Stranica 14 od 15 PrviPrvi ... 412131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 748

Tema: Dogovor oko iznosa alimentacije

  1. #651
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ajd sad. Postoje i jogurti. U moje doba djetinjstva nisam ni znala sto je probiotik.
    Dijana istina je da se moze od sustava izvuci puno. Ali... mrzim taj ali. Ako mizes priustiti si da ne cekas rjesenje svog problema i zivaca godinama onda pribjegnes onome sto si mozes priustiti.
    Kolegica je ovo proljece korstila logopeda za vrticko dijete preko hzzo. Kaze da je logopedica OK. Ali.... klinac je narucen skoro svaki put izmedju 9-10-11. Ima srecu da imamo fleksibilno radno vrijeem i seficu. Jer nakon logopeda vozila bi dijete u vrtic. Jer ne moze ga ostaviti tamo a i mora odraditi 8 sati. Pa onda doci na posao. O udaljenosti koje je trebalo preci ni necu. A terapija 45 sa jos jednim ili s dvoje djece iatovremeno. E sad da li je to uobicajno ili ne znam.
    Istina je i da se ljudi snalaze kako mogu.
    Ali daj i ti budi realna. Ako main ima primanja od 7000 kn a alimentaciju 1100 kn koja mu je prihvatljiva cemu sva ova prepiska?
    Sta bi bilo ako.......
    Digao je kredit koji ga zulja. I to mi je OK. Zulja i mene moj. A nije uopce veliki. Dapace sto bi rekli neki moji frendovi mi smo amateri.
    Ono sto je po meni problem je da on i majka njegovog dijeteta nisu nikako uspjeli uakladiti svoj razdvojeni zivot. Stas sve se promijenilo u financijskom smislu. Em alimentacija em novo kucanstvo. I sad on nama trubi kako mu je tesko. Pa je. Al sjedi budi realan. Nemos pisati ja imam pravo.
    Da je rekao zivim ko podstanar/imam veliki kredit za malu nekretninu. Imam novu nezaposenu zenu i dijete. Majka mog prvog dijetta bi zeljela vecu alimentaciju a ja ne znam kako dat vise. Prica zvuci drugacije.
    Ovako ja imam pravo. Digao sam veliki kredit da sacuvam ustedjevinu. Nije posao vec hobi. Restorani i sl.
    Na zahtjev da mu se napise koliko dodje zivot osmogodsnajka ja napisala i sad sam snob jer sam djecu dala privatno logopedu. Ma daj....
    I on ne zivi u ZGB. Pa ako vec ne u istom mjestu ko i dijete onda mu se otvara i ta opcija. Pa moze zaradjivati vise a i mogucnosti su vece. Pa god. dvije dok ne stane na svoje noge.
    Cak i tang koja ga je u pocetku i podrzala i shvaita je pagano odustala.

    Ne znam ja ne kuzim smisao svih stranica. Osobno mislim da se na neki nacin dogovoriti s majkom njegovog dijeteta da dobije uvid kako se trosi tih 1100 kn da i on bude zadovoljan. Meni je to skroz OK zahtijev. Da zajedno i dalje smisljaju kako dijetetu dati cim vise. Al mu argumeti koje ovdje daju nisu bas neki da vec ljuta zena se ne nafrlji vise.
    Moraju naci nacin da oboje nekako to prevazidju. Al po nacinu na koji on pise ne cini mi se bas jednostavan covjek za dogovore.
    Ne poznajem ni njega i majku njegovog dijeteta. Mozda sam stekla krivu sliku o njemu. No na zalost iz posta u post ne daje mi naznaku toga.

  2. #652
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Pa i ti banaliziras.
    Jer tvrdis da prosjek koji drzava servira kao prosjek zapravo je prenapuhana racunica pa se dijete moze uzdrzavati za puno manje love.
    jasno da moze, ako se mora.
    Ali ovo je prosjek . I svakako se NE mora ako mu otac ima iznadprosjecu placu.

  3. #653
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako ja imam pravo. Digao sam veliki kredit da sacuvam ustedjevinu. Nije posao vec hobi. Restorani i sl.
    Na zahtjev da mu se napise koliko dodje zivot osmogodsnajka ja napisala i sad sam snob jer sam djecu dala privatno logopedu. Ma daj....
    I on ne zivi u ZGB. Pa ako vec ne u istom mjestu ko i dijete onda mu se otvara i ta opcija. Pa moze zaradjivati vise a i mogucnosti su vece. Pa god. dvije dok ne stane na svoje noge.
    i meni najstranija rečenica "zašto bi djetetu bilo bolje nego meni?"
    nisam niti bila svjesna toga dosad, kod nas je moto sviju u obitelji "najbitnije da je djeci dobro, a mi ćemo se već snaći"
    možda krivo, vidit ću kako ću na to gledat za 20 godina, ali eto nisam o tome do danas niti razmišljala

    cijelo jutro sam tražila ovaj tekst od Bobe Đuderije na koji me ova tema podsjetila https://www.facebook.com/notes/boba-...4364089309593/
    svi imamo svoje probleme i muke i okove oko vrata
    ali mudro je stavit stvari malo i u perspektivu

  4. #654
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Spajalice, nisam mainov advokat, meni je jasno sto je htio reci, alu mislim da sad vec lagano i provocira, jer svako malo nailazi netko kome 'nista nije jasno' , pa onda sve ispocetka. Ne mislim da je covjek skrtac i da maltene ne voli svoje dijete, sto je ovdje implicirano xy puta. A zamisli da to netko kaze ijednoj od njih, pa poludile bi, i ja bi. Ali sve dok se loze, i on odgovara, i sto sad.

  5. #655
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ako je i proglasen skrcem vjerujem da je zbog nacina komunikacije.
    I stava ja ja ja pa ja i ja.
    Osobno mislim da je pomoc imati 1100 kn svaki mjesec ali da je to za zivot kakvim ga on prikazuje i nije.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 24.08.2016. at 18:36

  6. #656
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Spajalice, nisam mainov advokat, meni je jasno sto je htio reci,
    A sažima se u ovome:

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i meni najstranija rečenica "zašto bi djetetu bilo bolje nego meni?"

  7. #657
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ocito je privatnik jedino rjesenje. Tko nema love ocito nema priliku djetetu ispraviti defekt.
    Tko bi vas pratio kojom brzinom punite stranice...pa kasnim, ali moram reagirati na ovo.
    U Zagrebu je još i dobra situacija, imaš Suvag pa ako prijaviš dijete s 3-4 godine (a obično ti ipak kažu - čekajte da prođe 5-u ) , s 5 ili 6 će doći na red. Misliš li da je u ostatku HR slično? Mnogi gradovi imaju samo bolničke logopede koji primarno obrađuju bolničke pacijente (moždani udari i sl.) pa ti dijete ne može doći na red nikad. Mnogi naravno nemaju logopeda baš nikakvog pa putuju po 150 km 1xtj. Dakle nije baš besplatno.
    A sad natrag na ZG - i ja sam s djetetom sve uredno obavila u SUVAGu i dobila nakon godinu i pol čekanja potpuno jalovu terapiju (običnog slova R) kod potpuno nekompetentne šašave logopedice u trajanju više od godine dana (privatna je kasnije to riješila za čas).

  8. #658

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Evo da javim kako ide s logopedom na jugu... Na Makarskoj rivijeri mi je najbliži logoped na uputnicu u Splitu i problem nažalost nije benigno frfljanje i r i l i moj petogodisnjak je dobio termin za 17 mjeseci. I mi budale platili privatnika a mogli se malo strpit pa jednom tjedno vozit sat do logopeda i sat nazad i dobit troškove prijevoza ali samo za dijete. Naime, za državu dijete samo može do Splita.
    Naravno sve to se ne mora... Može se i pričekati... Al eto roditelj obično bira da djetetu bude bolje nego njemu.
    Čovjek koji se žali na iznos alimentacije a ona iznosi sedminu prihoda ima pravo žaliti se. Kao što ja njegovo žaljenje imam pravo smatrati nezrelim egocentričnim prenemaganjem. I da iako čovjeka ne poznajem i ne poznajem situaciju iz koje dolazi. Meni je to žaljenje ponašanje koje treba mijenjati.

  9. #659
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ako nista, valjalo bi djecu poticat da zavrse za logopeda, izgleda da u toj bransi cvjetaju ruze.

  10. #660
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nista, valjalo bi djecu poticat da zavrse za logopeda, izgleda da u toj bransi cvjetaju ruze.
    Zapravo, to je jedan od 3 fakulteta koji ima najveci broj prijava u odnosu na broj slobodnih mjesta.

  11. #661

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Samo za bit logoped trebalo bi prvo uložiti u to da govore... I Dijana jasno je svima da se dijete može othranit i s manje al ako se ima 7 tisuća je li previše djetetu dati jednu? Imaš 7 banana i jednu mu daš. Ono što boli main je to što mu se čini da daje bivšoj... Bivša vjerojatno može dijete prehranit i odjenut za 500 kn mjesečno a ostatak potrošiti na fensi krpice i večere. Kako i rade sve single mame koje poznajem.

  12. #662
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nista, valjalo bi djecu poticat da zavrse za logopeda, izgleda da u toj bransi cvjetaju ruze.

    Pa ako uspiju upisati faks, i dobro se zaposliti tako da imaju iskustva, mogu ti reći da im stvarno cvjetaju ruže. Doslovce mogu raditi koliko žele.

  13. #663
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Pa, logopediju je jako tesko upisati, ovito se najbolji za mju interesiraju
    Nego, upalo mi u oci, kako to, nakon 14 stranica i toliko korisnika/ca foruma niti jedan/jedna nije napisao/la: evo, ja/ mm placamo toliku alimentaciju i o tome mislim...., ili moje dijete dobiva toliku slumentaciju...
    Bas zanimljivo

  14. #664
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Pa primaju ih, ako se ne varam, samo oko 25 godisnje, a velika je navala. Mora biti gotovo petnulaš od 5.osnovne do mature. Znači ili pametan, koncentriran i radišan sam po sebi ili ga se mora stalno kontrolirati, propitivati i podučavati .
    (Razvedene majke su sretnice jer im je to placeno, ulazi u onih 300kn/mj. čuvanja)

  15. #665

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Evo ja ću ti napisat. Ja za momka od 15 primam 700 kn od oca s prihodima oko 8000kn. Prije dosta godina bila sam naivna i mislila pristat cu na manje od minimuma jer lako ćemo se dogovoriti. Danas na sreću nema potrebe da sudskim putem tražim izmjenu.

  16. #666
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Coksa, pa dosta tih razvedenih mama je moglo davat alimentaciju i uzivat u slobodi, a skrbnistvo prepustit ocu, pa i mainu uostalom. Dajte prestanite vise pricat s te mucenicke pozicije.

    Ot, mora li sve u ovoj drzavi bit nelogicno, tolika potraznja a oni primaju 25, ekonomista primaju brdo, a brdo ih ima i nezaposlenih.

  17. #667
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mučeništvo je željeti se skrbiti o svojoj djeci, i očekivati da se i otac skrbi u okviru onoga što mu je zakon propisao? Baš čudna tvrdnja.

    Inače, to što je velika potražnja za logopedima privatno ne znači da ih je država spremna puno zapošljavati. To si mogla i sama primijetiti po čonjenici da vrtići i škole baš ne obiluju logopedima, a na mjestima kao što je SUVAG se čeka godinama.

  18. #668

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa nitko ne spori da ocevi nemaju realne šanse dobit da dijete živi s njima osim u ekstremnim slučajevima. Samo što to s tim da je nekom problem dat sedminu prihoda djetetu ima vrlo malo veze... Vrlo malo...
    Dijana meni se čini da je ovdje najmucenik ipak bio main. Ono njemu ful teško s tako malo para nakob alimentacije i kredita...

  19. #669
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Zasto mucenicka, ne pada mi na pamet tako postavljati stvar. To je sve dio zivotne svakodnevice. Prikazujemo je opisujuci Mainu sto se sve moze (i ne mora) dogadjati s djetetom u kuci.

  20. #670
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Žene su se u zadnjih 100 godina za svašta izborile, pa će se tako i muškarci morati izboriti da ih se tretira kao ravnopravne roditelje. Danas to zaista nije tako, ali promjenu će morati donijeti prije svega očevi. Mislim da opterećivanje plaće stambenim kreditom tako da ne možeš plaćati alimentaciju, a niti redovito viđati dijete nije najbolji put u toj borbi.

  21. #671
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Razvedene majke su sretnice jer im je to placeno, ulazi u onih 300kn/mj. čuvanja)

    Na ovo sam se referirala.

  22. #672
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Pa main kaze da su slobodni zdravi muskarci najugrozenija vrsta u ovoj drzavi.
    Nitko ne brine za njihove potrebe i ne brani njihova prava.
    Toliko kukanja nisam cula niti od nezaposlenih majki djece sa posebnim potrebama.
    Mora da je njima ipak puno lakse jer su zasticene ko licki medvjedi, a ostalim aspektima zivota da i ne govorim.

  23. #673
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Casa, i ja kad sa bila mlada sam mislila kao ti, nacelni, nemam osobno iskustvo...
    Ali sada, nacelno, ne mislim...sto znaci: "nema potrebe"? Konacno, djetetu su se novci mogli stavljat sa strane, za zivot..,
    Velim, nacelno, ne znam kako bi da stvarno imam potrebu, sa sudovima i natezanjem...

    Ja ponekad rad s onima loji me placaju alimentaciju, puno vise muskarcima, ali ima i zena, kada te dijete ne poteze za rukav svako pet minuta, nego vrlo povremeno a najcesce ni to, vrlo ga je lako apstrahirati, i djetetove potrebe i dijete kao osobu. Jer, ne govori se ovdje samo o golim djetetov potrebama nego o uvazavanju djeteta.

  24. #674
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Aaaaa, ispricavam se na silnim pogreskama, pisem na mobu...

  25. #675
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Razvedene majke su sretnice jer im je to placeno, ulazi u onih 300kn/mj. čuvanja)

    Na ovo sam se referirala.
    A ja sam sarkastično podsjetila na njegov stav da čuvanje djeteta ne može koštati više od parsto kuna. Izraz čuvanje vrlo je uvredljiv. Čuvaš susjedovog psa dok je ovaj na putu.

  26. #676

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Postoje okolnosti zbog kojih smatram da je u najboljem interesu mog djeteta ne rješavati stvari sudskim putem. O njima neću jer bih narušila privatnost drugih.
    Inače svakako treba mijenjati i to da jedan roditelj mora tužiti drugog umjesto da socijalni radnik ne pokreće stvar po službenoj dužnosti u interesu djeteta.
    Sve ovo i dalje nema veze s tim da je nekom tesko od sedam banana jednu dati djetetu... I sve ovo o troškovima kreditima o svemu i svačemu... Ono stvarno ne znam kako sam ne zna da mu je razmišljanje pogrešno. Main kupi sedam banana, podijeli placu na sedam koverti pa razmisli opet. Pa opet.

  27. #677
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Izraz čuvanje je uvredljiv, a na ovom forumu se nonstop traze tete čuvalice? No dobro, sto ljudi sto cudi.

  28. #678
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne, MENI je uvredljivo da djetetov otac majčin život s djetetom (skrb itd.) naziva čuvanjem i da još kaže da se taj angažman može mjeriti s parsto kuna (rekao je otprilike da i majka mora doprinijeti s papirnatih 1100kn, ali joj se može od te sume odbiti parsto kuna za čuvanje).

  29. #679
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Majka je htjela i dobila skrbnistvo, moj dojam je kao da joj treba spomenik dici jer skrbi o svom djetetu? Pa tko ce skrbit ako nije htjela dati skrbnistvo? Ja ne mislim da zato nije duzna doprinijet i financijski.

  30. #680
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eto vidiš, a zakon misli da nije. S tim da uz alimentacije kakve se u Hrvatskoj plaćaju naravno da mora doprinositi I financijski, i da doprinosi, jer sa takvim ciframa dijete ne može preživjeti bez ocricanja.

  31. #681
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A jel ti logican i clanak da ako dijete ne moze uzdrzavati onaj kome dijete nije na skrbi, da su to duzni njegovi roditelji?

  32. #682
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    ali gdje? imaju nekretninu od prije?
    Evo, ja ću ti reći kako ide s naslijeđenim nekretninama. Ima mm jednu odnedavno. Ali jaaako se varaš da takve stvari padnu s neba, jer to tako ne ide. Ako naslijediš nekretninu, to ne znači da si čekao da tvoj život počne dok netko umre. Živiš i prije jer inače ne bi nikamo dospio. Nekretninu naslijediš u svojoj pedesetoj godini, recimo. A mm ju je dobio od bliskih članova obitelji, bračnog para bez djece. O kojima je brinuo zadnjih nekoliko godina njihovog života. I to nije lako ni jeftino, da se razumijemo, pogotovo ako stare osobe imaju kojekakve medicinske potrebe, ako su nepokretne i trebaju skrb kod kuće (to često košta više nego teta čuvalica). To može biti i fizički i psihički vrlo zahtjevno, ali zabogadragoga ne brineš o starijim članovima obitelji zato da se ogrebeš nego bi to činio bez obzira na sve, da i nema nikakve nekretnine ni imetka, jer su to tvoji roditelji ili rođaci. Nije to jednostavno. Ako zaineresiranih ima više, dijeliš i brigu i nasljedstvo. Svaka batina ima dva kraja.

    Aliii u pravilu nasljedstvo te snađe kad ga fizički i materijalno više ne trebaš nužno jer si se već isam snqšqo. Dobro dođe, ali moglo bi sei bez toga. Inače, samo da se zna, da ne idem u detalje, ovoj je priči prethodilo dvadesetak godina podstanarstva. Da se na kup mogla staviti sva lova od podstanarstva, bilo bi za još jedan stan, ali nema veze. Uostalom, ima još starijih članova obitelji kojima ćemo pokloniti svoje vrijeme i brigu u skladu s njihovim potrebama. Pa možda kapne još koja nekretnina. Ali to sad stvaaarno nije bitno (ja sam 50+ , to je više od pol života.... pa ne sjediš pod kruškom i ne čekaš da netko umre da bi tvoj život počeo).

    Nekretnine se nasljeđuju uz visoku cijenu, jer kad ih dobiješ to znači da tvojih voljenih više nema. Odjednom se nađeš okružen grobnim mjestima i tuđim stvarima u trenutku kad ti to znači malo ili ništa. Ali značit će idućoj generaciji. Imat će lakši start. Zapravo, drugačiji, jer tko zna kamo će njih život odvesti i hoće li im to nešto značiti. Za nikakvo nasljedstvo mi nismo ni krivi ni zaslužni. Tako ponekad ispadne. Ili ne ispadne. Svejedno. Po treći put kažem da to nije bitno. Brinuli bi o roditeljima i drugoj rodbini s tim i bez toga. Naši su. I nemaju svi nekretnine. Često im treba i financijska pomoć jer imaju mizerne penzije. Eto, toliko o nasljedstvu.

  33. #683
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sori ako sam napasna peterlin, ali sta nisi ti pisala da zivite u naslijedjenom stanu?
    A i ja znam neke kome ja kapnulo dobro prije 50, nisam od tih al je zalim se.

  34. #684
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    A jel ti logican i clanak da ako dijete ne moze uzdrzavati onaj kome dijete nije na skrbi, da su to duzni njegovi roditelji?
    Ne vidim u kakvoj je to međusobnoj vezi, a i mislim da taj članak postoji kao vrsta pritiska na roditelja koji treba plaćati alimentaciju, i kao zaštita od prijenosa imovine na roditelje.
    Koliko baka i djedova u Hrvatskoj plaća alimentaciju?

  35. #685
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    U vezi je utoliko jer nije logican, kao ni onaj koji si ti navela.

  36. #686
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa točno, niti ovaj koji sam ja navela nije logičan, bolje rečeno životan, jer je jasno da roditelj s kojim dijete živi mora financijski doprinositi.

  37. #687
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ali ga to cini mucenikom, a u mojim ocima nen vec je to normalno, ne radim za svoje dijete za novcanu protuvrijednost nego jer to moje dijete i htjela sam da zivi sa mnom.

  38. #688
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne mora otac biti los da bi sud odredio da dijete zivi sa majkom. Tko kaze da je los? Samo se gleda cinjenica tko se do tada vise skrbio o djetetu. Vecinom u Hrvatskoj to budu majke. Vecinom majke kuhaju obroke, nabavljaju knjige, vode racuna oko lijecnika...Stvarno ne razumijem sto je cudno u prilicno konzeravativnom drustvu da se statisticki dijete cesce dodjeljuje majci da zivi sa njom? isto tako statisticki prilican broj oceva se nakon razvoda ne skrbi optimalno o djeci. Ne samo da ne placaju alimentaciju nego su prilicno upitni boravkom u njihovim zivotima. I kvalitetom boravka u njihovim zivotima. Rijetki su oni koji se ponasaju kao da je skrb i nakon razvoda zajednicka.

  39. #689

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa main kaze da su slobodni zdravi muskarci najugrozenija vrsta u ovoj drzavi.
    Nitko ne brine za njihove potrebe i ne brani njihova prava.
    Toliko kukanja nisam cula niti od nezaposlenih majki djece sa posebnim potrebama.
    Mora da je njima ipak puno lakse jer su zasticene ko licki medvjedi, a ostalim aspektima zivota da i ne govorim.
    dok se netko bori za svoja prava, tj usudi se napisati činjenicu onda je to odmah kukanje. svašta.

    da mladi, zdravi muškarci nemaju nikakva prava. samo obaveze a valjda iz nekog višeg cilja muškarac u HR ništa ne vrijedi. valjda jer nas ima više nego žena (mlađa generacija od 45 god) i zato je tako sve postavljeno. sve manjine imaju nekakva prava.

  40. #690

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, MENI je uvredljivo da djetetov otac majčin život s djetetom (skrb itd.) naziva čuvanjem i da još kaže da se taj angažman može mjeriti s parsto kuna (rekao je otprilike da i majka mora doprinijeti s papirnatih 1100kn, ali joj se može od te sume odbiti parsto kuna za čuvanje).
    a nego kako? I majka doprinosi. a to kaj bi žene htjele da im netko plaća zato jer one čuvaju svoje djete, to je strašno.

  41. #691

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A Dijana kao da nije pročitala da je čovjeku previše dati sedminu djetetu. Možda sam staromodna al eto meni je to bezveze.
    I na kraju to da želiš da dijete živi s tobom ne znači da ne obavljas nikakav rad.... To mi je kao da ako uživaš u poslu onda ti ne treba dat plaću.

  42. #692

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dvaput sam pitala isto.
    Vrlo konkretno.
    I nisam dobila odgovor.
    Nemam vremena ni volje isčitavati stranice i stranice @mainovih "argumenata"
    Samo ću još dodati da ovaj topik čitaju i odvjetnici i suci i sutkinje pa će ubuduće biti pametniji prilikom određivanja alimentacija.
    Nadalje i prihodi na crno se itekako uračunavaju prilikom određivanja alimentacije.
    Dovoljno je da bivša žena izjavi da postoje.
    A fore tipa: dat ću otkaz i radit ću na crno da ne moram niš plaćat su davno prokužene pa sudovi nerijetko određuju obvezu plaćanja i takvim roditeljima kao i njihovim roditeljima, djedovima i bakama.
    I da@main, imam puno više škole od tebe, ali i godina, iskustva, radnog staža pa i pameti.
    I bolje ti je da se prihvatiš tog malog i zajedno s mamom napravite čovjeka od njega umjesto da mu brojiš kune i lipe.
    I piskaraš nebuloze.
    od kud tebi da ti imaš više škole od mene. ne znaš me, niti ja tebe.
    da imaš više pameti nebi piskarala nebuloze.

    da, bivša nekaj izjavi i odmah je to dokaz, jer ipak je ona žena a žena su sudu više vrijedi? to su gluposti.
    tak može reći da ja zarađujem 20000kn na mjesec sa strane. piskaraš bezveze

  43. #693

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Main, al eto vidiš tebi glupo da se ženama plaća da čuvaju vlastitu djecu a države diljem svijeta isplavuju rodiljne naknade. Te bi pare trebalo preusmjerit prema svima onima koji plaćaju alimentaciju.

  44. #694

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Main, al eto vidiš tebi glupo da se ženama plaća da čuvaju vlastitu djecu a države diljem svijeta isplavuju rodiljne naknade. Te bi pare trebalo preusmjerit prema svima onima koji plaćaju alimentaciju.
    to si ti rekla.
    dakle bivši bi morao "zaposliti" ženu da čuva djecu. lijepo. i ja bi tako, dok sam doma da mi netko plaća da kuham

  45. #695

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne bi bivši nikog trebao zaposliti vec ravnopravno podijeliti skrb. Tako ako stavljaš dijete na spavanje ne možeš biti na poslu. I zato država misli da roditelj koji ne stavlja dijete spavat može kupiti pidžamu. Alternativa je da je dijete tjedan kod jednog tjedan kod drugog roditelja.
    A Main pa što stvarno kad podijelis plaću na sedam dijelova misliš da je previše djetetu dati jedan. Eto ja nekako vjerujem da ti stvarno napraviš sedam koverti da bi vidio da je ok dat svom djetetu jednu.

  46. #696

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bi bivši nikog trebao zaposliti vec ravnopravno podijeliti skrb. Tako ako stavljaš dijete na spavanje ne možeš biti na poslu. I zato država misli da roditelj koji ne stavlja dijete spavat može kupiti pidžamu. Alternativa je da je dijete tjedan kod jednog tjedan kod drugog roditelja.
    A Main pa što stvarno kad podijelis plaću na sedam dijelova misliš da je previše djetetu dati jedan. Eto ja nekako vjerujem da ti stvarno napraviš sedam koverti da bi vidio da je ok dat svom djetetu jednu.
    pa ja plaćam alimentaciju. ja samo velim da ne mogu dati npr 2000kn i kakve su se cifre spominjale. iz tog razloga sam se registrirao ovdje.

    ne može se skrb podijeli tako da evo ja da moram izmisliti posao i zaraditi novce, a druga strana ona ima posao samo zato jer je žena.
    Posljednje uređivanje od main : 25.08.2016. at 08:43

  47. #697
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Sori ako sam napasna peterlin, ali sta nisi ti pisala da zivite u naslijedjenom stanu?
    A i ja znam neke kome ja kapnulo dobro prije 50, nisam od tih al je zalim se.
    Da, mm je naslijedio stan od djeda koji je umro kad su moji sinovi imali 5 i 6 godina. Ovo je druga nekretnina koju je mm stekao. Njegova je životna misija brinuti o starijim članovima obitelji. Ima još mamu koja je u 87 godini, a prije toga je još pokopao oca i nonu i maminu tetu.... Neki su imali nekretnine, ako velikom vrij2dnošću smatraš 28m2 u 60 godina staroj zgradi. S moje strane, imam brata koji je samac blizu pedeste, pa će moji sinovi biti nasljeenici njegove garsonijere i uz to po svoj prilici brige o starom ujaku, jeenog lijepog dana, ako doživimo.
    Ja u miraz nisam donijela ništa od nekretnina, ali smo od moje plaće koja nije bila dovoljna za kupovinu stana ipak kupili vikendicu. Da imamo za starost. I za sad. Da je bilo drugačije, ta kuća bi bila dobra i za stanovanje jer je u zoni zeta i ima struju i vodu. Moglo se u njoj živjeti. A dok smo se mi tako kućili, usput su došle i druge nekretnine. Ali nisu došle kad smo imali 20 ili 30 godina, nisu pale s neba. Da sad nabrojim kaj smo još kupili ili je dosta? Ja sam si lani kupila garažu, samo tako, imala sam viška para s kojima nisam znala kaj bi. A sad ozbiljno, razveže se stambena štednja nakon ciklusa od 5 godina, za stan nije dosta, ne seli nam se u veći jer volimo ovaj u kojem smo sada. Ali nismo bili pod kruškom ni prije. Ja sam u Zagrebu od 1980 i ja sam se naplaćala podstanarstva jernisam imala uvjete za kredit prije udaje.

  48. #698
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja plaćam alimentaciju. ja samo velim da ne mogu dati npr 2000kn i kakve su se cifre spominjale. iz tog razloga sam se registrirao ovdje.

    ne može se skrb podijeli tako da evo ja da moram izmisliti posao i zaraditi novce, a druga strana ona ima posao samo zato jer je žena.
    Pa skrb se i ne dijeli tako.
    Moja poznanica je prijavila bivseg muza jer ne provodi adekvatnu skrb kad je dijete kod njega.
    Vikendom kad je dijete kod njega vodi ga okolo , a treba mu pomoci oko ucenja.
    Jer dijete ima probleme u ucenju pa treba raditi dodatno sa njim. Stalno.
    Ne samo onda kad nije kod tate.
    Npr.

  49. #699
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mm je naslijedio stan od djeda koji je umro kad su moji sinovi imali 5 i 6 godina. Ovo je druga nekretnina koju je mm stekao. Njegova je životna misija brinuti o starijim članovima obitelji. Ima još mamu koja je u 87 godini, a prije toga je još pokopao oca i nonu i maminu tetu.... Neki su imali nekretnine, ako velikom vrij2dnošću smatraš 28m2 u 60 godina staroj zgradi. S moje strane, imam brata koji je samac blizu pedeste, pa će moji sinovi biti nasljeenici njegove garsonijere i uz to po svoj prilici brige o starom ujaku, jeenog lijepog dana, ako doživimo.
    Ja u miraz nisam donijela ništa od nekretnina, ali smo od moje plaće koja nije bila dovoljna za kupovinu stana ipak kupili vikendicu. Da imamo za starost. I za sad. Da je bilo drugačije, ta kuća bi bila dobra i za stanovanje jer je u zoni zeta i ima struju i vodu. Moglo se u njoj živjeti. A dok smo se mi tako kućili, usput su došle i druge nekretnine. Ali nisu došle kad smo imali 20 ili 30 godina, nisu pale s neba. Da sad nabrojim kaj smo još kupili ili je dosta? Ja sam si lani kupila garažu, samo tako, imala sam viška para s kojima nisam znala kaj bi. A sad ozbiljno, razveže se stambena štednja nakon ciklusa od 5 godina, za stan nije dosta, ne seli nam se u veći jer volimo ovaj u kojem smo sada. Ali nismo bili pod kruškom ni prije. Ja sam u Zagrebu od 1980 i ja sam se naplaćala podstanarstva jernisam imala uvjete za kredit prije udaje.
    Oprosti ako si se našla uvrijeđenom.

    Ali u gornjem postu si održala pravo malo predavanje kako to ide s nasljeđivanjem nekretnina:
    Evo, ja ću ti reći kako ide s naslijeđenim nekretninama. Ima mm jednu odnedavno. Ali jaaako se varaš da takve stvari padnu s neba, jer to tako ne ide. Ako naslijediš nekretninu, to ne znači da si čekao da tvoj život počne dok netko umre...
    Nelogičnost (mene) bode u oči. Jer svi znamo koliko je start obiteljskog života lakši kad imaš riješeno stanovanje. Tako se može nešto uštedjeti i otvoriti i put za kupiti još neku nekretninu (ko je šparniji i ima malo bolja primanja). Dok onaj koji s prosječnim primanjem otplaćuje krov nad glavom uistinu samo preživljava, još uz stalnu nervozu što će biti sutra.

    Ali ti ipak nisi bila u tim cipelama, pa me zasmetalo dociranje iz gornjeg posta. Podučavati nekog s visine kako naslijeđena nekretnina ne dolazi kad je najpotrebnije - kao da ni tebi nije došla - a jest.
    Kao i mnogim drugima.
    A tm-u i tebi svaka čast na skrbi za svoje starije.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 25.08.2016. at 09:33

  50. #700
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Coksa, pa dosta tih razvedenih mama je moglo davat alimentaciju i uzivat u slobodi, a skrbnistvo prepustit ocu, pa i mainu uostalom. Dajte prestanite vise pricat s te mucenicke pozicije.
    Na ovo ću se stvarno grohotom nasmijati.
    Koliko očeva u postotku zaista zatraži skrbništvo nad djecom? Ja osobno poznajem samo jednog koji je to zaista i tražio (nije nažalost dobio), neki samo o tome pričaju kao o nečemo što ionako ne bi dobili pa nema smisla tražiti, a neki ni ne pomišljaju tražiti skrbništvo.

    Netko je na nekoj ranijoj stranici pitao za pravni pojam skrbništva, prema zakonu skrbnik je osoba s kojom dijete živi i koja o djetetu skrbi. Kad se roditelji razvode jedan se roditelj određuje skrbnikom, ali oba su roditelja zakonski zastupnici djeteta u jednakoj mjeri, bez obzira koji je roditelj skrbnik. To znači npr. da bilo koji roditelj može u ime djeteta otvoriti račun u banci na djetetovo ime kao njegov zakonski zastupnik, bez obzira je li mu i skrbnik ili nije.
    Našim zakonom nije regulirano dvojno skrbništvo, u nekim drugim zemljama jest. Tada nema alimentacije, a roditelji se u jednakoj mjeri skrbe o djeci, od vremena provedenog kod pojedinog roditelja do participiranja u djetetovom životnim potrebama i troškovima.
    U našoj praksi, ja poznajem mnoge razvedene roditelje (i sama sam među njima) koji funkcioniraju po principu podijeljenog skrbništva iako ono zakonski kod nas nije regulirano. Djeca provode jednako vrijeme kod majke i oca tako da na oba mjesta dijete spava, jede, piše zadaću, šeta psa i ima sve aspekte obiteljskog života. Naravno, ovo je izvedivo ako roditelji žive u istom gradu i ako oboje žele što više vremena provoditi sa svojom djecom. Pola vremena je najpravednije moguće.
    Život s djetetom nije samo čuvanje, a ako neki roditelj misli da jest zaista ne zna što propušta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •