Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 170

Tema: Sv.Duh vs Vinogradska najnovija iskustva

  1. #1
    malena15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    85

    Početno Sv.Duh vs Vinogradska najnovija iskustva


    Curke moje najdraže….

    Imam jedno pitanje… zapravo više njih, ali evo da ih sažmem sve u jednu temu…. Kako se pripremam za porod (sada sam 22 tjedna) pročitala sam sve živo o bolnicama Vaša iskustva… i bila uvjerena da želim roditi u Vinogradskoj…. Danas na pregledu kod ginića, pitala me doktorica kao pa kak to da ne mislim roditi na sv.Duhu, i nahvalila osoblje i bolnicu na sva usta… i ja sam u nedoumici….
    Kaj napraviti….. znači čitam svuda po forumu da na sv.Duhu mm može tek sa mnom kada uđem u boks, da ne smije u predrađaonu… da li je to još uvijek tako ili se nešto promijenilo? Koji je triger da Vas prebace iz predrađaone u boks…..
    Ako sam dobro shvatila u Vinogradskoj je muž cijelo vrijeme uz nas- i u predrađaoni i u boksu… i poslije može ostati s nama…
    Epiduralnu ne bi htjela niti da me režu, ako ne bi bilo nekakve opasnosti za dijete….
    Molila bih vas najnovija iskustvaJ

    hvala

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Probaj se voditi cinjenicom da SD ima rooming in, ja recimo zbog toga planiram tamo roditi jer zelim dojiti bebu od prvog dana i ne zelim da joj se daje adaptirano. Dalje, na SD puno vise vode racuna o tome da ne rade epiziotomiju, stvarno se trude masirati medicu tokom poroda dok u Vinogradskoj nemaju puno strpljenja i maltene prvorotke rezu po defaultu. Meni se opcenito ginekologija u Vinogradskoj zgadila, nevezano za porod, tako da sam cvrsta u odluci za SD. Tamo sam rodila Svena i, osim nedostatka mjesta na babinjacama, sve ostalo je bilo kako treba.

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    dok u Vinogradskoj nemaju puno strpljenja i maltene prvorotke rezu po defaultu.
    Ovo baš i nije istina.
    Znam dosta prvorotki iz VG i nijedna nije rezana. Ni ja.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ovisi što ti je važno

    ako želiš najveću šansu za prirodan porod (bez lijekova, dripa, epiziotomije), ako želiš skin-to-skin kontakt i prvo dojenje još u rađaoni, ako želiš rooming in s bebom, onda ti u obzir može doći samo SD

    ako ti te stvari nisu važne, nego ti je najbitnije da muž bude što više s tobom, onda je valjda vinogradska bolji izbor ako je tako kako si čula

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo baš i nije istina.
    Znam dosta prvorotki iz VG i nijedna nije rezana. Ni ja.
    Super ako je tako, ovo je bila moja procjena na temelju procitanog tu na forumu jer ja spadam u Vinogradsku po mjestu stanovanja pa sam se stvarno puno nacitala o tome.
    Iako mi sad vise nije ni bitno, nisam vise prvorotka

  6. #6
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Da, ne znam da muž može u predređaonu u VG. Bila je gužva i cijeli sam boravak provela u predrađaoni i nisam ni jednog tatu vidjela.

  7. #7
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja sam niku rodila u V. i muž je bio samnom.
    i u V. imam veze (ako to išta znači).
    Sv. Duh me mami zbog sveg ovog što je Lut napisala, a sa druge strane me strah "mijenjati".

  8. #8
    malena15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    85

    Početno

    da... ali ja sam čula da izuzev roominga ima u Vinogradskoj i skin to skin contact i podoj prvi ti daju ako tražiš.... i redovito ti donose bebu na dojenje....
    joj ne znam...

  9. #9
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Samo bih ispravila curke i rekla slijedeće:
    "... ako želiš TZV rooming in..."
    a na izjavu o ne davanju adaptiranog se mogu samo nasmijati. NAŽALOST.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne znam da muž može u predređaonu u VG. Bila je gužva i cijeli sam boravak provela u predrađaoni i nisam ni jednog tatu vidjela.
    u vinogradsoj je predrađana pretvorena u sobu za babinjče jer na odjelu nema mjesta. suprug može s tobom u box tek kada je porod pri samom kraju

  11. #11
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    3 puta rodila u Vinogradskoj, zadnji put u 11. mj. prošle godine: nisu me rezali niti jedan jedini put,babice su mi masirale međicu.
    osim 1. put kad sam tražila, ništa mi nisu šibnuli u venu, ovaj 3. put prošla i bez klistira.
    skin to skin-svaki put, samo su 1. kupali, drugi dvoje prekriveni vernixom, predivni!
    bebe su tako često sa mamama da se ja nisam uspjela naspavati!
    2 puta bio MM samnom, jednom čak i svekrva!
    i moja dr. je hvalila sv. Duh-tamo bila specijalizantica, ali kad smo pitali one koji znaju, rečeno nam je da je u Vinogradskoj od svih rodilišta najjača neonatologija. to je bilo prije 6 god. i bilo nam je presudno.
    ako bude opet, opet ću u Vinogradsku.

  12. #12
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne bih rekla da u vinogradkoj nema ovoga što je Lutonjica navela. Ja sam rodila tamo, nažalost nakon 8 sati trudova završila na hitnom carskom ali primalje su izuzetne naročito glavna primalja Blaženka- žena je cijelim srcem za prirodan porod a mlađe uče od nje. Mene su odmah stavili u boks i Mm je bio samnom, čak su njemu donjeli ulje ako želimo da me masira, donjeli mi pilates loptu - moj se porod zakomplicirao i zbog visokog tlaka tako da nisam mogla zahtijevati što sam mislila međutim svim curama je poštovana njihova želja ako nisu htjele drip, epiziotomiju i ostalo nisu to ni dobile. Sve su imale bebu na podoju neposredno nakon poroda. Na jednom topiku sam pisala da su meni čak na carskom dok su me šivali dali bebu na podoj ali sam ja bila preslaba jer sam užasno iskrvarila.
    Mislim da primalje u vinogradskoj mijenjaju stvari i svaka im čast. Nema rooming ina i to je jedina zamjerka ali opet bebu su skoro cijelo vrijeme s nama a ako ne želiš da ju se nadohranjuje kažeš i donijeti će ti bebu. Eto to je moje iskustvo.

  13. #13
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Inače je na duhu triger za prebacivanje u boks otvorenost od oko 7cm i - slobodan boks.

  14. #14
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da primalje u vinogradskoj mijenjaju stvari i svaka im čast.
    Meni je baš primalja bila jedino negativno iskustvo u Vinogradskoj.

  15. #15
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    u Vinogradskoj se možete dogovoriti s pedijatricama da upišu u bebin karton da se nosi mami na dojenje isključivo na zahtjev, tako da beba uopće ne mora dobivati adaptirano. kad sam ja zadnji puta bila tamo, 2007., tako smo se dogovorili. jedino mi bebu nisu nosili po noći, nažalost (između ponoći i 5:30).

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Namjeravam uskoro roditii na sv. duhu, ali prijateljica me uplašila da zadnje vrijeme zna biti takva gužva da vas doslovce pošalju u drugo rodilište kad dođete gore i niste baš za roditi isti tren. Imate možda kakav info ?

  17. #17
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja sam još uvijek u dilemi!
    voljela bih imati bebu kraj sebe neposredno nakon poroda, podojiti ju odmah...
    prije 5,5 god (kad sam rodila Niku) su je "uzeli" i "dobila" sam ju opet tek nakon cca 8h!

  18. #18
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jgrizan prvotno napisa Vidi poruku
    Namjeravam uskoro roditii na sv. duhu, ali prijateljica me uplašila da zadnje vrijeme zna biti takva gužva da vas doslovce pošalju u drugo rodilište kad dođete gore i niste baš za roditi isti tren. Imate možda kakav info ?
    Onu noc kad sam ja rodila poslali su jednu zenu u Vinogradsku. Ali bila je stvarno guzva, jos par dana su pricali o toj noci kad je nas, cini mi se, 18 rodilo. Bas je bio baby boom.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Onu noc kad sam ja rodila poslali su jednu zenu u Vinogradsku. Ali bila je stvarno guzva, jos par dana su pricali o toj noci kad je nas, cini mi se, 18 rodilo. Bas je bio baby boom.
    Hvala, nadam se da neću biti te sreće

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jgrizan prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, nadam se da neću biti te sreće
    Mislim da je to bas rijetkost. Ja ni ne spadam na SD pa su me primili unatoc guzvi. Jedino sto sam 2 dana bila odvojena od malca jer nije bilo mjesta na babinjacama pa sam bila na hodniku i na sasvim nekom drugom odjelu gdje ne nose bebe. Tad jos nije bilo rooming in-a pa ne znam kako to sad funkcionira.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Cure jel znate kad raditi doktor Dukic u ambulanti i na uzv? i jel ima neki poseban broj za naruciti.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jel znate kad raditi doktor Dukic u ambulanti i na uzv? i jel ima neki poseban broj za naruciti.
    Dr. Dukić je u ambulanti četvrtkom. UZV ne radi on nego se posebno naručuje u ambulanti preko puta.

    Inače, sve pohvale za Sv.duh!!!
    Rodila prvo prije 5 godina i drugo prije 10 dana.
    Svaka pohvala rooming in-u koji ne znam zašto je netko nazvao ''tzv.''

    Rodila carskim rezom, dobila bebu nakon 1h, kontakt koža na kožu od cca 60min. nakon toga beba cijelo vrijeme sa mnom.
    Posebne sestre za mame i za bebe, na usluzi 24h dnevno, čak i za samo čašu vode dodat...

    Puno se promijenilo unazad tih 5 godina i drago mi je da je - svaka čast svim doktorima i svima sestrama koje tamo rade...

    ps. doma sam (nakon carskog) puštena već 3. dan (jer smo i malena i ja bile dobro) dok, koliko čujem, u Vinogradskoj i Petrovoj otpuštaju tek sedmi!!!
    Posljednje uređivanje od miha : 26.03.2011. at 14:33

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Dukić je u ambulanti četvrtkom. UZV ne radi on nego se posebno naručuje u ambulanti preko puta.

    Inače, sve pohvale za Sv.duh!!!
    Rodila prvo prije 5 godina i drugo prije 10 dana.
    Svaka pohvala rooming in-u koji ne znam zašto je netko nazvao ''tzv.''

    Rodila carskim rezom, dobila bebu nakon 1h, kontakt koža na kožu od cca 60min. nakon toga beba cijelo vrijeme sa mnom.
    Posebne sestre za mame i za bebe, na usluzi 24h dnevno, čak i za samo čašu vode dodat...

    Puno se promijenilo unazad tih 5 godina i drago mi je da je - svaka čast svim doktorima i svima sestrama koje tamo rade...

    ps. doma sam (nakon carskog) puštena već 3. dan (jer smo i malena i ja bile dobro) dok, koliko čujem, u Vinogradskoj i Petrovoj otpuštaju tek sedmi!!!
    Ovo zvuci super. Mene u Vinogradskoj smeta sto otpustaju 6. dan iako sam bila ok vec 4, a i naravno nadohranjuju bez puno pitanja. Znaci, nije bilo problema da ti pomognu sestre? Da li si bila na intenzivnoj ili odmah u obicnoj sobi? Kako to funkcionira onih prvih 24 sata koja su najteza?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo zvuci super. Mene u Vinogradskoj smeta sto otpustaju 6. dan iako sam bila ok vec 4, a i naravno nadohranjuju bez puno pitanja. Znaci, nije bilo problema da ti pomognu sestre? Da li si bila na intenzivnoj ili odmah u obicnoj sobi? Kako to funkcionira onih prvih 24 sata koja su najteza?
    Službeno vrijeme poroda je bilo u 11:42 (tako se maloj piše) iako dok su me sašili, oprali i dr. na odjel sam došla oko 13:00.
    Intenzivna je sad na babinjačama, spojili su dvije sobe (5 kreveta) i nalazi se odmah do sestara koje obilaze non-stop tako da sam odmah po porodu došla na babinjače.
    Malu sam dobila odmah, prvu noć su ju odnjeli na neonatologiju (od ponoći do 4:00) iako sam mogla tražiti da ju ostave i sa mnom.

    Sestre koje pomažu oko dojenja i baratanja bebom imaju poseban taster i zove ih se za sve - namještanje bebe na dojci, prematanje, za podići dijete iz kolijevke, dodati ti ga u krevet...

    Kateter, infuzije i sve ostalo vade drugi dan (oliti prvi, ako računamo nulti) i dižu te na noge.

    Familiju u sobe puštaju prva dva dana...

    Jel još što?

  25. #25
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    To je sve, hvala puno! Zvuči super, sad već definitivno razmišljam da idem na Sv. Duh ovaj put. Prošli put je bila Vinogradska, sad mi se čini vječnost biti 6 dana odvojena od male i 6 dana ne biti s mrvicom nakon što se rodi...

  26. #26
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    miha, koje lijepo iskustvo... za puštanje ranije, jesi to posebno tražila, ili su sami tako odlučili?
    kad si napustila intenzivnu?

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Leni prvotno napisa Vidi poruku
    miha, koje lijepo iskustvo... za puštanje ranije, jesi to posebno tražila, ili su sami tako odlučili?
    kad si napustila intenzivnu?
    operirao me dr.hafner a on je, kažu sestre, i inače poznat po tome da pušta ranije (ako je narano sve ok s mamom i bebom).
    tome je pogodovala i gužva koja im je tih dana bila (taj dan je otpušteno ukupno 11 rodilja). pitali me jel hoću, ja rekla da. jedna druga žena je odlučila ostati još jedan dan.

    inače, redovni otpust nakon carskog je 4.dan.

    što se intenzivne tiče, tamo si dok ima mjesta. ja sam dobrovoljno zadnju noć otišla u drugu sobu jer je bila gužva a znala sam da ionako sutradan odlazim... intenzivna je soba kao svaka druga na babinjačama samo što ima 5 kreveta i samo su carice unutra.

  28. #28
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Drago mi je pročitati ovako pozitivne komentare za Sv Duh, jer ću tamo ja roditi svoju bubicu

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Naravno, treba uvijek biti svjestan opasnosti od velike gužve (ipak je tamo najveća navala) pa da stvari i ne ispadnu ovako kako sam opisala.
    Npr. dan kad sam ja rodila bilo je 7 carskih rezova, a kreveta na intenzivnoj na babinjačama samo 5 tako da su dvije rodilje bile smještene u sobe sa ženama koje su rodile vaginalno.
    Jednako tako, ukoliko je puno tih koje rode vaginalno one znaju biti smještene i na patologiji trudnoće ili na ginekologiji

  30. #30
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    rodila sam u Vinogradskoj prije 10 mjeseci i imala sam prirodan porod, na nista me nisu silili, nista nisu radili bez moje dozvole, nezakoniti je bio samnom od trenutka kad sam usla u boks, prvi podoj odmah po rodenju, babica i doktor predivni, bili bi nas i ostavili da se mazimo da meni nije pao tlak na 80/30 i pala sam u nesvjest...
    dobila sam i loptu, mogla hodat oko kreveta...
    bebe su stalno s vama (osim za vrijeme obroka i vizite, te po noci od 11 do 5), nose na zahtjev kad treba
    i drugi put idem tamo roditi... stvarno nemam primjedbi

  31. #31
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Htjela bih samo potvrditi sve sto je miha napisala o cr i sv. duhu, i zahvaliti joj na detaljima koji su bili vazni u mojoj odluci da drugi put rodim na sv. Duhu (opet cr). Sve je proslo super, i ja sam puno zadovoljnija postupanjem tamo nego u Vinogradskoj. Da idem treci puta radjati opet bih izabrala sv Duh.

    Eh da, izgleda da sada cesto otpustaju vec 3. dan - dok sam tamo bila tih 3 dana su nas tri otpustili tako brzo - svima nam je to bila drugo dijete, dojenje bez problema i dobro smo se oporavljale. Meni je to pozitivno jer ipak imas doma vecu pomoc nego u bolnici (npr. prilikom ustajanja iz kreveta i sl).

    U svakom slucaju pohvale za koza-na-kozu mazenje ni 2h nakon cr, za prvi podoj koji je isto bio tada, za ljubazne doktore i sestre (bila je samo jedna neljubazna pedijatrijska sestra), za to sto su tata i seka mogli dati braci pusu vec taj isti dan (a ne da se gledaju preko stakla tjedan dana) itd...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    20

    Početno

    Rodila sam u Vinogradskoj prije 7mjeseci i imam samo riječi pohvale za doktore i bolnicu općenito. Nebi me rezali da nisu morali jer je Lana imala 4,5 kg i bila je prevelika pa bi popucala i bilo bi još gore. Porodio me dr.Grbavac koji je savršen, i sve bi dala da mi bude on svaki put na porodu. Zgodan, nježan, pažljiv, šarmantan I da, potiču dojenje, beba je puno s mamom..

  33. #33
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Rodila sam u kolovozu 2010 na Sv. Duhu katastrofa! Sad cekamo bebicu 01.03 i definitivno Vinogradska! Dojenje mi nece nitko uskratiti sigurno, dok na Sv. Duhu ako ti dijenje ne jrene kao meni beba je gladna jer pedi Stanojevic ne dozvoljava AD. Pa smo tako zavrsili sa jaako velikom zuticom.. I tek kad su vidli da beba nece biti dobro i uz moje molbe i na poslijetku galamu prosli bih neslavno! A rodila zivu i zdravu bebu! Definitivno ovaj put Vinogradska!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila sam u kolovozu 2010 na Sv. Duhu katastrofa! Sad cekamo bebicu 01.03 i definitivno Vinogradska! Dojenje mi nece nitko uskratiti sigurno, dok na Sv. Duhu ako ti dijenje ne jrene kao meni beba je gladna jer pedi Stanojevic ne dozvoljava AD. Pa smo tako zavrsili sa jaako velikom zuticom.. I tek kad su vidli da beba nece biti dobro i uz moje molbe i na poslijetku galamu prosli bih neslavno! A rodila zivu i zdravu bebu! Definitivno ovaj put Vinogradska!
    Rodila na Sv Duhu 11.12.2011., 2,5 tjedna ranije, malac je bio preslab za sisanje, uspavan. Iako smo forsirali dojenje, dan prije polaska doma (2. dan) dobio je dohranu, bez pol frke, nisu me ni pitali slažem li se s time.

  35. #35
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Evo i ja sam u velkoj dilemi, u 33 tt sam, do nedavno sam bila sigurna da želim porod na SD, tamo mi je rodila šogorica, zadovoljna, a sad se dvoumim jer i frendica ima odlično isustvo sa V...doista želim rooming-in, dojiti, ne želim da mojoj curici daju AD, čula sam sa uskro uvode rooming-in i na V, ima li neko frišku info?

  36. #36
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mozda grijesim ali ako i uvode u vinogradsku roomin in to nece biti dok ces ti radati jer mislim da to bas neide od danas do sutra. Onako ja to logicki zakljucujem.

    Frendica mi nedavno rodila u V. i sad lupa glavom o zid i kune se da nikad vise tamo, maltretirali su i nju i bebu kojoj se pupcana dvaput omotala oko vrata i tek su ju nakon 8 sati dali na carski...srecom na vrijeme...

  37. #37
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Suncokretica prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila na Sv Duhu 11.12.2011., 2,5 tjedna ranije, malac je bio preslab za sisanje, uspavan. Iako smo forsirali dojenje, dan prije polaska doma (2. dan) dobio je dohranu, bez pol frke, nisu me ni pitali slažem li se s time.
    Sto da ti kazem! Meni je bilo grozno na Sv. Duhu! Jos mi je gl. Stanojevic rekao sa sam glup. baba jer neznam dojiti! Drago mi je da ste vi uspjeli bez o zira na uspavanost! Nas su ranije otpustili doma, zavrsili u vonogradskoj i da nije bilo tamo dok. koja je mjerila kolicinu podoja i sl. pitam se da li bi tako brzo se opravili i prebrodili teske uvrede sa Sv. Duha i ostalo !

  38. #38
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Novosti iz Vinogradske! Naime frendica rodila prekjucer! Dosla u V. i odbili je jer im je guzva zbog preuredenja. Iako je na kontroli bila kod njih i po mjestu stanovanja pripada u V. E sad meni je termin 01.03 sto tesko da ce se preurediti do tada, ali se nadam da mozda nece biti guzva da me be odbiju! Jer na Sv. Duh naprosto ne zelim, ne jos jednom!

  39. #39
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ima li novosti oko preuređenja Vinogradske?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ono kaj sam ja vidjela je gotovo. ali to su jos dvije sobe i jedan apartman - tamo gdje su bebe prije bile. ne znam kaj misle s rooming inom...

  41. #41
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Samo 2 sobe a i to je zapravo dobro za početak...

  42. #42
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mislim da niti u jednoj predrađaoni ne smiju biti tate. I to mi je OK, bilo bi mi čudno da je drugačije. Tamo su sve žene u istoj sobi, u svakakvim stanjima, doktori ih pregledavaju... no hard feelings, ali tatama tamo nije mjesto...

  43. #43
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Frendici su isto rekli da ce slat rodilje na SD zbog preuredenja ali je ipak rodila u Vinogradskoj prije 3 tjedna. Valjda je naletila da nije bila guzva.

  44. #44
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Jer na Sv. Duh naprosto ne zelim, ne jos jednom!
    a ja skroz obrnuto.
    nakon 2 poroda u vinogradskoj ne želim više tamo

  45. #45
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Svaka ima svoje iskustvo, što naravno ovisi o mnoooogo toga, od same žene, tijeka poroda, do osoblja, itd. Ja sam se odlučila za Sv.Duh (a prvu sam rodila u Merkuru) prvenstveno zbog posjeta, što mogu ući u sobu. Zvuči smiješno, ali kad se sjetim sebe iza prvog poroda ( nakon kojeg sam dobivala transfuzije jer sam skoro iskrvarila), nisam se 2 dana mogla ustati iz kreveta. A posjete su dolazile, i samo bi na kratko izvirila van. Na hodniku najčešće nije ni bilo mjesta za sjesti, a i stolice su bile strašno neudobne s obzirom na stanje dolje (epiziotomija+ popucala na sve strane). Tako da sada želim da mi u posjetu dolaze samo muž i djevojčica i da mogu odmah u sobu, na zajedničko druženje. Najviše mi je to bitno zbog male, ako me razumijete :D

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    a ja skroz obrnuto.
    nakon 2 poroda u vinogradskoj ne želim više tamo
    upavo tako, ja se isto spremam na Sv. Duh

  47. #47
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja nakon 3 poroda u Vinogradskoj imam samo riječi pohvale za njih. Da idem i 4. put opet bih tamo išla

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    i ja imam samo riječi hvale za vinogradsku
    u 10. mjesecu trebam roditi treće dijete i bez imalo razmišljanja idem u vinogradsku još će i rooming in biti gotov, a tome se posebno veselim

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    samo da pohvalim Sv. Duh. zaista je onako kako se prezentiraju! kako sam rodila na carski nakon 14 sati mucenja ( htjeli su probati prirodan porod), nakon noci provedene na intenzivnoj, iduci dan cim je bilo moguce dobila sam svoje dijete. Pedijatrijske sestre na raspolaganju za svrcu od 0-24, a isto tako i sestre na odjelu babinjaca za mene, pa cak i za najmanju sitnicu. kako se nisam mogla micati, sestre su nas svako malo obilazile, ali su i bez problema i "mrkih" pogleda dolazile u bilo koje doba (kada god sam pozvonila) samo da mi ga stave na krevet ili u kosaru. u takvim uvijetima mi nije bilo ni najmanje neugodno zvoniti i za najmanje sitnice

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    I ja želim pohvaliti Sv. Duh! Rodila sam, istina, s dripom, ali taj sam dobila tek nakon 20 sati čekanja da počnu prirodni trudovi. U bolnicu sam došla jer mi je procurila voda. Babice koje su me porađale bile su fenomenalne, porod prošao bez ijednog šava tako da sam se nakon 2 sata osječala kao nova... nikakvih problema sa sjedenjem, hodanjem... ničime..

    Jedini nedostatak samog poroda bio je taj što su me jako kasno poslali u box, i to zato što je bila gužva. Bila sam najtiša pa sam valjda zato zadnja došla na red Naime, svima kojima je trebao drip davali su ga u isto vrijeme, u jutro... Tako da smo rano popodne svi u isto vrijeme bili spremni za rađanje, a nije bilo dovoljno slobodnih bokseva.

    Što se tiče odjela babinjača, meni je bilo tak-tak... osoblje mi se činilo blago neljubazno... No, zbog super iskustava iz rađaone opet bi izabrala Sv. Duh!

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •