još jedino ne znam kako skinuti noćnu pelenu kad se ujutro uglavnom budi dosta zapiškan.

  34. #484
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Tattoo prvotno napisa Vidi poruku
    Sad još jedino ne znam kako skinuti noćnu pelenu kad se ujutro uglavnom budi dosta zapiškan.
    ni nemoj, to ce doci samo po sebi kad usavrsi dnevno

  35. #485
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Evo i mene, prijavljujem zhabicu (20 mj) koja već više od dva mjeseca pokazuje da želi piškit i kakit na tutu.

    Skinuli smo joj definitivno pelene prije nekih tri tjedna, i dnevnu i noćnu, za sada je super prihvatila.

    Noći su suhe, čim se probudi stavim ju da piški, dvaput se probudila sama pred zoru i tražila da će piškit. Preko dana uglavnom piški na moje napominjanje, ali sve više sama kaže da će piškit i ode u wc, dogodi joj se da joj krene pa zaustavi mlaz i otrči u wc na tutu, hoće i na školjku, sa onim nastavkom i bez, čak hoće i čućnut kad smo vani, a nema u blizimi wc.a nije joj ni to problem.

    Problem je jedino šta se zaigra i ako je šušur i gužva u kući ne stigne na vrijeme reagirat, zna joj se dogodit da krene kakat pa tek onda kaže da joj dam tutu i završi sve u tuti.

    Kad smo same doma i mirna je atmosfera sve savršeno funkcionira i ona sama traži tutu i za piškenje i kakanje. Valjda će s vremenom prestat bit tako osjetljiva na druge okolnosti. Primjećujem da sve polako ide na bolje i kako vrijeme prolazi sve joj manje smeta pa se nadam da će joj jednom i u potpunosti prestat smetat.
    Posljednje uređivanje od zhabica : 15.08.2012. at 23:56

  36. #486
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E cure ja trebam pomoć, savjet...
    Dakle skinuli smo pelenu prije 1,5 mjesec.
    Trebalo je 10 dana da ženska baš skuži kaj treba raditi.
    Ok, skužila je sve to lijepo funkcionira. Piški, kaki. Više i ne ide na tutu nego na wc.
    Malo u vrtiću baš nemaju vremena pa joj se desi nezgoda (doma nikad) ako ju na vrijeme ne skuže kaj hoće.

    Učemu je problem? Prije neka dva tjedna odlučili smo skinuti i noćnu pelenu, vidjela sam da je malo buni što je nema pa je ima (pelene), a oism toga, mišljenja sam ili ju imaš ili nemaš (tak je bilo sa starijom djecom).

    Znala sam da to ne bu išlo preko noći, ali..Ona uopće ne reagira na pišanje po noći, a piša barem jednom!!
    Popiša se, mokro joj je ali ona spava ko tuka. Ni ne pomisli da bi se probudila.
    Svaku večer ista priča, svaku noć ista priča.
    Kako da joj doprem do mozga, da je osvjestim da se po onći isto kao i po danu mora ustati i ići na wc. Sad mi se čini da sam pogriješila što je nisam odmah skinula i iz noćne pelene.

  37. #487
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Gdje spava? Da li ti je blizu?
    Mi smo to rješavali u prvo vrijeme, tako da sam kužila kad se počne meškoljiti i onda bih ga digla i odnjela na wc.
    Usput bi ga pitala piša ti se. Tako da je i dobio informaciju zašto se dižemo.
    Nakon nekog vremena je počeo sam tražiti.

    Ako ne vidiš da se meškolji, odnesi je sama prije vremena kad se otprilike zapiša.

  38. #488
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Spava mi blizu, kinderbet je pored mog kreveta.
    Ali ona nikad ne piša u isto vrijeme! Bilo je par noći kad je bila suha cijelu noć, aj je provjeravam, a onda se pred jutro (kad ja spavam) popiša.
    Neku večer, stavila sam je spavati oko pol 10. Pišala je prije toga! Mi išli leći oko 12. Ja ju pogledam ona mokra!
    Svaku noć drugačije.
    Tak i po danu, nekad ne piša po par sati nekad svakih pol sata ide na wc.
    Meškoljenje slabo čujem ...A idem na GO od ponedjeljka pa bum se ak nikaj navinula sat da mi zvoni...
    Jer ona jednostavno kao da niti kuži to po noći, a kaj je najgore niti joj smeta!

  39. #489

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    9

    Početno

    Nije me bilo dosta vremena na rodinom forumu, ali imam potrebu pohvaliti moje dijete, a i podjeliti naše iskustvo u odvikavanu od pelena.
    Nakon nekoliko pročitanih članaka na netu i nekoliko knjigica ja sam odlučila stavljati svoju curu na lonkicu sa njenih 7 mjeseci starosti. Počeli smo polako, samo jednom na dan kad je ona bila raspoložena. Već sa nekih 8 i pol mjeseci ona je kakila samo u lonkicu. Nikad ju nisam ostavljala na lonkici da sjedi satima, par minuta, ako ništa ne napravi stavili smo pelenu. I postepeno smo sve više i više puta na dan išli na lonkicu, počela sam ju pratiti i došli smo u fazu da nam je pelena stalno bila suha i noću i danju. Tada je bila stara 13 mjeseci i odlučili smo da više nećemo stavljati pelene.
    Sada ima 15 mjeseci i u biti je ona i zaboravila da je ikada nosila pelenu, do nedavno smo je morali podsjećati i ispitivati dali mora na lonkicu, ali sad nas ona uhvati za rukicu i odvede u kupaonu. Da u međuvremenu smo kupili dasku za wc i sada idemo na "veliku lonkicu".
    Moram napomenuti da nam se vrlo rijetko dogodilo sa se upiški u gaćice i to najjčešće kad je bila jako, jako umorna.
    Tako da ja smatram (naravno ne moraju se svi složiti sa mnom) da je puno bolje dijete početi ranije odvikavati od pelena i to postepeno, a ne onda kad imaju tri godine i kad mi roditelji želimo da se to dogodi preko noći. Oni tada već puno više shvaćaju i isto tako od kada su se rodili nose pelene i sad mi želimo da ih više ne nose i da piške i kake na lonku. A navikli su na pelene!

  40. #490
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ona nikad ne piša u isto vrijeme! Bilo je par noći kad je bila suha cijelu noć, aj je provjeravam, a onda se pred jutro (kad ja spavam) popiša.
    Neku večer, stavila sam je spavati oko pol 10. Pišala je prije toga! Mi išli leći oko 12. Ja ju pogledam ona mokra!
    Svaku noć drugačije.
    evo ja imam isti problem s malenom, s tim da spava u drugoj sobi pa ne cujem ni meskoljenje
    po danu sve savrseno funkcionira, uopce nema nezgoda
    ali nocu - nista, ona se jednostavno upiski i nastavi spavat, i svaku noc u drugu uru
    nekad je suha do 3-4, sinoc je vec u 01 bila popisana, blazeno spava
    kad je probudimo na vrijeme, polusvjesna se popiski, kaze - gotova sam i zaspi odmah nazad
    to jedno budjenje je dovoljno i vise ne bude nezgoda
    uopce ne znam sta napraviti

  41. #491
    Razo.75 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    USK
    Postovi
    17

    Početno

    I mi imamop slican problem.
    Mi smo se pelene rijesili jos u Martu ove godine, sve je proslo neocekivano dobro.
    Znao je izdrzati cijelu noc i kad ujutro ustane opet ne ici odma piskiti vec saceka pola sata cak i jedan sat.
    Ali poslijednji 15-tak dana se desi na podnevnom spavanju da se upiski, da pije puno tecnosti, "NE" sve kao i do sad, nije nahladen.
    Razmisljam da nije uplasen s' cim, da nije kakav poremecaj, ne desava se svaki dan ali se desi.
    Do sad je sve uredno radio na WC solju i sam se budio i trazio da ide tokom noci a sad...neznam, nesto se desava, sta?

  42. #492

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Tattoo prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je kao što sam već napisala ogroman napredak, kakamo na WC, jedino se još ponekad upiškimo. Naime, kakanje uredno prijavi, ali pišanje ne. Pa kad ne reagiram na vrijeme pobjegne mu. Ali i to je napredak jer se ne zapiša u lokvi već skuži da mora kad malo krene pa trči na WC. Sad još jedino ne znam kako skinuti noćnu pelenu kad se ujutro uglavnom budi dosta zapiškan.
    Pozdrav svima,

    evo i ja sa iskustvom svoga sina,naime mi smo skinuli pelenu sa 25 mjeseci u jednom danu(nisam ga forsirala prije na to jer ga je čekala operacija),3 puta ujutro se popiškio u gaćice i poslije toga je počeo da traži tutu,prvih dana je bilo laganog piškanja što je i normalno jer dječica moraju naučiti da kontroliraju i ojačaju mjehurić.
    Ono što se nama desilo jeste da je nakon nekih desetak dana bez pelene ponovno počeo da piški i kaka u gaće dok nisam odmah skinula i noćnu pelenu, 3-4 noći sam si navijala budilicu svaka 2 sata i nudila mu tutu,nekad bi obavio a nekad i ne uglavnom uspjeli smo skinuti pelenu i od tad nemamo nikakvih problema...moja poruka svima vama koji ste očajni nemojte posustati,budite uporni...puno sreće vam zelim...pozz

  43. #493
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Nije me bilo neko vrijeme, komp bio na popravku,ali evo, samo da se javim.
    Ima već mjesec dana da nemamo pelenu ni po noći ni po danu i ide nam jako lijepo. Noćnu pelenu sam skinula nakon kojih 8 noći jer je bila kompletno suha ujutro.
    I nije ni piškila u krevet niti se budila za ići na tutu.Spavala bi od 23h do pol10 ujutro bez problema.
    Unatrag tjedan dana, kao je malo zafriškalo po noći, ona je počela piškiti u krevet.
    Negdje oko pola4-4 promeškolji se i upiški.
    Nakon par noći vratim joj pelenu kad ono,ujutro pelena suha. I tako 2 noći,pelena ujutro suha ko barut.
    Ja opet maknem pelenu, moja curka se opet upiški?!?!?!?!?!
    Tko je tu lud?!?!?!
    I noćas sam se digla, stavila ju u snu na tutu i nije bilo problema do jutra.
    Zanima me zašto je odjedanput počela piškiti u krevet, nakon 3 tjedna uspješnog noćnog ne vršenja nužde?
    Vele mi neki da se manje znoji pa zato više piški? A još i manje vode pije sada nego kad su bile one vručine.
    Ne znam, vidim da nisam jedina sa tim problemom,ali sam konfuzna jer je prvo vrijeme sve bilo super i odjednom se počela noću zapiškivati,
    Btw, hladno joj nije ziher, tu mogućnost sam odbacila kao razlog...

  44. #494
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    kod nas kao i kod mayato, po danu sve savrseno, sama trazi, nema nikakvih nezgoda, no po noci se upiski. svaku noć. sta da napravim? kad smo tek skinuli pelenu nakon tjedan dana je noćna bila suha, svaku noć, a ako bi je stisnulo probudila bi me i otišli smo na tutu. no to je odjednom prestalo i ona se više ne budi nego se samo popiški. ne kuzim. da si pocnem navijati budilicu?

  45. #495
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    a kaj se desi kad joj staviš pelenu jel suha ujutro ili..?

  46. #496
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj se desi kad joj staviš pelenu jel suha ujutro ili..?
    Pa da, 2 noći sam joj stavljala nakontih nezgoda i bila je suha....ja ju skinem, ona se zapiški?!?!?!

  47. #497
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    I samo da napomenem, ona odlučno odbija pelenu, stavila sam joj tiho kad je zaspala, inače je urlala dok joj nisam maknula.

  48. #498
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    I kod nas isto tako, preko dana je super a po noći ga budim, oko 2,3h i pred jutro ga muž stavi kad ide na posao.

    Ali ako prođe više od 4h popiški se i ne budi se (iako je bilo par noći da me zvao).

    Ja na vašem mjestu ne bih vraćala pelenu iako sam i ja bila na rubu.... mislim da ih to onda buni još više.

    A zašto se to ne stabilizira, ne znam? Nadam se da bude dok ne rodim, jer sam sada ko zombi od tih noćnih buđenja i tu i tamo presvlačenja posteljine i djeteta... sretno!

  49. #499
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj se desi kad joj staviš pelenu jel suha ujutro ili..?
    ne, pelena je puna i uopče joj ne smeta. imas kakav savjet?

  50. #500
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    A evo, ja ju stavljam na tutu zadnje 2 noći, oko 4 ujutro i to nam je dosta, popiški se i spava do 10 ujutro.
    pelenu ne vraćamjer ju ona odbija, a neću joj nametati protiv njene volje.
    Ehhh, taman smo se odvikli od noćnog dojenja, sad se opet moram buditi radi piškenja...eh,eh....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •