Stranica 8 od 15 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 721

Tema: Koliko sebe ste žrtvovali u ime društvene prihvatljivosti?

  1. #351
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi se osjećala ko tele u Teheranu da obučem bluzu i stavim finu maramu...
    tele nema problema u Teheranu vec prase

  2. #352
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    he he.

    A zakaj izjednačavate marte i tenisice?
    Cipela je uvijek cipela, i meni npr. nema neprimjerene cipele (osim one s petom od 10 cm ). Tenisica mi je nešto sasvim drugo.

  3. #353
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  4. #354

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I ja se slažem s Bubilo strujom...

    Roba je ipak samo roba...

    Ako je netko nestručan u svom poslu, onda me nikakva fina, skupa, popeglana roba neće uvjeriti da je stručan i obrnuto... A to je ono što je bitno, na kraju krajeva, da dobro odradimo svoj posao, zbog kojeg smo u principu tu, u skupocjenoj robi ili bez...

    Ako s kolegama sjedim u uredu cijeli dan, onda mi je bitnije da žele raditi, nego jesu li lijepo odjeveni ...

    Ako to netko radi zbog sebe, jer je njemu bitno, svaka čast, ali oblačiti se tako zbog pritiska okoline i jer mislimo da moramo, onda mi je to bezveze (meni, naravno)...

    Da li se iščitati iz ovoga da imam nemaran stil, tj. da mi stil nije nešto bitan u životu ?

    A prvi dojam kojeg ostavljamo na nekoga je samo prvi dojam... Ne znam zašto je važno na nekoga ostaviti jak prvi dojam, kad iza njega slijedi drugi dojam, i ostali dojmovi , tako da ako na mene netko i ostavi jaki prvi dojam zbog svog stila, oblačenja, šminkanja, itd., tek kasnije kad vidim kako on radi ću se uvjeriti je li stručan, je li radoholičar, itd., a to je ono što mi je ipak važnije od stila oblačenja (meni, naravno)...

    Naravno, ne govorim o mjestima gdje je radna odjeća propisana (kuta, uniforma,...)...

  5. #355
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja imam odjeću za posao i odjeću za slobodno vrijeme. Vrlo rijetko nešto iz ove kategorije "za posao" obučem u slobodno vrijeme. Ovo iz kategorije slobodnog vremena za posao nikad.
    U financijskoj industriji u kojoj radim dress code je uvijek bio i ostao prilično strog.
    Za svaku konferenciju, svako poslovno događanje dobijemo napismeno kakav se dress code očekuje.
    Nije baš da sam svaki dan raspoložena za jutarnji poslovni outfit, ali budući da ja zapravo volim odjeću i lijepo oblačenje nije mi to ni neko strašno opterećenje. A u "obične" poslovne dane bez velikih sastanaka znamo svi malo biti malo ležerniji nego što bi trebalo. Međutim, u mom poslu važni sastanci često ulijeću neplanirano. U pravilu baš kad si masne kose i kad si prolio kavu po košulji.
    Nitko me nije tjerao da radim baš ovaj posao u baš toj firmi, a više je pluseva nego minusa. Da mi toliko znači mogućnost odlaska na posao u trapericama i tenisicama onda bi jednostavno tražila drugi posao.

  6. #356
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,510

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš da sam svaki dan raspoložena za jutarnji poslovni outfit, ali budući da ja zapravo volim odjeću i lijepo oblačenje nije mi to ni neko strašno opterećenje. A u "obične" poslovne dane bez velikih sastanaka znamo svi malo biti malo ležerniji nego što bi trebalo. Međutim, u mom poslu važni sastanci često ulijeću neplanirano. U pravilu baš kad si masne kose i kad si prolio kavu po košulji.
    Nitko me nije tjerao da radim baš ovaj posao u baš toj firmi, a više je pluseva nego minusa. Da mi toliko znači mogućnost odlaska na posao u trapericama i tenisicama onda bi jednostavno tražila drugi posao.
    zato često znamo imati i neki sako u rezervi u uredu, ako smo preležerno obučeni, a iskrsne nešto važno da ga prebacimo preko

    Iako ne nosim u zadnje vrijeme nešto sakoe.

    A za konferencije i evente obično znamo unaprijed.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.03.2019. at 10:07

  7. #357

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, u poslovnom okruzenju u kojem su svi u hlacama i kosuljama je neminovno da ljudi imaju stav o onom u tenisicama i trenirci. Ako si nestrucan i lijen, nista ti roba ne pomaze. Ja sam potpuno nesredena zena. Potpuno i nemam stilskih prohtjeva. Kad sam drzala jezik u financijskoj megakorporaciji dolazila sam u sredenijem izdanju nego kao teleoperater kojeg nitko ne vidi. U skolu idem u kosulji, hlacama i cipelama koje bas nikad privatno ne nosim. Imam predrasude prema kolegama koji dolaze kao da ih je izbacila masina... I naravno, nakon sest mjeseci na zamjeni vidim da su neki od njih sjajni nastavnici kao da neki koji bi mi mogli odrzati lekcije o stilu, nemaju nimalo volje za rad. Ali kad sam tek dosla u novu sredinu, pa prvo vifim da je netko kao uciteljica iz slikovnice a netko kao masinom izbacen. I ne vidim zasto ovaj sjajan ne bi mogao i ostavljati takav dojam. Djeca svasta primjecuju kao cudno. Imam jednu kosulju na kinesko vezivanje i toj se uvijek smiju. I ja ju nosim i dalje. I recimo znam da me zovu vesela carapa jer cesto na te klasicne kombinacije imam luckaste carape. Meni je normalno da osoba i u nepisanim okvirima ima svoje ja.

  8. #358
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Zašto bi se osoba osjećala kao krme/tele u Teheranu ako je njoj sasvim u redu to što nosi i nije je briga za ono što drugi nose? Meni osobno roba nije samo roba, ja čak imam neku čudnu povezanost s njom, ali radim u modnoj industriji pa imam opravdanje. I potpuno mi je jasno da u nekim poslovima odjeća čini čovjeka. Čini i u mom, u tom smislu da je za dobiti neki posao najvažnije to jel imaš stila ili nemaš, koliko god to sad grozno zvučalo.

    Ali mislim da se ovdje zaboravlja da i tenisice i traperice mogu izgledati jako lijepo. Mislim da imate krivu percepciju. Recimo, nitko me ne može uvjeriti da je ovo užasno obući u HNK i da bih se zbog toga trebala osjećati neprihvatljivo: https://www.bedazelive.com/wp-conten...ines-World.jpg

    Ili da je ovo neprihvatljivo obući za neku instituciju: https://i.pinimg.com/originals/34/02...0dc54498f8.jpg

  9. #359
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,510

    Početno

    Riri meni se super obje kombinacije, sebe više vidim u drugoj. Iako jako mi se sviđaju one bijele tenisice za casual izdanje. Jel znaš di ih kupiti?

    Ja nemam uopće mišljenje o osobi na temelju odjeće koju je stavio/la na sebe, ne stvaram sud o toj osobi, to sam nekoliko puta i naspisala, to je nečija privatna stvar šta će netko od robe stavit na sebe. Ok ako baš strši u odnosu na ostale pomislit ću da se želi "izraziti" na svoj način i da je obučena kontra pravila dress codea. Ako je toj osobi tako ok, zašto mi meni ili ikome smetalo?!

    (Edit:da se radi o sastanku kojim se promovira institucija ili RH ili nacionalni interes zaista bih očekivala od svih uključenih malo "sređeniji" izgled šta god to bilo za nekoga)

    Ja ovdje pišem što ja bi odnosno ne bi stavila na sebe i kako gledam neke situacije i pravila odijevanja za iste, nije mi isto jesam li po kvartu, u restoranu, kazalištu, na nekom važnom sastanku, predajem na edukaciji pred gomilom ljudi, na sprovodu ili u uredu tijekom ljetnih mjeseci kad ne očekujem nikakve posjete, ni sastanke. Nastojim se držat pisanih (i nepisanih ali "znanih") pravila.

    Tko želi biti buntovan i stalno ih kršiti sebe radi ili čisto radi kršenja, slobodno široko mu polje. Slobodni smo činit šta nas volja

  10. #360
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,510

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si samo lijen peglat ili trazit hlace na crtu, ne treba to mijesat s nepotrebnoscu pravila.
    Ja sam ova nemastovita kategorija pa bez problema mijenjam dress codove ovisno o radnom mjestu, a opet ne odricem se. Nekako meni je to sve samo odjeca.
    X

  11. #361
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri meni se super obje kombinacije, sebe više vidim u drugoj. Iako jako mi se sviđaju one bijele tenisice za casual izdanje. Jel znaš di ih kupiti?

    Ja nemam uopće mišljenje o osobi na temelju odjeće koju je stavio/la na sebe, ne stvaram sud o toj osobi, to sam nekoliko puta i naspisala, to je nečija privatna stvar šta će netko od robe stavit na sebe. Ok ako baš strši u odnosu na ostale pomislit ću da se želi "izraziti" na svoj način i da je obučena kontra pravila dress codea. Ako je toj osobi tako ok, zašto mi meni ili ikome smetalo?!

    (Edit:da se radi o sastanku kojim se promovira institucija ili RH ili nacionalni interes zaista bih očekivala od svih uključenih malo "sređeniji" izgled šta god to bilo za nekoga)

    Ja ovdje pišem što ja bi odnosno ne bi stavila na sebe i kako gledam neke situacije i pravila odijevanja za iste, nije mi isto jesam li po kvartu, u restoranu, kazalištu, na nekom važnom sastanku, predajem na edukaciji pred gomilom ljudi, na sprovodu ili u uredu tijekom ljetnih mjeseci kad ne očekujem nikakve posjete, ni sastanke. Nastojim se držat pisanih (i nepisanih ali "znanih") pravila.

    Tko želi biti buntovan i stalno ih kršiti sebe radi ili čisto radi kršenja, slobodno široko mu polje. Slobodni smo činit šta nas volja
    Office Shoes ima puno tih casual bijelih, recimo Lacoste Lerond. Meni su divne i Puma sa satenskim vezicama, super izgledaju.

  12. #362
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,510

    Početno

    Thanx

  13. #363
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Thanx

  14. #364
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku

    Ali mislim da se ovdje zaboravlja da i tenisice i traperice mogu izgledati jako lijepo. Mislim da imate krivu percepciju. Recimo, nitko me ne može uvjeriti da je ovo užasno obući u HNK i da bih se zbog toga trebala osjećati neprihvatljivo: https://www.bedazelive.com/wp-conten...ines-World.jpg

    Ili da je ovo neprihvatljivo obući za neku instituciju: https://i.pinimg.com/originals/34/02...0dc54498f8.jpg
    meni ni jedna od ovih kombinacija nije zaa HNK

    a obje su mi super. i prošle bi za neka druga kazališta

    i baš kad sam bila zimus u HNK razočarala sam se da ljudi nisu svečanije obučeni
    mislim, nije da me previše briga što drugi nose, nego je to meni bila prilika za ljepše se obuči (jer sam inače traperice/tenisice/ravne cipele obučena), pa sam se osjećala overdressed

    al dobro, znam za drugi put da se vrijeme promijenilo, a i očito predugo nisam bila u HNK

  15. #365
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    meni ni jedna od ovih kombinacija nije zaa HNK

    a obje su mi super. i prošle bi za neka druga kazališta

    i baš kad sam bila zimus u HNK razočarala sam se da ljudi nisu svečanije obučeni
    mislim, nije da me previše briga što drugi nose, nego je to meni bila prilika za ljepše se obuči (jer sam inače traperice/tenisice/ravne cipele obučena), pa sam se osjećala overdressed

    al dobro, znam za drugi put da se vrijeme promijenilo, a i očito predugo nisam bila u HNK
    Necu nositi traperice i tenisice u HNK makar bila turbo overdressed. Nosim traperice i tenisice na dnevnoj bazi i ovo mi je prilika obuci nesto bolje . I stikle koji inace ne nosim.

  16. #366
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Tko želi biti buntovan i stalno ih kršiti sebe radi ili čisto radi kršenja, slobodno široko mu polje. Slobodni smo činit šta nas volja
    Ako se mene ovako doživjelo, ja uopće nisam ta. Ja ne kršim pravila. Ja ta pravila uopće ne vidim. Vidim samo hrpu ljudi koji su si nešto umislili .
    Zbilja, nije to nikakav bunt. Nego ne vidim tu potrebu koju vi toliko ističete da je ono nešto vau - vi hu hu - sad ćemo svi ne znam što ako nije baš tako nego drugačije...

    Evo, nije li upravo dokaz ovo da se rahela osjećala overdressed u HNK dokaz da su ta pravila postala labava, i da će se Sirius obuci tako jer baš ona tako želi.

  17. #367
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Necu nositi traperice i tenisice u HNK makar bila turbo overdressed. Nosim traperice i tenisice na dnevnoj bazi i ovo mi je prilika obuci nesto bolje . I stikle koji inace ne nosim.
    Ma nema sanse da bih obukla stikle u HNK. Samo radi HNK.
    Pogotovo što bih vjv u taj HNK došla vlakom. I jedno km i pol do vlaka pješice. Baš za štikle stvoreno

  18. #368
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ne mogu odoljeti napisati... Hrvatskoj bi bilo bolje da ju vani, umjesto prikladno obučenih ljudi, predstavaljaju neki pametni tekstovi/zaključci/rezultati/analize/promjene/uspjesi, a ne hrpa smeća koju često isporučuje i predstavlja se zapravo s nečim s čime bi se trebala sakriti.

  19. #369
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Konkretno, znam to nepisano pravilo za školu: nastavnik svojom vanjštinom (a tu spada i odjeća) ne bi smio odvlačiti pažnju učenika od sadržaja onog o čemu predaje.
    Doduše, to je pravilo bilo važeće prije 40 i više godina tako da nemam pojma kako je danas. Iako mi se čini zdravorazumski, ovako samo po sebi.

    (ovo "ne bi smio" ne znači da je uvijek bilo tako, znam više anegdota o, u najmanju ruku neobično odjevenim profesorima, a sigurno bi i druge forumašice našle dosta vlastitih anegdotalnih primjera ).
    Hehehe, točno...

    Ali batina ima dva kraja - postoje zanimanja/radna mjesta na kojima je važno privući pažnju izgledom, odjećom, koječime.

    ***
    Nisam stara, ali dugo pamtim - kad sam 1997 došla na radno mjesto blizu vrha koncerna, tamo se smatralo neprikladnim ako ženska osoba dođe na posao u hlačama. Nosila sam kostime i suknje neko vrijeme, a onda smo kolegica i ja povremeno znale doći u hlačama... To je bilo prije više od 20 godina. Danas nikome ondje ne pada na pamet spominjati dress code. Ne dolaze u trenirkama, nema golih ramena (vjerojatnije zbog klime nego dress code regula) ali ostalo je sve višemanje dozvoljeno.

    Kad dolaze poslovni partneri koji su najavljeni, ljudi obično paze da se odjenu prikladno (ne baš poderane traperice, ali ni odjeća za kazalište, nešto svakodnevno i uredno) bez pretjerivanja.

    Na stručnim skupovima obično se vide dvije strane medalje - na predavanjima i studijskim odborima ljudi dođu u odijelima i tako, a navečer ovisi - ako se karta, onda traperice i tenisice, a ako se ide van na večeru - malo se bolje dotjeraju.

  20. #370
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I ne mogu odoljeti napisati... Hrvatskoj bi bilo bolje da ju vani, umjesto prikladno obučenih ljudi, predstavaljaju neki pametni tekstovi/zaključci/rezultati/analize/promjene/uspjesi, a ne hrpa smeća koju često isporučuje i predstavlja se zapravo s nečim s čime bi se trebala sakriti.
    predsjednica je (meni osobno) odličan primjer ovoga - "fino" obučena, zadovoljava kriterije "finoće oblačenja", ima odličan engleski i lijepa je, dakle na papiru je savršen predstavnik RH, a praksi nešto sasvim drugo :mrgeen: niti ima stila niti sadržajno doprinosi funkciji koju obavlja

  21. #371
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nema sanse da bih obukla stikle u HNK. Samo radi HNK.
    Pogotovo što bih vjv u taj HNK došla vlakom. I jedno km i pol do vlaka pješice. Baš za štikle stvoreno
    Gdje da ih onda nosim?
    Od garaze na poslu podzemnim hodnikom do garderobe. Pa onda uskocim u klompe i uniformu.
    Nosim ih u HNK , a dodem tamvajem jer se pakriram u 2 zoni.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.03.2019. at 12:28

  22. #372
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje da ih onda nosim?
    Od garaze na poslu podzemnim hodnikom do garderobe. Pa onda uskocim u klompe i uniformu.
    Nosim ih u HNK , a dodem tamvajem jer se pakriram u 2 zoni.
    pa da!
    ja sam i kupila svoje prve štikle za tu prigodu

  23. #373
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje da ih onda nosim?
    Od garaze na poslu podzemnim hodnikom do garderobe. Pa onda uskocim u klompe i uniformu.
    Nosim ih u HNK , a dodem tamvajem jer se pakriram u 2 zoni.
    Ma samo ti daj
    Meni je taj dress code neprimjenjiv. Pa sva sreća da je nepostojeći.
    Btw, kad smo već kod HNK, puno sam boljih predstava pogledala u masu drugih kazališta nego što sam ih u HNK.
    Kome onda iskazujem poštovanje haljinom i štiklama? Zgradi?
    Ako je umjetnost da se glumica gola tušira na pozornici HNK, onda su i moje traperice prigodna odjeća.
    Mislim, sve je to relativno.

  24. #374
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ništa, sirius, od sad u HKN idemo skupa, pa ćemo se zajedno osjećat overdressed, al baš nas briga

  25. #375
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma samo ti daj
    Meni je taj dress code neprimjenjiv. Pa sva sreća da je nepostojeći.
    Btw, kad smo već kod HNK, puno sam boljih predstava pogledala u masu drugih kazališta nego što sam ih u HNK.
    Kome onda iskazujem poštovanje haljinom i štiklama? Zgradi?
    Ako je umjetnost da se glumica gola tušira na pozornici HNK, onda su i moje traperice prigodna odjeća.
    Mislim, sve je to relativno.
    je, pa nisam ja znala da bu ona gola u kadi kad sam išla to gledati

    al dobro, štikle sam htjela za sebe i radi sebe, ne samo zbog toga što konačno idem u HNK
    jer stalno imam osjećaj da sam obučena bez veze i htjela bih imati neki stil, a nemam ga i ne ide mi nikako ni uz sav moj trud

  26. #376
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma samo ti daj
    Meni je taj dress code neprimjenjiv. Pa sva sreća da je nepostojeći.
    Btw, kad smo već kod HNK, puno sam boljih predstava pogledala u masu drugih kazališta nego što sam ih u HNK.
    Kome onda iskazujem poštovanje haljinom i štiklama? Zgradi?
    Ako je umjetnost da se glumica gola tušira na pozornici HNK, onda su i moje traperice prigodna odjeća.
    Mislim, sve je to relativno.
    Pa ne radim ja to zbog zgrade. Nego zbog sebe. Nekad se zelim tako odjenuti i mislim da je HNK potpuno dobra prigoda za to.

  27. #377
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    je, pa nisam ja znala da bu ona gola u kadi kad sam išla to gledati

    al dobro, štikle sam htjela za sebe i radi sebe, ne samo zbog toga što konačno idem u HNK
    jer stalno imam osjećaj da sam obučena bez veze i htjela bih imati neki stil, a nemam ga i ne ide mi nikako ni uz sav moj trud
    Mi smo Roda grupno isli gledati tu ocajnu predstavu sa glumicom koja se gola tusira na sceni. I tako sam se upicanila da mi je frendica komentirala : " Vau , pa ti si se sredila bas ko za HNK." Jedino sto smo i isle u HNK.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.03.2019. at 12:54

  28. #378
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne radim ja to zbog zgrade. Nego zbog sebe. Nekad se zelim tako odjenuti i mislim da je HNK potpuno dobra prigoda za to.
    Ma ok. Govorim u kontekstu dres koda i navode potrebe za iskazivanjem poštovanja "prikladnim" oblačenjem.

  29. #379
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo Roda grupno isli gledati tu ocajnu predstavu sa glumicom koja se gola tusira na sceni. I tako sam se upicanila da mi je frendica komentirala : " Vau , pa ti si se sredila bas ko za HNK." Jedino sto smo i isle u HNK.
    znam da sam sad ot, al jel mi govorimo o istoj predstavi?
    ova se nije tuširala, nego ležala u kadi punoj vode

    i predstava ti je bila očajna?
    meni je bila super

  30. #380
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa šta je vama onda za HNK? Ne rugam se, stvarno vas pitam. Jer mi nije jasno koje su to kombinacije u kojima vi idete tamo pa se osjećate overdressed? Ja sam išla milijun puta u HNK, ali u Osijeku. Možda je Zagreb drugačiji, ali u Osijeku se nikad nisam osjećala ni overdressed ni underdressed jer baš ima milijun različitih tipova ljudi i nisam primjetila ni da je drugima nešto baš bitan taj dress code. U Zagrebu sam bila par puta nam baš svečanim stvarima pa sam htjela nositi haljinu i štikle i izgledati kao na crvenom tepihu.
    Ali ovako na običnoj predstavi u Zagrebu sam bila čini mi se dvaput samo i nisam uopće doživljavala jesam se prihvatljivo obukla, meni se činilo da jesam i nije me nitko čudno gledao iako sam imala tenisice oba puta. Ili ja nisam skontala. Bila sam tad još student, dolazila na jedan dan u Zagreb i sad ću tu nosati po vlaku haljinu i štikle da bih pogledala predstavu, da baš.

  31. #381
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je umjetnost da se glumica gola tušira na pozornici HNK, onda su i moje traperice prigodna odjeća.
    Mislim, sve je to relativno.
    ma ti ne kužiš umjetnost

  32. #382
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    znam da sam sad ot, al jel mi govorimo o istoj predstavi?
    ova se nije tuširala, nego ležala u kadi punoj vode

    i predstava ti je bila očajna?
    meni je bila super
    nije to ova koju je sirius gledala (i ja skupa s njom )

  33. #383
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam u šali napisala da sam se u HNK osjećala overdressed, jer se nikako i ni za koju priliku ne uređujem, pa je moj pojam finog oblačenja crne hlače i bijela bluza.

    Htjela sam reći da sam i tako obučena "svečanije" obučena od većine ljudi u publici, jer se ljudi za HNK zaista UOPĆE više ne oblače svečano.

    Ja se sjećam da mi je mama govorila da se svečanije treba obući za opere i za premijere, sjećam se recimo i toga da su na koncerte u Lisinski ljudi nekad dolazili u večernjim toaletama, posebno za Božić i NG - ali ni to više nije tako.

  34. #384
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    nije to ova koju je sirius gledala (i ja skupa s njom )
    ajde, lakše mi je

    iako ne znam zašto bih bila tužna što joj se predstava nije svidjela
    bar na ovom topicu vidimo da su ukusi i mišljenja, ne totalno različiti, nego ono, "dijametralno suprotni"

  35. #385
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Ja se sjećam da mi je mama govorila da se svečanije treba obući za opere i za premijere, sjećam se recimo i toga da su na koncerte u Lisinski ljudi nekad dolazili u večernjim toaletama, posebno za Božić i NG - ali ni to više nije tako.
    To da, i sama bih se tako obukla za takve prigode, čak i ako drugi ne bi. Ali opet to mi je puno drugačije od odlaska na običnu predstavu u HNK. Ili samo ja ne doživljavam HNK kao nešto jako jako posebno.

  36. #386
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se mene ovako doživjelo, ja uopće nisam ta. Ja ne kršim pravila. Ja ta pravila uopće ne vidim. Vidim samo hrpu ljudi koji su si nešto umislili .
    Zbilja, nije to nikakav bunt. Nego ne vidim tu potrebu koju vi toliko ističete da je ono nešto vau - vi hu hu - sad ćemo svi ne znam što ako nije baš tako nego drugačije...

    Evo, nije li upravo dokaz ovo da se rahela osjećala overdressed u HNK dokaz da su ta pravila postala labava, i da će se Sirius obuci tako jer baš ona tako želi.
    Moram priznati da ja jesam ispočetka.Ono baš kao buntovnika koji ide protiv pravila .Kasnije sam isčitala i više puta si napisala da paziš šta oblačiš i to kombinuješ po svom stilu.Meni je to o.k.Mislim da se ipak svi slažemo oko toga,samo što ispada da se ne slažemo...
    I ne moraju to biti marame ili hlače na crtu (i ja ih ne volim) ,ali postoji milion kombinacija koje lijepo izgledaju i za poslovni look,a uključuju i tenisice,martinke,traperice ili šta ja znam.Eno,Riri je dala super primjere.oko toga se svi slažemo.
    Pa nećeš obuti nike air max kričave boje i trenerku na važan poslovni sastanak,valjda se svi slažemo oko toga.
    I nećeš se obući kao kraljica kad ideš na razgovor za posao u roštiljnici.Valjda je jasno da se tada možeš obući ležernije.
    Ako ideš ganjati donatore za neki važan projekat,valjda hoćeš ostaviti dojam ozbiljnosti,nećeš se obući kao Pipi Duga Čarapa...itd...

  37. #387
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    To da, i sama bih se tako obukla za takve prigode, čak i ako drugi ne bi. Ali opet to mi je puno drugačije od odlaska na običnu predstavu u HNK. Ili samo ja ne doživljavam HNK kao nešto jako jako posebno.
    Omg pa očito ne doživljavaš samo ti, ako se nitko više ne oblači "svečano" za HNK ili za koncerte.

  38. #388
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Omg pa očito ne doživljavaš samo ti, ako se nitko više ne oblači "svečano" za HNK ili za koncerte.
    Da, to sam i ja primjetila.
    Niti za doktora se ljudi vise lijepo ne oblace.

  39. #389

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    znam da sam sad ot, al jel mi govorimo o istoj predstavi?
    ova se nije tuširala, nego ležala u kadi punoj vode

    i predstava ti je bila očajna?
    meni je bila super
    "Vučjak" vs. "Ciganin, ali najljepši" - nije ista predstava, ali je ista glumica

  40. #390
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zar se nekad oblačilo lijepo za doktora? Znam samo za posebni veš

  41. #391
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zar se nekad oblačilo lijepo za doktora? Znam samo za posebni veš
    I posebne pidžame. MM se šokirao kad je skužio to u mojoj obitelji. I onda je pitao imamo li mi tailored-made kapsile u podrumu, just in case .

  42. #392
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni je HNK baš ono stara garda, bečka škola. Doduše i wc u HNK je također stara garda.
    Divno mi je kad vidim bakice i dedeke sa štapovima u hodalicama kako dođu u odijelima i svečanim haljinama na predstavu.
    Nema nekog pravog suvislog razloga ali baš mi je to lijepo. Na neki način je to svečano odijevanje odavanje počasti instituciji, njezinoj dugovječnosti i kulturnoj baštini. Uvijek ću se fino obući za HNK.
    U EXIT npr. mi je sasvim legitimno ići u trapericama, pa i u tenisicama. Baš kao i u kino.

    Ove dvije kombinacije koje je Riri stavila su baš moj stil. Ovu prvu bi obukla u smart casual prigodama ili u labavoj poslovnoj varijanti ali ipak uz niske cipele a ne tenisice. Ova druga mi je dosta redovita s varijacijama štikle/ čizme hlače/ suknja. I jako volim haljine uz čizme.

    (kuda ode ovaj topic )

  43. #393
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    "Vučjak" vs. "Ciganin, ali najljepši" - nije ista predstava, ali je ista glumica
    i u Vučjaku ima golih na sceni?!?

  44. #394
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zar se nekad oblačilo lijepo za doktora? Znam samo za posebni veš
    Ja pazim kada idem sa djecom. Ono, ne odjeću za park. Ali ništa ozbiljnije. Čisto i uredno.
    I onda moje dijete obuće poderane traperice, ali njima više ne mogu popovati, prevelike su.
    Ovi manji se još daju kontrolirati.

  45. #395
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam na Orašaru lani prije NG vidjela dedeka koji je bio obučen kao Laponac, u jako šarenoj vesti i kapi. Možda je bio turist (ali to doduše ne objašnjava zašto nije skinuo kapu).

    Iskreno, uopće mi se ne sviđa kad se uz kazalište veže takav image stare škole, volim moderno i napredno kazalište koje radi provokativne predstave.

    Ali normalno, tko se voli urediti za kazalište, samo naprijed. To jest izlazak, svečanost, sasvim mi je jasno da je sređivanje dio cijele priče. Jedino bi bilo žalosno da netko ne ode u kazalište jer misli da nema što obući.

  46. #396
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ajme sad sam se sjetila kako sam prije 10ak godina nekako krivo zakljucila da je jedna vecera na koju idemo osobito svecana i obukla sam se iznimno svecano i dramaticno u haljinu sa slepom i tokicu s crnom mrezom preko lica, a onda je ispalo da je to barbicue party
    ahahahaha to je definitivno bilo neprikladno i neprakticno, batak u jednoj ruci a mrezica u drugoj, samo su mi rukavvice falile. To je bio pravi overdressed

  47. #397

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    i u Vučjaku ima golih na sceni?!?
    Pa ja sam mislila da ti o Vučjaku govoriš očito postoji i treća predstava s golom glumicom na sceni

  48. #398
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sad sam se sjetila kako sam prije 10ak godina nekako krivo zakljucila da je jedna vecera na koju idemo osobito svecana i obukla sam se iznimno svecano i dramaticno u haljinu sa slepom i tokicu s crnom mrezom preko lica, a onda je ispalo da je to barbicue party
    ahahahaha to je definitivno bilo neprikladno i neprakticno, batak u jednoj ruci a mrezica u drugoj, samo su mi rukavvice falile. To je bio pravi overdressed
    Ovo je predobro

  49. #399
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sad sam se sjetila kako sam prije 10ak godina nekako krivo zakljucila da je jedna vecera na koju idemo osobito svecana i obukla sam se iznimno svecano i dramaticno u haljinu sa slepom i tokicu s crnom mrezom preko lica, a onda je ispalo da je to barbicue party
    ahahahaha to je definitivno bilo neprikladno i neprakticno, batak u jednoj ruci a mrezica u drugoj, samo su mi rukavvice falile. To je bio pravi overdressed
    ovo me podsjetilo na Bridget Jones koja je dosla na ustogljenu englesku vrtnu zabavu obucena ko playboyeva zecica

  50. #400
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja sam mislila da ti o Vučjaku govoriš očito postoji i treća predstava s golom glumicom na sceni

    neeee

    da isključimo pokvareni telefon, sirius i ja pričamo o Mački na vrućem limenom krovu

    možda bi bilo dobro, uz čitalački, filmski i serijski topic, otvoriti i kazališni?

Stranica 8 od 15 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •