Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: Da li su digitalni tlakomjeri pouzdani?

  1. #51
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Provjerila sad opseg manžete
    22-32 cm je M2
    22-42 cm je M3

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  2. #52
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bez obzira koji je odabran, njih treba baždariti bar jednom u 2 godine - odnijeti u servis, oni će pogledati je li sve ok, eventualno promijeniti manžetu i to je to. MM nosi mamin tlakomjer redovito. Negdje u Maksimirskoj imaju servis, ne znam točno.
    treba ih baždariti, ali ne treba kupovati tlakomjer za zapešće jer su neprecizni, radije platiti malo više i kupiti onaj za nadlakticu.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    M3 su bolji od M2. Ja uzela ovaj: https://shop-medikor.hr/omronm3-adapter/

    Ovo s manžetom ne znam... u ljekarni tete super objasne sve i izvade da se pogleda i proba. Na zadnjoj Zutoj srijedi bili su na -30%
    znači baš taj M3 je bio na akciji? u ccwestu dm

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    treba ih baždariti, ali ne treba kupovati tlakomjer za zapešće jer su neprecizni, radije platiti malo više i kupiti onaj za nadlakticu.
    Prema našem iskustvu, ovi za zapešće nisu toliko neprecizni, koliko su osjetljivi. Trebaš biti discipliniran, paziti u kojem je položaju ruka, ne govoriti za vrijeme mjerenja itd itd.... MM to češće koristi, ja nisam sigurna da bih ga znala ispravno koristiti. Za mjerenje tlaka 1x u 3 mjeseca ovaj za zapešće je čisto ok. Za moju svekrvu koja mjeri tlak 3x dnevno bolji je ovaj za nadlakticu.

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Muž mi linkao neki M6

  6. #56
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Prema našem iskustvu, ovi za zapešće nisu toliko neprecizni, koliko su osjetljivi. Trebaš biti discipliniran, paziti u kojem je položaju ruka, ne govoriti za vrijeme mjerenja itd itd...
    nije samo to, već mi je nekoliko liječnika reklo da su nepouzdani jer ne mogu točno izmjeriti tlak starijim ljudima ili onima s aritmijom. ne razumijem se u to, ali vjerujem da su u pravu, to im je struka.

  7. #57
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam od onih koji misle da je za pravog tlakaša samo klasični tlakomjer. Mi smo ga imali doma kad sam bila dijete i znala sam si sama izmjeriti, čisto iz fore. Mislim da to svatko stariji od 10 godina može. Uvijek dajem prednost mehanici pred elektronikom, ako je za istu svrhu, ako mora biti precizno i ako nije prekomplicirano.

  8. #58
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam od onih koji misle da je za pravog tlakaša samo klasični tlakomjer. Mi smo ga imali doma kad sam bila dijete i znala sam si sama izmjeriti, čisto iz fore. Mislim da to svatko stariji od 10 godina može. Uvijek dajem prednost mehanici pred elektronikom, ako je za istu svrhu, ako mora biti precizno i ako nije prekomplicirano.
    i ja sam prije isto ovako mislila, ali kad sam vidjela da na Rebru na hitnoj i općenito po zdravstvenim ustanovama koriste Omronov digitalni tlakomjer, promijenila sam mišljenje.
    sam sebi mjeriti tlak klasičnim tlakomjerom je ok kad se osoba osjeća ok, ali kad nekome nije dobro puno je jednostavnije tlak izmjeriti digitalnim tlakomjerom.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja bi u svakom slučaju neki koji bi on mogao sam upotrebiti,ne treba on mjeriti tri put na dan,ali jednom u tjedan ili pet dana trebao bi mjeriti.može se naravno i ambulantno ali kod dr. su takve gužve da to naprosto nije izvedivo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.01.2019. at 18:53

  10. #60
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    znači baš taj M3 je bio na akciji? u ccwestu dm

    Mandis pharm ljekarna u CC west

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pogledam

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •